'Hoogtepunt Social Life Vlissingen' Juwelier van den Berge heropend in grijs en rose Aarzelend begin fiets opstapdag Theorie en praktijk dichter bij elkaar in autobranche Nieuwe stamkroeg in Vlissingen Pup opent met groot festival Opera in bioscoop Florado in het nieuw -LUSTRUM LENTEFEEST VAN UONSCLUB Stockcenter weer open Reggae in De Piek Zomermode van Floortje in Souburg Razzmatazz ASPIRANT AUTOMONTEURS ONTVANGEN 'SNUFFELPAS' JONGENSDROOM GING IN VERVULLING Zwarte nagels BOYD EN BROWN SPELEN DE BLUES Directors op Filmfeest in Middelburg TIEN FILMS IN HULST Kassuccessen in Schuttershof DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 16 maart 1988 Zes Belgen persen zich zaterdag 26 maart in een busje om Benny Neijman te bewonderen op het 'Lentefeest van de Lionsclub. Be halve deze zes fanclubleden ver wachten de organisatoren nog negenhonderdvierennegentig an dere gasten in de vier zalen van Hotel Britannia. Andere trekker -N van dit feest is ons aller Greetje Kauffeld, terwijl ook Ria Valk niet ontbreekt. De opbrengst van het feest is net als vorig jaar voor de tyu de zomer er weer aan komt 'presenteert elke zichzelf respec terende kledingzaak de nieuwste Voorjaars- en zomermode. Ook Floortje Dingemanse van Floort- jès Fashion in Oost Souburg heeft de stoute schoenen aange trokken: vrijdag 18 maart onder gaat zij de vuurdoop met haar al lereerste modeshow. In Wijkgebouw de Zwaan aan de Souburgse Kromwegesingel to nen vrijdag vijf professionele mo dellen de nieuwste leermode, bi kini's, badpakken en de Vanilla collectie. Dit alles in de maten 36 tot en met 42. Voor de show zijn op dit moment al ruim honderd kaarten verkocht. Ria Huiskens verzorgt de make-up, Harry van de Berg de kapsels en bloemsier- kunst de Kakatoe de bloemen. De show begint om 19.30 uur. Veere - De raad van de ge meente Veere vergadert woensdag 23 maart in het stad huis. De vergadering gaat voor namelijk over het verhuren van gedeeltes van de markt en het Oranjeplein aan particulieren voor respectievelijk terrassen en een vistentstandplaats. Ver der wordt het integraal econo misch plan van de gemeente, getiteld "Inspelen op verande ring", bekeken. In dit plan, op gesteld door Bureau Terp uit Amersfoort, staan de mogelijk lieden tot verbetering van het economische klimaat op korte en middellange termijn. De ver gaderiny begint om 19.30 uur. Open Universiteit - Het hoog tepunt van de campagne "Meer kansen voor vrouwen" vair de Open Universiteit is op zaterdag 19 maart. Net als de zeventien andere studiecentra van do Open Universiteit heeft ook dat m Middelburg een open dag van 10 lot 1 5 uur. Op de informatie dag ligt het volledige cur susaanbod ter inzage en is er de gtioyclijkhcid om kennis te ma kén met computerondersteu nend onderwi)s. Voor de uitleg zijn consulenten en studiebege leiders aanwezig. Stichting Kinderonconologische Zomerkampen. De Lionsclub Vlissingen wist dit jaar een recordaantal van 192 sponsors bij elkaar te krijgen. De verwachte opbrengst ligt tussen de vijftien- en twintigduizend gul den. De stichting waarvoor dit geld bestemd is organiseert jaar lijks zomerzeilkampen voor kan kerpatiëntjes onder de vijftien jaar. "Deze kinderen leven in grote onzekerheid. De opgewek te sportieve sfeer geeft ze hun vitaliteit terug. Ze hebben een enorme steun aan elkaar. Het even eruit kunnen zijn is goud waard. Een bij effect is dat ook de rest van het gezin op adem kan komen" zegt de heer C. Kostense, Geneesheer Directeur van het Bethesda-Sint Joseph Ziekenhuis. Los van het goede doel