informatiepagina van de gemeente vlissingen IJ Q 1/ ÏNa de basisschool Naar het algemeen voortgezet onderwijs I I Uit, ook in het Vestzaktheater Uitbreiding van openbare verlichting Historisch karakter Koopmansvoetpad wordt behouden Vergaderingen van twee projectgroepen mavo-algemeen havo-algemeen Karakter atheneum (vwo) algemeen Scholen voor mavo, havo en vwo in Vlissingen Toorenvliedt- school Commissies vergaderen Informatie-avond Arsenaalgebied Vanavond, 19.30 uur, stadhuis Woonwagenplan provincie ter inzage Emancipatie commissie Mime en theater Saxofoons Première voor kinderen Kaarten Voorstel tot besteding van f 20.000 extra Waar? Openbare veiligheid Even bijpraten met wethouder Bruinooge Vergaderschema Commissievergadering met spreekrecht Kunstwerk in zee Ander derde wereldproject DE VLISSINGER Woensdag 10 februari 1988 IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen. telefoon 01184-87000. toestel 333. 335 en 337 Leerlingen in de achtste groep van de basisschool en hun ouders staan deze maanden voor de vraag: "Welke onderwijsvorm kies ik voor èn met mijn kind?". Vaak is deze vraag niet zo eenvoudig te beantwoorden. Nu wijst het advies van de directeur en de uitslag van een test wel in een bepaalde richting. Bovendien geven dag- en weekbladen deze weken aardig wat informatie over allerlei opleidin gen. Allemaal handreikingen om een goed onderbouwde keuze te ma ken. Zo kunt u ook het artikel hieronder zien. Daarin staat informatie op een rijtje over plaatselijk en regionaal algemeen voortgezet onder wijs (avo). Volgende week zullen op deze pagina de mogelijkheden voor plaatse lijk en regionaal lager beroepsonderwijs aan bod komen. Mocht u na het lezen van onderstaand artikel nog vragen hebben, bij de afdeling onderwijs in het stadhuis helpen ze u graag bij het vinden van een antwoord daarop (tel. 87340). In Vlissingen kunnen jongeren verschillende scholen voor middelbaar algemeen voortgezet onderwijs (mavo) volgen. Daarnaast is er hoger algemeen voortgezet onderwijs (havo) en voortgezet wetenschappe lijk onderwijs (vwo). Samen behoren ze tot de categorie algemeen voortgezet onderwijs. Dat wil zeggen: géén beroepsonderwijs. Daar over staat volgende week op de gemeentelijke informatiepagina een artikel! Tot de drie vormen van avo (mavo, havo en atheneum) kunnen leer lingen worden toegelaten op grond van het advies van de directeur van de basisschool en/of de uitslag van de test. Aan het einde van het eerste leerjaar (de brugklas) kan de leerling, afhankelijk van de prestaties in dat jaar, verschillende kanten op. Als het avo te moeilijk voor een leerling blijkt te zijn, dan stroomt hij/zij door naar het tweede leerjaar van een ander type onderwijs, bijvoorbeeld het lager beroeps onderwijs (lbo). Bij goede resultaten wordt de leerling bevorderd naar de tweede klas van het mavo, havo of vwo. Het doel van het mavo is de leer lingen algemeen te vormen. Zo dat ze toegelaten kunnen wor den tot vormen van middelbaar beroepsonderwijs of de vierde klas van het havo. De opleiding duurt vier jaar. In het eerste leer jaar wordt onderwijs gegeven in de vakken: Nederlands, Frans, Engels, geschiedenis, aardrijks kunde, wiskunde, biologie, muzi kale vorming, tekenen, hand vaardigheid, gymnastiek, studie lessen en eventueel computer- kunde en godsdienst. In de twee de klas komen er Duits, natuur kunde en economie bij en vanaf het derde jaar ook nog scheikun de. In de loop van het tweede leerjaar wordt voor klas 3 een gedeeltelijke vakkenkeuze ge maakt, waarbij Nederlands en Engels verplicht zijn; ook bestaat de mogelijkheid om in zeven vak ken examens te doen. Het mavo examen kan op twee niveaus worden afgelegd: het D- of het (lagere) C-niveau. Per vak is ni veaukeuze mogelijk. Wie zijn mavo-diploma heeft behaald kan in Vlissingen verder studeren aan de Middelbare Technische School(mts), het Middelbaar Dienstverlenings en Gezond heidszorg Onderwijs (mdgo) en de Middelbare Zeevaartschool. Bovendien zijn er buiten Vlissin gen nog andere studiemogelijk heden. Tevens kan men, zoals reeds gemeld, met het mavo diploma worden toegelaten tot het vierde leerjaar van het havo. Latijn, scheikunde en biologie. In de vijfde klas kiezen de leerlingen de zeven examenvakken, waar van Nederlands en Engels ver plicht zijn. Een achtse vak is mo gelijk. Het havo leidt leerlingen op voor alle vormen van het hoger be roepsonderwijs. Bovendien geeft het toegang tot het vijfde leerjaar van het vwo. De opleiding duurt vijf jaar. In het tweede en derde leerjaar van de havo krijgen de leerlingen les in Nederlands, Frans, Duits, Engels, geschiede- Deze week is begonnen met de aanpassing van de beplanting langs het Koopmansvoetpad. Onderdeel daarvan vormt onder meer het kappen van de meeste populieren langs het pad. In ver band met de kap- en snoeiwerk- zaamheden zal het deel tussen de Burgemeester Stemerdinglaan en de Diezestraat tot eind van de maand zijn afgesloten voor zo wel (brom)fietsers als voetgan gers. Dit, op maandag tot en met vrijdag van 8.00- tot 17.00 uur. Tijdens die uren zal het fietsver- keer worden omgeleid via de Amstelstraat en de Diezestraat. Dat er met de werkzaamheden zou worden begonnen, is vorige week per brief meegedeeld aan de bewoners van de aangrenzen de woningen aan de Amstelstraat. Burgemeester en wethouders herinneren in die brief aan de reacties de plannen tot aanpassing van de beplanting teweeg brachten. Naar aanlei ding van die reacties zijn de plan nen enigszins herzien. Zo zullen twee populieren, ter hoogte van de woningen gespaard. De popu lier tussen de woningen 47 en 49 blijft eveneens, zoals reeds in de eerdere plannen was vermeld. De reden voor het kappen van de populieren is, zo stellen b. en w. in hun brief aan de bewoners, het behoud van historische ka rakter van het Koopmansvoet pad. Het is namelijk de dichte on derbegroeiing, gemarkeerd met hogere bomen, dat het karakte ristieke beeld van het pad be paalt. Juist die onderbegroeiing zou geheel afsterven, door ge brek aan licht, als er niet ingegre pen wordt. Uitvoering van het herstelplan zal, zo schrijven b. en w. op korte termijn het beeld van het Koopmansvoetpad ver storen. Echter: over drie tot vijf jaar heeft het weggetje dan weer ge heel de karakteristieke onderbe groeiing terug. Het kaap- en snoeiplan wordt dan ook niet in gedeelten uitgevoerd. Het zou dan nog eens zoveel langer duren voordat het 'eigene' van het pad terugkeert. nis, aardrijkskunde, wiskunde, natuurkunde, scheikunde, biolo gie, muziek, tekenen, handvaar digheid en lichamelijke oefening. In de loop van het derde leerjaar worden de zes examenvakken gekozen, waarvan Nederlands en Engels verplicht zijn. Ook een ze vende vak is mogelijk. Leerlingen met een havo-diploma kunnen in Vlissingen terecht op de Hogere Technische School (hts), het Ho ger Economisch- en Administra tief Onderwijs (heao), de Hogere Zeevaartschool en de School voor Fysiotherapie. Het atheneum leidt leerlingen op voor alle vormen van universitair onderwijs. De opleiding duurt zes jaar. In de vierde klas vindt de eerste vakkenkeuze plaats. Daar bij zijn verplicht de vakken Ne derlands, Frans, Duits, Engels, geschiedenis, wiskunde A en B. Voorts moeten er vier vakken ge kozen worden uit de groep: aardrijkskunde, economie I en II, natuurkunde. Mavo-opleidingen kunnen in Vlis singen gevolgd worden aan: De Prins Willem-Alexanderschool voor christelijk mavo (Hendrick Avercamplaan 1, 4383 TA Vlis singen, tel: 60226. De school werkt in een Gemeen schap van scholen nauw samen met de Oranje-Nassauschool voor Christelijke mavo en de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren voor havo en vwo (beide in Middelburg). De school gaat uit van de 'Vereni ging voor Christelijk mavo te Vlissingen'. Het is een bijzondere school met een protestants- christelijk karakter. Dit betekent dat