Volwassenen hebben veel redenen om ZDASG te volgen Eurocollege wijst de weg in Europa Ook de heren der schepping welkom Lerend werken met geestelijk gehandicapten biedt je die kans! Scholeninfo 1989/1990 ONDER MEER TOERISME SCHOONHEIDSSPECIALIST(E) OPLEIDING TE MIDDELBURG 'Teachers' voortaan lid Interacademie vrijdag 27 januari 1989 13.30-17.00 uur OPEN DAG in VIJVERVREUGD Vijvervreugd is een instelling voor geestelijk gehandicapten in Middelburg, waar ongeveer 360 bewoners wor den verzorgd en begeleid. Het gaat hier om mensen van alle leeftijden en van een zeer verschillend verstandelijk niveau, die in bepaalde gevallen ook een lichamelijke handicap hebben. Ze wonen in Vijvervreugd, omdat ze speciale zorg en begeleiding behoeven, die er op gericht is hen een zo zinvol mogelijk bestaan te bieden. vrijdag 27 januari 1989 OPEN DAG van 13.30 tot 17.00 uur. BON DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 18 januari 1989 Honderden volwassenen volgen de verschillende cursussen van de Zeeuwse Dag- en Avondscho- lengmeenschap. Ze doen dat om de meest uiteenlopende redenen. De één omdat hij vroeger de kans niet had, de ander omdat hij ken nis van een vreemde taal tijdens vakantie praktisch vindt. Of om dat de kinderen goed onderwijs genieten en je als ouder 'bij' wilt blijven. Een grote groep wil ech ter via de ZDASG zijn maat schappelijke positie verbeteren. Dat zijn vooral de MEAO- studenten die zich op de school kunnen voorbereiden op een be roep in bedrijfsleven of bij instel ling. De leiding van de school in Goes vertelt: 'MEAO staat voor Middelbaar Economisch Admi nistratief Onderwijs. Het beslaat dus een breed veld, mensen kun nen zich dan ook specialiseren tot administratief, secretarieel of commercieel medewerker en kie zen daarvoor een vakkenpakket wat hen het beste past. Dit is ook de groep die vaak al een baan heeft, dus deze mensen hebben er veel tijd en energie voor over om daarnaast nog naar school te gaan". "Gelukkig hoeven ze nooit alle zes vakken tegelijk te volgen. Per vak studeren is bij ons op school heel populair. Sommigen doen dat om de belasting te spreiden, anderen omdat ze maar één of enkele vakken nodig hebben. Een hele speciale groep waar vooral de dag-MEAO zich op richt, zijn de 'Herintredende Vrouwen', Vrouwen, die, nu de kinderen wat groter worden, (weer) een baan zoeken en zich willen voorberei den op werk buitenshuis. Deze vrouwen kunnen bij ons hun weggezakte kennis ophalen, hia ten opvullen en ook kennis ma ken met nieuwe ontwikkelingen. Wij proberen ook om mensen te steunen in het zoeken naar een baan, desgewenst zoeken wij stageplaatsen en jaarlijks vindt er een sollicitatieproject plaats waar men kan leren op welke belangrij ke punten men bij het solliciteren moet letten. Omdat de studie mogelijkheden aan onze school de laatste jaren steeds uitgebrei der zijn geworden is het vaak be langrijk om in een persoonlijk gesprek met iemand van de schoolleiding vast te stellen wel ke studie het beste past bij een persoon. Heeft u belangstelling om eens te praten over de moge lijkheden voor uzelf, dat kunt u zonder enige verplichting daar voor een afspraak maken: 01100-15972 ('s morgens)". Foto's: Peter Verdurmen. Wie een opleiding in de recreatie ve en toeristische sfeer wil en bovendien zijn grenzen wil verrui men, kan overwegen de oplei ding aan het Eurocollege in Rotterdam te nemen. Daar loopt men vooruit op 1992, wanneer de binnengrenzen van de EEG moeten verdwijnen en talenken nis en dienstverlening een steeds grotere rol zullen gaan spelen. De opleiding van het Eurocollege is sterk afgestemd op praktijk en behoefte bij bedrijfsleven: van hostess tot toeristisch manage ment. De opleiding, die deel uit maakt van Studiecentrum Nederland, wordt gegeven te Rotterdam, deels in Hilversum. Gezien de betekenis van het toe risme in het Zeeuwse, richt het instituut zich bij de studenten werving in toenemende mate ook op Zeeland. Afhankelijk van de gekozen opleiding is een diploma havo/vwo, en in een enkel geval ook mavo, nodig. Daarbij dient men talen in het pakket te heb ben gehad. Schoten en instituten die zich met hun onderwijs op Zeeland richten, houden deze dagen weer vaak open huis. immers: het is nu de tijd om een keuze te maken voor vervolg- of be roepsopleiding. Over een paar maanden zijn er weer exa mens en de scfrolen zijn druk doende om nieuwe teerlingen te werven. Op deze pagina vindt u informatie over opleidin gen die er binnen onze regio en daarbuiten worden gebo den. Bovendien presenteren de schoten zlich middels advertenties, waarin al