I w WELLICHT GAAT ER BIJ U EEN BRANDEN ALS U BIJ WEYTS UW LICHT OPSTEEKT OVER VER LICHTING Politiek Sociaal/Milieu Beurs Buurt/Wijk Cursus Maai schappij Sport Gezondheid Clubs Cultuur Verenigingen Woensdag 16 november 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER Veere - Ook de gemeenteraad van Veere stort zich op de be groting 1989. De vergaderingen worden woensdag 23 november om 1 5 uur en donderdag 24 no vember om 14 uur gehouden. Aan de orde komt onder meer de vaststelling van het welzijnspro- gramma voor het komende jaar. Link - Het nieuwste nummer van Link staat in het teken van armoede en armen. Achtereen volgens neemt de krant de rege- ringspolitiek, de PvdA, de vak bond, het CDA, de banenplan nen en de kerk op de korrel. Conclusie: de pijlers van de ver zorgingsmaatschappij rotten door en mensen raken steeds meer in armoedeproblemen. De 'normaal'baan, het 'normaal'ge- zin en economische 'groei' zijn de veroorzakers van de huidige armoede. Pas als dat wordt on derkend, kan er iets aan worden gedaan, vindt Link, die aankon digt in het volgende nummer het beleid van de gemeente Vlissin- gen onder de loep te nemen. De krant is elke dinsdag vanaf 12 uur verkrijgbaar op het redactie adres, Hogeweg 103 in Vlis- singen. Moer pe ttxin c«makkeluk BAWT?f KU«MTV kMJ6£/V Illustratie uit het nieuwste nummer van Link. Domburg - In de vergadering vgn de gemeenteraad van Dom burg komt het meerjarenpro gramma van de wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing aan de orde. B en w stellen onder meer voor om de subsidie voor de particuliere woningverbete ring van f 60.000,— te verho gen naar f 80.000, Voor de reconstructie van de Schuit- vlotstraat willen b en w de jaar lijkse bijdrage op grond van deze wet, f 120.000, uittrekken. De vergadering wordt gehouden op donderdag 17 november en begint om 19.30 uur. Jubilarissen - Vanwege hun langdurig lidmaatschap worden vrijdag 18 november maar liefst zevenentwintig leden van de AbvaKabo afdeling Middelburg gehuldigd. Dit tijdens een feestelijk diner in hotel Nieuwe Doelen in Middelburg. Aan de uitreiking vooraf geeft M.L. Strous, districts-bestuurder van de FNV, een toespraak. De ont vangst is om 18 uur, het diner begint om 19 uur. Schoonmaakpersoneel - Om dat er veel onwetendheid bestaat over hun rechten hou den de afdelingen Vlissingen, Souburg en Middelburg van de Industriebond FNV aan de hand van de CAO donderdag 17 no vember een informatie-avond voor medewerkers van schoon maakbedrijven. Ook het laatste nieuws over de CAO- onderhandelingen komt aan bod. De avond begint om 20.30 uur in het Zuiderbaken aan de Middelburgse Rentmeesterlaan, de toegang is gratis. Zowel le den als niet-leden van de bond zijn welkom. Klaas de Jonge - Vanwege zijn activiteiten tegen het apart heidsregime zat Klaas de Jonge een jaar vast in de Nederlandse ambassade in Zuid-Afrika. Dins dag 22 november geeft hij in het gebouw van de Jongerenbewe ging verbonden met de FNV aan de Middelburgse Dam zijn visie over de situatie in Zuid-Afrika toen en nu. Daarna is er gele genheid tot discussie. De aan- vang is om 20 uur. Mariekerke - De gemeenteraad van Mariekerke vergadert dins dag 22 november om 16 uur in het gemeentehuis. Om 16 uur wordt de normale agenda be handeld. Daarbij komen onder meer het vaststellen van het jaarprogramma Welzijn 1989 en het uitvoeringsprogramma van de verkeersactie 'actie 25%' aan bod. Om 19 uur komen de belastingvoorstellen voor de be groting 1989 aan bod. B en w willen onder meer de onroerend goed-belasting en de hondenbe last ingverhogem Middelburg - De multifunctio nele sportvloeren in de gymza len aan de Rotterdamse Kaai functioneren niet. Binnen een jaar verschenen er al scheurtjes in. Een nieuwe toplaag mocht niet baten zodat de directeur ge meentewerken een algehele re novatie adviseert. Dit is een van de punten die de Middelburgse gemeenteraad in de vergadering van maandag 21 november be handelt. De vergadering begint om 14 uur. Vlissingen - De Vlissingse ge meenterad verdiept zich woens dag 16 november om 1 9.30 uur en vrijdag 18 november om 10 uur in het ontwerp- welzijnsprogramma 1989, de verdeling van de middelen voor de stadsvernieuwing 1989, het ontwerp milieu-actieplan 1989 en de gemeentebegroting 1989. Voor de stadsvernieuwing is ko mend jaar f 3.847.156,— be schikbaar. B en w willen acht ton uittrekken voor het herstel van de monumenten en de beeldbepalende panden. Voor de woonbuurtaanpassingen is f 425.000,— beschikbaar en voor de herinrichting van de winkelgebieden f 450.000, Detailhandelaren die hun bedrijf willen verplaatsen naar het kern winkelgebied of die hun winkel pui willen verbeteren, zouden in 1 989 aanspraak moeten kunnen maken op de herstructure ringspot voor het winkelappa- raat, waar f 375.000,— in zit. CDA Vrouwenraad - Het voormalig Tweede Kamerlid H. Evenhuis-Essen spreekt maan dag 21 november in de Prins van Oranje in Goes over 'De ouder wordende vrouw'. De lezing is bestemd voor leden van het CDA-Vrouwenberaad en andere belangstellenden. De aanvang is om 14 uur. Natuurkundig Gezelschap - Naar een milieuvriendelijker in- sectenbestrijding: beïnvloeding van het gedrag van schadelijke en nuttige insecten. Dat is het thema van de lezing die M. Dic- ke van de vakgroep Entomologie van de Landbouwuniversiteit in Wageningen woensdag 23 no vember voor het Natuurkundig Gezelschap geeft. Hij gaat voor al in op de biologsiche insecten- bestriding als alternatief voor de huidige chemische insecten- bestrijding in landbouw en ge zondheidszorg. De lezing begint om 20 uur in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. De toegang is voor zowel leden als niet- leden gratis. Kerstkaartenactie - De leden van de Middelburgse scouting groep de Lutemgroep hebben zelf originele kerstkaarten ont worpen. Van zaterdag 19 no vember tot 24 december verko pen de leden die in een kraam aan de Lange Delft. Daarvoor hebben ze zelfs de kerstman in geschakeld. Met de opbrengst wordt de kas aangevuld en spel- materiaal aangeschaft. Kinderziekenhuis - De Junior Kamer zamelt geld in voor het onderzoek van het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht naar wiegedood. Voor de benodigde randapparatuur heeft de Junior Kamer f 30.000,— nodig. Om het onderzoek naar erfelijke stofwisselingsziekten te bespoedigen is nog f 1 5.000,— nodig voor een zogenaamde au tosampler, een apparaat dat on bemand dag en nacht monsters analyseert. Wie de actie wil steunen kan zijn bijdrage kwijt op bankrekening 49.91.14.787. Dit ten name van de Junior Ka mer Walcheren. Het gironum mer van de Amro bank is 1068635. Unicef wenskaarten - In een paar weken tijd hebben de leer lingen van de Oranje Nassau Mavo en de Waayenburgh uit Middelburg en Scheldemond uit Vlissingen voor ruim tienduizend gulden aan Unicef artikelen ver kocht. De Zonneveldschool in Oostkapelle heeft een Unicef winkeltje geopend, dat elke vrij dag tussen 14.30 en 15.30 uur is geopend. De wenskaarten zijn ook te koop in de Vlissingse Mi- ro en de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Vluchtelingenzorg - In de week van maandag tot en met zondag 26 november houdt ZOA-Vluchtelingenzorg een col lecte in de gemeente Middel burg. Met de opbrengst steunt vluchtelingenzorg een dorpen project voor Mozambiquaanse vluchtelingen in Malawi. Deze mensen zijn gevlucht voor de al jaren durende burgeroorlog in hun land. In het grensgebied worden voor hen dorpen met watervoorziening, onderwijs en medische zorg opgezet. Collec tanten kunnen zich opgeven bij mevrouw Adriaanse, 01180-25719 of bij het hoofd kantoor van Vluchtelingenzorg in Apeldoorn, 055-222450. Epilepsie Fonds - Het Natio naal Epilepsie Fonds zoekt 'be taalde' vrijwilligers, mensen die mee willen helpen met de voor bereiding en de begeleiding van de jaarlijkse collecte in de regio. Deze collecte levert de laatste jaren namelijk een steeds beter resultaat op, en het epilepsie- fonds wil dat met een structure le versterking zo houden. De