Fotowedstrijd Miniatuur Dierenbescherming is meer dan de opvang van zielige hondjes De Faam/De Vlissinger begint met autobijlage BIJOU hoek Lange Delft 44/ o 2S°\ C m Middelburgs attractiepark boert naar tevredenheid Drie Vlissingen-spelers geselecteerd voor Oranje VEEL NIEUWS IN GENEVE BIJOU Wij wensen iedereen prettige paasdagen Zeven pagina's mode tonen genuanceerd beeld met Walcherse inzichten LEZERS/ADVERTEERDERS PAASDAGEN DE FAAM en DE VLISSINGER VERVROEGD VOORDEEL 103,— savot FOTO VERSCHOORE KLEUR JE EIGEN PAASHAAS-MASKER BIJ MIR0 CENTER Kodak Express PZC WEEKBLADEN INFODAG MENS, DIER EN MILIEU IN VLISSINGEN De Dierenbescherming kent iedereen. Toch weten de meeste mensen niet op hoeveel gebieden deze vere niging actief is. Het werk rond de opvang van zwerf dieren in de asyls is genoeg bekend, maar waar gaat haar aandacht nog meer naar uit. De werkgroep Vlissingen van de Vereniging tot Bescherming van Dieren wil door middel van een Infodag de mensen kennis laten maken met de zeer vele instanties, die zich in de breedste zin van het woord bezig houden met het beschermen van dieren. D Segeersstraat Middelburg J. P. A. Rossël Iedereen kan een heuse Paashaas worden met zon gratis masker van Miro Center. Je kunt het masker ter plaatse kleuren. Dat wordt vast en zeker een vrolijk gezicht! Dit kan op woensdag 22 maart en zaterdag 25 maart Aan onze In verband met de komende zijn de sluitingstijden van redactie en advertenties van van 29 maart Sluitingstijd redactie: donderdag 23 maart 1700 uur Sluitingstijd advertenties: vrijdag 24 maart 16.00 uur. 1RI 10" 4-DELlGE KOOKSET 399,- (3 pannen 1 steelpan) SPECIAALZAAK SERVICE KWALITEIT GARANTIE LANGE DELFT 50 MIDDELBURG 01180-13221 BADHUISSTRAAT 60 VLISSINGEN 01184-14081 Outhty control urncf i 19e JAARGANG NUMMER 12 22 MAART 1989 LEUKE PRIJZEN VOOR LEUKE FOTO'S In samenwerking met de Walcherse PZC-Weekbladen *De Faam/De Vlissinger houdt Miniatuur Walcheren een foto wedstrijd. In de loop der jaren is namelijk bij veel gezinnen een heel arsenaal foto's in de albums verdwenen die veel waarde kunnen hebben. Ook heel oude originele foto's zitten vaak in die albums. Henk Bardeoux, directeur van Miniatuur Walche ren, krijgt die 'kiekjes' van toen heel vaak te zien. Die mogen, vind hij, niet verloren gaan en het is best de moei te waard om eens een overzicht te krijgen van welke foto's er in de loop der jaren zijn gemaakt. Het spreekt voor zich dat Miniatuur een prijs geeft voor de meest originele foto's. De eerste prijs is een jaarabonnement van Miniatuur inclusief een diner voor twee personen in het restaurant. Verder zijn er nog twee prijzen voor - zeg maar - de tweede en derde prijswinnaar, die bestaat uit een lunch en een bezoek aan Walcheren in het klein voor twee personen. Deze fotowedstrijd is opgedeeld naar gemeente. Walcheren heeft acht gemeenten, dus er zijn ook acht keer drie prijzen te winnen. De jury bestaat uit de heren Eduard Engel (fotograaf), Henk Bardeoux (directeur Miniatuur Walcheren) en Ad Hanne- man (redacteur). Heeft u nog een oude (of recente) en leuke kiek in een doos of in een album? Stuur deze dan op naar Redactie De Faam/De Vlissinger. Postbus 5017, 4330 KA in Middelburg. Zet in de linkerbovenhoek van de enveleoppe 'miniatuur'. In een later stadium zullen ze worden afgedrukt in deze krant. MINIATUUR WALCHEREN WEER OPEN Met een geheel vernieuwde spoorbaan en talrijke beziens waardigheden op pocketformaat gebouwd van polyester hoopt Miniatuur Walcheren zijn ingesla gen weg in 1989 voort te zetten. In 1988 telde de toeristische