informatiepagina van de gemeente vlissingen Echt glad is het nog niet geweest, maar..... Straten die bij gladheid worden gestrooid GLAS: Zelf bedrag betalen aan ziekenfonds per 1 januari I Verkeersbrigadiers voor VSV VLISSINGEN MI EWUST Bestuurscommissies die bijeen komen: MAG HET IETSJE MIND IR ZIJN? Uit, ook in het Vestzaktheater Het Kadaster Zeeland 00 \rdelen? Strooiwagens Zout Straten en wegen NIET WEGGOOIEN MAAR INLEVEREN! Fietspaden Ook als u een uitkering hebt! I Commissies vergaderen Bedragen Vooraf betalen Informatie Dans Culturele Raad, 'Swanenburgh' en MTS 'Bachten Komme' Zaaihoekweg/ Marconiweg voor informatie over onroerend goed Informatiepakket Stadhuis Informatie buurt over bodemsanering Van der Helstlaan ZET'SEEN -T ANDERE BRIL OP! I Informatiehoeken Emancipatie commissie Even bijpraten met wethouder Bruinooge Verhuizingen Middenhof Meer asielzoekers 'Otje' verhuisd Herstructurering Emancipatie Woensdag 7 december 1988 DE VLISSINGER IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 Tot nu toe is het nog meege vallen. 't Is waar, de meeste bomen hebben inmiddels hun bladeren verloren. En de tem peratuur daalt, hoewel het het niet echt hard gaat. Maar de natuur kan voor verrassingen zorgen. Dat bleek vorige week, zij het voornamelijk elders in het land. Opeens was het daar: vorst èn gladheid. Ver rassend. Om rekening mee te houden. Want in december, en de andere wintermaanden, zijn vorst en sneeuw een bekend verschijnsel. Met de bijbeho rende gladheid op wegen, trot toirs en fietspaden. In de gemeente Vlissingen wordt de gladheid (behalve die op trot toirs) bestreden door de reini gingsdienst. Dat gebeurt volgens een vast plan. Begon nen wordt altijd met de busrou tes en de hoofd- en doorgaande wegen sneeuw- en ijsvrij te ma ken. Onder hoofdwegen worden, om enkele voorbeelden te noe men, gerangschikt de Paul Kru- gerstraat, Sloeweg, Koudekerkseweg, President Rooseveltlaan, Burgemeester Stemerdinglaan, Kanaalstraat, Lekstraat en Zandweg. Bij het berijdbaar maken van de hoofd- en doorgaande wegen worden de belangrijkste fietspa den uiteraard niet vergeten. (Een overzicht van die straten en fietspaden staat in een artikel hiernaast.) Overdag zullen bij gladheid bovendien straten rond bushaltes, openbare gebouwen en 'zebrapaden' sneeuw en ijs vrij worden gemaakt. 1 Natuurlijk is het, zelfs met inzet van alle beschikbare mankracht en materieel, onmogelijk alle gladheid te bestrijden op het mo ment dat deze optreedt. Niette min wordt zo snel mogelijk na melding van gladde wegen het personeel van de reinigings dienst (telefonisch) opgeroepen. Het materiaal staat altijd klaar om onmiddelijk uit te kunnen rij den. Dit materiaal omvat drie strooiauto's, drie sneeuwploe gen en voor de (belangrijkste) fietspaden twee tractoren met sneeuwploegen en aan- hangstrooiers. Zoals u mogelijk weet, wordt gladheid bestreden met zout. Dit zout tast echter het milieu, de voertuigen en het wegdek aan. Zolang echter geen beter middel tegen aanvaardbare prijs ver krijgbaar is, wordt in Vlissingen gladheid met zout bestfeden. Om de bezwaren van zout enig zins op te heffen, worden echter meerdere strooibeurten met een 'lage' dosering van maximaal (Foto Ruben Oreel). twintig gram zout per vierkante meter uitgevoerd. Dat verdient de voorkeur boven een hogere dosering in één keer. Ook zal niet preventief - dat wil zeggen: voorafgaand aan mogelijke glad heid - worden gestrooid. Melden Het optreden van