Garantie vaak een beperking van uw rechten Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Cultuur Maatschappij Dè ingenieur Sociaal Politiek Allerlei hostess receptioniste toerisme OPEN DAG EuroCollege Sport Gezondheid Beurs Cursus Belasfi na I Woensdag 15 maart 1989 Dialecten - W. Franken verzorgt op uitnodiging van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum Vlissingen een lezing over Walcherse Dialecten. Hij doet dat donderdag 16 maart in het mu seum aan het Bellamy park 19. Franken behandelt onder meer het voorbereidingsonderzoek voor het supplement van het Zeeuws Woordenboek en de ka rakteristieke verschillen tussen de Walcherse dialecten onderling en de verschillen met het ABN. De lezing begint om 20 uur en is voor zowel leden als niet leden toegankelijk. Vrouwbeelden - De Dienst en de Diocesane Werkgroep Vrouw en Geloof in West-Brabant en Zeeland houdt zaterdag 18 maart een vrouwenontmoetingsdag rond het thema Vrouwbeelden. De themadag vindt plaats in Mis sionair Centrum Mill Hill aan de Boerhaavelaan in Roosendaal. Om 9.30 uur verzorgt Poppen theater Rosa de voorstelling 'Van vroedvrouw, heks en maango din'. De vrouwen gaan 's mid dags dieper in op deze voorstelling. Informatie en opga ve bij het Diocesaan Pastoraal Centrum, 076-655750. Evangelisatie-avond - De Til- burgse evangelist J.W.N. Dooije- weert spreekt donderdag 16 maart in De Hoeksteen in Middel burg over 'God ziet naar u om'. Aan de evangelisatie-zangavond, die om 19.30 uur begint, werkt verder het koor Sursum Corda mee. VERVOLG VOORPAG. alle gevallen is echter sprake van een democratische aanwijzing van kandidaten. Zo stelt de kies vereniging van de boeren net zo veel kandidaten als er zetels zijn, de huiseigenaren worden vaak 'binnen het circuit' gevraagd op basis van vermeende kundigheid en de Kamer van Koophandel wijst de mensen aan voor de ze tels van de industriële vervuilers. Opvallend in het Waterschap zijn de antieke benamingen voor on der meer de bestuursleden. De naam dijkgraaf - Nijboer vergelijkt die functie met burgemeester van een gemeente - heeft iets on echts adelijks in deze tijd en de bestuursleden worden aangeduid met gezworenen (wethouders) en hoofdingelanden (raadsleden). Ook dat klinkt niet bepaald he dendaags. Verder is ook nog op vallend dat Nijboer wordt aangesproken met dè ingenieur. „Bij het Waterschap Walcheren wordt de functie van hoofd tech nische dienst van oudsher ver vuld door een Delftse ingenieur. Hoewel de bevolking regelmatig aanslagen van het Waterschap in de bus krijgt, is het instituut vrij onbekend gebleven. Van Werkum en Nijboer onderkennen dat. „Zo zat ik hier eens op een dag te werken toen er iets over bacillen in het leidingwater in de krant had gestaan. Ik had dat artikel toen nog niet gezien. Een me vrouw belde me met de vraag wat zij nu moest met haar baby. Ik wist op dat moment niet waar het om ging. Want wij houden ons alleen bezig met oppervlak tewater. Ik vroeg me af welke sloot er nu weer vervuild was. Dus als er wat met het leiding water is, merken wij dat ook. En dan moeten we steeds weer ver tellen dat daar een andere organi satie verantwoordelijk voor is". Verder denken de twee dienst hoofden Van Werkum en Nijboer dat ook naar de recreatie meer moet worden voorgelicht. Bij voorbeeld dat er chemische toi letten in jachthavens geleegd moeten kunnen worden en dat de stranden aan de voet van de duinen niet alleen waterkerend zijn, maar ook plaatsen waar de bevolking lekker kan liggen luie ren in de zon en dankzij het Wa terschap tot genoegen is te gebruiken Maar goed. Het waterschap gaat meer aan voorlichting doen. In de maandelijkse rubriek in deze krant wordt onder meer ingegaan op de milieuvervuiling en wat de waterzuiverings installatie in Ritthem wel en niet kan hebben. Een voorbeeld: „Olie kan die installatie niet hebben. Motorolie die particu lieren vaak in het riool laten lo pen verstoort het zuiveringsproces, maar ook frie tolie is uit den boze. Dat willen we allemaal duidelijk gaan ma ken in onze rubriek in jullie krant". De eerste rubriek van het Water schap staat elders in deze krant onder Abdijnieuws. TBC - De Stichting Emmabloem zamelt in de week van maandag 20 tot en met zaterdag 