GRATIS: deze maand 4INBOUW-APPARATEN fDe allerlekkerste gemberbolus is de Joodse bolus' GRATIS: deze maand Mms MAGNETRON-OVEN PRAIRIE OCCASION AUTO WALCHEREN DIJKWEL BIJ VERKIEZING 'BESTE BOLUSBAKKER VAN ZEELAND' DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 27 januari 1988 De unieke NISSAN PRAIRIE met veel extra ruimte voor passagiers en bagage. Met LPG installatie. Nu als NISSAN ABC occasion tussen ruim 60 andere gebruikte wagens bij: IMISSAN BARNEVELD GOES RUSSEN Vrouwwenemancipatie - De Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland presenteert op dinsdag 26 januari in haar kantoor aan de Nieuwstraat in Middelburg haar brochure "toepassing en effecten van de Rijksbijdragere geling Emancipatiewerk in Zee land". In deze brochure staat het resultaat van haar onder zoek over de gevolgen van het voorgenomen besluit van de re gering om de zogenaamde "Tij delijke Rijksbijdrageregeling Emancipatiewerk" per 1 januari 1989 op te heffen. Deze rege ling stelt zowel geld beschik baar voor de ontwikkeling van emancipatie-activiteiten door vrouwengroepen, als voor het emancipatiebeleid van gemeen ten. De bijeenkomst is om 1 3.30 uur. Stedelijk Museum - Drs. T.Klip-Martin, ambassadeur van de "Vereniging Rem brandt" verzorgt op dinsdag 9 februari voor de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum van Vlissingen een lezing over het werk en de doelstellin gen van de Vereniging Rem brandt. De lezing vindt om 20.00 uur plaats in het stedelijk museum. Blues-concert - In Razzmatazz treedt op zondag 30 januari in Razzmatazz in Goes het blues duo Hokum Hotshots uit het en gelse New Castle op. Deze band heeft veel faam verwor ven door de wijze waarop zij di verse stijlen van de blues muziek in een éigen vorm heeft gegoten. Het concert begint om 21.00 uur. PCOB - De ledenvergadering van deze ouderenbond afdeling Vlissingen, wordt gehouden op 28 januari om half drie in het jeugdgebouw van de Petrus- kerk aan de Dr. Ottestraat. Er zal een lezing gehouden worden over reflexiologie, pijnbestrij- ding met de handen. Stichfing Teachers - Wie be langstelling heeft voor de oplei ding secretaresse, hostess, of receptioniste-informatrice, kan een kijkje gaan nemen op de Open dag van deze Stichting, Segeerstraat 22 te Middelburg en wel op zaterdag 30 januari van 1 3.00-1 6.00 uur. Provinciale Raad Milieu - De ze Raad houdt op vrijdag 29 ja nuari om 14.00 uur een verga dering in het Provinciehuis. De richtlijnen MER-Westerschelde Oeververbinding komen onder andere aan de orde. Onderwijs - In de Couburg in Koudekerke vindt op maandag 1 februari een kennismakings bijeenkomst plaats over 'Onder wijs'. De bijeenkomst is voor ouderen boven de 50 jaar en heeft als doel het met elkaar (le ren) converseren over thema's die de eigen woon- en leefsitua tie betreffen. Het begint om tien uur 's morgens. Recreatie tournooi - In de sporthal de 'Halve Maan' in Oostkapelle vindt op zaterdag 6 februari het 2e NEVOBO heren volleybal tournooi plaats. Aan het tournooi dat om 8.30 uur begint nemen onder meer de herenteams van PZEM, Mara thon en Ardito deel. De prijsuit reiking is om 13.00 uur. Veerseweg 104 - Middelburg - tel. 01180-38880 Boerderijenstichting - De Boerderijenstichting Zeeland vraagt vrijwilligers voor het in ventariseren van hoererijen die voor 1940 gebouwd zijn. Om dat het aantal historische boer derijen sterk terugloopt dient dit werk op korte termijn plaats te vinden. Wie deze stichting wil helpen moet het nummer 01100-30936 bellen. Fotoklub - Mensen die gek zijn van foto's maken en ontwikke len kunnen terecht bij Fotoclub de Flitsparaplu uit Vlissingen. Iedere dinsdagavond is er van 10.30 tot 