informatiepagina van de gemeente vlissingen Adrie de Fluiter I Commissies vergaderen Hebt u al een compostvat? Bouwgrond te koop bij Paauwenburgweg MAG HET IETSJE MIND R ZIJN? I Collecte I Wat ligt ter inzage? Spuitbussen Stijging Expositie over sport gehandicapten I Iets voor u? Vragen? Maatregelen [supermarkt tegen rondslingerende Iwinkelwagentjes Even bijpraten met wethouder Meijers Ter inzage MDGO I Vanavond: emancipatie-commissie De galerie Monumenten I Ophokken postduiven Bestelbon compostvat z0 ter hoogte van midden- DE VLISSINGER Woensdag 12 april 1989 IN DEN BLAUW GERUITE redactie; stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 [Resultaat! Vorige week reed de chemokar weer door de gemeente. Er werd bijzonder veel chemisch afval opgehaald. Afval dat milieu-vriendelijk is afgevoerd. Dit leverden milieubewuste Vlis- singers vorige week in; - 300 kilo batterijen; - 1800 kilo verfresten; 110 kilo medicijnen en cosmetica; - 60 kilo bestrijdingsmid-delen; - 300 kilo foto-chemicaliën; - 700 kilo oplos- en reinigings middelen; - 150 kilo lijmen, hars en kitten; - 150 kilo spuitbussen; - 700 liter afgewerkte motorolie; - 25 oude accu's; - 450 kilo diverse chemische stoffen. Bij elkaar een berg chemisch af val van 4020 kilo, plus 25 oude accu's, plus 700 liter afgewerkte motorolie. In een week! Wat, in vergelijking met voor gaande jaren, opviel was het (foto Ruben Oreel) grote aantal spuitbussen dat werd ingeleverd. Want, al lijkt 150 kilo niet veel, er waren wel vijftien vaten a 60 liter voor nodig om ze op te slaan. Een duidelijk teken van bewustwording dat ook spuitbussen, met daarin gif tige drijfgassen, bijdragen aan de vervuiling van het milieu. At m Er wordt volop geollecteerd. Deze week is dat voor het Na tionaal Fonds Kinderbe scherming. Volgende week (17 tot en met 23 april) mag het Nationaal Fonds Sport Gehan dicapten op stap. Beide organisaties hebben ver gunning van burgemeester en wethouders om te collecteren. Ze moeten dan wel voldoen aan de volgende voorwaarden: - de collectanten moeten een le gitimatiebewijs bij zich hebben; - daarop dient te staan: een stempel van de politie, naam en adres van de collectant(e), haar of zijn leeftijd (minimaal zestien jaar). Twijfelt u, vraag dan gerust naar het legitimatiebewijs! Hard en zacht. Deze tegenstel ling is hèt terugkerende ele ment in het werk van Adri de Fluiter. Vormen en materialen van vergankelijke aard, zoals autowrakken, geeft hij op nieuw vorm. Zodat skulpturen ontstaan die verbeelden wat hij steeds weer tegenkomt: menselijk lijden, angst, agressie. Adri de Fluiter is een beeldend kunstenaar uit Holsloot. Een veelgevraagde exposant. Zo wa ren werken van hem - beelden, schilderijen en tekeningen - vorig- en dit jaar te zien in onder meer de Koopmansbeurs te Am sterdam, Palac Kulturi (Poznan, Polen), de Royal Hibernian Aca demy (Dublin, Ierland) en het Museum Klooster (Ter Apel). Aan die rij kan nu worden toege voegd de tentoonstelling in gale rie "Bellamy 19". De Fluiter De hoeveelheden chemisch af val die de gemeente inzamelt stijgen jaarlijks. Het beeld van de afgelopen jaren ziet er als volgt uit: 1985 3.740 kilo 1986 4.140 kilo 1987 11.151 kilo 1988 20.499 kilo Wat wordt 1989? De eerste re sultaten van dit jaar - onder an dere door de actie met de chemokar - zijn in elk geval be moedigend. Want de gemeente streeft ernaar de hoeveelheden ook in de komende jaren te laten stijgen. Daarom komt de chemo kar in het najaar nog een keer bij u langs. Maar natuurlijk hoeft u niet op de komst van de chemokar te wachten om uw chemisch afval kwijt te raken. U kunt uw che misch afval elke werkdag kwijt bij de afdeling Reiniging aan de Edisonweg 9. De openingstijden zijn