TEGENSTANDER TE ANGSTIG Antiek Beurs MASJM m£K GOES Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg COMPETITIEPROGRAMMA GEWIJZIGD Prins van Oranje DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 16 maart 1988 Dokter Reyerse - De goed lo pende aktie voor het afscheids cadeau voor de Middelburgse huisarts dokter Reyerse wordt binnenkort afgesloten. Bijdragen zijn nog steeds welkom, maar dan wel zo snel mogelijk. Gulle gevers kunnen bellen naar 01180-38592 of 26939. Vergader- en discussietech niek - Werkgroep- en deelne mersraadsleden van het Aktivi- teiten Centrum Middelburg kun nen hun kennis opfrissen met een cursus vergader- en discus sietechniek. De cursus, die bestaat uit zes bijeenkomsten in maart en april, wordt gehouden in de vergaderruimte van het Zeeuws Servicebureau aan de Middelburgse Roozenburglaan. De cursusleider is een vormings- werker van Het Zilveren Schor. Vogelliefhebbers - De Vlissing- se vogelliefhebbers houden hun maandelijkse ruil- en verkoop beurs op zaterdag 19 maart in de Gerbrandystraat 46. Bezoekers krijgen inlichtingen over het hou den en kweken van vogels of kunnen ze op de beurs ruilen, ko pen of verkopen. De beurs is ge- opend van 9.30 tot 12 uur. Images du Paris - Op verzoek van Alliance Frangaise des Pays- Bas spreekt André Gauthier za terdag 19 maart over het onder werp "Images du Paris romanti- que". Gauthier vult zijn verhaal aan met dia's en muziek. De le zing begint om 20.15 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid- delburg. Kapelleloop - De Goese Atle tiekvereniging A.V. '56 heeft za terdag 19 maart haar twintigste Kapelleloop. Het programma be gint om 13.20 uur met scholie renwedstrijden over 800 en 1250 meter. Om 14.30 uur lo pen de leerlingen van OBS "De Moolhoek" sponsorgeld bijeen voor hun leeftijdsgenoten in het Engelse Melton Mowbray. De KNAU atleten, A junioren, senio ren en veteranen starten om 1 5 uur voor twee of vier ronden van 2200 meter. De prestatieloop voor trimmers bestaat uit maxi maal vier rondes en start om 15.45 uur. Deelnemers kunnen hun startnummer afhalen of zich nog inschrijven in de kantine van VV Kapelle. Anders dan op de uitnodigingen vermeld staat, zijn ook do kleedkamers nu in de ac comodatie van VV Kapelle, dus niet in do tennisbal. Euthanasie - Euthanasie is een omstreden onderwerp. Vooral gelovigen hebben nogal eens morele problemen met het toe passen ervan. Drs. J.S. Rcindcrs, universitair docent ethiek aan de theologische faculteit van de Vrije Universiteit, verzorgt woensdag 23 maart in de Zeeuwse Bibliotheek een inlei ding over dit onderwerp. De bij oenkomst is ook de jaarvergade ring van het regionaal verband Zeeland van de VU Vereniging. Een lid van het bestuur is aanwe zig om informatie te geven over de aktuele zaken rond VU, VU ziekenhuis, VU Vereniging en Vrouwen VU-hulp. De bijeen- komst begint om 19.45 uur. Fancy-Fair - Een optreden van de goochelaar Renando, een oud-Hollandse poffertjeskraam, een modeshow, een rad van avontuur, een grabbelton en een schoonheidssalon. Dat is in het kort een omschrijving van het programma van de jaarlijkse Fan cy Fair van de Vlissingse School vereniging op zaterdag 19 maart. De Fancy Fair is geopend van 10.30 tot 16 uur en wordt ge houden in het gebouw aan de Govert Flincklaan 1 te Vlis- singen. 't Pand - De belangstelling voor het vrouwenhuis 't Pand neemt wat af. Er zijn weinig nieuwe ak- tiviteiten opgezet voor het ko mend seizoen. Centraal op de al gemene jaarvergadering van de beheerscommissie op 22 maart is dan ook "hoe verder te gaan met 't Pand?". Na het huishou delijk gedeelte van de vergade ring treedt de cabaretgroep op met "Handje, Pepermuntje". Daarna is er een discussie over de problematiek van het gebode- ne. De vergadering wordt gehou den in het gebouw aan de Kerksteeg 5 te Middelburg. De aanvang is om 20 uur. Natuur - "Zware metalen op de schorren in de Ooster- en Westerschelde". Dat is het on derwerp van de lezing die Dr. Ir. W.G. Beefting voor de Koninklij ke Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging Walcheren houdt. De lezing begint om 20 uur in het biologielokaal van de - CSW aan de Elzenlaan te Mid- delburg. Computerclub - De bijeen komst van de Hobby Computer club Zeeland op maandag 21 maart gaat over besturingssyste men zoals MS Dos, GEM bestu ring, Unix en OS2. Tijdens het sociëteitsgedeelte van de avond kunnen de bezoekers kennis en ervaring uitwisselen. Zowel le den als belangstellenden zijn wel kom op de avond die om 20 uur in het Vlissingse wijkcentrum Open Hof begint. De zaal is van af 19.30 uur geopend. Trimmers - Trimmers en trimsters krijgen op woensdag 23 maart alle informatie over hardloperij in de regio tijdens een info-avond van EMM, de KNAU afdeling Zeeland, rekreatieatle- tiek en Dynamo '70. Alle deelne mers ontvangen een informatie pakket en de trimkalender voor de te houden prestatielopen van 1 april tot en met 30 september. De avond wordt gehouden in het clubgebouw van EMM aan de Nadorstweg te Middelburg en begint om 19.30 uur. Kleding- en speelgoedbeurs - Hele en schone zomerkleding vanaf maat 98 en speelgoed. De ze spullen kunnen dinsdag 22 maart ingeleverd worden bij peu terspeelzaal 't Pietepeutertje, Keurhove 1 te Middelburg. De verkoop is op woensdag 23 maart van 10 tot 10.45 uur. Tweederde van de opbrengst is voor de peuterspeelzaal. Zang Houdt Jong - Zang Houdt Jong, een gemengde zangvereniging voor vijftig plus sers, viert haar twintig jarig bestaan op vrijdag 18 maart in de Christelijke Technische School aan de Eisenhowerlaan te Middelburg. Op de herdenkingsa vond is uiteraard zang van dit koor te horen. Verder is er mu ziek van het trio Frank en voert de toneelclub Serooskerke een blijspel op. De avond begint om 19.30 uur. Zomerkleding - Ook het UW Middelburg vult de kas aan met een verkoop van zomerkleding. De eerste, op woensdag 23 maart van 13.30 tot 15.30 uur, biedt heren- en kinderkleding. In breng van spullen dezelfde dag tussen 9.30 en 11.30 uur. Dins dag 29 maart van 9.30 tot 13.30 uur is de dameskleding aan de beurt. Deze kleding kan op maandag 28 maart afgegeven worden tussen 14 en 17 uur. Een kwart van de opbrengst is voor het UW. Het adres van de ze organisatie is Herengracht 52 te Middelburg. Bingo - De balletjes rollen er 18 maart weer lustig op los tijdens de maandelijkse bingo-avond van buurthuis Scheldebuurt. De zaal aan de Verkuil Quakkelaarstraat is vanaf 19.30 uur geopend. De bingo begint om 20 uur. Verhuiskostenvergoeding Basco - Er bestaat nog al wat verwarring over de verhuis kostenvergoeding voor de bewo nors van de J. Israëllaan 4 tot en met 54, Bloemenlaan 62, tot en met 62, Irislaan 44 tot en met 52 en Anjelierenlaan 105 tot en met 117. Deze woningen worden binnenkort gesloopt. De ge moente Vlissingen biedt alle be woners die op of na 1 december 1987 verhuisd zijn of verhuizen een vergoeding van vierduizend gulden. Hierbij werd uitgegaan van datum afgifte beschikking en niet, zoals eerder wel werd ge hanteerd, de datum van indie ning van het plan. Menswording in het onder wijs - Het onderwijs mag geen eenzijdige, voornamelijk op het intellect gerichte bezigheid zijn. Het doel van de Vrije School is om naast de verstandelijke ver mogens van kinderen ook de kunstzinnige, morele en sociale aspecten verder te ontwikke len. Daarover praat de heer A. Michiel, leraar aan de Vrije School Zeeland te Middelburg op donderdag 1 7 maart in het dienstencentrum Bachten Kom- me te Vlissingen. Behalve de le zing "Menswording in het on derwijs" die om 20 uur begint, is er een boekentafel en werk van leerlingen te zien. Toerclub Walcheren - De fiet sers van de Toerclub Walcheren beginnen het fietsseizoen met een Openingstocht op zaterdag 19 maart. De toertocht wordt achter voorrijders gereden met een gemiddelde snelheid van zo'n vijfentwintig kilometer per uur. Deelnemers moeten rekenen op een afstand van zestig kilo meter. De inschrijving voor de tocht is om 9 uur in Hotel Wal- cheren te Koudekerke. Gehandicapten - Lichamelijk en zintuigelijk gehandicapte mensen kunnen niet altijd zonder begelei ding op