IN DEN BLAUW GERUITEU Kil informatiepagina van de gemeente vlissingen Van begin tot einde I vlissingen bedrijvig MERK WAT JE HEBT I Vluchtelingen iDe collectes in 1989 Werken bij Koopmans- en Vissershaven Nieuwsbrief voor bedrijven verschenen I Spreekuur huurcommissie Uit, ook in het Vestzaktheater Agenda Wijziging parkeermogelijk- heden op deel Singel I Commissies vergaderen Aanvraag verbouwing woning Dagboek van een gek Marjol Flore Basisonderwijs Inkomsten verklaring De informatie- hoeken Spreekuur Vergunning Welke collectes? Even bijpraten met wethouder Meijers Legitimatie Nieuwsbrief Visserij Op de schop Woensdag 25 januari 1989 DE VLISSINGER redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 Opening - mededelingen - in gekomen stukken - te behan delen punten - rondvraag - sluiting. Jaar-in-jaar-uit vor men deze onderdelen samen de basis voor iedere raadsver gadering. 'Saai', zo kunt u re deneren als u ze zo op een rijtje ziet staan. Achter die na men gaat echter iedere verga dering weer een verzameling 'schuil' van steeds andere, uit eenlopende en bespreekbare onderwerpen. Goed, in de opening en in de sluiting van 'de raad' zal meestal weinig verandering zitten. Maar daar tussen....is geen enkele verga dering hetzelfde. Voor de één blijft 'ie saai, voor de ander is 'ie steeds weer boeiend. Misschien kunt u de opsomming in het tweede deel van dit artikel eens doornemen. Misschien zit er voor u niets tussen. Veel kans echter dat u zegt: 'wat zit daar achter....' Dat kunt u eenvoudig te weten komen. 1. Door in de gemeentelijke in- formatiehoeken (zie bericht el ders op deze pagina) de raadsstukken in te zien. 2. Doet u dat bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis, dan kunt u daar ook naar de 'achterliggende stukken' vragen. Dat zijn tekeningen, no ta's en dergelijke die bij de raadsvoorstellen horen. Ook de brieven en dergelijke die op de lijst van 'ingekomen stukken' staan behoren daartoe. Ze lig gen ter inzage voor de raadsle den. Maar ook voor andere belangstellende burgers! Wilt u weten hoe de raad over het een en het ander denkt? Komt u dan morgenavond (don derdag) eens een kijkje nemen - en meeluisteren - bij de raads vergadering. Die begint om 19.30 uur. Als teken van welkom zult u bij uw zitplaats een popu laire raadsagenda aantreffen. Alle voorstellen van burgemees ter en wethouders staan daar in het kort in omschreven. De agenda voor de raadsverga dering ziet er als volgt uit: Opening Mededelingen Over te leggen stukken Te behandelen punten: 0-1 Vacature Commissie Sport- belangen. 0-2 Vacatures raad van beheer n.v. Sportfondsenbad- Vlissingen. 0-3 Straatnaamgeving 'Visse rijkade'. 0-4 Benoeming directeur Stads ontwikkeling. 1-1 Bijdrage blusvoorzieningen aan boord DGSM-vaartuigen. 2-1 Krediet voor infra-structurele voorzieningen rondom Koopmans- en Vissershaven. 4-1 Benoeming lid commissie Middelbaar Dienstverlenings- en Gezondheidszorg Onderwijs. 4-2 Sectorvorming en vernieu wing in het middelbaar beroeps onderwijs. 4-3 Aanvraag rijksvergoeding voor een traplift in de openbare basisschool 'Bouwen Ewout'. Op - of eigenlijk: onder - de Singel is eind vorig jaar riole ring aangelegd. Het wegdek werd daarbij ook vernieuwd. Inmiddels is gebleken dat er in het deel tussen de Brouwe- naarstraat en de Bloemenlaan 'sporen' komen in dat wegdek. Eind vorige week rolde het vierde nummer van de half jaarlijkse gemeentelijke nieuwsbrief voor bedrijven "Vlissingen bedrijvig" van de pers. Alle ruim 1.200 Vlissing- se ondernemers - van klein tot groot - hebben de nieuwsbrief deze week ontvangen. In het jongste nummer wordt ui teraard ingegaan op de komst van nieuwe winkels naar Vlissin gen, de nieuwe jachthaven in de Vissershaven en de hotelbouw op Boulevard Bankert. In de rubriek "in voorbereiding of in uitvoering" wordt kort de stand van zaken weergegeven van de in uitvoering