informatiepagina van de gemeente vlissingen Ontwerpplan bestemmingen terrein KMS Laatste ronde eenmalige uitkering 1987 iGemeenschappelijk I Het gemeentebestuur Installatie adviescommissie Ouderenbeleid Nieuw kunstwerk in de branding iHet 'werkbriefje' Waat het over gaat? Inspraakreacties mogelijk tot 21 maart a.s. Bestemmingen Walstraat-noord Plan ter inzage Taak Object 'Eruption' Vragen? Commissie communicatie beleid k De agenda Herinrichting Kanaalstraat GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUI? IN DE GLASBAK! Even bijpraten met wethouder Meijers Opening boulevards Winkelsluitingswet - benzineverkooppunt - autopoetsbedrijf DE VLISSINGER IN DEN BLAUW GERUITEN redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen. telefoon 01184-87000. toestel 333. 335 en 337 Deze week is hetvoorontwerp van het bestemmingsplan "De Schelde" verschenen. Dit plan van burgemeester en wethou ders regelt planologisch de bestemmingen op het fa brieksterrein van de BV Ko ninklijke Maatschappij De Schelde (KMS). Op het plan kan tot 21 maart a.s. schrifte lijk worden gereageerd. Voor het Schelde-terrein is nu geen bestemmingsplan. Het voorontwerp van het bestem mingsplan wil het huidig in dustriële gebruik van de gronden door De Schelde juridisch/plano logisch legaal maken. De ge meente gaat er daarbij van uit dat een verplaatsing van het bedrijf onmogelijk is. Verder beoogt het plan te voorkomen dat een ander soort industrie zich zonder meer ophet terrein zou kunnen vesti gen. Burgemeester en wethou ders vinden dat, gezien de nabije afstand tot woningen, uit planolo gisch en milieutechnisch oogpunt niet gewenst. Daarom zal ontwik keling tot een ander soort in dustrieterrein of naar een andere bestemming alleen mogelijk zijn via een herziening van het bestemmingsplan. Het beleid is daar echter momenteel zeker niet op gericht. Niettemin vinden b. en w. dat De Schelde in zijn gebruik en bouw mogelijkheden niet onnodig be perkt moet worden. Er moet een alerte bedrijfsvoering mogelijk zijn. Het plan geeft daarom ruime bouwmogelijkheden op het cen trale gedeelte van het terrein en minder ruime bouwmogelijkhe den op de gedeelten van het ter rein die grenzen aan met name woongebieden. Zo is bijvoorbeeld bebouwing aan de Paardenstraat Een deel van het KMS-terrein waar op het ontwerp-bestemmingsplan betrekking heeft. (Luchtfoto Delta-Phot). mogelijk, maar mag deze niet ho ger dan vier meter zijn. Het plan geldt alleen voor het Scheldeterrein, zonder de "kop" van de Walstraat. De gemeente wil hier namelijk on der meer de bouw van winkels mogelijk maken. Dit stuk grond zal daarvoor worden onttrok ken aan het Schelde-terrein. Het valt daarom ook nu buiten het plangebied. Binnen afzien bare tijd zal voor dit gebied het bestemmingsplan Walstraat- noord in voorbereiding worden genomen. Deze week heeft een groot aantal betrokkenen van de gemeente bericht ontvangen over het voorontwerp-bestemmingsplan "De Schelde". Het plan ligt ook ter inzage bij de dienst Volkshuis vesting. Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis en in de gemeentelijke informatie- hoeken in de bibliotheek (Lange Zelke), de wijkcentra "Open Hof" (A. Gogelweg) en "Middenhof" (Kanaalstraat) en in buurthuis "Aldegonde" (Westerzicht). Het plan is voor geïnteresseerden ook te koop voor f 25,— bij het Staf bureau voorlichting en inspraak in het stadhuis (begane grond). In de bij het plan behorende in spraakprocedure is aangegeven dat de inspraakperiode loopt tot 21 maart a.s. Daarna zullen de reacties van commentaar en con clusies van b. en w. worden voorzien. Vervolgens zal de