T O MEMO 10 v iam Allerhande uitgebreid en vaker 1 1 Hope and Glory: een klein jongetje tijdens de oorlog Gezondheid Buurt/wijk Allerlei Clubs k Sport Beurs Lezing over smartegeld in Zeeuwse Bibliotheek Sociaal Vrije tijd Politiek Cursus CURSUS CAFÉBEDRIJF f295.- \f DE FAAM DE VLISSINGER Woensdag 18 januari 1989 Ethiopië - In een kraamkliniek in Ethiopië komen dagelijks zo'n 25 moeders om daar hun baby ter wereld te brengen. Als de kleine geboren is, blijkt dat de moeder- vaak absoluut niets hebben om het kind mee aan te kleden. Om die kliniek de helpende hand te bieden en om aan de vertrekken de moeders een 'babypakketje' mee te geven zijn in Nederland een aantal dames bezig met het haken, naaien en breien van on der meer babydekens, -kleding en knuffelspeelgoed. Wie voor dit doel mee wil handwerken of wol, katoen en dergelijke over heeft, kan kontakt opnemen met me vrouw A. Grashof in Boxmeer, tel. 03855-76902. Gevonden voorwerpen - Bij de gemeentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 4 tot 11 januari de volgende voorwerpen aange geven: 2 dameshorloges, een re genpak in tas, bruine portemonnee met inhoud, een etui met autosleutel en een fietssleutel. Bij het dierenasiel zijn in die perio de een zwart/witte, een cyperse en een witte kat aangegeven. Kunst en eten - Vele fijnproe vers hebben inmiddels de weg weten te vinden naar het Delta College in Middelburg, waar toe komstige chef-koks en managers de proeven van bekwaamheid uitserveren aan het publiek. Voor wat hoort wat kennelijk, want 'de tien van Trees' hebben besloten ook eens hun proeven van be kwaamheid te tonen door met kwast, penseel en tekenstift de muren van het 'etablissement' te verfraaien. Er volgen nog shows met andere en nieuwere modellen op 4 fe bruari, 4 maart en 8 april. Openingstijden: Maandag 13-18 uur, dinsdag tot en met zaterdag 10-18 uur en donderdag 19-21 uur. Vogelbeurs - De Vlissingse vo gelvereniging 'De vogelliefheb bers' houdt zaterdag 21 januari weer een vogel ruil- en verkoop beurs. De beurs wordt gehouden in de Gerbrandystraat 46 in Vlis singen en duurt van 9.30 tot 12 uur. Kinderspullenbeurs - De vrou wencontactgroep 'Kom uit je huis' in Middelburg heeft voor woensdag 1 februari in het Zui derbaken in Middelburg een kin derspullenbeurs op het program ma staan. Op deze beurs, die van 10 tot 11.15 uur duurt kunnen al lerlei kinderspullen ter verkoop worden aangeboden. Wie iets te verkopen heeft kan zich tot uiter lijk 30 januari aanmelden bij het SKW (01180-29004) of de con tactpersonen Linda Rox of Jean ne Welmers, tel. 01180 29383/38869. Fïïtsparaplu - De fotoclub 'De flitsparaplu' in Vlissingen heeft op dinsdag 24 januari een foto- en diabespreking. Plaats van han deling is De Paraplu aan de Alex. Gogelweg in Vlissingen en het begint om 19.30 uur. Aldegonde - In buurthuis Alde- gonde in Vlissingen wordt dins dag 24 januari een dia-avond over 'oud-Vlissingen' gehouden. De aanvang is 19.30 uur. Alliance - Zaterdag 21 januari houdt Robert Batifol in het Zeeuws Museum in Middelburg een lezing met dia's met als on derwerp 'Architecture et urba nisme dans les Villes Nouvelles'. Hij doet dat op uitnodiging van de Alliance Francaise des Pays Bas en de lezing begint om 20.15 uur. PCÖB - De Middelburgse afde ling van de PCOB komt woens dag 25 januari bij een in 'De Schakel' in Middelburg om daar haar maandelijkse ledenvergade ring te houden. Na het huishou delijke gedeelte geeft mevrouw D. van Loon, hoofd wijkverpleeg kundige, voorlichting over het werk van de kruisverenigingen. De bijeenkomst begint om 14 uur. Kinderclubs - De kinderclubs van skw De Hayman in Middel burg houden in de week van maandag 23 tot en met vrijdag 27 januari een open week. Be langstellenden kunnen de hele week gratis een kijkje nemen in het ontmoetingscentrum in win kelcentrum Dauwendaele en het Zuiderbaken aan de M. de la Pal- mastraat. Het programma van Dauwendaele ziet er uit als volgt: maandag van 19 tot 20.30 uur: kookclub voor 9 tot 12-jarigen. Dinsdag van 16 tot 17 uur volks dansen voor 6 tot 8-jarigen, woensdag van 14 tot 15.15 uur instuif voor 4 tot 8-jarigen