bestuur en personeel zich in hun doen en laten willen laten lei den door het evangelie. Dit komt onder meer tot uiting in de per soonlijke benadering, de sfeer en het dagbegin- en einde. De leer lingen werken binnen klassever- band op hun eigen niveau en in hun eigen tempo. Naast de alge mene mavo-informatie kan wor den gewezen op de typelessen in leerjaar 2 en informatica in leer jaar 3. Een belangrijk uitgangs punt is de studiebegeleiding. Het lesrooster van de brugklassen eindigt bijvoorbeeld om 14.40 uur. Daarna wordt er een gratis studiebegeleidings-uur voor alle brugklassers gegeven. Leerlingen kunnen aangemeld worden via de directie van de basisschool of bij de Prins Willem- Alexanderschool zelf. De Sint-Paulusschool voor mavo (rooms-katholiek); (Adriaen Coortelaan 1, 4383 SR Vlissingen, tel: 60205, bij geen gehoor 63053). In het kader van voorlichting over mavo-scholen kan nog ge wezen worden op de mogelijkhe den die de 'Toorenvliedtschool' te Middelburg biedt. Dat is een school voor voortgezet speciaal onderwijs aan de Griffioenstraat 38 (tel. 01180 - 13107). Leerlingen worden toegelaten, die door een leerstoornis en/of aanpassingsstoornis bij een ove rigens normale intelligentie in moeilijkheden geraakt zijn met betrekking tot het overige on derwijs. r Deze en volgende week vergade ren de volgende vaste commis sies van advies en bijstand. Die voor de financiën op woensdag 17 fe bruari, aanvang 17.00 uur; openbare werken op maan dag 15 februari, aanvang 19.30 uur; verkeer, vandaag (woens dag), aanvang 17.00 uur. Deze drie vergaderingen worden gehouden in het stadhuis. Ze zijn openbaar. Bovendien kennen ze spreekrecht voor het publiek. Niet alleen als het gaat over on derwerpen, die op de agenda staan. Belangstellenden kunnen ook tijdens de rondvraag onder werpen aan de orde stellen, die op tot het beleidsterrein van de commissie behoren. De agenda en ontwerp- raadsvoorstellen liggen ter inzage in de gemeentelijke informatie- hoeken in: de openbare bibliotheek; het stadhuis. De school valt onder het be voegd gezag van de Stichting Katholiek Voortgezet Onderwijs op Walcheren. De school gaat uit van een katholieke levensbe schouwing. Dit wordt tot uit drukking gebracht in haar onder wijs, in de contacten met leerlin gen, ouders en anderen, die bij het schoolgebeuren betrokken zijn. Steeds houdt de school re kening met het feit dat 25% van de schoolbevolking een andere of geen geloofsovertuiging heeft. Eikaars levensbeschouwing respecteren is één van de we zenlijke uitgangspunten van de school. De Sint-Paulusschool voor mavo schenkt veel aandacht aan leer lingenbegeleiding. Ze kent het maken van huiswerk op school onder toezicht en de opvang van leerlingen bij uitval van lessen wegens ziekte en dergelijke. Ver der worden er extra ondersteu- ningslessen gegeven na school tijd aan leerlingen met problemen bij Nederlands en de moderne vreemde talen. Hoewel de school gehuisvest is in een wat ouder gebouw, wordt er met moderne leermiddelen goed onderwijs ge geven. Er zijn geen speciale 'open dagen'. Wel is een uitge breide informatiefolder beschik baar. Ook kunnen ouders en kin deren vooraf de school komen bezichtigen. Als u dat wilt, bel dan gerust even voor een af spraak. Rijksscholengemeenschap 'Scheldemond' (mavo, havo, atheneum) (Centraal adres: Brou- wenaarstraat 2, 4382 LK Vlissin gen, tel: 1 5630. Algemeen Op 'Scheldemond' kan naast mavo ook havo en atheneum worden gevolgd. Daarom zitten in het eerste leerjaar alle leerlin gen bij elkaar, in een apart brug klasgebouw (Hogeweg 199 te Vlissingen). Na één jaar gaan de leerlingen naar de afdeling mavo of naar het verlengde brugjaar atheneum/havo. In het verlengde brugjaar atheneum/havo vindt de uitsplitsing pas plaats aan het eind van het tweede leerjaar. De keuze van afdeling gebeurt altijd in nauw overleg met ouders en leerling. Er wordt veel aandacht besteed aan de opvang van nieu we