Historie van natte schakels tussen Engeland en Walcheren Next of Kin opent Canadees festival Zeeuws Orkest met symfonisch gedicht Wegwijzer voor zowel vakman als liefhebber Patricia Rozema centraal in Bibliotheektheater Apartheid verfilmd in Cry Freedom Nieuwe melodiën op carillons Concert Walchers Mannenkoor 23 T/M 29 JUNI IN MIDDEN ZEELAND 'VAN RADARBOOT TOT JUMBOFERRY' IN ZEEUWSE BIBLIOTHEEK Leven en werken van Betje Wolff Zomeravond concert Abdijconcert van KNF-orkest 72 MAANDEN IN DE TUIN' GELEZEN KINDER BOEKEN door Jan Smeekens DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 22 juni 1988 mimm Onder de titel 'Van radarboot tot jumboferry' is in de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg de ontwikkeling van de scheep vaart tussen Walcheren en Engeland te zien. Dat gebeurt in het kader van de Willem Mary herdenking. De geschiede nis op de tentoonstelling begint in het midden van de vorige eeuw en eindigt in het heden. De Willem Mary-feesten worden gehouden ter gelegenheid van het feit dat de Oran jevorst Willem III driehonderd jaar geleden de overtocht naar Engeland maakte om daar de macht te grijpen en een demo cratie in te voeren. Het Zeeuws Kunstenaarscentrum heeft de expositie ingericht en medewerkers van de bibliotheek hebben de tentoonstelling samen gesteld. Op de expositie worden unieke modellen getoond van schepen. Ook authentieke documenten - onder meer uit het Koninklijk huisarchief, het familiearchief Van Lynden en de maritieme rijksmusea in Amsterdam en Rotterdam. De expositie is voor namelijk opgebouwd uit foto's van schepen en interieurs, affi ches, publicaties rond de oprich ting van de Stoomvaart Maat- Next of Kin van regisseur Atom Egoyan is de eerste film die in Mid delburg wordt getoond in het kader van Canadian Independent Tour. In enkele Europese plaatsen is momenteel een filmfestival waar onafhankelijke Canadese regisseurs hun werk tonen. In het Schuttershoftheater is deze tour van zaterdag 25 juni tot en met dinsdag 28 juni. Voor het volledige overzicht: zie de filmwijzer hiernaast. Patricia Rozema laat zich vrijdag 24 juni interviewen door BRT- journalist Jo Röpcke. Als voorafje wordt de film I've heard the Mer maids singing van Rozema getoond. Het interview begint om 22 uur, de film om 20 uur. Het vindt allemaal plaats in het Bibliotheek theater. Patricia Rozema is opgegroeid in een Nederlands emigrantengezin in een kleine industriestad in Canada. Eerst werkte ze als journaliste, later als regisseuse. Ze was als tweede assistent direct betrokken bij The Fly. In het Stedelijk Museum in Vlissingen is tot en met 25 september de expositie 'Betje Wolff, haar leven, haar werk' te zien. De expo sitie bestaat uit onder meer fotopanelen met gedeeltes uit het leven van de Vlis- singse schrijfster en een overzichtspresentatie van een een aantal vroege druk ken van haar boeken. Daar naast wordt er aandacht ge schonken aan het leven in Vlissingen in de achttiende eeuw, de tijd waarin Betje leefde. De zwarte Zuid-Afrikaan Step hen Biko was één van de oprichters van de 'zwarte be wustwordingsbeweging'. Doel van de beweging: de zwarte be volking van Zuid-Afrika haar trots teruggeven. Zonder steun of tussenkomst van blanke libe ralen. Donald Woods, hoofdre dacteur en mede-Uitgever van een vooruitstrevend dagblad, is zo'n blanke liberaal die de Apartheid verafschuwt. In 1975 ontmoeten Woods en Bi ko, inmiddels gebanned vanwe ge zijn politieke activiteiten, el kaar. Deze ontmoeting veran dert Woods leven. Woods beseft dat Biko