informatiepagina van de gemeente vlissingen IVoorspellen.... I Investeringen de brandweer Meerderjarig bij 18 Cliënten GSD Wijziging 1-richtings- verkeer Irenestraat en omgeving I Mogelijk bouw garages en woningen in de Rehobothstraat DE VUSSINGER B. en w. willen pand Walstraat nr.96 aankopen Lever uw inkomsten verklaring tijdig in! Zo belt u de sociale dienst I Onderwijs? Agenda Commissies vergaderen Sportbelangen Culturele Raad Museumcommissie Deel 2 Informatie- hoeken Levensonderhoud en studiefinanciering Op grond van de Wet Studiefi nanciering (de WSF) hebben veel studerenden recht op een basisbeurs. Daarbovenop is het mogelijk aanvullende fi nanciering te krijgen. Het be lastbaar inkomen van de ouders bepaalt of en hoeveel aanvullende financiëring een studerende krijgt. Voortgezette onderhoudsplicht en bijstand Projectgroepen Bonedijke en Rosenburg Even bijpraten met wethouder De Keijzer Ouderenraad Spreiding bejaardenoorden Werkgelegenheid Woensdag 27 januari 1988 IN DEN BLAUW GERUITEN redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen. telefoon 01184-87000. toestel 333. 335 en 337 Waar de raad het morgenavond over gaat hebben? Voorspellingen doen is hier ietwat gewaagd. Een raadsvergadering kan nog wel eens iets verrassends in zich hebben. Aan onderwerpen is er zeker geen gebrek. Bekijkt u het overzicht van voorstellen aan burgemeester en wethouders, hieronder, maar eens. Een andere bron van discussie kunnen ook de ingekomen stukken vormen. Brieven (ook van bewoners) dus, naast nota's en dergelijke die aan de gemeenteraad gericht zijn. Te veel om hier allemaal te noemen. Kortom: aan afwisseling en verrassingen hoeft het morgen niet te ontbreken. Belangstelling? Dan bent u tegen 19.30 uur welkom in het stadhuis! grond Konings- grond Her- Daar ligt dan een populaire raadsagenda op u te wachten. De inhoud daarvan omvat wel volledig een lijst van ingekomen stukken. Van alle b. en w.- voorstellen staat er bovendien een korte samenvatting in. Zo doende hoeft u geen enkel on derwerp te missen. Wanneer u zich vantevoren al in een ander wil verdiepen, dan is dat moge lijk. Het meest uitvoering kunt u zich (laten) informeren bij het Stafbureau voorlichting en in spraak in het stadhuis. Daar ligt niet alleen het complete 'pakket' met agenda en voorstellen ter inzage. Ook kunnen de mede werkers van het bureau u de 'achterliggende stukken' ter in zage geven. Naast de ingeko men stukken zijn dat bijvoor beeld nota's en tekeningen die bij de raadsvoorstellen horen en zoals ze ter inzage liggen voor 8-1 Aankoop weg/verkoop mesweg. 8-2 Aankoop Nieuwstraat 184. 8-3 Aankoop Walstraat 96. 8-4 Verkoop perceel grond aan de Hermesweg. 8-5 Verkoop grond aan de Mer- curiusweg. 8-6 VERVALLEN 8-7 Krediet bouwrijpmaken Bas- kensburg II, gedeelte Govert Flincklaan. 8-8 Krediet afwerking plaza voor blok B (Boulevard Banckert). 8-9 Rehabilitatie 35 woningen Gravestraat II. 8-10 Geldelijke steun splitsing 7 maisonnettes J.M. Kem perstraat. 7-11 Realisering bouw 157 wo ningen Tuinstad. 