informatiepagina van de gemeente vlissingen II Q t Voorontwerp van bestemmingsplan "Buitenhaven" Meerderjarig bij 18 I Vlissingen plant Beatrixbomen Fobie en fotografie i Inspraak mogelijk tot 1 maart as. 'f Bestaand industrieterrein 1e en 2e Binnenhaven Omgeving Buitenhaven Te ontwikkelen industrieterrein Handelings bekwaamheid Handlichting aan minderjarigen van 16 en 17 Behandeling inspraak reacties over autopoetsbedrijf Projectgroep Oost-Souburg j j j j Diverse bestemmingen Nadere informatie Bijeenkomst over ontwikkeling Arsenaalgebied Beatrixlaan, 10.00 uur Oranjeplein, 13.30 uur Dorpsstraat, 14.45 uur Vergadering sectie Uit in Vlissingen Vestiging aerobic centrum Hogeweg Commissies vergaderen Even bijpraten met burgemeester van der Doef Bestemmingsplan Inspraak omwonenden Beslissing Stadhuis Asielzoekers Burgemeesterschap DE VLISSINGER Woensdag 3 februari 1988 IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL fir redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen. telefoon 01184-87000 toestel 333. 335 en 337 Eind vorige week is een voor ontwerp van burgemeester en wethouders verschenen van het bestemmingsplan "Buiten haven". Het vormt tot 1 maart a.s. onderwerp van inspraak. Alle bewoners, bedrijven, scholen en instellingen in het plangebied hebben hierover bericht van de gemeente ont vangen. Het plan regelt de bestemmingen van vooral bedrijfsterreinen bij en rond de Vlissingse Buitenhaven. Tot het plan behoort ook het nieuwe bedrijventerrein ten oosten van de Buitenhaven. Om precies te zijn, geeft het plan in grote lijnen de bestemmingen aan van de gronden aan en bij de volgende straten en wegen: - Eerste Binnenhavenweg - Tweede Binnenhavenweg - Prins Hendrikweg - Stationsplein - Veerhavenweg - Oude Veerhavenweg - Oost-Sou burgseweg - Edisonweg - Hertzweg - Marconi weg - Faradayweg - Voltaweg - Energieweg - Ankerweg - Westelijke Bermweg - Oostelijke Bermweg - Westerhavenweg - Oosterhavenweg - .Havenweg - Visodeweg - Deinsvlietweg - Windhoek - de nieuwe wegen op het nieuwe bedrijventerrein ten oosten van de buitenhaven. Het plan omvat dus zowel bestaand als toekomstig in dustrieterrein. Binnen het be staande industrieterrein dat wordt begrensd door de Prins Hendrik- weg, het Kanaal door Walcheren, de Sloeweg en de spoorlijn vin den b&w de hier aanwezige be drijven passend. Zware industrie is er echter uitgesloten. Bij het plan is een lijst gevoegd waarop de soorten bedrijven staan die wel toelaatbaar zijn. Enkele de tailhandelzaken in het gebied ma ken b&w in het plan "legaal", maar uitbreiding van detailhandel vinden zij niet aanvaardbaar. Ook de diverse scholen in het gebied maken b&w in het plan "legaal". Hier bevinden zich veel havenge bonden bedrijven. B&w vinden dat vestiging van dit soort bedrij ven hier bevorderd moet worden. Dat kan ook, want "de indruk bestaat dat middels een efficiën ter gebruik van de gronden meer bedrijven daar een plaats zouden kunnen vinden", aldus b&w in het plan. Wel vinden b&w dat hier geen nieuwe zware industrie mag komen, daarvoor is Vlissingen- Oost beschikbaar. Voor de bestaande terreinen rond de Buitenhaven stellen b&w in het plan geen wijzigin gen voor. Alleen zware in dustrie willen zij hier uitsluiten. Alle bestaande bedrijven in dit gebied vinden zij hier echter zeer passend. In het plan is ook het in ontwikke ling zijnde industrieterrein ten oosten van de Buitenhaven opge nomen. B&w vinden dit namelijk een ideaal terrein voor vestiging van bedrijven die te maken heb ben met de al aan de Buitenha ven gevestigde bedrijven. Zij den ken daarbij aan transportbedrij ven, opslagbedrijven, reparatie bedrijven en met de visserij ver band houdende bedrijven. Archiefopname van bestaande bedrijfsterreinen in het gebied "Bui tenhaven" met in het midden het NS-station Vlissingen en rechts on der de aanlegplaats van de veerboot V/issingen-Breskens Iluchtfoto Slagboom en Peeters). Sinds 1 januari hoef je niet meer 21 jaar te worden voor