Zeeuwse fruitteelt DE LAATSTE 3 DAGEN WORDEN HELE DOLLE DAGEN BIJ AKO BOEKHANDEL I? LANGE DELFT 3 MIDDELBURG Twee keer vliegeren aan Walcherse kust V EN TOCH ZIJN lïgsl ER NOU NOG MENSEN DIE rjJ~ HET NIET DOEN SS5ËE* Wielerwedstrijden in Dauwendaele Boekhandel Bruna aan de Lange Delft te Middelburg is overgenomen door Boekhandel AKO. Een algehele verbouwing Is noodzakelijk om het eigentijdse assortiment te brengen in: boeken tijdschriften wenskaarten rookartikelen school- en kantoorartikelen A vy Daarom moet d» winkel teeg, HELEMAAL I Vanaf maandag 29 augustus tot en met woensdag 7 september ztjn wij wegens verbouwing gestoten. Onze excuses voor dit ongemak, maar... vanaf 8 september is er voor u een echte... (voorheen BRUNA) Bijzondere soorten 1wm DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 24 augustus 1988 Nachttocht - De traditionele nachttocht voor zeil- en motor jachten van de Middelburgse watersportvereniging De Arne is op zaterdag 27 augustus. Het clubgebouw Oostwatering aan de Veerse Polredijk is van 18.30 tot 19.30 uur geopend voor in- schrijvers (ook niet-leden). De tocht begint om 19.30 uur. Na afloop is er voor alle deelnemers c erwtensoep en bingo. Dienst - Voor verstandelijk min der begaafden is er zondag 4 september in de Middelburgse Ontmoetingskerk een interker kelijke dienst. Voorganger is do minee 0. Elseman. Ad Cornelis- sen verzorgt de illustraties, de gospelgroep Well of Joy de mu ziek. De dienst begint om 10 uur. Bomenbuurt - De Huurcom- missie deed een negatieve uit spraak op het protest van het huurderscomité WSW/Bomen- buurt uit Oost Souburg tegen de huurverhoging per 1 juli 1987. Hoe het comité daar op gaat rea geren wordt maandag 22 au gustus om 20 uur besproken in wijkcentrum Middenhof, Ka- naalstraat 64 te Oost Souburg. Origami - Wie op creatieve wij ze een papiertje dubbel kan vou wen en dat nog leuk vindt ook, kan vanaf begin september de basiscursus Origami van Origa mi Zeeland volgen. De cursus- sen worden 's morgens en 's middags gegeven in Middelburg en Arnemuiden. Inlichtingen over de Middelburgse cursus via 01102-43207 en voor die in Ar nemuiden via 01196-12703. Op dezelfde nummers is infor- matie verkrijgbaar over de- tonstraties, creatieve bijeen komsten en de aanschaf van ori- jami materiaal. Tennis - Het tenniscomplex aan de Westkapelseweg te Zoute- lande heeft nieuwe kunstgras- spanen. Burgemeester W.J. 'lomp van Valkenisse opent de Danen vrijdag 26 augustus door fe - ook al nieuwe - verlichting in jte schakelen. Zeeuws in- en out door kampioen Joost Thorenaar en Remco Maandag spelen na de opening een demonstratie- wedstrijd; Westkapelle - De gemeente raad van Westkapelle vergadert donderdag 25 augustus om 20 uur onder meer over de beschik baarstelling van een krediet voor de uitbreiding van het diensten centrum voor bejaarden en een krediet voor de renovatie van zes gemeentewoningen. Collecte - In de periode van 29 augustus tot en met 11 septem ber wordt er door heel Neder- land gecollecteerd voor het Ko ningin Wilhelmina Fonds. Het KWF maakt zich al veertig jaar sterk voor de kankerbestrijding. De opbrengst van de collecte wordt besteed aan wetenschap pelijk onderzoek, voorlichting over kanker, steun aan patiën tenbegeleiding en onderwijs en opleiding. Wie meer wil weten over het werk van het KWF of vragen heeft over kanker, kan bellen naar het Voorlichtings centrum van het KWF, 020 - 6644044. Geslaagd: Bij de Stichting Tea chers zijn de volgende studenten geslaagd: Voor het examen receptioniste-lnformatrice: M.N. van Druten, Vlissingen, E.M.C. van Es, Kloetinge, A.G. Groenen dijk, Vlissingen, A.B. van Wes ten, Vlissingen. Voor de examens van de Associatie SMK Informatrice-Receptioniste: M.S. Bronke, Oost-Souburg, K. van Gemst, Oost-Souburg, A.C. Heij- boer, Middelburg, F.S. van Hese, Goes, S.C. Kroon, Arnemuiden, J.M. de Schipper, Oostkapelle, L.E. de Wit, Koudekerke, M.C. de Witte, Grijpskerke. Secretaresse: B. Burgers, Vlissingen, C.J. Fraanje, Nieuw- en St. Joosland, J.A. Harinck, Goes, S.M.C. Kooi, Oost-Souburg, M.E. Louws, Zou- telande, M.M. Morauw, Ovezan- de, C.J.W. Navest, Vlissingen, K.M. Pikaar, Yerseke, M.L.C.P. Polderdijk, 's-Heerenhoek, C. Schout, Goes, C.P. Simons, Ter- neuzen, F. Stroo, Middelburg, J. Verschuure, Goes, K.G. Vogel, Arnemuiden, N. van Zalen, Ter- neuzen. Medisch secretaresse: I.B. du Fossé, Sluis, W.K. Sloot- mans, Middelburg, E. van der Weele, Goes. Oriëntatiecursus - De Stich ting Basiseducatie Vlissingen heeft voor mensen die een