informatiepagina van de gemeente vlissingen Stefan Axel Valdimarsson l Beperk overgroeien beplanting langs stoep en straat En hoe u dat kunt voorkomen WAT DOEN ZIJ VAN HET BUURTCAFÉ ERMEE Emancipatie commissie Informatiegids 1988 li O li Enquête naar gebruik van com postvat Bibliotheek, Aldegonde, Middenhof, Open Hof Commissies vergaderen Glas, hup in de glasbak r v Oorzaak Oplossingen Deskundigheid Uitslag Nieuwe aktie Verplaatsen bushokje Commandoweg De galerie Culturele Raad Politieverordening Verzoek verbouwen woonhuis tot kantoor Inspraak Uit, ook in het Vestzaktheater Correcties en aanvullingen Dat zijn de wijzigingen Aanvullingen kijk op vlissingen 1988 Even bijpraten met burgemeester van der Doet Wijsheid Woensdag 9 maart 1988 DE VLISSINGER IN DEN BLAUW GE redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen. telefoon 01184-87000. toestel 333 335 en 337 Overlast van vocht in huis Meestal wordt er niet zo bij stil gestaan, maar de lucht om ons heen bevat vocht. Dat geldt niet alleen voor de buitenlucht, maar ook voor de lucht in huis. Nu is dat op zich geen pro bleem. Sterker nog: dat vocht is nodig om zich behaaglijk te voelen. Als het in huis te droog is, dan krijgt men al gauw last van prikkende ogen of een dro ge keel. Over het algemeen zorgt men zelf voor een bepaalde vochtig heid. Alleen al door transpiratie, door het douchen, koken en was sen wordt er per gezin (vier per sonen) globaal zo'n tien liter vocht per dag het- huis in ge bracht. In de meeste gevallen verdwijnt dat vocht weer via de normale ventilatie-kanalen. Maar toch kan het gebeuren - zelfs al wordt er op de juiste manier ge ventileerd - dat er vochtproble- men ontstaan. Die kunnen dan onder meer worden herkend aan de volgende verschijnselen. Schimmels zijn bijvoorbeeld met name te vinden op spullen die op geborgen zijn in meterkasten of gangkasten. Diezelfde - soms on zichtbare - schimmels leiden vaak tot een muffe geur in huis. Vocht kan ook ongedierte tot gevolg hebben. Op vochtige plaatsen voelt ongedierte, zoals pissebed den en zilvervisjes zich uitste kend thuis! Een direct gevolg van vocht zijn vochtplekken of druipstrepen. De plekken zijn meestal ook voelbaar vochtig. Op enkel glas en meta len of kunststof kozijnen kan ge makkelijk waterdamp neerslaan. Nu komt dat in de meeste wonin gen voor, bijvoorbeeld tijdens een Eén van de oorzaken één van de mogelijke gevolgen druk bezocht feestje of vlak na het douchen of koken. Maar als de condens na korte tijd niet verdwijnt, of zelfs permanent aanwezig is, dan kan dat beteke nen dat de vochtigheid in de wo ning te hoog is. Ook als het be hang loslaat, de verf gaat bladde ren of het hout gaat rotten kan vocht de oorzaak zijn. Trouwens, onder bepaalde omstandigheden kan teveel vocht ook de gezond heid schaden! Voor sommige vochtproble- men is de oorzaak direct aan te wijzen. Meestal is het echter zo dat een vochtprobleem ont staat door een combinatie van factoren. Een natte herfst, sa men met bouwfouten van de woning en onvoldoende venti latie zal zeker voor vochtpro- blemen zorgen. Door een verbouwing kunnen ventilatie-voorzieningen ontregeld worden of ventilatie-openingen worden afgesloten. Maar ook het huis zelf kan voor vocht zorgen: dat kan optrekkend grondwater zijn, vochtige lucht in kruipruim ten, lekkage, doorslaande muren, maar ook het 'bouwvocht' in een nieuwbouwwoning. Een andere oorzaak is condens. Als warme lucht langs een koel oppervlak 'strijkt' koelt het af en moet het zijn vocht kwijt. Dat zijn dan die druppels op de ruiten. Natuurlijk zijn er oplossingen te vinden voor een teveel aan vocht. Daarbij dient men er vanuit te gaan dat vochtproduktie voor het grootste deel onvermijdelijk is. Daar staat tegenover, dat