van 07.30-12.00 uur en van 13.00-16.30 uur. De winnaar van de Rotterdam Marathon 1987, Gerrit Pomp uit Amersfoort, heeft twaalf "sport- art" tekeningen vervaardigd. Hij deed dat in opdracht van het Na tionaal Fonds Sport Gehandi capten (NFSG). De hele serie wordt in Vlissingen geëxposeerd in de stadhuishal. Ze zal daar, vanaf morgen, te zien zijn tot en met 23 april a.s. Daarmee wordt onder meer de landelijke collecte voor de NFSG ondersteund. Die wordt volgen de week ook in Vlissingen ge houden. Bovendien hoopt het fonds dat de expositie - die ook op zo'n honderd andere plaatsen wordt gehouden - er aan meewerkt de gehandicaptensport een vol waardige plaats in de sportwe reld te geven. Gerrit Pomp, tekendocent van beroep, heeft de tekeningen ge maakt met potlood, in zwart-wit met grijstonen. De twaalf gete kende sporten worden allemaal door gehandicapten beoefend. Als uitgangspunt werd gekozen voor de sport. In de tekeningen zijn de handicaps schetsmatig weergegeven, terwijl de sport uitgewerkt is. De vage tinten zijn bewust gekozen. Belangstellen den worden daardoor gedwon gen om intensiever te kijken wat er precies staat. "Want", zo stelt het NFSG, "sport voor gehan dicapten is overal; je moet het al leen willen zien." De twaalf sporten die worden uit gebeeld zijn: rolstoelmarathon, zitvolleybal, voetbal, rolstoelbasketbal, skiën, rolstoeltennis, tandemra cen voor visueel gehandicapten, tafeltennis, judo, handboog- schieten, zwemmen en paard rijden. Steeds meer mensen krijgen vrije tijd. Dat betekent ook: meer gelegenheid om overdag te sporten. De belangstelling daarvoor neemt dan ook tóe. Alleen al in Zeeland doen iede re week ruim 800 mensen mee aan sport-overdag. Het idee dat sport-overdag al leen is voor mensen zonder werk, is ondertussen al lang achterhaald, ledereen die over dag tijd heeft kan meedoen. De Zeeuwse Sportraad heeft op een rijtje gezet welke activiteiten er in Zeeland worden geboden voor sport-overdag. En: voor wie ze bedoeld zijn, waar ze plaats vin den en waar u zich kunt aan melden. Uit dat boekje blijkt dat u op zuid-Walcheren terecht kunt voor badminton, (recreatieve-) gymnastiek, recreatiesport, jazz- gymnastiek, keep-fit op muziek en binnensport. Het boekje "Sport overdag" is verkrijgbaar bij de Zeeuwse Sportraad, TDam 31 in Middel burg (tel. 01180 - 82647). Daar kunt u ook terecht voor verdere informatie. Inlichtingen - ook over vele an dere zaken op sportgebied - kunt u natuurlijk eveneens krijgen bij de medewerkers van de com missie Sportbelangen. Hun kan toor staat bij de sportvelden aan de Irislaan (tel. 60267). (foto Johan Murre) De Aldi Markt gaat binnenkort maatregelen nemen om het "rondslingeren" van winkel wagentjes te voorkomen. Bij de supermarkt aan de Spuistraat komt een hekwerk in U-vorm. Dat wordt de "par keerplaats" voor de karretjes. Deze zullen worden voorzien van zogenoemde "muntsloten". Die werken volgens het "statiegeld-principe. Het karretje kan pas worden meegenomen na inworp van een gulden. Pas als het wagentje weer op de juiste plaats is "geparkeerd", krijgt de gebruiker de munt weer terug. Het stalling voor de wagentjes komt voor de ingang, tussen het muurtje en de eerste vier par keervakken. Die schuiven daar door iets op, zodat de rijbaan op de parkeerplaats smaller wordt. Aldi heeft voor een en ander toe stemming gekregen van burge meester en wethouders. Het college ziet deze maatregel als een welkome bijdrage in het schoonhouden van de bin nenstad. Het mes snijdt boven dien aan twee kanten. Regelmatig worden wagentjes, ver van de winkel, op straat of in het openbaar groen aangetrof fen. Dat werkt niet alleen ont sierend. Het brengt ook risico's voor weggebruikers en schade