be roepsopleiding willen gaan vol gen een oriëntatiecursus opge zet. Cursisten krijgen door mid del van excursies, onderzoekjes en gesprekken met mensen uit de praktijk een overzicht van de verschillende opleidingen. De cursus begint 30 augustus. In aansluiting op de oriëntatiecur sus en als voorbereiding op de beroepsopleiding begint 20 sep tember de opfriscursus Scholing en beroep. In deze cursus wordt aandacht besteed aan het stu deren, de computer, taal en re kenen. Inlichtingen over beide cursussen zijn verkrijgbaar bij de Stichting Basiseducatie, Juliana- laan 13, Vlissingen, telefoon 01184 - 17819. Homeopathie - De homeopati- sche arts J.L. van de Boom gaard verzorgt donderdag 15 september in de Openbare Bibli otheek te Vlissingen een lezing over homeopathie. De lezing be gint om 20 uur, de toegang is gratis. In de bibliotheek staat voor deze gelegenheid een infor matiestand met literatuur over dit onderwerp. Fotowedstrijd - Nog tot 1 ok tober kunnen foto's met als the ma 'Zee-land' naar Fotoclub De Spinne in Goes worden gestuurd. De fotoclub viert met deze wedstrijd haar tien-jarig ju bileum. Voor de inzenders van de mooiste foto's zijn er diverse prijzen beschikbaar, zoals waar debonnen tot een maximum van f 250, de serie fotoboeken 'Creatieve fotografie' en een vleeswaren-pakket ter waarde van f 100, Een deel van de foto's wordt geëxposeerd. Wedstrijdformulieren zijn ver krijgbaar bij de fotoclub en alle VVV-kantoren en bibliotheken in Zeeland. Inlichtingen (na 18 uur) bij J.W. de Kok, telefoon: 01106 - 2898. Postnataal - Voor de emotio nele problemen die na een beval ling kunnen ontstaan bestaat nog veel onbegrip. De sympto men van een postnatale depres sie variëren van depressiviteit tot vermoeidheid en van angst tot haat- en schuldgevoelens. Vrouwen die deze klachten her kennen kunnen terecht op de praatavonden die de Werkgroep Vrouwen in Postnatale Depres sie elke woensdag van 20 tot 22 uur in het Wolterhuis aan de Vlissingse Hogeweg houdt. Meer inlichtingen zijn verkrijg baar via 01184 - 14395 of 01180 - 38781. Emancipatie - Emancipatie in het bedrijf. Doorstroming van vrouwen in het bedrijfsleven. Dat is het thema van de bijeen komst van VrouwenNetwerk Zeeland op maandag 29 augus tus om 18 uur in het Middel burgse restaurant Arneville. Me vrouw F. Molenaar van de Rijks universiteit in Leiden verzorgt de inleiding. Meer informatie via 01180 - 23246. Hoeveloop - De Hollandsche Hoeveloop van av '56 is een on derdeel van de Goese Trim- vierdaagse. Deze prestatieloop kan ook los van de vierdaagse worden gelopen. De start is om 1 9.30 uur op het trapveldje aan de Ringbaan. Inschrijven kan vanaf 18.30 uur in het sportcen trum. De afstanden zijn 2.3, 4.6, 6.9 en 9.2 kilometer. He- leen Luithwieler, telefoon 01100 - 12855 kan er meer over vertellen. Naaien - Bij voldoende belang stelling begint in buurthuis Alde- gonde, Westerzicht 386, maan dagmorgen 12 september de cursus zelf kleding maken voor vrouwen. De cursistes worden begeleid door een gediplomeerd coupeuse. Ook breien en haken behoort tot de mogelijkheden. Kosten: twee piek per keer. In lichtingen bij Lies Luikenaar, te- lefoon 01184 - 66318/11458. Doven-ontspanning - Vanaf 2 september heeft de Zeeuwse Ontspanningsclub voor Doven weer elke week een ontspan ningsavond in de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg. Op het programma staan onder meer klaverjassen, rummiecubben, sjoelen en andere gezel schapsspelen. De aanvang is om 19.30 uur. Iedere eerste zater dag van de maand is er een bowlingavond in het bowling- centrum de Kruitmolen te Mid delburg. De eerste is op zater dag 3 september van 19.30 tot 21.30 uur. Ton de Witte, Jacob Magnusstraat 8 in Middelburg, telefoon 01180 - 15505, be- schikt over meer informatie. Eilandentocht - De ware kilo metervreter kan zijn hart opha len bij de tweehonderd kilometer lange Eilandentocht vah de Toerclub Walcheren. De vrije toertocht voert de deelnemers onder meer over Goeree Over- flakkee en de stormvloedkering. Hotel Walcheren in Koudekerke is van 8.30 tot 9.30 uur geo- pend voor inschrijvers. Yoga - Vanaf 15 september kunnen gejaagde geesten zich via yoga-oefeningen in buur thuis Aldegonde Vlissingen leren ontspannen. De oefeningen worden elke donderdag van 9.30 tot 11.30 uur gegeven, ook is er dan gelegenheid voor een praatje en een kopje koffie. Deelnemers kunnen zich opge ven bij Lies Luikenaar, telefoon 01184 -66318/11458. ACM - Het nieuwe seizoen van het Activiteiten Centrum Mid delburg begint