niet de zwarte racist is waar hij hem eerst voor aanzag, maar iemand die vrede wil tussen blank en zwart en die daarbij het voor spelde bloedbad kan voorko men. Biko wordt in 1977 gear resteerd buiten zijn banningsge- bied. Vijfentwintig dagen later is hij dood. Vermoord door de vei ligheidspolitie. Woods, nu zelf gebanned, besluit met vrouw en kinderen te vluchten. Eén van de weinige dingen die hij mee neemt is zijn biografie van Biko. Mocht zijn vlucht mislukken, dan wacht hem hetzelfde lot als dat van Steve Biko en talloze anderen. Cry Freedom, een felle aan klacht tegen de Apartheid, is te zien in Alhambra. In de verfil ming van dit op de boeken van Donald Woods gebaseerde ver haal spelen onder meer Kevin Kline en Denzei Washington mee. Het eerste concert in de serie zomeravond concerten in de Ne derlandse Hervormde kerk te Zoutelande is op donderdag 23 juni. Het wordt verzorgd door de plaatselijke muziekvereniging Luctor et Emergo en de aanvang is om 20 uur. De toegang is gratis. De Zeeuwse Bond van de Ko ninklijke Federatie van Muziek verenigingen (KNF) heeft een or kest dat is samengesteld uit mu zikanten van Harmonie- en Fan farekorpsen uit de hele provin cie. Het orkest staat onder lei ding van Johan de Witte, onder meer bekend van de John White Big Band. Het orkest geeft zon dag 26 juni een concert op het terras van restaurant de Abdij in Middelburg. De aanvang is om 11.30 uur. schappij Zeeland, reclamemate riaal van de ondernemingen, zeevaartdiploma's, ansichtkaar ten en een grote routekaart van het Kanaal. Bij de expositie is een catalogus uitgegeven waar in beknopt de ontwikkeling van de veerdiensten staat beschre ven. In die (gratis) catalogus le zen we onder meer dat al in de veertiende eeuw Vlissingen han delsbetrekkingen onderhield met de Engelsen. Later zwakte die verbinding wat af, maar de eer ste overtocht met een stoom boot uit Engeland naar Neder land maakte Zeeland weer popu lair. Die boot meerde aan in Vee- re. De inmiddels onafhankelijk geworden Belgen werkten ver volgens voortvarend aan hun aansluiting met Europa en in 1830 kwam de verbinding Oostende-Dover tot stand. Ook de spoorwegen kwamen sneller van de grond dan bij ons, zodat België al in 1843 de schakel vormde tussen Londen en Keu len. In Nederland ging dat alle maal veel trager, lezen we in de catalogus. Pas in 1873 pufte een trein Vlissingen binnen. De groei van het Kanaalverkeer vestigde de aandacht evenwel op Vlissingen. Thorbecke zinspeelde in 1865 op een gere gelde verbinding tussen de Zeeuwse havenplaats en Enge land. Weldra werd dan ook de Stoomvaart Maatschappij Zee land opgericht. Rotterdam rea geerde fel, meldt de catalogus, op dit initiatief. In een brief meldden Maaskantbewoners dat zij meer garanties konden geven. Niettemin gingen de Zeeuwen aan de slag en al snel bepaalden drie schepen het beeld van die vloot. In de catalo gus wordt weliswaar' beknojst, De eerste vorm van roll-on roll-off-verkeer, een foto uit de catalogus. Het Zeeuwse Volkslied 'Geen dierder plek' als symphonisch gedicht is één van de programma-onderdelen van het concertdat het Zeeuws Orkest zaterdag 25 juni in de Grote Kerk van Veere geeft. Dit onder leiding van dirigent Lex Veelo. Als solist treedt de pianist Frank Mol op. Het concert begint om 20 uur. Lex Veelo is directiedocent aan het Conservatorium van Arn hem en heeft bijna alle Neder landse Symfonie-orkesten ge leid. Frank Mol bracht onlangs zijn eerste elpee/CD uit. Met vio list Jan-Paul Tavenier, de altvio liste Prunella Pacey en de