Hogesschool Zeeland speelt in op landelijke tendens :o: Topmodellen voor Zeeuwse publiek ...met z'n allen zijn afhankelijk van de we aarde. Tante Pos per fles Kant en klare dagtochten met de nadruk op culinair Lasgroep onderzoekt levensvatbaarheid Nieuwe eigenaars 'Rehobot' all-in 339,- Stripwinkel Het Perron nu tien deuren verder ÓFOPQ Nieuwe grill-bakoven als prijs voor 'broodje zuurkool gezond' Werkgroep zoekt adres voor kansarme kinderen 070-522709 'delen? BINNENKORT DEELTIJD OPLEIDING HBO-VERPLEEGKUNDE AAN KROKUSVAKANTIE DE ZONNIGE COSTA BRAVA Toekomstperspectief Studiebelasting inclusief vele extra's reizen PIANO- EN VLEUGELSHOW VAN DE HAMERNOOT IN KLOVENIERSDOELEN MIDDELBURGSE WINNARES IN RECEPTENWEDSTRIJD ALBERT HEIN BIJ DE KEIZER IS DE KLANT GEEN KONING Zelfvoorziening Bio-industrie Oefenplaats Programma Rotan Design Shop in Arnemuiden CARTRIP '89 VAN CARLIER \j00" ANDKEBRLOP! DE FAAM DE VLISSINGER Woensdag 25 januari 1989 Op de Hogeschool Zeeland begint in augustus een deeltijd HBO-opleiding Verpleegkunde in Goes. Eind 1990 verhuist de school naar Vlissingen. Landelijk is deze opleiding al aan de gang. vak thuis is, zal er naast zijn an dere dagtaak zeker langer voor nodig hebben: vier tot zes jaar. Naast een eerste theoretisch ge deelte, dat één of twee jaar duurt, volgt een stageperiode van circa anderhalf jaar, waarna een eindexamen volgt. Als stage plaats kunnen diegenen, die al in de gezondheidszorg werkzaam zijn, in vele gevallen hun eigen werkplek gebruiken. Tijdens het theoretische gedeelte moet op een studiebelasting van 20 uur per week gerekend worden. De negen lesuren vinden in de avond en/of op zaterdag plaats. De sta geperiode komt ook neer op 20 uur per week. Om in de verschil lende velden van de gezond heidszorg ervaring te kunnen opdoen zal geprobeerd worden tot uitwisseling van werknemers te komen (job-rotation). Dat in de toekomst de vraag naar gediplomeerde verpleegkundigen alleen maar toe zal nemen staat voor alle deskundigen als een paal boven water. Directrice R. de Groot van het Streekziekenhuis Walcheren: „Door de toenemen- Deeltijdonder wijs is in trek. Daarover waren alle sprekers het vorige week woensdag tijdens de presentatie van de nieuwe opleiding eens. De combinatie van werk en stu die is kennelijk zo aantrekke lijk dat het voor scholen interessant is om er op in te spelen, zo ook de Hogeschool Zeeland. t De opleiding is bedoeld voor werknemers in de gezondheids zorg, die een beperkte bevoegd- •- heid hebben en die willen uitbreiden naar „alle velden van de verpleegkunde. Maar ook die- genen die naast een volledig an- dere dagtaak gediplomeerd verpleegkundige willen worden", legt drs C.J. du Pon uit, coördina- - trice van de deeltijdopleiding. „Ook voor werklozen en huis vrouwen is dit een tweede kans om een diploma te halen". Wie al in de verpleegkunde werkt kan in drie jaar dé opleiding doen, met een mogelijkheid tot uitbrei ding naar vier jaar. Wie niet in het de vergrijzing en de uitbreiding van de thuisverpleging zullen er steeds meer arbeidsplaatsen in de gezondheidszorg nodig zijn. De deeltijdopleiding kan het drei gende tekort minimaliseren". Daarbij tekende zij aan dat de tendens van afgestudeerde HBO- ers om buiten de ziekenhuizen een baan te zoeken, dus meer in de extra-murale zorg te gaan werken, een probleem kan wor den dat extra aandacht verdient. Zij beklemtoonde om toch vooral de opleidingen af te stemmen op de behoefte aan personeel. De deeltijdopleiding zal van alle instellingen in de gezondheids zorg een grote mate van flexibili teit en samenwerking vereisen. Niet alleen bij het creëren en uit wisselen van stageplaatsen, maar ook na afloop van de stu die. Want menig HBO-v-er zal niet alleen leidinggevend bezig willen zijn, maar ook weer regelmatig aan