gladheid kan men melden aan de gemeente lijke reinigingsdienst. Deze dienst is van maandag tot en met vrijdag telefonisch bereik baar van 07.30- tot 16.00 uur. Het telefoonnummer is 62291. Tussen 16.00- en 7.30 uur van de volgende dag kan de glad heid gemeld worden bij de po litie (telefoonnummer 15050). Dat is ook het 'aangewezen' nummer in het weekeinde en op erkende feestdagen. De po litie licht dan de leider van de strooiploeg in, die mensen en materiaal kan inzetten. Even tueel neemt hij eerst contact op met het KNMI over de toestand van het weer. De gladheid in de gemeente Vlissingen wordt bestreden volgens een vast plan. Dat houdt in dat er wordt gestrooid in de straten en op de wegen in Ritthem, Souburg en Vlis singen, zoals die hieronder ge noemd zijn. Om misverstanden te voorko men: dat gebeurt niet volgens de in dit artikel gebruikte alfa betische volgorde. A - Aagje Dekenstraat; - Adriaen Coortelaan (tussen Bloemen- laan en Abr. Bosschaertstraat); - Alexander Gogelweg. B - Bachlaan; - Badhuisstraat; - Bellamypark; - Bermweg; - Betje Wolffplein; - Beursplein; - Bloe- menlaan; - Bonedijkestraat; - Bossenburghweg (tussen Sloe weg en Nieuwe Zuidbeekse- weg); - Boulevard Bankert; - Boulevard De Ruyter; - Boule vard Evertsen; - Brouwe- naarstraat; - Burchtstraat; - Burgemeester Stemerdinglaan; - Burgemeester Van Woelde- renlaan. C - Commandoweg; - Coosje Buskenstraat. D - Dorpsweg. E - Edisonweg; - Energieweg. G - Gerbrandystraat; - Gra- vestraat; - Grote Abeele. H - Havenweg (tussen Oostelijke Bermweg en de wijk Windhoek); - Hendrick Avercamplaan; - Hen drikstraat; - Hercules Seghers- laan (tussen Bloemenlaan en H. Avercamplaan); - Hertzweg; - Hogeweg (tussenvBonedij- kestraat en Koudekerkseweg). I - Industrieweg. J - Joost de Moorstraat. K - Kanaalstraat; - Karolingen- baan; - Kenau Hasselaarstraat; - Kerklaan; - Koopmansvoetpad; - Koudekerkseweg; - Kromwege- singel. Glasbakken staan op de volgende plaatsen: Verlengde Kanaalstraat (Oost-Souburg) Oranjeplein (Oost-Souburg) Zandweg (Ritthem) Parklaan Papegaaienburg Troelstraweg Alexander Gogelweg Paauwenburgweg Bonedijkestraat Hogeweg Hercules Segherslaan Gildeweg Mercuriusweg Scheldestraat Spuiplein Zeemanserve de Ruyterplein AF L - Lekstraat. M - Marconiweg; - Marnixplein; - Middelburgsestraat. N - Nieuwendijk; - Nieuwe Vlis- singseweg; - Nieuwe Zuidbeek- seweg; - Noordbeekseweg. O - Oostelijke Bermweg; - Oran jeplein (doorgaande route). P - Paauwenburgweg (tussen Burgemeester van Woelderen- laan en Van Hogendorpweg); - Paul Krugerstraat; - Piet Heinka- de; - President Rooseveltlaan; - Prins Hendrikweg. R - Rammekensweg (tussen Dorpsweg en Ritthemsestraat); - Ritthemsestraat (tussen Krom- wegesingel en Oranjeplein). S - Scheldestraat (tussen Aagje Dekenstraat en Paul Kru gerstraat); - Sloeweg; - Smalle Kade; - Spoorstraat; - Spuistraat; - Stenenbeer. T - Troelstraweg. V - Van Dishoeckstraat (tussen Glacisstraat en Paul Kru gerstraat); - Van Hogendorpweg; - Vlissingsestraat; - Voltaweg. W - Weyevlietweg; - Wilheimi- nastraat. Z - Zandweg; - Zeewijksingel; - Zuiderzeestraat; - Zwarte- zeestraat (doorgaande route). Voorts worden bij gladheid de volgende fietspaden sneeuw- en ijsvrij gemaakt: B - Bachlaan; - Baskensburg- plein; - de straat Bossenburgh; - Bossenburghweg; - Burgemees ter Van Woelderenlaan (van Vre dehoflaan tot Bachlaan). D - Duinpoortweg. G - Gerbrandystraat; - Gla cisstraat (van Duinpoortweg tot Kenau Hasselaarstraat). K - Kleiweg; - Koopmansvoet pad; - Koudekerkseweg. L - Langeleenweg; - fietspad achterlangs Leharlaan, Rossini- laan en Steve Bikostraat. N - Noordbeekseweg; - fietsroute van Noordbeekseweg door Westerzicht naar Weyevlietweg. P - Papegaaienburg; - President Rooseveltlaan. S - fietspad langs Sloeweg. V - Verlengde Bonedijkestraat; - Vlissingse Kleiweg; - Vrede hoflaan. W - fietspad Weyevlietweg. Z - Zuidbeekseweg; - fietspad van Zuiderzeestraat naar Sloe- brug en Veerhavenweg. Met ingang van 1 januari aan staande moeten alle zieken fondsverzekerden zelf een premie gaan betalen aan het ziekenfonds. Dit is de zoge noemde nominale premie. Ook als u een uitkering hebt, moet u dat bedrag maandelijks gaan betalen. U zult hiervoor recht streeks door het ziekenfonds worden benaderd. Zoals het er nu naar uitziet zal echter uw netto-uitkering ongeveer met eenzelfde bedrag omhoog gaan. De door uzelf aan het zieken fonds per 1 januari a.s. te beta len bedragen zijn per maand: f 13,- per volwassene en f 6,50 per kind tot 18 jaar. U betaalt echter nooit meer dan voor twee kinderen. Een vader en moeder met twee of meer kinderen beneden de 18 jaar moeten dus in totaal f 39,- per maand rechtstreeks aan het ziekenfonds gaan betalen. Het ziekenfonds zal dit bedrag maandelijks rechtstreeks bij u in nen. Dat gebeurt voor het eerst in december aanstaande. De premie moet namelijk maande lijks vooraf betaald worden. Uw nieuwe uitkeringsbedrag ont vangt u echter pas in januari. Houdt u daarom rekening met de komende betaling aan het ziekenfonds! Voor alle nadere informatie over de nominale zieken fondspremie kunt u terecht bij het Ziekenfonds Midden- en Noord-Zeeland in Middelburg (telefoon 01180 - 34520). (Foto Ruben Oreel). Klassieke techniek als basis van een hedendaagse bewe gingstaal. Bewegen vanuit eigenschappen van het li chaam. Meer nog: de rugge- graat. Techniek en stijl zijn belangrijk, napoëtische ex pressie. Dat is wat 'Blue Ran Dances' be weegt. Twee dansers en een danseres/choreografe. Ze ko men uit Israël, wonen in Brussel, werken in België, Frankrijk, Duitsland en Nederland. De naam van hun programma: "Two by One". De inhoud: on derlinge verhoudingen van steeds twee mensen. De mu ziek: een combinatie van joods- traditionele klanken, minimal music en rock. 'Blue Ran Dances' treedt zater dag op in het Vestzaktheater (Bellamypark). Aanvang 20.30 uur. Toegangskaartjes zijn te koop bij de VVV (Nieuwendijk 15). Ze kosten f 15,--. Eigenaren van een CJP of een Pas 65 beta len f 11,50. In de commissies van advies en bijstand - zie het bericht el ders op deze pagina - hebben alleen raadsleden zitting. In bestuurscommissies zult u eveneens raadsleden tegenko men. Maar ook mensen uit het 'werkveld' van die 'club'. Zo zijn in de Culturele Raad bij voorbeeld muziek- en andere cultuurminnende verenigin gen vertegenwoordigd. Maar of het nu om een bestuurs commissie of om een van ad vies en bijstand gaat: de ver gaderingen ervan zijn openbaar. Belangstellenden hebben er ook spreekrecht. De Culturele Raad vergadert morgen, donderdag de 8ste. Plaats: welzijnscentrum 'Bach ten Komme'. Aanvang: 20.00 uur. Daar is tevens het kantoor van de Culturele Raad onderge bracht. De vergaderstukken in zien, en er eventueel een toelichting op vragen, is daar na tuurlijk mogelijk. Dezelfde papie ren liggen ook ter inzage in de informatiehoeken in het stadhuis en in de bibliotheek (Lange Zel- ke 91). Vanmiddag (woensdag) ontmoe