25 maart geld in voor de tuberculose bestrijding en vervangende thuis zorg voor gehandicapten. In Nederland zijn nog steeds twee duizend tbc-patiënten. In de ont wikkelingslanden zijn dat er twintig miljoen. De Emmabloem zorgt voor her- en bijscholing van artsen, laboranten en verpleeg kundigen in ontwikkelingslanden en levert medicijnen. Op deze manier wordt de deskundigheid op het gebied van tbc in Neder land behouden. Een bijdrage kan ten name van de Stichting De Emmabloem worden gestort op giro 116.000 of bankrekening 70.70.70.996. Roemenië - In verenigingsge bouw De Zandput in Serooskerke wordt dinsdag 21 maart een Roemenië-avond gehouden. Doel van de avond is het inzamelen van hulpgoederen voor het Roe meens/Hongaarse volk en wat meer bekendheid te geven aan de situatie van deze mensen. Om 19.30 uur wordt er een voorlich tingsfilm vertoond. Verder is er muziek en zang. Hulpgoederen, kleding voor alle leeftijden, de kens en houdbare levensmidde len kunnen tussen 15 en 16.30 uur en een half uur voor de aan vang en na afloop worden ingele verd. Goederen inleveren kan evntueel ook bij J.J. Vleugel-van de Berg, Koepelstraat 8 in Se rooskerke, 01189-2043. CDA - De algemene ledenverga dering van het CDA-Zeeland wordt op maandag 20 maart in de Prins van Oranje in Goes ge houden. Na het besloten gedeel te, dat om 19.30 uur begint, verzorgt minister L.C. Brinkman een lezing over onder meer de re gionale omroep en cultuur in de regio. De lezing is voor iedereen toegankelijk. Parkeerbeleid - Hoewel uit het rapport van het Coördinatieteam Parkeergelegenheid Binnenstad blijkt dat er in de binnenstad de komende vijf jaar vijfhonderdvijf tig nieuwe parkeerplaatsen nodig zijn, willen b en w van Middel burg in denmaanden juli en au gustus een autovrije Markt. Dit om de attractiewaarde van de Markt te kunnen verhogen. Dat betekent dat er 's zomers nog maar vijftig parkeerplaatsen (Plein 1940 en de Langeviele) in de binnenstad zijn. Verhangende parkeerruimte dient aan de rand van het centrum te ko men. Bij de Kousteensedijk moet een parkeergarage met minimaal driehonderdvijftig plaatsen ko men. Als deze garage er is, zou de Markt van juni tot september autovrij moeten zijn. De Middel burgse gemeenteraad behandelt dit voorstel in de vergadering van maandag 20 maart. De vergade ring begint om 14 uur. Friendship Force - The Friend ship Force Middelburg heeft dins dag 21 maart een vergadering in het restaurant van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Onder werp van bespreking is de reis naar Noorwegen in augustus. Zo wel leden als niet-leden zijn wel kom op de vergadering die om 19 uur begint. Inlichtingen bij het se cretariaat van The Friendship For- ce, 01180-15126. EO-radio - De Evangelische Om roep maakt donderdag 16 maart in Goes opnamen voor het radio programma Met muziek het hele land door. De opnamen beginnen om 19.30 uur in De Prins van Oranje. Medewerking wordt ver leend door Gert en Hermien Tim merman, trompettist Piet Knarren, vocalgroep Voice en EO's radio- en tv-orkest Psalter. Vaste onderdelen zijn een talen tenjacht en het spel Ken uw land. De presentatie is in handen van Wim Pols. Munt - Nieuwe bezems vegen schoon. Drs. Chris van Draanen, de nieuwe muntmeester van 's Rijks Munt, gaat er hard tegen aan. Zo verscheen deze maand het eerste nummer van Munt- pers, een informatieblad waar ve- zamelaars zich gratis op kunnen abonneren. In dit blad wordt on der meer ingegaan op de zilveren penning'die 's Rijks Munt ter ere van de tachtigste verjaardag van prinses Juliana uitgeeft. Deze munt, met aan de ene kant Julia na als kleuter en aan de andere kant een afbeelding van de prin ses zoals ze nu is, kost f 75,- en is tot 1 mei te bestellen. Vijf gul den per penning wordt afgestaan aan een door de prinses te bepa len goed doel. Inlichtingen bij 's Rijks Munt, 030-910365/910342. Gevonden - Bij de Vlissingse ge meentepolitie zijn in de periode van 21 tot 28 februari de volgen de voorwerpen aangegeven: leesbril, paraplu, speelgoed in ca deauverpakking, houder met spuit, dames- en herenhand schoenen, trui, portemonnee, au tosleutel en twee sleutels aan een hanger. Bij het Vlissingse die renasiel is in die periode een her derachtige