Het afhandelen van een vakantieklacht Alsnog een uitkering voor arbeidsongeschikte vrouwen Groeneveld iS£H Vette prijs Concurrent hoortoestellen DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 4 mei 1988 Besnier-Boeck - Altijd pijn en altijd moe. Dat zijn de belang rijkste kenmerken van de ziekte van Besnier-Boeck. Ongeveer dertigduizend Nederlanders hebben deze ziekte. De oorzaak is waarschijnlijk een overgevoe ligheid voor de eigen afbraak- produkten. Zaterdag 7 mei is er in hotel Arneville aan de Middel burgse Buitenruststraat een in formatieve bijeenkomst van de Nederlandse Sarcoidose Vereni ging. M.J. van Ditmars, longarts te Dordrecht geeft dan een le zing over deze ziekte. Na afloop is er gelegenheid tot vragen stellen. De bijeenkomst begint om 14 uur. De vereniging is voor inlichtingen bereikbaar via 01804 15811. VV-Veere - VV Veere bestaat 40 jaar. Dat wordt op passende wijze gevierd. Woensdag 11 mei 18.30 uur speelt Veere A1 tegen de Zeeuwse jeugdselectie en voetballen de Veerse dames te gen de Zeeuwse meisjesselec tie. Om 20.30 uur is er een wedstrijd van Veere 3/4 tegen vrienden van Ajax. Daarna wer ken J. Jasperse en M. Pasveer mee aan een penaltybokaal. Na afloop is er een disco. Donder dag 12 mei is er een jubileum- toernooi met medewerking van Kloetinge, Serooskerke, Rozen burg en Veere. Het toernooi be gint om 10 uur. Vrijdag 13 mei worden er jeugdwedstrijden voor de C, D, E en F junioren en pupillen gehouden. Daarna is er weer een penaltybokaal. De re ceptie is op vrijdag 13 mei op het sportpark Bieweg te Veere. Leden en oud-leden kunnen ook terecht op de aansluitende feestavond. Excursie - Kunstliefhebbers kunnen zaterdag 7 mei met Kunstzinnige Vorming Vlissin- gen op excursie naar het Rijksmuseum Kröller-Müller op de Hoge Veluwe. Het Kröller- Müller heeft een internationale collectie kunst van 1900 tot nu. Daarnaast is er de befaamde beeldentuin met een groot aan tal werken van wereldberoemde kunstenaars. De rondleiding wordt verzorgd door Nico Out, docent kunstbeschouwing van het KVV. Aanmelding (voor 5 mei) bij de Culturele Raad Vlis- singen, telefoon 01184-14928. Cocker-feest - De fans van de Engelse Cocker Spaniël, de hond met de bekende hangogen en -oren, komen zondag 8 mei bij elkaar op het terrein van hon denschool de Valkenhoeve te Lewedorp. Aan de ontmoetings dag werkt een aantal fokkers uit de regio mee. Op het program ma staan onder meer spelletjes voor baas met hond, onder- houdsdemonstraties en een afval-race. De bijeenkomst be gint om 11 uur. Wie van plan is te gaan dient dat van tevoren door te geven aan Jos Heyse, 01184-13955 of Janny de Valk, 01182-3264. Collecte - De collecte van het Astma fonds is in de week van 9 tot en met 1 5 mei. De opbrengst is voor wetenschappelijk onder zoek, scholing, voorlichting en hulpverlening. Maandag 9 mei is er op Nederland 3 om 19.30 uur een speciale uitzending in de seie "Van harte beterschap". Wie de bus mist kan geld overmaken op giro 55055 of bankrekening 70 70 70 120 ten name van het Astma Fonds in Leusden. Delta Expo - Gedeputeerde J.B. Ventevogel opende gisteren (dinsdag) de nieuwbouw van Delta Expo. Met de nieuwbouw zijn de faciliteiten flink uitge breid: er kwamen een restau rant met terras en twee filmzalen bij. In de filmzalen wordt doorlopend de film Delta Finale vertoond. Deze film, die een uitstekend beeld van de bouw van de Oosterscheldeke- ring geeft, heeft al meerdere prijzen gewonnen. Verder kwam er een parkeerterrein van 3 ha en werd de infrastructuur aan gepast. Daarnaast werd ook de dienstverlening uitgebreid. Een ervaren gids begeleidt op ver zoek de bezoekers. Ook kan er informatief materiaal aan be langstellenden worden toege zonden. Zending - Zending Manna, een interkerkelijke bijbelstudiegroep, heeft elke dinsdagavond een bij belstudie in verenigingsgebouw De Zandput te Serooskerke. De studie begint om 19.30 uur. Geschiedenis - De regio Zee land van de landelijke Nederland se Jeugdbond voor