Split speelt Tropenjaren Tegen Telstar gaat het anders r*~vr- Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Politiek Clubs Beurs Gezondheid Ouderen Cultuur Sport Buurt/wijk Vrije tijd Maatschappij Allerlei "We hebben een erg slechte prestatie geleverd. SVN was geen wonderploeg, maar dat wij de toe schouwers lieten zien, was miserabel. Verliezen is geen schande, maar wel de manier waarop", ver woordde VCV wedstrijd-secretaris Willem van der Hoofd de verbijstering van de Vlissingen- aanhang, na de wedstrijd te Nieuwenhagen. CURSUS CAFÉBEDRIJF f295.- 1 Woensdag 1 februari 1989 Simp Hl DE FAAM - DE VLISSINGER ICTO - Het beleid van de NAVO in de tijd van de Perestrojka is het - onderwerp van gesprek op de openbare bijeenkomst, die het In- - terkerkelijk Comité Tweezijdige Ontwapening woensdag 8 fe- - bruari in Ede Aula van de Zeeuw- se Bibliotheek in Middelburg -■ houdt. Om 20 uur geeft Mr. J.G.N, de Hoop Scheffer, ambas- sadeur en permanente vertegen woordiger van Nederland bij de Noord Atlantische Raad, een in- Js leiding. Daarna is er een bespreking. CDA - Het CDA Westkapelle en het Regionaal CDA-Verband Wal- 'p cheren houden op dinsdag 7 fe- '•i bruari een bijeenkomst in -• hotel-pension Pieter de Coninck aan het Noordkerkepad in West- vkapelle. Op de bijeenkomst, die om 20 uur begint, spreekt Ir. J. C.Sonneveld, landbouwattaché in Washington en toekomstig Euro- parlementariër, over het onder werp 'CDA/EVP..aan de zijde van v de burgers, toegespitst op het /- landbouwbeleid'. Na de pauze is er gelegenheid tot vragen stellen. FNV - Het gaat goed met de FNV in Zeeland. Had de bond in 1987 28.671 leden, in 1988 wer- den dat er 28.925. Een winst van 253 dus. De grootste winst boekten de ABVAKABO, de 'Z diensten- en industriebond en J druk en papier. De ABOP, FWZ en de voedingsbond verloren een - klein aantal leden. -Kleine kernen - Lang leve de dorpen is de titel van de provin- - ciale brochure over het kleine ker- - nenbeleid. Aan de hand van het provinciaal programma regionaal welzijnsbeleid en diverse andere provinciale beleidsnota's, wordt de stand van zaken in de dorpen - weergegeven. Aan bod komen onder meer het onderwijs, het openbaar vervoer, recreatie en - toerisme. Het boekje is verkrijg- baar bij het informatiecentrum - van de provincie, Abdij 9 in Mid- delburg. Computers - De Hobby Compu- ter Club regio Zeeland komt maandag 6 februari bij elkaar in buurthuis De Pit in Goes. Het on derwerp van deze avond, voor zowel leden als niet-leden, is de Picture Data Base, een ontwerp van de ACS Groep Zeeland. De avond begint om 20 uur, de zaal ■is geopend vanaf 19.30 uur. Diaporama - De diaporamaclub regio Middelburg houdt maandag 6 februari een clubhuis in buurt- huis De Paraplu aan de Vlissingse Alexander Gogelweg. De avond begint om 20 uur. Onder de titel Vlissingen Maritiem werkt de [club momenteel aan een groepsproduktie over de stad Vlissingen. Ook wordt er gewerkt [aan een instructieserie voor be ginners die meer van hun dia series willen maken. ANBO - De ANBO afdeling Mid delburg heeft dinsdag 7 februari een contactmiddag in De Schakel voor leden en andere belangstel lenden. Van 14 tot 15 uur geeft een woordvoerder van het maat schappelijk werk voorlichting over zaken als gezins- en ver- pleegzorg. Na afloop wordt er bingo gespeeld. Verkoping - De vrouwenvereni ging van de Gereformeerde Ge- .meente van Middelburg-Zuid, houdt woensdag 8 februari haar jaarlijkse verkoping in de Zuider- kerk aan de Middelburgse Schoutstraat. Naast de ver trouwde artikelen zijn er ook (droog)bloemen, boerenkaas, planten en boeken te koop. De kerk is geopend van 14.30 tot 16.45 uur en van 19 tot 20.30 uur. Rommelmarkt - Curiosa, elec- trische en huishoudelijke artike len, boeken, meubels, speelgoed, kleding, het is allemaal verkrijg baar op de rommelmarkt die wsv 'T Zand zaterdag 4 februari houdt. De deuren van de rommel markt in wijkgebouw De Vergul de Baars aan de Middelburgse Baarsjesstraat gaan om 9 uur open. Galgecross - De Vlissingse At letiekvereniging Atletica houdt zaterdag 4 februari op een par cours in het Veerebos in Veere de Galgecross. De Galgecross is de zevende cross voor de Zeewse competitie om de Rabobankprijs. Secretariaat en kleedruimtes zijn bij restaurant De Waterherberg aan de Veerse Polredijk. De cross begint om 12 uur. Om 16 uur start er een