at tractie aan het Middelburgse Mo lenwater een record aantal bezoekers, namelijk 168.000. „Ik heb ooit in een interview in De Faam/De Vlissinger gezegd dat ik ED© WHSssümg©?? Oplage: 23.450. Gratis huis-aan-huis op geheel Walcheren in combinatie met de Faam. Totale oplage 46.605. Uitgave: Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94, Vlissingen. Advertentieverkoop: G.J.A. van den Eeden Tel. 01184-72283 Redactie: Bettie Hollestelle, 01180-81170 en Ad Hanneman, 01180-81171. Redactie-adres: Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. Bezorging: 01184-84215. Druk: Vink-Rotadruk b.v., postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties maandag PZC, Oost Souburgseweg 10, 17.00 uur. (Boekhandel Bikker 16.00 uur). De Faam en De Vlissinger maken deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huisbladen in Zeeland. Totale oplage: 160.480. Stichtingen als de Vogelopvang en Lekker Dier, maar ook de Reptielen Zoo Iguana en de Zeehondencrèche uit Pieterburen hebben al toegezegd te zullen komen. Deze Infodag wordt ge houden op 1 april van 10 tot 17 uur in de Sporthal van het in ternaat van de Zeevaartschool in Vlissingen. Ongeveer dertig stands zullen zich op 1 april presenteren aan bezoekers, die het dier een warm hart toedragen. Volgens de heer W.van Dijke en mevrouw C.M.Speckens, bestuursleden van de Vlissingse Werkgroep van de Dierenbescherming en van de commissie, die zich bezig houdt met de voorbereidingen van deze dag, hebben slechts enkele in stanties het laten afweten. Tot hun verbazing behoort daar ook de Goese afdeling van het Minis terie van Landbouw en Visserij bij. Van Dijke: „Ik heb de indruk, dat zij niet durven komen. Waar om begrijp ik niet. Misschien uit angst voor kritiek? Er zijn geluk kig genoeg anderen. De dag staat bol van de activiteiten", vertelt hij enthousiast. Zo zal de Stichting 'de Gehoorza me Huishond' demonstraties ver zorgen met onder meer honden uit het dierenasyl en zullen er twee Vlissingse dierenartsen aanwezig zijn van half twee tot vier uur, bij wie men zijn huisdier kan laten keuren. Vanaf half elf is er bovendien een demonstratie vachtverzorging. In de kinder hoek kunnen de kleintjes kleuren en genieten van de clown Joli Jo lig, die belangeloos optreedt, evenals de Muziekvereniging 'Vlijt en Volharding'. Het paarden- bejaardenhuis Haram-Bee is aan wezig met een hoogbejaarde po ny en ook de 'Apenhof, een apenasyl, dat apen van particulie ren opvangt, geeft acte de pré- sence met twee capucijneraapjes. Als klap op de vuurpijl wordt er ook nog een wedstrijd gehouden. Kinderen die zich op de meest originele wijze als dier hebben verkleed kunnen daarbij een prijs winnen. De prijzen die worden uitgereikt hebben allemaal iets te maken met 'het dier', zoals boe ken er over. Wie meer wil weten over deze unieke Infodag over dieren kan daar ook via de radio meer over horen. Op 21 maart van 12 tot 13 uur komt op Radio 2 tijdens het programma 'Lunchtime' de Info dag aan de orde als onderwerp van de week. De entrée-prijs voor 'Mens, Dier en Milieu bedraagt slechts één gulden en kinderen tot twaalf jaar hebben gratis toegang. Aangezien de organisatoren de opbrengst na aftrek van de kosten willen benutten voor het opzetten van een quarantaineaf- deling in het Vlissingse asyl, wor den alle bezoekers verzocht hun 'restjes' buitenlands geld mee te brengen, hoe weinig het ook is. „Vaak ligt het thuis jarenlang on aangesproken in de kast", zegt voorzitter Van Dijk, "en wij kun nen het altijd omwisselen en ge bruiken voor ons goede