ten de leden van de bestuurs commissies 'Swanenburgh' el kaar. Deze vergadering wordt gehouden in het gebouw (Zaai hoekweg) van deze scholenge meenschap voor lager beroepsonderwijs. De aanvang is om 16.00 uur. Even later, om 20.00 uur, begint de bijeenkomst van de bestuurs commissie voor de Middelbaar Technische School. Ook deze vindt plaats in het schoolgebouw (Marconiweg). Nadere informatie over de ver gaderingen van deze twee bestuurscommissies kunt u vra gen bij de afdeling onderwijs in het stadhuis. U kunt de secreta rissen rechtstreeks 'aan de lijn' krijgen als u 87328 of 87271 draait of intoetst. Op zoek naar informatie op het gebied van onroerend goed? Dan zou het Kadaster Zeeland wel eens het aangewezen adres kunnen zijn. U kunt daar namelijk terecht voor inlichtingen over, bij voorbeeld: -- eigendom en hypotheek van huizen en landerijen; -- de juiste ligging van eigen- domsgrenzen. Maar voor afdrukken van kadastrale- en topografische kaarten bent u welkom bij het Kadaster. "Onbekend maakt onbemind". Misschien ging dat gezegde hier tot nu toe ook voor u op. Wilt u, na het lezen van bovenstaande, meer weten over deze Dienst van het Kadaster en de Openba re Registers? U kunt dan bij de Directie Zeeland een informatie pakket opvragen. Het adres is: Vrijlandstraat 31, 4330 EA Mid delburg. Het telefoonnummer is: (01180) 37200. Het kantoor is op maandag tot en met vrijdag ge opend van 09.00- tot 16.00 uur. De raadsvergadering wordt de ze maand niet op de gebruike lijke laatste donderdag gehouden. In verband met de Kerst(vakantie) komt de raad al op donderdag 22 december bijeen. Nu is het vergaderschema van de commissies van advies en bijstand afgestemd op dat van de raadsvergaderingen. Ook de commissies worden daar om een week vroeger dan nor maal gehouden bij elkaar 'geroepen'. Dat is in de meeste gevallen of deze of volgende week. De commissies die deze maand burgemeester en wethouders zullen adviseren zijn die voor: -- de economische zaken op maandag 12 december, aan vang 16.00 uur; -- financiën op woensdag 14 december, aanvang 17.00 uur; -- volkshuisvesting op dinsdag 13 december, aanvang 17.00 uur; -- onderwijs op dinsdag 13 de cember, aanvang 19.30 uur; -- openbare werken op maan dag 12 december, aanvang 19.30 uur; -- personeelszaken op woens dag 14 december, aanvang 17.00 uur; -- sociale aangelegenheden op woensdag 14 december, aan vang 19.30 uur; -- verkeer op woensdag 7 de cember, aanvang 20.00 uur; -- welzijn op maandag 12 de cember, aanvang 17.00 uur. Al deze vergaderingen worden gehouden in het stadhuis. En, al is dat misschien een 'open deur intrappen', ze zijn openbaar. Eigenlijk veel meer dan dat. Be langstellenden hebben ook recht om mee te praten over de onderwerpen die op de agenda staan. Een vast punt is altijd de rondvraag. Ook het publiek mag daar onderwerpen aan de orde stellen, als ze maar tot het be leidsterrein van de commissie behoren. Overigens: de agenda's en an dere papieren voor de verga deringen liggen ter inzage in de gemeentelijke informatie- hoeken in het stadhuis en de openbare bibliotheek. Ook bij de secretarissen van de com missies kunt u meer te weten komen. Hun namen en adres sen staan in de informatiegids 'Kijk op Vlissingen'. Vanavond vindt vanaf 19.30 uur in het gebouw van de speeltuin aan de Van der Helstlaan een informatie avond voor de buurtbewoners plaats. Onderwerp van bespre king vormt het opheffen van de bodemverontreiniging in deze