Burgemeester verricht de opening met minischaartje Scholen krijgen verkeersleerkist 'Nieuwe zakelijkheid' niet saai Goeie merken in de rekken Mode voor de jeugd van twee tot twaalf jaar oud Collectie blijft gelijk onder de naam Innocenti Uitbreiding slijperij en nieuwe apparatuur H Tapperij/Happerij kreeg naam van zeemusketier 5TfX> 'P*XR1* Gangbare en bijzondere muziek en stripboeken Souburgse uitspanning voor burger en buitenlui Thema-dagen in Goes over ontwikkelingssamenwerking Miro maakt paashaas van kinderen NIEUWE BISTRO PIZZERIA IN WESTKAPELLE HOECHST ONTFERMT ZICH OVER JEUGD MODESHOWS ESZETH SLAAN AAN 'T HUMMELTJE GOES NU OOK IN MIDDELBURG ROBBEMIJN KINDERKLEDING IN MIDDELBURG PERSONEEL NAM BESTERF/ELD OVER FOCUS OPTIEK MIDDELBURG VERNIEUWD Expo Goes verandert naam OPENING WINKEL WALSTRAAT VLISSINGEN CAFE PETIT RESTAURANT 'LA GARE' DE HAPPY BUCCANEER IN VLISSINGEN Woensdag 15 maart 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER Het piepkleine schaartje waarmee burgemeester H.A. van Mal- degem de ingepakte nieuwe horecagelegenheid Bistro Pizzeria 'La Capelle' in Westkapelle opende bleek scherp genoeg om het versierde doekwerk rond de deur te doorboren. Niettemin was de burgervader wel blij dat hij daarna van de kersverse ei genaren Angelika en Peter Pepermans een steviger stuk ge reedschap kreeg om zijn werk af te maken. Na de ludieke opening konden de genodigden een kijkje nemen in het nieuwe eethuis en toasten op het ondernemersechtpaar. Frans en Italiaans eten. Dat kan men voortaan ook in Westkapel le. Angelika en Peter Pepermans, die beiden al vanaf hun vijftiende in de horeca werkzaam zijn, mik ken met hun eetgelegenheid op toeristen en autochtonen, die be taalbaar maar toch lekker willen eten. „Geen gooi en smijtwerk en op den duur steeds meer specia liteiten van verfijnder culinair ni veau, dat is mijn doel zegt Pepermans. Ook burgemeester Van Maldegem onderstreepte in zijn toespraak dat de komst van een pizzeria het plaatselijke eet- gebeuren zal verrijken. „De Italia nen houden het op pizza's al eeuwen uit", hield hij zijn toe hoorders voor. Als geschenk overhandigde de eerste burger het horecaechtpaar een grammofoonplaat van het WestkaDoels Dameskoor, waarop ook het toepasselijke lied 'Twee Italianen' voorkomt. Bovendien had hij voor hen de onontbeerlij ke horecavergunning meegeno men. Pepermans had ook enige verrassingen in petto op deze geanimeerde openingsreceptie. Van Maldegem kreeg niet alleen een etentje in het nieuwe etablis sement aangeboden, maar ook een fles wijn van belangrijk for maat. Alle jarigen van die dag in Westkapelle konden zich verheu gen op een gratis pizza uit de keuken van 'La Capelle'. Bistro Pizzeria 'La Capelle', Zuid straat 130 in Westkapelle Telefoon 01187-1753. Geopend dagelijks van 17.00 tot 22.00 uur. Dinsdag en woensdag gesloten. In de paasva- cantie van 12.00 tot 22.00 uur geo pend en vanaf Pinksteren gedurende het hele verdere seizoen iedere dag, dertien weken lang. De Vlissingse vestiging van Hoechts Holland nv heeft vijfdui zend gulden uitgetrokken om de leerlingen van het voortgezet on derwijs in Midden- en Noord- Zeeland verkeersbewuster te ma ken. Het bedrijf kreeg de helft van dit bedrag als prijs bij de ac tie voor veilig verkeer 'Minus 25%'. De rest deed de directie er bij. Vijfentwintig scholen kregen Ook mevrouw Zuidema senior blijkt