Geschiedenis bezoekt zaterdag 7 mei Goes. Op het programma staan een bezoek en rondleiding door de Maria Magdalenakerk, het stadhuis en het museum voor Zuid- en Noord-Beveland en een stads wandeling door historisch Goes onder leiding van een medewer ker van de archiefdienst. Deelne mers (tussen de twaalf en vie rentwintig jaar) dienen om 10 uur aanwezig te zijn in de hal van het centraal station van Goes en zelf een lunchpakket mee te nemen. Fellowship - De maandelijkse bijeenkomst van de Women's Aglow Fellowship afdeling Goes is op woensdag 11 mei in hotel Terminus te Goes. Deze keer geeft de Belgische schrijfster Toos Rosies een lezing over haar boek "Je bent goud waard". De bijeenkomst begint om 9.45 uur en staat open voor alle vrou wen. De zaal is vanaf 9.15 uur geopend. Kinderoppas is aan wezig. Telefonische inlichtingen zijn verkrijgbaar bij mevrouw R. Mulder, 01100-2055? Kleurentherapie - De Middel burgse kunstenaar-hovenier clown-therapeut Marten Muller begint in de tweede week van mei met cursus mediatief schil deren kleurentherapie van vijf dinsdagavonden of woensdag ochtenden. Kleuren ontspringen aan de innerlijke bron en staan, volgens Muller, voor energieën van verschillende kwaliteiten. De cursus maakt deze kwalitei ten vrij en opnieuw besteed baar. Goed nieuws dus voor mensen die willen werken aan bewustwording en verwerkelij king van hun innerlijke mogelijk heden in relatie, werk en gezin. Inlichtingen en aanmelding via 01180-25331. Gevonden - In de periode van 20 tot 27 april is bij de gemeen tepolitie te Vlissingen het volgen de aangegeven: zonnebril, adres boekje, slot, buggywagentje, mapje met pasfoto's, graszaad, lege herenportemonnee, da mesportemonnee met inhoud, di verse autosleutels en huissleu tels. Bij het dierenasiel in Vlissin gen werd in diezelde periode een yorkshire terrier, een zwarte ka ter, een cyperse kater en een 7wart-witte poes aangegeven. Doven - De Zeeuwse ontspan ningsclub voor doven wil de ac tiviteiten en het aantal leden uit gaan breiden. De veertien leden hielden zich tot nu toe uitslui tend bezig met bowlen. Dat ge beurt één keer per maand op zaterdagavond van 19.30 tot 21.30 uur i"n de Kruitmolen te Middelburg. Vanaf deze week kunnen doven elke vrijdagavond tussen 19.30 en 22 uur terecht in de zaal van de Zeeuwse Bibli otheek aan de Middelburgse Kousteensedijk om te klaverjas sen, te sjoelen en te handwer ken. De activiteiten worden binnenkort nog verder uitge breid met onder meer dansen, puzzelritten en sport. Wie meer wil weten kan terecht bij Ton de Witte, Meanderhof 127 te Mid delburg, telefoon 01180-29773 of tijdens de bowlingavonden op 7 mei, 4 juni, en 2 juli. Paarden - Ruitersportvereni ging De Scheldestad gaat don derdag 12 mei bij voldoende belangstelling gezellig met paard en wagen (aanspannin gen) over een deel van Walche ren toeren. Liefhebbers krijgen de kans om mee te rijden in een echte Jan Plezier. Het vertrek van de gezelligheidsrit is om 10 uur bij de manege aan de Vlis- singse Gerbrandystraat. Deel nemers kunnen zich opgeven via de telefoonnummers: 01185-2240 en 01186-1482. Voetbaltoernooi - In het kader van de Zwaluwen Jeugd Actie houden de gezamenlijke Vlis- singse voetbalverenigingen op hemelvaartsdag (12 mei) het •traditionele voetbaltoernooi voor de jeugd. De opbrengst is voor het Prinses Beatrixfonds. In totaal doen er 58 Zeeuwse elftallen mee. Het toernooi wordt nog aantrekkelijker ge maakt door een loterij en een prijsvraag. Tijdens het toernooi probeert een aantal parachu tisten in een vangzeil van de brandweer te landen. Wie het juiste aantal goed landende pa ra's raadt wint een prijs. Verder is oud-sportverslaggever Dik van Rijn bereid gevonden om de sportiviteitsbeker van de scheidsrechtersvereniging Wal cheren uit te reiken. Origami -Wie een papiertje dubbel kan vouwen kan ook de basiscursus Origami (Japanse vouwkunst) volgen. De cursus bestaat uit acht lessen die vanaf 8 september elke donderdag morgen tussen 