het bed willen staan. De overstap van het ene veld naar het andere moet daarom voor de verpleegkundige gemakkelijker gemaakt worden. Voor belangstellenden is er een open dag op 28 januari van tien tot twee uur en een open avond op 7 Maart om half acht. Inlichtingen zijn te ver krijgen bij de school. Telefoon 01100-28541. Uniek: 9-daagse reis, vertrek zaterdag 4 februari; terug in Nederland op zondag 12 februari. Vele opstapplaatsen door het gehele land. INCLUSIEF vervoer per luxe touringcar met o.a. video, bar en toilet uw "eigen" touring car ook gedurende het verblijf in Spanje bemand met twee ervaren chauffeurs. 6 nachten hotel, kamers met douche, toilet en balkon, vol pension ter plaatse, reisleiding. U verblijft in vol pension, hotel Imperial dus dagelijks Park, centraal worden ontbijt, gelegen t.o.v lunch en diner het strand, win- geserveerd, kei- en uit- i gaanscentrum van Lloret de Mar Het hotel beschikt o.m. over een groot zwembad, lounge, gezel lige bar en een goed restau rant. U verblijft op basis van INCLUSIEF: EXCURSIES Grandioze showavond in hel Grand Palace te Lloret Een wervelende Las-Vegas show met vele artiesten, dans en muziek. Zelts uw champagne is inbegrepen (1/2 fles per per soon) Unieke dol fijnenshow en vele attrakties in het pretpark Marina-land Dagexcursie naar het meer van Banolas aan de voet van de Pyreneeen Bezoek aan de Olympische stad Barcelona Middagexcursie naar het schil derachtige vis sersdorp Tossa Kinderen t/m 14 jaar v0^slechts 229,- De verhuizing van stripwinkel 'Het Perron' in Middelburg was in ieder geval geen ingewikkelde verhuisklus. Gewoon alles in do zen en kisten en sjouwen. Van Sint Janstraat 3 naar nummer 13 is te lopen, dus dat deed strip eigenaar Hans Stoel dan ook. „Dit pand geeft méér het idee van een winkel dan de vorige be huizing", legt Hans zijn verhui zing uit. „Verder is er eigenlijk weinig veranderd, of het moet mijn 'karymor' ziin" Hot kantoor waarin de stripfanaat zijn zaakjes nu regelt valt direct op. Géén massief eiken bureau, maar een tafeltje uit een restauratiecoupé. De bank van een treinwagon fun geert als stoel(en). Hetzelfde geldt voor een rustig zitje: even eens een treincoupé. Behalve ruim vierduizend stripboeken ver koopt 'Het Perron' nu ook posters, litho's en zeefdrukken, speldjes en manchetknopen. Ui teraard alles met een knipoog naar de stripverguren. Reserveer telefonisch voor deze fijne vakantie-r< AIROPA REIZEN Johan van Oldenbarneveldlaan 6 2582 NN Den Haag Tel. 070-522 709* SAMENWERKING MET NEDERLANDS LAS-INSTITUUT Het smeuïge verhaal waarmee mevrouw M.J.Corstanje uit Mid delburg haar 'broodje zuurkool gezond' in de receptenwedstrijd van Albert Hein aanprees, lever de haar een electrische oven op. Deze werd afgelopen vrijdag overhandigd door bedrijfsleider F.Griep in de vestiging aan de Markt. Daarbij kreeg zij ook nog een heel assortiment voorgebak ken stokbrood en kleine broodjes aangeboden, waarmee zij volop aan het experimenteren kan gaan. „Dit is eigenlijk ons weekendre cept en het wordt bij ons thuis dan ook 'broodje Corstanje' ge noemd", vertelt de winnares, die enigszins verbaasd reageerde toen zij hoorde dat zij een prijs had gewonnen in de landelijke AH-wedstrijd 'Het beste recept voor een voorgebakken broodje'. „Mijn recept komt neer op een doorgesneden broodje met wat zuurkool en een knakworst. Niets De winnares samen met afdelingschef A.C.Adriaanse en be drijfsleider F.Griep van Albert Hein. bijzonders, maar in het verhaal heb ik het allemaal wat smeuïg verteld en dat sloeg zeker goed aan bij de jury". De inzending van Marianne Corstanje behoorde in elk geval tot de twintig origi neelste en lekkerste recepten van het land. De Hamernoot, een eenmans zaak gespecialiseerd in het restaureren en het stemmen van piano's en