en donderdag van 16 tot 17 uur volksdansen voor 9 tot 12-jarigen en van 19 tot 20.30 uur knutsel club voor 9 tot 12-jarigen. In het Zuiderbaken draait het volksdan sen voor 6 tot 9-jarigen op maan dag van 16 tot 17 uur en de knutselclub voor 6 tot 9-jarigen op dinsdag van 15.45 tot 17 uur. Op woensdag is er van 13.30 tot 14.45 uur een kleuterinstuif voor 4 tot 6-jarigen en van 19 tot 20.30 uur een knutselclub voor 9 tot 12-jarigen. Donderdag van 19 tot 20.30 uur is de kookclub voor 9 tot 12-jarigen aan de beurt. Kinderfeest - De Kinderbijbel club De Veersesingel houdt zater dag 21 januari een kinderfeest voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Van 10 tot 13 uur wordt er in de LTS-dependance aan de Middel burgse Veersesingel 45 onder meer geknutseld en gezongen. Ook wordt er een bijbelverhaal voorgelezen en is er een panne- koekenmaaltijd. Wie meer wil weten kan bellen naar 01180-28430. Th. L van der Veen Smartegeld, ook wel immateriële schadevergoeding genoemd, is een vergoeding voor aangedaan leed, ondervonden pijn en alle an dere ongemakken die door letsel worden veroorzaakt. Door het toekennen van smartegeld wordt een zekere genoegdoening gegeven. De grote vraag die daarbij altijd naar voren komt is: hoe is de schade vast te stellen en hoe hoog moet het smartegeld in be paalde gevallen dan wel zijn. Over deze en nog meer zaken met betrekking tot smartegeld spreekt mr Th. L. van der Veen op vrijdag 20 januari in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Van der Veen verzamelt al bijna dertig jaar de uitspraken die zijn gedaan in processen waarin smartegeld werd geëist. Elke drie jaar worden deze vonnissen ge bundeld in een speciaal nummer van het tijdschtrift Verkeersrecht, een uitgave van de ANWB. Op het gebied van smartegeld staat Van der Veen bekend als een au toriteit. De lezing begint om 20 uur en is vrij toegankelijk. De vetrolletjes uit de december maand moeten er weer af. Daar om besteedt AllerHande, het thuisblad van Albert Heijn, in het januarinummer aandacht aan manieren om wat gewicht kwijt te raken. Niettemin hoeft lijnen geen proces van hunkeren te zijn, het kan ook feestelijk, stelt Aller Hande vast. Overigens gaat dit blad in 1989 vaker verschijnen, namelijk elf keer. Ook wordt een aantal ru brieken toegevoegd, zoals 'ge zond en fit' waarin een vergelijk wordt gemaakt tussen voe dingsmiddelen. Vanaf 19 januari is AllerHande in zijn nieuwe vorm gratis verkrijgbaar. Wandelen - De Vlissingse wan- delsportvereniging 'Willen is Kun nen' houdt op zondag 22 jauari een wandeltocht over 35 kilome ter. De start van deze tocht is om 10 uur vanaf de Willem Hl- kazerne aan de Oranjestraat. In- lichtinen: 01184 60294/16295. Indooratletiek - Op zaterdag 21 januari wordt er in de Zeelandhal len in Goes voor de twaalfde keer Zeelands enige indooratletiek- wedstrijd gehouden. Vanaf 9.30 tot ongeveer 19 uur komen ruim 800 deelnemers aan bod en ui teraard doen traditiegetrouw de gehandicapte sporters óók mee. Voor iedere groep (pupillen, junio ren, senioren en dergelijke) is er weer de keus uit sprint, loopnum mers, kogelstoten, hoogspringen en verspringen. De pupillen ver werken dit ales in een meer- kampvorm. John Lilipaly, lid van de Tweede Kamer zal samen met de oude en nieuwe voorzitter van de Zeeuwse sportraad om 9.30 de opening verrichten. Westhoveloop - Op zaterdag 21 januari houdt Dynamo '70 in Domburg haar tiende Winter Westhoveloop. Deze prestatie loop voert de deelnemers door het natuurgebied van Westhove en omgeving. De afstanden be dragen 4 tot 9 kilometer en op verzoek kan er zelfs 15 kilometer worden gelopen. Inschrijven kan vanaf 13 uur op de parkeerplaats en vanaf 14 uur (vanaf kasteel Westhove) zetten de eerste deel nemers het op een lopen. Steppen - De ronde van Brabant op de step over een afstand van 750 kilometer. Jawel. Dit ludieke, sportieve evenement vindt plaats van 19 tot en met 25 juni. Per dag wordt zo'n 100 tot 125 kilo meter afgelegd. Om een beetje een idee te geven hoe 750 kilo meter eruit ziet: de route is onge veer Sprundel-Baarle-Nassau- Eindhoven-Oss-Heusden-Breda- Bergen op