is het Lentefeest gewoon bedoeld als een leuk feest. De heer P.A.C. Bikker, voorzitter van het Lente feestcomité; "Het is één van de hoogtepunten in het social life van Vlissingen. ledereen komt er om te zien en gezien te worden. Verder is het goed voor de pro motie van Vlissingen. Je hoort zo vaak dat er hier nooit iets is. Zo combineer je het één met het an dere. En elke penning die wordt ingebracht is meegenomen". Hugo de Mondfrans met "Ouwe Driften" op het Lente feest 1988. Foto Erwin Olaf. Op het feest zijn verder optre dens van Orkest Bluesette, Kwartet Theo Phil met vocaliste Jacqueline en Sint Juttemis. Hu- go de Mondfrans en Willem Jan Gevers brengen een live gezon gen travestietenshow. De disco van Opus 7 wordt afgewisseld Alle familieleden van de gebroe ders Gerard en Johan van den Berge zijn de afgelopen weken druk in de weer geweest om hun juwelierszaak een ware meta morfose te laten ondergaan. "Dat mocht ook wel", zegt Ge rard, die in de winkel de reparatie van de uurwerken verzorgt. "Bij na veertig jaar is hier niets veran derd aan de inrichting. Mijn vader heeft zich vijf jaar geleden terug getrokken en toen hebben mijn broer en ik de zaak overgeno men. Ik verzorg zoals gezegd het klokken- en horlogegedeelte en de administratie, mijn broer Jo han de reparatie van sieraden. Hij volgde de opleiding voor goud en zilversmid". Als de deuren opnieuw zijn open gegaan zal de bezoeker een to taal nieuwe winkel binnenstap pen. De eigenaren hebben geko zen voor twee tinten grijs met een vloerbedekking en etalage in oud rose. Ook de werkplaats Gevonden - Bij de gemeente politie Vlissingen zijn in de pe riode van 2 tot 9 maart de vol geilde voorwerpen aangege ven: twee multomappen, een boek, een kinderzitje, een wolli ge sjaal en een kleine portemon nee met inhoud. Bij het Vlissing se dierenasiel is in die periode een rooie kater aangegeven. JÓm tien uur stond afgelopen za- fprdag het promotieteam van Van den Driest Tweewielers al klaar. Drie jongens en twee meis jes waren al enthousiast bezig pet beperkte publiek te laten zien wat er mogelijk is met een All Terrain Bike. De fiets waarmee dus op alle terreinen gereden kan worden. Om dat aan te tonen 'waren in de voormalige Ford ga- èige in de Middelburgse Zusterstraat allerlei opstakels neergezet uie zuvvel tic •■ais als de fietser trotseerden. Niet alleen het promotieteam liet zien wat de mogelijkheden van de ATB zijn. Belangstellenden konden zelf ook een proefritje maken op deze ultramoderne fiets. Zij konden daarnaast de Sting Cruiser ook uitproberen. Dit is dan wel geen fiets voor de bergen maar meer bedoeld voor stadsgebruik. En met vijf versnel lingen trap je natuurlijk ook ieder een lachend voorbij. werd flink onder handen geno men en gemoderniseerd. Aan het assortiment zal niet veel veran deren, maar uiteraard gaat Ju weiier van den Berge mee met zijn tijd en vult de collectie steeds aan met de nieuwste modear tikelen. Koopjesjagers kunnen zich sinds vorige week uitleven in het Stockcenter aan de Vlissingse Spuistraat. Op een oppervlak van een kleine vijfentwintighonderd vierkante meter zijn dames- en herenconfectie, vrijetijds- en sportkleding, meubels, vloerbe dekking en een leerafdeling te vinden. De voorraad bestaat uit goederen van faillissementspar tijen en overtollige voorraden uit heel Europa. De kortingen varië ren van veertig tot tachtig procent. Alle filialen van Super Flora, waaronder Florado in Middelburg aan de Lange Delft valt, worden momenteel in een nieuw jasje gestoken. Bovendien wordt het