informatiepagina van de gemeente vlissingen Vergadering gemeenteraad 'Betje Wolff herleeft in Vlissingen' Plan van aanpak leegstand flats Werk aan oprit boulevard vordert Q IJ Aankoop panden PZC door gemeente Uitvoering plan B. Ewoutstraat gestart Geld voor riolering en stratenaanleg Tuinstad-in-aanbouw Tentoonstelling "Beelden 1981-1988 verlengd Raad weer bijeen na vakantie Nog kaarten verkrijgbaar ZET'SEN; ANDERE BRIL OP! Wat ligt ter inzage? Vergaderingen commissies Auto's weg: modeshow Bellamypark Auto's weg: taptoe Stadhuisplein Onderzoek gevaarlijke kruispunten Huisvuil op de ophaaldag buiten! Half september open voor verkeer Even bijpraten met wethouder Bruinooge V Woensdag 24 augustus 1988 DE VLISSINGER IN DEN BLAUW GERUITEN KI redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 Voor het eerst na de vakantie komt morgenavond in het stadhuis de gemeenteraad weer bij el kaar. De openbare vergadering begint om 19.30 uur. In dit artikel vindt u een overzicht van de te behandelen punten. Wilt u over een van de in het overzicht genoemde onderwer pen meer weten, dan kunt u hiervoor terecht in de gemeente lijke informatiehoeken in de bi bliotheek en in het stadhuis. U kunt hier de raadsvoorstellen le zen. In de informatiehoek in de hal van het stadhuis kunt u ook de achterliggende stukken ter inzage krijgen. U moet daar dan wel om vragen aan een van de voorlichters. U krijgt dan bijbe horende tekeningen en dergelij ke gegevens ter inzage, waaruit ook de raadsleden hun achtergrond-informatie halen. Wanneer u de raadsvergadering bezoekt, ontvangt u een popu laire raadsagenda. Daarin staat ieder voorstel kort samengevat, voorafgegaan door een over zicht van de "over te leggen stukken". Dat zijn bijvoorbeeld de brieven en dergelijke die aan de gemeente zijn gestuurd en die ook wel eens voor gespreksstof kunnen zorgen. Agenda De agenda voor de vergadering van de gemeenteraad, donder dagavond 25 augustus in het stadhuis (aanvang: 19.30 uur) ziet er als volgt uit: Opening. Mededelingen. Over te leggen stukken. Te behandelen punten. 0-1 Wijziging gemeenschappe lijke regeling Wegschap Wal cheren. 2-1 Krediet herstel oprit Boule vard de Ruyter/Keizershoofd. 2-2 Krediet verbetering rege- linstallatie Paul Kru- gerstraat/Scheldestraat. 2-3 Krediet onderzoek aanpak verkeersongevallenconcentra ties (AVOC). 4-1 Benoeming lid en plv. lid bestuurscommissie gemeentelij ke scholengemeenschap voor beroepsonderwijs "Swa- nenburgh". Zo luidt de titel waaronder vandaag over precies een maand, op 24 september dus, aan de officiële activiteiten ter herdenking van de 250e geboortedag van Betje Wolff een einde komt. Die middag worden vanaf 13.30 uur in de Congreszaal van hotel Bri- tannia/Watertoren, Boulevard Evertsen 244, tijdens een bijeen komst voordrachten gehouden waarbij uitvoerig wordt inge gaan op het leven en vooral het werk van Betje Wolff, belicht vanuit diverse invalshoeken. 4-2 Medewerking als bedoeld in artikel 74 van de Wet op het ba sisonderwijs (verzamelvoorstel). 4-3 Verzoek medewerking bij vervangen vloerbedekking aula school "De Burcht". 4-4 Vaststelling exploitaitever- goeding school "De Triangel" over 1987. 7-1 Krediet algemene bodemon derzoeken 1988. 7-2 Krediet vervanging hoofdrio lering en herinrichting in gebied Tuinstad. 8-1 Aankoop panden Walstraat 56-58 achterliggende panden). 8-2 Verkoop perceel grond aan Hermesweg. 8-3 Verkoop perceel grond aan Nieuwe Vlissingseweg. 8-4 Verkoop perceel grond in Ritthem. 8-5 Verkoop Walstraat ^5. 8-6 Voorbereidingsbesluit Bas- kensburg II, gedeelte Govert Flincklaan. 8-7 Voorbereidingsbesluit Oost- Souburg, gedeelte Reho- bothstraat. 8-8 Voorbereidingsbesluit ,,'t Wissel", gedeelte Nieuwe Vlis singseweg. 