zijnde wer ken. Ook is er in de nieuwsbrief aandacht voor het particulier ini tiatief bij stadsvernieuwing, de overkapping van de Sint Ja- cobsstraat en de uitbreiding van het winkelcentrum Papegaai enburg. Tenslotte vermeldt de nieuws brief dat de gemeente de ko mende maanden aan drie beurzen zal deelnemen. Het zijn de vakbeurs "Bedrijfshuis vesting" van 15 tot en met 17 maart in Utrecht, de Zeeland- beurs van 13 tot en met 17 mei in het gebied Westduin en de Mari tieme Expo van 21 juli tot 6 au gustus in het Maritiem Instituut "De Ruyter". Exemplaren van de nieuws brief zijn gratis verkrijgbaar bij het Stafbureau voorlichting en inspraak en bij het Bureau economische zaken in het stadhuis (telefoon 87256, 87427 of 87209). (In de rubriek 'Even bijpraten met....' besteedt wethouder Meijers ook aandacht aan de Nieuwsbrief.) Gemeentelijke nieuwsbrief v Vanavond, woensdag, verga dert in het stadhuis de com missie Sportbelangen. De aanvang is om 19.30 uur. De agenda en de vergaderstukken liggen ter inzage in de infor- matiehoeken. (Zie het bericht elders op deze pagina.) Vanmiddag komt ook de bestuurscommissie voor de scholengemeenschap 'Swanen- burgh' bijeen. Deze vergadering wordt gehouden in het schoolge bouw aan de Zaaihoekweg en begint om 16.00 uur. Mocht er nog tijd voor zijn, infor matie over deze vergadering kunt u krijgen bij de afdeling on derwijs in het stadhuis (tel. 87328). Volgende week woensdag (1 fe bruari) is het de beurt aan de commissie detailhandel. Die komt dan bijeen in het stadhuis, aanvang 19.30 uur. Voor inlich tingen over deze vergadering kunt u terecht bij het bureau eco nomische zaken in het stadhuis (tel. 87427). 4-4 Weigering medewerking aan verzoek (ex art. 74 Wet op het Basisonderwijs) voor het aan brengen van tapijttegels in ba sisschool 'Schoonenburg'. 5-1 Subsidie Moluks Historisch Museum. 7-1 Beheer verkeersmilieukaart. 8-1 Voorbereidingsbesluit Bloe menlaan, gedeelte Bloe menlaan. 8-2 Krediet herinrichting/over kapping Sint Jacobsstraat. 8-3 Voorstel vervallen. 8-4 Regeling Woonconsumen ten: Wijkraad Molukse gemeen schap te Oost-Souburg. 8-5 Geldlening voor beeldbepa lend pand Badhuisstraat 88/90. 8-6 Verkoop grond Zuider zeestraat. 8-7 Verkoop grond aan Paar denstraat. 9-1 Aanpassing eigenaarstarief onroerend-goedbelastingen met ingang van 1989. (In de rubriek 'Even bijpraten metgaat wethouder Meijers nader op dit voorstel in.) 9-2 Vaststelling begrotingswijzi gingen. Rondvraag Sluiting De gemeente wil voorkomen dat die onaanvaardbaar diep wor den. Daarom is er begin deze week een parkeerverbod in gesteld. Die geldt voor de zuide lijke rijbaan. Daar mag tijdelijk niet aan de zijde van de wonin gen worden geparkeerd. Auto's mogen wel geplaatst worden aan de kant van de midden berm. De verkeersmaatregelen gelden tot eind februari en alleen voor het genoemde gedeelte van de Singel. Er is nog f 615.000 nodig om de werken in het gebied tus sen Vissers- en Koopmansha ven te kunnen voltooien. Morgen, donderdag, behan delt de gemeenteraad een voorstel van burgemeester en wethouders om dat bedrag be schikbaar te stellen. Voor dat bedrag kan het volgen de worden gedaan: - het plaatsen van twee voetgan gersbruggen over de sluis in de Vissershaven; - het aanbrengen van leuningen op en nabij de sluis; - het aanbrengen van beton- en metselwerk, in aansluiting op de werken van Rijkswaterstaat; - het aanbrengen van riolering voor het, nog te bouwen, haven kantoor op het De Ruyterplein; - het aanbrengen van openbare verlichting. Een deel van de werkzaamhe den is overigens al uitgevoerd. (foto Ruben Oreel) Overigens komt niet de volledige zes ton voor rekening van de ge meente. Het rijk draagt namelijk voor f 112.500 bij in de twee voetgangersbruggen over de sluis bij de Vissershaven. De eigenaar van de woning Vlissingsestraat 193 heeft de gemeente gevraagd zijn wo ning te