modegevoelig De meeste mensen gaan veel te saai gekleed, vindt Cora Zuidema van mode-adviesbureau Eszeth. En daarom hield ze afgelopen vrijdag in de eigen zaak aan de Loskade in Middelburg een mo deshow waarin combineren en spelen met kleuren uitgebreid aan bod kwamen. De collectie kleding, de kapsels en de visagie De ludieke opening van 'La Capelle' door burgemeester H.A.van Maldegem van Westkapelle. Een volwassen zaak voor kinderen en tieners Middelburg is sinds vrijdag 3 maart een kindermodezaak rijker, 't Hummeltje zat zeven jaar lang alleen in Goes. Maar omdat Bijle- veld uit Middelburg wegging wa ren de Middelburgse hummels slecht bedeeld. Sjaak en Elly Li- zierse besloten dus een filiaal van de Goese kinderzaak in de Mid delburgse Geerepassage 7 te planten en zo Middelburg van een aantal goede merken te voorzien. In het rood-grijze interieur is de ruimte overzichtelijk verdeeld. Be langrijk in de collecties van onder meer Mexx, Pointer, Barbara Far- ber en Esprit zijn vooral combina tiemogelijkheden van belang. De maten gaan van 74 (ongeveer 9 maanden oud) tot 188 (ongeveer 18 jaar oud). Vanwege de doel groep is de collectie doorgaans sportief. Wat niet wegneemt dat er rond de feestdagen ook echte pakken in de rekken hangen. Elly Lizierse onderstreept vooral dat ze geen massaprodukten ver- koopt:„Voor kinderen zijn kleren even belangrijk als voor volwas senen. Dan mogen ze ook keuze en service hebben". Aan het begin van de Langeviele in Middelburg is er een zaak in kinderkleding bijgekomen. Tegen over de winkel van haar ouders begon vorige week dochter Lydia van Zetten met haar man René een kindermodezaak, waar de jeugd van twee tot twaalf jaar terecht kan. De eigenaars noemden hun zaak Robbemijn, een samenvoeging van de voor namen van hun twee kinderen Robbert en Wil- lemijn. „In de Weefstoel, de zaak van mijn ouders, heb ik al enige jaren ervaring opgedaan in deze bran che", vertelt de jonge eigenares. „De winkel van mijn ouders verkoopt nu nog uitsluitend babyarti kelen en wij hebben het gedeelte voor de oudere kinderen overgenomen en daarbij de leeftijd op getrokken tot twaalf jaar. In zekere zin is deze zaak een uitbreiding en aanvulling van de Weefstoel. Wij voeren dezelfde Franse en Duitse topmerken", vertelt de onderneemster, die alleen de winkel bemant, omdat haar man voorlopig de verzorging van de kinderen voor zijn rekening neemt. Robbemijn Kindermode Langeviele 4 in Middelburg. Telefoon 01180-26943. Dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 13 tot 17.30 uur. 's Maandags vanaf 13.00 uur. Op donderdag sluit de zaak niet tussen de middag en is zij ook 's avonds vanwege de koopavond geopend. Lydia van Zetten in haar nieuwe winkel. Een niet-vijandige overname door het personeel liet een frisse wind blazen door de vroegere winkels van Besterfield in Middelburg en Vlissingen. Aan de Korte Delft 9 voert Rieneke Koelman sinds 2 maart Innocenti Middelburg. Haar vriend Ron van Delft be heert het Vlissingse filiaal aan de Sint Jacobsstraat 29. Koelman legt uit hoe het zo kwam: „Ron en ik werkten allebei al bij Bester field. Op een gegeven moment vroeg hij ons of we de zaken niet over wilden nemen. Ik had mijn papieren. We hadden een week end om erover na te denken. En met wat veranderingen denk ik dat het wel lukt". Qua inrichting en collectie komt er nauwelijks verandering. Be