wettelijk voorgeschreven procedure op grond van de wet op de ruimte lijke ordening worden gevolgd. Zoals het er nu naar uitziet, zal het plan op grond van deze wet ter visie worden gelegd van 22 juni tot 22 juli a.s. Dit zal tegen die tijd worden aangekondigd in een advertentie van de ge meente in de Provinciale Zeeuwse Courant. Pas dan kunnen eventuele bezwaren te gen het plan worden ingediend. Een van de zaken die reeds de aandacht hebben van de 'ouderen- raad' is de verkeersgevaarlijke situatie op de splitsing Bad huisstraat/Paul Krugerstraat, vooral voor voetgangers. In het aan deze kruising gelegen welzijnscentrum Bachten Komme wordt veel bezocht door ouderen. Volgende week woensdag (2 maart) vergadert voor de eer ste keer de adviescommissie voor het Ouderenbeleid in de gemeente Vlissingen. Deze bij eenkomst wordt gehouden in het stadhuis en begint om 10.00 uur. Het is een openbare vergadering. Bovendien heb ben, naast de leden van de commissie, ook andere be langstellenden spreekrecht. Omdat het de eerste vergadering is zal deze worden begonnen met de installatie van de leden. Dat zijn er zes, die ieder ook een plaatsvervanger hebben. De voorzitter is de wethouder die het ouderenbeleid in zijn 'portefeuille' heeft, C. de Keijzer. Verder heb ben in de commissie zitting: namens de afdeling Vlissin gen van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (ANBO): mevr. A. Visser-Eiff; namens de afdeling Sou- burg/Ritthem van de ANBO: mevr. Postema-Woldhek; namens afdeling Vlissingen van de Protestantse Christelij ke Ouderenbond (PCOB): mevr. J. Punt-van Osna- brugge; namens de afdeling Souburg en Ritthem van de PCOB: dhr. B. Koole; (foto Ruben Oreel). namens de afdeling Walche ren van de Nederlandse Bond van Gepensioneerden: dhr. L. Drygers. Na de installatie zal uit deze com missie een secretaresse/secreta ris worden gekozen. Op de agenda staat verder onder meer het onderwerp 'werkwijze van de comissie' en 'wijziging reglement ouderenraad'. De taakstelling van de commis sie, zoals die in het reglement staat omschreven, omvat drie punten. Dat zijn de volgende: 1. gevraagd of ongevraagd advi seren over gemeentelijk beleid, voor zover dit aspecten vertoont die van belang zijn voor het oude renbeleid; 2. burgemeester en wethouders zullen, behalve in spoedeisende gevallen, vooraf de commissie raadplegen over alle voorstellen aan de gemeenteraad die het welzijn van de ouderen in de ge meente Vlissingen raken; 3. b. en w. stellen de commissie in kennis van de beslissingen die de gemeenteraad en zij zelf heb ben genomen met betrekking tot zaken op het gebied van het ou derenbeleid. Degenen, die de eenmalige uit kering voor 1987 hebben aan gevraagd, ontvangen in de loop van volgende week een brief van de gemeente. Daarin staat of ze wel of niet in aan merking komen voor de uitke ring. En, zo ja, welk bedrag men krijgt. De uitbetaling vindt eind februari of begin maart plaats. In dezelfde brief staat ook welke Op vele plaatsen in de ge meente geven kunstwerken mogelijkheden er zijn om even tueel bezwaar te maken. Dat kan, bijvoorbeeld, als men het niet eens is met het afwijzen van de aanvraag. Een andere reden kan zijn dat men meent recht te heb ben op een hoger bedrag dan is toegekend. Tenslotte staat in de brief ook aangegeven waar men terecht kan voor nadere informatie. De nieuwe adviescommissie heeft dus een breed werkterrein. Dat bleek reeds tijdens eerdere vergaderingen van de ANBO, PCOB en de gemeente waarin de instelling van de commissie werd voorbereid. Daar kwam onder meer aan de orde het gebruik door ouderen van het gebouw 'De