het grootste deel van het vocht, dat in huis wordt geproduceerd afge voerd kan worden door ventilatie. Daar gaat dan wel wat warmte mee verloren, maar het blijft noodzaak. Kortom: juist ventilatie-gedrag is niet alleen één van de oplossin gen, maar kan er ook voor zorgen dat u geen last krijgt van dit pro bleem. Daarom hier nog enkele tips: -Bij koken, baden of drogen van de was kunt u de mechanische en één van de oplossingen afzuiging (als u die heeft) het bes te in de hoogste stand zetten. -Na het koken, baden of drogen nog minstens een uur de mecha nische afzuiging aan laten staan. Wanneer in de keuken de afzuig kap aan staat moet er ook altijd een klapraampje voor de toevoer van lucht open staan. -Verse lucht voor woon- en slaap kamers moet altijd van buiten ko men. Voor de keuken en de bad kamer mag de lucht ook via an dere vertrekken binnen komen. U kunt veel zelf doen om vocht te voorkomen. Méér daarover kunt u lezen in de brochure 'Vocht in huis, doe er wat aan'. Deze uitga ve is verkrijgbaar in de postkanto ren, de bibliotheken en de ge meentelijke informatiehoeken. Voor het geval u er ook niet met behulp van de brochure uit komt, daar achterin staan de adressen van organisaties waar u deskundige hulp kunt krijgen. Daarom, waarom niet eens zo'n brochure mee genomen...? Vorig jaar hebben zo'n twee honderd Vlissingers een com- postvat aangeschaft. Zij deden dat in het kader van een aktie van de gemeente, die op ieder vat een aantrekkelijke korting gaf. Een van de voorwaarden daarbij was, dat men na onge veer een jaar zou meewerken aan een enquête over het com- posteren. Eind vorige week hebben allen daarvoor een formulier gehad. Mét het verzoek dat voor 15 maart as. te retourneren in de bij gevoegde antwoordenveloppe. Doel van de enquête is te komen tot een inzicht in de ervaringen met een compostvat. Bijvoor beeld of de plek waar het vat staat van invloed is, welk afval zeer geschikt is of juist minder, of het gebruik van compostversnel- ler zinvol is, of Allemaal zaken waar anderen hun voordeel mee kunnen doen. Vlissingers bijvoorbeeld, die ook hun afval willen gaan composte- ren. Ook hen wil de gemeente helpen bij de aanschaf van het zogenoemde VAM-vat. Half april gaat weer een aktie van start, waarbij men met forse korting in het bezit van zo'n speciaal ont worpen groene ton kan komen. Aan zowel de uitslag van de en quête als de nieuwe aktie zal over circa een maand aandacht wor den besteed op deze pagina. Waarom helemaal naar het stadhuis, als u ook in de buurt (gemeentelijke) informatie kunt krijgen? Want daar zijn de informatiehoeken nu eenmaal voor. Tientallen folders liggen er. Werkjes over onderwerpen, waar regelmatig navraag naar wordt gedaan bij de gemeente. Net als allerlei nota's, begrotings-, commissie- en raadsstukken. Kunt u in de informatiehoeken niet vinden wat u zoekt, neemt u dan gerust contact op met het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis (tel. 87335). Genoemde 'hoeken' zijn te vin den in: de openbare bibliotheek (Lange Zelke 91), geopend op maandag van 13.30- tot 20.00 uur, overige werkdagen van De gemeente wil het bestaan de bushokje aan de Comman doweg verplaatsen. Deze zo genaamde abri staat nu pal naast de woning Commando- weg nummer 7. De nieuwe plaats ligt wat verder van deze woning af. De gemeente wil de abri verplaat sen omdat de bewoonster van de woning aan de Commandoweg nummer 7, mevrouw KJ. Me- chielsen - de Kam, ernstige be zwaren heeft tegen de huidige plaats. De nieuwe plaats van de abri is gekozen in overleg met mevrouw Mechielsen. Voordat de abri echter definitief wordt verplaatst heeft de ge meente echter eerst de mening van de overige omwonenden ge vraagd. Zij kunnen tot 21 maart as. hierover