hond en een zwart-witte kater aangegeven. Gevonden - Bij de Vlissingse ge meentepolitie zijn in de periode van 1 tot en met 8 maart de vol gende voorwerpen aangegeven: herenbril, helm, twee linnen tas jes met foldermateriaal, klitte- bandportemonnee, damesportemonnee, diverse sleutels en een wieldop. Bij het dierenasiel werd in die periode een zwarte kater aangegeven. Gevonden - De Zeeuwse Biblio theek heeft de volgende gevon den voorwerpen bij de Middelburgse gemeentepolitie in geleverd: Verschillende kinder- en herenhandschoenen, geruite sjaal, kindersjaal, baby spuug- doekje en een herenhoed. éénjarige dagopleidingen (ook na MAVO) zaterdag 18 maart van 10.00-14.30 uur ROTTERDAM HILVERSUM 010 - 425 47 44 035 - 233 211 Vijvervreugdmars - De ont spanningscommissie van Vijver vreugd houdt zaterdag 18 maart wordt voor de vijftiende keer de Vijvervreugdmars. Deze tocht kan zowel individueel als in groepsverband worden verlopen in de afstanden vijf, tien, vijftien, vijfentwintig en veertig kilometer. Start en finish zijn bij het gym nastieklokaal van Vijvervreugd. De start voor de veertig kilometer is om 9.30 uur, voor de vijftien en vijfentwintig kilometer om 11 en voor de overige afstanden om 14 uur. Openingstocht - Zaterdag 18 maart houdt de Toerclub Walche- •ren de eerste tocht van het sei zoen. De Openingstocht van zestig kilometer wordt verreden achter voorrijders. Inschrijving vanaf 8.30 uur bij Hotel Walche ren in Koudekerke. De start is ui terlijk om 9 uur. Meer informatie is verkrijgbaar via 01184-17884. Atletica - De kersverse Vlissing se atletiekvereniging Atletica heeft elke donderdagochtend een trimuurtje. Geen grote inspannin gen of technische toestanden, maar gewoon wat (verstandige) ontspanning in het bos of op het strand. De groep, onder leiding van Anneke van Velzen, vertrekt om 9.15 uur bij de Kanovijver in het Nollebos. Meer informatie is verkrijgbaar via 01184-66713. Loopverkoop - Ook dit jaar kun nen de deelnemers aan de Rot terdam Marathon hun loop verkopen voor een goed doel. De Stichting Verkoop Je Loop koos deze keer voor de Stichting Kin- deroncologische Vakantiekam pen. Deze stichting organiseert elk jaar zeilvakanties voor kinde ren met kanker. Sponsorformulie ren zijn aan te vragen bij Ine Laurens, 010-4012606/4115193. Blessurepreventie - De Zeeuw se sportraad houdt in Vlissingen op de maandagavonden 17 en 24 april en 1 mei themabijeen komsten over blessurepreventie. Inlichtingen bij Marieke van der Kroft van de Zeeuwse Sportraad, 01180-82646, opgave vóór maandag 3 april bij Sportbelan- gen Vlissingen, 01184-60267. Voedsel - In het boekje 'Weet wat je eet' wordt een overzicht gegeven van het gebruik van smaak-, geur- en kleurstoffen in voedingsmiddelen, snoepgoed en andere consumptie-artikelen. De toevoegingen, gecodeerd met een E-nummer, staan gerang schikt in tabellen. De bijverschijn selen van bepaalde schadelijke hulpstoffen staan daarbij ver meld. Het boekje is te bestellen door onder vermelding van 'Weet wat je eet' 6,95 ten name van Quint Publikaties Soest over te maken op giro 206.30.16. Vogels - De Vlissingse vogel vereniging De Vogelliefhebbers houdt zaterdag 18 maart weer een vogelruil- en verkoopbeurs in de Vlissingse Gerbrandystraat 46. Op deze beurs, die is geo pend van 9.30 tot 12 uur, wordt ook informatie over het houden en kweken van vogels gegeven. Antiek - In het Turfschip aan het Chasséveld in Breda wordt van zaterdag 18 tot en met dinsdag 27 maart de drieëntwintigste Kunst- en Antiekbeurs gehouden. Op deze beurs stellen negenen veertig zorgvuldig gekozen kunst en antiekhandelaren hun anti- queiten en kunstvoorwerpen ten toon. Eén van de opvallendste voorwerpen is de in Zeeland op gegraven tinnen kandelaar uit de twaalfde of dertiende eeuw. De kandelaar is 13,5 centimeter hoog en is een voorbeeld van de nieuwe 'small is beautiful' trend in de antiekwereld. Kinderkleding - Op de beurs van peuterspeelzaal De Zandvre- tertjes in Zoutelande zijn boeken, speelgoed en kleding voor kinde ren van nul tot twaalf jaar ver krijgbaar. Ook is er koffie, lekkers en een grabbelton. De beurs wordt vrijdag 17 maart van 14.30 tot 16.30 uur gehouden in de speelzaal aan het Zwinplein. Een derde van de