je je volwassen kan noemen. Sinds die dag is namelijk ieder een van 18 jaar en ouder vol wassen. Of, zoals het officieel in de wet genoemd wordt, meerderjarig. Nu hebben meerderjarigen andere rechten en plichten dan minderjarigen. Met andere woorden: er is sinds begin vorige maand aar dig wat veranderd voor jonge ren van 18 tot 21 jaar. In een serie artikelen, waarvan dit het derde is, op deze pagina wordt daar het een en ander over verteld. Deze reeks is gebaseerd op de folder 'Minderjarig', een uit gave van het ministerie van Justi tie. De folder is gratis verkrijgbaar in de gemeentelijke informatie- hoeken. Dit artikel gaat verder over: 'Handelingsbekwaamheid' is de algemene bevoegdheid zelfstan dig rechtshandelingen te verrich ten die - zoals dat heet - 'niet ver nietigbaar' zijn. Rechtshandelin gen zijn bijvoorbeeld het sluiten van overeenkomsten zoals ko pen, lenen, huren. Meerderjari gen zijn volledig handelingsbe- kwaam. Met ingang van 1 januari 1988 dus vanaf 18 jaar. Een van dp gevolgen is dat 18-21 jarigen voortaan zelfstandig een arbeids overeenkomst kunnen sluiten. Minderjarigen zijn niet hande- lingsbekwaam. Wel zullen zij in het dagelijkse leven vaak rechts handelingen verrichten. Die rechtshandelingen van minderja rigen zijn vernietigbaar. Dat wil zeggen dat de rechter kan uit spreken dat ze van nul en gener waarde zijn. Dit kan gebeuren als ouders er bij de rechter om vra gen ('vorderen'). Bijvoorbeeld wanneer zij worden aangespro ken voor omvangrijke kosten, die hun minderjarig kind buiten hun medeweten heeft gemaakt. Maar ook kan een meerderjarige - met ingang van 1 januari 1988 dus vanaf 18 jaar - zelf aan de rechter vragen rechtshandelingen te ver nietigen, die hij of zij tijdens de minderjarigheid heeft verricht. 'Handlichting' heet de beslissing van de kantonrechter, waarbij een minderjarige bevoegd wordt verklaard of bepaalde rechtshan delingen te verrichten. Het gaat dan om het sluiten van overeen komsten in verband met het uit oefenenen van een bedrijf of een beroep. De ouders van de min derjarige moeten daarvoor toe stemming geven. Misbruik van handlichting als de intrekking er van moeten worden gepubli ceerd, onder andere in de Neder landse Staatscourant. Zo weten anderen waar zij aan toe zijn. Wanneer minderjarigen een ei gen vermogen hebben, krijgen zij zelf het beheer en de be schikking over dat vermogen bij het bereiken van de meer derjarigheid. Vanaf 1 januari 1988 dus bij 18 jaar. Het ouder lijk beheer over dat vermogen eindigt dan en ook het ouder lijk vruchtgenot (dat is het ge- Eind vorig jaar is er een in spraakronde geweest over de vestiging van een autopoets bedrijf in twee garages achter de woning Coosje Bus- kenstraat 68. De verwerking van de reacties heeft echter meer tijd gevraagd dan aan vankelijk werd verwacht. De behandeling van deze zaak door de commissie en raad is daarom opgeschoven. Deze heeft dus niet, zoals vorige week in de PZC stond, al plaatsgevonden. Wel is er inmiddels een inspraak schrift opgesteld. Naast de inge diende reacties hebben burge meester en wethouders hun com mentaar en conclusies daar in weergegeven. Het onderwerp komt volgende week aan de orde in de commissie voor de ruimtelij ke ordening (9 februari 19.30 uur, stadhuis). Tijdens deze commis sievergadering is er spreekrecht voor bezoekers. Tenslotte zal be handeling door de gemeenteraad plaatsvinden op donderdag 25 fe bruari 1988. not van inkomsten uit vermo gen of uit arbeid van hun min derjarig kind). Handelingsbekwaamheid bestaat niet zo lang een meerderjarige onder curatele staat. Vanaf 1 ja nuari 1988 kan curatele beginnen bij het 18de jaar. Dat is ook het geval bij beschermingsbewind. Hier kunnen nog twee andere re gels worden genoemd, die op 1 januari 1988 van kracht worden. De wetgever heeft minderjarigen van 16 en 17 jaar de bevoegd heid gegeven om: - een rechtsgeldig testament te maken; - zelf te bepalen of na hun dood hun lichaam zal worden begraven