informatiepagina van de gemeente vlissingen K O II Een boordevolle agenda.... I Aanleg fietspad gedeelte Lekstraat Vakantie en uitkering Speelstad Plannen voor 12 woningen aan Zuiderzeestraat Inlevering inkomstenverklaring r Informatiehoeken Voetgangers vlotter over op kruising Scheldestraat/ Paul Krugerstraat Verkeersmaatregelen Scheldestraat e.o. HUP IN DE GLASBAK! GLAS HET INZAMELEN WAARD. voor de raadsvergadering morgen Agenda In de loop van de maand augustus zal een einde ko men aan de on veilige situatie voor fietsers en bromfietsers in een gedeelte van de Lekstraat. De gemeente zal daar, op het ge deelte tussen de Dongestraat en de Burgemeester Stemerdinglaan, aan de westzijde van de straat een fietspad aan leggen. Trottoir en fietspad Hoofdregel: maximaal 4 weken Langer dan 4 weken 571/2 jaar of ouder Ziekte tijdens vakantie Nog vragen? Asfalteren Flamingoweg Asfalteren Cliënten GSD zoekt vrijwilligers Even bijpraten met wethouder Wisse Nieuwe melodieën beiaards stadhuis Jacobstoren Compostvaten Milieu-actieplan 1989 Fietspad Lekstraat Riolering Woensdag 29 juni 1988 DE VLISSINGER IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 - Het investeren van f 1,3 mil joen voor herstel van de west- wand van de Vissershaven. Het uittrekken van f 247.000,— voor de herin richting van de Koudenhoek en een deel van de Ste- nenbeer. - Het mogelijk maken van in grijpende verbouwingen aan de J.H. van Daleschool, zodat straks alle leerlingen onder één dak van deze openbare basisschool komen. Daarvoor is f 290.000,— nodig. Een deel daarvan wordt overigens ver goed door het rijk. - Een schijntje, dat bedrag, bij wat nodig is voor de nieuw bouw van 'Swanenburgh'. Die gaat f 9.910.000,— kosten. Het ministerie vergoedt dat bedrag achter geheel aan de gemeente. - Verkoop van een perceel grond in de wijk Rosenburg voor de bouw van een nieuw wijkgebouw voor het Kruiswerk. - Toetreding van de gemeente tot de bedrijfsgeneeskundige Gezondheidsdienst (DGD). Dit zijn 6 van de 36 voorstellen die morgen door de gemeente raad van Vlissingen behandeld worden. Het complete overzicht staat in het tweede deel van dit artikel. Al met al een boordevol le agenda. Ook omdat er nogal wat voorstellen tussen zitten, die voor aardig wat gespreksstof kunnen zorgen. Voor vele Vlissingers zou het best wel eens interessant kun nen zijn. Omdat ze, direct of in direct, met de gevolgen van besluiten van de gemeenteraad te maken kunnen krijgen. Ziet u in onderstaand overzicht één of meerdere onderwerpen staan, waarvan u zegt: daar wil ik meer van weten? Dan kunt u in de ge meentelijke informatiehoeken die voorstellen lezen. Wie dat in de informatiehoek in het stad huis doet, is ook op het goede adres voor de achterliggende stukken. Daar moet u dan wel even om vragen bij de voorlich ters. Zij halen dan voor u de te keningen en dergelijke, waaruit ook de raadsleden hun achtergrond-informatie halen. Dat zijn de zogenoemde 'achter liggende stukken'. Daartoe wor den ook gerekend de 'over te leggen stukken'; de brieven en dergelijke die in de loop van de maand aan de gemeenteraad zijn gestuurd. De bezoekers van de raadsvergadering ontvangen trouwens allemaal een populaire raadsagenda. leder voorstel staat daarin, kort samengevat. Voorafgegaan door een over zicht van de 'over te leggen stukken'. Omdat die ook wel eens voor gespreksstof kunnen zorgen! De agenda voor de vergadering van de gemeenteraad, morgen- (foto Ruben Oreel) vond in het stadhuis (aanvang 19.30 uur), ziet er als volgt uit: Opening Goedkeuring notulen van de vergaderingen van 28 april en 26 mei 1988. Mededelingen Over te leggen stukken. Te behandelen voorstellen van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad: 0-1 Wijziging Algemeen Ambtenaren-reglement. 