vleugels, wil meer be kendheid geven haar bestaan. Een groots opgezette piano- en vleugelshow in de Kloveniersdoe len leek eigenaar Joost van Har- tevelt een goede zet in die richting. Van Hartevelt was voor de pre sentatie op zoek naar een combi natie van mogelijkheden. Zo vond hij Seiler, een Duitse fabri kant van piano's en vleugels be reid om haar top modellen aan het Zeeuwse publiek te tonen. Nieuwe muziek zat verlegen om twee vleugels en leerlingen van de muziekscholen uit Middelburg en Veere wilden wel eens op kwaliteits instrumenten spelen. Studenten van het Tilburgs con servatorium tenslotte, zochten naar mogelijkheden om hun eind examenwerkstukken voor het pu bliek te kunnen spelen. Van Hartevelt: „Met al die wen sen was het mogelijk om een goed gevuld programma te orga niseren. Naast de verschillende optredens heeft het pianospe lend publiek ook de mogelijkheid om zich eens te buiten te gaan op de instrumenten. In de ruimte naast de concertzaal staan ver schillende modellen opgesteld. Tijdens de show zal ik mijn werk plaats houden in de Kloveniers doelen, zodat het pubiek ook een Hoewel De Keizer zich in de hoofdstad van Zeeland heeft gevestigd, is zijn 'residentie' niet in het centrum van Mid delburg te vinden. Om er te komen moet je de Noordweg een eind inrijden; een leuke route om te fietsen. De Keizer is een winkel met voorname lijk biologisch-dynamische produkten uit de land- en tuinbouw, en bestaat sinds september 1983. „Niet in de huidige vorm", vertelt Joost van Rije, de initiatiefnemer. „Ik ben destijds begonnen op commerciële basis, maar dat be viel me niet. Dan kan het bijvoor beeld gebeuren dat er appels, waar met liefde voor gezorgd is, liggen weg te rotten in de kisten. Al met al heb ik in die jaren voor zo'n vijftien duizend gulden moe ten weggooien. Dat is toch zonde". Ruim een jaar geleden is de opzet van De Keizer veranderd. Joost van Rije werkt nu samen met twee exploitanten. Eén van hen is Adriana van Haperen. „Ons uit gangspunt is broederschap in het economisch leven", legt ze uit. ledereen die geld uitgeeft, is ver antwoordelijk voor de manier waarop. Je beïnvloedt er een an der z'n leven mee en uiteindelijk zelfs het wereldgebeuren. We willen denken aan het algemeen belang en niet het eigenbelang, en daarnaar handelen". 4 De werkwijze van De Keizer is opvallend anders. Iedere klant t kan twee keer per week de pro dukten bestellen die hij of zij denkt nodig te hebben, en be taalt pas bij het ophalen van de - boodschappen. „Op die manier kan de klant zelf bepalen wat hij wanneer koopt, en het blijkt ver spilling effectief tegen te gaan: we blijven niet meer met restan ten zitten", zegt Joost tevreden. „Het is eigenlijk een uitbreiding van wat vroeger zelfvoorziening was. In dit opzicht is De Keizer vrij uniek". Een dergelijke organisatie schept verplichtingen. Klant zijn bij De Keizer is in zoverre niet vrijblij vend dat er verwacht wordt dat iemand de bestelde boodschap pen ook werkelijk afhaalt. Is deze manier van boodschappen doen voor iedereen haalbaar? „Het kost moeite", geeft Adriana toe, „Zeker om ermee vertrouwd te raken. Ik heb er een half jaar over gedaan. Maar je oefent jezelf in het anders denken, en krijgt steeds meer zicht op wat je no dig hebt. Er zijn zoveel dingen die verbeterd moeten worden, en juist op het kleine kan ik invloed hebben. Als huisvrouw ben ik zo'n tachtig procent van m'n tijd bezig met het huishouden en wanneer ik nu de was doe, hoef ik me niet druk te maken of mijn wasmiddel het milieu zou aan tasten, en van het voedsel dat ik eet weet ik dat de kwaliteit goed is. Dat geeft me rust en een ge voel van vrijheid. M'n eetpatroon is er door veranderd en ik ben veel creatiever gaan koken". Behalve onbespoten groenten en fruit, brood en zuivel, verkoopt De