vrijwilligers moeten negen maanden per jaar twee dagen per week beschikbaar zijn en over een auto beschikken. Infor matie is verkrijgbaar bij P. Poot, 01726-13920. Giften Afasiesoos - De Afa- siesoos Walcheren ontvangt de ze week maar liefst twee giften. De Rotaryclub Walcheren over handigde de penningmeester maandag 14 november een cheque voor het totale werk van de soos. Donderdag 1 7 novem ber bieden twee leden van de ondernemingsraad van De Schelde de soos dia- en video apparatuur voor de soosbijeen- komsten en voorlichtingspro gramma's aan. Dit in het kader van een humanitair project. Kledinginzameling - De Kle- dinginzameling Charitatieve In stellingen verzamelt dinsdag 22 november kleding in Arnemui- den. De inwoners krijgen een plastic zak waarin ze draagtjare kleding, textiel en schoenen kunnen stoppen. Met de op brengst worden de Stichting 'Hulp aan landgenoten in Indo nesië' en de Stichting 'Nederland-Lesotho' gesteund. Vietnam - Het Medisch Comité Nederland-Vietnam bestaat de ze maand twintig jaar. Het comi té steunt ziekenhuizen en kleine medische dorpsposten in Viet nam met medicijnen, chirurgi sche sets, melkpoeder, vitami nen en antibiotica. Ook is er een compleet Nederlands ziekenhuis opgebouwd. Vooral kinderen en babies hebben die hulp hard no dig. Wie het comité wil steunen kan - onder vermelding van 'voor de allerjongsten' - een bij drage storten op giro 10 90 400 ten name van het Medisch Co mité in Amsterdam. Snuffelmarkt - De Vlissingse Wandelsportvereniging Willen is Kunnen houdt voor het eerst in haar geschiedenis een snuffel markt annex bazar met kleine huishoudelijke artikelen, boe ken, speelgoed en kleding. De markt wordt gehouden op zater dag 19 november in het clubhuis in de voormalige Willem III ka zerne aan de Vlissingse Oran jestraat 8. De zaal is geopend van 10 tot 13 uur. Verkoping - De, vrouwenvere niging Persis verkoopt op de jaarlijkse najaarsverkoping kle ding, borduur- en haakwerk, bloemen en gebak. Verder is er een boekenstand, speelgoed en een grabbelton. De najaarsver koop wordt zaterdag 1 9 novem ber gehouden in de Mavo aan de Koninginnelaan in Middelburg en is geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 1 5.30 uur. Garageverkoop - In de garage aan de Middelburgse Driewe genhof 301 verkoopt de wijk- vereniging Dauwendaele zater dag 19 november artikelen als boeken, grammofoonplaten en meubilair. De garage is van 9.30 tot 14 uur geopend. Snuffelmarkt - De Delta Band uit Vlissingen heeft zaterdag 19 november weer een snuffel markt in de voormalige' jeugd herberg aan de Vlissingse Bree- waterstraat. Van 9.30 tot 13 uur gooit de band meubels, kasten, koelkasten en slaapka mermeubelen in de verkoop. Snuffelmarkt - De Zeeuwse Ontspanningsclub voor Doven en Slechthorenden houdt zater dag 10 december een snuffel markt in winkelcentrum Dau- wendale. Wie spullen heeft voor deze markt kan bellen naar T. de Witte, 01180-15505. De spul- len worden opgehaald. Handwerkbazar - Op de hand- werkbazar van de Stichting Wel zijn voor Ouderen in Vlissingen zijn tafelkleden, sokken, schor ten, kraalwerken, babykleertjes, gehaakte kleedjes en kerstkleed jes te koop. De bazar wordt ge houden donderdag 17 novem ber in Bachten Komme in Vlis singen en is geopend van 1 3.30 tot 16 uur. Van Turnhoutstraat - Het huurderscomité WSW/Van Turnhoutstraat heeft maandag 21 november een openbare ver gadering in wijkcentrum Mid denhof, Kasteelstraat 64 in Oost-Souburg. Het comité bespreekt onder meer de stand van zaken rond het schoorsteen vegen en de woonbuurtvereni ging en de ontwikkelingen rond de nog steeds aanwezige vocht- problemen. Ritme en beweging - Het the ma van de ZIKV-cursus voor haanlozen is ritme en beweging. De cursus bestaat uit zes bijeen komsten. De eerst is op woens dag 30 november tussen 9.30 en 12 uur. Samen met een do cent drama, een docent kera miek en een docent schilde ren/tekenen verdiepen de cur sisten zich in de mogelijkheden, van beeldend bezig zijn. De cur