0-2 Wijziging diverse rechtspo sitieregelingen. 0-3 Verlenging werkingsduur tij delijke verordening WWV- verruimende maatregel. 0-4 Toetreding tot bedrijfs geneeskundige dienst van de DGD-Zeeland. 1-1 Kredieten voor investerin gen bij de gemeentepolitie. 2-1 Krediet herstel westwand Vissershaven. 2-2 Krediet herinrichting Koudenhoek-Stenenbeer. 4-1 Ontslag op eigen verzoek van de directeur van de openba re basisschool 'Jacob Cats'. 4-2 Benoeming lid en plaatsver vangend lid bestuurscommissie voor de gemeentelijke scholen gemeenschap 'Swanenburgh'. 4-3 Wijziging verordening bestuurscommissie voor de ge meentelijke MTS. 4-4 Aanpassing gebouw open bare basisschool 'J.H. van Dale'. 4-5 Intentieverklaring samen voeging openbare basisscholen 'Jacob Cats' en 'Jan Ligthart'. 4-6 Beschikbaar stellen krediet nieuwbouw scholengemeen schap voor beroepsonderwijs 'Swanenburgh'. 4-7 Subsidie Zomer Universiteit Zeeland. 5-1 Vaststelling deel- subsidieverordening amateu ristische kunstbeoefening. 5-2 Krediet herdenkings activiteiten 250ste geboortedag van Betje Wolff. 7-1 Krediet besteksgereedma- ken bodemsanering Van der Helstlaan. 8-1 Uitgifte grond in erfpacht aan de lawn tennisclub DOS. 8-2 Aankoop Walstraat 131. 8-3 Aankoop loodsen; verhuur grond bij vismijn. 8-4 Verkoop Dorpsstraat 27. 8-5 Verkoop Hendrikstraat 25. 8-6 Verkoop grond aan de Mer- curiusweg. 8-7 Verkoop perceel grond in Rosenburg. 8-8 Verkoop grond te West- Souburg. 8-9 Grondtransactie Walstraat. 8-10 Grondruil Konings- weg/Hermesweg. 8-11 Vaststelling bestem mingsplan Bonedijke, tweede planherziening. 8-12 Voorbereidingsbesluit Bui tenhaven, gedeelte Fort de Ruyter. 8-13 Voorbereidingsbesluit Vlissingen-oost II. 8-14 Bouwrijpmaken bouwloca tie Aagje Dekenstraat 11 tot en met 23. 8-15 Kredietaanvraag woon- buurtverbetering Van Turn houtstraat/De Deckerestraat. 8-16 Regeling woonconsu menten. 8-17 Normkostensysteem - wij ziging raambesluit 9-1 Financieel meerjarenover- zicht 1989 tot en met 1992. 9-2 Vaststelling begrotingswijzi gingen 1988, voortvloeiend uit besluiten die tijdens deze verga dering genomen zijn. Rondvraag Sluiting De gemeentelijke informatie hoeken, waar u deze week on der meer de raadsvoorstellen kunt inzien, zijn te vinden in: - het stadhuis (bij het bureau voorlichting), dat is geopend op werkdagen van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur; - de openbare bibliotheek (aan de Lange Zelke op nr. 91); die geopend is op maandag van 13.30- tot 20.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00- tot 20.00 uur, 's zaterdags van 10.00- tot 12.30 uur (donderdag de gehele dag gesloten); - wijkcentrum 'Open Hof' (Alexander Gogelweg 59), geo pend op maandag tot en met vrijdag van 8.00-tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. -wijkcentrum 'Middenhof' (Ka naalstraat 64, Oost-Souburg), geopend op maandag-, dinsdag woensdag-en donderdag avond; bovendien op dinsdag en donderdagmiddag. (Deze openingstijden zijn niet altijd ze ker; de kans bestaat dat u op ge noemde tijden wel eens voor een gesloten deur kunt komen te staan). 