VAKANTIE-FESTIVAL van fraassen HOU4ND INTERNATIONAL 'Zeeland moet er flink aan trekken' Begrafenis- en crematieverzekeringen «KSTREEKS iH Reisburo k\( ifi f iyé K i JU Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Vrije fijd Beurs i Ouderen Cursus Buurt/wijk Verenigingen Cultuur Maatschappij Vakantie-agenda "De Voorpret" Wegwijs in de wereld VAKANTIE-INFORMATIE-AVONDEN Inlichtingen op onze reisburo's Vlissingen, Middelburg, Goes, Bergen op Zoom, Terneuzen, Oostburg, Zierikzee (v.a. 4 febr. a.s. Dam 1, tel.: 01110-17300). Politiek Allerlei Sociaal Afspraken Sport Scrooged: hufter komt tot inkeer Huisartsfunctie DE FAAM DE VLISSINGER H Woensdag 25 januari 1989 Origami - De tweemaandelijkse vouwkringbijeenkomst van Ori gami Zeeland wordt op maandag 30 januari gehouden. Vanaf 20 uur kan iedereen die enige kennis van de basisvormen van de Ja panse vouwkunst heeft terecht in Hotel Walcheren in Koudeker- ke. Deelnemers dienen zelf voor papier te zorgen en kunnen hun voorraad bijvullen bij het origami-depot. WJ-CNV In de cursuskrant Doe- wat geeft de jongerenorganisatie t"van het CNV een overzicht van ■;haar praktische cursussen voor - |ongeren. De krant kan gratis worden aangevraagd bij Anneke de Regt van het districtskantoor van WJ-CNV, telefoon 01100-20310. Zeefdruk en publiciteit - De Centrale Stichting SKW in Vlis- singen begint woensdag 8 fe- bruari met een cursus "'.zeefdrukken en publiciteit. In tien - blokken van 2,5 uur komen onder •meer zeefdruktechnieken en het "ontwerpen van affiches en fol ders aan bod. Inlichtingen en ;aanmelding bij Bert Stuit van het ;SKW, 01184-16791. Zelfhypnose - De cursus auto gene training en zelfhypnose leert de deelnemers om te gaan met pijn en ziekte en hun eigen li chaam te beheersen. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten .N.van twee lesuren in Goes of Mid delburg en kost in totaal f 250,- of f 16,- per uur. Inlichtingen en opgave bij S. Vogel, Dijkstraat 75, Kats, 01109-416. Kinderspullen - Wie kinderspul len zoals speelgoed, fietsjes en kinderwagens en -stoelen te koop heeft kan voor f 2,50 een tafel huren op de kinderspullen- beurs van de vrouwencontact groep 'Kom uit je huis'. De beurs wordt gehouden op woensdag 1 februari in wijkgebouw het Zui derbaken aan de Middelburgse M. de la Palmastraat. Kopers kun nen daar tussen 10 en 11.15 uur terecht. Inlichtingen zijn verkrijg baar bij Linda Roxs, 01180-29383, Jeanne Welmers, 01180-38869 en SKW De Hay- man, 01180-29004. Snuffelmarkt - De Vlissingse Delta Band gooit zaterdag 28 ja nuari weer meubels, koelkasten en radio's in de verkoop. De snuf felmarkt wordt van 9.30 uur tot 13 uur gehouden in de voormali ge jeugdherberg aan de Breestraat in Vlissingen. De op brengst gebruikt de band voor re paratie en vernieuwing van instrumenten en uniformen. Klaverjassen - Klaverjasvereni- ging De Delta houdt vanaf 27 ja nuari elke vrijdag een klaverjasavond in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. Ook •mensen die niet kunnen klaver- jassen zijn welkom. Zij kunnên het kaartspel alsnog onder de knie proberen te krijgen of een ander gezelschapsspel spelen. De avonden beginnen om 19.30 uur, de zaal is vanaf 19 uur geo pend. A. de Witte, 01180-15505, weet er meer van. Expositie - Kees van Burg uit Hoedekenskerke exposeert zijn olieverfschilderijen van het Zeeuwse landschap tot en met zaterdag 11 februari in De Be- V. waerschole aan de Weststraat in C Haamstede. Van Burg volgde een X opleiding aan de vrije academie voor romantische en realistische schilderkunst in Veldhoven. Met X" zijn schilderijen streeft hij er naar een „bepaalde sfeer te creëren". De Bewaerschole is van maan- - dag tot en met zaterdag van -w, 13.30 tot 16.30 uur geopend. Paauwenburg - De werkgroep Paauwenburg Zuid-Oost heeft een plan van aanpak gemaakt om van die Vlissingse wijk weer een bewoonbare buurt te maken. Met dit plan wil de werkgroep de onveiligheid, de overlast en een verdere terugloop van de bewo ners tegengaan. Om dat te kun nen bereiken wil de groep