cellist Pieter Wispelwey vormt hij vaste duo's. Mol brengt in Veere samen met het Zeeuws Orkest Allegro mol- to moderato, Adagio, Moderato molto marcato en Poco animato van Edvard Grieg. Verder staat Frank Mol de Negende Symfonie, opus 95 'Uit de nieuwe wereld' van An- tonin Dvorak. Het is er al sinds maart en het was wat onder een gro te stapel papier verdwenen, maar nu, met de zomero- pruiming in de bol, kwam het tevoorschijn: het boek '12 maanden in de tuin', een werkwijzer voor de sier-, fruit- en groentetuin. Het boek zal 'de Hendrikken' on der de tuinmannen zeker be vallen en hun menig uurtje leesplezier geven. De uitge ver meent dat zowel de vak man als de liefhebber (toegegeven, dat kunnen ook vaklieden zijn) er een handige werk- en wegwijzer aan hebben. Als een boek twintig keer is herdrukt, moet het wel zijn diensten hebben bewezen. In Duitsland was dat het geval. In Nederland is de uitgave voor het eerst in maart van dit jaar verschenen. Voor de Neder landers is het boek trouwens behoorlijk bewerkt, zegt uitge ver Zomer Keuring boeken bv. Kennelijk tuiniert men hier dus anders. Het boek geeft per kalender maand aanwijzingen. Het moet voor de tuinier een lei draad zijn voor de noodzakelij ke werkjes om tot maximaal resultaat te komen. Binnen de maand worden vier delen aan gebracht: 'grondbeginselen en algemeen', 'de fruittuin', 'de siertuin' en 'de groentetuin'. Daarmee proberen de sa menstellers te bereiken dat de lezer/tuinier zich optimaal kan concentreren op de dan actue le werken in en aan de grond. Nemen we nu juni als voor beeld. We zien dan hoe in 'de siertuin' de 'bladverliezende hagen' het best kunnen wor den bewerkt. Bovenkant, zij kanten, het gereedschap, het snoeiafval en hoe het onkruid aangepakt kan worden wordt in klinkklare taal uit de doeken gedaan. En het is nu ook de maand om oneffenheden in het gazon aan te pakken. Ver der moeten in juni de laatste tweejarige planten zoals vio len, madeliefjes en muurbloe metjes zaaien. In juni (en juli, dus u kunt nog even wachten) moeten ook de raukostgewas- sen voor herfst en winter wor den gezaaid, lezen we op de bladzijden van juni. Wie fruit van hoge kwaliteit wil telen kan '12 maanden in de tuin' ook als vraagbaak ge bruiken. Nieuwe rassen wor den behandeld, geschikte aandacht. En een planningsta bel van zaad tot oogst moet het boek de compleetheid ge ven waardoor de echte tuin- liefhebber niet anders kan dan het kopen. Jammer dat we het zo lang lieten liggen en dat Va derdag al voorbij is. Het zou een leuke tip zijn geweest. '12 maanden in de tuin', 360 bladzijden met kleurenfoto's en tekeningen geïllustreerd kost f 29,50. Uitgever is Zomer Keuning boeken b.v. Ad Hanneman maar toch interessant melding gemaakt van de ontwikkelingen. Ook de beide wereldoorlogen worden erbij betrokken. Gestaag groeien de havenactivi teiten richting Gemenebest en met zo af en toe een kink in de kabel an nu met trots naar de Olau-Line worden gekeken, die met reusachtige schepen (jumbo ferry) mens en auto twee keer per dag naar Engeland vervoert. De tentoonstelling is te zien op maandag van 17.30 tot 21 uur, van dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 21 uur en op zater dag van 10 tot 13 uur. Geen probleem is zo ingewik keld of het is tussen de eerste en de laatste bladzijde van een kin derboek uit de doeken te doen en op te lossen. Gerald Aschen- brenner heeft voor de problema tiek van de vervuilde zee, de dreigende ondergang van de zeehond en de economische malaise van vissers zelfs maar