Ondernemers willen een fleurige winkelstraat ffiaaaaBSBBBB 1 Honderd vijftig jaar spoorwegen in beeld Negenduizend vierkante meter nieuwe winkels in Vlissingen Bakker Raas verrast school met reuzebrood Diploma's voor herintredende verpleegkundigen Cultuur Sport Verenigingen Sociaal Vrije tijd Beurs Buurt/Wijk Allerlei Gezondheid terre des hOmmes GRAVEN IN DE GRAVENSTRAAT m Woensdag 28 december 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER Vluchtelingen - De ANBO Mid delburg (Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen) heeft J. Gortwort uit Goes uitgenodigd om op dinsdag 10 januari te ko men praten over hulp aan vluch telingen. Deze directeur van het vluchtelingen asyl centrum Goes spreekt over dat onderwerp voor de pauze. Na de pauze kunnen de bezoekers vragen stellen. De bij eenkomst vindt plaats in het ge bouw De Schakel in Middelburg en begint om 14 uur. Soos - De Algemene Nederland se Bond voor Ouderen, de afde ling Middelburg, begint op donderdag 12 januari weer met wekelijkse soosmiddagen in de wijkpost Het Bastion aan de Nieuwe Oostersestraat in Middel burg. ledereen mag komen en het begint om 14 uur. ZOCD - Het is de Zeeuwse Ont spanningsclub voor Doven en Slechthorenden niet gelukt om meer leden te werven. Daarom heeft het bestuur de club opge heven. De club gaat verder als klaverjasvereniging de Delta, die is aangesloten bij de dovenbond NBVD en de klaverjasbond NKU. De eerste bijeenkomst van de Delta is een nieuwjaarsreceptie op vrijdag 6 januari in de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg. De aanvang is om 19.30B uur. Wie niet kan klaverjassen kan bij de Delta terecht voor gezel schapsspelen. Telefooncirkel - Op 9 januari be gint in de plaatsen Domburg en Oostkapelle een telefooncirkel voor ouderen. Bij deze telefoon cirkel wordt dagelijks contact ge legd tussen een groep mensen. Het eerste belletje wordt telkens verricht door een vrijwilliger, waarna de laatste de vrijwilliger belt. De cirkel is dan rond. Neemt iemand de telefoon niet op, dan wordt onmiddellijk de vrijwillger gewaarschuwd, die daarop actie onderneemt. Voor informatie: mevrouw Voorbergen in Oostka pelle, 01188-1472. Oldtimers - Verzamelaars kun nen zondag 8 januari in Dor drecht terecht waar traditioneel de oldtimer- en oldtimeronderde- lenbeurs wordt gehouden. Dit jaar wordt de beur. uitgebreid met juke boxen, boektn en pla ten. Er is een keur van auto's uit de jaren vijftig en uiteraard allerlei aanverwante artikelen. De beurs begint om 10 uur en eindigt om 17 uur. Omroep Zeeland - Het dage lijks bestuur van de Stichting Omroep Zeeland stelt het alge meen bestuur voor om Flip Feij uit Zaandam te benoemen tot hoofdredacteur directeur van Omroep Zeeland. Feij werd in 1949 in Vlissingen en begon in 1971 als leerling-verslaggever en later als redacteur bij de PZC. Daarna werkte hij als bureaure dacteur bij het NCRV- radioprogramma Hier en Nu en als eindredacteur van het NOS- radioprogramma Met het oog op morgen. Het algemeen bestuur beslist vrijdag 13 januari. Gevonden - Bij de Vlissingse ge meentepolitie zijn in de periode van 14 tot 21 december de vol gende voorwerpen aangeven: brillekoker met bril, blauw gebrei de handschoen, zwarte dames handschoen, damesring, diverse sleutels en een wieldop. Bij het dierenasiel in Vlissingen is in die periode een schildpadpoes aan gegeven. Bonedijke - De Stichting Op bouwwerk en haar ontwikkelin gen worden onder meer besproken tijdens de openbare vergadering van het Vlissingse comité Bonedijke op woensdag 16 januari. Ook de wijze waarop het opbouwwerk zijn buurtvere nigingen ondersteunt is punt van bespreking. Verder komt het ver- keerveiligheidsplan van de ge meente Vlissingen aan de orde. De vergadering wordt gehouden in het kantoor van de