7-12 Beroep tegen weigering opheffing Verordening Recrea tiewoningen ten behoeve van het pand Glacisstraat 133. Rondvraag Sluiting Sinds jaar-en-dag staat het pand Walstraat 96, ter hoogte van de splitsing met de Lange Zelke, leeg. Een fraai gezicht was en is het niet. Pogingen van de gemeente om het aan te kopen mislukten echter. Tot het pand onlangs de gemeen te te koop werd aangeboden. Met de eigenaars werd over eenstemming bereikt over de prijs en voorwaarden. Voordat het pand definitief eigendom wordt van de gemeente, dient echter de raad goedkeuring te verlenen aan de aankoop. Mor gen wordt een voorstel van b. en w. daarover door de raad behan deld. Als de beslissing positief is, dan op korte termijn worden begonnen met het ontwikkelen van een nieuw- en verbouwplan voor betreffend pand. De cliënten van de Gemeente lijke Sociale Dienst (GSD) met een ABW-, RWW-, IOAW- of WWV-uitkering zijn verplicht iedere laatste werkdag van de maand een inkomstenverkla ring in te leveren. Deze maand is dat vrijdag a.s. (29 januari). Indien u, als cliënt van de GSD, de inkomstenverklaring nog niet tijdig hebt ingeleverd, wordt de betaling van uw uitkering auto matisch beëindigd! Bovendien kan danr herstel van de betaling enkele weken vergen. In die tus sentijd kunnen ook geen voor schotten worden verstrekt. Nu kan het zijn dat u de inkomsten verklaring niet tijdig hebt ont vangen, bijvoorbeeld omdat de ze verkeerd is bezorgd. In dat geval moet u tijdig naarde socia le dienst (Dokter Gallandatstraat 1) en een vervangend exem plaar invullen. Doet u dat niet, dan wordt uw uitkering automa tisch geblokkeerd. Lever uw ver klaring dus tijdig in. Het kan een boel narigheid voorkomen. Dat de GSD maandelijks die opgave van u verlangt, is een rechtstreeks gevolg van eisen die de rijksoverheid stelt. I Op zoek naar onderwijsmo gelijkheden voor uw kinde ren of voor u zelf? Of naar de mogelijkheden van stu diefinanciering? De afdeling onderwijs in het stadhuis informeert u er graag over. Dagelijks tijdens kantooru ren van 08.30-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur op de eerste verdieping (kamer Bellen kan natuurlijk ook: (01184)-87340. de raadsleden. Met als uitzon dering: vertrouwelijke stukken. De agenda voor de raadsverga dering morgenavond ziet er als volgt uit. Opening Goedkeuring notulen van 26 november 1987 en 17 december 1987. Mededelingen Over te leggen stukken Te behandelen stukken 0-1 Wijziging 'Verordening, re gelende de samenstelling en de bevoegdheden van de vaste commissies van advies en bijstand'. 0-2 Vacatures Commissie Sport- belangen Vlissingen. 0-3 Vervanging vouwmachine huisdrukkerij. 0-4 Krediet uitbreiding objectbe wegwijzering. 0-5 Straatnaamgeving 0-6 Wijziging straatnaam. 0-7 Benoeming commissaris van de N.V. Haven van Vlis singen. 1-1 Krediet voor investeringen brandweer. 1-2 Voeren van verweer in hoger beroep als gedaagde partij. Doel: het wegnemen van gevaarlijke verkeerssituaties op de kruisingen Nagelenburgsingel/lrenestraat en de Prins Hen- drikstraat/lrenestraat. Dat kan, door de doorgaande rij richtingen op deze kruisingen weg te nemen. Om die reden wil len burgemeester en wethouders het éénrichtingsverkeer in de Prins Bernhardstraat, de Prins Hendrikstraat en de Nagelen- burgsingel 'omkeren'. Dit voorstel hebben b. en w. eind vorige week in een brief voorgelegd aan de inwoners van genoemde straten. (Ook die van het aangrenzende deel van de Burgemeester Stemerdinglaan kregen overigens de brief). Tot 8 februari kan men op het plan reageren. Dat kan schriftelijk, per brief en gericht aan b. en w. Het kan ook mondeling bij de dienst Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieu in het stadhuis (telefoon 87223). Mede op basis van alle ingediende reacties zuilen burgemeester en wethouders dan later een defini tieve beslissing nemen in deze zaak. Vanavond, woensdag, verga dert de commissie Sportbe langen. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het stad huis en begint om 19.30 uur. De agenda en andere verga derstukken kunt u inzien in de gemeentelijke informatie- hoeken. Volgende week donderdag (4 fe bruari) treffen de leden van de Culturele Raad elkaar. Niet in het stadhuis, maar in het wel- zijnscentrum 'Bachten Komme' (Badhuisstraat 104). De agenda en andere vergaderstukken wor den in de loop van volgende week ter inzage gelegd in de in- formatiehoeken. De vaste commissie voor advies en bijstand voor de oudheidkun dige verzameling van het stede lijk museum. Zo luidt voluit de officiële benaming van deze 'club'. Maar zei een wijs man im mers ooit: 'wat zegt een naam?' (vrij vertaald). Want als ze bij het Stedelijk Museum ergens aan werken dan is dat aan het 'weg poetsen' van het saaie en stoffi ge - onterechte - imago. Mede daarover gaat de vergadering van de museum-commissie op woensdag 3 februari. Plaats: Stedelijk Museum, Bellamypark 19. Tijd: 19.30 uur. (foto Ruben Oreel). 2-1 Krediet parkeren Stad huisplein. 4-1 Toepassing artikel 55 ter lid 2, lager-onderwijswet 1920 over 1983 tot en met juli 1985. 4-2 Medewerking als bedoeld in artikel 72 van de lager- onderwijswet 1920 voor aan schaf van een papiervernietiger ten behoeve van 'De Triangel'. 4-3 Verzoek om medewerking op basis van artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs voor vervanging van kasten hand vaardigheidslokaal 'Martinus- school'. 4-4 Verzoek om medewerking op basis artikel 74 Wet op het Basisonderwijs voor vervanging vloerbedekking in twee lokalen 'Martinusschool'. 4-5 Krediet aanschaf cv- installatie gymlokaal Jan de Priesterstraat. 4-6 Vaststelling vergoeding maatschappelijk werkster, werk zaam voor de school voor moei lijk lerende kinderen 'De Trian gel' over de jaren 1984 en 1985. 5-1 Goedkeuring exploitatiere kening 1986 en exploitatiebe groting 1988 n.v. Sportfondsen- bad Vlissingen. •5-2 Bezwaarschriften wel- zijnsprogramma 1988. 6-1 Aanvaarding schenkingen en donaties ten behoeve van het project UCEP-Bangladesh. 6-2 Instelling ouderenraad. 7-1 Hinderwetuitvoeringspro- gramma. Morgen (donderdag) behan delt de gemeenteraad een voorstel van burgemeester en wethouders om een krediet van f 268.500 beschikbaar te stellen. Dit, in verband met meerdere noodzakelijke in vesteringen bij de brandweer. Zo is er f 40.500 nodig voor de aanschaf van dertig redding- vesten. Het gaat om een speci aal type, dat gedragen kan wor den door brandweerlieden die ook een persluchtmasker op- en beschermende kleren aan heb ben. Zo'n vest zorgt ervoor dat de drager in korte tijd weer bo ven water komt èn blijft. Het ge mis daaraan is gebleken tijdens bluswerkzaamheden op de Op 1 januari is er voor jongeren tussen de 18- en de 21 jaar heel wat veranderd. Lang niet allemaal zullen ze er direct iets van ge merkt hebben. Toch: op die dag werden zè volgens de wet alle maal volwassen. (Of, zoals het in de wetsteksten staat: meer derjarig). Als meerderjarige heb je meer en andere rechten/plichten dan minderjarigen (tot en met 17 jaar). In een serie artikelen op deze pagina zal het een en an der over die rechten en plichten worden verteld. Vorige week werd er in 'deel 1het een en an der verteld over: -trouwen: -kosten van levensonderhoud en studie. Mocht u dat nog eens na willen In het artikel over de raadsver gadering wordt er melding van gemaakt. Ook in het verhaal over 'Meerderjarig bij 18' wordt naar de gemeentelijke informatiehoeken verwezen. Die zijn ondergebracht in het stadhuis en in de volgende ge bouwen: -de openbare bibliotheek(Lan- ge Zelke 91), geopend op maan dag van 13.30- tot 20.