of gecremeerd. Voor nadere informatie over- bovenstaand onderwerp kan men onder meer terecht bij no tarissen en bij het Bureau voor Rechtshulp in Middelburg (vlasmarkt 28; tel. 01180-37120). Voor diverse delen van de ge meente zijn door burgemees ter en wethouders projectgroe pen ingesteld. Het doel daar van is om in overleg tussen o.a. de bewoners en de ge meente te komen tot stadsver nieuwing. Sinds kort is er ook zo'n groep voor het oudere deel van Oost-Souburg. De eerste vergadering van deze projectgroep Oost-Souburg wordt morgen, donderdag 4 fe bruari vanaf 20.00 uur gehou den in zaal "Rehoboth" in de Rehobothstraat 2. De vergadering is openbaar, dus voor iedereen vrij toegankelijk. De voorzitter van de projectgroep is de wethouder van openbare werken, volkshuisvesting en stadsvernieuwing, de heer W. Wisse. Het secretariaat van de projectgroep is ondergebracht bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis (tel: 87319). Lid worden van de pro jectgroep is ook mogelijk. Inlich tingen hierover zijn verkrijgbaar bij het secretariaat. Archiefopname van het inmid dels reeds in ontwikkeling zijn de bedrijventerrein ten oosten van de Buitenhaven met links de Visodeweg en rechts de Ooste lijke Bermweg (luchtfoto Del- taphot). Op bepaalde delen van dit terrein wordt ook de vestiging van mid delzware industrie aanvaardbaar geacht. Tevens zijn daar niet- havengebonden industrievesti gingen mogelijk van bedrijven die niet passen in Baskensburg of Vlissingen-Oost, bijvoorbeeld vanwege de terreinbehoefte. Binnen het plangebied ligt ook het woonwagencentrum De Windhoek. Daar worden wat meer standplaatsen ingeno men dan eigenlijk zou mogen. B&w willen deze aanmerken als bedrijfsstandplaatsen. In afwachting van nader onder zoek vinden b&w daarom de plaats van het centrum aan vaardbaar. In het gebied ligt ook een voor malige gemeentelijke vuilstort plaats aan de Fort de Ruyterweg. Het terrein is in gebruik bij de na turistenvereniging Zeelandia. B&w vinden dit uit milieutech nisch oogpunt ongewenst. Er wordt daarom onderzocht of een verplaatsing naar het gebied Westduin mogelijk is. In afwach ting daarvan blijft de voormalige belt echter in gebruik als recrea tieterrein. In het gebied liggen ook enkele landbouwgronden. Deze blijven voor landbouwdoel einden in gebruik en zijn in het plan ook met deze bestemming aangeduid. Nadere inlichtingen over het plan zijn verkrijgbaar bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieu (VROM) in het stadhuis (telefoon 87307). Het plan ligt, behalve bij de dienst VROM, ook ter inzage in de ge meentelijke informatiehoeken in de hal van het stadhuis (bij het Stafbureauvoorlichting en in spraak), in de bibliotheek in de Lange Zelke, in de wijkcentra Open Hof aan de A. Gogelweg en Middenhof in de Kanaalstraat en in buurthuis Aldegonde in Westerzicht. Het plan is ook te koop voor 1 25,— (behalve kostprijs) bij het Stafbureau Voorlichting en inspraak in het stadhuis (Tele foon 87337). Het is ook (be perkt) te leen voor f 50,— (kostprijs, wordt als "statie geld" terugbetaald bij inle vering). Volgende week woensdag (10 februari) wordt er een informatie-bijeenkomst gehou den over de ontwikkeling van het Arsenaalgebied. Deze vindt plaats in het stadhuis en begint om 19.30 uur. De bijeenkomst is openbaar. Le den van het beleidsteam Arse naal zullen dan informatie ver strekken over de voortgang van de ontwikkeling van het Arsenaal gebied. In dat, breed samen gestelde, beleidsteam hebben namens het gemeentebestuur zit ting de wethouders Bruinooge, Wisse en Meijers. De gemeente wordt er voorts in vertegenwoor digd door ambtenaren van meer dere gemeentelijke diensten, zo wel technische als beleidsvoorbe- reidende. Namens het rijk zit de Rijksconsulent voor Handel, Am bachten en Diensten in het team. Een vertegenwoordiger van het provinciebestuur ontbreekt uiter aard niet, netzomin als de Initia tiefgroep Vissershaven Vlissin gen. Dat is het samenwerkings