sus kost f 15, Informatie en opgave bij het ZIKV, telefoon 01180-34711. Sfeerverlichting leuk op 5 december, mooi op 25 december! INTERIEURADVISEURS kremerstraat i5-i9. (in t vierkantje) bergen op zoom. telefoon oi64o-54k64 Russische joden - Op initiatief van een aantal christelijke en joodse organisaties is er zater dag 19 november in de Middel burgse Getuigeniskerk een avond over de geloofsvrijheid van joden en christenen in de Oostbloklanden en dan met na me in Rusland. Sprekers zijn de joodse, Russische dissident Jo seph Begun, de Roemeense pre dikant Constantin Sfatcu en de woordvoerder van de christelijke ambassade in Jeruzalem, Jan Willem van der Hoeven. De aan vang is om 20 uur. Borstonderzoek - Zeeuwse vrouwen boven de veertig jaar kunnen zich sinds kort op borst kanker laten controleren in het Borstonderzoekcentrum (BOC), Schuttershof 17 in Goes. Om duidelijk te maken wat het werk van het BOC precies inhoudt, zijn er op de woensdagen 23 en 30 november en 7 december tussen 14 en 16 uur voorlich tingsbijeenkomsten. Het BOC is bestemd voor vrouwen die geen borstklachten hebben. Dit om een eventuele borstkanker zo vroeg mogelijk op te kunnen sporen. Vrouwen die mee willen doen aan het onderzoek kunnen zich aanmelden via 06-821 21 02. Transcendente Meditatie - Transcendente Meditatie is een eenvoudig onder de knie te krij gen techniek om stress en span ningen op te lossen en te voor komen. Het TM-centrum Zee land zet regelmatig cursussen op. Ter introductie van de laat ste cursus van dit jaar, van za terdag 26 tot en met dinsdag 29 november, zijn er woensdag 23 en donderdag 24 november twee informatie-avonden. De eerste wordt gehouden in het TM-centrum aan de Kloetingse- weg 5 te 's Heer Abtskerke, de tweede in zaal 2 van de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg. Beide bijeenkomsten, voor zo wel deelnemers als belangstel lenden, beginnen om 20 uur. In lichtingen zijn verkrijgbaar via 01103-1904. Anti-dieet - Dik zijn, dik voelen en eetzucht zijn - ondanks alle aandacht van de media, institu ten en dieet-deskundigen - diep gaande en pijnlijke ervaringen voor vrouwen die zonder schuld gevoelens plezierig willen eten en die willen vermageren zonder op dieet te gaan. Deelnemers kunnen zich opgeven via 01180-34929. Deelname is gratis. Psychiatrie - De Provinciale In terkerkelijke Werkgroep voor fa milieleden en vrienden van (ex-)psychiatrische patiënten 'In Perspectief' verzorgt donderdag 24 november een gespreks- avond in kerkcentrum De Hoeksteen in Middelburg. De aanvang is om 19.45 uur. Wie meer wil weten over de activitei ten van de werkgroep kan con tact opnemen met het Gerefor meerd Sociaal Centrum, 01180-13728, J. Dingemanse, 01184-64301, J.C. Wolters- Boon, 01180-11240 of P. Pau- lus, 01180-26994. Amiga 2000 - De hobby com puterclub regio Zeeland houdt op maandag 21 november een bij eenkomst waarbij de Amiga 2000 centraal zal staan. Deze bij eenkomst waarbij ook andere vragen worden uitgewisseld vindt plaats in Open Hof in Vlis- singen en begint om 20 uur. Filters - Bij fotoclub De Draa dontspanner wordt donderdag 1 7 november vanaf 20 uur de werking van filters uitgelegd. Fo to Verschoore verzorgt deze de monstratie, waarbij via een vide ocamera de effecten zijn te zien. De bijeenkomst wordt gehouden in Middenhof in Oost-Souburg. Kadervorming - De Zeeuwse Sportraad heeft dinsdag 22 no vember in de achterzaal van het gemeenschapscentrum De Vroone aan de Vereekestraat in Kapelle een informatie-avond over kadervorming in de sport. Sprekers gaan in op de ontwik kelingen en achtergronden en de achergronden van de thema avonden in Zeeland, marketing en sport, kaderbegeleiding als basis voor verantwoorde jeugdsport en de problemen met de sporttechnische onderwer pen in Zeeland. Over elk onder werp wordt gediscussieerd. De avond begint om 20.15 uur. Aan de informatie-avond vooraf is er om 19.15 uur een vergade- ring van de Sportraad. Sint Nicolaastocht - De Vlis singse wandelsportvereniging