vakantie. De Stichting Werken uit Den Haag zoekt dan ook dringend en met spoed vrij willigers die - met name buiten het hoogseizoen - met een ge handicapte op vakantie willen gaan. De vrijwilligers mogen tus sen de twintig en de vijfenzestig jaar zijn en kunnen informatie krijgen bij de Stichting Werken, Lange Voorhout 48 2514 EG Den Haag. Telefoon 070 - 649920. Zelfbezinning - Is zelfbezinning een vlucht naar binnen of juist niet? Wie daar altijd al het ant woord op wilde weten kan woensdag 23 maart terecht op een bijeenkomst van het Cen trum voor Zelfbezinning regio Zeeland in de Concert- en Ge hoorzaal te Middelburg. Spreker en discussieleider is Karei Schol ten Wassink, eindredacteur van het tijdschrift Sfinx. De aanvang is om 20 uur. Rommelmarkt - Buurthuis Scheldebuurt zoekt voor de jaar lijkse rommelmarkt op zaterdag 26 maart nog kleine spulletjes zoals boeken, kleding, huishou delijke artikelen en radio's. De handel kan ingeleverd worden in het buurthuis aan de Verk. Quak kelaarstraat, telefoon 01184 11458. De opbrengst van de markt is bestemd voor de inrich ting van de tuin. Schermen - Schermen is goed voor de conditie en het reaktie vermogen. De Schermers Zee land laten dat zien tijdens hun open avonden op 22 en 29 maart van 21.30 tot 23 uur in zaal De Houtuyn aan de Slangen burg in het Vlissingse Bossen- burgh. Bezoekers kunnen zelf een poging tot schermen wagen. Vesperdiensten - Op de twee vrijdagen voor Goede Vrijdag, 18 en 25 maart, zijn er in de Middel burgse Koorkerk twee vesper diensten. Voorgangers op 18 maart zijn ds. O. Elseman en pastoor G. Rosenberg. Het rooms-katholieke parochiekoor en organist Leen de Broekert zor gen voor de muziek. Leen de Broekert is ook de vijfentwintig ste organist. De cantorij van de Hoeksteen zingt dan gedeelten uit de Matheus-Passie van Wil lem Vogel. Voorgangers zijn ds. P. Paulus en luitenant M. Kruit hof. De diensten, een initiatief van de Raad van Kerken, begin- nen om 19.30 uur. Marionetten en kleding - Mari onettenspeelster Saar den Hol lander speelt zaterdag 19 maart het stuk "Mischa en de wind van voren" in het dorpshuis te Grijps- kerke. De voorstelling begint om 10 uur. Vanaf 11 uur is er een kleding- en speelgoedbeurs in het dorpshuis. Spullen voor deze beurs kunnen op donderdaga vond 17 maart tussen 19 en 20 uur ingeleverd worden. De helft van de opbrengst is bestemd voor de Peuterspeelzaal. Wandeltocht - De sportvereni ging Aagtekerke wandelt zater dag 19 maart voor de elfde maal. De tocht van vijfentwintig kilo meter start tussen 12 en 13 uur, de vijftien kilometer tussen 13 en 14 uur en de overige afstanden tussen 14 en 15 uur. Het start bureau in het Verenigingsge bouw Amicitia aan de Agha- tastraat te Aagtekerke is vanaf 11.30 geopend. Fiom - Alleenstaande vrouwen met kinderen kunnen zich over hun positie en de situatie van an dere vrouwen in de samenleving buigen tijdens de bijeenkomsten van het Fiom-Zeeland. De eerste bijeenkomst van een serie van tien is op donderdag 24 maart om 20 uur. Voor alleenstaande tienermoeders tot 23 jaar is er een andere groep. De deelne mers wisselen ervaringen uit, ge ven elkaar steun en leggen nieuwe contacten. De groep be gint vrijdag 25 maart om 10 uur. Voor kinderopvang kan gezorgd worden. Beide bijeenkomsten zijn in het Fiom-pand aan de Mid delburgse Varkensmarkt. Voor meer informatie en een folder kan gebeld worden naar 01180 - 27311. Kledingbeurs - De Vrouwen contactgroep "Kom uit je huis" verkoopt woensdag 23 maart weer voorjaars- en zomerkleding voor vrouwen en kinderen (vanaf maat 104). Hiervoor bestemde kleding kan die morgen tussen 9 en 11 uur ingebracht worden. T- shirts, ondergoed en sokken worden niet verkocht. De ver koop is 's middags tussen 13.30 en 15.30 uur. De contactgroep houdt 25% van het verkoopbe drag in als bijdrage in de organi satiekosten. Niet verkochte kle ding is vqn 16.1 5 tot 17.15 uur weer op te halen. Bal Masque - De leden van de Association de la Culture Fran caise en Zelande gaan zaterdag 19 maart gemaskerd door het leven ter