mogen uitbreiden. Om dat hiervoor het bestemmingsplan gewijzigd zou moeten worden, hebben burgemeester en wethouders dit idee eerst voorgelegd aan de omwonenden. Zij kunnen er tot 6 februari as. hun mening over geven. Na de ze datum nemen b. en w. een beslissing over het wel of niet verlenen van de bouwvergun ning. Dieven en inbrekers zijn meestal uit op dure en makkelijk mee te nemen dingen Sieraden. tVs, audio- en video-apparatuur, kunst, antiek, fietsen, foto-apparatuur, gereedschap en sportartikelen. Maar u kunt zelf uw maatregelen nemen om Inbraak en diefstal 'n stuk moeilijker te maken. Een héél slimme zet is het merken van uw waardevolle eigendommen. Daarvoor gebruikt u uw postcode plus huisnummer, bijvoorbeeld 2272 EV 303. Dat merkteken brengt u op een vast onder deel van het voorwerp aan, dus bijvoorbeeld op de kast van uw tv. Merken doet u het best met een speciale graveerpen Ivoor hard materiaal), een stift met onuitwisbare inkt Ivoor stoffen/ tapijt) of een UV-pen (onzichtbare Inkt). Méér informatie over het merken van uw eigendommen leest u in de folder 'Merk wat je hebt" die bij de politie voor u klaarligt VOORKOMING MISDRIJVEN Een klassieker op het gebied van (solo-)toneel én klasse- café-chantant anno 1989. Van zowel het een als het ander kunt u dit weekeinde genieten. En waar kan dat beter dan in het Vestzaktheater? Groot is het er niet. Maar 'afstand' tus sen bezoeker en acteur/artiest is er evenmin! Vrijdagavond draait het op het toneel allemaal om 'Het dag boek van een gek'. De Rus Nico- lai Gogol schreef het zo'n 150 jaar geleden. Het verhaal be schrijft de langzame ontwikke ling van de waanzin van ene Propristsjin. Dat is een aan lager geraakte, kleine ambtenaar; een radertje in de gigantische pa piermolen van de Russische ad ministratie uit de vorige eeuw. Het is een ongenadige, vlijm scherpe karikatuur waarin droom en werkelijkheid een een heid vormen.... Het stuk wordt op de planken ge bracht door het Nieuw Ensem ble Theater. Solo-speler is Roger van Kerpel; de regie is van Ju lienne De Bruyn. De voorstelling begint vrijdag om 20.30 uur. De nummers zijn absurdistisch, rondborstig, spottend, ondeu gend en een enkele keer cy nisch, maar ook romantisch-bitter. Aangevuld met Frans-, Duits- en Engelstalig materiaal. Dat is "Marjol op han den en voeten". Een, zoals ze zelf zegt, kleinschalig program ma van Marjol Flore. Maar wel veelzijdig. Van een artieste die haar vak beheerst, zonder te vervallen in voorspelbare routi ne. Allesbehalve. Zaterdagavond te zien en te ho ren, vanaf 20.30 uur. Kaartjes Een kaartje voor zowel de voorstelling vrijdagavond als die van zaterdagavond kost fl. 17,50. Hebt u een CJP of een Pas 65, dan betaalt u f 14,00. De VVV (Nieuwendijk 15) heeft de toegangsbewijzen al in voorraad. Vluchtelingen: je hebt ze overal ze vluchten allemaal anders maar ze hebben allemaal een doel ontsnappen aan de dood en aan de marteling de angstwekkende dood de martelingen waarbij je zo hard moet gillen dat je op het laatst niet meer kan gillen ja, daarom moeten ze vluchten allemaal je moet vluchten voor je leven en dan zit je in een vreemd land waar je niemand kent waar je je familie niet kunt zien waar haast geen vrienden zijn waar je nauwelijks rust hebt want je bent een vluchteling. Een gedicht van een 14-jarige, Shirine Saib. Een vluchtelinge, afkomstig uit Irak. Gevlucht, met haar ouders en jongere zusje. Omdat ze Koerden zijn. Een be volkingsgroep die onder meer in Irak wordt verdrukt en vervolgd. Het gedicht is een van de onder delen van het lespakket 'Vluch telingen', vervaardigd door Amnesty International. Een de zer dagen krijgen alle Vlissingse scholen voor voortgezet onder wijs zo'n pakket van burgemees ter en wethouders. Met het verzoek om tijdens lessen aan dit brede onderwerp aandacht te besteden. B. en w. wijzen er in dat verband op, dat er in de ge