W 1 Waarborgfonds Motorverkeer: voor het geval dat Verenigingen Sport Natuur Cursus Gezondheid Politiek Cultuur Beurs Maatschappij Allerlei Clubs Buurt/wijk CURSUS CAFÉBEDRIJF f295.- Woensdag 11 januari 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER Heemkunde - J. Snijders uit Middelburg spreekt woensdag 18 januari in Hotel Walcheren in Koudekerke over kerkorgels in Zeeland. Hij doet dat op uitnodi ging van de Heemkundige Kring Walcheren. Het betoog van Snij ders wordt toegespitst op de Walcherse kerkorgels en het ge heel wordt ondersteund door dia's. De bijeenkomst begint om 20 uur. Afasiesoos - In 'Het Koetshuis, op het terrein van verpleegtehuis Der Boede in Koudekerke is er op donderdag 19 januari een 'Ik hou van-soos. Het is dan de bedoe ling dat iedereen iets meeneemt waar hij of zij plezier aan beleeft. Dan kan zijn een fotoalbum, ver zamelingen of eigen werk. De soos begint om 9.30 uur. Computers - Buurthuis 'Schel- debuurt' in Vlissingen organi seert voor vrouwen in die wijk een introductiecursus 'computers voor vrouwen'. In die cursus wor den de basisbegrippen van de computertechniek geleerd, de toepassingsmogelijkheden en het leren bedienen van de computer. De cursus duurt tien ochtenden op de dinsdag van 9.15 tot 11.30 uur. De eerste bijeenkomst is op dinsdag 31 januari. Opgave en in lichtingen: 01184-11458. Homeopathie - Dr J. L. van de Boomgaard, homeopatisch arts in Middelburg verzorgt op uitno diging van de Middelburgse wijk- vereniging 'Zuid' een cursus 'Homeopathie, thuis en op reis'. De cursus omvat vier lesavonden van 20 tot 22 uur en wordt gege ven in het 'Zuiderbaken'. De eer ste cursusavond is donderdag 12 januari. Inlichtingen: 01180-15180. Vrouw en werk - Belangstellen de vrouwen kunnen vrijdag 20 januari een bezoek brengen aan het kantoor van Vrouw en Werk aan de Nieuwstraat in Middel burg. Daar wordt op die dag een informatie-ochtend gehouden over de cursus 'Vrouw en Werk', ^die op 27 januari van start gaat. De informatie-ochtend duurt van 9 tot 14.30 uur. Inlichtingen: 01180-37555. Cafébedrijf - De minister van Onderwijs en Wetenschappen heeft het Instituut Vakonderwijs Café en Aanverwante Onderne mingen bv uit Eindhoven erkend als onderwijsinstelling. Het insti tuut leidt op voor het diploma Vakbekwaamheid Cafébedrijf, het diploma Handelskennis Hore cabedrijf en Vakbekwaamheid Restaurantbedrijf. De opleidingen worden zowel mondeling als schriftelijk verzorgd. De cursus Vakbekwaamheid Cafébedrijf be gint in Middelburg op maandag 13 februari in Café-Restaurant 'De Blauwe Haan', om 19.30 uur. Inlichtingen: 040-425526 of 04750-15440. Triatlon - Zaterdag 14 januari wordt een historische dag voor de triatlon-atleten in de provincie. Dan namelijk wordt de Triatlon Vereniging Zeeland opgericht. Dat gebeurt in Vlissingen. De oprichtingsbijeenkomst begint 's morgens om negen uur met een zwemtraining in het Sportfond- senbad onder leiding van P. Hiet- brink van Stormvogels. Vervolgens kunnen atleten zich vanaf 10.30 uur inschrijven bij het nieuwe bestuur van de vere niging in het clubhuis van Zee land Sport. In de loop van de komende maanden staat een aantal centrale trainingen op het programma. Winterzwemloop - Sjaak Sinke uit Vlissingen tekent voor de der de keer voor de winterzwemloop, die wordt gehouden op zaterdag 28 januari. Dit is het eerste eve nement dat de kersverse Triatlon Vereniging Zeeland onder haar hoede neemt. Zowél beginnende als gevorderde atleten kunnen meedoen. Om kwart over tien start de eerste groep voor één km zwemmen en tien km lopen. Om twintig voor tien start de tweede groep die dan zowel zwemmend als lopend de helft voor de boeg heeft. Bij de twee de groep mag ook jeugd meedoen. Swift - De Middelburgse korfbal vereniging Swift hoopt van harte dat haar eerste team dit jaar pro moveert naar de hoofdklas. Dan zou het namelijk dubbel feest zijn, want de ploeg viert dit jaar het 55-jarig bestaan. Of het lukt? De clubleiding blijft moed hou den. Want - redeneert ze - moed is het licht voor de toekomst. Cursus Zeeuws landschap - De werkgroep Natuur- en Milieu educatie Walcheren heeft voor de vierde keer een cursus over het Zeeuwse landschap op het programma staan. Deelnemers daaraan krijgen meer te weten over de ontstaans-geschiedenis en over de karakteristieke land schapstypen, de zeearmen, de meren en de invloed