Stichting Opbouwwerk aan de Bad- huisstraat. Huurcommissie - De huurcom- missie is een onafhankelijke com missie, die op verzoek van huurder of verhuurder uitspraken doet of adviezen geeft op het ge bied van bijvoorbeeld huurverhogingen- of verlagingen, servicekosten, waarborgsommen en verhuurkosten. De commissie heeft in Middelburg elke derde donderdag van de maand van 9.30 tot 12.30 uur spreekuur in de burgemeester en wethouders kamer van het Middelburgse ge meentehuis aan de Lange Noordstraat. In Goes heeft de huurcommissie elke werkdag van 9 tot 12 uur spreekuur in het pand aan de Singelstraat 15 in Goes. Het telefoonnummer van het secretariaat is 01100-11891. Playbackshow - Kinderen kun nen zich woensdag 4 januari uit leven bij een playbackshow in buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost- Souburg. De show begint om 14 uur. Opgave via 01184-61252-67570. Zaalvoetbal - Voor jongeren heeft buurthuis De Zwaan don derdag 5 januari tussen 12.30 en 16.30 uur een zaalvoetbaltoer nooi in sporthal De Belt. Deelne mers zijn de Zwaan, de Paraplu, Bedjalan, CornBoys, Maroquain en Aldegonde. Paraplu - Buurthuis De Paraplu in Vlissingen heeft in de eerste week van januari een aantal jongeren-vakantieactiviteiten. Dinsdag 3 januari is er van 14 tot 17 uur een muzieksessie, waarbij jongeren samen op hun eigen muziekinstrumenten spelen. Woensdag 4 januari staat de jon gerenavond van 19 tot 20.30 uur in het teken van de krachtsport. Om 20.30 uur draait er een span nende film. De week wordt op vrijdag 6 januari afgesloten met een spelenmiddag met spel- toernooien. De middag begint om 14 uur. Nieuwjaarsfeest - SKW De Hayman in Middelburg heeft een aantal kerstvakantie-activiteiten voor kinderen van 4 tot 12 jaar opgezet. In het kader van het nieuwjaarsfeest kunnen de kin deren woensdag 4 januari in ont moetingscentrum Dauwendaele en donderdag 5 januari in wijkge- bouw het Zuiderbaken onder meer lampions maken, koekjes bakken en muziekinstrumenten maken. Dauwendaele en het Zuiderbaken zijn van 10 tot 11.30 uur voor 4 tot 8-jarigen en van 14 tot 15.30 uur voor 9 tot 12-jarigen geopend. Afscheid - De dames Bikker en Hanemaaijer nemen afscheid als lid van het algemeen bestuur van de Culturele Raad Vlissingen. Dat gebeurt officieel tijdens de verga dering van het bestuur, die wordt gehouden op donderdag 5 janua ri in het welzijnscentrum Bachten Komme, aanvang 20 uur. Op de agenda staat verder onder te bespreken punten een brief van de Zeeuwse Culturele Raad aan de Raad voor de Kunst, waarin een 'warm pleidooi' wordt ge houden voor subsidiëring van het Straatfestival in Vlissingen. Gehandicaptensport - Gehan dicapten die willen sporten kam pen vaak met vervoersproblemen. Daarom werd in 1986 de Stichtig Vervoer Gehandicapten Sport Zeeland opgericht. De coördinator van de stichting zorgt er na een tele foontje voor dat er een personen auto of busje op de afgesproken tijd voorrijdt. De kosten zijn onge veer even hoog als die van het openbaar vervoer. De coördinator van de regio Walcheren is B.C. Baas, Chopinlaan 13 in Vlissin gen, telefoon 01184-67201. FOTO EDUARD ENGEL Voeding - De diëtiste A. van de Hoop-Mooy geeft voor de Kruis vereniging Vlissingen-Souburg en de Stichting Welzijn voor Oude ren in Vlissingen een voorlich tingsavond over ouder worden en gezonde voeding. Zij doet dat op dinsdag 10 januari in het dienstencentrum Bachten Reede aan de Vlissingse Vredehoflaan. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Borstkankerpatiënten - Voor vrouwen die een borstoperatie hebben gehad is er elke maand een koffiemorgen. De eerstvol gende is dinsdag 3 januari in het wijkgezondheidscentrum aan de Middelburgse Rozenburglaan. De aanvang is om 22 uur. Het kon op de centimeter nauw keurig in de oven, dat feestelijke kerstbrood. Bakker Raas uit het winkelcentrum Welsinge in Mid delburg had het speciaal gebak ken voor de kerstviering (vorige week) van de kinderen van de basisschool de Boomenburgh aan de Oude Vlissingse weg. Marinus Raas, die voor heel wat scholen feestbrood bakt, had er niettemin extra moeite voor ge daan. „Mijn dochters hebben op deze school gezeten en dan heb je toch een bijzondere band', legt hij uit. Het kerstbrood, dat ruim 1,85 meter lang was, moest een keer extra gekeerd worden om het goed gaar te krijgen. „En er mochten van de ouderraad van de school geen spijs en vruchtjes in", vertelt de bakker. „Want dan laten heel veel kinderen het staan en dat vindt iedereen zonde". Naast deze broodlekkernij had de ouderraad gezorgd voor verschil lende hartige hapjes, drinken en een kerststukje bij ieder bord op de feestelijk gedekte tafels. Help ons kinderen helpen! neaertand POSTGIRO 66370 De NS hebben, in het kader van 150 jaar Spoorwegen in Neder land, de expositie 'Van Arend tot Dubbeldekker'in elkaar gezet. De expositie is te zien in 21 biblio theken. Van maandag 2 tot en met zaterdag 14 januari is de ten toonstelling in de Openbare Bibli otheek aan de Vlissingse Lange Zelke. 'Van Arend tot Dubbeldekker' geeft aan de hand van foto's en teksten op twaalf panelen een beeld van de ontwikkeling van de spoorwegen van 1839 tot heden. Een dertiende paneel geeft infor matie over 'Treinen door de tijd', het jubileum-evenement dat in de zomer van 1989 wordt gehou den. Ook staan er in de biblio theek schaalmodellen van spoorwegmaterieel opgesteld. Een groot informatiebord aan de kop van de Walstraat moet win kelend Vlissingen duidelijk maken hoe het centrum er in 1991 uit gaat zien. Het bord werd vorige week onthuld door wethouder D. Bruinooge en E. Kloos, directeur van de Maatschappij voor Be- drijfsobjecten (MBO) uit Am sterdam. Als alles volgens plan gaat krijgt Vlissingen er 9000 vierkante me ter aan winkeloppervlak, 80 drie- en vierkamerwoningen en 375 parkeerplaatsen bij. De winkels worden verdeeld over drie centra- In het gebouw van het Instituut voor Gezondheidszorgonderwijs in Vlissingen kregen achttien me dewerkers van de Stichting Aan vullende Thuiszorg Zeeland vorige week het getuigschrift van de cursus 'herintredende ver pleegkundigen'. De cursus was een initiatief van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Goes en de Stichting Aanvullen de Thuiszorg en werd verzorgd door de Stichting Wederintreding Ziekeninrichtingen in Gouda. Het getuigschrift werd uitgereikt aan J.M.L. Buysrogge-Poppe, Hulst; A.W. Cevaal-Louwerse, Grijpskerke; M. Cardon-Donze, Koudekerke; C. Dekker, Hulst; M.A. Derbyshire-Kievit, Kruinin- gen; M.Dierks-Rombouts, Gapin- ge; R Hollebrands-Dijkshoorn, Vlissingen; C.E. Jansen-Dubois, Terneuzen; J. Joosse, 's- Gravenpolder; A. Jumelet-Vette, Yerseke; M. Kuschnig-Clarisse, Middelburg; M.M.C. Minderhoud- van Wijnen, Nieuw en Sint Joos- land; A. van der Ree, Zaamslag; CL. Sinke, Vrouwenpolder; J.C.M. Uytdewilligen-Middelweerd, West-Souburg; L. Vermoeth, Sas van Gent; T.L. Vroeg in de Weij, 's Heer Arendskerke en M.L.R. de Wit-Verdurmen, Oost-Souburg. Ie punten. Over de voormalige Scheldesmederij wordt momen teel druk onderhandeld. Hoewel er meer gegadigden zijn, heeft MBO, volgens commercieel pro jectcoördinator J.L. van Rooij, de voorkeur voor Albert Heijn, C&A en Blokker. De onderhandelingen met de ABC-keten zouden in ja nuari 1989 moeten worden af gerond. In het Speckens-pand, tegenover de voormalige Scheldesmederij, wordt een kleinschaliger winkel centrum gebouwd. De bovenste twee lagen van het pand worden gebruikt voor woningen. Voor het voormalige PZC-gebouw aan de Walstraat heeft MBO een groot warenhuis op het verlanglijstje staan. De kosten