leerlingen. Om de stap van de basisschool naar het voort gezet onderwijs zo gemakkelijk mogelijk te maken, zijn er bij voorbeeld introductie-dagen en wordt het huiswerk geleidelijk in gevoerd. Ook aan leerlirigenbe- geleiding wordt op 'Schelde mond' veel aandacht besteed. Iedere klas heeft z'n eigen men tor, er is huiswerkbegeleiding en leerlingen met leerproblemen kunnen terecht bij een remedial- teacher. Daarnaast heeft de school de beschikking over een speciaal opgeleide leerlingenbe geleider. Het mavo (klas 2, 3 en 4) is ge huisvest in een gebouw aan de Adriaen Coortelaan 5. Er kan ook examen worden gedaan in het vak tekenen. Het havo (2, 3, 4, 5) is onderge bracht in de school aan de Brou- wenaarstraat 2. In het vierde leerjaar, waarin ook de leerlingen van buitenaf komen, worden alle havo-leerlingen door middel van een werkweek geïntegreerd. Het atheneum (2, 3, 4, 5 en 6) is eveneens gevestigd aan de Brou- wenaarstraat 2. Er kan ook exa men worden gedaan in het vak Latijn, waardoor er geen verschil bestaat tussen een atheneum met Latijn en een gymnasiumop leiding. Vanavond, woensdag, is er een bijeenkomst waarin informatie gegeven zal worden over de ont wikkeling van het Arsenaal en omgeving. Deze wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. De informatie zal worden ver strekt door het beleidsteam Ar senaal. In dat team hebben zit ting, naast vertegenwoordigers van het gemeentebestuur: amb tenaren van rijk, provincie en ge meente èn de ondernemingen die betrokken zijn bij de ontwikkeling van het Arsenaalgebied. In het stadhuis ligt deze maand ter inzage het 'Woonwagenplan 1985-1990/1992' van de pro vincie Zeeland. Belangstellenden kunnen ervoor terecht bij het Stafbureau voorlichting en in spraak. het gaat hier over een ontwerp plan. Daartegen kunnen nog tot het eind van de maand schrifte lijk bezwaren worden ingediend bij Provinciale Staten van Zee land te Middelburg. De komende week komen weer twee projectgroepen bijeen die zijn ingesteld in het kader van de stadsvernieuwing. De projectgroep Binnenstad ver gadert morgen, 11 februari van 19.30-21.00 uur in het openbaar in het Vestzaktheater, Bellamy- park 3-5. Het is een informatie bijeenkomst over de voortgang van de ontwikkelingen rond het Arsenaal. De projectgroep Ritthem komt volgende week dinsdag 16 fe bruari vanaf 20.00 uur bijeen in gebouw "Ons Dorpsleven" in de Lambrechtsenstraat 29. Het wordt druk, de komende week, daar in het Vestzakthea ter. Zaterdag, zondag, maandag, dinsdag; iedere dag is er wel wat te doen. Mime, toneel (ook voor kinderen) en muziek van saxo foons. Kom, kijk en luister.... Op zaterdag naar Karina Holla en Ingrid Kuipers, 's Avonds spelen zij 'Als bloemen in de hel'. Over een -waar gebeurd- levensver haal van een Britse tweeling. Ju ne en Jennifer heten ze. Negen tien jaar leven ze in hun eigen wereld van fantasie. Niemand dringt er in door. Tot er iets knapt. De tweeling slaat door, gaat op het slechte pad. Ze zijn nu opgenomen in een ziekenhuis voor geesteszieken. Karina Holla en Ingrid Kuipers brengen dit le vensverhaal. In, zoals de aankon diging het zegt, een bijondere mengvorm van mime en theater. Zaterdag 20.30 uur. De volgende dag speelt het Au relia Saxofoonkwartet. Niet alle daags. En juist daarom, de moei te waard, die vier saxofoons en hun bespelers. Samen laten ze horen wat Bozza, Ravel, Franpaix en Gershwin schreven. Vak werk. Zondag, 14.00 uur. Maandag de 1 5de: een première. Voor kinderen tot 10 jaar. Van een heel nieuw stuk van DODD. Dat is Zeelands enige professio nele (jeugd)theatergroep. Het stuk heet: 'De sleutel van Mu- wit'. En de schrijver: Wim Hof man (uit Vlissingen). Het verhaal gaat over een koning. Die zoekt een rijk. Een waar hij rustig kan regeren. Hij moet er wel een lan ge tocht voor maken. Met enkele onderdanen, langs stranden, dui nen en een draak zonder tan den.... Maandag de 15de dus, 14.30 uur. En, als dat beter uit