aan auto's met zich mee. De verwachting is dat het "statiegeld-systeem" in de toe komst veel overlast gaat voorkomen. Volgende week wordt er in het stadhuis volop vergaderd. De meeste commissies komen dan bijeen. Dit,' in voorberei ding op de raadsvergadering van 27 april. Het gaat om de commissies van advies en bijstand voor: - economische zaken (maandag 17 april, aanvang 15.30 uur); - financiën (woensdag 19 april, aanvang 17.00 uur); - volkshuisvesting (dinsdag 18 april, aanvang 17.00 uur); - onderwijs (dinsdag 18 april, aanvang 19.30 uur); - openbare werken (maandag 17 april, aanvang 19.30 uur); - personeelszaken (woensdag 19 april, aanvang 17.00 uur); sociale aangelegenheden (maandag 17 april, aanvang 16.00 uur); - verkeer (vandaag, 12 april, aan vang 19.30 uur); - welzijn (maandag 17 april, aan vang 17.00 uur). Deze vergaderingen zijn uiter aard openbaar. Ook het publiek wordt in de gelegenheid gesteld mee te praten. Over, bijvoor beeld, de ontwerp- raadsvoorstellen die op de agen da staan. Maar ook over andere onderwerpen die op beleidster rein van de commissie "liggen". Deze kunnen aan de orde wor den gesteld tijdens de rondvraag. De meeste agenda's en ont werpvoorstellen liggen ter inza ge in de gemeentelijke informatiehoeken. De adressen daarvan staan in een artikel el ders op deze pagina. De secre tarissen van de commissies kunnen u natuurlijk ook nader informeren. Hun namen en adressen staan in de informatie gids "Kijk op Vlissingen 1989". U hebt dat boekje een paar we ken geleden in de bus gehad. Donderdag 20 april ontmoeten ze elkaar weer. Ze: de leden van het algemeen bestuur van de gemeentelijke scholengemeen schap voor MDGO (Middelbaar Dienst-verlenings- en Gezond heidszorg Onderwijs). Deze openbare vergadering begint om 20.00 uur. Plaats van samen komst is het schoolgebouw aan de Troelstraweg. Inlichtingen over deze vergade ring kunt u vragen bij de afdeling onderwijs in het stadhuis (de heer H. Ohlenroth, tel. 87275). Vanavond (woensdag) houdt de emancipatie-commissie haar maandelijkse vergade ring. Plaats: stadhuis. Aan vangstijd: 20.00 uur. De agenda vermeldt onder meer: - informatie-verstrekking over de nieuwe regels voor subsidiëring van emancipatie-activiteiten; - sollicitatie-code voor het open baar onderwijs; - evaluatie/advies over het hoofd stuk voorlichting, inspraak en openbaar bestuur uit de emanci patienota. De agenda voor deze vergade ring ligt ter inzage in de gemeen telijke informatiehoeken. Dat geldt ook voor het materiaal over de bovengenoemde onderwer pen. De gemeentelijke afdeling grondzaken is gestart met de verkoop van grond bij de Paau wenburgweg. Het gaat om 12 kavels. Deze zijn gesitueerd achter de nieu we woningen aan het noorde lijke deel van de Paauwenburgweg. De percelen zijn elk circa 700 m2 groot. Er kunnen uitsluitend bungalows worden gebouwd. De grondprijs bedraagt f 165,— per m2 (excl.). Degenen, die zich al bij de ge meente hadden ingeschreven als gegadigde voor aankoop van bouwgrond, zijn inmiddels schriftelijk benaderd. Mocht u ook interesse hebben, dan kunt u zich wenden tot de afdeling grondzaken van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Die is gevestigd in het stadhuis (begane grond). De afdeling is telefonisch bereikbaar via de nummers 87318 en 87211. (foto Ruben Oreel) exposeert daar, tot en met 6 mei as., skulpturen ("wikkel- beelden") van textiel, staal en hout en verder recente tekenin gen. Deze expositie is de een na laatste in de reeks "Skulptuur in karamiek en textiel". Voor deze serie "tekent" de werkgroep beeldende kunst van de Culture le Raad Vlissingen. De gemeentelijke galerie "Bella my 19" is ondergebracht in het zelfde pand als het Stedelijk Museum. Dat