van de mens op dit alles. Deze cursus bestaat uit tien lesavonden en vier excur sies. De eerste bijeenkomst is op 21 februari en wordt gehouden in de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren aan de Elzen laan in Middelburg. Voor informatie: 01185-2617. Meditatie - Het centrum voor transcedente meditatie in Zee land verzorgt twee bijeen komsten over hoe ziektekosten drastisch kunnen worden vermin derd. Het centrum meent dat de kosten flink omlaag kunnen als iedereen zich de technieken van transcedente meditatie eigen maakt. Het verwijst naar gege vens in Amerika, waar ziektekosten-verzekeraars dat be rekenden. In Nederland is een grote verzekeringsmaatschappij - aldus het Zeeuwse TM-centrum, die korting geeft aan de beoefe naars van transcedente medita tie. De eerste bijeenkomst wordt gehouden in Vlissingen op maan dag 16 januari in Bachten Kom- me en de tweede een dag later in 's Heer Abtskerke in het TM- centrum aan de Kloetingseweg 5. Beide bijeenkomsten beginnen om 20 uur. Domburg - De gemeenteraad van Domburg komt 17 januari in het gemeentehuis bijeen om zich te buigen over het wel en wee van haar burgers. Op de agenda staan onder meer het beroep schrift van L. Wattel, die in be roep is gegaan tegen het besluit van de raad om geen groepskam- peren op zijn terrein toe te staan. Het college zal de raad verzoeken- het beroepschrift ongegrond te verklaren. Hetzelfde geldt voor een beroepschrift van de heer L. Wattel en de maatschap A. Wis se voor een weigering van een bouwvergunning. De raadsverga dering begint om 19.30 uur. Omroep Zeeland - Het alge meen bestuur van de Stichting Omroep Zeeland vergadert vrij dag 13 januari in de filmzaal van het Provinciehuis in Middelburg. Op de agenda staan onder meer het jaarverslag 1988, de benoe ming van een register accountant, de samenstelling van het algemeen bestuur en de benoeming van hoofdredac- teur/directeur F. Feij. De vergade:, ring begint om 14 uur. Veere - Burgemeester mevrouw G. W. van Montfrans-Hartman van Veere neemt vrijdag 13 janu ari officieel afscheid van haar ge meente Dat gebeurt op een buitengewone raadsvergadering die om 13.30 uur in 'De Zandput' in Serooskerke begint. Na afloop is er van 15 tot 16.30 uur een af scheidsreceptie. Vogels - Meer dan 8000 vogels bevolken tussen 12 en 15 januari het Turfschip in Breda. Daar houdt de Nederlandse Bond van Vogellièfhebbers dan haar jaarlijk se tentoonstelling. De ope ningstijden: Donderdag 12 januari 11 tot 18 uur, vrijdag en zaterdag 10 tot 18 uur en zater dag 15 januari 10 tot 17 uur. Het Waarborgfonds Motor- verkeer is ingesteld in 1965 bij de Wet Aansprakelijk heidsverzekering Motorrijtui gen. Volgens deze wet is ie dere eigenaar of houder van een motorrijtuig verplicht zijn voertuig te verzekeren tegen de gevolgen van wettelijke aansprakelijkheid. Na een verkeersongeval zal een slachtoffer zich in verbinding stellen met een verzeke ringsmaatschappij om zijn schade vergoed te krijgen. Echter wat als het ongeval is veroorzaakt door een motorrij tuig terwijl er geen veroorza ker of verzekeringsmaat schappij is die kan worden aangesproken voor schade vergoeding? In die gevallen kan het Waarborgfonds uit komst bieden, het is in het le ven geroepen om ervoor te zorgen dat slachtoffers van ongelukken met motorrijtui gen toch geholpen worden. Het is geen liefdadigheids instelling; de verzekeraars storten geld in het Waarborg fonds en het is aannemelijk dat deze bijdrage doorbere kend wordt in de premie, als automobilist betaal je onge veer f 10,— per jaar hieraan. Als aan een aantal voorwaar den is voldaan kan iedere be nadeelde naar het Waarborg fonds stappen: de schade moet in Nederland zijn ont staan door een onbekend ge bleven motorrijtuigbestuurder die is doorgereden na het on geval, een niet verzekerde motorrijtuigbestuurder, een motorrijtuig verzekerd bij een failliete verzekeraar of een motorrijtuigbestuurder die op grond van gewetensbezwaren is vrijgesteld van de verzeke ringsplicht en met wie de schade niet of niet volledig ge regeld kan worden. Verder moet er uiteraard bewijs zijn en dat levert in de praktijk nogal eens moeilijkheden op. In de eerste plaats moet de te genpartij schuld hebben: de schade moet door een ander motorrijtuig zijn veroorzaakt. Een motorrijtuig is onder meer een auto, een motorfiets, een bromfiets of een