8-9 Krediet sessie "Wonen in Vlissingen". Burgemeester en wethouders vragen de gemeenteraad mor genavond geld uit te trekken voor nieuwe riolering en bestrating in het gedeelte van Tuinstad waar nu huur- en koopwoningen in aanbouw zijn. In dit gebied zijn 157 woningen in aanbouw. De bestaande riole ring dateert van de periode 1917-1929 en is nodig aan ver vanging toe. Zou de riolering blijven liggen dan zou de nieuw aan te leggen bestrating snel gaan verzakken. Handhaving van de oude riolering vinden B W daarom onaanvaardbaar. Het plan is om met de nieuwe riole ring ook nieuwe huisrioo- laansluitingen te maken en een drainagestelsel aan te leggen. Bovendien is het nodig om op de kruising Irislaan-Anjelierenlaan tijdelijk een pompgemaal te plaatsen om tijdens perioden van droogte het water naar het hoger gelegen oude rioolstelsel te pompen. Herinrichting straten Het is de bedoeling om na het uitvoeren van de rioleringswer ken de herinrichting van de stra ten aan te pakken. Het plan hier voor zal tot stand komen in over leg met de bewoners. Te zijner tijd zullen de toekomstige bewo ners van zowel de huur- als de koopwoningen hierbij worden betrokken. 11 De tentoonstelling van beeldende kunst "Beelden 1981-1988" in de Scheldesmederij is verlengd tot en met 11 september a.s. Op deze tentoonstelling zijn werken te zien van Gertjan Evenhuis (Vlissin gen), Rien Halters (Etten-Leur) en Gerhard Lentink (Dordrecht). De openingstijden van de tentoonstelling zijn op dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 18.00 uur. De tentoonstelling is tevens een "afscheidstentoonstelling" van het gebouw van de smederij. De ge meente heeft namelijk plannen om het gebouw af te breken. Het zal plaats moeten maken voor de bouw van winkels en woningen. 8-10 Garantie geldlening Stich ting Verantwoord Wonen. 8-11 Garantiestelling financie ring nieuwbouw panden Walstraat 45-47. 8-12 Woningbouwprogramma 1989. 8-13 Subsidieverzoek op grond van de subsidieregeling woon consumenten. 8-14 Verzoek vergoeding plan- schade op grond Wet op de ruimtelijke ordening. 8-15 Krediet plan van aanpak Paauwenburg zuid-oost. 8-16 Krediet bouwrijp maken lo- katie bedrijfsverzamelgebouw aan 1e Binnenhavenweg. 8-17 Krediet bouwrijp maken Korenstraat 11 t/m 15. 9-1 Vaststelling diverse begro tingswijzigingen. 9-2 Invoering baatbelasting in verband met herinrichting Oude Markt. Rondvraag. Sluiting. (foto: Ruben Oreel) Eens te meer zal blijken dat die achttiende eeuw niet de saaie tijd was zoals soms nog wel eens wordt beweerd. Het belooft een interessante middag te worden voor zowel beginnende literatuurontdek kers als voor doorgewinterde kenners. Met andere woorden er is "voor elck wat wils". De spre kers staan daar borg voor. Inleiders De werkgroep literaire dag is er in geslaagd een aantal op dit ter rein zeer deskundige mensen naar Vlissingen te krijgen en is daarover erg verheugd. De volgende inleiders komen aan het woord: - Prof. dr. P.J. Buijnsters, Hoog leraar in de Nederlandse letter kunde van de achttiende eeuw aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen, auteur van o.a. De bibliografie, de biografie en de Brievenuitgave van Wolff en Deken. Zijn bijdrage is getiteld: "Leven en werk van Betje Wolff". BETJE WOLFF 1738 1988 - Mevr. drs. L.C. Roosenschoon, auteur van o.a. "Leven en werk van Betje Wolff en Aagje De ken" en van "Betje Wolff en Coosje Busken een hartsvriend schap". Haar bijdrage gaat over die hartsvriendschap. - De bekende Zeeuwse dichter, schrijver en criticus Hans War ren zal behandelen "De poëzie van Betje Wolff". - Mevr. Dr. Hella Haasse, auteur van vele historische romans o.a. Het woud der verwachting, De scharlaken stad, De groten der De leegstand van flats in het zuid-oostelijke