't Is deze week feest in de Scheldebuurt. Daarvoor zijn verschillende redenen. De winkeliers in de Scheldestraat houden er hun zomermarkt, het buurthuis 'Scheldebuurt' viert het 10-jarig bestaan. Aan activiteiten ontbreekt het de komende dagen in deze buurt dus niet. Een belangrijk deel vindt op straat plaats. Daarvoor worden, met toestemming van de gemeente, voor de volgende straten verkeersmaatregelen genomen; - Scheldestraat. Hier mag tot en met zaterdag niet gepar keerd worden op het deel tussen de Glacisstraat en de Verkuijl Quakkelaarstraat. De parkeer ruimte zal worden ingenomen door kraampjes. Wel blijft door gaand verkeer van en naar de tussenliggende straten mo gelijk. - Verkuijl Quakkelaarstraat (westelijk deel). Hier is zaterdag a.s. geen doorgaand verkeer mogelijk. De gehele dag worden er namelijk op straat diverse ac tiviteiten gehouden. Dat gebeurt op het straatgedeelte tussen het buurthuis en de Scheldestraat. De bewoners zijn per brief ge vraagd ook bij het parkeren in de straat rekening te houden met die activiteiten. - Kasteelstraat (tussen de Scheldestraat en de Ho- beinstraat). Hier worden zater dag ringrij-wedstrijden gehou den. In verband daarmee zal de straat van 's morgens vroeg tot aan het begin van de avond zijn afgesloten voor alle verkeer. De bewoners hebben van de orga nisatie, de Winkeliersvereniging Scheldestraat, een brief ontvan gen over de te nemen ver keersmaatregelen. Op de kruising Schel- destraat/Paul Krugerstraat is onlangs een nieuwe ver- In het verlengde hiervan zal ook een "oversteek" voor (bromfiet sers worden gemaakt in de mid denberm van de Burgemeester Stemerdinglaan. Voor de aanleg van het fietspad zal het bestaande trottoir wor den versmald en zal een gedeel te van de groenstrook tussen het trottoir en de rijbaan worden betegeld. Het nieuwe fietspad zal dus voor een gedeelte over het bestaande trottoir lopen. Tussen het nieuwe fietspad en het bestaande (dan dus ver smalde) trottoir zal een afschei ding worden gemaakt van afwis selend stoepbanden met afge ronde bovenkanten en witte straatstenen. De stoepbanden komen verhoogd te liggen, de straatstenen op gelijke hoogte met de tegels van het trottoir en het fietspad. In de nieuwe situatie wordt de breedte van het trottoir 1.20 meter en de breedte van het fietspad 1.65 meter. keersiichtinstallatie geplaatst. Deze is heel wat vriendelijker voor de weggebruikers dan de vorige. Oók voor voetgangers. Alleen: zij moeten wel even hun komst melden. Dit, door op de knop te drukken die op iedere paal bij de zebrapaden zit. De computer, die de werking van de lichten regelt, zet het licht voor de voetganger dan zo snel mogelijk op groen. Dat wil zeggen: als men veilig kan over steken. In de praktijk kan dat er op neerkomen, dat men niet in één keer de straat over kan. Bij voorbeeld als men, na op de knop gedrukt te hebben, tot de vluchtheuvel halverwege de straat komt en daar wordt 'te gengehouden' door rood licht aan de overzijde. Eén druk op de knop en even later springt ook daar het licht op groen. In de praktijk is gebleken dat de overige weggebruikers weinig problemen hebben met de wer king van de nieuwe installatie. De werking daarvan is namelijk afgestemd op het aanbod van verkeer. Dat heeft een vlotte doorstroming van het verkeer tot gevolg. Dit, in tegenstelling tot de vroegere installatie. Die