tractor. U moet alle mogelijke moeite doen om achter de gegevens van de tegenpartij te komen, vergeet niet aangifte bij de po litie te doen. Is de tegenpartij bekend dan moet u proberen de schade met hem te rege len, een aanmaningsbrief is het minste: bewaar een kopie om naar het Waarborgfonds Door mr. Jan van der Velde «KSTREEKS Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 te sturen als u bot vangt bij de tegenpartij. De schade moet minimaal f 200,— bedragen. Het be wijs zelf houdt in dat u getui gen moet hebben, het liefst ooggetuigen. Naaste familie kan doorgaans niet als getuige optreden. Bij bijvoorbeeld een parkeerschade kunnen om- staanders of aanwezigen ge zien hebben dat de auto onbe schadigd geparkeerd stond en even later op dezelfde plaats met schade werd aangetrof fen. Stukken glas en lak op het wegdek kunnen aanwijzin gen zijn. Getuigen moeten be reid zijn zo nodig hun verkla ringen onder ede te bevesti gen. Een voetganger, fietser of de eigenaar van een gepar keerd voertuig hoeft slechts het feit van de botsing te be wijzen en niet de schuld van de bestuurder van het aanrij dende voertuig. Is die eigenaar onbekend dan moet het Waar borgfonds diens onschuld be wijzen. Naast bewijs door ooggetuigen kan enig bewijs ontleend worden aan bv. constateringen door de politie of aan de plaats van het en de aard van het letsel. Naast materiële schade ko men ook kosten voor medi sche behandelingen, gederfde inkomsten en invaliditeit in aanmerking voor vergoeding. Indien u een all-risk verzeke ring heeft kunt u toch de scha de bij uw verzekeraar claimen en deze verzoeken de schade bij het Waarborgfonds te ver halen: u kunt dan zelf als ge tuige op treden en misschien verliest u uw no-claim korting niet! leder geval wordt in de 'praktijk op zich bekeken. Kinderbijslag - De kinderbijslag bedragen zijn per 1 januari met 1.22 procent verhoogd. Daar naast wordt die kinderbijslag ex tra verhoogd met vier procent in de vorm van een opslag op het gezinsbedrag. Omdat de kinder bijslag pas wordt uitbetaald na afloop van een kwartaal wordt deze verhoging pas na 1 april merkbaar. Vrouwentelefoon - De Stich ting Tegen Haar Wil-Zeeland houdt in samenwerking met de Vrouwentelefoon (Vrouwen Bel len Vrouwen) op 16 en 30 januari een informatiebijeenkomst in Middelburg en Goes. Het doel van die bijeenkomst is vrijwilli gers te werven voor 'Tegen Haar Wil' dat sinds 1988 op non-actief staat. Voor inlichtingen: tel. 01100-32233 of 01180-36658. Incest - 'Incest een hele puzzel' staat er op de folder die een incest-verwerkingsgroep aankon digt. De groep is bedoeld voor meisjes in Zeeland van ongeveer 12 tot 18 jaar bij wie de incest al is gestopt en die er in groepsver band over willen en kunnen pra ten. Door het uitwisselen van ervaringen kan het isolement worden doorbroken waarin zij zich vaak bevinden wanneer ze incest hebben meegemaakt. De groep is een initiatief van Fiom- Zeeland, Stichting voor Jeugd en Gezin en VSK-Zeeland. Voor meer informatie: 01180-27311. Vrouwenbond - De Vrouwen bond FNV-afdeling Oost-Souburg komt woensdag 18 januari bijeen in het pand Deckerestraat 1, eveneens in Oost-Souburg. De bijeenkomst begint om 19.45 uur en de heer Van Hallen, hoofd pre ventie en dienstverlening van het RIAGG geeft informatie over de RIAGG-hulpverlening en proble men en dan met name bij vrouwen. Borstvoeding - De Walcherse afdeling van borstvoedinghulpor ganisatie 'La Leche League' be gint vanaf woensdag 18 januari weer met haar maandelijkse kontakt- en informatie-ochtenden in het pand aan de Julianastraat 26 in Oost-Souburg. Vanaf 10 uur zijn aanstaande moeders en moeders met kinderen welkom. Voor meer informatie: 01180-16812/37833/15041. Interkerkelijke dienst - Ds P.Paulus gaat zondag 29 januari voor in de interkerkelijke dienst in de Getuigeniskerk in Middelburg, die is bestemd voor verstandelijk minder begaafden. De dienst be gint om 10 uur. Ook werken mee: Ad Cornelissen (illustraties), het jeugdkoor Jubilate, André van de Akker (piano) en W. Willeboords (orgel). Kerk en Israël - 'Een gezamenlij ke opdracht'. Zo luidt het onder werp van de classicale toerustingsavond van Kerk en Is raël die op dinsdag 17 januari wordt gehouden in de Getuige niskerk in Middelburg. Dr. A. Job- sen houdt een inleiding over de weg die joden en christenen sa men hebben te gaan in deze we