op 1 september om 13.30 uur met een open middag in het Ontmoetingscen trum Dauwendaele aan de Mid delburgse Vrijlandstraat. Het ACM is bedoeld voor mensen met een lage uitkering, waaron der langdurig werklozen en ar beidsongeschikten. Het centrum is elke dinsdag- en donderdag middag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. In het ACM kunnen ook cursussen worden gevolgd. Op dinsdag zijn dat onder meer Engels voor beginners, expres sie/spreekvaardigheid, knutse len en Spaans voor gevorder den. Op donderdag zijn er cur sussen algemene ontwikkeling, Engels voor gevorderden en volksschilderkunst. De kosten zijn een gulden per keer. De toe gang tot de ontmoetingsruimte is vrij. Inlichtingen zijn verkrijg baar op de centrummiddagen en bij Mieke Tempelaars, telefoon 01180 - 11580. Sportraad - In de vergadering van de Zeeuwse Sportraad op dinsdag 30 augustus komt on der meer de notitie Sportacco- modaties en Gehandicap tensport in Zeeland. Het aantal wekelijkse sportactiviteiten voor mensen met een handicap steeg in vijf jaar van vier naar achten twintig. Een toenemende vraag naar sportaccomodaties was het gevolg. In de notitie wordt ingegaan op de bereikbaarheid, de toegankelijkheid en de bruik baarheid van de bestaande en toekomstige sportaccomodaties voor gehandicapten. Na een dis cussie van de raad over de noti tie wordt de presentatie en de verspreiding vastgesteld. De vergadering begint om 19.30 uur in het gebouw van de Stich ting Zeeland op de Middelburgse Dam 31 Economische zaken - De marktcommissie en de onderne mersvereniging Marktbelangen zijn het niet eens met de plannen van de gemeente om van de drie bestaande kiosken op de Mid delburgse Markt één kiosk te maken. Volgens de markt meester F.M. Polderman neemt de kiosk de ruimte van vier tot zes kramen op de weekmarkt in beslag. Deze kramen zouden dus moeten vervallen. De On dernemersvereniging Marktbe langen heeft officieel protest aangetekend. B en w vragen de Commissie voor Economische Zaken om advies. De Begelei dingscommissie Beschermd Stadsgezicht en de Welstands commissie hebben als positief geadviseerd. Bij de vergadering van de Commissie Economische Zaken op woensdag 31 augus tus in de maquettekamer van het stadhuis komt onder meer dit onderwerp aan de orde. De vergadering begint om 19.30 uur. Middelburg - B en w Middel burg willen dat de gemeente raad zich voor een proeftijd van twee jaar aansluit bij het Plat form Gemeentelijk Vredesbe leid. De daaraan verbonden kosten f 1250, zouden uit het fonds van éénmalige midde len moeten komen. Het platform is een initiatief van de gemeen ten Delft, Deventer, Den Haag, Rotterdam, Wageningen en Zaandam, die in juni '87 de or ganisatie van de Nationale Con ferentie Gemeentelijk Vredesbe leid voor rekening namen. De bedoeling is dat alle aangesloten gemeenten hun ideeën over de vorm en inhoud van het ge meentelijk vredesbeleid met el kaar uitwisselen in het platform. Over een eventuele deelname wordt maandag 29 augustus om 14 uur in het stadhuis ver gaderd. Zaterdag 27 augustus ko men skeelers, trimmers, ju nioren en amateurs in actie tijdens de vijfde wielerronde van Dauwendaele. Het par koers ligt nabij de sporthal Kruitmolen. Er is een aantal plaatselijke favorieten zoals Derk Thijs en Bram Moens. Het begint allemaal om 12.30 uur. De amateurs starten om 18.30 uur. Wie het eens op een ligfiets wil proberen kan dat. De op brengst is bestemd voor de rolstoelvereniging Middel burg e.o. Twee keer worden aanstaande zaterdag (27 augustus) vliegers opgelaten, 's Morgens begint een vliegerfestijn in Westkapel le en 's avonds (bij volle maan) op het strand van Vrouwenpol der. De avondvliegers zijn kleu rig verlicht. Voor de organisatie van het dag vliegeren tekent De Zeeuwse Vlieger Vrienden, een clubje en thousiaste mensen dat graag met vliegers speelt. Burgemees ter H. Maldegem laat de eerste vlieger op om 11 uur. Dat ge beurt op de onlangs gereedge komen zeedijk. Bij het volle maan vliegerfestijn zullen vooral de lampjes opval len. Dit festijn wordt georgani seerd door de Van Amerongen Vliegers uit Middelburg Het be gint in Vrouwenpolder om half negen en eindigt tegen mid dernacht. <2> L0" Kees: "Vooral met de appels is het in de jaren zestig en zeventig slecht gegaan. Toen waren het bijna alleen golden delicious en de concurrentie werd steeds groter. Met de komst van de jo nagold en de elstar is het weer beter gegaan met de fruitteelt. Die laatste appelrassen passen beter bij ons klimaat en de mo gelijkheden