taalbare vrijetijdskleding en jeans blijven de hoofdmoot. Zij het dat de twee Innocenti-zaken vanaf het volgende seizoen zelf inko pen. En dat betekent een aantal nieuwe merken erbij. Wat wel verandert is het personeel en daarmee de service. Koelman en Van Delft zijn vast van plan het geheel wat klantvriendelijker te maken, wat zich vooral moet gaan uiten in een persoonlijkere aanpak. Wie voor een bril Focus Optiek aan de Nieuwe Burg in Middel burg binnenstapt, ziet duidelijk dat het interieur onlangs ver nieuwd werd. Veel belangrijker is echter de uitbreiding van de slij perij en de aanvulling van nieuwe apparatuur, die het de zaak nu mogelijk maken aan specifieke ei sen van de klant te voldoen. Zo kunnen computergebruikers die last van hun ogen krijgen bij deze opticienzaak terecht voor een zo genaamde computerbril. Ook wie zich contactlenzen wil laten aan meten kan voortaan naar Focus Optiek gaan. „Focus Optiek bestaat al sinds 1892", vertelt Judith Molhoek, woordvoerdster van de zaak. „Vroeger had de winkel ook me dische artikelen zoals steunzolen, corsetten en elastische kousen in het assortiment. Nu houdt de fir ma, onderdeel van de Focus Hol ding waartoe ook Focus Velig behoort, zich alleen nog bezig met het 'optische'. Hierbij zijn wij gespecialiseerd in veiligheidsbril- len, die aan veel bedrijven gele verd worden. Hieronder vallen ook de computerbrillen, waar Van personeel naar eigenaresse: Rieneke Koelman, met hulp Rianne in Middelburg. Ron de Jonge bij de automatische slijpmachine steeds meer vraag naar is. Veel mensen die hele dagen achter een beeldscherm zitten, krijgen last met hun ogen. Wij leveren hiervoor brillen met een speciaal filter en indien nodig geslepen, een zogenaamde korte- afstandsbril". In de slijperij toont opticien Ron de Jonge hoe dankzij eigen denk- dig geautomatiseerde slijpmachi ne ontwikkeld werd, die vijftig veiligheidsglazen achter elkaar kan slijpen, zonder dat daar ie mand voor nodig is. „Vroeger ging dat allemaal met de hand, stuk voor stuk", stelt de Jonge. „Een enorme besparing aan werk voor onze zaak, waar momenteel veertien mensen werken". Voor mensen die belangstelling hebben voor de ontwikkelingssa menwerking in de Derde Wereld heeft het Centrum voor Ontwik kelingssamenwerking Zeeland twee oriëntatiedagen opgezet. De dagen worden gehouden op de zaterdagen 1 en 15 april in De Veste aan de Keizersdijk in Goes. Tijdens deze oriëntatiedagen wordt op verschillende manieren ingegaan op het ontwikkelings vraagstuk. Aan de orde komen onder meer economische en maatschappelijke verhoudingen, ontwikkelingswerk en de be wustwording binnen de westerse landen. Zaterdag 1 april gebeurt dat aan de hand van een fotospel en het wereldhandelsspel. Daar naast wordt er voorlichting gege ven over het werken in de Derde Wereld. Zaterdag 15 april wordt er gedis cussieerd over werkervaringen in ontwikkelingslanden. Daarbij staat de diaserie 'Wim weet van wanten' centraal, 's Middags is er een kennismaking met de Ne derlandse en Zeeuwse activitei ten op het gebied van ontwikkelingssamenwerking. Deelnemers kunnen zich vóór za terdag 24 maart opgeven bij het COS-Zeeland, 01180-94291. In lichtingen zijn verkrijgbaar bij Ar jan de Hulster van de werkgroep Regionaal Oriëntatieprogramma (ROP), telefoon 01189-3196. De traditionele Expo Goes ver schijnt dit jaar in een nieuwe ver sie onder de