hun mening geven. Aan de hand van de ingekomen reacties zullen b. en w. na deze datum een definitieve beslissing nemen over de nieuwe plaats van de abri. Van die beslissing zullen alle omwonenden uiteindelijk be richt ontvangen. Hij komt uit IJsland. Hij maakt grote acryl-schilderijen en te keningen. Een aantal daarvan exposeert hij (tot en met 23 maart) in galerie 'Bellamy 19'. Titels hebben ze niet. Stefan Axel Valdimarsson vindt het niet nodig om 'handvaten voor het kijken' te geven. Zijn stre ven is de werken een sterke poëtische uitstraling te geven. Die kunnen bij iedere kijker ei gen associaties oproepen. Valdimarsson komt, zoals gesteld, uit IJsland. Hij werd daar in 1955 geboren. In Reykjavik volgde hij het Icelandic College of Arts en Crafts. Daarna zette hij z'n opleiding voort aan de Jan van Eyck Acedemie in Maas tricht. Momenteel werkt hij zowel aan deze academie als in zijn ate lier in Rotterdam. Zijn werk was eerder te zien op tentoonstellin gen in Reykjavik, Maastricht en Düsseldorf. De gemeentelijke galerie Bel lamy 19' is gevestigd op het zelfde adres als het Stedelijk Museum: Bellamypark 19. De openingstijden zijn: - dinsdag tot en met vrijdag van 10.00- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur; zaterdags 13.00- tot 17.00 uur. van Volgende week vergadert er een vaste commissie van advies en bijstand. Dat is die voor -de ruimtelijke ordening op dinsdag 15 maart, aanvang 19.30 uur; De vergadering wordt gehouden in het stadhuis. Ze is openbaar. Ook het publiek heeft er spreek recht. Dat geldt niet alleen voor de onderwerpen die op de agen da staan. Ook tijdens de rond vraag kunnen zaken aan de orde worden gesteld die op het be leidsterrein van de commissie liggen. Zowel de agenda als de te be handelen ontwerp- raadsvoorstellen liggen ter inzage in twee informatiehoeken; die in het stadhuis en in de openbare bibliotheek (Lange Zelke). Morgen (donderdag) komt het al gemeen bestuur van de Culturele Raad bijeen. De leden van deze 'club' en andere belangstellen den worden om 20.00 uur ver wacht in welzijnscentrum 'Bach- ten Komme' (Badhuisstraat 104). Ook de agenda en andere stuk ken voor deze vergadering zijn te vinden in de bovengenoemde in formatiehoeken. Volgens de kalender begint het voorjaar over anderhalve week. De natuur lijkt zich daar echter weinig van aan te trek ken. Weken eerder dan 'nor maal' gingen de krokussen bloeien. Ook struiken kwamen vroeger in knop, beginnen meer-en-meer 'uit te lopen'. Het aanzien van de tuin zal nu, naar verhouding, vaak nog vrij kaal zijn. Als u de komende we ken snoeit, valt dat minder op dan wanneer u dat doet als bomen en struiken al hun groene tooi heb ben. En hebt u dan toch het snoeimes in de hand, kijkt u dan ook eens naar de bomen en strui ken aan de rand van de tuin. Groeien die niet te ver over de stoep? Veroorzaken ze daardoor geen hinder voor wandelaars? Het komt namelijk in de hele ge meente regelmatig voor dat tak ken vrijer over het trottoir hangen. Wandelaars moeten dan öf diep bukken of een 'ommetje' maken langs de rand van de stoep of zelfs de straat. Je wil wel, zeker als er aan die takken scherpe doorns zitten. De weelderige, op zich vaak fraaie tuinbegroeiing van de één, veroorzaakt zo wel gevaar en ergernis aan de ander.... Het is ook niet voor niets dat er in de Algemene Politieverordening een artikel(nr. 85) over dit onder werp is opgenomen. Daarin staat dat er van 0- tot 2,5 meter hoogte "zich geen takken of andere groeisels" boven een voet- of fietspad mogen bevinden. In de praktijk is echter een uitgroei tot een breedte van circa 30 centi meter (een tegel breed) nog ac ceptabel. Daarover zullen door de gemeente dan ook meestal geen opmerkingen worden gemaakt. In