vijfentwintig pagina's nodig. Zijn bij Altamira verschenen pren tenboek SIL EN DE ZEEHOND biedt daardoor een helder zicht op wat er aan de hand is en hoe het verder moet, maar heeft met de werkelijkheid weinig uit te staan. Als Sil weer eens een vrijwel leeg net ophaalt, zit daar een verdwaalde zeehond in verstrikt. Hij verzorgt het uitgeputte dier dat hem uit dankbaarheid een rij ke visplek wijst, 's Nachts hoort de visser een vreemde stem: De mensen moeten al het afval dat ze al jaren in de zee gestort hebben er weer uit ha len. Als de mensen de zee hel pen, dan zal de zee jullie helpen. Een schone zee zal jullie veel vis én gezonde vis leveren'. In het dorpshuis doet Sil de vol gende opgewonden verslag van het vreemde voorval, en zijn ver haal is zo overtuigend dat het ook zijn schamperste collega's tenslotte aan het denken zet. Volwassen lezers hebben groot gelijk als ze vinden dat het boek de zaken wat al te eenvoudig voorstelt, en dat de toon er van minder evangeliserend had mo gen zijn. Maar dit in samenwer king met Zeehondencrêche Pie- terburen uitgegeven boek is be doeld voor kinderen vanaf acht jaar. Die koesteren nog de illusie dat we met de natuur omgaan zoals een enkel overgebleven natuurvolk dat doet. En het ge lukkige slot van het boek zouden ze zelf bedacht kunnen hebben. De illustraties zijn van de auteur en hij maakt in zijn kleurpotlood tekeningen geraffineerd gebruik van het wit van het papier. De vreedzaam kabbelende golfjes en de tere nevel erboven roepen het beeld op van een grote bal lon vol warm water: de zee als onze Grote Moeder. Tot eind 1989 is in veel plaatsen in Zeeland de tentoonstelling 'Zeehonden in de Zeeuwse wa teren' te zien. Dit voorlich- tinggsproject is een gezamenlij ke activiteit van de Provincie Zeeland, Rijkswaterstaat direc tie Zeeland en Directie natuur, milieu en faunabeheer van het ministerie van Landbouw en Vis serij. Een onderdeel van het pro ject is een prijsvraag waarbij aan jongeren (drie leeftijdscatego rieën) gevraagd wordt een affi che te ontwerpen. Inlichtingen over de prijsvraag verstrekt het Bureau Voorlichting Provincie Zeeland, tel. 01180-31394. De eerste prijs is een tweedaag se reis naar de zeehondencrêche in Pieterburen. De derde een be vestiging van het beeld waar wij in Zeeland zo'n hekel aan heb ben: "Ons Zeeuwen bin zuunig'. Die karige derde prijs (het boekje 'Zeehonden in de Zeeuwse wa teren' door Harry Benschop en Anton van Haperen) wordt enigszins goedgemaakt door de kleine attractie die alle inzenders ontvangen. Maar waarom niet iedere deelnemer dat in elke boekhandel verkrijgbare en in formatieve boekje 4,95) toe gestuurd? Voor kinderen die niet genoeg kun nen krijgen van zielige zeehonden: Aiden Chambers kreeg in 1985 de Zilveren Griffel voor 'Het geheim van de grot' (Querido Jeugdsala mander, vanaf tien jaar. Prijs f 10,00). Sil en de zeehond door Gerald Achenbrenner, uitgeverij Altamire, Hillegom. Prijs 1 19,90. DOMBURG VVV kantoor Domburg (Schuit- vlotstraat 32). Klaus Wehnert, aqua rellen en tekeningen. Tijdens kan tooruren. MIDDELBURG Balans 17Henric Borsten, ruimtelijk werk. Wo.,do. envr. van 12tot 17uur, za. van 11 tot 16 uur. Opening za. van 16 tot 18 uur. Abdij. De Canadezen in Nederland. Ma. t/m vr. van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30tot 16.30uur. Galerie Basket (Schuitvlotstraat 32). Gerard Polhuis, abstracte tekenin gen. Wo. t/m za. van 13 tot 17 uur. Crêperie Le Heron (Reigerstraat). 