onder meer een functieverandering van de blokken aan de Troelstraweg en de Mackaystraat en de mai sonnettes aan de Chopinlaan en de Van Hogendorpweg. Daarbij wordt gedacht aan luxe apparte menten of kantoren, een toeristisch-recreatieve bestem ming of ouderenhuisvesting en kamerbewoning. Als dat in 1989 niet haalbaar blijkt te zijn, worden de complexen gesloopt. Het vol ledige rapport is gratis verkrijg baar op het stadhuis. Caught -De Baptistengemeente, Bree 8 in Middelburg, vertoont op haar maandelijkse filmavond op vrijdag 27 januari de film Caught. Caught vertelt het verhaal van een Amerikaan die in paniek raakt als hij uit een buitenechtelij ke relatie geboren blijkt te zijn. In Amsterdam speurt hij naar zijn( vader. De aanvang is om 20 uur, de toegang is vrij. Gezond ouder - De Stichting Welzijn voor Ouderen Vlissingen en de Kruisvereniging Vlissingen- Souburg beginnen maandag 6 fe bruari met een cursus Ouder worden en Gezondheid. Onder werpen die aan de orde komen zijn onder meer veiligheid, voe ding, medicijnen, slapeloosheid, incontinentie en dementie. De cursus wordt gegeven in Bachten Poorte. Maandag 30 januari is daar om 14 uur een informatie middag. De minimumleeftijd voor cursisten is 55 jaar. Themagroep - 'U bent nooit te oud om te leren' is de titel van de themagroep voor ouderen van de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen en de Stichting Basis educatie. De groep besteedt aan dacht aan zaken als tijdsbeste ding, politiek, cultuur, bezuinigingen, voeding en diëten en woonvoorzieningen voor ouderen. Ook het invullen van formulieren, het schrijven van brieven en het spreken voor een groep komen aan bod. Maandag 30 januari is er in Bachten Poorte een informatiebijeenkomst. ANBO - De kringsecretaris van het Rode Kruis, J.J. Marteijn, ver telt op de bijeenkomst van de ANBO afdeling Souburg/Ritthem van dinsdag 31 januari meer over het werk van het Rode Kruis. Ook wordt er die middag een film vertoond en bingo gespeeld. De bijeenkomst begint om 14.30 uur in Bachten Poorte. Za. 11-2 Vlissingen, Hotel Britannia. 17.30 uur. GROOT VAKANTIEFEEST, vakantiefilms, muziek, dans, div. prijzen te winnen waaronder een vakantiecheque van f 1.000,—. Auto-quiz door Zeeland. di. 14-2: Zierikzee; Concertzaal, 20.00 uur Joegoslavische avond, do. 16-2: Oostburg; de Hoekzak, 20.00 uur Joegoslavische avond, wo. 22-2: Middelburg; Schouwburg, 20.00 uur Tunesië, Marokko, Rusland, do. 23-2: Bergen op {oom; Markiezenhof, 20.00 uur Joegoslavische avond, di. 28-2: Terneuzen; Zuidlandtheater, 20.00 uur Turkse avond, di. 7-3: Goes; Prins van Oranje, 20.00 uur Cruises Middellandse Zee en Caraïbisch gebied. HHk 7 JnhhBHI fyBj Het eerste lot van de Afghanistan-loterij was voor prinses Margriet. Gevonden - Bij de Vlissingse ge meentepolitie zijn in de periode van woensdag 11 tot woensdag 18 januari de volgende voorwer pen aangegeven: Herenbril in etui, rekenmachine, paraplu, brui ne herenhandschoenen, voetbal schoen, armband met inscriptie, zilveren ketting en een patch- worktasje. Bij het dierenasiel in Vlissingen zijn in die periode geen dieren aangegeven. Loterij - Na een tien jaar durende overheersing trekken de Russi sche troepen zich terug uit Af ghanistan. Dat betekent dat de vijf miljoen gevluchte Afghanen terug kunnen keren naar hun land. Voor de financiering van de ze terugkeer en de wederopbouw van het land hebben de stichting Willem Mary en de Nederland se Staatsloterij een loterij opge zet. Loten zijn voor vijf gulden per stuk tot en met zaterdag 4 maart verkrijgbaar bij alle verkooppun ten van de Nederlandse Staatslo terij en alle PTT postkantoren en agentschappen. Deelnemers ma ken onder meer kans op een Vol vo 440DL, een vliegvakantie van twee weken naar Amerika en een ABN spaarbrief van f 1000,- sqg Vroeg of laat komen we alle maal te overlijden en dan volgt er een begrafenis of een cre matie. Dat is een kostbare zaak, al gauw zo'n f 4.000,-. Vandaar de mogelijkheid tot verzekeren. Het is praktisch als er iets wordt geregeld; na