Keizer vleeswaren van de am bachtelijke slagerij De Groene Weg. Dit vlees is uitsluitend af komstig van de biologisch- dynamische landbouw. „Dat be tekent dat de dieren, in tegenstel ling tot die in de bio-industrie, niet worden ingespoten met hor monen en andere groei bevorde rende middelen", zegt Joost. Bovendien is dit vlees vrij van kleurstimulerende middelen, "fos faten, smaakversterkers en emul- gatoren. „Verder wordt er zorg voor gedragen dat de dieren een waardig bestaan leiden; ze wor den gehouden naar hun wezen. Om een voorbeeld te noemen: een koe is een kuddedier en moet 's zomers dan ook buiten in een kudde grazen". Wie geen vlees wil kluiven van zielepoten die in de bio-industrie worden gekweekt; kan, behalve produkten van De Groene Weg, natuurlijk ook vegetarische ham burgers en andere vleesvervan- gende soja-artikelen kopen (in reformzaken en bij Albert Heijn), en tegenwoordig is er vlees van scharrelvarkens te koop. Voor dit laatste kan men terecht in win kels die wettig zijn aangesloten bij de Interimcommissie Scharrel varkensvlees Contole (030-340811). Voor Zeeland be treft dit de twee filialen van sla gerij Muilwijk te Vlissingen (één ervan tegenover het sportfond- senbad). De Keizer is vooralsnog de enige winkel in Zeeland die het 'onbespoten' vlees verkoopt van De Groene Weg (02240-12304). „Oudere men sen hebben ons wel gezegd dat dit vlees smaakt naar zoals het vroeger was", merkt Joost op. Steeds meer mensen zijn op zoek naar gezonde alternatieven voor het voedsel dat ze eten. „We ma ken geen reclame", geeft Adriana te kennen. „En toch zien we de kijkje achter de schermen van de piano-restaurateur kan nemen", besluit Van Hartevelt. De show loopt van vrijdag 27 ja nuari tot en met woensdag 8 fe bruari. De instrumenten zijn te bezichtigen tussen 14.00 uur en 18.00 uur. De entree is gratis. Op maandag 30 januari en donder dag 2 februari is de show gesloten. Het programma is als volgt: 28 en 29 januari, zaterdag en zondag: Festival Nieuwe Muziek. 31 januari, dinsdag: optredens leerlingen van de Veerse en Middelburgse muziek school. Aanvang: 20.00 uur. 1 fe bruari, woensdag: Optreden van Marjanne Boer en Maurice Heuge. Piano en dwarsfluit. Aanvang: 20.00 uur. 3 en 4 februari, vrijdag en zater dag: Festival Nieuwe Muziek. 5 fe bruari, zondag: Pianorecital voor twee vleugels door Ton Demmers en Jan Gruithuyzen. Aanvang: 20.00 uur. 7 en 8 februari, dinsdag en woensdag: studenten Tilburgs con servatorium. Aanvang 16.00 uur en 20.00 uur. Zonder al te veel toeters en bel len is vrijdag aan de Noordstraat 30 in Arnemuiden de 'Rotan De sign Shop' geopend. In twee ex positieruimtes staan talloze meubelen van pitriet en rotan en dat in diverse uitvoeringen en kleuren. Behalve een permanente verkoopexpositie van deze uit In donesië en de Philippijnen af komstige meubelen is er een aparte afdeling met Chinees por selein, een keur aan cadeau artikelen en schilderijen. Geïnteresseerden in de lastech niek kunnen zich aansluiten bij een onlangs opgerichte Zeeuwse lasgroep. Deze groep werkt nauw samen met het Nederlands Instituut voor Lastechniek. Verte genwoordigers van opdrachtge vers en fabrikanten stonden aan de wieg van deze lasgroep. Na drie bijeenkomsten wordt beslo ten of de lasgroep in Zeeland le vensvatbaar is. De Zeeuwse lasgroep richt zich behalve op Zeeland ook op Goeree-Overflakkee en West- Brabant, grenslijn Dintelmond- Steenbergen-Bergen op Zoom- Putte. In Nederland zijn nog zes andere aroenen operationeel. Op dinsdag 28 februari wordt de eerste bijeenkomst gehouden bij AKF in Goes. Het lassen van alu minium en aluminium-legeringen wordt dan onder de loep geno men. Woensdag 12 april kunnen de lasbroeders elkaar ontmoeten in Terneuzen. Dan wordt het las sen van roestvrijstaal besproken en op donderdag 