verband van bedrijven dat het Ar senaalgebied gaat ontwikkelen. Kortom: het zal volgende week aan deskundigheid ten aanzien van het Arsenaal en omgeving niet ontbreken. Bent u geïnte resseerd in wat daar gaat ge beuren? Ook u bent dan vol gende week welkom bij de in formatie bijeenkomst! Afgelopen zondag, 31 januari, vierde hare majesteit koningin Beatrix haar vijftigste verjaar dag. Ter gelegenheid daarvan worden morgen, donderdag 4 februari, op drie plaatsen in de gemeente jonge lindebomen geplant. Deze drie "Beatrixbo men" worden, mèt een herin neringsplaquette, gezet in de Beatrixlaan in Vlissingen, op het Oranjeplein in Oost- Souburg en in de Dorpsstraat in Ritthem. Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben besloten de bomen te planten op verzoek van de Confederatie van oranje verenigingen in Nederland en de commissaris van de koningin in de provincie Zeeland. De bomen zullen worden geplant door de burgemeester, de heer J.C.Th, van der Doef, met hulp van de leerlingen van enkele basis scholen. De Beatrixboom in Vlissingen wordt geplant in de Beatrixlaan (op de hoek van het Baskens- burgplein) op donderdag 4 fe bruari om 10.00 uur. Het planten van de boom en het onthullen van de plaquette gebeurt hier door de burgemeester samen met de heer C.W. Louwerse, secretaris van het Comité Organi satie Feestelijkheden. Zij krijgen daarbij assistentie van twee leer lingen van de Graaf Jan van Nas- sauschool. De overige aanwezige leerlingen van deze school zullen daarna enkele vaderlandse liede ren ten gehore brengen. Tot slot zullen de leerlingen en de geno digden naar de school gaan voor enkele korte toespraakjes. De Beatrixboom in Oost-Souburg wordt geplant op het Oranjeplein (grasveld) op donderdag 4 fe bruari om 13.30 uur. Het planten van de boom en het onthullen van de plaquette ge beurt hier door de burgemeester, geassisteerd door twee leerlingen van de Pieter Louwerseschool. De overige leerlingen van deze school zullen daarna een lied zingen. Na afloop zullen de leerlingen en de genodigden naar de school gaan voor een korte toespraak van de burgemeester. De Beatrixboom in Ritthem wordt geplant in de Dorpsstraat (op de hoek van de Weverstraat) op donderdag 4 februari om 14.45 uur. Het planten van de boom en het onthullen van de plaquette ge beurt hier door de burgemees ter, geassisteerd door twee leerlingen van de school "Riet- heim". De overige leerlingen van deze school zullen daarna een lied zingen. Na afloop zullen de leerlingen en de genodigden naar de school gaan voor enkele korte toespraakjes. -Theater voor jongeren; -Programmering seizoen 1987/1988; -Programma werkgroep Jongeren; -Zuid Nederlands Mime Festival. Dit zijn enkele van de onderwer pen die op de agenda staan voor de vergadering van de sectie 'Uit in Vlissingen', een onderdeel van de Culturele Raad. Deze bijeen komst wordt gehouden in het wel- zijnscentrum 'Bachten Komme' (Badhuisstraat 104). De aanvang is om 20.00 uur. De agen(ja en bijlagen kunt u inzien bij de Cultu rele Raad en in alle gemeentelij ke informatiehoeken. Fotograferen is geen kunst. Zegt men. En inderdaad. Tech nisch gezien hoeft het nemen- van een foto geen problemen meer te geven. Belichten, scherpstellen, flitsen, er zijn apparaten die dat allemaal zelf regelen. Het enige wat men hoeft te doen is: drukken op de ontspanknop. Maar dat is nou net waar het vaak op aan komt: 'het moment'. In die fractie van een seconde maakt het nauwelijks meer uit of men een eenvoudige klik-klak- compactcamera of een omvang rijke '6x6' hanteert. Niet iedere opname kan nu eenmaal worden geregisseerd. Wèl kan dat laatste de waarde van de foto aanzienlijk helpen verhogen. Kan. Want of een foto 'geslaagd' is, 't hangt af van zoveel (persoonlijke) facto ren. Waar fotografen daarom nogal eens tegen aan lopen is de angst om niet voor vol te worden aangezien. Een soort fobie dus. Dat is dan ook de reden dat de fo togroep De Binding haar reizende tentoonstelling de naam 'Fobie' mee gaf. Niet dat deze groep de pretentie, heeft 'kunst te bedrij ven, wèl een artistiek gebruik te maken van haar fotografische verworvenheden. Deze expositie is deze maand februari ook in Vlissingen te zien. De ruim 100 foto's zijn verdeeld over twee ruimten: - de hal van het Stadhuis en (ge opend maandag tot en met vrij dag van 8.30-tot 17.00 uur); - de exporuimte Zelke Negen-Een (onder de openbare bibliotheek) geopend op maandag van 13.30- tot 20.