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00- tot 20.00 uur en za terdag van 10.00- tot 12.30 uur. Op donderdag is de bibliotheek gesloten. -buurthuis 'Aldegonde' (Westerzicht 386), geopend op onregelmatige tijden. Vooraf gaand aan uw eventuele bezoek even bellen is aan te bevelen (tel.nr. 66318). -wijkcentrum 'Open Hof' (Alexander Gogelweg 59, Paau- wenburg), geopend op maan dag tot en met vrijdag van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. -wijkcentrum 'Middenhof' (Ka naalstraat 64, Oost-Souburg), geopend op maandag-, dinsdag en woensdagavond; dinsdag en woensdag bovendien 's middags. lezen, neemt u er 'De Vlissinger' van 20 januari even bij. De fol der 'Minderjarig' biedt overigens grotendeels dezelfde informatie als de artikelen-serie. Deze uit gave van het ministerie van Justitie is (gratis) verkrijgbaar in de gemeentelijke informatiehoe ken. Dit verhaal gaat verder over: Dit betekent dat van ouders wordt verwacht dat zij tot een bepaald bedrag bijdragen in de kosten van hun studerende kin deren, voor zover zij daartoe in staat worden geacht. Zij hebben immers tegenover hun minderja rige kinderen de plicht om de kosten van verzorging en opvoe ding te dragen, en tegenover hun meerderjarige kinderen van 18-21 jaar de kosten van onder houd en studie. De WSF be moeit zich niet met de vraag of ouders het verwachte bedrag voor hun studerende kinderen inderdaad betalen of niet. Zo nodig kan sinds 1 januari 1988 - de jonge meerderjarige bij de rechter procederen om van zijn of haar ouders een bij drage te krijgen in de kosten van levensonderhoud (en studie). Dat kan de jonge meerderjarige student dus ook. Als de rechter betaling door de ouders nodig vindt, bepaalt hij een bedrag aan de hand van de draagkracht van de ouders en de behoefte van het kind. Dit bedrag behoeft niet gelijk te zijn aan het bedrag, dat de ouders volgens de WSF wor den verondersteld bij te dra gen. Bij de uitvoering van de WSF wordt immers alleen ge keken naar het belastbaar in komen van de ouders. Voor nadere informatie over dit onderwerp kunt u terecht bij het informatie-steunpunt van de directie Studiefinancie ring. Dat is ondergebracht bij het Buro voor Rechtshulp in Middelburg (Vlasmarkt 28; tel: 01180 - 37120). Na 1 januari 1988 ontstaat er bij meerderjarigheid op het 18de jaar niet een zelfstandig recht op een bijstandsuitkering op grond van de Algemene Bijstandswet (de ABW). Dit is een gevolg van de regel, dat de onder houdsplicht van ouders door loopt tot de 21ste verjaardag van hun kind. Van hun 18de tot hun 21ste jaar blijven kinderen financieel afhankelijk van hun ouders. Eventuele bijstand wordt dan ook uitgekeerd als ge zinsbijstand. In heel bijzondere gevallen kan er voor korte tijd een uitzonde ring worden gemaakt. Een min derjarige of een meerderjarige tussen 18 en 21 jaar kan zelfstandig bijstand krijgen, wanneer hij of zij bijvoorbeeld in een crisissituatie van huis weg is. Deze uitkering kan op de ouders worden verhaald. f Anders ligt het met een RWW- uitkering voor jeugdige werklo zen. Deze uitkering krijgt de jon ge meerderjarige zelfstandig. Met vragen over dit onderwerp kunt u terecht bij de Gemeen telijke Sociale Dienst. Het adres, de telefoonnummers en de tijden waarop u kunt bellen staan in een ander bericht op deze pagina. 