assortiment dus uitgebreid. Zo worden er geverfde bloemen geïntroduceerd, maar ook met exclusieve planten. Daarnaast is er de terugkeer van de ouderwet se soorten als de clivia en de cal ceolaria (pantoffelplantje). "Dat past helemaal in de huidige hang naar nostalgie", zegt de be drijfsleider. De geheel vernieuw de indeling van de zaak maakt het volgens hem veel overzichte lijker voor de klant om een keuze te maken. met optredens van het Rockabil ly Trio The Bobo's. Deze laatste band. schijnt een hele bijzondere te zijn want, zo zegt de heer Bik ker, "Vorig jaar stond bij deze band de hele boel op tafel. Ook de oudere generatie". Het feest begint om 21 uur. Tot op heden, en dat al tien jaar lang, heeft U aandacht besteed aan de vele concerten in Razz matazz. Dat deze optredens aan dacht krijgen is heel belangrijk voor een instelling zoals Razzma tazz, mede omdat wij onszelf zonder subsidie moeten redden. Onze gemeende dank dan ook voor het tien jaar lang plaatsen van inmiddels tachtig concerten. Enkele weken geleden kregen wij nog al wat reakties n.a.v. het I stukje in Uw blad, dat deze keer niet alleen geplaatst, maar vooral I misplaatst was. "Meezingen mag" en "de leve de lol sfeer" gaven belangstellenden toch min j of meer de indruk dat er een carnavals-band een verlaat op treden gaf. Verder niets ten na dele van carnavals-bands, maar de meegezonden informatie over de groep liet, zeker qua Neder lands, niets te wensen over. Wij sturen een toegangskaartje mee voor de schrijver. Kom ge rust eens kijken. Zo'n ambiance als Razzmatazz heeft vind je ner gens in Zeeland. Misschien wordt dit de aanleiding tot een artikel over 10 jaar muziekpodi- um in Razzmatazz. Ad Lijnse namens Razzmatazz Karin Baart krijgt haar 'Snuffelpas' Wie vrijdagmiddag een kijkje nam in de showroom van Auto Poppe in Vlissingen trof daar een groot aantal bezoekers. Hoewel het hier geen aspirantkopers betrof was de belangstelling voor de showroom modellen zeer groot. Wat was hier aan de hand? Meer dan twintig leerling-automonteurs waren daar die middag, in gezelschap van hun ouders, aanwezig om uit handen van de BOVAG-voorzitter, Ir. R. van Mill, een oriëntatiepas, ook wel snuffelpas genoemd, in ontvangst te nemen. Er gaan op Walcheren binnenkort unieke dingen gebeuren op het gebied van het lager beroepson derwijs in de motorvoertuigen techniek. Al enige tijd zijn de opleidingsinstituten voor LBO op Walcheren, de SGBO "de Swa- nenburgh" te Vlissingen en de SGBO "de Wellinge" te Middel- Sjoerd bracht drie jaar van zijn le ven door in kroegen en discothe ken. Als reisleider van Club Esco- lette had hij de niet onplezierige taak om met de vakantiegangers te gaan stappen. Zijn jongens- dioom was een eigen kroeg. Per 1 februari kwam die in vervulling: Sjoerd werd de trotse eigenaar van Café Sjoerd aan de Vlissing se Nieuwstraat. De kroeg, voor heen De Fles, onderging een uit gebreide verbouwing en als het aan Sjoerd ligt veranderd er nog veel meer. "Van kinds af aan riep ik al: ik wil een eigen kroeg" verzucht Sjoerd. "Ik ben een vreselijke ou wehoer en ik vind dit allemaal hartstikke gezellig. En met de op komst van de Vlissingse horeca kan het niet mislukken. O.K., het is misschien niet makkelijk om er tussen te komen, maar een nieuw gezicht trekt altijd". Sjoerd richt zich op -uiteraard- de studenten en stappers tussen de twintig en vijfendertig jaar. "Ik maak geen onderscheid, maar ik ben natuurlijk geen opvanghuis voor scholieren onder de vijftien" zegt hij. Op donderdagavond is het bier goedkoper. Dagelijks