prestatieloop van één tot en met drie ronden van 2500 meter. Zaalvoetbaltoernooi - Tijdens het traditionele carnavalszaal- voetbaltoernooi op zondag 5 fe bruari nemen RCS, Jong Ambon, Middelburg A., Zeelandia A., Combinatie, Uiterton, Oud- Middelburg en Zeelandia B het tegen elkaar op. Bij Oud- Middelburg spelen toppers uit het roemruchte kampioensteam van de jaren 1966-1970, zoals Tonnie Hendrikse en Arie Delmotte. Het toernooi begint om 9.30 uur in de sporthal aan de Middelburgse Nassaulaan. De finale is om 16.10 uur, de prijsuitreiking direct daarna. Winterwandeling - De Vlissing se wandelsportvereniging Willen is Kunnen houdt zaterdag 4 fe bruari de derde winterserie- wandeltocht van dit seizoen. De afstanden zijn vijf, tien of vijftien kilometer. Start tussen 13.30 en 14 uur bij het clubhuis aan de Oranjestraat in Vlissingen. Meer inlichtingen bij het secretariaat, 01184-60294. Schermen - De Schermclub Vlissingen traint voortaan elke dinsdagavond (behalve in de schoolvakanties) van 20 tot 22 uur in de gymzaal van de Bou wen Ewoutschool in Vlissingen. Ook heeft de club twee nieuwe maïtres aangetrokken. S. Roze uit Middelburg en K. Kirchner wor den nu bijgestaan door P. Moor uit Goes en S. Roelse uit Vlis singen. Zwemdiploma - Sinds 1955 werd er in het Middelburgse zwembad Poelendaele een groot aantal zwemdiploma's uitgereikt. Het vijftigduizendste, een in reu zeformaat uitgevoerd A-diploma, wordt zaterdag 4 februari om 13.30 uur door wethouder M.Vin- ke uitgereikt. Sportraad - De Zeeuwse Sport raad heeft sinds woensdag 18 ja nuari een nieuwe voorzitter. Jan Kruize, sinds kort burgemeester van Oostburg, nam de plaats in van waarnemend voorzitter Henk Hoogerland. Kruize was acht jaar lang voorzitter van de Groningse Sportraad. Bomans - Wie was Godfried Bo- mans? W.P van Leersum gaat daar aan de hand van de le vensloop en de boeken van de schrijver dinsdag 7 februari die per op in. Hij doet dat tijdens een bijeenkomst van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum in het Stedelijk Museum aan het Vlissingse Bellamypark. Na de pauze vertoont Van Leer sum enkele videobeelden en draait hij de platen 'Kopstukken' en 'Hou je aan je woord'. De aan- vang is om 20 uur. Zijderoute De zijderoute was, als slagader van culturele han delsbetrekkingen in de oude we reld, eeuwen geleden het contact met het Oosten. Liban Pollet uit Gent heeft meerdere studiereizen over de zijderoute van nu ge maakt. Donderdag 2 februari ver telt hij er meer over in De Windroos op het terrein van Vij vervreugd aan de Koudekerkse- weg in Middelburg. De lezing begint om 20 uur. VVV/Tuinstad - Het bewoners comité VVV/Tuinstad vergadert maandag 6 februari om 19.30 uur in het kantoor van de Stich ting Opbouwwerk Vlissingen aan de Badhuisstraat 104. De leden verdiepen zich met name in de toekomst van het comité. Sloebrug - In de loop van zater dag 4 februari wordt de Vlissing se Sloebrug in beide richtingen afgesloten voor het wegverkeer. De afsluiting duurt tot dinsdag morgen 7 februari. Alleen (brom)fietsers en voetgangers kunnen in die periode tussen 7 en 23 uur de brug over. De afslui ting houdt verband met onder houdswerk aan de spoorwegovergang. Swingavond - Zoals elke eerste vrijdag van de maand is er vrijdag 3 februari een swingavond in open jongerencentrum Midgard aan de Middelburgse Kui perspoort. De avond, die om 20 uur begint, staat in het teken van de acid-house. D.j. Onno zorgt voor non-stop dansmuziek. ACM - Het Aktiviteiten Centrum Middelburg heeft in de voorjaars vakantie extra activiteiten. Dins dag 7 februari geeft S. Vader om 13.30 uur een lezing over de historie van Middelburg. Donder dag 9 februari wordt er aan de hand van een videofilm gediscus sieerd over de gevolgen van het wegvallen van werk. De aanvang is om 13.30 uur. Het ACM is ge vestigd in Onttmoetingscentrum Dauwendaele aan de Vrij landstraat. Jazzballet - Een groep scholie ren heeft in het Vlissingse buurt huis De Paraplu een jazzballet- groep voor meisjes van twaalf tot en met zestien jaar opgezet. Het gaat bij deze groep puur om het 'op een ontspannen wijze met je eigen lichaam bezig zijn'. De groep draait elke vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur. Inlichtingen en aanmelding via 01184-65453. De Zeeuwse theatergroep 'Split' speelt vrijdag 3 februari in het Vestzaktheater in Vlissingen het stuk 'Tropenjaren' van Adriaan van Dis. De aanvang is om 20.30 uur. Kerk en Israel - Dr. G.H. Cohen Stuart, theologisch adviseur van de Nederlands hervormde kerk en beter bekend als 'post Jeruza lem', geeft donderdag 9 februari twee lezingen voor de provinciale werkgroep Kerk en Israel Zee land. De studiebijeenkomsten worden gehouden in de Middel burgse Getuigeniskerk aan de Lauwereijszstraat. Om 9.30 uur behandelt Cohen Stuart 'Het voortbestaan van het joodse volk als vraag aan de theologie'. Om 19.30 uur besteedt hij aandacht aan 'Kan een jood in de kerk jood blijven; of hoe treft de kerk joden in hun indentiteit?'