9.30 en 11.30 uur worden gegeven in de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg. Voor de Middelburgse woensdagavond-basiscursus zijn nog enkele plaatsen vrij. Meer inlichtingen zijn verkrijg baar bij Origami Zeeland, tele- foon 01102-3207. Rommelmarkt - Zo'n honderd leden van de Juliana-Korpsen zijn zaterdag 7 mei weer druk in de weer op de traditionele rommel markt van de vereniging in en om de molen De Hoop op het Vlis- singse Bolwerk. Kinderen van acht tot achtentachtig jaar kun nen er terecht voor speelgoed. Het aanbod varieert verder van theekopjes tot een complete wo ninginrichting. Ook de oliebollen en broodjes worst zijn weer aan wezig. De markt begint om 8 uur. Rotary Club - De jaarlijkse Dis tricts Conferentie van district 161 van de Rotary Club wordt op 7 en 8 mei gehouden in de Schouwburg aan het Middel burgse Molenwater. Thema: Nieuw Nederland. De conferentie begint maandag om 9.30 uur. Het congresgedeelte van 13.45 tot 16.15 uur is gewijd aan "Nieuw Nederland, het land van onze kinderen". Prof. R. van En gelsdorp Gastelaars, hoogleraar sociale geografie en ir. D.H. Frie- ling, adjunct hoofddirecteur Rijksdienst IJsselmeerpolders, respectievelijk bestuurslid en voorzitter van de Stichting "Ne derland Nu als Ontwerp" geven een inleiding. Na een stadswan deling volgt een feestavond. Zondag schepen de Rotarians zich in op de Flandria voor een rondvaart over de Wester- schelde. Bingo - Er zijn weer mooie prij zen te winnen op de laatste bingo-avond van Rood-Wit, de supportersvereniging van vc Vlissingen. De avond begint om 20 uur in het clubhuis aan de Iris laan te Vlissingen. De toegang is gratis. Wereldtop tafeltennis speelt in Middelburg Dankzij de inspanningen van de Middelburgse tafeltennisvereni ging 't Zand kan Zeeland zich verheugen op een avondje tafel tennis op wereldniveau. Op een doordeweekse dag weliswaar maar voor de echte liefhebbers die op maandag 16 mei de tribu nes van 'De Voorborch' in mid delburg bevolken maakt dat na tuurlijk niets uit. Namen als Pas cal Neve, Henk van Spanje, Paul Haldan, Frank Boute, Ulf Carls- son, Adrezej Grubba en de Chi nezen Liang Geliang en Guo Yue- hua klinken de fans van het bal letje en het batje dan ook als mu ziek in de oren. De 'aanstichter' van dit stukje ta- feltennispromotie is de 'feest commissie' van 't Zand, die dit jaar verantwoordelijk is voor een jaar lang feestvieren, 't Zand bestaat op de kop af twintig jaar ■en de vereniging zou de vereni ging niet zijn als dat niet op pas sende wijze werd gevierd. "Na tuurlijk is er een feestavond en een officieel gebeuren", zegt Jan van de Voorde, de voorzitter van 't Zand. "Maar die is voorname lijk voor de leden. Als vereniging willen we aan de weg blijven tim meren en op een leuke manier De feestcommissie van 't Zand. "Allemaal keurig gelukt". onze sport blijven promoten. We hebben al eens een Zeeuws kampioenschap georganiseerd en voor een interland zijn we ook niet benauwd. We vonden dat er zeker dit jaar iets spectaculairs moest gebeuren. Dat werd dus het zogenaamde 'Dutch Grand Prix 1988', die voor één dag Middelburg aandoet". De Dutch Grand Prix is een tafel- tennisevenement dat precies een week duurt. In die week reist het 'circus' door Nederland en op el- Met klachten over een vakan tiereis kunt U naar de Geschil lencommissie Reizen stappen. Dit is een instantie die Uw klachten onderzoekt en een uitspraak doet. Deze geschil lencommissie is gevestigd in Den Haag en bestaat uit drie leden, een vertegenwoordiger van de Consumentenbond, een vertegenwoordiger van de Al gemene Nederlandse Vereni ging van Reisbureaus en een onafhankelijke voorzitter. Reis bureaus die zijn aangesloten bij de ANVR zijn verplicht zich te onderwerpen aan de klachten behandeling door de Geschil lencommissie en zich aan de uitspraak te houden. Niet bij de ANVR aangesloten reisbureaus kunnen zich bereid verklaren mee te werken aan de klach tenbehandeling. Zij zijn daartoe niet verplicht. Eerst