bestaanden zijn meestal niet erg in de stemming een begra fenis of crematie te regelen. De uitvaart zelf kunt u vooraf bij testament regelen of u kunt zelf een codicil schrijven, waar in u vastlegt op welke wijze u de uitvaart geregeld wilt hebben. De nabestaanden, die een uit vaart moeten regelen, staan voor een hele klus; er moeten formaliteiten worden verricht, rouwkaarten moeten worden gedrukt en een advertentie ge plaatst. Vaak laat men dat door een begrafenisondernemer of een uitvaartvereniging regelen. Meestal gaat dat goed, maar soms is men teleurgesteld over de wijze waarop de uitvaart is uitgevoerd of over de rekening die wordt gepresenteerd. Daar om is het goed te weten wat er te wachten staat. als de datum en de tijd van de uitvaart, de keuze van de kist, de grafrechten, een grafsteen, bezoektijden voor condolean- i ces en vervoer. De kosten kun nen flink oplopen; f 4.000,- is geen uitzondering. Omdat niet iedereen dit geld zomaar klaar heeft liggen zijn er mogelijkhe den een verzekering af te slui ten om in de kosten te voorzien. In de eerste plaats is er de sommen- (of: guldenslverzeke- ring. Deze verzekering keert een geldbedrag uit bij het over lijden van de verzekerde. Met dit bedrag kunnen de na bestaanden de begrafenis of de crematie bekostigen. Dit be drag is vrij te besteden. Let er wel op dat het uit te keren be drag toereikend is; een polis uit de jaren vijftig, die f 1.200,- uitkeert, is niet toereikend. Er zijn polissen die meegroeien met de uitvaartkosten. Hoe ouder u bent, hoe hoger de premie is. Bij oude polissen kan het wel eens een hele speur tocht zijn de verzekeraar te vin- .ies of .uai I isveranderingen. In de tweede plaats is er de na- turaverzekering. Deze verzeke ring keert geen geld uit, maar zorgt ervoor dat de begrafenis of crematie geregeld en be taald wordt. De nabestaanden hebben geen rompslomp. Na deel is wel dat er een soort confectie-uitvaart geboden wordt; heeft u wensen dan volgt er veelal toch nog een re kening. Het pakket verschilt van maatschappij tot maat schappij. Voor sommige posten kunt u zich apart verze keren. De premie hangt ook hier af van de leeftijd. Sommi ge verzekeraars bieden de mo gelijkheid een bedrag ineens te betalen voor de verzorging van de uitvaart, de koopsom-polis. Vooral ouderen sluiten een der gelijke polis af, de bedragen zijn soms vrij fors. Bij sommige banken kunt u verzekerd spa ren. Bij overlijden wordt dit be drag aan de nabestaanden uitgekeerd. Wilt u om wat voor reden dat ook een polis beëindigen, dan kunt u meestal afkopen. De af- koopwaarde is over het alge meen erg laag. Uiteraard kunt u ook zelf sparen. In de eerste plaats: was er een testament of een codicil met bepalingen of wensen over de uitvaart en was er een polis? Is dat bekend, dan kan een uit vaartonderneming worden in geschakeld. Een uitvaartleider komt op bezoek en er worden afspraken gemaakt over zaken Door mr. Jan van der Velde Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 Alleenstaanden - In café restaurant Slot Ostende in Goes houdt de vriendenkring Kapasi zaterdag 28 januari een dans- en ontmoetingsavond voor al leenstaanden tot 45 jaar. Da aan vang is om 21.30 uur. Inlichtingen via 01102-42709 of 01184-65145. Huizen-pool - Bij veel één oudergezinnen ontbreekt de fi nanciële mogelijkheid om op va kantie te gaan. Het Fiom-Zeeland heeft daarom een vakantie- oppas-huizen-pool opgezet. Wie op vakantie gaat en oppas nodig heeft voor plant en dier kan zijn huis ter beschikking stellen aan een één-oudergezin. Wie een huis wil aanbieden of aanvragen kan contact opnemen met Jean- nette Poorter van het Fiom, 01180 27311. Uitkeringen - In de folder 'Stand van zaken bij de sociale verzeke ringen en voorzieningen' zijn alle vanaf 1 januari 1989 geldende uitkeringsbedragen en premie percentages opgenomen. Op el ke wet wordt een korte toelichting gegeven. De folder, een uitgave van het voorlich tingscentrum sociale verzekering en de ministeries van sociale za ken en werkgelegenheid en wel zijn en