komt: dinsdag de 16de. Ook om half drie in de middag. De toegangskaarten voor alle voorstellingen zijn te koop bij de VVV aan de Nieuwendijk. Begin 1983 werd, in het kader van bezuinigingen, verspreid over de hele gemeente de openbare verlichting teruggebracht. Dat le verde in de loop van de tijd nogal wat reacties uit de bevolking op. Mede daarom reserveerde de ge meenteraad bij de vaststelling van de begroting voor 1988 een bedrag van f 20.000,— extra voor de openbare verlichting. Doel: verbetering van de verlich ting op de plaatsen waar dat het meest gewenst is. Daarvan uitgaande is er door me dewerkers van de gemeente een nader onderzoek ingesteld. Diver se, meer algemene knelpunten werden in ogenschouw geno men. Ook aan de plaatsen die door burgers in brieven aan de gemeente werden genoemd, zijn onderzocht. Conclusie: met na me de verlichting van de voet- en fietspaden vereist verbetering. Burgemeester en wethouders schrijven in dit een ontwerp voorstel aan de gemeenteraad. Dat voorstel gaat over het uit trekken van een krediet van ruim f 60.000,— voor het (opnieuw) aansluiten van openbare verlich ting op diverse plaatsen in Sou burg en Vlissingen. Dat bedrag kan worden afgeschreven over een periode van 10 jaar. Opgeteld bij de jaarlijkse kosten voor ener gie en onderhoud, die op f 14.880,— komen, wordt zo het gereserveerde bedrag van f 20.000,— bereikt. Op welke punten de verlichting straks (weer) aangaat, staat in een bij het ontwerp-voorstel ho rende prioriteitenlijst. Die ziet er zo uit: 1. voetpad/rijwielpad Bas- kensburg; 2. rijwielpad Sloeweg; 3. voetpad/rijwielpad Weyevliet (tussen Westerzicht en Bos- senburgh); 4. voetpad/rijwielpad Kleiweg en Papegaaienburg-winkelcentrum; 5. voetpad/rijwielpad Langeleen- (foto Cor Schuilwerve) weg (ten zuiden van de Sloeweg); 6. voetpad/rijwielpad door Westerzicht (van de Noordbeek- seweg tot de tunnel bij de Weye- vlietweg) en bij de gymzaal van de basisschool 'De Startbaan'; 7. voetpad/rijwielpad Paauwen- burg III; 8. omgeving voetpad sportzaal Van Duyvenvoordeschool; omge ving voetpad sportzaal Theo Thijssenschool; 9. pleintjes flats Troelstraweg; pleintjes flats Wilgenstraat en Beukenstraat; 10. rijwielpad Koopmansvoetpad tot Diezestraat. B. en w. wijzen er in hun voorstel aan de raad op, dat de nadruk is gelegd bij de verbetering van de verlichting voor de 'zwakke' cate- gofie weggebruikers. Dit, 'inhet licht' van zowel de openbare- als de verkeersveiligheid. Ook de mate waarin bepaalde straten, wegen en fietspaden gebruikt De vergadering is, net als bij an dere adviescommissies, open baar. Het publiek heeft er natuur lijk ook recht van spreken. Het kan, gezien de punten die op de agenda van de emancipatiecom missie staan, best wel eens nut tig zijn daar gebruik van te ma ken. Want emancipatie bestrijkt een breed terrein. En al hebben de leden samen heel wat kennis, ze staan graag open voor zinvolle adviezen van anderen. Vandaag, woensdag, houdt de emancipatiecommissie weer een vergadering. Plaats: stadhuis. Aanvang: niet het gebruikelijke tijdstip, maar 20.30 uur. Op de agenda staat onder meer: - activiteitenplan van de com missie; - toetreding bedrijfsgeneeskundi ge dienst; - rijksbijdrageregeling emancipa tiewerk. De complete agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage in de gemeentelijke informatie- hoeken. Bovendien kunt u er mondeling informatie over inwin nen bij de ambtelijk secretaris van de commissie. Die werkt bij het bureau welzijnin het stad huis. Zijn telefoonnummeer is 87336. Het is wat aan de krappe kant dat u dit leest; een bezoekje aan de vergadering zal niet voor een ieder nog haalbaar zijn. Omdat in het vervolg te helpen voorkomen volgen hieronder de andere ver gaderdata van de emancipatie commissie voor 1988: - 16 maart; 13 april; - 11 mei; - 15 juni; - 10 augustus; - 14 sep tember; 12 oktober; - 2 novem ber; - 7 december. Overigens: de data na juli zijn 