meente Vlissingen 60 asielzoe kers worden opgevangen. Die wonen hier in afwachting van een definitieve beslissing over hun asielaanvraag. Het lespak ket, dat door Amnesty Internatio nal werd samengesteld in verband met een aktie voor vluchtelingen, geeft informatie over vluchtelingen en mensen rechten voor en na hun vlucht. Aanvankelijk was het ook de be doeling alle Vlissingse basis scholen een soortgelijk pakket toe te sturen. Die scholen kre gen echter eind vorig jaar van het ministerie voor onderwijs een lespakket met de titel 'Recht op recht'. Dat gebeurde in ver band met het 40-jarig bestaan van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Een onderwerp, dat in het lespakket 'Vluchtelingen' alles behalve ontbreekt. Wel hebben b. en w. deze week aan alle basisscholen in de ge meente een brief gestuurd. Daarin dringen zij er op aan, met de leerlingen dit onderwerp te behandelen. Het college wijst daarbij eveneens op het feit dat er in Vlissingen zestig vluchtelin gen leven. Overigens hebben de Vereni ging Vluchtelingenwerk Wal cheren en de afdeling Vlissingen van Amnesty Inter national zich bereid verklaard medewerking te verlenen aan lessen op scholen voor zowel basis- als voortgezet on derwijs. De cliënten van de Gemeente lijke Sociale Dienst met een ABW-, RWW-, IOAW- of WWV- uitkering zijn verplicht iedere laatste werkdag van de maand een inkomstenverklaring in te leveren. Deze maand is dat volgende week dinsdag, 31 januari. Indien u, als cliënt van de GSD, die verklaring niet of niet tijdig hebt ingeleverd, wordt de beta ling van uw uitkering automa tisch beëindigd! Bovendien kan dan herstel van de betaling en kele weken vergen. In die tus sentijd kunnen ook geen voorschotten worden verstrekt. Het kan zijn dat u het formulier voor de inkomstenverklaring niet tijdig hebt ontvangen, bijvoor beeld omdat deze verkeerd is bezorgd. In dat geval moet u tij dig naar de sociale dienst (Dok ter Gallandatstraat 1). Daar kunt u een vervangend exemplaar in vullen. Doet u dat niet, dan wordt uw uitkering automatisch geblokkeerd. Lever uw verklaring dus tijdig in. Het kan een boel narigheid voorkomen! Dat de sociale dienst maande lijks de opgave van u verlangt, is een rechtstreeks gevolg van ei sen die de rijks-overheid stelt. Vele Vlissingers wonen in een huurwoning. Meestal huizen, die in beheer zijn bij een wo ningbouwvereniging of een makelaar. Hoe dan ook, het kan wel eens gebeuren dat er een verschil van mening is tus sen verhuurder en huurder. Bijvoorbeeld over de huuraan- passing of de servicekosten. Komen beide partijen er in on derling overleg niet uit, dan kunnen ze de zaak samen aan de huurcommissie voor leggen. Het secretariaat van de huur commissie, die ook Vlissingen als werkterrein heeft, is ge vestigd in Goes. Het adres is daar: Singelstraat 15. Het tele foonnummer is: 01100 - 11891. Bezoekers kunnen er (telefo nisch) terecht op maandag tot en met vrijdag, 's morgens van 9.00- tot 12.00 uur. Niet iedereen heeft de mogelijk heid om naar Goes te gaan. Mis schien is Middelburg beter haalbaar als u een persoonlijk gesprek wil over een huur- kwestie. In die plaats verzorgt de Huurcommissie sinds kort na melijk een spreekuur. Eén keer in de maand kunt u daar terecht. Dat is iedere derde donderdag van 9.30- tot 12.30 uur. Het spreekuur wordt gehouden in de kamer van burgemeester en wet houders in het Middelburgse stadhuis. Er zijn van die perioden, dat bijna wekelijks bij u wordt aan gebeld. Meestal 's avonds, rond etenstijd. Door iemand met een collectebus. Het doel waarvoor uw bijdrage wordt gevraagd kan sterk uit eenlopen. Meestal gaat de op brengst naar een organisatie op het gebied van volksge zondheid, maatschappelijk werk of cultuur. Geen enkele organisatie mag echter zomaar collectanten de straat op sturen. Om te begin nen moet er tijdig vergunning voor worden aangevraagd bij