straat. De gemeente heeft voor deze bijeenkomst alle buurtbewoners uitge nodigd. Vanavond zal onder andere in formatie worden gegeven over de werkwijze bij het afvoeren van de verontreinigde grond. Ook is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Hiervoor zijn onder anderen vertegenwoordi gers aanwezig van de afdeling Milieuzaken van de gemeente en van het aannemingsbedrijf dat het werk zal uitvoeren. Er rijdt steeds meer verkeer over het zuidelijke deel van de de Bossenburghweg. Dat is het gedeelte tussen de Hercu les Segherslaan en de drukke Sloeweg. Vooral bij de kruising met de Govert Flincklaan leidt dat tot gevaarlijke situaties. Fietsers komen er nogal eens in de knel. Dat zijn dan met na me de leerlingen van de Vlis singse Schoolvereniging, die in de 'noordelijke' wijken wo nen. Bij het uitgaan van de school (die aan de Govert Flincklaan ligt) moeten zij na melijk de Bossenburghweg oversteken. Pas dan kunnen ze op het fietspad richting Bos senburgh komen. De foto geeft daar een beeld van. Om aan deze gevaarlijke situa- In de volgende gebouwen zijn gemeentelijke informatiehoe ken ondergebracht: -- de openbare bibliotheek (Lange Zelke 91), geopend op maandag van 13.30- tot 20.00 uur, dinsdag, woens dag, vrijdag van 10.00- tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00- tot 12.30 uur; -- het stadhuis, bij het Stafbu reau voorlichting en in spraak, geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur; -- het wijkcentrum 'Middenhof' (Kanaalstraat 64, Oost- Souburg), geopend op maandag-, dinsdag-, woensdag- en donderdag avond; bovendien op dinsdag- en donderdag middag; -- het wijkcentrum 'Open Hof' (Alexander Gogelweg 59, Paauwenburg), geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00-23.00 uur; -- het buurthuis 'Aldegonde' (Westerzicht 386), geopend op onregelmatige tijden. Bij een bezoek is het raadzaam van te voren te bellen (tel. 66318). Vanavond, woensdag, verga dert in het stadhuis de Eman cipatiecommissie. De aanvangstijd is 20.00 uur. De bijeenkomst is uiteraard open baar. Bovendien heeft het pu bliek er spreekrecht. De agenda en de bijbehorende ontwerp-adviezen, brieven en dergelijke liggen ter inzage. In, bijvoorbeeld, de gemeentelijke informatiehoeken. En bij het bu reau welzijn in het stadhuis. Daar werkt de ambtelijk secreta ris van de commissie. Zij geeft u graag een nadere toelichting, ook telefonisch. Haar rechtstreekse telefoonnummer is 87268. ties een einde te maken, heeft een enthousiaste moeder voor gesteld een verkeersbrigade op te richten. Zo'n brigade bestaat uit vrijwilligers. Die helpen bij toerbeurt de kinderen bij het oversteken van de kruising. Ze krijgen daarvoor van de ge meentepolitie de beschikking over duidelijk herkenbare kle ding. En, niet te vergeten, bord jes waarmee ze andere weggebruikers kunnen aange ven te stoppen. Het schoolbestuur heeft zich achter het voorstel geschaard. Enkele moeders hebben zich al aangemeld om mee te draaien in de verkeersbrigade. Het schoolbestuur is nog op zoek naar andere ouders of vrijwilli gers die ook mee willen doen. Zij kunnen zich opgeven bij de di recteur van de school. Als er voldoende vrijwilligers zijn om een verkeersbrigade te vormen, dan zal hoofdagent H.J. Brinkhaus van de ge meentepolitie een voorlich tingsavond verzorgen. Hij zal later ook de opleiding van de brigadiers op zich nemen. Voor nadere informatie over het bovenstaande kunt u uiter aard ook bij hem terecht. Hij werkt