Zoom-Sprundel. Wie het aandurft op mee te steppen kan zich opgeven bij 't Stepke, tel. 01653-2969. Zaalvoetbal - In het sportcerv trum in Goes wordt op zondag 29 januari een internationaal zaalvoetbaltoernooi gehouden door de supporters van de diver se gerenommeerde voetbalclubs. De deelnemende teams zijn de fans van onder meer Sparta, Telstar, Haarlem, Manchester United, Ajax, Antwerp Dynamics en natuurlijk het organiserende Zeeuwse Feyenoord-Supporters. In totaal doen er 14 teams mee. De aftrap is om 10 uur en zo rond 18.30 is bekend wie de beker mee naar huis mag nemen. Uitkeringen - De Bouw- en Houtbond FNV, rayoncommissie Walcheren houdt woensdag 25 januari een themabijeenkomst in het Zuiderbaken in Middelburg. Onderwerp is de stand van zaken op het gebied van de gezond heidszorg per 1 januari en dan met name de financiële gevol gen. Als sprekers zijn uitgenodigd Chris Driessen en Greetje Lubbi (voorzitter voedingsbond FNV). Mevrouw Lubbi zal het hebben over het uitkeringsgerechtenden- werk. De bijeenkomst begint om 14 uur. FIOM - Op 16 februari start bij de FIOM in Middelburg een praatgroep voor vrouwen die zelf te maken hebben met sexueel geweld in al haar vormen. De be doeling van die praatgroep om tien keer bij elkaar te komen van 20 tot 22 uur. Inlichtingen en/of opgave: 01180-27311. Voor de negenjarige Bill Rohan betekent de tweede wereldoorlog eigenlijk niets meer dan een spannende tijd met veel vuur werk, zang en biscuitjes. Dat zijn ouderlijk huis in een voorstadje van Londen afbrandt is ook niet echt erg, want daardoor kan hij de zomer bij opa en oma door brengen. Hij brengt zijn dagen door met vissen en cricket, zijn zus trouwt en krijgt (dezelfde dag) een baby, kortom, zijn zomer kan niet meer kapot. Totdat zijn eerste schooldag weer aan breekt. Regisseur John Boorman gebruikte voor de film Hope and Glory zijn eigen oorlogservarin gen. De film is te zien in het Schuttershoftheater. Ziekenverzorging - De drie Wal- cherse Kruisverenigingen, te we ten Walcheren-Oost, platteland-Walcheren en Vlissin- gen/Souburg organiseren vanaf maandag 30 januari een cursus 'ziekenverzorging thuis'. De cur sus duurt vijf middagen van 14 tot 16.15 uur en wordt gegeven in het Kruisgebouw aan de Nieuwstraat in Middelburg. On derwerpen die worden behandeld zijn onder meer de dagelijkse ver zorging van een zieke, de voeding voor zieken, de gevolgén van langdurig in bed liggen en het medicijngebruik. Opgave en in lichtingen: 01180-14366 (tussen 9 en 12 uur). Thema's - In het najaar van 1988 werd door het verpleeghuis Ter Valcke in Goes, de GGD Zee land en een aantal gehandicapten- en patiëntenor ganisaties een aantal themabij eenkomsten georganiseerd rond handicaps en chronische ziekten. Ook dit jaar staan er weer een aantal van die bijeenkomsten op het programma en wel op 15 fe bruari 'slechtziendheid en blind heid', 1 maart 'hersen-attaque', 9 maart 'reuma' en 23 maart 'slechthorendheid'. Alle bijeen komsten worden gehouden in Ter Valcke aan de Valckeslotlaan in Goes en beginnen om 14 uur. Opgave voor een of meer van de ze bijeenkomsten: vóór 15 fe- bruari: 01100-40000 tst 215. Astma - Het Nederlands Astma Fonds, afdeling Walcheren houdt op woensdag 15 februari in het gebouw SO/GPV aan de Bosweg in Vlissingen haar kontaktavond. Tijdens die bijeenkomst wordt de film '1 op de 10 vertoond'. De film handelt over het hoge aantal cara-patiënten in Nederland. De Vlissingse longarts E. van Hezik is aanwezig om vragen te beant woorden. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Discoavond - Barkeeper en dj Edwin en een groep rappers ver zorgen vrijdag 20 januari een spetterende discoavond met lichtshow in bar/podium de Walk Inn aan de Vlissingse Minister Le- lystraat. De avond begint om 20 Middelburg - De gemeenteraad van Middelburg vergadert op 23 januari in het gemeentehuis. Op de agenda staan onder meer de aanschaf van alarmontvangers voor de brandweer, de aanschaf van een auto voor gemeentewer ken, het beschikbaar stellen van kredieten voor respectievelijk het aanpassen van de sporthal Nas- saulaan voor gehandicapten en een telefaxapparaat