burgemeester en wethouders. Bij de beslissing daarover, ba seert het college zich onder meer op een landelijk collecten- rooster. Dat wordt jaarlijks op gesteld door de Stichting Centraal Archief voor het Inza melingswezen. Om op dat rooster te kunnen komen, moet een instelling voldoen aan stren ge eisen. Doel: het voorkomen van misstanden en misbruik waar het gaat om inzamelingen. Zo moet een instelling in een pe riode van vijf dagen kunnen col lecteren in minimaal 40 procent van de ruim 700 gemeenten in Nederland. Daarbij dient mini maal één miljoen gulden te wor den opgehaald. In de eerste drie jaren wordt ook genoegen geno men met de helft van die aantal len. Van de collecterende organisaties wordt uiteraard een financiële verantwoording, met een rapport van een accountant, verwacht. Uitgaande van bovenstaande criteria hebben b. en w. voor dit jaar aan achttien organisaties een collecte-vergunning ver leend. Daarbij is steeds een vaste periode van meestal vijf dagen toegewezen. Deze perio des vormen onderdeel van 'blok ken', waarbinnen twee tot vier collectes mogen worden ge houden. Tussen die blokken bevinden zich de zogenoemde 'vrije perio des'. Daarin mogen andere, zo als plaatselijke, organisaties collecteren, maar ook alleen met vergunning van b. en w. Ook van hen wordt uiteraard een finan ciële verantwoording verwacht. Dit voorjaar kan er een beroep op u worden gedaan door de volgende organisaties. Al thans, als men er in slaagt ge noeg collectanten te vinden. Overigens gaan sommige clubs niet meer met 'de bus' langs de deur, maar versprei den zij accept-girokaarten. Voor de komende maanden is een collecte-vergunning ver leend aan: - Stichting Vogelopvang Walche ren (6- tot en met 10 februari); - het Leger des Heils (20 februari tot en met 5 maart); - het Nationaal Reumafonds (6- tot en met 12 maart); - SIMAVI (13- tot en met 19 maart); - het Nationaal fonds voor de alcohol- en drugspreventie (20-tot en met 25 maart); - de Nederlandse Hartstichting (3- tot en met 9 april); - het Nationaal Fonds Kinderbe scherming (10- tot en met 16 april); - het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten (17- tot en met 23 april); - het Nederlands Astma Fonds (8- tot en met 14 mei); de Vereni ging AVO-Nederland (15- tot en met 21 mei); - het Nederlandse Rode Kruis (22 mei tot en met 4 juni); De voorstellen van burge meester en wethouders, die morgenavond door de ge meenteraad worden behan deld, liggen ter inzage in de gemeentelijke informatiehoe- ken. Met, bijvoorbeeld, de agenda en stukken voor de vergadering van de commissie Sportbelangen. Niet ver er vandaan liggen - maar dan om mee te nemen - tientallen folders. Uitgaven van zowel de gemeente als het rijk (Postbus 51). Gratis. De informatiehoeken zijn onder gebracht in: -- de openbare bibliotheek (Lan ge Zelke 91), geopend op maan dag van 13.30- tot 20.00 uur, overige werkdagen van 10.00- tot 20.00 en zaterdags van 10.00- tot 12.30 uur, donderdags de gehele dag gesloten. -- het wijkcentrum 'Open Hof' (Alexander Gogelweg 59), geo pend op maandag van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. -- het buurthuis 'Aldegonde' (Westerzicht 386), onregelmati ge openingstijden. Bij een even tueel bezoek is het raadzaam van tevoren te bellen. -- het stadhuis (bij het Stafbu reau voorlichting en inspraak), geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. (foto Ruben Oreel). - de Nederlandse Lever Darm Stichting 5- tot en met 11 juni). Verder heeft de Vereniging 'Sa men strijden tegen Rheuma' toe stemming om in april kleding in te zamelen. De collectanten van de ge noemde organisaties, die in betreffende week bij u aan de deur komen moeten zich kun nen legitimeren. Het legitima tiebewijs is alleen geldig als erop vermeld zijn: - naam en adres van de col lectant; - leeftijd collectant (minimaal zestien jaar); - het tijdvak