schat De Rooij op 'enkele tientallen miljoenen'. Zowel regionale als Vlissingse winkeliers tonen belangstelling voor de nieuwe winkelpanden. „In Vlissingen zijn vooral de on dernemers op de centrale punten als de Nieuwendijk en de Schel- destraat geïnteresseerd", zegt De Rooij. „Zij willen toch richting binnenstad". Zo gaar het centrum van Vlissingen eruit zien. FOTO EDUARD ENGEL De ondernemers en winkelpersoneel van de Gravenstraat: samen er tegen aan. Het begin was er. Er stonden bloembakken en -één bankje in de Middelburgse Gravenstraat. Afgelopen week werd deze zij arm van de markt gesierd met platen waarop de afbeelding van een grafelijk uitziende man. Deze hangende zeefdrukken in perspex, verwijzen naar de straatnaam en moeten bijdragen tot de sfeerverbetering van de winkelstraat. „Er was nog geld over bij de ge meente in het potje van de herin richting van de markt", vertelt Jan Slagter van de Oesterschelp, één van de ondernemers in de Gravenstraat. „De sierverlichting moet nog worden aangebracht, maar ook daarna hebben wij nog genoeg wensen om onze straat aantrekkelijker te maken. Het is ons ondernemers een doorn in het oog, dat parkeren hier ooglui kend wordt toegestaan. Boven dien zouden wij net als op de Lange Delft onze spullen ook vrij buiten willen zetten, zodat de straat er fleuriger uitziet en de klant wordt gelokt binnen te lo pen. Parasols, vlaggen en derge lijke kunnen de omgeving verlevendigen, maar die mogen wij alleen tegen betaling aan de gemeente plaatsen, terwijl het op de Lange Delft voor niks mag". Jan Slagter heeft nog hoop; er worden nog onderhandelingen gevoerd met de gemeente. Schermen - Vijf leden van de Schermclub Vlissingen namen het dinsdag 13 december op te gen vijf schermers van de mari nekazerne Vlissingen. Dit eerste toernooi verliep uitstekend voor de schermclub. S. Roze uit Mid delburg, C. van Eenennaam uit Middelburg en P. Elstak uit Kou dekerke, alle drie lid van de Schermclub Vlissingen, behaal den respectievelijk de eerste, tweede en derde plaats. Oudejaarsloop - Atletiekvereni ging '56 en vv Nieuwdorp hou den zaterdag 31 december voor de twintigste keer een Oude jaarsloop. Inschrijving voor de af standen van 3, 6 en 9 kilometer vanaf 13.30 uur in de kantine van vv Nieuwdorp. De start is om 14.30 uur. Na afloop kunnen de hardlopers bijkomen met gratis oliebollen. Wie meer wil weten kan bellen naar Helen Luitwieler van av '56, 01100-12855. Snertpuzzel - Lekker wandelen, puzzelen en nog een kop erwten soep op de koop toe. Dat kan bij de familie snert-puzzel- wandeltocht die de Middelburgse wandelsportvereniging 't Zand zaterdag 7 januari voor de twaalfde keer houdt. De start is tussen 14 en 14.30 uur bij het wijkgebouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat in Middel burg. Inlichtingen via 01180-28602/37572. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Za. 19 uur: Ds. R.W. v. Mou- rik, oudejaarsdienst. Zo. 10 uur: ds. R.W. v. Mourik, knd. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Za. 19.30 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Zo. 9.30 uur en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 19 uur: ds. N.J. Köther Middelhoek. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Za. 19 uur: ds. C.A. Westerveen, gez. d. in Geref. Kerk. Zo. 10 uur: ds. A.W. Mol, gez. d. in Geref. kerk, knd. 19 uur: ds. F.L. v/der Boom. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.1 5 uur. GAPINGE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 14 uur: ds. A.P. Nauta. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Za. 19 uur: dr. A. Jobsen, Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14.30 uur: ds. M.J.T. Burema. Hervormde Kerk. Kerkring 26. vr. 19 uur: Ds. C. de Boon. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Za. 17 uur. Zo. 9.30 uur: Mevr. Spaans. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Za. 19 uur: ds. Wijnands. Zo. 10.30 uur: ds. WijnandsWetf. Her vormde Kerk. Dorpsplein 1. Za. 19 uur: ds. M.J. de Jong, Zo. 10.00 uur: ds. M.J. de Jong MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Za. 19 uur: A. v. Westen, Zo. 10 uur: J. v. Leerdam knd. 4-7 jr. 14.30 uur: ds. 0. van de Vrie. Hervormde Gemeente. To renstraat 8R. Zo. 20 uur: ds. N.J. Köther- Middelhoek. Zo. 10 uur: mevr, v. Grondel. MIDDELBURG Bahéi Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11.00 uur: ds. Smink. Gereformeerde Gemeente in Nederland, Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, Za. 19.30 uur: ds. O. Elseman. Zo. 10.30 uur: ds. D.W. Dondorp. Hofpleinkerk, Hof plein, Za. 19.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg, Zo. 10.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, za. 19.30 uur: ds. P. Paulus. Zo. 9.30 uur: ds. P. Paulus. Ht-'ormde Gemeente. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Z: 19.30 uur: ds. J. Dubbink, zo. 10 uur: gez. d. in Ll ïerse Kerk, Zuidsingel 70, ds. J. Dubbink. Oost- kerk, Oostkerkhof, za. 19.30 uur: ds. M. de Boer, Zo. 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, Za. 19.30 uur: S.O.W. dienst in Getui geniskerk, ds. O. Elseman, Zo. 10.30 uur: ds. O. El seman. Thomaskapel, Vrijlandstraat, zie Hoeksteen. Wijkgem. Geref. bond (ontmoetingskerk) Za. 19.30 uur: ds. C. Trouwborst Zo. (Nieuwe Kerk) 11 uur: ds. C. Trouwborst 17 uur: drs. R. Luyk. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: kpt. B. de Heer. Nederlands gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim- pelhuisstraat 19. Zo. 10.30 uur: ds. R. Brands, 17 uur: dhr. Riemens. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden enRe monstranten (Koorkerk). Zo. 11 uur: ds. K. Hendrik- se. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, za. 19 uur. zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. za. 19.30 uur. Zo. 10.00 uur: br. C. v.d. Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Za. 19 uur: ds. H.F. Meijer. Zo. 10 uur: ds. H. v. Oostende, gecombineerde dienst met Gemeente Ritthem. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Za. 19 uur: ds. F.C. van Dijke, Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dij- ke, knd. jongste en oudste groep, 17 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Za. 19 uur: A.C. den Hollander. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hol lander RITTHEM Hervormde Gemeente. Za. 19 uur: ds. H. v. Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41Za. 19 uur: ds. L. Th. Witkamp. Zo. 10 en 19 uur: ds. L. Th. Witkamp. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. 19 uur: M. Alle- wijn. Zo. 10 uur: dhr. C. Haasnoot 19 uur: ds. L. Th. Wiltkamp. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Za. 19 uur. ds. D. Westerneng. Zo. 10.30 uur: ds. N. Köther-Middelhoek.Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. za. 19 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: to fprijzingsdiens t. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Kanaalstraat, za. 9.30 uur: ds. P. Melse en ds. R.E.R. v. Buiren. Oranjeplein. zo. 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Don- gestraat 1, zo. 19 uur: ds. P. Melse. Streekzieken huis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever",Dongestraat 1, za. 9 uur. Marti- nuskerk. Kerklaan 19. zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk.Kaa\ 53. za. 19 uur: ds. C.H.B. Weijs. Zo. 10.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, 14 uur: ds. A.P. Nauta (gez.d. in Herv. Kerk in Gapinge) Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Za. 20 uur: Zo. 9.30 uur: ds. den Engelse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdom- weg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzings- dienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 1 7 uur: ds. A. Brons, Za. 19.