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00- tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00- tot 12.30 uur. Op donderdag is de bi bliotheek en daarmee de exposi tie, niet toegankelijk. De expositie wordt gehouden ter gelegenheid van het twee de lustrum van Han Sieveking als leider van het Fotografisch Centrum De Binding in Amster dam. Zowel leden als cursisten van de Fotogroep De Binding hebben er aan meegewerkt. Onder hen Caroline Euser, van wie de foto bij dit artikel is. De gemeente heeft een ver zoek ontvangen voor vestiging van een aerobic-centrum in het leegstaande winkelpand Hoge weg 114-116. Burgemeester en wethouders willen dit in princi pe toestaan maar hebben hier over eerst de mening van de omwonenden gevraagd. Het verzoek voor het aerobic centrum is ingediend door me vrouw S. Heidens. Zij wil het cen trum zowel overdag als 's avonds (tot 22.00 uur) open laten zijn. Zij wil er bovendien alleen niet- alcoholische dranken schenken. Het geldende bestemmingsplan staat echter vestiging van een aerobic-centrum niet uitdrukkelijk toe. Het is wel zo dat de bestem ming van het pand ruimer is dan uitsluitende detailhandelsbedrij ven. Ook naar aard en omvang vergelijkbare vestigingen voor de verrichting van diensten aan of ten gerieve van het publiek, zijn namelijk toegestaan. Burgemeester en wethouders wil len daarom in principe het ge bruik van het pand als aerobic centrum toestaan. Zij willen dat doen door vrijstelling te verlenen van de bepalingen in het bestem mingsplan. Burgemeester en wethouders wil len een definitieve beslissing hier over echter mede laten afhangen van de reacties van de omwonen den. Daarom hebben alle bewo ners van de Jan Steenlaan, de Ferdinand Bollaan en het betref fende gedeelte van de Hogeweg deze week een brief over de ves tiging van het aerobic-centrum ontvangen. De omwonenden kunnen vóór 15 februari a.s. schriftelijk reageren bij burge meester en wethouders. Aan de hand van de ingekomen reacties zullen burgemeester en wethouders bepalen of zij de vrijstelling daadwerkelijk willen verlenen. Van die beslissing ont vangen de omwonenden te zijner tijd bericht. Als die beslissing luidt de vrijstelling te verlenen, zal in dat bericht worden aangege ven welke procedure verder gevolgd zal worden. Dan zal ook worden aangegeven hoe men eventuele formele bezwa ren (op grond van de wettelijke bepalingen) kan indienen. Van 15 tot en met 19 februari is het voor de meeste scholen voorjaarsvakantie. Om deze re den willen ook raadsleden die week de handen een beetje vrij hebben. Met andere woorden: wat minder gebonden zijn aan vergaderingen. Daarom komen diverse commissies niet ge noemde week bijeen, wat an ders volgens het vaste schema het geval zou zijn geweest. De leden ervan treffen elkaar wel volgende week. Het zijn de vol gende commissies die volgen de week gaan vergaderen: -economische zaken op maan dag 8 februari, aanvang 16.00 uur; -volkshuisvesting op dinsdag 9 februari, aanvang 17.00 uur; -museumzaken vandaag, woensdag 3 februari, aanvang 19.30 uur in het Stedelijk Mu seum aan het Bellamypark; -onderwijs op maandag 8 fe bruari, aanvang 16.00 uur; -ruimtelijke ordening op dins dag 9 februari, aanvang 19.30 uur; -sociale aangelegenheden op woensdag 10 februari, aanvang 09.00 uur ('s morgens dus!) in het gebouw van de Gemeentelijke Sociale Dienst aan de Dokter Gal- landatstraat; -verkeer op woensdag 10 februa ri, aanvang 17.00 uur (hier wordt onder meer het ontwerp voor het