gelegenheid van een Bal Masque. Kaarten voor dit bal, dat om 20 uur in het Tref punt aan de Middelburgse Nas- saulaan begint, zijn af te halen bij Lemmonier, Kasteelstraat 92 te Vlissingen, telefoon 18713 en bij Potin, Vlissingsestraat 72 in Oost Souburg, telefoon 72623. Matheüs Passion - Sander Hesselink, nu vioolpedagoog, vroeger concertmeester van het intussen opgeheven Utrechts Symfonieorkest, vertelt zondag 20 maart meer over de Matheüs Passion. De violist vult de lezing aan met muziek, zowel live als op cassette. De lezing begint om half drie in Kapel Sint Maarten te Hoogelande. Kledingbeurs - De Stichting Woord en Daad zamelt 23 maart met een zomerkledingbeurs geld in voor een kinderdagverblijf en een voedingscentrum in Guate mala. De beurs wordt gehouden in de Dorpsstraat 25 te Oostka- pelle en is geopend van 9 tot 12 en 13 tot 16 uur. Kleding, voor volwassenen en kinderen, en speelgoed kan elke morgen (be halve op maandag en vrijdag) tussen 9 en 12 uur ingeleverd worden op hetzelfde adres. Ledenvergadering CDA - De Graaf, staatssecretaris van so ciale zaken en volksgezondheid geeft maandag 21 maart zijn vi sie over de aktuele politiek op de algemene ledenvergadering van het Gemeentelijk CDA- verband Domburg. Hij doet dat in Hotel The Wigwam, Her enstraat 12 te Domburg. Na de pauze is er gelegenheid voor een discussie. De vergadering begint om 20.1 5 uur. Tienertotaaldag - Pure pret voor tieners op zaterdag 19 maart in het gebouw van het Zeeuws Servicecentrum voor Jeugd- en Jongerenwerk aan de Middelburgse Roozenburglaan. Wat staat de bezoeker allemaal te wachten: sport en spel, dans en trends, met hip hop, break dance, rap en scratch, werken met een computer en stripteke nen en graffity. Het discoge- beuren wordt verzorgd door Ro meo Altenberg. Hij vertelt meer over het sfeer scheppen binnen een disco, het werken met blacklight schmink en het zelf maken van een bellenblaasma- chine. De tienermeisjesworks hop introduceert het Macadam spel, geeft informatie over het werken met kunststof materia len en het zelf sieraden maken. Verder zijn er de nieuwste films (Michael J. Fox, Madonna) en videoclips te zien. Mede organisator is de Stichting Re- creatiewerk Zeeland. Doel van de dag, die om 10 uur begint, is de vrijwilligers in het tienerwerk nieuwe programma-ideeën te geven. Opgave via 01180 - 23475. \W.'\ 'j4'i /'jy 7'i 'A'WJ Papegaaistraat 9-11 Goes 01100 WM Uw hoeden- en bontspecialist "Een sterke spits, die Ronald van Nijnatten, maar hij leek angst voor me te hebben. Ik heb bijna alle persoonlijke duels met hem gewonnen, zowel in St. Willebrord als nu hier in Vlissin gen. Toch heeft die jongen kwaliteit, maar hij speelt blijk baar te geïsoleerd in de spits. Ik weet, dat het Betaald Voetbal belangstelling voor hem heeft". De ijzersterke centrale verdedi- 'Ruud Cornell's, lucht". "Reus in de ger van de VC Vlissingen, Ruud Cornelis, analyseert de zojuist gespeelde thuiswedstrijd tegen Rood Wit erg gemakkelijk. "Die jongens speelden niet slecht, maar alles leek voorspel baar, omdat ze de bal niet snel rond lieten gaan. De samenwer king met Roy Hendriksen vond ik prima, maar dat verwacht ik bij Vlissingen eigenlijk altijd. We spelen al jarenlang in de ver trouwde opstelling en het in passen van één speler in zo'n sterke verdediging gebeurt dan zonder problemen. Er is natuur lijk een belangrijk verschil tus sen de geroutineerde Jaap Meerman en de jonge, nog wat onervaren, Roy. Jaap geeft mij zo nodig aanwijzingen, maar Roy wordt door mij bij de les ge houden, hetgeen ik een normale zaak vind. Hoewel Roy het als laatste man dus echt niet slecht doet, verwacht ik toch, dat hij wat gaat opschuiven naar het middenveld. Daar liggen vol gens mij zijn grote kwaliteiten". Op een vraag over de uitblinker van deze middag, reageert Het programma heeft een belangrijke wijziging ondergaan. Voor de komende weken ziet het er als volgt uit: 20-3-1988 - Inhaalprogramma (Vlissingen zal niet spelen voor de competitie). 