bij de verkeersdienst van de politie (bureau Mo lenstraat 1, tel.nr. 15050). Zoals bekend wordt Vlissingen de vestigingsplaats van de Regi onale Omroep Zeeland. Het ge meentebestuur heeft daarvoor het wijkcentrum "Middenhof" be schikbaar gesteld. Ik wil hier mijn erkentelijkheid uitspreken aan de veertien huurders van ruimten in dit gebouw voor de uitstekende medewerking die zij hebben ver leend bij het vinden en accepte ren van andere huisvesting. Het is gelukt alle gebruikers opnieuw "onder dak" te brengen. Dezer dagen heeft minister Brinkman de gemeenten opge roepen meer asielzoekers op te nemen. De gemeente Vlissingen heeft destijds de principetoezeg ging gedaan naast 50 asielzoe kers ook 50 zogenoemde "uitgenodigde vluchtelingen" op te nemen. Het ministerie van WVC heeft van dat aanbod geen gebruik gemaakt. Het college vindt daarom een uitbreiding van het aantal op te nemen asielzoe kers tot 60 verantwoord. Zoals bekend zorgt de gemeente voor huisvesting en andere materiële zaken, terwijl de Werkgroep Vlis singen van de Stichting Vluchte lingenwerk Walcheren voor de immateriële begeleiding zorg draagt. En het mag gezegd wor den: dat doen ze zeer goed!. Het kinderopvangcentrum 'Otje' is verhuisd van de Dokter Ót- testraat naar de voormalige kleu terschool Prinses Irene aan de Nieuwstraat. Het vorige maand door de gemeenteraad aanvaar de Welzijnsprogramma 1989 maakt het mogelijk de halve da gopvang volgend jaar uit te brei den tot dagopvang. Het overleg met de Stichting Kindercentra om dit zo spoedig mogelijk te ver werkelijken zal op korte termijn beginnen. De gemeenteraad heeft vorige maand het Welzijnsprogramma 1989 ongewijzigd vastgesteld, nadat tevoren onder meer op grond van maatschappelijke reacties flink was gediscussieerd over de voorgenomen herstructu rering van het sociaal-cultureel werk. Om misverstanden te voor komen is het misschien goed hier nog eens te benadrukken dat de raad akkoord is gegaan met de vertrekpunten die het college in het Welzijnsprogramma 1989 heeft aangegeven. Eerst volgt nu zorgvuldig overleg met de betrok ken instellingen, ledereen heeft dan de kans eventuele bezwaren beargumenteerd in te brengen. Het college van b. en w. zal daar na een definitief standpunt bepa len, waarna de gemeenteraad omstreeks midden 1989 een ver antwoorde beslissing kan nemen. Tijdens de begrotingsbehande ling in de gemeenteraad vorige maand is het emancipatiebeleid nadrukkelijk aan de orde ge weest. Terecht, want het college vindt dit een belangrijk beleids aspect. Het emancipatieplan dat de raad ruim drie jaar geleden heeft vastgesteld wordt momen teel door de emancipatiecom missie in nauwe samenwerking met het bureau welzijn geëva lueerd. Er zal ook aandacht wor den geschonken aan het zogenoemde emancipatie- facetbeleid, onder meer op het gebied van onderwijs, werkgele genheid en volkshuisvesting. De bedoeling is dat na een inspraa kronde de gemeenteraad het nieuw voorgestelde beleid vaststelt en opdracht geeft tot uit voering. Vooruitlopend op de evaluatie is bij de gemeente een interne werkgroep gevormd van wat ik zou willen noemen "aan dachtsfunctionarissen". Het zijn ambtenaren uit verschillende be leidsvelden die periodiek bijeen komen om emancipatie-aspecten te onder kennen, te bespreken en in be leidsvoorstellen te verwerken. Het college meent dat op deze wijze de aandacht voor emanci patiezaken het best kan worden verwezenlijkt.

de Vlissinger | 1988 | | pagina 5