moet U proberen de klacht zelf op te lossen. Mon deling lukt dat vaak niet, beter is het de klacht schriftelijk voor te leggen aan het reisbureau. Een kopie van de brief bewa ren! Dit moet U doen binnen een maand na thuiskomst van de reis. Is de reis niet doorge gaan dan moet U de klacht bin nen een maand nadat de reis zou hebben moeten beginnen voorleggen aan het reisbureau. Komt het reisbureau niet met een bevredigende oplossing dan kunt U de klacht voorleg gen aan de Geschillencommis sie Reizen. De klacht moet U schriftelijk indienen binnen drie maanden na thuiskomst van de reis of -indien de reis niet doorging- binnen drie maanden nadat de reis zou hebben moe ten beginnen. Heeft een aantal deelnemers aan de reis dezelf de klacht dan moet ieder voor zich die klacht indienen bij de Geschillencommissie, alleen diegenen die de reis op een boekingsformulier hebben ge boekt kunnen op een vragen formulier klagen. Nadat U de klacht heeft inge diend ontvangt U een vragen formulier dat U ingevuld moet terugzenden, tevens wordt U verzocht het klachtengeld te betalen. Dit bedraagt op het Door mr. Jan van der Velde -RfflKSTREEKS Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 moment f 45,— en f 150,— als het reisbureau niet is aan gesloten bij de ANVR. De be handeling is open, beide partijen worden van alles op de hoogte gebracht. Het reisbu reau krijgt een copie van zowel de klachtenbrief als van het in gevulde vragenformulier. Bin nen een maand moet het reisbureau reageren op de klacht. Van de reaktie krijgt de klager een kopie. Desgewenst kunnen partijen hun standpunt tijdens een zitting mondeling toelichten, ze ontvangen dan bericht over de plaats en tijd van behandeling. U kunt getui gen meenemen en U laten bijstaan door een raadsman, deze kosten, alsmede de reis kosten zijn wel voor eigen re kening. De uitspraak wordt schriftelijk aan de partijen kenbaar ge maakt. Wordt de klager in het gelijk gesteld dan moet het reisbureau hem het klachten- geld vergoeden, eventueel sa men met een schadevergoeding. De uit spraak is een zogenaamd bin dend advies, d.w.z. dat beide partijen er zich aan moeten houden. Houdt het reisbureau zich niet aan de uitspraak dan is deze afdingbaar. Is een van de partijen het niet eens met de uitspraak dan kan men het bindend advies voorleggen aan de burgerlijke rechter. Deze kan alleen tot een ander oordeel komen indien het bindend ad vies kennelijk onredelijk is. ke dag worden er ergens in den lande wedstrijden gespeeld. "Géén demonstratiewedstrij den", verduidelijkt Peter Boon, de technische man van de vere niging. "Dat demonstratiewerk kennen de mensen zo langza merhand wel. Dit zijn puur wedstrijden op wereld-niveau. Bovendien moeten de deelne mers wel alles uit de kast halen, want aan het eind van de week wordt er een klassement opge maakt en de winnaar kan toch wel even op een vette prijs reke nen. Ze hebben er dus zélf alle belang bij om óók die maandaga vond in Middelburg te presteren". Overigens ging het binnenhalen van dit spektakel niet zonder slag of stoot. Jan van de Voorde: "Die jongens komen natuurlijk niet voor niets. Logisch. Er hangt dus een prijskaartje aan en als vereniging moet je je dan afvra gen of het financieel allemaal haalbaar is. Willen? Ja. Kunnen? Dat is een ander verhaal. Geluk kig hebben wij Gillis Maartense als sponsor. Eén telefoontje en Maartense stelde zich garant voor het toernooi. Zoiets is een pak van je hart". "Dan moet je nog maar een ge schikte accommodatie zoeken. Noem er eens één op in Zeeland die echt aan onze (tafeltennis)ei- sen voldoet? Geen enkele dus. Uiteindelijk kwamen we terecht bij De Voorborch, zij het dan dat daar nog even tribunes moeten worden geplaatst". En dan te vreden: "Maar het is allemaal keurig gelukt. Dankzij de nodige steun van gemeente en provin cie, de eigen leden en natuurlijk niet te vergeten de sponsors, zonder hen is het vrijwel onmo gelijk om iets echt groots te or ganiseren". Het niveau dat die