Oeververbinding Cijfers 31 maart 1988 ONZE AKTIE 71K tuincentrum IN HEHOEP COM MI SS IKS Provinciale staten spreken zich 15 april uit over het uitvoe ringsprogramma recreatie en toerisme 1988/1989. Het pro gramma komt eerst in de statencommissies aan de orde. Daar in wordt bovendien gepraat over het meerjarenprogramma re creatie en toerisme. Speerpunten Achterland Financiën Nu heeft u de unieke kans om één van Nederlands mooiste slaapkamershows te bewonderen. In de ruime toonzalen van onze inkooporganisatie is tijdelijk een sprookjesachtige slaapkamer show ingericht. Van stijlvol klassiek tot strak modem. Stuk voor stuk slaap kamers van internationaal nivo. Geschikt voor ieders budget. Kom naar onze zaak en informeer vrijblijvend naar de mogelijkheden die wij u kunnen bieden. Bij aankoop een passend kado naar keuze. Ook inruil is mogelijk. Uw slaapadviseurs voor sfeervol wonen van Citterplein 2 Arnemuiden tel. 01182-3075 BLOKHUTTEN LAPLAND HOUT VIJVERS DIVERSEN TUINMEUBELEN Van Cittersweg 2, Arnemuiden, tel. 01182-2611 DE FAAM - DE VLISSINGER ABDIJ Woensdag 16 maart 1988 IEUWS VO W' 7 7-alterna tief. Welke effecten heeft een vaste oeververbinding Westerschelde op het milieu en hoe onderzoek je dat? Vrijdag, twaalf uur, buigen de le den van de statencommissies voor ruimtelijke ordening, voor econo mische zaken, voor milieuhygiëne en voor waterstaat en verkeer zich over deze vragen in de statenzaal, in Middelburg. De gecombineerde commissie- van de wegen, inclusief een tun- vergadering, die met spreekrecht nel bij Sluiskil, en handhaving van voor het publiek begint, is volle dig gewijd aan de richtlijnen milieu-effectrapportage Wester schelde oeververbinding. De (landelijke) commissfe voor de milieu-effectrapportage heeft het dagelijks bestuur van de pro vincie geadviseerd over de richt lijnen voor het onderzoek. In eer ste instantie moeten alle alterna tieven, die in het rapport van de stuurgroep Westerschelde oever verbinding worden genoemd, worden onderzocht. Daarna kan het vervolgonderzoek worden beperkt tot de alternatieven die voldoen aan de doelstelling en aan de voorwaarden die daarbij zijn gesteld De doelstelling is "het verbeteren van de ver- keersplanologische positie van Zeeuwsch-Vlaanderen in zijn to taliteit door het op korte termijn tot stand brengen van een vaste verbinding tussen dit gebied en Midden-Zeeland". De landelijke commissie vindt overigens, dat niet alleen de betekenis voor Zeeuwsch-Vlaanderen belicht moet worden. Ook de relatie tot Midden-Zeeland en tot het we gennet tussen de Randstad en midden-België moeten aan de or de komen. Met andere woorden: er zijn meer dan alleen regionale belangen in het geding. De alternatieven in het eerste on derzoek omvatten het nul alternatief -de huidige veerverbin- dingen- het VOW'77-alternatief - vaste verbinding tussen Kruinin- gen en Perkpolder, aanpassing het veer Vlissingen-Breskens - en het meest milieuvriendelijke alter natief. De andere mogelijkheden zijn de verbindingen die centraler in het Westerscheldegebied zijn gepland. De milieugevolgen op alle gebied moeten aan de orde komen, va riërend van geluid en trillingen op de wegen tot aantasting van het landschap en van volksgezond heid, leefklimaat en veiligheid tot het toerisme vanuit België. Twee inwoners van Vlissingen hebben beroep aangetekend te gen de beslissing van hun ge meentebestuur op een aanvraag voor algemene bijstand. De tweede kamer uit gedeputeerde staten hoort de partijen in open bare zittingen op dinsdag 22 maart. De eerste zitting is om 10.20 uur en de tweede om 10.40 uur. De stichting Genealogisch Cen trum Zeeland heeft Arob- bezwaar ingediend bij de provin cie. In het geding is de beslissing van gedeputeerde staten geen subsidie (vijfduizend gulden) te verlenen in de aanschaf van een computersysteem voor het Ge nealogisch Centrum. De provin cie ziet voor zichzelf geen taak in de financiering, die in totaal 10.500 gulden vergt. De Arob- commissie uit gedeputeerde sta ten houdt een openbare hoorzit ting ter behandeling van het be zwaarschrift op dinsdag 22 maart, 11.20 uur. Alle zittingen zijn openbaar. Zij worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Maandag 21 