'Olympic Dream' (januari 1987) en bij het ophalen van patiënten van zeeschepen. Verder is er voor de aankoop van drie spe ciale bestelwagens/autobusjes ruim f 180.000 nodig. Het reste rende bedrag van het krediet is bestemd voor kleiner materiaal als portofoons en perslucht toestellen. Een deel van bovengenoemd bedrag - f 161.000,— was al ge reserveerd bij de vaststelling van de begroting voor 1988. Het restant kan worden gedekt uit de saldi-reserve. Die werd on langs 'gevoed' met f 225.000 aan etra vergoeding (over 1985) van diensten die door de brand weer aan de Stichting Ambulan cevervoer werden verleend. De Gemeentelijke. Sociale Dienst van Vlissingen is voor cliënten telefonisch bereik baar op werkdagen tussen 9.00- en 10.00 uur. Er zijn drie telefoonnummers be schikbaar. Het nummer dat u kunt bellen hangt af van uw postcode. Kijk naar uw postcode en u weet welk nummer u tus sen 9.00- en 10.00 uur- kunt bellen. postcode tel.nr. GSD 4381 87530 4382 87510 4383 4388 4389 4384 87520 4385 4386 4387 nemen is er nog inspraak op het plan mogelijk. Eventuele reac ties kunnen voor 8 februari schriftelijk worden ingediend. Op basis daarvan zullen b. en w. bepalen of zij het bouwplan daadwerkelijk mogelijk willen maken. Valt hun beslissing posi tief uit, dan moet vervolgens het bestemmingsplan worden gewij zigd. Op het genoemde terrein om een wijziging nodig zijn in 'woondoeleinden en auto boxen'. Overigen: pas in die fa se kunnen formele bezwaren (op grond van de wet) worden in gediend! De omwonenden zijn begin deze week door de gemeente per brief van het bovenstaan de op de hoogte gesteld. In het kader van de stadsver nieuwing en -uitbreiding wil len burgemeester en wethou ders komen tot het (opnieuw) instellen van twee project groepen. Eén voor de be staande Bonedijke/Bloemen- buurt en één voor de nieuwe wijk Rosenburg. Om te komen tot instelling van beide groe pen zijn voor volgende week vergaderingen uitgeschreven. De projectgroep ke/Bloemenbuurt Bonedij- vergadert maandag 1 februari a.s. vanaf 20.00 uur in wijkgebouw "Het Anker", Bonedijkestraat 163. De projectgroep Rosenburg ver gadert op woensdag 3 februari a.s. vanaf 20.00 uur in de com missiekamer van het stadhuis. Stadhuisplein 2. Beide vergade ringen zijn openbaar, dus voor iedereen vrij toegankelijk. Beide projectgroepen staan onder voorzitterschap van de wethou der van openbare werken, volks huisvesting en stadsvernieu wing, de heer W. Wisse. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de secretaris van de project groepen, de heer C.M. Luteijn van de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis (telefoon (87319). De firma Zeelandbouw-architektuur wil aan de Rehobothstraat woningen en garageboxen gaan bouwen. De onderneming heeft daarvoor een verzoek ingediend bij burgemeester en wet houders. Het betreft 6 koop-eengezinswoningen en 19 garage boxen. Het plan is ze te realiseren op het terrein waar vroeger de Julianaschool (later dependance HEAO) stond. B. en w. stemmen in principe rust momenteel namelijk de be- met het bouwplan in. Voordat ze