re gelde het verkeer volgens een vast programma. (foto Ruben Oreel) Gaat u op vakantie en hebt u een uitkering van de gemeen telijke sociale dienst, dan gel den bepaalde regels. U mag per kalenderjaar maxi maal vier weken met behoud van uitkering op vakantie in binnen- of buitenland. U moet wel het tijdvak van uw vakantie tijdig (liefst vier weken van tevo ren) melden. Tijdens uw vakan tie wordt de uitkering op de nor male wijze op uw bankrekening bijgeschreven indien het in komstenbriefje tijdig wordt inge leverd. Wanneer u binnen een kalen derjaar langer dan vier weken met vakantie gaat, kunt u alleen aanspraak maken op uitkering gedurende de eerste vier weken. Bent u 57V2 jaar of ouder, dan mag u in bepaalde gevallen drie maanden per jaar op vakantie met behoud van uitkering. U moet dan wel ruim van tevoren toestemming vragen (en deze afwachten alvorens te verstrek ken!) Indien toestemming wordt gegeven, worden gedurende de vakantie de inkomstenbriefjes normaal toegezonden. Als u na terugkomst de briefjes tijdig te rugstuurt, wordt uw uitkering voortgezet. Dat betekent dat de uitkering over die drie maanden achteraf wordt uitbetaald. Wordt u ziek op uw vakantie bestemming, waardoor u niet binnen de aangemelde termijn thuis kunt zijn, dan wordt uw uit kering beëindigd. Na thuiskomst moet u de uitkering dan opnieuw aanvragen. Wanneer u door ziekte de vierweken-grens over schrijdt terwijl u zich in Neder land bevindt, kunt u in de meeste gevallen alsnog (dus achteraf) een uitkering krijgen over de volledige periode. Dit is echter niet het geval wanneer u zich in het buitenland bevindt. Mocht u zich na vier weken nog op een buitenlands adres bevin den, dan vindt over de periode geen uitkering plaats. Overigens is het raadzaam om, wanneer dit zich voordoet, kontakt op te ne men met uw ambassade in het betreffende land. Mocht u over dit onderwerp nog vragen hebben, dan kunt u die het beste stellen aan uw kontaktpersoon bij de sociale dienst. Tot slot nog dit: het ge nieten van vakantie mag in elk geval geen belemmering of vertraging voor uw arbeidsin- passing betekenen. Momenteel worden langs de Flamingoweg de betontegels in de straatgoot opnieuw ge legd. Doel daarvan is onder meer, bij het asfalteren van de weg volgende week, er een laag asfalt te kunnen aanbren gen die overal even dik is. Bo vendien kan daarna het regen water zonder problemen van de weg naar de riolering wor den afgevoerd. Voor zowel het een als het ander is het van belang dat de tegels op één lijn en één hoogte blijven liggen. Gebruikers van de Fla mingoweg worden dan ook ver zocht niet op of tegen de nieuw gelegde tegels te rijden. Naar verwachting wordt volgen de week donderdag (7 juli) de Flamingoweg voorzien van een nieuwe asfaltlaag. Bij werk zaamheden als deze is men echter sterk afhankelijk van het weer. Zit dat de komende week mee, dan bestaat de kans dat men al op woensdagmiddag aan de slag gaat. Zit het weer tegen, dan bestaat de mogelijkheid dat het werk uitloopt tot vrijdag. Het gebouw van de Gemeentelij ke Sociale Dienst aan de Dokter Gallandatstraat. (foto Ruben Oreel). mEËSm Ontvangt u via de Gemeente lijke Sociale Dienst een ABW-, RWW-, IOAW- of WWV- uitkering? Dan bent u ver plicht iedere laatste werkdag van de maand een inkomsten verklaring in te leveren. Deze maand is dat morgen, don derdag! Als u die inkomstenverklaring niet - of niet-tijdig