hetzelfde artikel van de APV staat bovendien dat burgemeester en wethouders de 'rechthebbenden' kunnen verplichten maatregelen te nemen, als een boom, heester, haag of andere plant hinder of gevaar oplevert. Van het laatste kan ook sprake zijn als begroei ing voor verkeersdeelnemers het uitzicht belemmert. Nu komt een woord als 'verplichten' niet zo prettig over. Daarom is dit artikel ook bedoeld als een beroep op tuinbezitters. Gewoon, om tijdens het voorjaarswerk in de tuin eens te kijken of er wat gedaan kan worden om hinder voor anderen te voorkomen. Wie vindt het leuk om een 'zwieper' van een tak in z'n gezicht te krijgen....? De gemeente heeft een ver zoek ontvangen om de be- ndenverdieping van de woning Scheldestraat 78 te mogen ver bouwen en verhuren als kan toor. Burgemeester en wet houders willen dit toestaan, maar hebben hierover eerst de mening gevraagd van de om wonenden en de ondernemers in de Scheldestraat. Het verzoek om van de beneden verdieping van de woning een kantoor te mogen maken is af komstig van de heer K.P.M. Leenhouwers. De heer Leenhou wers is eigenaar van het pand en woont zelf op de bovenverdie ping. Het geldende bestem mingsplan "Scheldestraat" geeft echter voor het hele pand de be stemming "woondoeleinden" aan. De bestemming "kantoor" is dus niet toegestaan. Burgemees ter en wethouders willen dit niet temin mogelijk maken en hiervoor het bestemmingsplan wijzigen. Voordat hierover echter een beslissing wordt genomen kan er tot 21 maart a.s. op het voornemen van b. en w. wor den gereageerd. Aan de hand van de ingekomen reacties zul len b. en w. bepalen of zij het bestemmingsplan daadwerke lijk zullen wijzigen. Van die be slissing zullen de bewoners en ondernemers in de Schel destraat te zijner tijd bericht ontvangen. De informatiehoek in de biblio theek aan de Lange Zelke (foto Ruben Oreel). 10.00- tot 20.00 en zaterdags van 10.00- tot 12.30 uur; op donderdag is de bibliotheek de gehele dag gesloten; het wijkcentrum 'Midden hof' (Kanaalstraat 64, Oost- Souburg), geopend op maandag-, dinsdag-, woensdag- en donderdaga vond, bovendien op dinsdag en donderdagmiddag; het wijkcentrum 'Open Hof' (Alexander Gogelweg 59, Paauwenburg), geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. het buurthuis 'Aldegonde' (Westerzicht 386), onregelma tige openingstijden; het is raadzaam bij een eventueel bezoek tevoren te bellen (tel. 66318); het stadhuis (bij het Stafbu reau voorlichting en inspraak), geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 12.00 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. Eén van de kenmerken van mime is, dat woorden door gaans ontbreken. De gebaren van het spel zorgen voor de zeggingskracht. Dat kan meer ernstige onderwerpen betref fen maar ook, zoals bij Tim Jo nes, komische. Zijn program ma heet niet voor niets - pas op voor struikelen - 'Super Boo- per Bonga Woppela'. Hoe de Engelse mimespeler/ko- miek aan dit programma inhoud geeft kunt u zaterdag 'beieven' in het Vestzaktheater (Bellamypark 3-5). Tim Jones treedt daar op vanaf 20.30 uur. Toegangskaar ten zijn vooraf te koop bij de WV (Nieuwendijk 15). Volwassenen betalen f 12,50; houders van een Pas 65 of een CJP zijn f 10, kwijt. Best mooi zo'n boom. Maar als van deze drie wandelaars alleen de hond eronder door kan en z'n baas zelfs over straat moet, is 't dan niet tijd om te snoeien? (foto Ruben Oreel) m Deze kampagne s een van de Stuurgroep Promotie Glasbak Volgende week woensdag (16 maart) komt in het stadhuis de emancipatiecommissie bijeen. Deze vergadering begint om 20.30 uur. Vanaf 20.00 uur is er informeel vooroverleg. Net als bij de vergadering zijn belang stellenden daar ook welkom. De agenda vermeldt onder meer de volgende ondeiwerpen: evaluatie maatschappelijke dienstverlening/gezond heidszorg; toetsingscriteria en enquête formulieren emancipatiecom missie; rapportage werkgroep perso neelszaken; advies aan burgemeester en wethouders over het mogelij ke stopzetten van de rijks bijdrageregeling voor het emancipatiewerk. Een paar weken geleden is huis-aan-huis de gemeentelij ke informatiegids 'Kijk op Vlis singen' verspreid. Mocht u het boekje niet ontvangen hebben, zou u het dan door willen ge ven aan het Stafbureau voor lichting en inspraak in het stadhuis? De medewerkers van dat bureau zijn- rechtstreeks bereikbaar via de telefoonnummers 87335, 87337 en 87333. Tussen het tijdstip, waarop de ko pij voor de gids moest worden in geleverd, en het tijdstip waarop het boekje bij u werd bezorgd lig gen enkele maanden. Daardoor waren enkele gegevens bij ver schijning alweer verouderd. Voor zover ze eind vorige week bij het bureau waren, worden ze hieron der genoemd. Een advies: neem ze over in uw gids. Het boekje is dan tot deze week bijgewerkt! - pag. 31, de commissaris van politie L.E. Schuller is verhuisd naar: Bizetlaan 18, 4384 KR Vlis singen; - blz. 33, onder het kopje 'ambu lance' moet het kengetal (01100) worden geschrapt. - blz.33, onder de kop 'Beelden de kunst' kan aan de openingstij den van de kunstuitleen worden toegevoegd: "vrijdag van 10.00- tot 12.00 uur en van 14.00- tot 16.00 uur"; - blz. 55, onder de kop 'Kin deropvang' zijn de namen van twee leidsters van de Stichting Kindercentra verwisseld. Lonne- ke Koole-van Es is namelijk hoofdleidster van 'De Pad destoel'. Haar collega Hetty van de Wal is dat bij 'Het Baken'. - blz.61de tekst onder het kopje "wijkgebouw Ons Dorpsleven" kan worden aangevuld met "horeca-exploitant: A. Dijkstra, tel. 61905". - blz. 73 (onder de kop 'onder- wijsverenigingen') het secretari aat van de Vereniging openbaar onderwijs, afdeling Vlissin- gen/Souburg,is overgegaan naar: Nora de Priester, Troelstraweg 15, 4384 AB Vlissingen, tel. 66689. - blz. 75, hier staat onderaan het hoofdstuk 'overige onderwijsvere- nigingen' een verkeerd adres. De Wetenschapswinkel heeft name lijk als postadres: Postbus 157. - blz. 114 (onder de kop 'vrou wenverenigingen'), staat de VAC- Vlissingen. De nieuwe secreta resse daarvan is: mevr. H.P. Roos, Paul Krugerstraat 70/160, 4381 WG Vlissingen, tel. 12615. - blz. 39 hier kan, na de Stichting Vestiging Vlissingen worden bij geschreven Boerderijenstichting Zeeland, Secr. stadskantoor Goes, Postbus 2118, 4460 MC Goes, tel. (01100)30936. - blz. 87 (onder de kop 'recht spraak en -hulp) kunt u ook note ren Advocatenkantoor mr. B.H. Vader, Kanaalstraat 16, 4388 BM Oost-Souburg, tel. 61000. - blz. 91 (onder het kopje 'brid gen') kan ook worden opgeno men: 'Sans Fumer' (bridgeclub voor niet-rokers). Secr. mevr. B. ter Weele, Kalkoensprenk 55, 4386 DD Vlissingen, tel. 79523. - blz. 97 (onder het kopje 'trim men') kan worden vermeld: Trim- groep Walcheren 'Cordiaal 85' ('ex'-hartpatiënten). Secr. J. de Boer, Zuiderzeestraat 81, 4388 GP Oost-Souburg, tel. 71828. - blz. 105 (onderaan, na de para graaf 'logopedistes') kan worden genoteerd: OOGARTS, dr. M.E. Nordlohne, Vrijdomweg 18, 4382 BB Vlissingen, tel. 14751; telefo nisch een afspraak maken i$ mo gelijk op werkdagen tussen 14.00- en 15.00 uur. - blz. 111 (onder de kop 'volks huisvesting, diversen') kan wor den tussengevoegd: Vrouwen Adviescommissie voor de wo ningbouw (Vac-Vlissingen). Secr. Mevr. H.P. Roos, Paul Kru gerstraat 70/160, 4381 WG Vlis singen, tel. 12615. tröle vorige week, en het overleg dat plaats vond met vissers mag ik er op vertrouwen dat ook op de Vlissingse vismijn weer normaal gewerkt kan worden, ook door de AID. Rest mij om vanaf deze plaats de vele politiemensen te