de Vrolijke Tippelaars houdt za terdag 26 november de traditio nele Sint Nicolaastocht van 5, 10, 1 5 of 25 kilometer. Wande laars voor de eerste drie afstan den vertrekken om 14 uur bij het clubhuis van Zeeland Sport aan het Vlissingse Baskenburgplein. Deelnemers aan de 25 kilome- tertocht vertrekken om 12 uur. Bij de rust in de Marijkeschool in West Souburg delen Sint en vier pieten chocolademelk en specu laas uit. Sint reikt ook de specia le medailles uit. A. Meerman- Haarbosch van het secretariaat, telefoon 01184-64753, kan er meer over vertellen. Sport Steunt - De Stichting Sport Steunt Zonneveld bezoekt donderdag 17 november haar geadopteerde inrichtingen om de geschenken voor 1988 aan te bieden. Achtereenvolgens krijgen Stichting De Sterre, Hui ze Den Berg in Goes, Verpleeg inrichting Vijvervreugd en Dag verblijf De Windroos in Middel burg, Huize Ipenoord in Oostka pelle, Vereniging Kinderzorg en Zeehospitum Zonneveld in Oost- kapelle een bezoek. Gehandicaptensport - De Zeeuwse Sportraad heeft de brochure Gehandicaptensport in Zeeland uitgegeven. In deze der de editie geeft de sportraad een volledig overzicht van alle sport en spelmogelijkheden voor ge handicapten. Het aantal weke lijkse activiteiten is gestegen naar zesentwintig. Het boekje is voor drie gulden verkrijgbaar bij de Zeeuwse Sportraad, Dam 31 Middelburg, tel 01180-82500. Schermen - Schermen is een zeer snelle, dynamische, elegan te en tactische sport, vindt de Schermclub Vlissingen. De club heeft nog ruimte voor nieuwe le den. Belangstellenden zijn op de dinsdagen 22 en 29 november van 2130 tot 23 uur welkom in de Bouwen Ewoutschool aan de Vlissingse Verkuyl Quakke- laarstraat. De Russische dissident Jo seph Begun vertelt vrijdag over de situatie van de joden in de Sovjet Unie. Francaise - Philippe Elan zingt voor de afdeling Walcheren van Alliance Francaise des Pays-Bas werken van onder meer Jacques Brei, Jean Ferrat en Martijn Breebaart, die hem op piano be geleidt. Hij doet dat zaterdag 19 november in de aula van de Scholengemeenschap Walche ren aan de Middelburgse Elzen laan. Elan won in 1986 het Charles Trenetconcours en stu deert in Nederland zang en Ne derlands. Zijn optreden begint om 20.1 5 uur. Theater - Het open jongeren centrum Midgard aan de Middel burgse Kuiperspoort heeft een eigen theaterwerkgroep opge zet. De bedoeling dat deze werkgroep zelf volledige thea- terprodukties gaat maken, waarbij dus ook het schrijven van een script, het maken van decors, en het verzorgen van de kleding en grime aan bod ko men. Momenteel zijn er tien le den, waarvan er vijf daadwerke lijk willen acteren. De meisjes zijn daarbij zwaar in de minder heid. Deelnemers kunnen zich melden bij Midgard, 01180-14281 of even langs ko men. De toneelgroep komt elke zaterdag om 16 uur bij elkaar. Dierententoonstelling - Fa zanten, ganzen, eenden, grote hoenders, dwerghoenders, sier- duiven, konijnen, cavia's en hamsters, in de Middelburgse evenementenhal De Kruitmolen zijn er van vrijdag 18 tot en met zondag 20 november ruim 1360 te bewonderen. Aan de jaarlijkse Delta-Show van de kleindie- rensportvereniging Walcheren doen tweehonderd fokkers uit Zeeland, Noord-Brabant, Zuid- Holland en België mee. Hun mooiste dieren winnen een prijs. De tentoonstelling is geopend op vrijdag van 20.30 tot 22.30 uur, zaterdag van 10 tot 21 uur en zondag van 10 tot 17 uur. Kleindierententoonstelling in De Kruitmolen. Duivententoonstelling - De jaarlijkse duivententoonstelling van de Vlissingse postduiven vereniging De Posthoorn is op zaterdag 19 november in de Ber- lagestraat 18 in Vlissingen. De tentoonstelling is vanaf 14.30 uur geopend. Honden EHBO - Dierenarts L. Huiskes-Cornellisse geeft maan dag 21 november praktische les in EHBO voor honden. Ze doet dat voor de Hondenvereniging Walcheren in het Zuiderbaken aan de Middelburgse Rent meesterlaan. De avond begint om 20 uur. Doven - De Zeeuwse Ontspan ningsclub voor Doven en Slecht horenden is verhuisd. De club heeft haar