en een sub sidie voor 'Poortershove' SKWM voor een bedrag van 12.910 gul den. De raadsvergadering begint om 14 uur. Vlissingen - De vaste commis sie van advies en bijstand voor de onderwijszaken vergadert don derdag 19 januari vanaf 16 uur in het Vlissingse stadhuis. Op de agenda staan onder meer een voorstel om bouwkundige voor zieningen te treffen in de Bouwen Ewoutschool ten behoeve van een gehandicapte leerling, de be noeming van een lid in de bestuurscommissie MDGO en een intentieverklaring fusie MTS/MDGO/Streekschool Onderwijsraad - De leden van de afdeling voortgezet onderwijs van de onderwijsraad vergaderen woensdag 25 januari om 14 uur in het provinciehuis in Middel burg. De raad verdiept zich onder meer in het Project Promotie Technische Beroepen. De voorbe reidingsgroep vraagt de raad om opmerkingen en suggesties ter verbetering van het project, dat komend voorjaar wordt uitge voerd. Doel van de campagne is het geven van informatie over technische beroepen, de regiona le arbeidsmarkt en de oplei dingsmogelijkheden. Het project bestaat onder meer uit een be- roepenkrant, een wedstrijd en een symposium. Papegaaienburg - Het wijkco- mité Papegaaienburg vergadert donderdag 19 januari in de Fran- ciscusschool aan de Vlissingse Flamingoweg. Het comité bespreekt onder meer de notitie van de werkgroep verkeerssitua tie en de voortgang van de ont wikkelingen in de wijk Papegaaienburg. De vergadering begint om 19.30 uur. Scheldëbuurt - De Vlissingse buurtvereniging Scheldebuurt heeft voor vrijdag 20 januari weer een bingo georganiseerd. De aanvang van dit balspel is om 20 uur. Engels - Bij voldoende belang stelling begint buurthuis 'De Zwaan' in Oost-Souburg weer met cursussen Engels voor zowel beginners aals gevorderden. De cursus voor beginners wordt ge geven op de donderdagmiddag. Die voor gevorderden op een nog nader te bepalen tijdstip. Belang stellenden kunnen bellen: 01184-61252. Striptekenen - Kunstzinnige Vorming Vlissingen begint woensdag 18 januari met een cursus striptekenen voor scholie ren vanaf 7 jaar. De cursus staat onder leiding van Ramon de Nen- nie en vindt plaats in het KVV- gebouw aan de Braamstraat in Oost-Souburg. De stripcursus omvat 15 lessen en duurt tot en met mei. De lestijden zijn van 15.30 tot 17 uur. Inlichtingen: 01184-16672. Techniek - Technika-10 is een technische hobbyclub voor meis jes van 10 tot 13 jaar met als doel hen meer vertrouwd te maken met de techniek. In twee Vlis singse buurthuizen gaat een electriciteitsproject van start met als onderdelen: experimenteren met lampje, het maken van een electrospel, morseseinen en meer van dat soort leuke zaken. De hobbyclub begint in Schelde buurt op woensdag 25 januaru van 19 tot 20J30 uur en in Alde gonde begint ae 'cursus' op don derdag 26 januari, eveneens~van 19 tot 20.30 uur. Voor meer in- lichtingen: 01184-11458/66318. Speciaal Onderwijs - Pleegou ders krijgen vaak te maken met vormen van speciaal onderwijs. Om die reden houdt de Centrale voor Pleegzorg Zuid-Holland/Zee- land in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg een bijeenkomst op maandag 23 januari. Het thema is uiteraard 'speciaal onderwijs' en naast allerlei informatie over dat onderwijs en de toela tingsprocedures is er gelegenheid tot discussie. De bijeenkomst be gint om 20 uur. Onderhandelen - De jongeren organisatie van het CNV heeft een cursus 'onderhandelen' op het programma staan, die wordt gehouden in Westelbeers (NB). Zaken die bij deze cursus centraal staan zijn de grondbegrippen van het onderhandelen, de opstelling van de onderhandelaar, luisteren, duidelijk spreken en het stellen van de goede vragen. De cursus wordt gehouden op 16, 17 en 18 februari en is bedoeld voor jonge ren tot 28 jaar. Inlichtingen of op gave: 030-913670 of 020-170385. Informatiemiddag - De sector sociaal agogisch onderwijs van de Hogeschool West-Brabant in Breda houdt vrijdag 27 januari een informatiemiddag. Op die middag wordt voorlichting gege ven over de opbouw en inhoud van de verschillende opleidingen, de beroepsmogelijkheden en de studiefinanciering. Verder wordt informatie gegeven