is, zoals de naam al aanduidt, gevestigd aan het Bellamypark op nummer 19. De openingstijden van de galerie en het museum zijn hetzelfde: - maandag tot en met vrijdag van 10.00- tot 17.00 uur; - zaterdag en zondag van 13.00- tot 17.00 uur. (Op vrijdag 5 mei is het gebouw gesloten.) Burgemeester en wethouders hebben van de volgende per sonen en bedrijven een aan vraag voor een bouwvergunning ontvangen: - W.D. Harting voor uitbreiding van de keuken van het pand De Mey van Streefkerklaan 17; - Draaf Beheer b.v. voor de bouw van 23 garages op het perceel tussen de Koren bloemlaan/Singel/Bos jeslaan; - A.J. Faber voor de bouw van een garage bij het pand Bos jeslaan 56; - A. de Nooijer voor de bouw van een woning aan de Paau wenburgweg (nummer 48); - D. Zuiddam voor de bouw van een tuinmuur bij het pand Wilh. Druckerlaan 82; - de fa. Maranus en Lievense voor de bouw van twee wo ningen aan de Marga Klom- pélaan (de nummers 6 en 8); - J.C. de Goffau voor de bouw van een autostalling bij het pand Mercuriusweg 23. B. en w. zijn van plan de ge vraagde vergunningen te verle nen. Voordat ze daarover een definitief besluit nemen, liggen de bouw- en situatie-tekeningen nog tot en met 19 april a.s. ter in zage. Hebt u belangstelling, dan kunt u er voor terecht bij de dienst openbare werken in het stadhuis (tweede verdieping, ka mer 207). De 19de april is overigens ook de laatste dag waarop bezwaren tegen de bouwplannen kunnen worden ingediend. In verband met het herstel van beide complexen is, op grond van de Monumentenwet, ver gunning gevraagd om wijzigin gen aan te brengen aan de panden: - Zeilmarkt 6; - Hellebardierstraat 3-5. Ook deze aanvragen liggen nog tot 19 april a.s. ter inzage bij de dienst openbare werken. Binnen deze periode kunnen bovendien bezwaren worden ingediend bij b. en w. Het kan nog: een compostvat bestellen. Met een aantrek kelijke korting van de gemeen te: f 50,—. Zodat u niet meer dan f 80,—hoeft te betalen. Voor dat bedrag krijgt u het vat thuis bezorgd. De afgelopen jaren maakten al zo'n 350 Vlissingers gebruik van soortgelijke "aanbiedingen". Zo als een enquete vorig jaar uit wees, voldoet het vat bij verreweg de meesten aan de verwachtingen. Tuinafval en groente- en tuinafval en dergelij ke worden er biologisch en mi lieuvriendelijk in verwerkt tot compost. Dat is een gezonde meststof die prima te gebruiken is voor de verbetering van de bo dem van de tuin. De voortschrijdende automatise ring stelt de gemeente in staat om sneller en efficiënter te wer ken. Dat betekent ook dat de ser vice aan de inwoner toe kan nemen. Een voorbeeld daarvan zult u eind van deze maand in uw brievenbus aantreffen. Ik doel dan op een aanslagbiljet voor de gemeentelijke belastingen die u verschuldigd bent. Tot nu toe kreeg u voor elke belasting af zonderlijk een biljet. Dat veran dert nu: de aanslagen voor de afvalstoffenheffing/reini gingsrecht, het rioolrecht en de hondenbelasting (uiteraard al leen wanneer u een hond hebt!) staan straks op één biljet. U zult daarbij twee acceptgirokaarten aantreffen om het verschuldigde totaal-bedrag te betalen. Voor de onroerend goed-belasting ont vangt u in de maand mei een af zonderlijke aanslag: de inning daarvan vindt namelijk niet door de gemeente maar door het rijk plaats. Op diverse plaatsen in de bin nenstad wordt het al enige tijd geleden in gang gezette beleid nu ook daadwerkelijk zichtbaar. De eerste jachten zijn afgemeerd in de tot jachthaven omgetoverde Vissershaven. Weliswaar is die haven op dit moment nog niet ge heel gereed, maar dat is voor de zomer aanbreekt wel het geval. De werkzaamheden rond de Koopmanshaven en op het De Ruyterplein naderen het stadium van afronding en ook in de