. Wie meer wil weten kan bellen naar Heieen Pasma, 01180-27042. Evangelisatie-avond - In de Middelburgse Stadsschouwburg wordt maandag 6 februari een evangelisatie-avond gehouden. Medewerking verlenen de evan gelist Wout van Beek, de gospel groep First Love en de pianist Mark van der Feen. De avond be gint om 20 uur. Een-oudergroep - Het Fiom- Zeeland begint woensdag 1 maart met een doorlopende één- oudergroep voor mensen die na het verbreken van een relatie al leen voor de opvoeding van hun kinderen staan. Doel van de groep is elkaar steunen door het uitwisselen van ideeën en erva ringen. De groep komt tot de zo mervakantie elke woensdag van 20 tot 22 uur bij elkaar. Nieuwe leden kunnen elke eerste woens dag van de maand langs komen. Inlichtingen bij het Fiom, 01180-27311. Welkomdienst - Het thema van de welkomdienst op zondag 5 fe bruari in de Middelburgse Ont- moetingskerk is 'Feesten en Vasten'. Medewerking wordt ver leend door dominee II.G. IJkel, het Welkombo, het gereformeerd- hervormd kinderkoor De Gide onsbende en Andries Hoogerheij- de. De dienst begint om 18.45 uur. Tienermoeders - Jonge, al leenstaande moeders tot 23 jaar kunnen contacten leggen en er varingen uitwisselen in een spe ciale Fiom-groep. De groep komt vanaf vrijdag 24 februari acht vrijdagochtenden van 10 tot 12 uur bij elkaar. Voor kinderopvang kan worden gezorgd. Wie meer wil weten kan bellen naar het Fiom-Zeeland, 01180-27311. Appèldienst - In de Vlissingse Sint Jacobskerk wordt zondag 5 februari (de zondag voor het We- relddiakonaatlde eerste appèl- dienst van het nieuwe jaar gehouden. De dienst begint om 9.45 uur met een samenzang. Daaran spreekt voorganger J.D. de Boer over 'De goden de we reld uit'. Muzikale medewerking wordt verleend door De Zuider zangers en organist Bram Beekman. 'Tropenjaren' toont de confronta tie van twee halfbroers (Vic en Paul) die elkaar vijftien jaar niet hebben gesproken. Vic leidt een totaal ander leven dan Paul, die alles keurig heeft geregeld. Als hun moeder het volgens afspraak bezoekt, blijkt hoe definitief hun vaders in het voormalig Nederlands-lndië het leven van beide broers bepalen. Scène uit 'Tropenjaren' Moeders Om het verzamelen van urine wat eenvoudiger te ma ken, heeft Moeders voor Moe ders een nieuwe fles voor haar deelneemsters. De fles heeft een smaller formaat, is lichter en heeft een verbeterde schroefdop zodat er minder kans op lekkage bestaat. De deelneemsters kun nen elke dag een nieuwe fles ge bruiken. Vrouwen die nog geen vier maanden zwanger zijn kun nen zich melden bij de plaatselij ke Moeders voor Moeders informatrice, Marianne Kats, 01180-26441. Fellowship - Op de maandelijk se bijeenkomst van Women's Ag low Felloship spreekt nationaal bestuurslid Janneke de Graaf uit Heerde over het onderwerp 'Zorg voor elkaar'. De bijeenkomst wordt op woensdag 8 februari in Hotel Terminus aan de Frans den Hollanderlaan in Goes gehouden. De aanvang is om 9.45 uur. Voor de kinderen is er een crèche. In lichtingen bij H. Ekkebus, 01180-29928 en R. Mulder, 01100-20552. Gevonden - Bij de Vlissingse ge meentepolitie zijn in de periode van woensdag 18 tot woensdag 25 januari de volgende voorwer pen aangegeven: leesbril, jon genshandschoen, zwart colbert, kinderportemonnee, jongensarm band met inscriptie, diverse sleu tels, fietstas met inhoud en een wieldop. Gevonden - In de periode van - zondag 1 tot en met zondag 15 januari zijn bij de gemeentepolitie Middelburg de volgende voor werpen als gevonden aangege ven: bankbiljet, zilveren broche, bodywarmer, trui, kindersjaal, re genpak, dameshandschoen, handschoen, diverse herenhorlo ges, portemonnee met inhoud, bruine damesportemonnee, zwarte portemonnee, blauwe kin