om ze af te zetten zijn nog erg groot". Al met al is het areaal boomgaard behoorlijk gedaald maar is de produktie niet afgenomen. Ongeveer tach tig procent van het fruit uit Zee land wordt in Nederland aan de man gebracht. En dan zijn er nog de bijzondere fruitsoorten waar het proefstati on zich mee bezig houdt. Kees noemt onder meer abrikozen, ro- zebottels, walnoten, vijgen, vlier en hazelnoten. "Vooral die laat ste heeft in de provincie een kans van slagen. Vijftig hectare met hazelnootstruiken is er dit jaar aangeplant en Zeeland is daarmee de enige Nederlandse provincie waar de kansen voor dit gewas in de praktijk getoetst kunnen worden". Rinus en kees menen dat de fruitteelt er tegenwoordig goed voorstaat. "Fruittelers hebben vaak gezinsbedrijven en soms gaat het zelfs om een nevenacti viteit, maar de tijd dat de akker bouwers en veehouders de te lers met de nek aankijken is wel voorbij", vindt Rinus. Voor vijf duizend Nederlanders biedt de fruitteelt een volledige baan. In de oogsttijd komen daar nog on geveer dertigduizend seizoenar beiders bij en bovendien hebben zo'n tienduizend landgenoten een van de fruitteelt afhankelijke arbeidsplaats. De appel is dus niet alleen maar een gezonde dorstlesser. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur. liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. Do. 25 aug. t/m wo. wo. 31 aug. AAGTEKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsplein 4. Zo. 10 uur en 19 uur: ds. R.W. v. Mourik knd. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 uur en 15.00 uur: ds. A. Beens. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: A. Spaans-Molenaar. DOMBURG: Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. Van Tuyll, 19 uur: ds. C.A. Westerveen. Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.00 uur, zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Za 10 uur: ds. C.H.B. Weijs, 19 uur: ds. C.H.B. Weijs. Gez. dienst te Veere Hervormde Gemeente, Dorpsstraat 25. Za 10.30 uur: ds. Cornet uit Goes. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Za 10 uur: ds. A. Jobsen, knd., 19 uur: ds. C.H.B. Weijs. Hervormde Gemeente. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, knd, 19 uur: ds. C.H.B. Weijs. HOOGELANDE: Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Za 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. voorganger nog niet bekend. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. R. Reitsma uit Drachten, 19 uur: ds. J. van Leerdam uit Serooskerke. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Za 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Za 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. D.C. Coppoolse uit Papendrecht, knd. 8-11 jaar, 19 uur: ds. M. Lorier. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Za 10.15 uur: ds. A. Spaans-Molenaar. MIDDELBURG: Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Za 10 uur: ds. M. Ezinga. Doopsgezinde Gemeente Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 9.30 uur: br. J.W. Zondervan, gez. dienst te Vlissingen. Evangelische Baptisten Gemeente Damplein 12. Zo. 10 uur: ds. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Za 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Za Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. J.L. 't Hart, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. Hofp/einkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 14.30 uur: ds. P. Paulus. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: P. Paulus, 17 uur: ds. J.L. 't Hart. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Hervormde Gemeente. Za Nieuwe Kerk, Groenmarkt. 10 uur: ds. A. van Klaveren. Oostkerk, Oostkerkhof, 9.30 uur: ds. M. de Boer, 11 uur: ds. H. Veldhuizen, 18.00 uur: ds. G.K. Korporaal. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. A. v/d Ban. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. O. Elseman. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. A. Engler. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. 10+19 uur: ds. B. de Heer. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel huisstraat 19. Zo. 9.30 uur: ds. Riemens, 17 uur: ds. R. Brands. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10 uur: ds. J. Sperna-Weiland. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. za. 17 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: ds. C. v/d Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. J.E.L. Brummelkamp. OOSTKAPELLE: Rooms Katholieke Kerk, za. 19 uur. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. D. Coppoolse, knd. jongste en oudste groep, 19 uur: ds. P. Paulus. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Za 10 uur: ds. A.C. den Hollander met knd., 19 uur: jeugddienst, ds. F. Bergwerff RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. J.E.L. Brummelkamp. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 en 19 uur: ds. E.V.E. Wijnards. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Za 10 uur: T. Geers, 19 uur: ds. N. Köther-Middelhoek. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. A.P. Cornet uit Goes. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: ds. A. van Westen, 19 uur: ds. J.H. Meijer. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Za 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. R. Heemskerk. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: ds. A. Jobsen. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: ds. J.M. Schot. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, za 10 uur: ds. C.A. Westerveen. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, za 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Za 19 uur: ds. C.H.B. Weijs. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Za 9 uur: ds. van Boven. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Za 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wa 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Zondervan. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. L. Moes. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. Klijnsma, 17 uur: ds. Mesu. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Vijf winkel, 19 uur: ds. de Nooij. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma, 17 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Za van 15.30 tot 17.30 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Za van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Za 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: ds. A. Eng ler, 10.30 uur: bijbelstudie Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wa 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Za 10 uur: ds. C.A. Westerveen. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, za 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Dameskoor, za 9.30 uur: Jeugdkoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, za 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Za 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haackweg, za 10 uur. Hervormde Gemeente. Fort den Haackweg 2, za 10.30 uur: ds. Van Voorst-Vader uit Breda. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Za 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. Spaans. Vrije Evangelische Gemeente Westkapelle, Westkapelle, za 9.30 en 19.00 uur: Evang. de Jonge. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Za 9.30 en 10.30 uur: ds. J. Lans uit Zeddam. Rooms Katholieke Kerk, Catharinakerk. Za. 19 uur, za 10 uur. Do. 25 t/m wo. 31 aug.. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Zondag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Zondag tot 24 uur: D.C. Bom, Badhuisstraat 81, tel. 12233. Visites aanvragen voor dringende geval len 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: M.M.L. Rennings, Amstelstr. 55, O-Souburg, tel. 01184-61630. Zondag: N. Kapteyn, Lekstraat 6, O-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E. Gunst, To renstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE: van vrij dag 18.00 tot zondag 14.00 uur: F. van Eede, de Ca- sembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. ZOUTELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOU DEKERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 14.00 uur: A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: dr. Hek, Damplein 26, Midelburg, tel. 01180-28207. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: J.H.M. v/d Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 01184-71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18.00 uur tot zo. 24 uur: C.S.M. de Crom, tel. 27325. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: E.F.M. v/d Akker, O-Souburg, tel. 01184-60860. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST, (MIDDEL BURG. ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT" Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING. 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE VLissingen. Dag en nacht voor op name en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395).

de Vlissinger | 1988 | | pagina 17