wekelijkse vrijdagavond-bijeenkomst voor taan in de J. Magnusstraat 8 in Middelburg. Bezoekers kunnen op deze ontspanningsavonden onder meer sjoelen en klaverjas sen. Belangstellenden kunnen 'contact opnemen met de voor zitter van de ZOCD, A.T. de Wit te, J. Magnusstraat 8, 4336 GE Middelburg. Het nummer van de teksttelefoon van De Witte is 01180-15505. PCOB - De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond houdt woensdag 23 november de maandelijkse ledenvergadering in De Schakel aan de Middelburgse Bach- tensteene. De aanvang is om 14 uur. Na het huishoudelijk gedeel te geeft sociaal raadsman Jan van der Velde voorlichting over het sociaal raadsmanschap. De lezing is toegankelijk voor alle belangstellende ouderen. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur. liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. Do 17 t/m wo 23 november AAGTEKERKE: Hervormde Gemeente. Zo 10 uur: ds. R.W. van Mourik, gezinsdienst, 19 uur: ds. W. Vijf winkel ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente Markt 12, zo. 9.30 en 15 uur: ds. P.J. v.d. Kraan. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: gez. gereformeerd, Hervormde dienst, ds. Köther-Middelhoek. DOMBURG: Hervormde Gemeente, Markt 8. Zo. 10 uur: ds. D. van Boven, 19 uur: ds. C.A. Westerveen, gez. dienst in Herv. Kerk. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. C. Simons, 14.30 uur: ds. G. Kalksma. Hervormde Gemeente, zo. 14.30 uur: ds. G. Kalksma, gez. dienst in Geref. Kerk. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 19 uur: dhr. J. Sinke, jeugdd. m.m.v. jongerenkoor Middelburg. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: kand. B. Hey- ting uit Hendik Ido Ambacht, 19 uur: dhr. Sinke, jeugdd. in Geref. Kerk. HOOGELANDE: Christengemeenschap, Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30, mevr. Spaans. KOUDEKERKE: Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: dhr. J. v.d. Putte, 14.30 uur: dhr. P.A. Trimpe Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: gez. gereformdderd, Hervormde dienst, de heer v.d. Putte. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: kand. G. Huisman. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Kossen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. W.M. v.d. Berg, 17 uur: ds. P. Paulus. Hofpleinkerk, Hofplein 9.30 uur: ds. L.J.G. Ykel, 14.30 uur: ds. L.Th. Witkamp. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Pau lus, 17 uur: ds. L.J.G. Ykel. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt. 9.30 uur: ds. J. Dubbink. Wijkgemeente Geref. Bond, Nieuwe kerk, 11 uur, drs. M. Verduin, 16 uur: ds. C. Trouwborst. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, Jongerenkapel, 10 uur: J. Locht. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: dhr. A. Jor- ritsma. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. 0. Elseman. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, dhr. A. v. Rijswijk. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: kpt. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Buissing-v. Beers. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel huisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. G. van Atten uit Gorkum. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10 uur: mevr. ds. M.C.A. Groot-Aris. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom- bardltraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: C. v.d. Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. v. Oostende OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 uur: ds. G.J. Mink, knd. jongste en middengroep, 17 uur: ds. W.A. vd. Berg. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H.v. Oostende. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. E.V.E. Wijnands, 17 uur: ds. L.Th. Witkamp. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie al.v. br. Cornelissa Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. J. de Boon, 19 uur: ds. N. Köther-Middelhoek. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. L. Koelmans. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: kand. F.L. van Dijke, 17 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Oranjeplein, 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk, 19 uur: ds. de Boer. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: kapt. C.D. Bijl. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: M.V.J. de Craene, 14.30 uur: ds. G. Kalksma, gez. dienst te GAPINGE. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Baks. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion, Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Kossen. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktI. De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: G. Zomer. Hersteld Apostolische Zendinggemeente, Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Za St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, 17 uur: hr. Jorritsma. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glas houwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9,30 uur: ds. Van Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 15.30 tot 17.30 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: eredienst, dhr. A. v. Rijswijk, 10.15 uur: bijbelstudie. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kpt. C.D. Bijl, 19 uur: br. R. Weeland. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, za 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Za 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Hervormde Gemeente Fort den Haackweg 2, za 11 uur: ds. J. de Boer. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Nauta, 19 uur: ds. Mol. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Za 9.30 uur: ds. Westerveer. Do. 17 t/m wo. 23 november. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 13456. Zondag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Visites aanvra gen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder af spraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Zondag tot 24 uur: D.C. Bom, Badhuisstraat 81, tel. 01184 - 12233. Visites aanvragen voor dringen de gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijks weg 6, Nieuwland, tel. 01182 - 1340. Zondag: J.F.M. Bergen, Kanaalstr. 89, O-Souburg, tel. 01184 - 61500. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE. GAPINGE. OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189 - 1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE. ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F.N. van Eede, de Casembrootstr. 24, Westkapelle, tel. 01187 - 1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185 - 2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: A.H. Port, Tobagolaan 6, Vlissingen, tel. 01184 78290. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Mummelen, Markt 69, tel. 01180 - 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Paauwenburg, Troelstraweg 2A, tel. 01184 - 70717. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel. 01184 - 71140. MIDDELBURG: Van vrijdag 18 uur tot zo. 24 uur, J. Drij- dijk, tel. 01180 - 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Th.J. Driehuis-Van Hasselen, Vliss., tel. 01184 66548. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST, (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN. NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184 14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180 38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. GGD ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 34085 GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39 41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer 01180-84000 BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE VLissingen. Dag en nacht voor op name en aanmelding bereikbaar, tel. 01184 14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD Vlissingen (te vens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395).

de Vlissinger | 1988 | | pagina 21