derportemonnee, dameshorloge, muziekcassette Tol Hansen, post zegelmapje, foto-negatieven, gele broodtrommel, plastic tasje met inhoud, collegekaart pedagogi sche academie en twee stam kaarten. Verkeersspektakelbus - De ZWN onderhoudt op zaterdag 4 februari een pendeldienst van het station van Goes naar de Zee landhallen. In de Zeelandhallen vindt die dag van 10 tot T8 uur het Nationaal Verkeersspektakel plaats. De bezoeker betaalt voor een buskaartje een rijksdaalder. Het retourkaartje geeft gratis toe gang tot het verkeersspektakel. Borstkanker - De praatgroep van vrouwen die een borstopera- tie hebben gehad heeft dinsdag 7 februari haar maandelijkse koffie- morgen. De morgen begint om 10 uur in het wijkgezondheids centrum aan de Middelburgse -. Rozenburglaan. CARA-vakantie - Voor mensen met CARA zijn de mogelijkheden om op vakantie te gaan zeer be- J perkt. Het Astma Fonds heeft daarom voor deze mensen een aantal folders samengesteld. In 'CARA en Vakantietips' is een lijst met de criteria waaraan een vakantieverblijf dient te voldoen opgenomen. 'CARA en vakantie in hotel of bungalow' bevat adressen en gegevens over de Nederlandse hotels en bunga lows die qua inrichting, stoffering en ligging het meest voor CARA- patiënten gesGhikt zijn. 'CARA en vakantie voor jong en oud' l geeft informatie over de vakantie- reizen die het Astma Fonds voor CARA-patiënten organiseert. Ook wordt er meer informatie gege ven over de therapeutische kam pen voor jongeren van 5 tot 15 jaar van de stichting De Lucht ballon. misschien anders gelopen. Let op, dat gaat tegen Telstar wel even anders! Dan is er twee honderd procent motivatie en dan kunnen we weer alles! Overigens had het misschien beter geweest (achteraf gesproken), dat Peter van Vos sen niet had meegespeeld. Hij was duidelijk nog niet hersteld van zijn ziekte. Er zijn echter te veel geblesseerden. Van de se lectie van 25 zijn er nog maar een tiental volkomen fitte spe lers!" Laat reageren "Ik zag het al na die blessure van Ruud Pennings aankomen. Ruud reageerde enige malen zeer onzeker en dat had zijn weerslag op de andere verdedi gers. Jammer voor alle goedwil lende mensen, dat het elftal niet de volle honderd procent inzet toonde. Tegen Telstar zal het "Onbegrijpelijk, dat een elftal binnen veertien dagen een to taal andere uitstraling heeft. Zo goed en gedisciplineerd er gespeeld werd tegen Den Bosch, zo belabberd ging het te gen SVN", beaamde voorzitter Piet de Jong. "Natuurlijk, er zijn allerlei uitvluchtsels te vinden en enkele zijn er terecht, maar zo volkomen anders....?!" De boomlange voorstopper Ruud Cornelis sloeg waarschijnlijk de spijker op de kop: "Ik was er vóór de wedstrijd al bang voor. Ik had zo een en ander bekeken en constateerde, dat SVN niet leefde onder de meeste spelers. De gedachten waren al veel te veel bij Telstar. Die Limburgers mochten vrijwel elke bal aanne men. Het is niet goed te praten, zo'n zwakke instelling. Als we echter na 10 minuten, door die kopballen van Paul Schipper en Ronald van Oeveren, met 0-2 hadden voorgestaan, was alles wellicht beter gaan!", vulde Pieter de Jong aan. De halfgeblesseerde Ruud Pen nings kon geen redenen vinden voor zijn slechte eerste half uur: "Tijdens de warming-up voelde ik, dat het prima zat, maar bij de eerste hoge bal, die ik gestrekt uit de lucht plukte, werd ik hard in mijn rechter oksel geraakt. Een reden om me te laten ver vangen, was er op dat moment niet". Vooral het linker vededigings- blok van de Vlissingers voldeed niet. Eugène Fagg reageerde vaak te laat en Ruud Corré tast te te vaak mis, waardoor Arold Back (overigens een van de weinige uitblinkers) voortdu rend zijn aandacht gericht moest houden op de linkerkant. Ron van Dam probeerde op rechts teveel de aanval te zoe ken, dikwijls indien hij eigenlijk assistentie moest verlenen, bij het dichten van de gaten door Arold Back. De zwakspelende invaller middenvelder Roy Hendrikse kon evenmin overtuigen. Het bezetten van een vaste ba sisplaats moet immers afge dwongen worden door goed spel, of eventueel karaktervol voetbal. Datzelfde gold overi gens voor alle invallers. Zij ble ken niet bereid tot het uiterste te gaan, waardoor trainer Jo Jansen eenvoudigweg niet om hen heen kan. Niet veel "oude bekenden" De te traag opererende Eugene Fagg: "Ik heb laatst nog gespeeld te gen onze tegenstanders