verkoopopbrengst is voor De Zandvretertjes. Rommelmarkt - Speelgoed, boeken, meubels, serviesgoed, electrische apparaten... het is al lemaal te koop op de rommel markt die de Middelburgse openbare basisschool De Een- dragtsburch zaterdag 18 maart houdt. De Eendragtsburch, Vro- moldsland 67 in Dauwendale, vrolijkt de boel op met koffie, hapjes en live-muziek. De markt is geopend van 10 tot 13 uur en van de opbrengst schaft de school computermateriaal aan. Kinderbeurs - Bij peuterspeel zaal Kiekeboe aan de Akenstraat in Nieuw en Sint Joosland is woensdag 22 maart tussen 9 en 11 uur alles voor kinderen van nul tot twaalf jaar welkom. De spul len worden dezelfde dag tussen 13 en 14.30 uur verkocht. De helft van de opbrengst is voor de speelzaal. Hummelhoekje - Peuterspeel zaal 't Hummelhoekje verkoopt in het dorpshuis van Grijpskerke za terdag 18 maart van 10 tot 11.30 uur kinderkleding, speelgoed en oud meubilair. De spullen, waar van de helft van de opbrengsti naar de speelzaal gaat, kunnen donderdag 16 maart van 19 tot 20 uur in het dorpshuis worden ingeleverd. Verzamelbeurs - De Nederland se vereniging De Verzamelaar houdt zaterdag 18 en zondag 19 maart een grote verzamelbeurs in de Rijnhal, Olympus 1 in Arn hem. De zaterdag-beurs is een al gemene beurs, voor alle objecten dus. Op de zondag-beurs komen onder meer stenen, mineralen, munten, postzegels, bankbiljet ten, oud speelgoed, porcelein en glas- en aardewerk en oude boe ken en tijdschriften aan bod. Bei de beurzen zijn van 10 tot 17 uur geopend. Snuffelmarkt - De Delta-Band uit Vlissingen houdt zaterdag 18 maart een snuffelmarkt in de voormalige jeugdherberg aan de Vlissingse Breewaterstraat. De markt is van 9.30 tot 13 uur geopend. Hyperventilatie - Het Kruiswerk heeft een cursus opgezet waarbij hyperventilanten om leren te gaan met een hyperventilatie- aanval. Bij voldoende deelname wordt de cursus - ook speciaal voor jongeren - in verschillende plaatsen gegeven. Meer informa tie is verkrijgbaar bij A. Renkema van het Kruiswerk, Beatrixlaan 24 in Goes, telefoon 01100-15892. Geslaagd - Voor de cursus Ste nografie op het Centrum voor Be roepsoriëntatie en Beroepsoefening Zeeland in Mid delburg zijn de volgende cur sisten geslaagd: T. Telussa-van Steenkiste, L.C. de Heer, C. Donze-van der Post, J. Kusse, C. Hendrikse en M. van den Tak- Langemaire. Dik - In de Vlissingse MTS wordt van maandag 20 tot en met don derdag 23 maart een cursus 'An ders kijken naar dik zijn' gegeven. De cursus wordt gegeven aan de hand van NLP-technieken en is bestemd voor iedereen, en dan met name voor mensen die met mensen werken. Regine de Nooyer kan er dagelijks tussen 12 en 14 uur meer over vertellen via telefoonnummer 01184-68564. Assertief - Voor Walcherse vrouwen met een uitkering is er van donderdagavond 13 april tot zaterdagmiddag 15 april een gra tis cursus assertiviteit. De cur sus, een initiatief van het Van Eeghdenhuis/Hedenesse en de groep Bijstandsvrouwen- Kerkvrouwen, wordt gegeven in het Van Eeghenhuis in Aarden burg. Opgave en inlichtingen bij cursusleidster Ria de Feijter, 01177-1259 of bij het Fiom, 01180-27311. T-biljet - De jongerenorganisatie WJ-CNV heeft een folder met nuttige tips voor het invullen van een T-biljet uitgegeven. Met het T- formulier kunnen met name jon geren te veel betaalde belasting terugkrijgen. De gratis folder is te bestellen bij de WJ-CNV, 01100-20310. Prima Donna - Prima Donna, de werkgroep voor lesbische vrou wen, vertoont zondag 19 maart de film Afskedet (Afscheid) in vrouwenhuis Jet, Zusterstraat 13 in Goes. Afskedet speelt zich kort voor het uitbreken van de tweede wereldoorlog af en vertelt het verhaal van Valerie, een meisje DE FAAM - DE VLISSINGER dat opgroeit in een bemiddelde, burgelijke familie Pas als blijkt dat ze lesbisch is en haar ouders haar volledig afwijzen, kan ze breken met het ouderlijk huis. De voorstelling begint om 15.30 uur, het vrouwenhuis is om 15 uur geopend. Wie vragen heeft kan bellen naar Toos, 01184-79651. Als consument krijg je dik wijls garantie: bij een koop overeenkomst van min of meer duurzame goederen, of bij reparaties van bijvoorbeeld auto's, wasmachines of tele visies. Een definitie van ga rantie komt in de buurt van: een