inlevert wordt Over een paar weken barst het jaarlijkse Speelstad-spektakel weer los. En hoe! Honderden en nog eens honderden Vlis- singse kinderen zullen er weer naar hartelust spelen, timme ren, knutselen, muziek maken en, noem-maar op... Om dat allemaal in goede banen te leiden zijn vrijwilligers nodig, vele vrijwilligers. Er zijn er al een heleboel, maar desondanks kan de organisatie nog extra krach ten prima gebruiken. Het is daarbij echt niet verplicht de ge hele periode van 25 juli tot en met 3 augustus 'mee te draai en'. Korter óf ervoor (bij het op bouwen) èn erna (bij het afbre ken) mag natuurlijk ook! Om alvast wat 'warm te kunnen draaien' is er zaterdag a.s. voor de vrijwilligers een 'doe-dag'. Die wordt gehouden in de speel tuin 'Vlissingen-Oost' aan de Irislaan en begint om 13.30 uur. Er is voor elk wat wils,zoals: - in strumenten maken; - workshop schminken; - decor schilderen; - cursus stellingbouw etc. etc. Het streven is een Philharmonisch Speelstad Orkest (het PSO) sa men te stellen. Daarom: muzi kaal en vocaal talent: meld u aan! Speelstad zonder hout is als de Westerschelde zonder wa ter. Dat hout kan binnenkort opgehaald worden. Maar: wie helpt het opladen? Aanmel den: tel. 13606. de betaling van uw uitkering au tomatisch beëindigd! Herstel kan dan enkele weken vergen. In die tussentijd kunnen ook geen voorschotten worden ver strekt. Nu kan het gebeuren dat u het benodigde formulier niet tijdig hebt ontvangen, bijvoor beeld omdat deze verkeerd is bezorgd. In dat geval moet u zelf tijdig naar de sociale dienst (Dokter Gallandatstraat 1) en een vervangend exemplaar in vullen. Doet u dat niet, dan wordt de uitkering automatisch geblokkeerd. Lever uw verkla ring dus tijdig in. Het kan een boel narigheid voorkomen! De Zeeuwse Vastgoed Ontwik keling wil 12 woningen gaan bouwen aan de Zuider zeestraat. Het gaat daarbij om eengezinskoopwoningen van het 'splitlevel'-type (woningen met inpandige garage). Deze komen aan het meest westelij ke deel van de Zuider zeestraat, de bocht met de Bermweg. Burgemeester en wethouders zijn van plan toe stemming te verlenen voor de bouw van de woningen. Nu heeft, volgens het plan Zee wijksingel, dit terrein globale be stemming. Bij het vaststellen van dat bestemmingsplan, is be paald dat er plannen uitgewerkt mochten worden voor woning bouw aan de Zuiderzeestraat. Deze plannen betroffen die, voor de bouw van 23 woningen die inmiddels gereed zijn geko men en die voor deze 12 wo ningen. Onlangs hebben b. en w. for meel besloten tot die planuitwer king. Enerzijds om de bouw van de 23 gerealiseerde woningen te legaliseren, anderzijds om de bouw van de 12 andere mogelijk te maken. Dat besluit iigt, met plankaart en Het automatische speelwerk van de beiaard in de Sint Ja cobstoren wordt vrijdag as. in gesteld op nieuwe melodieën. De volgende liedjes zullen de komende tijd dagelijks over de binnenstad 'uitwaaieren': op het hele uur: Gavotte, van G.F. Handel; kwart over: een motief uit een volkslied; op elk half uur: een Menuet in c-mineur, van J.S. Bach; om kwart vóór: een motief uit een volkslied. Ook vanaf de Stadhuistoren zullen vanaf 1 juli andere me- t lodieën weerklinken. Dat zijn: op het hele uur: Chant de la creuse van C. Franck; om kwart over: een motief uit een volkslied; op elk half uur: de Aria Sebal- dina, van J. Pachebel. toelichting, momenteel ter inza ge in het stadhuis. Belangstel