stemming'openbare en bijzon- echter een definitieve beslissing dere doeleinden'. Er zou daar- Deze tekening geeft weer waar de woningen aan de Rehobothstraat mogelijk gesitueerd zullen worden. Erachter komen de garages. Graag begin ik deze rubriek met een verheugende mededeling: morgen behandelt de gemeente raad het voorstel van burge meester en wethouders om een adviescommissie voor het oude renbeleid in te stellen. In de wan delgangen heeft deze commissie al de benaming 'ouderenraad' gekregen. Ik hoop dat - als de gemeenteraad morgen akkoord gaat - de gemeenteraad die naam eer mag aandoen. Met an dere woorden: dat de commissie vanuit de kennis en ervaring van de leden het gemeentebestuur met zinvolle raad mag bijstaan. De adviescommissie zal namelijk worden samengesteld uit leden van de in Vlissingen, Souburg en Ritthem actieve bonden voor ouderen. Het terrein waarover de ouderen raad, gevraagd en ongevraagd, zal gaan adviseren is breed. Of het nu gaat over verkeersveilig heid, woningbouw, woon- en leefklimaat of welzijnswerk, in heel de gemeente of in een klein stukje daarvan. Kortom, het is straks aan de ouderenraad om de vinger aan de pols te gaan houden of - en hoe - de gemeen te in zijn beleid rekening houdt met ouderen. Een belangrijke taak. Immers, tot die groep oude ren behoort niet minder dan zo'n twintig procent van de Vlissingse bevolking! Een belangrijk onderdeel van het gemeentelijke beleid voor oude ren vormt de huisvesting. Het ontwerp-spreidingsplan voor be jaardenoorden van gedeputeer de staten van Zeeland heeft dan ook onze bijzondere aandacht gekregen. In dat plan hebben g.s. weergegeven hoe over eni ge jaren in Zeeland de behoefte aan huisvesting in bejaardenoor den zal zijn. En, in het verlengde daarvan, hoe er in die behoefte voorzien kan worden. In een reactie hebben we als b. en w. onder meer gesteld dat Vlissingse ouderen de gelegen heid moeten hebben om öök hun oude dag in een verzorgingste huis in een vertrouwde omgeving te kunnen beleven. Tegen een nieuw tehuis in Valkenisse, zoals g.s. voorstellen, hebben we dan ook ernstige bezwaren. In onze brief hebben we gepleit voor een nieuw algemeen tehuis in Vlissin gen öf voor uitbreiding van 'Ter Reede'. Ons inziens een vrij reëele eis. Het dagelijks bestuur van de provincie gaat er namelijk zelf vanuit dat er in 1995 alleen al in Vlissingen een tekort zal zijn aan 81 'bedden'. Vorige week is er in het gemeen tehuis een voorlichtingsavond voor ondernemers gehouden. Onderwerp van bespreking vormden de mogelijkheden die het Jeugd Ontplooiings Banen plan (JOB-plan) en de maatregel Langdurig Werklozen (kortweg MLW) ondernemers bieden. Want als we het over maat schappelijk welzijn - een van mijn portefeuille-onderdelen - hebben dan komt het trieste fe nomeen werkloosheid al gauw om de hoek kijken. Werkloos heid, vooral als dat langdurig is, kan ingrijpende gevolgen heb ben voor betrokkenen èn men sen om hen heen. Als er moge lijkheden zijn om daar wat aan te doen, dan dienen we die als ge meentebestuur ook aan te grij pen. Voorlichting over de MLW en het JOB, samen met het ar beidsbureau, is daar een aspect aan. Deelname bevorderen aan het Jeugd Werk Garantieplan en het Bijzonder Regionaal Project Molukkers zijn andere sporen die we op dit terrein volgen. En blij ven volgen, zolang er in Vlissin gen werkloosheid heerst! KIEL

de Vlissinger | 1988 | | pagina 5