doel". streefde naar 160.000 bezoekers om Miniatuur rendabel te maken. Dat is dus vorig jaar gelukt. De laatste tien jaar daarvoor kwa men we amper op 150.000 be zoekers", glundert directeur Henk Bardeoux. Vandaag (woensdag 22 maart) gaat Miniatuur Walcheren open. P.J.W. Craghs, hoofd in- en exter ne betrekkingen van de Neder landse Spoorwegen, neemt dan officieel de vernieuwde spoor baan in gebruik. „Die spoorbaan is helemaal vernieuwd", legt Bar deoux uit terwijl het buiten stort regent. „Het is weliswaar hetzelf de tracé, maar we hebben gepro beerd zoveel mogelijk de werkelijkheid te benaderen. Dat is onder meer gebeurd met de bovenleiding. Verder is de tunnel over de spoorbaan zo gemaakt dat ook mensen met een rolstoel er overheen kunnen. En de remi se, de plaats dus waar de trein omkeert, is niet meer gesloten. We hebben er kozijnen in ge plaatst zodat de bezoeker kan zien hoe het treinstel daar van richting verandert". Een aantal miniatuurmonumen ten is herplaatst. „Ze waren van hout", legt Bardeoux uit. „Maar hout gaat op den duur rotten. Een aantal gebouwen is nu van polyester gemaakt, zoals de Gro te Kerk van Veere en de Nieuwe- en Koorkerk onder de Lange Jan. Deze zomer wordt ook het hele Abdijcomplex opnieuw gebouwd van polyester. En er volgt nog meer. Dankzij de horeca in Middelburg, althans de deelnemers aan de Stadhoudersfeesten, bezit Minia tuur Walcheren een nieuw monu ment: het Middelburgse VOC-gebouw. Deze schenking uit de opbrengst van de Stadhou dersfeesten staat er eveneens vandaag. Henk Bardeoux verwacht overi gens dat het bezoekersaantal in het Middelburgse attractiepark op een acceptabel niveau blijft. Met name vanuit de westhoek van Schouwen zijn het afgelopen jaar veel bezoekers gekomen. Ik denk dat die trend zich voortzet". Tijdens de infodag wordt ook duidelijk gemaakt onder wel ke omstandigheden de dieren leven die voor consumptie wor den gefokt, zoals deze zeugen. Assistent-(oranje)coach Kees Van Os heeft drie Vlissingen spe lers op het oog voor het Neder landse amateurelftal. Ronald van Oeveren, Ruud Cornelis en Peter van Vossen zullen wellicht dezer dagen een uitnodiging ontvangen van de KNVB voor een oefen wedstrijd. Voor het drietal is het de eerste keer dat zij in de oranje selectie aan de bak komen. Ook Marcel Schenk is in Zeist opge vallen. Op dit moment kampt de Goesenaar echter met wat vorm verlies. Oranje speelt overigens onder lei ding van Ron Groenewoud. Ex- Vlissingen-speler Taco van de Velde speelde twee jaar geleden voor de Oranje-amateurs. Hij was toen één van de uitblinkers tij dens het vierlandentoernooi in Schotland. Oranje speelt overigens onder lei ding van Ron Groenewoud. Ex- Vlissingen-speler Taco van de Velde speelde twee jaar geleden voor de Oranje-amateurs. Hij was toen één van de uitblinkers tij dens het vierlandentoernooi in Schotland. In deze krant weer een pagina waar op wordt vooruitgeblikt op de twee wedstrijden van Vlissingen in het Paasweekeinde. Het stond al jaren op stapel en eindelijk is het er dan toch nog van gekomen: een autokrant, die de gebeurtenissen van 'de heilige koe' op de voet volgt. Het is een gezamenlijk initiatief van de re dactie en de acquisitie van de PZC-Weekbladen De Faam en De Vlissinger in samenwerking met vertegenwoordigers uit de auto branche. „De autobranche heeft recht op een eigen plek", vindt redacteur Ad Hanneman. Daar om 'Auto krant extra komt maan delijks uit als een bijvoegsel in de beide Walcherse huis-aan-huis- bladen. Zowel landelijk als Wat chers autonieuws vult de kolom men naast