deel van de wijk Paauwenburg vormt een probleem. Er moet een plan van aan pak voor komen. Burgemeester en wethouders vragen de ge meenteraad hiervoor 1 12.500,— uit te trekken. Dat is de helft van de kosten. De andere helft wordt betaald door de eigenaar van de flats, wo ningbouwvereniging BASCO. Het totaal voor het plan van aan pak benodigde bedrag van f 25.000,— is bestemd voor deskundige ondersteuning door het N.C.I.V., een zogenoemde koepelorganisatie van woning bouwverenigingen. Het plan van aanpak zal worden I Bij het bureau algemene zaken in het stadhuis (2e verdieping) liggen twee drank- en horeca- vergunningen ter inzage. Burge meester en wethouders hebben namelijk toestemming verleend om alcoholhoudende drank te verkopen aan: - de heer I. Bleijenberg voor het café aan de Nieuwendijk 3, en aan: - de heer P.A.A. Smid voor de sportschool in Westerzicht 388. Beroep tegen deze besluiten is mogelijk bij Gedeputeerde Sta ten van Zeeland te Middelburg vóór 4 september a.s. opgesteld door een werkgroep waarin naast de gemeente en BASCO ook het wijkcomité Paauwenburg deelneemt. Op voorhand hebben burge meester en wethouders in de fi nanciële meerjarenplanning voor de komende jaren geld op genomen voor het gebied Paauwenburg zuid-oost als ac tief stadsvernieuwingsgebied. Volgende week vergaderen in het openbaar in het stadhuis twee adviescommissies. Het zijn de commissies: Communicatiebeleid op maandag 29 augustus vanaf 19.30 uur; en - Ouderenbeleid op woensdag 31 augustus vanaf 10.00 uur. De vergaderstukken liggen ter inzage in de gemeentelijke infor matiehoek bij het stafbureau voorlichting en inspraak in de hal van het stadhuis. aarde of Bentinck tegen Ben- tinck. Zij zal behandelen: "Vriendschappen in de 18e eeuw". Dit dan in meer algemene zin. Kaarten Er zijn nog kaarten voor deze middag verkrijgbaar f 10,— per persoon (inclusief koffie en een informatiemap) tegen con- tacte betaling bij de VVV, Nieu wendijk 15, Vlissingen. Per giro bestellen is ook moge lijk op nummer 12692 t.n.v. Ge meente Vlissingen, t.g.v. "Lite raire dag Betje Wolff" (vóór 15 september) en onder vermel ding van naam en adres. Morgen, donderdag 25 augus tus, start in de hele binnenstad de braderie. Onderdeel daarvan vormen diverse modeshows op het parkeerterrein van het Bella mypark. Hiervoor zullen tijdelijk de auto's het veld moeten rui men. De modeshows worden gehouden op donderdag, vrij dag en zaterdag a.s. Het hier voor benodigde podium wordt echter al vandaag opgebouwd. De politie zal daarom met bor den aangeven dat het parkeer terrein autovrij moet zijn. Auto's weg! Vrijdagavond 26 augustus wordt op het Stadhuisplein de jaarlijk se taptoe gehouden. Hiervoor zullen tijdelijk de op het plein ge parkeerde auto's moeten ver dwijnen. De politie zal daarom ruim tevoren met borden aange ven dat het plein vrijdagavond autovrij moet zijn. De verwach ting is echter dat het aantal au to's dat elders een plaatsje zal moeten vinden, zal meevallen omdat alleen overdag het par keerterrein vrijwel volledig is be zet. Niettemin: vrijdagavond au to's weg van het Stadhuisplein! De gemeente wil verkeerson- veilige situaties verbeteren. Hiervoor zullen een aantal ge vaarlijke kruispunten worden onderzocht. Het gaat om de kruispunten Paul Krugerstraat - Van Dishoeckstraat, Paul Krugerstraat - Industrieweg, Troelstraweg - Alexander Go- gelweg, Singel - Brouwe- naarstraat en om de gehele Spuistraat, inclusief de kruispunten met de Coosje Buskenstraat en de Lange Zelke. Het onderzoek kost f 30.000, Burgemeester en wethouders stellen deze week aan de ge meenteraad voor dit bedrag be schikbaar te stellen. Overigens betaalt de rijksoverheid f 24.000,— van het onderzoek zodat uiteindelijk voor de ge meente