1 juni is - weer - in Goes een bijeenkomst over pulserend MIG-lassen. Alle bij eenkomsten beginnen om 19.30 uur. Wie naar deze bijeen komsten toe wil, dient zich aan te melden bij de Rijksnijverheids- dienst, 0118013398. Die perso nen krijgen dan een uitnodiging. klantenkring groeien". Joost werkt nu nog één dag in de week als bakker, maar hij denkt in de toekomst De Keizer volledig zijn diensten aan te bieden. Hij heeft afstand gedaan van de traditione le rol van winkelier: zijn inkomen is losgekoppeld van de prijzen van de artikelen in de winkel. De hoogte ervan wordt vastgesteld 'naar behoefte' en het bedrag wordt vrijwillig door de klanten bijeengebracht. Maandelijks be talen de klanten een van tevoren toegezegd bedrag, 'ledereen is afhankelijk van iedereen,' zegt Joost. „Met z'n allen zijn we af hankelijk van de aarde en met z'n allen moeten we ook alles delen. Ik zorg voor de produkten, de klanten zorgen voor mijn inko men. Het werkt". En Joost kan het weten. „We spreken mensen aan op hun verantwoordelijkheid, echter zonder de moraliserende vinger te heffen". Adriana voegt hieraan nog toe: „We zien onszelf niet als een lichtend voorbeeld, maar meer als een oefenplaats". Hoe denkt de klant daarover? Joost glimlacht. „Dat zou je ze zelf moeten vragen". De Keizer (Noordweg 340, 01180-34281) is wekelijks geopend op Dinsdag (12.00 17.00). woens dag (08.00-13.00) en vrijdag (08.00-17.00), en verkoopt naast voedsel ook kleding, toilet- en schoonmaakartikelen, huishoudelijke artikelen en kaarsen. De Zeeuwse werkgroep van de Stichting Europa Kinderhulp tim mert weer stevig aan de weg om kansarme kinderen een onverge telijke vakantie te bezorgen. Ze zoekt daarvoor nog gastouders, die bleekscheetjes uit grote ste den wat kleur willen geven. Gastouders nemen de kinderen uit steden als Berlijn, Londen, Pa rijs of Lille drie weken in huis en ze zorgen er voor dat de kinderen van een zorgeloze vakantie kun nen genieten. Overigens komen deze kansarme kinderen niet al leen uit de grote(re) buitenlandse steden. Ook in eigen land zijn vol op kleintjes die 'er wel eens uit willen'. Volgens de Zeeuwse werkgroep betekent zo'n vakantie in Zeeland een onvergetelijke tijd. Een be zoek aan een kinderboerderij of een fietstochtje over landelijke binnenwegen zijn attracties die ze niet kennen. Een meisje uit En geland wilde vorig jaar niet naar huis en verklaarde plechtig dat ze nog wel een jaar wilde blijven. Ook de gastouders raken ge hecht aan 'hun kind'. Met lede ogen zien ze de verdrietige ge zichtjes als de vakantie voorbij is. Maar ze zijn een ervaring rijker en vaak is een band voor de toe komst geschapen. „Problemen met de taal bestaan er niet. Met handen en voeten en uitdrukkingen is een hoop van die problemen op te lossen", ervaart de werkgroep jaarlijks. „Er zijn voorbeelden van gastouders die er eerst vanwege de taal tegenop zagen, maar na de eerste keer een vast adres voor de werk groep bleven. Ze doen al jaren mee". Een goed bericht voor de vaste gebruikers van het verenigings gebouw 'Rehobot' in Oost- Souburg: het pand wordt niet zo als het gerucht ging- met de grond gelijk gemaakt, maar het blijft gewoon staan zoals het er staat. Alleen komt er een nieuwe eigenaresse in. Om precies te zijn Jeanete Schout, die voor het ver enigingsgebouw een dikke ton neertelde om zich eigenaresse te mogen noemen. Samen met haar vriend Wessel Franken gaat zij gewoon op de oude voet verder en dat betekent dat Rehobot gewoon weer be schikbaar is voor feesten, bruilof ten, partijen, recepties en allerlei andere bijeenkomsten. Het enige dat er voorlopig wordt veranderd is het interieur dat een 'opknapbeurt' krijgt en de keu ken, waarin modernere appara tuur wordt geplaatst. De officiële overdracht van het pand aan Jeanette Schout ge beurt op woensdag 1 maart. De eerste groep kinderen komt uit Frankrijk in de periode van 1 tot 22 juli. Dan zijn de Engelse kinderen aan de beurt van 31 juli tot 22 augustus. De Duitse jeugd is gast van 25 juli tot 18 augus tus en de kansarme landgenoot- jes zijn van 24 juli tot 11 augustus te gast bij vakantie- ouders. Wie meer wil weten over dit gastou derproject kan bellen met Neelie Bliek. 