maart, 13.30 uur, vergadert de statencommissie voor waterstaat en verkeer over de reconstructie van het kruispunt in de weg tussen de Zeelandbrug en Goes en de Langeweg tussen Wolphaartsdijk en Wilhelminadorp. Ook op 21 maart, maar om 16.00 uur, vergadert de staten commissie voor economische za ken. Aan de orde is een bijdrage van 75 mille voor een natuur historisch en educatief centrum bij Het Zwin en bijdragen voor de stichting Nederland Museumland 1988 en de Federatie van Zeeuwse musea en oudheid kamers. De commissie bespreekt het uit voeringsprogramma recreatie en toerisme 1988-1989 en het Recreatie en toerisme meerjarenprogramma en toerisme. recreatie Woensdag 23 maart, 14.00 uur, vergadert de afdeling basisonder wijs en speciaal onderwijs van de provinciale onderwijsraad. Be langrijkste agendapunt is de in standhouding van kleine basis scholen in de provincie. Aan de orde komen verder een nota van het ministerie van on derwijs en wetenschappen over de ontwikkelingen in het speciaal onderwijs en de vraag of in 1988 een studiedag moet worden ge houden, uitgaande van de pro vinciale onderwijsraad. Vrijdag 25 maart, 16.00 uur, vergadert de statencommissie welzijn ook over het instandhou- dingsbeleid kleine basisscholen. Vrijdagmorgen, 10.00 uur, ver gadert overigens eerst de staten commissie bestuurszaken. De agenda voor die vergadering wordt volgende week in Abdij- nieuws vermeld. Alle vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De statencommis sies beginnen met spreekrecht voor het publiek. De uitgangspunten in het provin ciale beleid voor recreatie en toe risme blijven gericht op seizoen verlenging, de realisering van elk- weervoorzieningen en van goed kope logiesaccommodaties en op de ontwikkeling van een doel treffende organisatie en promotie van het toerisme. Vraag is alleen of voor de verwezenlijking daar van voldoende geld beschikbaar is. Dat staat in het uitvoe ringsprogramma recreatie en toe risme 1988/1989 van de provin cie. Het dagelijks bestuur van de provincie geeft aan, dat Zeeland voor de openluchtrecreatie van het rijk voortaan vijf ton krijgt. Regel was tot nu toe 1,1 miljoen gulden. De bijdrage voor de Gre- velingen is hierbij buiten be schouwing gelaten. Verder is het onzeker of de rijkssubsidie voor de speerpuntgebieden na 1989 blijft bestaan. In de recreatie in Zeeland wordt gewerkt met vier speerpunten: de kust van West Zeeuwsch- Vlaanderen, Vlissingen, Neeltje Jans en de damaanzet Brou- wersdam. Voor de eerste twee zijn inmiddels miljoenen aan rijks subsidie ontvangen. Voor West Zeeuwsch-Vlaanderen moet in overleg met het gemeente bestuur van Oostburg gewerkt worden aan de tweede fase. De drie gemeenten in het gebied moeten bovendien hun beleid voor recreatie en toerisme op el kaar afstemmen. Voor Vlissingen wordt gestreefd naar twee grote hotels op de boulevard: Britannia en een hieuw hotel, dat aan de Plaza moet komen en de capaciteit overneemt van het Strandhotel. Op de plaats, waar nu het Strandhotel staat zouden appar Arsenaal, Vlissingen tementen kunnen worden ge bouwd met horecavoorzienin- gen. Het Arsenaalgebied moet optimaal worden gebruikt voor het toerisme. Vlissingen zou zo vlug mogelijk de plannen moeten ontwikkelen voor de Spuikom, waarbij de provincie vooral denkt aan elk-weervoorzieningen en congrestoerisme. Aan de ontwikkeling van Neeltje Jans wordt vooral in bestuurlijk opzicht gewerkt door de opstel ling van afspraken tussen de di verse overheidsinstanties en door een beheersmaatschappij (met financiers) op te richten. Het droogmaken van de Pijlerpol der zou nog dit jaar ter hand moeten worden genomen. Het World Fish Center en Delta Expo moeten in de plannen worden verwerkt, opdat een goed geheel ontstaat. De damaanzet Brouwersdam is het laatste speerpunt, dat in ont wikkeling komt. Eerst zijn de plannen voor de Kabbelaarsbank afgewacht. De gemeentebestu ren van Middenschouwen en van Westerschouwen zijn de instan ties die nu (op elkaar afgestem de) plannen moeten maken. De provincie is bereid geld te stop pen in een adviesbureau, dat de gemeenten daarbij van dienst kan zijn. De provincie wil recreatie en toe risme niet beperken tot de speer punten, die alle