Sint Jacobsstraat gaat voor de zomer veel veranderen. De bestrating verkeert daar door al lerlei uitgevoerde werkzaamhe den in slechte staat maar dat zal worden aangepakt nadat de overkapping van dit winkel straatje is aangebracht. De op dracht aan de aannemer is in middels verstrekt! Na de Oude Markt zal dan ook dit deel van het kernwinkelgebied zijn defini tieve inrichting hebben verkre gen. Voeg daaraan toe de herin richting van het parkeer-terrein rond de Zeemanserve en u zult het met me eens zijn dat er in re latief korte tijd toch een heleboel ten goede verandert in onze bin nenstad! Vorige week is het voorontwerp van het bestemmingsplan Vrij burg verschenen. Het gaat om het gebied aan de westkant van de Nieuwe Vlissingseweg, tegen de noordgrens van de gemeente aan. We willen daar een klein schalig bedrijventerrein ontwik kelen voor bijvoorbeeld groothandelsbedrijven, reparatie bedrijven voor gebruiksgoede ren, verhuur- en dienstverlenende bedrijven. Wij verwachten erg veel belangstel ling voor dit uitermate gunstig tussen Vlissingen en Middelburg in gelegen gebied. Het vooront werp van dit plan is nu "in in spraak". Na verwerking van de inspraakreacties zal het ontwerp- bestemmingsplan ter visie wor den gelegd en de gebruikelijke procedure op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening door lopen met een uiteindelijke vaststelling door de gemeen teraad. Burgemeester en wethouders hebben de periode 10 april tot en met 26 mei aangewezen als ophok-periode voor post duiven. In dit tijdvak is het verboden postduiven te laten uitvliegen (of in vrijheid te laten buiten de hok ken) tussen 10.00- en 17.00 uur. Wel mogen de duiven meedoen aan wedstrijdvluchten. Het ophok-gebod geldt niet op zon dagen, evenmin op zaterdagen in de maand mei. Het laatste in verband met wedstrijdvluchten. Verder heeft het gebod geen be trekking op jonge duiven. Twee weken geleden stond op een speciale informatiepagina van de gemeente (over het Actie plan Milieu) een bon. Daarmee kon het compostvat worden In de loop van enkele jaren ver- besteld. Misschien hebt u die dient het vat daarmee zichzelf bon gemist. Vandaar, dat u er terug. Ook al omdat de gebrui- hieronder nog eentje vindt. Be kers van een compostvat aan- langrijk is wel, dat de bon voor Een groot deel van de Vlissingse merkelijk minder vuilniszakken 17 april (maandag as.) naar de vissersvloot is door de quote- nodig hebben! gemeente wordt opgestuurd! ringsmaatregelen gedwongen dit tweede kwartaal boven de 55-ste breedtegraad te vissen. Om de gedachten te bepalen: minimaal N Denemarken. Dat is een flink eind varen voordat je kunt gaan Straat: vissen en een flink eind varen voordat je in Vlissingen je vangst Postcode en plaats: kunt lossen. De bestaande 'lostij denregeling', die ervan uitgaat Telefoon: qat de vangst vrijdagsmiddags Ik wil zelf compost maken en daarvoor een compostsilo aanschaf- g^ooklnde pro- ten. He, bedrag van 80,- zal Ik na verzoek voldoen. IZVZZge n Tnu lange vaartijden minder vistijd Vlissinqen 1989 overblijven. Ik vind het dan ook verheugend dat het ministerie van Landbouw en Visserij posi tief heeft gereageerd op het ver zoek van het gemeentebestuur om de Vlissingse vloot toe te Handtekening: staan de vangst op zaterdag tus sen acht uur 's morgens en vier uur 's middags te lossen. Niet al- Deze bon en gesloten envelop voor 17 april 1989 sturen naar: een za/ daarmee de omzet voor Burgemeester en wethouders van Vlissingen, t.a.v. Stafbureau voor- vnSsingse vismijn worden vei- lichting en inspraak, Antwoordnummer 2 (geen postzegel!), 4380 Hggesteld, maar ook de daarbij (foto Ruben Oreel) WB Vlissingen.) behorende werkgelegenheid!

de Vlissinger | 1989 | | pagina 5