van 1 7 tot 19 uur is het Happy Hour in het café. Bezoekers kunnen darten, biljarten en genieten van "echte goede muziek. Ik draai absoluut géén Hollandse mee zingers". burg, samen met de BOVAG- garagebedrijven op Walcheren bezig wegen te zoeken om tot een hechtere samenwerking te komen. De vraag naar goed op geleide automonteurs door het bedrijfsleven wordt steeds drin gender. Een daartoe opgerichte BOVAG-LBO-werkgroep kwam met verschillende initiatieven. De eerste actie betrof het uitreiken van de oriëntatiepas aan leerlin gen van genoemde scholen. Met deze "snuffelpas" kunnen de aspirant-automonteurs bij 29 BOVAG-garages op het eiland te recht om zich daar in zijn of haar vrije tijd verder te oriënteren in de gekozen vakrichting. In de prak tijk komt dat neer op lekker rond neuzen in de garages en waar mogelijk een helpende hand bieden. Daarnaast hebben de deelne mende bedrijven toegezegd om de komende drie jaar steeds twintig leerling-monteurs per leerjaar in dienst te zullen nemen. De werkgroep zal bemiddelend optreden bij dit initiatief. Deze geste van het bedrijfsleven rich ting onderwijs, mag zeker uniek genoemd worden in Nederland. OpBII (JbQ keuringen biedt meer werk aan meer mensen". Hij roemde het initiatief van de autobedrijven op Walcheren en wenste de aspirant-monteurs veel plezier met hun oriëntatiepas. De zeventienjarige Karin Baart van de Swanenburghschool, het enige meisje in de groep, 'snuf felt' al langer in haar vrije tijd rond in Garagebedrijf Dijkwel. "Als ik er kom", zegt ze lachend, "dan is het: trek je overall maar aan en kom er maar bijstaan. Ik heb al meegeholpen aan een gro te beurt van een auto en aan APK-keuringen. Ik vind het een leuk vak, want ik kan nu eenmaal niet stilzitten. Eerst wilde ik in de bouw, maar daar waren te wei nig leerlingen, dus heb ik voor het autovak gekozen. Mijn vrien dinnen hebben wel soms com mentaar op de olie onder mijn na gels, maar het gaat er zo moeilijk af. Alleen in het weekend krijg ik ze echt goed schoon". De heer van Hoogenhuizen, consulent van de beroepsopleiding VAM, die ook in de werkgroep zitting heeft, vertelt dat er in het kader van de emancipatie extra aan dacht wordt besteed aan meisjes in het autovak. Er is een aparte folder uitgebracht, gericht op het "zwakke" geslacht, dat het ove rigens goed doet in deze bran che, al zijn het er nog weinig. In zijn toespraak wees de BOVAG-voorzitter, R. van Mill, de jonge leerling-automonteurs op het belang van een gedegen vakopleiding. "Het autobedrijf", stelde hij, "wordt steeds veelzij- diger en er dient met steeds meer aspecten rekening gehou den te worden. Milieu en veilig heid stellen hun eisen, electroni- ca vragen om aanvullende kennis en het invoeren van de APK- Voor iedereen die geïnteresseerd is in het autovak houdt de BOVAG-LBO-werkgroep een open dag op 13 mei, wederom in Garagebedrijf Poppe aan de Gil- deweg in Vlissingen. Men heeft gekozen voor deze locatie omdat dit bedrijf naast een werkplaats tevens beschikt over een spuite- rij, plaatwerkerij, een showroom en een magazijn. Op deze dag kan de bezoeker zien, dat een opleiding in het autovak meer in houdt dan het sleutelen onder de motorkap. Jengelende gitaren. Krëunende zangers. Jammerende piano's. Eddie Boyd en Clarence Gate- mouth Brown. Kortom blues, blues en nog eens blues tijdens het Bluesfestival op vrijdag 18 maart in de Pup aan de Vlissinge Voltaweg. De Culturele Raad Vlissingen viert hiermee de ope ning van het nieuwe pand dat zich uitstekend leent voor dit soort festiviteiten. Hoe