reld. Deze toerustingsavond begint om half acht. Gastouderproject - Op het adres Kinderdijk 72 is op zater dag 14 januari de landelijke voor lichtingsfilm over gastouders te zien. Deze film - 'maatwerk in kinderopvang' - duurt achttien minuten en is in Middelburg op genomen. Tussen 10 en 14 uur wordt de film elk half uur ge draaid. Zelfbezinning - Het Centrum voor Zelfbezinning regio Walche ren heeft voor woensdag 18 ja nuari een thema-avond op het programma staan. De avond wordt gehouden in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg en Boukje Joustra spreekt dan over 'De macht van het woord'. De bijeenkomst begint om 20 uur. Drempels weg - Uit een onder zoek is gebleken dat bijna 64.000 gezinnen na een ver keersongeval problemen op fi nancieel, juridisch, medisch of psychisch gebied overhouden. Het vastlopen in het moeras van regels leidt bij de slachtoffers dan ook vaak tot woede en frustra ties. Dank zij de opbrengst van 'Drempels weg', een initiatief van de NCRV en het Nationaal Revali datie Fonds (NRF), is het nu ook financieel mogelijk geworden om de opvang van verkeersslachtof fers te verbeteren. Drie deskundi ge organisaties, de ANWB, de Landelijke Organisatie Slachtof ferhulp en het Instituut voor Psy- chotrauma zetten hun schouders onder dit project. Overkapping - Deze maand krijgt de Vlissingse gemeente raad het plan voorgelegd om de bouw van een overkapping over de St. Jacobstraat goed te keu ren. Het nu opgestelde plan is aangepast aan de wensen van de ondernemers. De overkapping kost meer dan zes ton, de ge meente betaalt 30 procent. Zicht op de overkapping in de St. Jacobstraat vanaf de Kleine Markt (Walstraat). Fotowedstrijd - Het bureau voorlichting foto, film en video heeft samen met TV3 een foto wedstrijd uitgeschreven voor amateurs. De titel '1000 piek voor uw mooiste piek' staat te vens voor het geldbedrag dat is te winnen. De foto's dienen voor 9 juni te worden ingeleverd. Elke woensdagavond (19.25 uur) besteedt TV3 aandacht aan deze wedstrijd, onder meer door een aantal inzendingen te tonen. Be halve de eerste prijs van 1000 gulden, zijn er nog bedragen van 500 en 250 gulden te winnen. Inzendingen dienen te worden gestuurd naar Postbus 20130, 7303 HC Apeldoorn. 1000 piek te winnen bij lan delijke fotowedstrijd. Vrijgezellig - De stichting Vrij- gezellig heeft voor zaterdag 15 ja nuari een strandwandeling bij 'De Domeinen' op Schouwen- Duiveland op het programma staan. De wandeling begint om 14.30 uur bij de rotonde Wester- schouwen. Inlichtingen: 01180-14941, 01184-63459, 01117-1978. HCC - De eerstvolgende bijeen komst van de Hobby Computer Club regio Zeeland vindt plaats op maandag 16 januari in 'Open Hof' in Vlissingen. Onderwerp van die bijeenkomst is de 'Picture-data base'. De bijeen komst begint om 20 uur. Soos ANIB - Anib Walcheren houdt donderdag 12 januari de eerste soosavond in het nieuwe jaar. Dat gebeurt vanaf 18.30 uur in het dienstencentrum voor ouderen aan de Molstraat in Mid delburg. Een broodmaaltijd en verder gezellig samen zijn staan op het programma. Kantkring - De Kantkring Wal cheren heeft voor haar leden een 'doe-middag' georganiseerd. Op dinsdag 17 januari worden vanaf 14 uur in de Zeeuwse Bibliotheek (de benedenzaal) problemen bepsroken zoals stof innaaien. Ook niet-leden zijn welkom. Schoonenburg - In de eerste week van februari worden bij de Zaanstraat en de Spaarnestraat in de wijk Schoonenburg in Oost- Souburg de speelplaatsen opge knapt en de speeltoestellen ver vangen. Het gaat daarbij voorna melijk om het verwijderen van restanten van palissadenwanden, bielzen trappen en versleten speeltoestellen, het aanpassen van grondwerk, beplanting en gras en het plaatsen van nieuwe speeltoestellen. Scheldebuurt - Frans Hitzen laat vrijdagavond 13 januari weer eens wat dia's zien over 'oud Vlissingen'. De dia-avond wordt gehouden in buurthuis 'Schelde buurt' in Vlissingen en begint om 19.30 uur. Klaverjassen - Wie wil en kan klaverjassen is zaterdag 14 janua ri welkom in het Vlissingse buurt huis 'Scheldebuurt' aan de Ver- kuyl Quakkelaarstraat. Inschrij ven voor dit spelletje kaart, waarbij leuke prijzen zijn te ver dienen, kan van 13.30 tot 14 uur. Er wordt tot ongeveer 16 uur gespeeld. Aldegonde - Op dinsdag 17 ja nuari is er in buurthuis 'Aldegon de' in Vlissingen weer de maandelijkse bingo-avond. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de balletjes beginnen te rollen om 20 uur. Scheldestraat - De kruising Scheldestraat/Paul Krugerstraat in Vlissingen is sinds maandag afgesloten en dat betekent dat de gemeente is begonnen met de voorgenomen rioleringswerk zaamheden. Onvoorziene om standigheden voorbehouden wordt achtereenvolgens gewerkt aan het al eerder genoemde kruispunt, het gedeelte van de Scheldestraat tussen de Paul Krugerstraat en de Verkuijl Quak kelaarstraat en het eerste deel van de Verkuijl Quakkelaarstraat, vanaf de Scheldestraat. Gevonden te koop - De rijkspo litie groep Veere gaat zaterdag 14 januari de bij haar ingeleverde ge vonden voorwerpen openbaar verkopen. Tussen 12 en 14 uur kan een bod worden gedaan op de spullen. Eigenaar wordt de hoogste bieder. Deze openbare verkoping wordt gehouden in het politiebureau in Serooskerke. On der de rijkspolitiegroep Veere val len de gemeenten Veere, Domburg en Arnemuiden. Het betreft de buit van de afdeling gevonden voorwerpen van vier maanden. De opbrengst is bestemd voor de gemeente kassen. Binnenkort start in Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse avondlessen van elk 2'/j uur. De totale cursuskosten bedragen f 295,- en men kan zich nog aanmelden. Voor hen die de komende maanden zinvol willen besteden en een Rijkserkend Diploma willen behalen, bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan deze beslist met saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het Examen is op 7 juni 1989. De cursus wordt vaak zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achterhoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf(je) te beginnen. Er is een groot tekort aan gediplomeerd personeel in de Horeca. De lesstof bevat o.a. Bier, Wijn, Hygiëne en Appara tuur. De lessen worden levendig gebracht met o.a. Dia's, vrijblijvend wijnproe ven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, Bar etc. beheren. Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel: Stichting Horeca Onderwijs 076-710078. Zo zal de overkapping er uit zien vanuit de Lepelstraat. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur. liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. Do. 12 t/m wo. 18 januari Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. R.W. v. Mou- rik, knd., 19 uur: ds. O.C. Kerssen. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 1 2. Zo. 9.30 uur en 1 5 uur: ds. L.W. Ch. Ruijgrok. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: ds. Brummelkamp. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, 19 uur: ds. C. de Boon. GAPINGE Hervormde Gemeente. uur: ds. A. Spaans. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14.30 uur: ds. F.C. v. Dijke. Hervorm de Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: Ds. C. de Boon. Zo. 14.30 uur: ds. C. Westerveen. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Za. 17 uur. Zo. 11 uur: ds. v.d. Putte. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. Wijnands. 1 7 uur: ds. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9 uur en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. M.V.J. de Croene, knd. 4-7 jr. 14.30 uur: dhr. P.A. Trimpe. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. Köther-Middelhoek, knd. MIDDELBURG Bahéi Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gast- huiskerk. Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.P. Boiten. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11.00 uur: ds. Postema, Waalse gemeente: 10.45 u.: A. Laureijs. Gereformeerde Gemeente in Nederland, Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 1 7 uur: ds. L.J.G. IJkel. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 14.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. W. A. v.d. Berg, 17 uur: ds. D.W. Dopdorp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Verenigingsgebouw 't Zand de Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 1 5.30 uur. Dam 6. Wo. 19.30 uur, bijbelstudie. Her vormde Gemeente. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 9.30 uur: ds. J. Geers. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. G. Boer uit Driebergen. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. M.J. de Jong uit Koude kerke. Wijkgem. Geref. Bond, 11 en 17 uur: ds. C. Trouwborst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C.E. v.d. Ploeg. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim- pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur en 17 uur: ds. W. Smouter. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten (Koorkerk). Zo. 10.1 5 uur: ds. J.A. v.d. Meiden uit Breda. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, za. 19 uur. Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. v. Oostende, organist: dhr. C.A. v.d. Endt. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en oudste groep, 17 uur: dr. A. Jobsen. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. v. Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41Zo. 9 en 10.30 uur: ds. L.Th. Witkamp, 1 7 uur. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3,: Zo. 9 en 10.30 uur: ds. Witkamp, 17 uur: ds. v. Klaveren. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. A. Spaans. Gereformeer de Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur en 17 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lo fprijzingsdiens t. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse. Oranje plein 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren en 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Don- gestraat 1, zo. 19 uur: dhr. H. Hendrikse. Streekzie kenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. te huis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur, Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro- chiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk.Kaai 53. Zo. 10 uur: mevr. ds. A. Spaans, 16 uur: ds. C.H.B. Weijs. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. v.d, Putte. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: kand. A. Bijkerk. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Postema. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16 uur: ds. W.F. Wis- selink. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. Glashou wer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: hr. Jorritsma, 17 uur: ds. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. de Boer, De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.1 5 uur. Er edienst, ds. C.E. v.d. Ploeg, 10.15. bijbelstudie. Leger des Hei/s, Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: kapt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11.00 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur. Lambertus- koor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Bereé. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H.F. Meijer. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: kand. v.d. Ploeg uit Goes, 19 uur: ds. de Boo uit Zie- rikzee. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibor- dusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. C. den Engelse uit Renesse. Do. 12 t/m wo. 18 januari HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: P.K. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Zondag tot 24 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 1, tel. 11721. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: D.C. Bom, Bad huisstraat 81, tel. 12233. Zondag tot 24 uur: A. van der Griek; Badhuisstraat 46, tel. 12950. Visites aan vragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Zondag: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13,-Middelburg, tel. 01180-15810. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rullens, M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOU TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760 . TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: P. Bruijnzeel, Londensekaai 35, Middelburg, tel. 01180-25963. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Papegaaienburg, Papegaaien- burg 24-26 tel, 01180-66345. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel. 71140. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zo, 24 uur: J. Drijdijk tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: E.F.M. v.d. Akker, O.-Souburg, tel. 01184-60860. PRAKTIJK MELISKERKE: R. Roskam, Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 tot 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname een aanmeldingbereik baar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 011 80-38000 NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cbtuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395).

de Vlissinger | 1989 | | pagina 19