01150-96793. Enkele voorbeelden van de flessenpost, waarop ook een eigen logo kan worden aangebracht (op bestelling). De boodschap kan op een vel namaak-perkament in de fles worden gestopt. Deze 18 cm ho ge en platte noviteit past in elke brievenbus en kan over de hele wereld worden verstuurd. Louis Recourt uit Blaricum verzon de moderne flessenpost, waarvoor in negen landen patent is aange vraagd. Binnenkort is de postfles te koop in de boekhandel, kios ken, souvenir-shops en waren huizen. Wie een groet, gelukwens, harte- kreet, verhuisbericht of welke mededeling dan ook wil doen, kan teruggrijpen op een oud communicatiemiddel: de fles. Linda bv bracht deze vernieuwde vorm in kunststof op de markt. De fles is tweezijdig geëtiket teerd: aan één kant voor het adres aan de andere kant voor de afzender Tante Pos (PTT) ver zendt dit breekbare pakketje. Cartrip '89 van Carlier Tours. Als we van tevoren hadden geweten wat ons te wachten stond, hadden we die dag niet gegeten. En de dag er voor ook niet. Op de dagtochten-minibeurs die Carlier vorige week woens dag in zijn garage aan de Mid delburgse Elektraweg hield, presenteerden zich vieren twintig VVV's, restaurants en attracties aan verenigingen en andere groepen. Met gesprekken, folders en vooral véél gratis lekkere hapjes en drankjes werden de bezoe kers warm gemaakt voor juist die streek of dat restau rant. En dat werkte. Cartrip '89 werd bezocht door ongeveer 450 vertegenwoordi gers van 300 uitgenodigde vere nigingen. Carlier, goed voor 32 touringcars, hield de beurs voor de eerste keer. „Het aantal dag tochten in eigen land neemt toe", legt directeur Cees Hage uit. „Voor verenigingen is het moeilijk een keuze te maken. In samen werking met de bedrijven op de ze beurs bieden we hen een FOTO EDUARD ENGEL compleet all-in pakket zodat ze weten waar ze aan toe zijn. Vroe ger namen we klanten een mid dagje mee in de bus, maar deze vorm van informatie is veel ob jectiever". En smakelijker. Bij binnenkomst kreeg de bezoeker al direct koffie met een stukske Belgische slag roomwafel aangeboden. Ook daarna werden de bezoekers ver wend met culinaire hoogstand jes, variërend van blokjes kaas en Limburgse vlaai tot boerenjon gens en Straffe Hendrik, een Bel gisch bier. De Broeker Veiling uit Broek op Langedijk deelde kers verse witte kolen uit, terwijl Fa- milyLand uit Hoogerheide de liefhebbers op onder meer schnitzels tracteerde. „De resul taten zijn duidelijk meetbaar, bij voorbeeld doordat mensen in het restaurant speciaal naar het vlees vragen wat ze op de beurs heb ben gekeurd", verklaart S.P. de Keijzer, marketing-manager van FamilyLand, de voorkeur van de standhouders voor een 'lekkers- presentatie. „Bovendien is het voor de mensen die normaal 'on zichtbaar zijn, de kok bijvoor beeld, een leuke manier om direct in contact te komen met de klanten", vult directeur W.A.J. van den Plas aan. België, Brabant en Limburg wa ren sterk vertegenwoordigd op Cartrip '89. „Ik vind het heel dom dat Zeeland zelf niet is ver tegenwoordigd", zegt F.M. van Riel van de personeelsvereniging van Total. „Maar dit is zeker een beter manier van informeren. Als vereniging proberen we elke keer wat anders te verzinnen en hier hebben we toch aardig wat ideeën opgedaan. Op een reisbu reau krijg je een foldertje en moet je het verder zelf maar uit zoeken". FOTO EDUARD ENGEL

de Vlissinger | 1989 | | pagina 21