Vijf Klavers' te Ritthem na overname door de muziekvereni ging ONDA. Bovendien werd er gewezen op de verkeersgevaarlij ke situatie voor voetgangers op de splitsing Paul Kru- gerstraat/Badhuisstraat. Zeer waarschijnlijk zal dit onderwerp volgende week woensdag weer aan de orde komen. Wie over die vergadering of over de adviescommissie vra gen heeft kan daarvoor terecht bij de ambtelijk secretaris. Die werkt bij het bureau welzijn in het stadhuis. Zijn telefoon nummer is 87334. Bovendien ligt de agenda voor de verga dering van 2 maart ter inzage in de gemeentelijke informatie- hoeken. Ook andere stukken, zoals het reglement, verslagen van eerdere vergaderingen en een ledenlijst liggen daarbij. Concept-verslag van het functioneren van de Commis sie communicatiebeleid in 1987. Brief van de dames A. Rem- kes en S. Zantman en de heer P. Dievenbach over het func tioneren en herstructeren van deze commissie. Dit zijn enkele punten die op de agenda staan voor de vergade ring van de commissie communi catiebeleid, die maandag (29 fe bruari) wordt gehouden. Deze bij eenkomst begint om 19.30 uur en vindt plaats in het stadhuis. De vergadering is openbaar. Het pu bliek heeft er uiteraard ook recht van spreken. Nadere informatie over bovenge noemde - en andere onderwer pen die op de agenda staan is verkrijgbaar bij het secretariaat van de commissie. Dat is het Stafbureau voorlichting en in spraak in het stadhuis (tel. 87333). De cliënten van de Gemeente lijke Sociale Dienst (GSD) met een ABW-, RWW-, IOAW- of WWV- uitkering zijn verplicht iedere laatste werkdag van de maand een inkomstenverkla ring in te leveren. Deze maand is dat maandag as. (29 fe bruari). Indien u, als cliënt van de GSD, de inkomstenverklaring niet of niet tijdig hebt ingeleverd, wordt de betaling van uw uitkering auto matisch beëindigd! Bovendien kan dan herstel van de betaling enkele weken vergen. In die tus sentijd kunnen ook geen voor schotten worden verstrekt. Nu kan het zijn dat u de inkomsten verklaring niet tijdig hebt ontvan gen, bijvoorbeeld omdat deze verkeerd is bezorgd. In dat geval moet u tijdig naar de sociale dienst (Dokter Gallandatstraat 1) en een vervangend exemplaar in vullen. Doet u dat niet, dan wordt uw uitkering automatisch geblok keerd. Lever uw verklaring dus tij dig in. Het kan een boel narigheid voorkomen. Dat de GSD maandelijks die opgave van u verlangt, is een rechtstreeks gevolg van eisen die de rijksoverheid stelt. zeezijde - Herinrichting Kanaalstraat. - Verbouwing Martinusschool. - Keuze nieuw Derde Wereld project. Aanschaf vier nieuwe voertui gen voor de reinigingsdienst. - Straatnaamgeving bedrijven terrein Buitenhaven. Vijf willekeurige onderwerpen. Toch hebben ze meerdere din gen gemeen. Om te beginnen hebben of krijgen vele Soubur gers of Vlissingers er mee te ma ken. Met andere woorden: er zijn belangen van velen (ook u?) mee gemoeid. Wat deze vijf punten ook gemeenschappelijk hebben is dat ze morgen worden behan deld door de gemeenteraad. Die daarmee de belangen van velen behartigt. En niet alleen waar het gaat om bovengenoemde onder werpen. De agena is heel wat uit gebreider, zoals u in het tweede deel van dit artikel kunt zien. Misschien maakt dat overzicht u wel nieuwsgierig. Met als gevolg dat u wel eens wat meer over 't een en 't ander te weten zou wil len komen. De gemeente helpt u dan graag een handje op de vol gende manieren: -door het ter inzage leggen van de agenda en raadsvoorstellen in de gemeentelijke informatiehoe- ken (Zie daarvoor het bericht el ders op deze pagina). - door het ter inzage geven van de achterliggende stukken. Dat