naam 'Voorjaarsbeurs Zuid-West' en wordt gehouden van 23 tot en met 27 maart. De directie van de Zeelandhallen tekent dit jaar voor de eerste keer voor de organisa tie. Naast het bekende huishoud- aanbod zijn er ook onderwerpen als mode, gezondheid en vrije tijd te zien. De beurs is op 23 en 24 maart van 14 tot 22 uur geopend en op 25 en 27 maart van 10 tot 17 uur. Eerste Paasdag (26 maart) is de beurs gesloten. kwam allemaal van het bureau zelf. Eszeth bestaat vooral van presentatie-adviezen aan zaken mensen. Zakelijke kleding voert er dus de boventoon. Maar De Donkerblauwe Blazer kan met de juiste accenten en combinaties alle saaiheid verliezen. Sjaals in felle dessins, aparte ceintuurs of details van de kleding zelf halen het vaak strakke basispak op en geven persoonlijkheid. Kleuren die veel voorkwamen waren naast donkerblauw, rood, hard groen en kobaltblauw. De misvatting dat bepaalde model len bij een bepaalde leeftijd en fi guur horen werd getorpedeerd. Dezelfde pakken waren in ver schillende maten en kleuren te zien. Oma kan soms best hetzelf de pak aan als kleindochter. Als de kleur, maat en model maar op elkaar afgestemd zijn. Details waren belangrijk. De jas jes waren veelvuldig van schoot jes voorzien, blouses hadden een aparte kraag. Schouders en taille hadden veel aandacht, wat de pasvorm zichtbaar bevorderde. Opvallend waren de korte mou wen die voor deze zomer net bo ven de elleboog zitten. De rokken - en vele broekrokken - hadden verschillende soorten plooien en splitjes. Zo hadden ook bijvoor beeld de schitterende tassen van echt krokodilleleer (met vergun ning) een blikvangerfunctie. De sieraden van juwelier Van de Ree uit Middelburg waren een goede keus. De kundige kapsels van huiskapper Paul van de Velde werden echter meer op de per soon aangemeten, zodat bij alle combinaties zowel pak als mens tot hun recht bleven komen. Doordat de show in eigen huis was ontstond een soort huiska mereffect. Dat betekende een di rect contact met het ongeveer 50-koppige publiek. De show en het bruikbare commentaar van Zuidema werden zichtbaar op prijs gesteld („Altijd zo min mo gelijk plooien opzij doen. Anders ben je net een lampekap"). Al met al een bijzondere show. Wie vindt dat hij of zij wat gemist heeft kan 17 maart nog een keer terecht bij Eszeth. Dan wordt de show echter nog wat luister bij gezet door een demonstratie van een complete advisering met vi sagie, kapper, kleuren en kleding en een video. bericht dat Hoechst ze van ver- keerslesmateriaal wil voorien. Veilig Verkeer Nederland heeft de leskisten die Hoechst aanbiedt samengesteld. Ze zijn bestemd voor leerlingen in de leeftijd van 12 tot 16 jaar. Er kunnen dertien thema's worden behandeld met deze leskist. De kisten zijn gevuld met leerlingenkaarten, vakboe ken, themaboeken, een diaserie, een computerspelletje en vier vi deofilms. Hoechts besloot deze leeftijdsca tegorie van verkeersinformatie te voorzien omdat daarin veel ver keersslachtoffers vallen. Boven dien - zo argumenteert Hoechst vervolgens - bleek dat de scholen onvoldoende aandacht besteed den aan verkeersgedrag. In het Mirocenter in Vlissingen kunnen kinderen zich op woens dag 22 en zaterdag 25 maart even paashaas voelen. Dan na melijk reikt het Mirocenter mas kers uit. De kinderen kunnen die maskers zelf inkleuren terwijl de ouders rustig boodschappen doen. Een hostess