maandaga vond achter de tafels staat mag er dan ook wezen. Met alles bij elkaar méér nationale, Europese en wereldtitels op zak dan een gewoon mens serviesgoed in huis. Tovenaars met het batje. Opvallend in de deelnemerslijst is overigens Pascal Neve, die wél tafeltennis op niveau speelt, maar nu net weer niet bij 't Zand. "Natuurlijk hadden we een van onze eigen topspelers aan deze wedstrijden mee kunnen laten doen", verduidelijkt Peter Boon. "Alleen worden die jongens waarschijnlijk volledig weg gespeeld. Je moet gewoon eer lijk zijn en constateren dat wij die klasse om op dat niveau mee te spelen 'toevallig vandaag' niet in huis hebben. Als promotie ben je beter gebaat bij iemand die com petitie kan geven en dat is Pascal Neve. Speelt bij Middelburg-Zuid. Jawel, de concurrent. Nou en? Het gaat toch om tafeltennis? Het belooft dus wat te worden op die avond van de nationale wasdag. De wedstrijden begin nen om 19 uur, kaarten (vijf piek) kunnen in de voorverkoop ver kregen worden bij het clubhuis van 't Zand in de Baarsjesstraat in Middelburg. Wie op die avond zelf nog een kaartje kan bemach tigen heeft geluk gehad. De sporthal biedt plaats aan onge veer zeshonderd toeschouwers en de belangstelling is - getuige de aanvragen van de verenigin gen om een kaartje - overwel digend. De Centrale Raad van Beroep deed op 5 januari uitspraak in een aantal zaken over uitsluiting van (gehuwde) vrouwen van het recht op arbeidsongeschiktheids uitkering (AAW). De uitspraken kunnen gevolgen hebben voor al le vrouwen die voor 1 januari 1979 arbeidsongeschikt zijn ge vonden en nu geen uitkering hebben. De volgende groepen kunnen als nog voor een AAW-uitkering in aanmerking komen: vrouwen die nooit betaald werk hebben ge had, bijvoorbeeld huisvrouwen, en nooit een uitkering hebben aangevraagd of wie de uitkering is geweigerd en vrouwen die be taald werk met voldoende of on voldoende inkomen hebben ge had en die hun uitkering kwijt raakten toen ze gingen trouwen of zelfs niet hebben aangevraagd omdat ze getrouwd waren. Ook vrouwen die in hun eigen bedrijf hebben gewerkt en om dezelfde reden hun uitkering kwijt raakten maken kans op een uitkering. Daarnaast kunnen vrouwen die na een echtscheiding niet op nieuw een AWW-uitkering heb ben aangevraagd of hebben ge kregen of die na het overlijden van hun (ex)echtgenoot een la gere (AWW)uitkering kregen in aanmerking komen. Meer infor matie en/of gratis hulp is verkrijg baar bij het Buro voor Rechts hulp, Vlasmarkt 28 Middelburg, telefoon 01180 - 37120 en bij het Bureau Sociaal- Raadslieden, Brouwenaarstraat 4 te Vlissin gen, telefoon 01184 - 17810. Presentatieloop - In Rilland- Bath is zaterdag 7 mei een prestatieloop van de toerclub Rilland-Bath. Deelnemers kunnen tot zes ronden van 1500 meter lopen. De inschrijving is om 12 uur in Bar de Hoeve, de start om 13 uur aan de Hoofdweg. Kleed gelegenheid is er bij de wasseret te van W. Meeuwse, bij de Total- pomp aan de Bathse weg. Nieuwe Munt - Vanaf 1 mei is Nederland weer een munt rijker. De nieuwe munt lijkt verdacht veel op een stuiver, maar is vijf gulden waard. Uitkijken met af rekenen dus. De munten gaan de vijf gulden biljetten vervan gen. Wanneer de biljetten moe ten worden ingewisseld maakt de Nederlandsche Bank nog bekend. Vrijwilligers - In het kader van het Onderwijs Voorrangs Gebied Middelburg/Vlissingen worden op de basisscholen Sanden- burchschool (Stromenwijk) en de Zeeburch (Magistraatwijk) clubs opgezet die buiten schooltijd draaien. De begeleiders van deze clubs worden door het Sociaal Kultureel Werk Middelburg on dersteund. Voor het volgend schooljaar wordt een aantal nieu we vrijwilligers gezocht. Belang stellenden kunnen van nu tot de grote vakantie meedraaien om zeker te weten dat dit werk iets voor hen is. Inlichtingen zijn op maandag tussen 13 en 15 uur verkrijgbaar bij Margreet van de Donk van het SKWM, telefoon 01180-29004 en schriftelijk via Rentmeesterlaan 245, 4336 EL Middelburg. ALLE GERENOMEERDE MERKEN HOORTOESTELLEN VRIJBLIJVEND OP PROEF OOK THUISBEZOEK AANGESLOTEN BIJ ALLE ZIEKENFONDSEN VLISSINGEN, Lange Zelke 93 OOSTBURG. Burchtstraat 13 Snuffelmarkt - De jaarlijkse snuffelmarkt van buurtvereniging Eigen Haard is op zaterdag 14 mei tussen 8 en 14 uur in de Ei gen Haardstraat te Middelburg. De opbrengst is voor de activitei ten van de vereniging. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: lees- dienst. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: ds. N.J. Köther-Middelhoek. DOMBURG: Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Badhuisweg. Za. 19.15 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. Q. de Vrie uit Middelburg, 19 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te Veere GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Za 10 uur: dr. A. Jobsen, 19 uur: ds. A. Jobsen, her denking en viering 100-jarig jubileum. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Za 10 uur: dr. L. Kael- mans uit Renesse, 19 uur: ds. Q. de Vrie uit Middelburg. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. Ph. Stoffels uit Bussum. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 en 19 uur: mr. Th. O. Vreugdenhil uit Koudekerk a/d Rijn, 10 uur: k.nxd. 8-11 uur. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Za 10.15 uur: ds. N.J. Köther-Middelhoel>. MIDDELBURG: Baha'l Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A.K. Wallet. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Postema. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Za 10 uur. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Za Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. W.B. Obbink uit Zoutelande, 17 uur: ds. D.W. Dondorp. Hofpleinkerk, Hofplein 9.30 uur: ds. J. Dubbink Sow- dienst, 14.30 uur, kand. F.C. Van Dijke, 16.30 uur: expe rimentele dienst, mw. ds. E. de Boer-Hessel. Oostkerk, Oostkerkplein 10 uur: ds. M. de Boer, Sow- dienst. Nieuwe Kerk, Groenmarkt. 10 uur: ds. D.W. Dondorp, Sow-dienst. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 en 17 uur: kand. F.C. Van Dijke uit Amsterdam. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaaktl. Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.A. v.d. Velden uit Utrecht. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt. 10 uur: ds. D.W. Dondorp, Sow-dienst. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: mevr. ds. M.A. Bosman- Huizinga. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: dhr. J. Sinke uit Souburg. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: dhr. H.J. Schoenmaker, 11 uur: ds. T.W. v. Bennekom uit Goes, 17 uur: ds. G.K. Korporaal uit Woudrichem. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: mevr. A.J. van Grondel-Emmen. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C.E. vd. Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Za 10 uur: Itn. Put- tenstein. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel huisstraat 19. Zo. 9.30 uur: dhr. Blijdorp, 17 uur: dhr. Riemens. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10 uur: ds. M.A. Bosman-Huizinga uit Rot terdam. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. M. Helmus uit Soest- NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: dhr. J.M. Schot. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 uur: kand. mevr. E. Braam uit Kampen, k.nó. jongste en middengroep, 19 uur: kand. DJ. Lager- weij te Kampen. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, zo. 10 uur: mevr. A. Spaans-Molenaar uit Westkapelle. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: dhr. J.M. Schot. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse uit Vlissingen, 19 uur: ds. P.G. Vellekoop uit Zoutelande. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie al.v. br. Cornelisse ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. v. Boven uit Mid delburg. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: ds. P.J. Westerneng, uit Barneveld, 14.30 uur: intrede drs. 0. Westerneng. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: ds. C. Kalksma, H.A. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. H.J. Schoenmaker. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, za 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, 19 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te Veere. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons, H.A. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Postema. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Za 10 uur: drs. Van Klaveren. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktDe Lannoystraat 2 Za 9.30 en 16.30 uur: ds. L. Moens. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Za St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Hiensch, 19 uur: ds. Kalksma. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma, H.A. De Schaapskooi, Papegaaienburg. 9.30 uur: ds. d* Nooij, H.A. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen4 Van Dishoeckstraat 534. Da van 19 tot 20.45 uur, za van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen^ Man Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: ds. C.E. vd. Ploeg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Za 10 uur: ds. C.G. Vreug denhil. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel: weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa, Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 9. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Rooms Katholieke Kerk. Fort den Hoockweg, zo. 10 uur. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. Westerveen u2t Domburg. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9 en 10.30 uur. Rooms Katholieke Kerk. Catharinakerk, zo. 10 uur. Do. 5 mei t/m wo. 11 mei HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: S.K. van den Haak, Ravaansekaai 47, tel. 12637. Zondag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A.H. van Dijk, Kou dekerkseweg 52, tel. 13459. Zondag tot 24 uuj,: J.L.R.H. van Pelt, Julianastraat 7, tel. 12225. Visit»6 aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uQ'r en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN. MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijks weg 6, Nieuwland, tel. 01182 - 1340. Zondag: R.G.G. Groot, Dr. vd. Moerstraat 15, Arnemuiden, tet. 01182-1308. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE. GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER. VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rul lens M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE. MELISKERKE. BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. van Ee- de, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: don derdag A.D. de Stigter, Van Borselelaan 38, Veere. tel. 01181-830; vrijdag C. Westveer, Loskade 21, Middel burg, tel. 01180-26694; zaterdag en zondag R.D. Red dingius, Badhuisstraat 183, Vlissingen, tel. 01184-12644. APOTHEKEN MIDDELBURG: donderdag Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538; vanaf vrijdag Hummelen, Markt 69. tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaaij, tel 71768. MIDDELBURG: C.S.M. de Crom, St. Pieterstraat 15, tel 27325. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mw. C.J. Brink te Middelburg, tel. 01180-11011. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huls dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST. (MIDDEL BURG. ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND) bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra Ie, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS fci crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. ür DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34089. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wa en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dien£ doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat woidt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uilr

de Vlissinger | 1988 | | pagina 19