kunnen de tekeningen, bereke ningen en nota's zijn die bij be paalde raadsvoorstellen horen, 't Kunnen echter ook de brieven en dergelijke zijn die op het overzicht van 'ingekomen -over te leggen- stukken' staan. Om de achterlig gende stukken kunt u vragen bij het Stafbureau voorlichting en in spraak, - door voor de bezoekers van de raadsvergadering een populaire raadsagenda te vervaardigen. Al le raadsvoorstellen worden daarin kort toegelicht. Ook de lijst van in gekomen stukken is er in op genomen. Voor wie belangstelling heeft om de raadsvergadering bij te wonen: hartelijk welkom. Deze bijeenkomst begint morgena vond (donderdag) om 19.30 uur. Op de agenda voor de raadsver gadering staat het volgende Opening Goedkeuring van de notulen van de raadsvergadering van 28 januari 1988. Mededelingen Over te leggen stukken Te behandelen punten: 01 Straatnaamgeving Bui tenhaven. 1-1 Kredieten voor investeringen bij de gemeentepolitie. 2-1 Krediet herinrichting Ka naalstraat. 2-2 Krediet extra ontsteking openbare verlichting. 2-3 Krediet vervanging verteerde lichtmasten. 3-1 a Vaststellen Verordening plaatselijke omstandigheden als bedoeld in de Winkelslui tingswet en b. sluiten overeenkomst met Ontwikkelings- en Exploitatie maatschappij Vlissingen b.v. 4-1 Partiële aanpassingen van de Martinusschool. 4-2 Medewerking ex artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920 aan het schoolbestuur van 'De Triangel' in verband met herstel schade en aanschaf vervangen de artikelen na inbraak in 1986. 4-3 Toepassing artikel 10lter van de Lager Onderwijswet 1920 voor de Ichtusschool. 5-1 Aanvullend krediet Bran dingsproject Eruption. 6-1 a Keuze nieuw Derde Wereld project; b. nieuwe organisatiestructuur in het kader van het Derde Wereld project Vlissingen. 7-1 Krediet aanschaf materieel dienst Openbare Werken, afde ling reiniging. 7-2 Bouw pompgemaal en aan leg persleiding Buitenhaven naar installatie voor het zuiveren van rioolwater te Ritthem. 7-3 Krediet herstel riolering Presi dent Rooseveltlaan. 7-4 Subsidie spuitomruilproject. 8-1 Verweer in cassatie. 8-2 Voorbereidingsbesluit Spuistraat, gedeelte Gast huisstraat. 8-3 Vestiging tweede benzinever kooppunt aan de Sloeweg. 8-4 Geldelijke steun 38 woningen Jozef Israëlslaan voor rekening van woningbouwvereniging Basco. 8-5 Verkoop perceel grond aan Edisonweg. 9-1 Wijziging diverse belasting verordeningen in verband met uit stel invoering invorderingsrente. 9-2 Voorlopige vaststelling ge meenterekening en bedrijfsreke- ningen 1984. Rondvraag Sluiting. In het artikel over de raadsver gadering wordt er melding van gemaakt. Ook in het bericht over de commissie Sportbelan- gen staat er een verwijzing naar, net als in het verhaal over de folder 'het gemeente bestuur'. Waar het over gaat? Gewoon, over de informatie- hoeken. Die zijn onderge bracht in het stadhuis in de volgende gebouwen: - de openbare bibliotheek (Lan ge Zelke 91), geopend op maan dag van 13.30- tot 20.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00- tot 20.00 uur en zater dag van 10.00- tot 12.30 uur. Op donderdag is de bibliotheek gesloten. r - buurthuis 'Aldegonde', om te voorkomen dat u aan een geslo ten deur komt te staan, kunt u het beste vantevoren even bellen. Het telefoonnummer van 'Alde gonde' is: 66318. - wijkcentrum 'Middenhof' (Ka naalstraat 64, Oost-Souburg), ge opend op maandag en dinsdag van 9.30- tot 12.00 uur, donder dag van 13.30- tot 16.30 uur en van 19.30- tot 21.00 uur. (In de paasvakantie gesloten). - wijkcentrum 'Open Hof' (Alexander Gogelweg 59), ge opend op maandag tot en met vrijdag