voorstel over een krediet voor herinrichting van de Kanaalstraat behandeld). -volksgezondheid op dinsdag 9 februari, aanvang 17.00 uur; -welzijn op maandag 8 februari, aanvang 17.00 uur. Alle commissies vergaderen, ten zij anders vermeld staat, in het stadhuis. Ze kennen spreekrecht voor het publiek. De agenda's en bijbehorende ontwerp- raadsvoorstellen voor de meeste commissies zullen in de loop van de week ter inzage worden ge legd in de gemeentelijke informa tiehoeken in de bibliotheek en het stadhuis. Ruim een jaar geleden is de Wet op de Kansspelen gewijzigd. Die wet schrijft onder meer voor dat een gemeente, waar een speel- automatenhal is gevestigd, een 'Speelautomatenhallen- verordening" moet vaststellen. Dat heeft de gemeenteraad in zijn vergadering van november j.l. ge daan. De raad heeft daarbij ook bepaald dat -gezien het toeristisch-recreatieve beleid- de burgemeester voor maximaal drie van zulke hallen in Vlissingen ver gunning kan verlenen. Behalve de hal aan de Nieuwendijk kan er naar mijn mening op basis van de inwonertallen van de diverse wij ken ook zo'n hal in Oost-Souburg èn een in de wijk Paauwenburg komen. Momenteel gaan we met een aantal kandidaat exploitanten na of ze voldoen aan de vereisten die verder door de Wet en de verordening worden gesteld. Wanneer dat het geval is zal een principe-keuze volgen, waarna het woord is aan de be woners van de betreffende wij ken. Met andere woorden: er zal gelegenheid zijn om in een in spraakprocedure op dat beleids voornemen te reageren. Mede aan de hand daarvan zal ik dan een definitieve beslissing nemen. Ik wil in dit stadium al opmerken dat het gebruik van de speelauto- matenhal die we al sinds vele ja ren aan de Nieuwendijk kennen tot dusverre nog nooit problemen heeft veroorzaakt. Het blijkt in de praktijk dat zo'n gelegenheid, met een beperkt aantal kans- en behendigheidsspelen, in een be hoefte voorziet! Een tweetal weken geleden orga niseerden de werkgroep Vluchte lingenwerk Vlissingen en het SKW een bijeenkomst in Alde gonde, waar sinds kort in onze gemeente gehuisveste asielzoe kers uit Sri Lanka (Tamils) konden kennismaken met hun Vlissingse buurtgenoten. Het deed mij goed dat daarvoor van beide kanten zoveel belangstelling bestond. Een teken van bereidheid om meer van eikaars achtergronden te vernemen. Het heeft mijn ver wachting gesterkt dat deze groep asielzoekers door en in onze plaatselijke gemeenschap goed zal worden opgevangen. Het is voorts een bevestiging van het beeld van Vlissingen als een stad, waar men altijd al open heeft gestaan voor mensen van andere nationaliteit en met een andere cultuur. Ik wil in deze kolom toch ook iets kwijt over de niet voor iedereen altijd even duidelijke positie van een burgemeester. Ik zal dat met een voorbeeld verduidelijken. Soms vraagt men je om iets te doen op grond van bepaalde er varingen vanuit je verleden, of persoonlijke eigenschappen en kennis. Zoiets doet zich momen teel voor rond het schipperscon- flict in de binnenvaart. Zo'n be middelingsrol vervul ik niet als burgemeester van Vlissingen, hoewel ik dat natuurlijk wel ben. Met andere woorden: ik doe dat niet als bestuurder namens de Vlissingse bevolking, maar ais persoon Van der Doef. En bij het schrijven van een artikel ter nage dachtenis van dr. J.M. den Uijl geldt zoiets al evenzeer. Zulke zaken hebben niets te maken met een bestuurlijk, maar alles met een persoonlijk handelen. Op het eerste-mijn beleid voor zover het de gemeente Vlissingen betreft - ben ik wel aanspreekbaar, in be ginsel door iedereen en met na me door de Vlissingse raad als gekozen vertegenwoordiger van de inwoners. Op het laatste -mijn persoonlijk optreden- echter niet. Daarvan mag iedereen denken wat men wil, maar ik ben daar over geen verantwoording schul dig aan de gemeenteraad. Ik pro beer hierin zorgvuldig te hande len en hoop dat ook anderen dit onderscheid steeds zullen willen en kunnen maken.

de Vlissinger | 1988 | | pagina 5