17e eeuwse Delftsblauwe tegels van Frans de Muynck sr. Ma. t/m za. van 10 tot 18 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvillier, olieverfschilde rijen van zeegezichten en landschap. Ma. t/mza. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader {Gortstraat 48). Wim Vader, olieverfschilderijen van Walcheren. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 14tot 17uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Inde vitrines Ineke Otte, zuilen, schalen en sieraden. Tevens Bea Visser, schilde rijen. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Trees van Willigen schilderijen. Tijdens kan tooruren. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Le ven en werk van drie Roosevelts: pre sident Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Dela no Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Café-Restaurant De Schouwburg. (Molenwater 99). Leendert Beye met 8 werken. Tijdens openingsuren restaurant. Stichting Nieuwe Muziek. (Klover- niersdoelen) John M. Armleder, re cent werk 1988; John Cage, litho's, prenten en partituren; William Ver- straeten, componistenportretten 1986/1987. Dagelijks van 11 tot 17 uur. De Vleeshal (Markt). Noël Harding "Physics" (vast intimacies). Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. Opening vr. 17 uur. Woninginrichting Gerritsen (Lange- viele 27). Harold Linker, olieverfschil derijen en tekeningen. Di. t/m vr. van 9 tot 12.30 en van 13.30 tot 18 uur, za. van 9 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (p/a Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7). Hans Verschraagen - schilderijen, Rick Liefting - fotografie. Zie ope ningstijden Zeeuwse Bibliotheek. Aanvang vr. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense dijk 7). Schatten uit de Nederlandse literatuur. Canadese steden en Cana da, Multicultureel land, Van rader boot tot jumbo-ferry. De 10 mooiste gebouwen in Zeeland. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10tot 21 uur, za. van 10tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). 'Vernuft en Vlijt', De Middelburgse Tekenaca demie. Di.t/mvr. van 10tot 17 uur en za. t/m ma. van 13.30tot 17.00 uur NEELTJEJANS Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Tevens do., vr. en za. tij dens de ZLM-Manifestatie de vijf jaarlijkse landbouwtentoonstelling geopendvan 10tot 19.30uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Orangerie.Kasteel Westhove), Duin- vlietweg 6. Saeftinghe Di. t/m vr. van 11 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. VEERE Grote Kerk (Oudestr. 26). 'Stadhou der Willem III en de Zeeuwen', 'Opti sche telegrafie in Zeeland', schilderij en van Engelse landschapsschilders', 'De geschiedenis en conservering van de kerk', 'Authentieke boerenwa gens van de Stichting Zeeuwse In span', Tn vitrines liggen fossielen en stenen van kunsthandel Aquamarijn uit Veere'en 'beeldhouwwerkjes van mevrouw F. van Dalen'. Verbeeld: ver leden; tekeningen rond het thema V.O.C. van Leendert van der Pool. Ma. t/mza. van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. Potterie S (S. Oomstraat 1). Unieke collectie replica-spreeu wenpot- modellen. Ma. t/m za. van 12 tot 18 uur. De Schotse Huizen (Kaai 27). Julie Heyligers 'vertellingen in naaldkunst. Opening za. 16 uur. Ma. van 13 tot 17 uur, di. t/mza. van IQtot 17uur. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo., ma. en do. van 14 t/m 17.30 u. Di., wo., vr., en za. van 10 u. tot 12.30 u. en van 14tot 17.30uur. Openbare Bibliotheek. (Lange Zelke 91). Werkstukken van leerlingen van de Swanenburgh Scholengemeen schap met tekeningen en textiele werkvormen. Tevens Museumjaar '88 uitgebeeld. Ma. van 13.30 tot 20 uur. Di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za. van 10tot 12.30uur. Stedelijk Museum (Bellamypark 19). Betje Wolff 1738-1988. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Mat- thy Murre, tekeningen (met als titel 'kosmische energie'). Tevens op dub beldeksveerboot 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als thema 'het geven van een beeld van Zeeland als vakan tieland voor iedereen. DONDERDAG 23 JUNI •Geoffrey Madge - piano-; Mu- fune Tsuji - viool; Tadashi Tana- ka - cello Roslawetz - concerto voor viool en piano; Pianotrio en Meditation voor cello en piano, 20.30 uur. Daarna Maarten Al- tena Oktet met gast Frederic Rzewski - piano, 22.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg. •Zomeravondconcert door mu ziekvereniging Luctor et Emer go, Ned. Hervormde Kerk Zou telande, 20 uur. •Trio Johan Clement, jazz-café Dangeroe, Middelburg, 21 uur. VRIJDAG 24 JUNI •Zomeravondconcert van het koor 'Exaudi' uit Westkapelle, o.l.v. Riet de Vlieger, Ned. Her vormde Kerk, Westkapelle, 19.30 uur. •Johan Faber - slagwerk, 20.30 uur. Daarna Fernando Grillo - contrabas en het Gau- deamus Strijkkwartet, 22.30 uur. Kloveniersdoelen, Mid delburg. •Groep 'The Fatal Flowers', 't Beest, Goes, 22 uur ZATERDAG 25 JUNI •Zomerstrijdfestival met o.a. Het Links Kollektief Walcheren uit Middelburg, Kollektief Ont stemd uit Terneuzen en het So- lidariteitskoor De Bevelanden uit Goes, van 10 tot 16 uur in de Manhuistuin (Zusterstraat) te Goes, 's Avonds groep Salt Lake Jazz Band in verenigings gebouw Amicitia te Kloetinge, 20 uur. •Concert van Het Zeeuws Or kest, Grote Kerk Veere, 20 uur. •John Snijders - piano, 17 uur. Michel Marang - klarinet, 21 uur. Burton Greene Ensemble, 22.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg. •I.v.m. Roze Week zomerfeest met dans en muziek. Middel burg (Eigenhaardstraat 2), 21 ZONDAG 26 JUNI •Concert van De Zeeuwse Bond van de Koninklijk Federa tie van Muziekverenigingen o.l.v. Johan de Witte, terras van restaurant De Abdij, Mid- delburg, 11.30 uur. MAANDAG 27 JUNI •Kronos Quartet, 20.30 uur; Slagwerkgroep Amsterdam en Xenakis Ensemble, 22.30 uur, Oostkerk, Middelburg. DINSDAG 28 JUNI •Frederic Rzewski - piano, 20.30 uur; Mifune Tsuji - viool, 22.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg. WOENSDAG 29 JUNI •Koorzangavond van het Wal- chers Mannenkoor, Ned. Her vormde Kerk, Zoutelande, 20 uur. •Klank- en Lichtspelvoorstel ling. Abdij Middelburg, 21 uur. •Xenakis Ensemble en solisten: Judith Bingham, Ann Manly, Spyros Sakkas, Geoffrey Mad ge, Johan Faber, Willie Verdie- vel, Tadashi Tanaka, 20.30 uur; Slagwerkgroep Amster dam, 22.30 uur,Oostkerk, Mid delburg KINDERFILM ZATERDAG 25 JUNI •Schuttershoftheater 'Jungle- boek' 14 uur. ZONDAG 26 JUNI •Alhambra II Vlissingen 'Jungleboek' 14 uur. •Grand Theater Goes 'Jungle- boek' 14 uur. Het carillon van de Lange Jan in Middelburg zal vanaf 1 juli weer andere melodiën spelen. Op het hele uur horen de mensen in Middelburg een deel uit een me nuet van Pleyel, om kwart over is een motief uit een volkslied te horen, op de halve uren een mu sette van Bach en om kwart voor het uur weer een motief uit een volkslied. Op de toren van het stadhuis in Vlissingen horen de omwonenden en wie er toe vallig loopt op de hele uren Chant de la Creuse van Franck, om kwart over een motief uit een volkslied en elk half uur Aria Sebaldina van Pachelbel. Op de St. Jacobstoren in