cultuur, is gratis te bestellen bij het voorlichtingscen trum sociale verzekering, Zwaansvliet 3, 1081 AP Amster dam, telefoon 020-448418. Swift - De Middelburgse korfbal vereniging Swift heeft een nieu we voorzitter op het oog. Piet Buijs, vader van één van de aspi ranten, loopt zich bij de bestuurs vergaderingen alvast warm. Het bestuur draagt hem op de jaar vergadering van vrijdag 30 juni officieel voor. Tot die tijd kunnen ook andere leden zich kandidaat stellen. Winterwandeling - De Zeeuw se Wandelsportbond maakt za terdag 28 januari winterwandelingen over 5, 10 en 15 kilometer. De wandelaars ver trekken om 12.30 uur vanaf café restaurant De Waterherberg aan de Veerse Polredijk. Trimbelangen - Organisaties die een trimwielerkoers op willen zetten kunnen woensdag 1 fe bruari terecht op de jaarlijkse wielerkalender vergadering van de Stichting Trimbelangen Midden-Zeeland in restaurant De Caisson in Biezelinge. Op deze vergadering, die om 19.30 uur begint, wordt de kalender van het wielerseizoen 1989 vastgesteld. Inlichtingen bij bestuurslid Roel Slis, 01102-43400. Hout- en Bouwbond - Tjitze van Rijssel, districtsbestuurder van de Hout- en Bouwbond CNV, vertelt vrijdag 27 januari meer over de slecht lopende CAO- onderhandelingen. Hij doet dat op de jaarvergadering van de Middelburgse afdeling van de bond in de Getuigeniskerk in Mid delburg. Daarnaast worden er en kele jubilerende leden gehuldigd. De vergadering begint om 20 uur. Milieubeleid - De regio Middel burg van het CDA houdt dinsdag 31 januari een thema-avond over de discussienota Milieubeleid. W.J. Plomp, burgemeester van Valkenisse, geeft een inleiding over de te behandelen onderwer pen. De bijeenkomst begint om 20 uur in de Middelburgse Getui geniskerk. Vlissingen - Voor de afronding van de werkzaamheden aan de Vissers- en Koopmanshaven is de plaatsing van twee voetgangers bruggen en de aanbrenging van leuningen op en om de sluis, beton- en metselwerk, riolering en openbare verlichting noodza kelijk. B en w verzoeken de raad een crediet van f 615.000,- be schikbaar te stellen voor deze werkzaamheden. Dit is één van de punten die aan de orde komt in de raadsvergadering van don derdag 26 januari. De vergade ring begint om 19.30 uur. Mariekerke - De eigenaar van camping Westhove in Aagtekerke wil de kwaliteit van zijn camping verbeteren door de oppervlakte te vergroten, parkeervoorzienin gen aan te leggen en het aantal aansluitingen op het elektrici teitsnet uit te breiden. De eerste fase van het plan zou nog voor het komend kampeerseizoen moeten worden uitgevoerd. Aan gezien de grond waar het om gaat volgens het bestem mingsplan 'Buitengebied Marie kerke' als bestemming agrarische grond heeft, stellen b en w voor het bestemmingsplan te wijzi gen. De gemeenteraad behandelt het voorstel dinsdag 31 januari om 19.30 uur. Arnemuiden - P. Verschoor uit Arnemuiden wil van de grote schuur van De Kruitmolen een jeugd-kampeerboerderij maken die ook geschikt is voor bijeen komsten van groepen en vereni gingen. B en w verzoeken de raad in de vergadering van maan dag 30 januari het bestem mingsplan Buitengebied voor de realisatie van dit plan te wijzigen. De vergadering begint om 19.30 uur. Charles Dickens blijft inspireren. In de film Scrooged, die in Al- hambra draait, speelt Bill Murray Frank Cross, een hufter van een getalenteerd tv-genie met ellebo gen als scheermessen. Kerstmis is zijn favoriete feest. Want dan stijgen de reclame-inkomsten met dertig procent. Lew, zijn ze ven jaar eerder overleden baas, waarschuwt hem dat hij recht streeks op weg naar de verdoe menis is. Er is maar één remedie: liefhebben. VERVOLG VAN VOORPAGINA gingen. „Toen economische za ken vier jaar geleden de kwaliteitszorg begon te stimule ren, zagen de bedrijven daar in het begin de noodzaak helemaal niet van in. Als je als overheid wil motiveren, moet je daar niet met een een tarief op gaan heffen. Dat werkt gewoon niet. Zeker niet in de eerste fase". Daarnaast moeten die twee gra tis dagen aangeven dat het Inno