van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. Het college van burgemeester en wethouders (foto Ruben Oreel). Onlangs is een nieuwe uitgave van de persen gerold. Het is de folder 'het gemeentebestuur van Vlissingen'. Daarin staat, letterlijk en figuurlijk, veel in formatie op een rijtje over de raadsleden. Bijvoorbeeld: hun namen,adressen, de commis sies waar ze zitting in hebben. En, uiteraard, de partijen waar toe ze behoren. Vier van de raadsleden zijn te vens wethouder. Een ieder heeft zijn eigen taken (vaak 'portefeuil le' genoemd). Ook die worden vermeld, net als die van de bur gemeester. Toelichtingen op het reilen en zeilen van de raad en het college van b. en w. ontbre ken uiteraard niet. Al met al heel veel gegevens over het gemeen tebestuur 'in een notedop'. Het kan best wel eens gemakkelijk zijn de folder bij de hand te heb ben. Daarom liggen ze ook 'voor de pak' in de gemeentelijke infor- matiehoeken. Een andere moge lijkheid om er een(of meer) te krij gen is een telefoontje naar het bureau voorlichting (tel. 87335). De folder wordt u dan toe gestuurd. Tot slot: morgen ligt de nieuwe uitgave ook gereed voor bezoekers van de raadsverga dering. hun eigen 'accent' aan de om geving. Ook op de boulevards. En, sinds kort, er vlak voor in de vorm van het nationaal mi- lieümonument. Een kunstwerk in de branding is op zich al iets zeldzaams, laat staan twee werken die op een steenworp afstand van elkaar staan. Crea ties bovendien die elk op heel uiteenlopende wijze aandacht (zullen) vragen. Als morgen de gemeenteraad ak koord gaat met het voorstel van b. en w. daartoe, dan komt er bin nenkort een tweede kunstwerk in zee bij. Dat is het project 'Erupti on' van de beeldend vormgever Fré llgen. Het komt te staan voor het Maritiem Instituut De Ruyter en wordt gevormd door twee wit te, vierkante zuilen. Aan de zee zijde hebben ze een opening. Daar doorheen kan bij ruiger weer water omhoog worden gestuwd dat dan, via een speci aal systeem, aan de bovenzijde er uit spuit als bij een fontein. Bij rustig weer zal een, wat vormge ving betreft, eenvoudig maar ver stild object te zien zijn. Het idee voor het project ontstond in 1984. Dat jaar werden de nieuw ingerichtte boulevards in gebruik genomen. Dat vormde aanleiding voor de openluchtten toonstelling 'Door wind bewo gen'. Daaraan gekoppeld was het verlenen van een opdracht aan een kunstenaar of aankoop van een werk. De gemeenteraad stel de daar toen f 30.000,— voor be schikbaar. Beeldend kunstenaars uit heel Nederland deden er aan mee. Ook Fré llgen. Het was zijn object dat unaniem door een commissie van deskundigen werd uitgeko zen. Plaatsing van zo'n kunst werk in de branding vraagt echter een speciale constructie. Dat bracht de totaalkosten op f 83.000,—. De provincie beloof de reeds maximaal f 15.200,— beschikbaar te stellen. Zodoende is er nog f 38.000,— extra nodig. In het voorstel dat de gemeen teraad morgen behandelt, vra gen b. en w. dat bedrag be schikbaar te stellen. Het kan worden geput uit de reserve 'Aankoop beeldhouwwerken'. De Kanaalstraat zal, als de raad daarmee akkoord gaat, in een nieuw jasje worden gestoken. De gemeente heeft daarvoor samen met de ondernemers in deze straat een plan op gesteld. De uitvoering daarvan gaat f 69.000,— kosten. Morgen behandelt de gemeente raad het voorstel van burgemees ter en wethouders dit bedrag be schikbaar te stellen. Dat komt overigens niet geheel voor reke ning van de gemeente. De onder nemers in de Kanaalstraat dra gen er namelijk f 39.000,— in bij. Zij doen dit door middel van baat belasting. De trottoirs zullen ter hoogte van