een bedrag van f 6.000,— te betalen blijft. In veel Vlissingse nieuwbouw wijken moet het huisvuil cen traal worden aangeboden. He laas is het zo dat er regelmatig huisvuil op andere dagen op die centrale plaatsen staat. Juist voor wie zo'n huisvuilplaats bij z'n huis heeft, is dit een bron van ergernis. De gemeente maakt, wanneer de huisvuilauto is geweest, de centrale huisvuil- plaatsen schoon. Wordt er daar na nog vuil op gegooid, dan ligt dat er de hele verdere week. Zet daarom alleen het huisvuil op de ophaaldag buiten! Alleen dan blijft de huisvuilplaats schoon achter. Raadsvoorstel De gemeente voert een actief stadsvernieuwings- en bin- nenstadsbeleid. In dit kader past de aankoop van panden die binnenkort door de Provinciale Zeeuwse Courant zullen worden verlaten. Burgemeester en wethouders vragen daarom aan de gemeenteraad morgen te besluiten tot aankoop van deze panden. Het gaat om de panden Walstraat 56-58 en de aangren zende percelen Vlamingstraat 22, 24 en 26, Wagenaarstraat 6 en 8 en Kleine Kerkstraat 11 t/m 17. Al deze panden zijn eigen dom van PZC-Beheer BV. De aankoop is nodig ten behoe ve van de herstructurering van het kernwinkelgebied. De ge meente wil in het bijzonder de zuidelijke winkel"pool" Walstraat-Kleine Markt/Sint Ja- cobsstraat ontwikkelen. De PZC-panden spelen daarbij een belangrijke rol. Voor de nieuwe invulling van deze plek is door de projectontwikkelingsmaat schappij MBO een principe model ontwikkeld (zie tekening). Ook nieuwe waterleiding Vorige week is een begin gemaakt met het vernieuwen van de Bouwen Ewoutstraat. De straat wordt een woonerf. van het verwijderen van 12 bo men aan de even zijde van de straat en 4 aan de oneven zijde. Er zullen jonge, klein blijvende bomen aan beide zijden van de straat worden geplant met een plantafstand van 10-12 meter om in de toekomst overlast te voorkomen. Het is de bedoeling om na verloop van ongeveer 10 jaar de resterende oude bomen te rooien. Na 10 jaar zal namelijk de nieuwe boombeplanting zo danig zijn gegroeid dat een mooi straatbeeld zal bestaan. Op de ze manier blijft het karakteristie ke beeld van de Bouwen Ewoutstraat nu en in de toe komst grotendeels behouden en wordt de overlast belangrijk te ruggedrongen. Momenteel wordt gewerkt aan het leggen van nieuwe waterlei ding. Daarna, vanaf 5 septem ber a.s., begint het eigenlijke werk waaronder ook het ver nieuwen van de huisrioolaan- sluitingen. In totaal zal het ma ken van het woonerf ongeveer acht weken duren. Bomen Het woonerfplan is opgesteld in overleg met de bewoners. Voor één onderdeel van het plan, de boombeplanting, heeft de afde ling Beplantingen van de ge meente een plan gemaakt dat meer aan de wensen van de be woners tegemoet komt. Zij zijn hierover vorige week geïnfor meerd. Het bomenplan gaat uit Het vernieuwen van de oprit naar Boulevard de Ruyter vordert gestaag. Zoals het er nu naar uit ziet zal de oprit half september voor verkeer kunnen worden opgengesteld en zullen begin ok tober ook de trottoirs en de trappen voor de voetgangers ge reed zijn. De werkzaamheden worden uit gevoerd door Rijkswaterstaat maar zijn ten dele voorbereid door de gemeentelijke Dienst Openbare Werken. Het ge meentelijk aandeel in de kosten van het werk bedraagt f 745.600,—. Burgemeester en wethouders vragen de gemeen teraad morgen dit bedrag be schikbaar te stellen. Dat dit ach teraf gebeurt, komt omdat het gaat om een omvangrijk project met vele - ook financiële - ver rassingen. Vooraf hadden B W echter wel al aan de leden van de vaste commissie van ad vies en bijstand voor de openba re werken en de milieuhygiëne een globale indruk gegeven van de financiering van het werk. (foto: Ruben Oreel) Stijl boulevards De oprit krijgt een aanzien in