vatiecentrum zich vooral op het geven van korte consulten richt. „In twee dagen kun je heel wat doen, en als het nodig is kan een adviseur van het Innovatiecen trum het hele ontwikkelingspro ces begeleiden, maar in principe zijn we een vraagbaak, hebben we zeg maar een soort huisarts functie". En een goede huisarts kan ondernemend Zeeland best gebruiken. „Zeeland en Limburg behoren tot de gebieden met de minste groei. Onze provincie doet het niet geweldig slecht, maar het kan beter", zegt Mal- jaars voorzichtig. „De Zeeuwse economie kent een nominale groei van twee procent, terwijl dat in de Randstad zeven is. Los van de recreatie zijn er weinig nieuwe ontwikkelingen". Die geringe groei heeft volgens hem niets met de Zeeuwse on dernemersgeest te maken. „Ik heb in het hele land gewerkt, maar ik heb weinig verschil ge merkt tussen de ondernemings- drang van Brabantse, Gelderse of Zeeuwse ondernemers. In de economie geldt nu eenmaal hoe intensiever het economische ver keer, hoe groter de groei. Zeeland heeft door het geringe bevol kingsaantal natuurlijk een lager draagvlak. Toch moeten we uit kijken dat er op termijn geen ach terstand ontstaat. Zeeland moet er - en dat zeg ik op persoonlijke titel - flink aan trekken. Een vaste oeververbinding bijvoorbeeld, kan een geweldige stimulans zijn". Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: dhr. Schoenma- ker, knd., 19 uur: mevr. Da. C. de Boon. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 uur en 15 uur: ds. L.W. Ch. Ruijgrok. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: ds. Spaans DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. J.W. Schokking, 19 uur: ds. C.A. Westerveen. GAPINGE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 14 uur: ds. G.H. Otte. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14.30 uur: ds. H. Kamphuis. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: Ds. C. de Boon, knd. 14.30 uur: ds. R.W. van Mourik. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Westerveen. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. Kalksma 17 uur: ds. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 en 14.30 uur: drs. D.C. Coppoolse uit Papendrecht. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur. ds. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG Bahéi Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. D.J. van Vuuren. Gereformeerde Gemeente in Nederland, Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 10 uur: ds. P. Paulus 17 uur: ds. A. Jobsen. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. W.A. v/d Berg, 14.30 uur: ds. D.W. Dondorp. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp 17 uur: ds. P. Paulus. Gereformeerde Kerk tVrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Dam 6, wo. 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 9.30 uur: ds. J. Dubbink. Oostkerk, Oostkerk hof, 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: O. Elseman, Thomas kapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: dhr. M. Allewijn. Wijkgemeente Gerefbond. Zo. 11 en 17 uur: ds. C. Trouwborst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C.E. v/d Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur en 19 uur: kapt. B. de Heer. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim- pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur en 17 uur: ds. W. v/d Vegt uit Maastricht. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten (Koorkerk). Zo. 10.15 uur: dr. E.P. Me tering uit Oegstgeest. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburg laan 22, zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 10 uur: br. C. v/d Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 9 uur en 10.30 uur: ds. F.C. v. Dijke in Herv. kerk. 19 uur: jeugddienst ds. de Smit. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. F.C. van Dijke. RITTHEM Hervormde Gemeente. H. v. Oostende. Zo. 9.30 uur: ds. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Wijkgebouw "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: eredienst: ds. C.E. v/d Ploeg, 10.15 uur: bijbelstudie. Leger des Heils Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Br. R. Weeland. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel- weg 57, zo. 11.00 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: dameskoor, zo. 9.30 uur: jeugdkoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Berea. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 8.30 uur: zwembad Vlissingen, doopdienst; 10 uur: samenkomst gebouw Beréa. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. de Boer. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans 19 uur: ds. Mol en ds. Spaans, jongerend. in Geref. Kerk. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibor- dusplein 2. Zo. 9 uur: ds. P. Boekesteijn. Do. 26 jan, t/m wo. 1 febr. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: A. van Heusden, Bellinkplein 3, tel. 01180-23011Zon dag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 01180-11721. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beetslaan 1 5, tel. 01184-12525. Zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandystr. 6, tel. 65498. Vi sites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN. MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: M.M.L. Pennings, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Zondag: N. Kapteyn, Lekstraat 6, O-Souburg. Tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE. GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS- KERKE. VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rullens/M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOU TELANDE. MELISKERKE. BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim. Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: A.D. de Stigter, Van Borselelaan 38, Veere, tel. 01181-830. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 1 7.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Paauwenburg, Troelstraweg 2A, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel. 71140. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zo. 24 uur: Mw. C. de Crom tel. 27325. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41Zo. 10 uur: ds. A.O. Poppe, 1 7 uur: ds. M.V.J. de Craene. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. R.W. v. Mourik. 19 uur: ds. H. v. Oosten. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: Ds. D. v. Boven. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: dhr. A. v. Westen 17 uur: drs. M.J.T. Burema. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, Oranjeplein 9.30 uur: ds. P. Melse, 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren Bej. tehuis "De Zoute Viever", Don- gestraat 1, zo. 19 uur: ds. A. Brons. Streekzieken huis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse/ Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10.00 uur: kand. mevr. J. v/d Beukei, 14 uur: ds. H.G. Otte gez. d. te Gapinge. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: ds. Westerveen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 1 7 uur: ds. A. Brons. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.90 uur: ds. G. Zomer 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. Heinsch, Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Mak- kinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, 17 uur: dienst. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Wijnands. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mw. Th. J. Driehuis van Hasselen, tel. 01184-66548. PRAKTIJK MELISKERKE: R. Roskam, Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 tot 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST EN OOST SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444, ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14. 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname een aanmelding bereik baar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724, Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395).

de Vlissinger | 1989 | | pagina 15