27-3-1988 - Sparta '25 - Vlissingen (denk aan de busreis naar Beek en Donk!) 2-4-1988 - (Paaszaterdag) - Sittard - Vlissingen. 4-4-1988 - (Paasmaandag) - Vlissingen - Geldrop!!!! Ruud met een brede smile: "Né mij, Taco van de Velde! Jam mer echter voor Marcel Schenk, dat hij zijn volgende schorsing al weer in gaat. Eerst scoort hij twee belangrijke doelpunten, viert terecht een feestje, wan neer de omroepster zijn naam vernoemt bij het tweede doel punt en vergeet vervolgens zichzelf". Over Vlissingen en de nabije toekomst wil Ruud Cornelis nog kwijt: "We moeten in de breed te nog wat sterker worden. De ze ploeg moet zoveel mogelijk bij elkaar blijven en dan nog wat spelers erbij, dat zou ideaal zijn. In Zeeland is echter de spoeling dun. Ik weet daarover mee te praten, want ik kwam zo uit de vierde klasse, van Hoofdplaat, naar tweedeklasser Vlissingen. Dat was toch een groot ver schil! Van de tweede klasse naar de hoofdklasse is het ver schil nog véél groter, neem dat maar van mij aan!", besluit Ruud Cornelis, de bijna 2 meter lange voorstopper, met de vol gende persoonlijke gegevens: Vijfentwintig jaar oud, gehuwd, één dochtertje van twee jaar oud, woonachtig te Breskens en werkzaam in de agrarische sector. Hij speelt nu al weer voor het vierde seizoen voor Vlissingen en is mateloos popu lair bij de supporters, mede door zijn enorme inzet. Bovendien is hij zeer bekwaam in het man dekken en in de lucht "heerst" hij als geen ander. Trainer Kees Vermunt prees in derdaad Ruud Cornelis, die de hem opgedragen taken perfect uitvoerde. "Tóch vond ik het een wat vreemde partij voetbal vanmiddag. We hadden ons in gesteld op een Rood Wit met het accent leggend op de verde diging. Counteren is dan wel hun sterkste wapen, maar dat ze zo consequent achter bleven hangen, was eigenlijk jammer voor het publiek. Het eerste half uur was er zodoende maar wei nig te beleven. We hebben ge lukkig goed het "koppie" erbij gehouden, want wanneer we te enthousiast hadden aangeval len, hadden we grote -risico's gelopen. Die speelwijze zal Rood Wit weinig perspectief bieden voor de komende wedstrijden". Voorzitter A. Koevoets en se cretaris C. Boeren van Rood Wit waren gedecideerd in hun me ning. "Eigenlijk zijn er 4 a 5 spe lers, die het hoofdklasniveau niet aankunnen. De bal ineens spelen, wat grotere snelheid in het spel brengt, is er bij ons niet bij. Dat geeft de tegenstanders de gelegenheid om op tijd in te grijpen:, Enfin, wij vinden jullie nu al een topper in de hoofd klasse en Rood Wit zal het het volgend seizoen in de Eerste klasse beter moeten doen. We bestaan nu 53 jaar, zijn nog nooit gedegradeerd, maar dit maal kunnen we de degradatie vrijwel niet meer ontlopen". Theo van Duin Boxerkring - Puppy's en begin nende en gevorderde boxers ont vangen sinds kort hun opleiding op een eigen trainingsveld aan de Denemarkenweg bij de Bijleveld- haven in het Sloegebied. De hon den kunnen naar hartelust oefe nen op de hindernisbaan. Ook het demonstratieteam van de Boxerkring Zeeland maakt ge bruik van het terrein. Mevrouw T. Haak, Noorderbaan 33 in Vlis singen, telefoon 01184 -^67332 weet meer over de andere aktivi- teiten van de kring te vertellen. Kledingbeurs - Kleding, speel goed en boekjes voor de kleding beurs van peuterspeelzaal "De Vrolijke Keet" kunnen op 22, 23 en 24 maart tussen 10.45 en 11.30 uur ingeleverd worden in het gebouw aan de Koepelstraat in Serooskerke. De geprijsde arti kelen dienen besteld en gewas sen te zijn. De helft van de op brengst is voor de peuterspeel zaal. De beurs zelf wordt gehou den op vrijdag 25 maart van 1 5.1 5 tot 16.30 uur. Telesoft - Het Vlissingse Bulle tinboard System "Telesoft" is sinds vrijdag 4 maart weer be reikbaar voor bezitters van een homecomputer met modem. Het bulletinboard bevat informatie voor gebruikers van Commodo re, MBX en Texas Instruments Computers. Er zijn tips en trucs voor het gebruik, een horoscoop, een moppenrubriek en een tech nische vraagbaak in te vinden. De (oud)leden van BBS, dat tot augustus vorig jaar operationeel was onder de naam "TI-BBS Zeeland" kunnen gebruik maken van hun