'onder voorbe houd' vastgesteld. worden heeft daarbij een rol gespeeld. Voorts werd gekeken naar de aanwezigheid van scholen, sport complexen en dergelijke in de na bije omgeving; voorzieningen die aardig wat (fiets)verkeer met zich mee kunnen brengen. Het ontwerp-voorstel van b. en w. tot het verlenen van een extra krediet voor de openbare verlich ting wordt maandag (15 februari) behandeld in de commissie van advies en bijstand voor openbare werken. Deze vergadert in het stadhuis, aanvang 19.30 uur. De vergade ring is openbaar. Meer nog: ook het publiek heeft er spreekrecht. De agenda en andere stukken voor deze vergadering kunt u in zien in de gemeentelijke informa- tiehoeken in het stadhuis en de openbare bibliotheek. Vanavond, 10 februari, wordt vanaf half acht in het stadhuis een informatie-avond gehouden over de ontwikkeling van het Ar senaalgebied bij de Vissersha ven. Het is een door de gemeen te belegde bijeenkomst waarop het zogenaamde beleidsteam Ar senaal aan de leden van de ge meenteraad informatie verstrekt. De bijeenkomst is openbaar, zo dat iedereen die dat wil zich van avond op de hoogte kan stellen van de voortgang van de ontwik keling van het Arsenaalgebied. Omdat het Arsenaal in een ge bied ligt, waar in het kader van de stadsvernieuwing een project groep werkzaam is, wordt van zelfsprekend ook de projectgroep Binnenstad geïnformeerd. Zon- der daar hier nu verder op in te gaan, gaat het om een gebied dat voor Vlissingen van groot toeristisch-recreatief belang is. Tot mijn wethoudersporefeuille behoort ook de cultuur, en daar mee de beeldende kunstwerken. Deze week heeft de vaste com missie van advies en bijstand voor het welzijn gesproken over het plaatsen van een nieuw kunstobject vóór de boulevard. Om precies te zijn: ter hoogte van het maritiem instituut "De Ruyter", middenin de branding! Dit brandingproject heet "Erupti on". Het is een schepping van de beeldend vormgever F ré llgen uit Dordrecht. Het bestaat uit twee witte vierkante holle zuilen van elk 7.50 meter met een opening aan de zeezijde, waardoor er bij ruig weer waterexplosies tot stand kunnen komen. Het is dan een soort dubbele fontein. Per soonlijk vind ik dit kunstwerk in- zee van grote culturele waarde en bovendien uit toeristisch oog1 punt aantrekkelijk. Het past ook uitstekend in de reeks van de be staande kunstobjecten langs de enkele kilometers lange wandel route over de boulevards; het windorgel, de plastiek "koop vaardij" van Wessel Couzijn, het milieumonument van Lidy Hoe- waer, het beeld van de man die een sigaret aansteekt van Her man Bisschop en de grote zuil van André Volten. Overigens is "Eruption" van Fré llgen geko zen uit 39 ontwerpen die werden gemaakt voor een openluchtten toonstelling in het kader van de opening van de nieuwe boule vards in 1984. Ik vind het een aanwinst voor de boulevards. In 1984 besloot de gemeente raad f 10.000,— te bestemmen voor verbetering van het lot van straatkinderen in één van de armste landen ter werel, Bangla desh. Mede op advies van met name de Nederlandse organisatie voor internationale ontwikke lingssamenwerking INoviben het centrum voor ontwikkelings samenwerking (COS) Zeeland stellen burgemeester en wethou ders de gemeenteraad deze maand voor met ingang van dit jaar een ander project te kiezen. Het nieuw project is ook van de Novib en heeft eveneens betrek king op Bangladesh maar richt zich op hulp aan de armsten op het platteland. De te ondersteu nen organisatie heet Bangladesh Rural Advancement Comittee (B.R.A.C.). Het is een van de grootste particuliere organisaties in Bangladesh. Het behoeft geen betoog dat ik u de ondersteuning van dit project van harte aanbe veel. Wanneer de gemeenteraad deze maand met de keuze voor het nieuwe project instemt, zult daarover stellig méér vernemen. Dat wordt één van de taken van de V/issingse begeleidingscom missie voor het project.

de Vlissinger | 1988 | | pagina 5