over de nieu we voltijdopleiding inrichtings werk. Voordien was die opleiding alleen in deeltijd mogelijk. De sector verzorgt opleidingen op het gebied van het maatschappe lijk werk, kultureel werk (met een aparte leerroute activiteitenbege leiding), inrichtingswerk en per soneelsmanagement. Voor meer inlichtingen: 076-659311 tst 54. Scène uit Hope and Glory. Lammerenburg - In de Lamme- renburg in Vlissingen wordt even eens op vrijdag 20 januari een bingo gehouden. Daar begint de bingo om 19.30 uur. Huurderscomité -Het Vlissings Platform voor Huurderscomités vergadert maandag 23 januari in het kantoor van de Stichting Op- bouwerk Vlissingen. Op de agen da staan onder meer de verslaggeving van de diverse commissies en de voorbereiding van plaatselijke acties in verband met de landelijke aktieweek. De vergadering begint om 20 uur. Binnenkort start in Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse avondlessen van elk 2'/j uur. De totale cursuskosten bedragen f 295,- en men kan zich nog aanmelden. Voor hen die de komende maanden zinvol willen besteden en een Rijkserkend Diploma willen behalen, bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan deze beslist niet saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het Examen is op 7 juni 1989. De cursus wordt vaak zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achterhoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf(je) te beginnen. Er is een groot tekort aan gediplomeerd personeel in de Horeca. De lesstof bevat o.a. Bier, Wijn, Hygiëne en Appara tuur. De lessen worden levendig gebracht met o.a. Dia's, vrijblijvend wijnproe ven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine. Bar etc. beheren. Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel: Stichting Horeca Onderwijs 076-710078. Interieurverzorging Joosse Langstraat 2-4 4341 EE Arnemuiden Telefoon 01182-1273 b.g.g. 1544 Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. R.W. v. Mou- rik, knd., 19 uur: ds. A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 uur en 1 5 uur: ds. L.W. Ch. Ruijgrok. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: ds. Köther, Middelhoek, knd. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, 19 uur: ds. A.W. Mol, gez. d. in Geref. kerk. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur. GAPINGE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. W. v/d Lee. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14,30 uur: dr. A. Jobsen, knd. Her vormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: Ds. den Boer, 14.30 uur: ds. A. Jobsen, knd., gez. d. in Geref. Kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Hiensch. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. Wijnands. 17 uur: ds. Kalksma. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 uur: hr. B. Hylkema, 10.30 uur: hr. A. Schouwenaar. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: dhr. J. v/d Putte, knd. 8-11 jr, 14.30 uur: drs. D. Wester- neng uit St. Laurens. Hervormde Gemeente. To- renstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. Spaans-Molenaar. MIDDELBURG Bahai Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gast- huiskerk. Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. P.J. van Dam. Gereformeerde Gemeente in Nederland, Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6,9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. Hofplein- kerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. W.A. v/d Berg-. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. 9.30 uur: ds. P. Paulus. Wijkgemeente Geref. Bond, 11 en 17 uur: ds. C. Trouwborst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 15.30 uur, Ver enigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baars jesstraat 43. Wo. 19.30 uur, bijbelstudie. Dam 6, Middelburg. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 9.30 uur: ds. J. Dubbink. Oost- kerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Hofplein- kerk, Hofplein. 17 uur: Oecumenische dienst. Ont- moetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. 