van aanstaande vrijdag. Het huidige Vlissingen is ongetwijfeld ster ker dan Oostkapelle van enige jaren geleden, toen we maar net verloren van Telstar. Het Telstar van vandaag lijkt me echter ook sterker dan toenter tijd. Ik zal weinig bekenden te rugzien, denk ik". Supportersbussen We mogen dus een gemoti veerd Vlissingen verwachten, gesteund door minstens tien bussen vol supporters. Er zijn nog plaatsen verkrijgbaar, van 18.00 uur tot 20.00 uur, in het clubgebouw. Tenslotte mag niet onvermeld blijven, dat de prestatieve jeugd, dus bijvoor beeld alle spelers van A1in het kader van het Jeugdplan VCV gratis de busreis krijgen aan geboden. Binnenkort start in Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse avondlessen van elk 2'/z uur. De totale cursuskosten bedragen f 295,- en men kan zich nog aanmelden. Voor hen die de komende maanden zinvol willen besteden en een Rijkserkend Diploma willen behalen, bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan deze beslist niet saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het Examen is op 7 juni 1989 De cursus wordt vaak zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achterhoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf (je) te beginnen. Er is een groot tekort aan gediplomeerd personeel in de Horeca. De lesstof bevat o.a. Bier, Wijn, Hygiëne en Appara tuur. De lessen worden levendig gebracht met o.a. Dia's, vrijblijvend wijnproe ven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, Bar etc. beheren. Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs, postbus 1161 te Breda, telefoon 076-710078. Erkend door de Minister van Onderwijs Wetenschappen op grond van de Wet op de erkende onderwijsinstellingen. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. R.W. v. Mou- rik, knd., 19 uur: ds. A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 uur en 1 5 uur: J. v.d. Ketterij uit Wezep. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. Ver- hoeks, 14.30 uur: Leesdienst, 19 uur: ds. Verhoeks. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. Samen op Weg-dienst. 10 uur: ds. Köther-Middelhoek m.m.v. het Kerkkoor, knd. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen m.m.v. de Brassband "Apollo" 19 uur: ds. A.W. Mol. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur. GAPINGE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. A.C. den Hollander. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14.30 uur: ds. C. de Boon. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: Ds. C. de Boon, 14.30 uur: ds. C. de Boon KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: ds. Pannekoek. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. Wijnands, 17 uur: ds. de Jong, gez.d. in Ned. Herv. Kerk. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. E. Wijnands, 17 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: gez.d. in Herv. kerk, knd. beide groepen, ds. Boe- kestein, 14.30 uur: ds. O. v.d. Vrie. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. Boekestein uit Zoutelande, knd.. MIDDELBURG Bahéi Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Gereformeerde Gemeente in Nederland, Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. D.W. Dondorp. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, zo. J8.45 uur: ds. L.J.G. IJkel, welkomsdienst, Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. W.A. v/d Berg, 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. Oostkerk, Oostkerkplein 10 uur: Ds. D.W. Dondorp. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 9.30 uur: ds. J. Dubbink. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. J.F.L. Brummelkamp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. W.M. van Wijk. Pinkstergemeente Middelburg. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Dam 6, wo. 19.30 uur, bijbelstudie Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 9.30 uur: ds. J. Dubbink, m.m.v. het Ontmoe tingskerkkoor. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. D.W. Dondorp. Ontmoetingskerk, Oosterschel destraat, 10 uur: ds. O. Elseman, 19 uur: welkom dienst, ds. L.J.G. IJkel. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 17 uur: ds. A.A. v.d. Spek. Wijkgem. Geref. Bond. Nieuwe Kerk. Zo. 11 uur: ds. L. van Nieuwpoort, 17 uur: kand. R. Luijk. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. P. Sol. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur en 19 uur: kapt. B. de Heer. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim- pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur: dhr. Huisman, 17 uur: ds. J. Kiers. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten (Koorkerk). Zo. 10 uur: ds. K. Hendrik se uit Zierikzee. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburg laan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallone). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: Past. G. Ratier. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en oudste groep, 17 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. J. Geers. Hervormde Gemeente Oostkapelle, zo. 10 uur: ds. J. Geers SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 en 17 uur: ds. L.Th. Witkamp. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: dhr. A. Jorritsma, 19 uur: dhr. W. Jansen. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: Ds. C.A. Westerveen. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk, knd. Oranjeplein 9.30 uur: ds. A. Spaans, 19 uur: ds. D. van Boven. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Don- gestraat 1, zo. 19 uur: kapt. C.D. Bijl. Streekzieken huis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: dhr. W.C. v. Riet. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10.00 uur: ds. A.J. v.d. Schoft, 14.30 uur: ds. C. Simons. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Pannekoek. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: br. J.W. Zondervan. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 9.45 uur: ds. de Boer, Appèldienst. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, 17 uur: ds. Makkin ga. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooy. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Wijkgebouw "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: eredienst: ds. P. Sol, 10.15 uur: bij belstudie. Gereformeerde Gemeente Vlissingen, Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreug- denhil. Leger des Heils Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: dhr. W.C. van Riet. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11.00 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertus- koor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Bereé. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 14 uur: ds. Otte. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans H. Doop, m.m.v. Zondagsschool, 19 uur: ds. van Mourik. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibor- dusplein 2. Zo. 9 .30 uur: dhr. J. v.d. Putte. Do. 2 jan, t/m wo. 8 febr. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel: 1 5814. Zondag tot 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel: 33946. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel: 12225. Zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. v. Woelderenln. 12, tel: 13933. Visi tes aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: R.G.G. Groot, Dr. v/d Moerstraat 15, Arnemuiden, tel: 01182-1308. Zon dag: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, O-Souburg, tel: 01184-61500. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel: 01181 - 1271. WESTKAPELLE. DOMBURG. AAGTEKERKE. ZOU TELANDE. MELISKERKE. BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: Dr. F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel: 01187-1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel: 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: M.H. Rackwitsz, Volderijlaagte 1, Middelburg, tel: 01180-35688. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel: 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: J.M.H. v.d. Sande, Bad- huisstraat 30-34, tel: 12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaaij, tel. 71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zo. 24 uur: J. Drijdijk, tel: 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: L.J.J. Schofaerts, Vlissingen, tel: 01184 - 10910. r PRAKTIJK MELISKERKE: R. Roskam, Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 01 189-2838. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 tot 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN. WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak 101184-18395).

de Vlissinger | 1989 | | pagina 9