de zijstraten worden doorgetrok ken. Bovendien worden ze voor zien van plantenbakken, banken en 'leunsteunen'. Voorts ontwik kelen de ondernemers momen teel plannen om enkele vakken van sierbestrating te voorzien. Morgenavond behandelt de ge meenteraad het voorstel van b. en w. om een subsidie te ver strekken in het zogenoemde spuitomruilprroject. De drugspro blematiek is niet eenvoudig. De aanpak geschiedt zelfs in interna tionaal verband om te proberen de aanvoer van drugs bij de bron af te snijden. Zover is het echter nog niet en we kunnen dan ook de ogen niet sluiten voor de reali teit: er zijn drugverslaafden. Zo lang dat het geval is mogen wij geen middel onbenut laten om de gevaren, die aan het gebruik van drugs kleven, te beperken. Zowel voor de gebruiker zelf als voor e rest van de bevolking. Eén zo'n middel is het op veilige wijze uit de circulatie nemen van gebruikte spuiten. Van de gebruiker zelf- wordt een kleine bijdrage ge vraagd, het ministerie van WVC betaalt de helft en Vlissingen en Middelburg het restant. Het Vlis- sings aandeel bedraagt f 2445,een naar mijn mening voor de algemene volksgezond heid alleszins verantwoorde uitgave. De vergevorderde staat waarin de Plaza verkeert (de pleinvormi- ge ruimte voor de nieuwbouw aan de Boulevard Bankert) vormt mede de aanleiding tot een ander voorstel aan de raad. Het gaat om het vaststellen van langere openingstijden voor winkels, straat- en markthandel die wat branche betreft op het toerisme en de recreatie zijn gericht. In de periode van eerste paasdag tot 1 november mogen winkels aan de boulevards op zon- en feestda gen geopend zijn van 09.00 tot 20.00 uur en in de rest van de week tot 22.00 uur. Buiten die pe riode is openstelling op zon- en feestdagen mogelijk van 13.00 tot 18.00 uur. Wij hebben de stellige overtuiging dat de exploitatiemo gelijkheden voor met name de detailhandelsruimten aan de Pla za hierdoor zullen verbeteren en daardoor ook het toeristisch pro duct Vlissingen. Inmiddels heeft de gemeenteraad ook een krediet verstrekt voor het aanbrengen van betegeling, siermetselwerk en verlichting. Aan de voorzijde zullen twee tijdelijke trappen wor den geplaatst. De eigenlijke toe gangen worden later gerealiseerd met de bouw van de belendende bouwblokken. Eveneens in de raadsvergadering van morgenavond komt aan de orde het voorstel van b. en w. om een perceel grond te verkopen aan Total Nederland BV voor de vestiging van een benzinever kooppunt aan de Sloeweg. Dit benzinestation komt dan tegen over het Esso-station; het zal door dezelfde ondernemer (MA- COR BV) worden geëxploiteerd. Een gunstige bijkomstigheid van deze vestiging is naar mijn me ning, dat daarmee een eind zal komen aan de nogal gevaarlijke verkeerssituaties die ter plaatse bij tijd en wijle ontstaan doordat automobilisten uit de richting Sloebrug- ondanks het verbod- afslaan naar het huidige ver kooppunt. De plannen voor vestiging van een autopoetsbedrijfje aan de Gasthuisstraat heeft hier en daar vragen opgeroepen over de wen selijkheid van dit soort 'ambach telijke' bedrijvigheid in de bin nenstad. Wij zijn van mening dat dat moet kunnen en dat er door het stellen van voorwaarden, het maken van goede afsprakenen het uitvoeren van controles geen vrees hoeft te bestaan voor over last in welke vorm dan ook. Ook hierover zal de gemeenteraad zich morgen uitspreken. Voordat men met het bedrijf kan starten is bovendien nog een verklaring van geen bezwaar van het college van GS van Zeeland nodig. Er is dus sprake van een zorgvuldige afwerking! Woensdag 24 februari 1988

de Vlissinger | 1988 | | pagina 5