ouder hoe beter en in ieder geval ech ter. Dat geldt zeker voor de vie- renzestigjarige Clarence Gate- mouth Brown. Gatemouth tim mert al vijfendertig jaar aan de blues. Met zijn uit zes man be staande Gate's Express speelt hij de Texas Swing. Een unieke combinatie van rythm and blues, country en jazz. De veelzijdige veteraan neemt behalve de zang ook de gitaar, harmonica en viool voor zijn rekening. Met zijn on overtroffen gitaarspel was en is hij de inspiratiebron voor mensen als Frank Zappa en Johnny "Gui tar" Watson. Nog ouder en dus interessanter is Eddie Boyd. Op zijn dertiende begonnen met de piano heeft hij zestig jaar de tijd gehad om zijn Filmfans (en niet alleen de echte) hebben op vrijdag 8 april de kans van hun leven. Huub Stapel, Dick Maas, Maya van de Broucke en Nouchka van Brakel. In levende lijve aanwezig op het filmbal, verenigd in The Directors. Insi ders fluisteren dat de band een aantal belangrijke gasten meenemen. The Directors bestaan verder uit Leon de Winter (Zoeken naar Ei- leen), Monique Kleeman (actrice en zangeres bij Lois Lane), Esmee Lammers (actrice). Hans Scheepmaker en George Schou ten (beiden regisseur). Als de or ganisator van het bal, Electro, genoeg sponsors bij elkaar krijgt zit er ook een optreden van de Magnificent Seven in. Verder is er een Dirty Dancing demonstra tie en een aantal modeshows. De kaartverkoop van het filmbal dat in de Middelburgse Schouwburg gehouden wordt, start volgende week. *Clarence Gatemouth Brown. spel en stem tot een hoogtepunt te brengen. Zijn platendebuut was in 1947 met de J.T. Brown's Boogie Band. Daarna Wie een avondje lekker wil swin gen kan zaterdag 19 maart te recht in uitgaanscentrum De Piek in Vlissingen. Daar speelt de reggae-formatie Four 17 vanaf 22 uur. Four 17 was de begeleidings band van Myrtha Salesia, beter bekend als Sista Spliff. volgde een groot aantal opna men en samenwerking met ar- De liefhebber van de aria kan zijn hart ophalen. Vanaf 20 maart draait in tien bioscopen elke zon dag (met pasen en pinksteren op maandag) een operafilm. In Zee land gebeurt dat in de bioscoop "De Koning van Engeland" te Hulst. De tien films zijn het neus je van de zalm op dit gebied. Een greep uit de beroemde namen: Tosca van Puccini, Tannhauser van Wagner, ster Placido Domin go en dirigenten als Karl Böhm en Collin Davis. De films zijn niet ondertiteld, omdat dat alleen maar sfeerverstorend werkt. Het programma ziet er als volgt uit: twintig maart I Pagliacci van Leoncavallo en Cavalleria Rusti- cana van Mascagni en zevenen twintig maart Macbeth van Ver di. Maandag vier april Fidelio van Ludwig von Beethoven, tien april Le Nozze di Figaro van Mozart, zeventien april Salome van Strauss en vierentwintig april Tannhausser van Wagner. In mei op de eerste II Barbiere di Siviglia van Rossini. Acht mei Falstaff van Verdi, vijftien mei Tosca van Puccini en de drieëntwintigste Cosi Fa Tutte van Mozart. Alle films beginnen om 12 uur. De gemiddelde lengte varieert van twee tot drie uur. tiesten al James Clark en J.T. Brown. In 1965 kwam Boyd met het American Folk Blues festival naar Europa, waar hij zich in 1976 definitief vestigde. Het Bluesfestival begint om 20 uur. Catherine Deneuve in Belle de Jour. De Stichting Filmtheaters Mid delburg heeft een forse duik ge daan in de oude filmkist. Maar liefst drie toppers van weleer draaien in het Schuttershofthea ter. Het zijn: La Dolce Vita van Federico Fellini, Ghandi van Ri chard Attenborough en Belle de Jour van Luis Bunuel.

de Vlissinger | 1988 | | pagina 9