is aanwezig om de kinderen te begeleiden. Vlissingen heeft er op muziek gebied een speciaalzaak bij, waar ook de stripboekfanaat goed terecht kan. De uit Goes afkomstige Leo Capello opende aan de Walstraat zijn Muziek- en Stripwinkel Leo. Met hulp van familie toverde hij zelf het ge huurde pand aan de Vlissing- sestraat om in een smaakvolle winkel. „In mijn nieuwe zaak ga ik op Vlakbij het station in de Ka naalstraat in Oost-Souburg open den half februari Fred Tanihatu en Joan Schipper hun Café Petit Restaurant 'La Gare'. Zij vullen daarmee een leemte op in Sou burg, want naast chinees- of in- disch et^n was er naar hun idee geen eetgelegenheid voor de niet zo gevulde beurs. Onze kleine kaart biedt keus uit verschillende vis- en vleesgerechten met een eenvoudig garnituur", zegt eige naar Tanihatu. Onze klanten zoe ken wij in Souburg zelf, maar de laatste week hadden wij ook al reizende vertegenwoordigers van elders uit het land, die tussen de middag kwamen lunchen". „Van de zomer willen wij er ook het terras bijtrekken met mooi weer", vult Joan aan. „Boven dien nemen wij ook feesten en partijen aan voor wie wat uitge breid te vieren heeft". Café Petit Restaurant 'La Gare' aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. Te lefoon 01184-87143. Geopend iede re dag van 10.30 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 21.30 uur. Leo Capello bij zijn straat- reclamebord. muziekgebied Ip's en cd's verko pen, met daarbij wellicht ook mu- ziekcassettes en muziekvideo's", vertelt de ex-verpleegkundige Ca pello, die ook nog enige tijd als taxichauffeur en nachtportier zijn brood verdiende. „Op muziekge bied begin ik met een brede com merciële basis met daarnaast als specialiteit hardrock, heavy me tal, reggae en dergelijke Ook we reldmuziek, bijvoorbeeld uit Afrika is bij mij te koop. Op strip boekgebied vind je hier al het gangbare, maar ook enkele onbe kendere uitgaven. Eigenlijk alleen Nederlandse boeken, maar tegen de zomer komen daar misschien wel Duitse bij voor de toeristen", voegt hij er aan toe. De zaak is dagelijks van 10 tot 18 uur open. behalve maandag. Dan blijft hij de hele dag dicht. Ook op de koopavond kan men er altijd terecht. Een vrijbuiter werd kroegbaas en gaf zijn café een passende naam: 'De Happy Buccaneer', dat wil zeggen de gelukkige vrijbuiter, zwerver van de zee. Ed Noorder- meer eens zeeman op de kust vaart, nam na dertien jaar zwerven afscheid van het zilte nat om zich verder alleen nog van achter de tapkast met de zeeva renden te onderhouden. Want een zeemanskroeg is dit café al tijd al geweest, ook bij de vorige eigenaar. Hoewel, ook Vlissingers kenden de weg al naar dit bruine café. Ed Noorderman gaf er een speciaal accent aan door de wanden met de zeemanshumor van Jan San- derse te versieren en ook de rest van het interieur een eigen ge zicht te geven. Bovendien instal leerde hij een poolbiljart, waar vooral de Schotse zeelieden aan verslingerd zijn. Daarbij schenkt de kroegbaas voor de dorstige kelen drie soorten bier en heeft hij keuze uit verschillende hapjes van 'de kleine kaart'. Wie koffie neemt krijgt het tweede kopje gratis. De Happy Buccaneer aan de Aagje Dekenstraat 5 in Vlissin gen telefoon 01184-12347 is ie dere dag geopend van 11 uur 's morgens tot 1 uur s'nachts. Op zondag vanaf 2 uur s'middags.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 11