voormalig paswoord en lidnummer. Deze leden zijn naar het nieuwe systeem overgezet. Nieuwe belangstellenden kunnen gratis lid worden. BBS Telesoft is elke vrijdag- en zaterdagavond van 19 tot 01 uur bereikbaar. Op zondag van 14 tot 24 uur. Het contact kan gemaakt worden met 300/300 Baud en 1200/75 Baud en 1200/75 Baud (Viditel protocol). Het telefoonnummer is 01184 - 66776. vr. 18 mrt. 16-21 uur za. 19 mrt. 11-17 uur zo. 20 mrt. 11-17 uur Quantum Mechanica - Prof. Dr. J. Hilgevoord spreekt 18 maart in de Zeeuwse Bibliotheek over "Het Vreemde in de Quan tum Mechanica". De moderne beschouwingen over dit onder werp leiden tot inzichten die niet realistisch lijken. De spreker pro beert de zaken te verduidelijken. De lezing begint om 20 uur. Or ganisator is het Natuurkundig Gezelschap Middelburg. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30. 14 en 19 uur: leesdienst. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: Mevr. Köther. DOMBURG: Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur, elke Ie en 3e za. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. K.W. Kakes uit Goes, 14.30 uur: ds. A.V. de Nooij uit Vlissingen. Gez. dienst H/G. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: Mevr. drs. A. Spaans-Molenaar, kinderne- vendienst, 14.30 uur: ds. J. Bouwer te Vrouwenpolder. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Za 10 uur: ds. A. Spaans (H.D-), 14.30 uur: ds. Otte. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Za 9.30 uur: dhr. Jorritsma uit Vlissingen. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Za Viering van Schrift en Tafel: 9.30 uur: ds. M.J. van Ree- nen, 17 uur: ds. A.V. de Nooy. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan te Kampen, k.nd. 4-7 jaar, 14.30 uur. kand. R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: Mevr. Köther. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op da 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. M. Oppenhuizen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok, 15.30 uur: doopdienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Za 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Vr. Koorkerk, Koorkerkhof, 19.30 uur: ds. O. Elseman en pastoor G. Rosenberg. Vesper dienst. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. C.H.B. Weys te Veere. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: br. LP. Westhoff, 14.30 uur: ds. D.W. Dondorp. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. PW Dondorp, 17 uur: ds. P. Paulus, Vesperdienst. Gereformeerde Kerk fVrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer te Vlissingen. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. J.E.L. Brummelkamp. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. K. Hendrikse, m.m.v. de cantorij. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. PC. Klijnsma. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, m.m.v. Hervormd Kerkkoor Middelburg. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: Mevr. A.J. van Grondel-Emmen, 11 uur: ds. D. Heuvelman uit Klaas waal, 17 uur: drs. J.A. de Koeyer uit Wilnis. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel huisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. J.M. Mudde uit Breukelen. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse uit Zierikzee Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallone). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: Past. A. Laureijs. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. E. Poppe uit Driebergen. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: kand. B.G. Hinderink uit Hilversum. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 uur: ds. A. Jobsen te Grijpskerke-H. Doop, kindernevendienst jongste en oudste groep, 17 uur: ds. M. de Boer uit Middelburg. Ned. Hervormde Kerk, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: kand. B.G. Hinderink uit Hilversum. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. L.Th. Witkamp, 17 uur: ds. Spaans uit Westkapelle, gez. dienst. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer-Hessel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 ds. P. Joos- se te Vlissingen, 17 uur: ds. P. Melse te Souburg. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, kinderneven dienst groep 1-5, m.m.v. Jeugdkoor Jubilate Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: Mevr. v.d. Vlies-Takke. Bej. tehuis "De Zoute Viever". Dongestraat 1, za 19 uur: dhr. J.M. Schot. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. J. Dubbink. De Ark, kinderkerk 4-12 jr. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur: Boetedienst. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Boetedienst m.m.v. Paro chiekoor VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Za 10 en 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, H.A. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: dhr. Jorritsma uit Vlissingen. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Za 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Zr. de Grauw. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktj De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: leesdienst. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Za Evangelisch-Lutherse Kerk, Walstraat 23, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, 17 uur: dhr. Jorritsma. Johahneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Klijnsma. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Glas houwer. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooy. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. v. Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Za van 10 tot 12 uur, da van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Za 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. J. Dubbink. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, za: Boetedienst, 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), Boete dienst, za. 19 uur: Lambertuskoor, za 9.30 uur: Da meskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur, Boetedienst. Volle Evangelie Gemeente Beréa, gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Za 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. de Lang uit Se rooskerke ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P.G. Velle- koop, jeugddienst. Do. 17 maart t/m wo. 23 maart. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.L. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Zondag tot 24 uur: M. Reijerse, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: D.C. Bom, Bad huisstraat 81, tel. 12233. Zondag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG ZUID. zaterdag: R.G.G. Groot, Dr. vd. Moerstraat 15. Arnemuiden, tel. 01182 1308. Zondag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 37431. Visi tes aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot- 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE. OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E. Gunst, To renstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE. BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01187-1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisse-weg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.W.A. Heijden, Kon. Londensekaai 29, Middelburg, tel. 01180-12738. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: L.vd. Boogert. Vrijlandstraat 79, tel. 27471. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Paauwenburg, Troelstraweg 2A, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. H. Klompe, Doornenburg 91, tel. 71140. MIDDELBURG: Ingaande vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur: Mw. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Dhr. E.F.M. vd. Akker te Oost-Souburg, tel. 01184-60860. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST, (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOSTSOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le. tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, "Court Oxhooft", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur.

de Vlissinger | 1988 | | pagina 13