0. Elseman, m.m.v. zanggroep "Winkelhof". Thomas kapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. A.P. Nauta. En gelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. L. den Breejen. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adven tisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, dhr. A. v. Rijswijk. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur en 1 7 uur: kand. B.J. Eikelboom. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten (Koorkerk). Zo. 10 uur: ds. K. Hendrik- se uit Zierikzee. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: R.E. Ie Gras. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. A. Baak. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en midden groep, 17 uur: ds. D. Westerneng. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. v. Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. L.Th. Witkamp, 17 uur: ds. F. van Dijk. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: mw. P. Renes, 19 uur: dhr. J. Rouw. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. W. v/d Lee. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: drs. D. Westerneng, 17 uur: drs. J. Bouwer. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, knd. groep 1-5, Oranjeplein 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren en 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. R. Heems kerk. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. C. Vreugdenhil. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, gez. d. te Veere. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. De Boon, gez. d. in Geref. Kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 1 7 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: zr. Brouwer. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. De Boer. Pe- truskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkin- ga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, 17 uur: ds. Kalksma. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 10.1 5 uur: ds. Kalksma en past. Rosenberg. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. Nauta. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. Van Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Wijkgebouw "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: dhr. A. v. Rijswjk, 10.1 5 uur: bijbelstudie. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11.00 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertus- koor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Berea. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 14 uur: Gez. d. met Ge ref. Kerk, ds. Joh. Bouwer. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: mevr. drs. A. Spaans m.m.v. Exaudi, 19 uur: ds. Van Mourik. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibor- dusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. Q. van de Vrie, 14.30 uur: intrede ds. P. Boekesteijn, bevestiger ds. A.W. Kranenburg uit Hoogeveen. Do. 19 t/m wo. 25 januari HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.L. Berghauser-Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Zondag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Zondag tot 24 uur: E.Kant, Sebalaan 3, tel. 71017. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 1 7.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: Th. Bloos, Ka naalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Zondag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arne muiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOU TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: M. Smallegange/R. Oosterhof. Gerbrandystraat 176, Vlissingen, tel. 01184-65326. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Souburg, C. v. Perestraat 1, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zo. 24 uur: J. Drijdijk tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: C.J. Brink, Middelburg, tel. 01180-11011. PRAKTIJK MELISKERKE: R. Roskam, Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 tot 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname een aanmelding bereik baar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395).

de Vlissinger | 1989 | | pagina 11