verklaring van de leveran cier, fabrikant of importèur van een produkt waarin deze gedurende een bepaalde tijd instaat voor de afwezigheid van gebreken of de aanwezig heid van bepaalde eigen schappen. Los van het geven van garantie moet een leve rancier in het algemeen een goed produkt leveren. Een produkt kan ook een reparatie zijn. Voldoet het produkt niet aan de gerechtvaardigde ver wachtingen van de consu ment dan heeft deze er recht op dat de gebreken worden verholpen, garantie of geen garantie. Juridisch gezien is de levering van een ondeugdelijk produkt wanprestatie en er is dan pas sprake van garantie als de ver koper boven op zijn normale leveringsplicht extra verplich tingen op zich neemt, bijvoor beeld hij staat in voor de kleur echtheid van een stof. Ook al kan de verkoper geen verwijt gemaakt worden, toch is hij aansprakelijk uit wanprestatie als de stof niet kleurecht blijkt te zijn. Garantie is het uitbrei den van een aantal wan prestatie veroorzakende oor zaken voor rekening van de verkoper, deze kan zich er niet op verroepen dat hij er echt niets aan kan doen, zijn overmacht. De praktijk evenwel is dikwijls anders, zogenaamde garantie bewijzen bevatten veel bepa lingen die de aansprakelijkheid die de verkoper op grond van de overeenkomst zou hebben gehad inperken. De garantie is een onderdeel van de over eenkomst, beide partijen moe ten hier mee instemmen. Wil de consument dit niet accep teren dan moet hij dit duidelijk maken aan de leverancier en het garantiebewijs zeker niet ondertekenen. Meestal komen Door mr. Jan van der Velde «KST1KS Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 de garantiebewijzen van de fa brikant of de importeur en ge ven recht op reparatie of ver vanging van het produkt. De consument kan dus naast de verkoper ook degene aanspre ken die het garantiebewijs heeft afgegeven maar van meer rechten is dikwijls geen sprake: veel aansprakelijkhe den zijn uitgesloten, vooral de zogenaamde gevolgschade: schade die optreedt tengevol ge van de ondeugdelijkheid van het produkt, welke hoog kan zijn. Bij het sluiten van de overeenkomst accepteer je dit. Meestal is er alleen recht op reparatie of vervanging-, ontbinding van de overeen komst of schadevergoeding zijn veelal uitgesloten. Soms worden voorrijkosten bere kend. De duur van de garantie verschilt per merk en produkt. Na afloop van de garantieter mijn houden de verplichtingen van de leverancier op, al wil deze dikwijls nog wel wat doen uit coulance of om zijn goede naam hoog te houden. De leverancier is hiertoe ech ter niet verplicht. Is een pro dukt tijdens de garantietermijn gerepareerd en komt na het verstrijken van de garantieter mijn,het zelfde defekt weer te rug dan heeft de consument recht op gratis reparatie om dat de fabrikant bij de uitvoe ring van de garantie overeenkomst nalatig is ge weest. Al met al is garantie dikwijls een beperking van de rechten van de consument. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. R.W. van Mourik, knd., 19 uur: ds. N. de Boo ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W. Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30 en 19.00 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur: leesdienst. BÏGGËKËRKË Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: ds. Kother-Middelhoek, knd. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo 10 uur: ds. D. van Boven, 19 uur: ds. C.A. Westerveen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur: palmplechtigheid, eucharistie GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Za 10 uur: ds. Mevr. A. Spaans, 14.30 uur: ds. P. Paulus. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. C.A. Westerveen. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A. Jobsen, knd, 14.30 uur: ds. J. Bouwer. Hervormde Gemeente. Kerkkring 26. Za 10 uur: ds. C. de Boon, knd, 14.30 uur: ds J. Bouwer. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Za geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Za 11 uur: ds. Nauta. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.00 ds. Si mons, 17 uur: ds. Melse. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Za 10 uur: dr. P. Joosse, knd. 4-7 jr., 14.30 uur: ds. A. Spaans-Molenaar. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8. Za 10.15 uur: ds. Kother-Middelhoek, knd. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatieavonden worden gehouden op da 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. on bekend. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Za 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6. Za 9.30 uüf ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. W.A. vd. Berg. Oosterscheldestraat, geen dienst. Hof- pleinkerk. Hofplein, 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg. 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, Oostkerkplein, geen dienst. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, geen dienst. De Hoeksteen, Roozen- burglaan 22rO.30 en 17 uur: ds. P. Paulus Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. J. Dubbink. "Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: dr. Chr. J.G. Vonck. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. J. Geers. Hofpleinkerk, Hofplein, geen dienst. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, 9.30 uur: ds. O. Else- man. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. M. de Boer. Engelse Kerk, dhr. A. Jorritsma. Wijkgemeente Geref. Bond, 11 en 17 uur: ds. C Trouwborst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, Zo. 15.30 uur. Dam 6, wo. 19.30 uur: bijbelstudie. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. D.J. Ponte. Leger des Heils Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: kpt. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Za 10 uur: ds. Nieuwen-, huizen Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpel- huisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. Tj. Baron. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remonstran ten. Koorkerk. Zo. 10.15 uur: dr. G.W. Reitsema. Rooms Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2. Zo. 10 uur: palmplechtigheid. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. Zo. 11.30 uur: gezinsvie ring, palmplechtigheid. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: J. Risseeuw. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. v Oostende OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. N.J. Dekker, knd. jongste en midden groep,17 uur: ds. N.J. Dekker. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. v. Oostende SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Za 10 uur: ds. L.Th. Witkamp, 17 uur: kand. H.W.J. Faassen. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie al.v. br. Cornelisse Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. C. Nieuwenhuysen, 17 uur: ds. Allewijn, gez. dienst in Ge reformeerde kerk. ST LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. C.A. Westerveen. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: ds. M.V.J. de Craene, 17 uur: drs. J. Staat. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Za 10 uur: lof- prijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gem eente. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse en dhr. R. Heems kerk, knd. groep 1-5. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: Mevr. vd. Vlies-Takke Vrijdag, 19 uur: avondgebedsdienst. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, Za 19 uur: dhr. J. Schoenmaker. Streek ziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, Za 10 uur: dhr. H.J. Schoenmaker. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, Za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur: palmplechtigheid, eucharistie VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 uur: ds. Nauta. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Nauta, gez. dienst in Geref. kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schelde- poort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Eve ning Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 uur en za 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. za 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Za 9.30 uur: br. Y. Koopmans. Gereformeerde kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petrus- kerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Johan- neskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Rothfusz, 17 uur: ds. Makkinga. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Glashouwer. De Schaapskooi, Pape gaaienburg, 9.30 uur: ds. Mw. vd. Vlugt. Ophir, Bad huisstraat 186, 10 uur: ds. van Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Za 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Het Anker, Bonnedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: ds. D.J. Pon- te, 10.15 uur: bijbelstudie Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. zo. 10 uur: ds. H.J. Schoenmaker. Gereformeerde Gemeente. Marniskerk, Marnixplein 41, zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Rooms Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, za 11 uur: palmpleichtigheid, eucharistie Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur, Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: palmplechtig heid, eucharistie dameskoor, za 9.30 uur: palmplechtigheid, eucharistie, jeugdkoor, Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, za 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. zo. 10 uur: samenkomst. Zwembad Vlissingen, 8.30 uur: doopdienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5, za 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Fort den Haackweg 2, zo. 14 uur: gez. dienst met Geref. kerk, geref. voorganger. WESTKAPELLË Hervormde Gemeente. Markt 67, zo. 9.30 uur: ds. Spaans 19 uur: ds. Westerveen. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibror- dusplein 2, za 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Do. 16 maart t/m wo. 22 maart HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 01180-11721. Zondag tot 24 uur: F.L. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel 01180-37393. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur, (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 01184-68021. Zondag tot 24 uur: D.C. Bom, Badhuisstraat 81, tel. 01184-12233. Visites aan vragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG^ NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: P. Kodde, Oude Vlis- singseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Zondag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE! OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE. VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK. zaterdag 08.00 tot zondag 23.00 uur: J.W. Oosterhoff, W&tkWPÉtëÊe!' flAGTEKERKE. ZOUTE- LANDE. MELISKERKE. BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59. Zoutelande, tel. 01186-1282. OOST- EN MIDDEN WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.M.D. Rambouts, Langeviele 47, Middelburg, tel. 01180-12882. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: L. vd. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 01180-27471. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: De Singel, Singel 9, tel. 01184-12730. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay. tel. 01184-71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: J. Drijdijk, tel. 01180-26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: L.J.J. Schofaerts, Middelburg, tel. 01180-10910. PRAKTIJK MELISKERKE: R. Roskam, Kelderweg 1, Me- liskerke, tel. 01189-2838. DIERENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 tot 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle. tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. KRUISVERENIGING VÜSSÏNGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen- trale, tel. 01184-14444. KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM COURT OX- HOOFT', Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname een aanmelding bereikbaar ïowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41. ma., wa en vr. van 9.00 tot 10.00 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: tel. 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: tel. 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te- lefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE- LING: tel. 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10.00 tot 22.30 uur. STICHTING 'BLIJF VAN M N LIJF ZEELAND': Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (tel. 01184-18395). VBOK, (Vereniging ter bescherming v.h. ongeboren kind), tel. 01180-35736.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 19