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 11 uur: ds. Smink. Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 uur: G. Zomer, 16.30 uur: ds. A. de Snoo Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10.30 uur: ds. de Boer, Petruskerk, P. Krugerstraat 17, za. 19.30 uur: ds. M|kkinga zo. 10 uur: ds. Makkinga, Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, zo. 10 uur: ds. Glashou wer,Open Hof, Alexander Gogelweg 57, za. 19.30 uur: ds. Kalksma, Zo. 9.30 uur: ds. Kalksma De Schaapskooi, Papegaaienburg, za. 19 uur: ds. de Nooij, zo. 9.30 uur: ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Wijkgebouw "Het Anker", Bonedijkestraat 163. Za. 9.15, Eredienst, ds. C.E. v.d. Ploeg, 10.15. bij belstudie. Leger des Heils, Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 kpt. B. de Heer. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J.Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11.00 uur: eigen zanggroep.Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur. Lambertus- koor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Bereé. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst, za. 19.30 uur: lofprijzingsdienst. Volle Evangeliegemeente 'Piladelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Rooms-Katholieke Kerk Fort den Haackweg 2, za. 20 uur: zo. 11 uur: mevr. Spaans. Hervormde Gemeen te. za. 19 uur: ds. Joh. Bouwer. Zo. 11.00 uur: ds. Spaans-Molenaar. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente, markt 67, za. 19 uur: ds. Spaans. Zo. 10 uur: ds. Spaans. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibor- dusplein 2. za. 19 uur: ds. Spaans-Molenaar, zo. 9.30 uur: ds. C. Simons. Do. 29 dec. 1988 t/m 4 jan. 1989. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Zondag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak), VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: R.G.G. Groot, Dr. v/d Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Zondag: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, O.-Souburg, tel. 01184-61212. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE. GAPINGE, OOSTKAPELLE. SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J. Oosterhof, Markt 10, Veere, tel. 01181-1271. WESTKAPELLE. DOMBURG. AAGTEKERKE. ZOUTE LANDE, MELISKERKE. BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot maandag 24.00 uur: F. van Ee- de, de Casembrootstraat 24, Westkapelle. tel. 01187-1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Siverstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: P.H.E. Cappenberg, Chopinlaan 71, tel. 01184-65557. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: J.M.H. v/d Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 01184-12066. VERLOSKUNDIGEN" VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel. 01184-71140. MIDDELBURG: van vrijdag 18 tot zondag 24 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: A. Ruys, tel. U1180-13118. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. PRAKTIJK MELISKERKE: R. Roskam, Kelderweg 1, Me- liskerke Tel 01189-2838. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST, (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le. tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. GGD ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel: 01180 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer 01180-84000 BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 LE VLissingen. Dag en nacht voor op name en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395).

de Vlissinger | 1988 | | pagina 13