enige basisinformatie over toela tingsvoorwaarden en mogelijkheden wordt gegeven. Ooit erover gedacht schoon heidsspecialiste) te worden? Dat kan. Vakschool 'Estética' te Bre da verzorgt de opleidingen. En daarbij zijn ook de heren der schepping van harte welkom. Want uiterlijke verzorging wordt ook steeds meer een zaak voor mannen. De omgekeerde eman cipatie dus. In het algemeen kan men met een mavo-diploma op zak bij Estética terecht. Zaterdag 21 januari houdt het instituut aan de Selpratsingel 28 in Breda trouwens open huis. En ook be langstellenden uit Zeeland zijn daar welkom. Bij het instituut kan men kiezen uit een 1-jarige opleiding (2 da gen per week) of een 2-jarige opleiding. Die laatste omvat één dag per week of twee avonden. Het Stivas-diploma biedt meerde re mogelijkheden: men kan zich zelfstandig als schoonheidsspeci aliste) vestigen in een eigen praktijk. Daarnaast kan er wor den gekozen voor werk in een ziekenhuis, verpleeg- of verzor gingshuis. Estetisch medewer kende bij een cosmeticahuis is ook mogelijk, evenals voorlich- tingsdeskundige aan instellingen. Overigens biedt de basisoplei ding schoonheidsverzorging nog tal van andere mogelijkheden. Via speciale cursussen kan men na het behalen van het Stivas- diploma zich specialiseren op ge bied van lymfedrainage, relexzone-massage, acné behandeling en camouflage. De ze speciale cursussen worden eveneens bij het Bredase insti tuut gegeven. Wie belangstelling heeft, kan de open dag bezoeken of bellen: 076-146466. 'Teachers' te Middelburg begint het nieuwe schooljaar als één van de elf Interacademies in ons land. Het gaat om opleidings instituten die gaan opleiden voor het LOI-diploma. Reden voor de samenwerking is het verschaffen van duidelijkheid naar de markt: uniformiteit van lesmateriaal, studieprogramma's en diploma's. Met ingang van het schooljaar '89/'90 zullen de opleidingsinsti tuten verder gaan als Interacade mie. De Interacademies richten zich op het geven van mondelin ge dagopleidingen Management assistent(e), Directie secretaresse, Medisch secreta resse, Toeristisch mede- werMstter, Secretaresse, Receptionist(e)-Telefonist(e), Ad ministratief assistentie). Steno, Typen en Tekstverwerking. De opleidingen worden alle afgeslo ten met de gelijknamige erkende LOI-diploma's. VIJVERVREUGD Vijvervreugd behoort tot de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland Er werken bij Vijvervreugd rond 400 medewerk(st)ers binnen een aantal dien sten. De verzorgingsdienst is hiervan de grootste. Is dit werk iets voor jou en wil je daarbij een studie volgen, dan is het volgende belang rijk voor je. DE INSERVICE-OPLEIDING De inservice-opleiding voor Z-verpleeg- kundigen, die op 11 september 1989 start, biedt plaats aan enthousiaste mensen, dus ook aan jou! De opleiding begint met een beroepsvoor bereidende periode van zeven maanden. Je volgt dan voornamelijk theorielessen. Hierna volgen nog drie leerjaren. Tijdens deze jaren ben je voornamelijk bezig met de dagelijkse zorg aan de bewo ners, terwijl je regelmatig naar school gaat om theorielessen te volgen. Tijdens de voorbereidende periode ont vang je een zakgeld van 395,- per maand; daarna ontvang j e een salaris. Dit is voor een le-jaarsleerling 1170,- bruto per maand, oplopend tot 1785,- bruto per maand in het derde leeijaar. Deze bedragen zij n exclusief onregelmatig heidstoeslag. Je aanstelling is voor onbe paalde tijd. Om voor de Z-opleiding in aanmerking te komen, moetje minimaal 17 jaar zijn en in het bezit zijn van één van de volgende diploma's: MAVO-4 (tenminste vier vak ken op D-niveau), INT AS, MBO, MDGO of overgangsbewijs naar het vijfde jaar HAVO en VWO. Voordat je solliciteert, wil je vast eerst eens kennis maken met onze instelling. Die mogelijkheid is er: houden wij een We vertellen je dan meer over de oplei ding en het werk en geven je door middel van een rondleiding een indruk van Vijver- vreugd. Ons adres is Koudekerkseweg 145 te Mid delburg. Vijvervreugd is te bereiken met buslijn 58 vanaf het NS-station. We willen graag weten hoe groot de belangstelling is voor deze open dag en verzoeken je daarom bijgaande bon in te vullen en aan ons toe te sturen. Het is ook mogelijk daarmee een informa tiefolder aan te vragen. Ik kom op de open dag Ik ben verhinderd, maar ontvang graag het informatieboekje Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Stuur de bon in een (ongefrankeerde) enveloppe aan: Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland Antwoordnummer 77, 4330 VB Middelburg.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 19