lenden kunnen ervoor terecht bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (begane grond, kamer 010). Be zwaren ertegen kunnen worden ingediend tot en met 14 juli as. De omwonenden zijn begin de ze week per brief van deze plan uitwerking op de hoogte ge bracht. In deze rubriek ben ik al vaker in gegaan op het milieubeleid dat de gemeente Vlissingen voert. Dat beleid spitst zich niet alleen toe op de grote milieuzaken, maar zeker ook op die onderde len van ons milieu waarop wij zelf invloed kunnen uitoefenen. Dat is bijvoorbeeld het geval bij het zelf composteren, een moge lijkheid om de afvalstroom te ver minderen en bovendien een nut tig produkt over te houden. Dat hiervoor veel belangstelling is, bleek tot mijn grote vreugde vorige week tijdens een informatie-avond over het ge bruik van compostvaten in de kantine van het stadhuis. On danks "de voetbal" was deze ruimte bijna te klein om alle be langstellenden een plaats te bie den! De bezoekers van deze avond hadden - de een wat lan ger dan de ander - ervaringen opgedaan met door hen zelf, met subsidie van de gemeente, aan geschafte compostvaten. Door acties van de gemeente in 1987 en 1988 zijn enkele honderden Vlissingers in het bezit van zo'n vat. Het doet mij als wethouder van milieu deugd dat de grootst mogelijke meerderheid van de bezoekers van de informatie avond zeer positief over de erva ringen met het com postvat was. Ik hoop dan ook dat de huidige compostvat-bezitters door mond-op-mond reclame ook an deren enthousiast voor het com posteren willen maken. Zelf heb ik ook zo'n vat en ik kan u verze keren: het werkt echt goed en je hebt minder afval in de huisvuil- zak! Daarom zal er als het aan mij ligt ook in het Milieu-actie- plan voor volgend jaar weer een bedrag voor subsidie van com postvaten worden opgenomen. Binnenkort starten we alweer met het opstellen van dit plan voor 1989. Het is namelijk de be doeling dit plan gelijktijdig met de gemeentebegroting voor 1989 dit najaar door de gemeen teraad te laten behandelen. In elk geval zal ook volgend jaar het verminderen van de afvalstroom een belangrijk onderdeel van het gemeentelijk milieubeleid vormen. Elders op deze pagina kunt u le zen over de aanleg van een fiets pad in de Lekstraat. Al lang wordt op deze onveilige situatie gewezen door onder andere de Opbouwcommissie Oost- Souburg. Ook de leden van de vaste commissie van advies en bijstand voor het verkeer vonden in de onlangs gehouden verga dering dat daaraan een eind moest komen. Gelukkig kan dit fietspad nu nog deze zomer wor den aangelegd o.a. met gebruik making van het daar aanwezige brede trottoir. Bovendien blijkt het mogelijk dit te bekostigen uit de post "onderhoud straten en wegen". Ik ben blij dat op deze eenvoudige manier de verkeers veiligheid in de Lekstraat straks aanzienlijk verbeterd zal worden. Een heel wat omvangrijker werk dat in augustus aanstaande staat te gebeuren is het aanpas sen van de riolering in de Singel en een deel van de Schel destraat. Het zal een volgende stap zijn in het vernieuwen van een groot deel van het Vlissingse rioleringsstelsel. Ik besef wel dat, hoe noodzakelijk dit werk ook is, dit de nodige overlast voor het verkeer en de bewoners zal betekenen. Toch wil ik u vra gen hiervoor begrip te hebben. Want goede riolering is uit oog punt van milieu en volksgezond heid onmisbaar!

de Vlissinger | 1988 | | pagina 5