Vlissingen zijn de volgende melodiën te ho ren. Elk uur Gavotte van Handel, om kwart over een motief uit een volkslied, elk half uur een motief uit een volkslied. Alhambra theater. Coosje Buskenstraat 144, tel. 01184-12260 Grand theater Goes. Singelstraat 5A. tel. 01100 15165 Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 01180-38900 Schuttershoftheater, Schuttershofstraat 1, tel. 01180-13482 Bibliotheektheater, Kousteensedijk 7, tel. 01180 30235. DONDERDAG 23 JUNI •Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 5' 20 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Cry Freedom' 20 uur. "Grand Theater Goes 'Three men and a baby' 20 uur. •Electro Middelburg 'The Last Emperor' 20.30 uur. Bibliotheektheater Moonstruck' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'The Pur- p!®_ Rose of Cairo' 20.30 uur. VRIJDAG 24 JUNI •Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 5' 19 en 21.30 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Cry Freedom'20 uur. •Grand Theater Goes 'Three men and a baby' 19 en 21.30 uur. •Electro Middelburg 'The Last Emperor' 20.30 uur. •Bibliotheektheater 'I've heard the Mermaids singing' 20 uur. •Schuttershoftheater 'Vive- ment Dimanche' 20 uur, 'Dr. Strangelove' 22.30 uur. ZATERDAG 25 JUNI •Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 5' 19 en 21.30 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Cry Freedom' 20 uur. •Grand Theater Goes 'Three men and a baby' 19 en 21.30 uur. •Electro Middelburg 'The Last Emperor' 20.30 uur. •Schuttershof theater 'Dr. Strangelove' 20 uur. 'Passion - a letter in 16 mm' 'Next of Kin' 22 uur. Bibliotheektheater Moonstruck' 20.30 uur. ZONDAG 26 JUNI •Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 5' 14, 19 en 21.30 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Cry Freedom' 20 uur. 'Grand Theater Goes 'Three men and a baby' 19 en 21.30 uur. •Electro Middelburg 'The Last Emperor' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'La Stra- da' 20^uur. 'Memoirs' 22 uur. MAANDAG 27 JUNI •Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 5' 20 uur. •Alhambra I Vlissingen 'Cry Freedom' 20 uur. •Grand Theater Goes 'Three men and a baby' 20 uur. •Electro Middelburg 'The Last Emperor' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'Je vous salue Marie' 20 uur. 'Crime wa ve' 22 uur. Bibliotheektheater Moonstruck' 20.30 uur DINSDAG 28 JUNI •Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 5' 20 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Cry Freedom' 20 uur. •Grand Theater Goes 'Three men and a baby' 20 uur. •Electro Middelburg 'The Last Emperor' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'De Spie gel' 20 uur. 'A life' 22 uur. Bibliotheektheater 'Moonstruck' 20.30 uur^ WOENSDAG 29 JUNI •Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 5' 20 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Cry Freedom' 20 uur. •Grand Theater Goes 'Three men and a baby' 20 uur. •Electro Middelburg 'The Last Emperor' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'Der Him- mel über Berlin' 20.30 uur. Bibliotheektheater 'Moonstruck' 20.30 uur. Het Walchers Mannenkoor uit Vlissingen verzorgt woensdag 29 juni een concert in de Neder lands hervormde kerk in Zoute lande. Vooral psalmen worden gezongen, maar ook geestelijke en vaderlandse liederen. Simon van Keulen begeleidt het koor, die ook een solo ten gehore zal brengen. Het koor staat onder leiding van Johan P. de Ridder. Het concert begint om 20 uur.

de Vlissinger | 1988 | | pagina 9