advertenties. Minimaal vier pagina's adverten ties staan borg voor twee pagi na's objectief autonieuws, stelt de redacteur vast. Voor de samenstelling van de Au tokrant werd een redactiecom missie opgezet. Deze commissie bestaat uit de heren Th. Louisse, A. Cevaal en P. Goedbloed van de gelijknamige Middelburgse auto bedrijven en A. de Buck van Auto Poppe. Zij controleren de techni sche verhalen en dragen onder werpen voor de wat algemenere achtergrondverhalen aan. Niet concurrerend maar objectief, be nadrukt Louisse. „Wij zijn geen merkgekken maar gewoon vak idioten. De tijd dat je een ander merk het graf inprees is voorbij". Behalve achtergrondverhalen ko men zowel het grote als het klei ne autonieuws in de krant aan bod. Ook wordt er aandacht be steed aan de nieuwste accessoi res. Het algemene autonieuws wordt verzorgd door Tony Vos uit Tilburg. Vos is redacteur van de Gay-Krant en werkt als free-lance autojournalist voor een groot aantal bladen. Voor de de eerste Autokrant Extra bezocht hij de t» wo»"»I Zo ziet de voorpagina van de nieuwe autokrant (de echte zit elders in deze uitgaveer uit. Autosalon in Genève. „Het nieuws wordt afgestemd op de wensen van de lezers", legt Theo De Buck uit. „Het moet natuurlijk wel echt interessant zijn". Het lokale nieuws neemt een minstens zo belangrijke plaats in. Hanneman: „Wat gebeurt er ach ter de schermen van een autobe drijf? Kleine en grote investeringen, het behalen van di ploma's, verbouwingen, allemaal zaken waar de consument be langstelling voor heeft, maar die hij niet of nauwelijks in de krant ziet. Een huis-aan-huis-blad neemt een belangrijke, niet te on derschatten plaats in de samen leving in. Als redactie van een echt Walchers blad moet je dat in de gaten houden, vooral het klei ne Walcherse nieuws. Niettemin moet je rekening houden met je beperkingen: een kleine bezetting van de redactie, bijvoorbeeld. Daartegenover stimuleren diezelf de beperkingen je creativiteit. Dat blijkt tenslotte wel uit deze Autokrant". tandprotheticus Nieuwe kunstgebitten en reparaties Spec, voor slechtzittende gebitten en ingevallen gezichten. Spoedig klaar. Tel afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52 Vlissingen. 'Mode knipoogt naar het oosten', meldde een landelijk dagblad in dikke kapitalen. Ernaast werden foto's afgedrukt van een groot grutter in modieuze kleding en het verhaal dat er bij stond sprak boekdelen over de trend in Ne derland. Die zou geïnspireerd zijn op wat men zoal in oostelijke lan den draagt; blouses van felge kleurde transparante stoffen, geborduurd met goud- en zil verdraad. Dat de mode genuanceerder in elkaar zit en dat er niet alleen sprake is van een eigenwijze con sument die de opvattingen van ontwerpers links laat liggen, blijkt uit onze modebijlage. Daarin wordt breeduit melding gemaakt van wat de Walcherse modeza ken hebben te bieden. Meer dan zestig gewone zaken uit de win kelstraten in Vlissingen, Middel burg en Veere vertellen over hun eigen opvattingen bij de inkoop, waarbij zij nadrukkelijk rekening houden met de smaak van hun eigen klantenkring. Hier en daar wordt ook 'eens wat anders ge probeerd'. De meer dan zestig onderne mers, die doorgaans als 'kleine zelfstandigen' worden aange duid, laten zien dat hun inzicht in de mode groot is. Een wisselend beeld, dat aangeeft dat mode geen eenheidsworst is, maar wel degelijk persoonlijk gericht. In advertorial-vorm adverteren deze ondernemers, dat wil zeggen: ze kochten een stuk redactie over hun eigen zaak.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 1