waarin de collecte wordt gehouden. Bovendien moet het bewijs voorzien zijn van een stempel van de politie. Twijfelt u, vraag de collectant dan gerust om het legitimatie bewijs! De collecten zullen overigens, voor zover van toepassing, voortaan wekelijks op deze pa gina worden gemeld. De onroerend goedbelasting voor eigenaren van woningen gaat met ingang van dit jaar in Vlissingen omlaag. Dat komt om dat bij de vaststelling van het ta rief voor het zogenoemde eigenarendeel van deze be lasting, in oktober vorig jaar, door de gemeenteraad er van werd van werd uitgegaan dat de nieu we wet die dit landelijk regelt op 1 januari 1989 van kracht zou worden. Dat blijkt nu niet zo te zijn. Het tarief moet daarom in overeenstemming worden ge bracht met de oude regeling. An ders zou Vlissingen ongeveer f 110.000,- te veel aan belasting binnenkrijgen. Daarom stelt het college van burgemeester en wethouders de gemeenteraad in zijn vergadering van morgen avond voor het eigenaarstarief van de onroerend goedbelasting te verlagen van f 6,73 naar f 6,60 per waarde-eenheid van f 3.000,-. Dat is natuurlijk gunstig voor de eigenaren van woningen maar betekent ook dat de gemeente minder inkomsten krijgt. In de ge meentebegroting is echter voor dit jaar een reservering ter groot te van dit bedrag opgenomen. Er behoeven daarom geen andere belastingen of leges extra te wor den verhoogd. Vorige week verscheen alweer het vierde nummer van de ge meentelijke nieuwsbrief voor het bedrijfsleven. Over de inhoud kunt u elders op deze pagina meer lezen. Directeuren en eige naren van bedrijven hebben dat inmiddels al thuis of op het werk kunnen doen, want de nieuws brief wordt toegezonden aan alle Vlissingse bedrijven: van een manszaken tot bedrijven met en kele duizenden werknemers, ruim 1.200 in totaal. De nieuws brief biedt de mogelijkheid aan ondernemers om tijdig op ont wikkelingen in het Vlissingse in te spelen. Maar ook particulieren die iets willen ondernemen kun nen er hun voordeel mee doen. Hen raad ik aan een exemplaar aan te vragen bij de gemeente of - nog beter - eens te gaan praten met het bureau economische za ken in het stadhuis. De medewer kers van dit bureau zullen u graag van dienst zijn bijvoor beeld bij het opzetten van een ei gen bedrijf! Als wethouder van visserijzaken blijf ik mij zorgen maken om de Vlissingse situatie in de zeevisse rij. Voor de buitenwacht lijkt het nu of er betrekkelijke rust heerst maar de bedrijfstak maakt zware tijden door. De kern van het pro bleem - dat er beperkt gevangen mag worden - is nog steeds niet opgelost. Het ministerie van Landbouw en Visserij houdt halsstarrig vast aan een gelijk beleid voor heel Nederland en gaat daarmee voorbij aan regio nale, historisch gegroeide manie ren van vissen. De specifieke problemen van veel vissers met als thuishaven Vlissingen worden er niet mee opgelost. Dat is des te meer spijtig omdat hierdoor ook gezonde visserijbedrijven (met alle daarbij behorende werkgelegenheid) in hun bestaan worden bedreigd. Maar niet al leen deze, ook de gemeentelijke vismijn kan erdoor in de proble men komen. Zo zal naar ver wachting de omzet van dit jaar ongeveer gelijk worden aan de sterk vermindere omzet van 1988. Tot slot nog iets over de in uitvoe ring zijnde rioleringswerken in de Scheldestraat. Als wethouder van detailhandel doet het mij ge noegen dat dit werk na de drukke december-koopmaand kon wor den gestart. Want hoe noodzake lijk dit werk ook is, het is altijd beter dit uit te voeren in de voor ondernemers "slapste" tijd zodat de negatieve gevolgen zoveel mogelijk worden beperkt. Het is de bedoeling het werk nu zo snel mogelijk gereed te maken, in elk geval voor 1 april aanstaande. Het spreekt echter vanzelf dat de kruising met de Paul Kru- gerstraat, zodra dat eerder mo gelijk is, voor verkeer zal worden opengesteld!

de Vlissinger | 1989 | | pagina 5