aan de kust lig gen. Er is ook aandacht voor het Bevolking, economie en onder wijs zijn de belangrijkste elemen ten in het boekje Zeeland in cij fers. In het boekje staan statisti sche gegevens over de bevol kingsgroei, de ontwikkeling van de werkgelegenheid, het aantal scholieren in het algemeen vor mend onderwijs en in het be roepsonderwijs en de woning voorraad. De meeste gegevens zijn per regio onderverdeeld. Het materiaal is verzameld door het stafbureau economisch on derzoek en datavoorziening van de provincie en het heeft betrek king op de jaren 1975-1986. Zeeland in cijfers is voor tien gul den te koop bij het informatie centrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg, 01180-31400. b achterland, dat vooral geschikt is voor elkweervoorzieningen, bij voorbeeld met een cultureel of met een sportief karakter. In Middelburg worden plannen ontwikkeld voor onder meer het kunstcentrum Karei Appel en in Sluis zijn ver gevorderde plannen voor een natuurhistorisch en educatief centrum bij Het Zwin, waarin de onlangs aangekochte vogelcollectie tentoongesteld kan worden. Sportieve recreatie wordt onder meer voorzien ter hoogte van het Spuikanaal bij Bath en in het fietspadenplan van de provincie wordt al rekening gehouden met toeristische fiets routes. Soortgelijke routes zou den uitgezet moeten worden voor ruiters en wandelaars. Uitvoering van alle plannen vergt van de provincie zo'n 47 miljoen gulden. Gedeputeerde staten hebben de minister van land bouw en visserij (verantwoorde lijk voor de openluchtrecreatie) laten weten, dat het geld, dat hij straks beschikbaar heeft daar "uiterst onevenwichtig" tegen over staat. Zij vinden, dat twee miljoen gulden per jaar nodig zijn, exclusief de anderhalf miljoen voor de Grevelingen. Gs hebben provinciale staten voorgesteld de vijfhonderd dui zend gulden die bij de begroting al is gereserveerd voor de recrea tie, te gebruiken voor voeding van het toeristisch-recreatief ont wikkelingsfonds. Het fonds bestaat sinds juli vorig jaar. Het was een miljoen gulden groot en inmiddels is daarvan bijna vier ton gebruikt. Aan de statencommissies voor economische zaken, ruimtelijke ordening en bestuurszaken wordt gevraagd nieuwe bedra gen uit het fonds toe te kennen. Analysering van de sterke en zwakke punten van het achter land van Walcheren komt op een kleine veertig duizend gulden en hetzelfde bedrag is nodig voor een soortgelijke studie op het achterland van Noord- en Zuid- Beveland en Tholen. Deelneming in de stichting Landelijk fietsplat- form kost de provincie over twee jaar tienduizend gulden. Voor het natuurhistorisch en educatief centrum Het Zwin is 125 dui zend gulden uit het fonds ge vraagd en voor een informatie centrum natuur en landbouw bij na dertig duizend gulden. De pro vinciale bijdrage voor de opzet van een kanorouteplan komt op 17,5 mille en voor een ruimtelijk economisch onderzoek jachtha venontwikkeling op 23 mille. Het haalbaarheidsonderzoek naar de ontwikkeling van het toerisme rond het Spuikanaal Bath vraagt een provinciale financiering van ruim zestien duizend gulden en de verdere invoering van het toe ristische Zeeland-beeldmerk kost 25 duizend gulden uit het fonds. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 NU AAN HET VAN CITTERSPLEIN TE ARNEMUIDEN ®/55k. 'lu. 'A, Meubelhuis De Schipper, Havenweg 24 4455 AP Nieuwdorp tel. 01196-12438 WOONKOMPAS mm; TUINMEUBELSHOW Van sierhekken tot tuintimmerhout hebben wij in onze collectie vuren vlechtscherm - 183 x 183 I Z9.95 Op alle hout geven wij tien jaar garantie tegen rotten. Standaard uitgevoerd met - Boederijdeur met glas, linksdraaiend - Vast raam - Drukgeimpregneerde fundering - Dak met shingles - Met messing en groef verstevigde dakconstructie Wij kunnen zorgen voor diverse soorten. Blokhutten worden gratis geplaatst. potplanten snijbloemen bloemstukken zijdebloemen droogbloemen barbecues Op onze Weber barbecues geven wij tijdens de open dag een demonstratie. heesters vaste planten groente- en bloemzaden tuingereedschap regentonnen Bij ons kunt u terecht voor vijvers voor grote en kleine tuinen en alle toebehoren. Zeer groot assortiment van diverse merken.

de Vlissinger | 1988 | | pagina 15