de stijl van de boulevards naar het ontwerp van de architect W. Brinkman. In de praktijk bete kent dit hetzelfde soort metsel werk, betonelementen met daar tussen groene stangen en ver lichting. De nieuwe trap komt ongeveer op de plaats van de oude maar zal uit twee delen bestaan die omhoog voeren vanaf een klein "plateau". Nieuw wordt een trottoir aan de westzijde van de oprit, dat on deraan - tot aan de trap - 1.00 meter breed wordt en bovenaan 0,70 meter. Dat is smal, maar kan van nut zijn voor bijvoor beeld fietsers die de helling niet "halen" en daar naast de fiets kunnen gaan lopen. Het ligt alweer enkele weken achter ons: het Vlissingse straat festival. Toch wil ik er als wet houder van Cultuur in deze ru briek nog even op terug kijken. Het festival en alle overige zome- ractiviteiten tesamen hebben in totaal naar schatting meer dan 100.000 bezoekers getrokken. Bezoekers, zowel van binnen als buiten de stad. Ik waag mij hier niet aan een inhoudelijke beoor deling van het programma, maar zo'n bezoekersaantal dat zegt toch wel iets. Bovendien werd van de zomeractiviteiten weinig overlast voor de omwonenden ondervonden, althans mij heb ben geen klachten in die zin be reikt. Daarom: al met al een geslaagd straatfestival met alle daarbij behorende overige zome ractiviteiten waarvoor op deze plaats een bedankje past aan al le vrijwilligers, sponsors en sub sidiegevers die het mogelijk heb ben gemaakt. Beelden 1981 - 1988 Een onderdeel van de zomeracti viteiten dat nog niet is afgelopen, is de expositie van beeldende kunst in de Scheldesmederij in de Walstraat. Niet voor niets is besloten deze expositie met twee weken te verlengen. De kwaliteit van het gebodene is hoog! Ik wil u zeker aanraden de tentoongestelde werken van Gertjan Evenhuis, Rien Halters en Gerhard Lentink te gaan be kijken. Kernwinkelgebied Hoe fraai deze expositie in dit ge bouw ook tot uiting komt, het ge meentebestuur heeft met het ge bouw andere plannen. Juist op deze plaats wil de gemeente nieuwe aantrekkelijke winkels la ten komen, zo nodig voor de Vlis singse binnenstad. Het pand is, evenals andere in en bij de Walstraat (voormalig Speckens, - als de gemeenteraad hiertoe besluit - de PZC-panden) eigen dom van de gemeente. De ver wervingen van al deze panden zijn nodig om het kernwinkelge bied van Vlissingen succesvol te maken. Het eerste wat nu dit na jaar gaat gebeuren is de sloop van het gebouw van de voormali ge Scheldesmederij. Deze sloop zal ongeveer vier maanden gaan duren. Branchepatroon Wanneer de sloop is afgerond zal naar verwachting ook een zo genoemd branchepatroon ge reed zijn. Daarin zal op papier zijn aangegeven welke soort winkels er zullen komen. Dit branchepatroon zal tot stand ko men op basis van een rapport van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) met inspraak van de hier voor ingestelde adviesgroep kern winkelgebied. Er is veel belangstelling van on dernemers om zich juist hier te vestigen. Ik heb er dan ook het volste vertrouwen in dat de for mulering van het branchepa troon voor deze lokatie de toets der kritiek zal kunnen doorstaan. Arsenaalgebied Ook voor de invulling van het Ar senaalgebied zullen de komende twee maanden principebesluiten worden genomen. Momenteel worden studies naar de econo mische haalbaarheid gedaan. Het verheugt mij bovendien dat de ontwikkelaar van dit gebied, de Initiatiefgroep Vissershaven Vlissingen, te kennen heeft gege ven dat daarin ook de exploitatie van de jachthaven in de Vissers haven zal worden opgenomen. Ik besef dat het voor bui tenstaanders allemaal lang lijkt te duren. Toch is dit alles nodig om Vlissingen in de toekomst een optimaal functionerende bin nenstad te garanderen.

de Vlissinger | 1988 | | pagina 7