bedanken voor hun inzet vorige week, die er op was gericht weer normale verhoudingen te krijgen. Over de visserij en de controle daarop is de laatste weken heel wat te doen geweest. Waarbij jk hier moet vaststellen dat de ge volgen van de problemen zich niet beperkten tot het terrein van de vismijn. Ook daarbuiten werkt het door. Het is bijvoorbeeld dui delijk dat de laatste weken al, merkbaar minder agenten met hun vaste taken konden worden belast. De Vlissingse politie heeft namelijk tot taak als dat noodza kelijk blijkt de Algemene Inspectie Dienst, kortweg AID, te begelei den bij hun werk op de vismijn. Reden: de minister van Land bouw en Visserij en de minister van Justitie hebben een beleid vastgesteld voor de controle op de aanvoer van vis. Een beleid, dat door het parlement is goedge keurd. Op basis daarvan moet in principe ieder vissersschip door de AID gecontroleerd worden. Gebleken is, dat daarbij in Vlissin gen begeleiding nodig was van een bepaald aantal politiemen sen. Die moeten onttrokken wor den aan de sterkte van het Vlis singse korps. Dat is dus het eer ste beslag dat in deze zaak op de Vlissingse politie wordt gelegd. Dan hebben we, een kleine twee weken geleden, een escalatie ge kregen waardoor assistentie no dig was van de gemeentepolitie Middelburg, de Rijkspolitie, de rijkspolitie te water en de Ko ninklijke marechaussee. De ge moederen van de vissers raakten toen zelfs zo verhit, dat AID- ambtenaren en politiemensen de vlucht moesten nemen om het er levend af te brengen. Tegen de achtergrond van die ervaring was het dan ook strikt noodzakelijk dat er in werd voorzien dat de AID met de - normale - begelei ding van de politie het werk zou kunnen doen zonder zelf in ge vaar te komen. In verband daarmee heb ik, als burgemeester, bij de minister van Binnenlandse Zaken een aan vraag ingediend om bijstand door de Mobiele eenheid, de ME. De minister heeft daarin toegestemd. Zodoende kon vorige week con trole plaatsvinden door de AID, begeleid door onder andere de Vlissingse politie. Die wist zich verzekerd van de aanwezigheid, zij het zoveel mogelijk op de ach tergrond, van de ME. Het is natuurlijk een absurde si tuatie dat ambtenaren en politie alleen hun werk kunnen doen als er een politiemacht 'achter de hand' wordt gehouden, die hen eventueel uit de problemen moet halen. Daarom is er vorige week, tijdens veelvuldig overleg, een in dringend beroep gedaan op de vissers om de verhoudingen te herstellen en het mogelijk te ma ken de AID haar werk normaal te laten doen. dat wil zeggen: zón der politiebegeleiding. We moe ten binnen de kortste keren af van de noodzaak om politie van bin nen en buiten Zeeland te vragen ons bij te staan in de uitoefening van onze politietaken. Het zal van de wijsheid van de vissers afhan gen of we hier weer spoedig een normaal functionerend politie korps hebben, danwel of er onno dig veel agenten ingezet moeten worden bij de vismijn. Want wordt het dat laatste, dan is er minder inzet van de politie mogelijk voor andere taken. In die zin beslissen de vissers ook een beetje over het welzijn van andere burgers Nu verkeren we in de, op zich gunstige omstandigheid dat we in noodsituaties een beroep kunnen doen op politiekorpsen van omlig gende gemeenten. Daar is men zeer bereid om, zo nodig, te hel pen. Zoals ook het Vlissingse korps op z'n tijd die van andere gemeenten bijstaat. We kunnen echter geen onbeperkt beroep op anderen doen. Ook bij hen gaat het gewone werk door. De politie heeft nu eenmaal nergens over bezetting. Het is daarom ook ner gens eenvoudig om grote aantal len agenten aan het normale werk te onttrekken. Na de - overigens met veel politie achter de hand - geslaagde con-

de Vlissinger | 1988 | | pagina 5