22.00 uur in buurt huis De Paraplu aan de Alexan der Gogelweg clubavond. Be langstellenden kunnen deze bij eenkomsten vrijblijvend bijwonen. Kinderclub - In club- en buurt huis Aldegonde in Westerzicht in Vlissingen is er iedere woens dagmiddag een kinderclub voor kinderen van vier tot acht jaar. De club duurt van 14.30 tot 1 6.00 uur. Reddingshonden -Het televi sieprogramma "Van Gewest tot Gewest" geeft in haar uit zending van woensdag 27 ja1 nuari aandacht aan de Reddings Honden Werkgroep Zeeland. De uitzending begint om 19.20 uur. Elfstedentocht -Ook dit jaar wordt de alternatieve elfsteden tocht in Finland gereden. Op 5 maart kunnen de schaatsers die met weemoed aan de échte elfstedentocht denken, hun hart ophalen. Bovendien kun nen skiliefhebbers die dag deel nemen aan langlaufwedstrij- den. Voor nadere informatie dient men zich te wenden tot de Stichting Alternatieve Elfste dentocht in Amsterdam, tele- foon 020-719876. Bingo -Mensen die van het bin go smullen kunnen zich uitleven op vrijdag 29 januari in de Lam- merenburcht in Vlissingen van af 1 9.45 uur. Woltershuis - Het Woltershuis in Vlissingen organiseert in fe bruari tal van activiteiten. Op maandag 1 februari start de cursus Poppenmaken, op woensdag 3 februari begint een 'klussencursus' voor vrouwen die thuis willen leren klussen. Op deze dag start tevens een teken- en schildercursus voor volwassenen. Hierin wordt on der meer gewerkt met houts kool, aquarel- en plakaatverf. De bijeenkomsten duren van 9.30 uurtot 11.30 uur. Op 3fe- bruari begint 's avonds van 1 9.30 tot 21.30 uur de cursus gereedschapsonderhoud en houtbewerken. Culturele Raad - De leden van de sectie theater van de Zeeuw se Culturele Raad vergadert op woensdag 27 januari om 1 5.00 uur in het kantoor van deze stichting in Middelburg. Aan bod komt onder meer de situa- tie van het jongerentheater. Borstkankerpatiënten - De praatgroep van vrouwen met een borstamputatie of een borstsparende houdt op dins dag 2 februari een bijeenkomst in het wijkgezondheidscentrum aan de Rozenburglaan in Mid delburg. Doel van de bijeen komst is het onderlinge contact met lotgenoten. Het begint om 10.00 uur. Diaporamaclub - De diapora- maclub regio Middelburg houdt op 11 april een diawedstrtijd. ledereen die diaseries met ge luid heeft gemaakt kan mee doen. Een deskundige jury kiest de winnaar terwijl ook het pu bliek een prijs toekent. Wie mee wil doen moet zich melden bij Dolf den Besten, tel. 01 184-65074. KICI - De Stichting Kleding In zameling Charitatieve Instellin gen verzamelt op dinsdag 2 fe bruari in de gemeente Domburg kleding in voor het goede doel. De opbrengst is onder meer bestemd voor de stichting "Hulp aan Landgenoten in Indo nesië", die de kleren aan arme gezinnen geeft. Er worden huis- aan-huis plastic zakken ver spreid die enkele dagen later weer worden opgehaald. De zakken met nog draagbare kle ding moeten voor negen uur 's morgens buiten staan. Wanneer men geen kleding heeft kan men toch helpen door een bij drage te storten op giro 3367600 t.n.v. de Stichting Kl- Cl in Den Haag. Klaverjassen Klaverjassers kunnen iedere donderdagoch tend in wijkcentrum Open Hof in Vlissingen hun kaartje leggen vanaf 1 9.30 uur. Open Huis - In club- en buurt huis De Zwaan in Oost-Souburg wordt iedere dinsdag van 1 5.00 tot 17.00 uur een open huis voor jongeren vanaf twaalf jaar gehouden. Er is gelegenheid om allerlei spelletjes te doen, te le- zen en muziek te maken. Dansen - In de Lammeren- burcht kan op zaterdag 30 ja nuari de dansliefhebber heerlijk te keer gaan op de muziek van een swingend dansorkest. De eerste stappen op de dansvloer kunnen zij vanaf 20.30 uur zetten. Vogelbeurs - De vogelvereni ging 't Goudhaantje uit Middel burg houdt op zaterdag 30 ja nuari in de grote zaal van het Dorpshuis in Nieuw- en St. Joosland een vogel ruil- en ver koopbeurs. Er zijn bestuursle den van deze vereniging aan wezig om voorlichting te geven over de club en de vogelsport. De beurs is van 13.00 tot 1 5.30 uur. Geslaagd - Aan het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Be roepsoefening Zeeland (CBBZ) in Middelburg zijn de volgende cursisten geslaagd voor de opleiding brugdiploma voor Ver plegende en Verzorgende Be roepen I (BVBI). Dames: K.J. Cheuk A Lam-Derksen, J.H. van de Ende, C.Janse, J.C. van de Ruit- van de Haagen, C. A. Sinke, C.S. Walraven. Heren: M. Geway, J.P. de Kok, P.J. Poppe. Er werden drie mensen afgewezen. Raad Vlissingen - De Ge meenteraad van Vlissingen houdt op woensdag 10 februari om 19.30 uur een openbare in formatiebijeenkomst over het arsenaalgebied. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het stadhuis. Raad Vlissingen - De gemeen teraad van Vlissingen vergadert op donderdag 28 januari onder meer over de agendapunten: openbare orde en veiligheid, on derwijs, volksgezondheid, cul tuur en recreatie en volkshuis vesting. De vergadering is om 19.30 uur in het stadhuis. Creatieve cursussen - Het In stituut Kunstzinnige Vorming Vlissingen begint in de eerste week van februari de volgende korte cursussen: Kijken naar Kunst, Fotografie Vormgeving, Fotografie Dokatechnieken, Bloemsierkunst, Textiel/verf technieken en Kleding, Interieur en Vormgeving, Sieraden ma ken, Portret tekenen en Schilde ren, Yoga, Bewegingsexpressie voor kinderen en Klassiek ballet voor kinderen. Wie interesse heeft kan voor nadere informa tie de Culturele Raad in Vlissin gen bellen: 01184 14928/16672. VOC - prijsvraag - De winnaar van de VOC-prijs voor kinderen wordt op woensdag 10 februari bekend gemaakt. De resultaten van de wedstrijd over de be roemde Verenigde Oostindi- sche Compagnie zijn van 27 ja nuari tot en met 1 7 februari te bezichtigen in de openbare bi bliotheek in Oost-Souburg. De tentoonstelling bestaat uit teke ningen en reisverslagen die zijn aangevuld met onder meer vi deopresentaties. De prijsuitrei king vindt die dag om 14.30 uur plaats. Vereniging Rembrandt - Me vrouw drs. T. Klip, ambassadri ce van de Vereniging Rem brandt, houdt op donderdag 28 januari in het Zeeuws Museum in de Abdij in Middelburg, een lezing over het onderwerp "De Vereniging Rembrandt, een na tionaal fonds voor kunstbe- houd". Mevrouw Klip gaat in deze lezing verder in op de voor werpen die het Zeeuws Mu seum met steun van haar vere niging in de loop van de tijd heeft verwerft. De bijeenkomst vangt aan om 19.30 uur. THRASH-avond - In bar Ame rican in Middelburg wordt op vrijdag 29 januari een 'thrash- metal' avond gehouden. De mu ziek wordt verzorgd door de bands Razende Roeland uit Lei den die om 20.30 uur optreedt en Riek Boois uit Aarlander- veen. Deze laatste groep die landelijke bekendheid geniet speelt om 22.00 uur. Mannenkoken - Mannelijke 60 plussers die ook wel eens in de pan willen roeren kunnen dat ondermeer leren in Oostkapelle waar in de huishoudschool een kookcursus voor die groep wordt gehouden. Op dinsdag 23 februari om 10 uur is de eer ste les. Geleerd wordt hoe een eenvoudige gezonde maaltijd moet worden bereid. Koken, smoren, bakken, binden en bra den zijn de basistechnieken die worden aangeleerd. Aanmelden voor deze cursus bij de Stich ting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren, 01187-1514. Santiago - Red Luckeen toont (en vertelt) zaterdag 30 januari dia's over zijn voettocht naar Santiago de Compostela. Bo vendien wordt die dag het squaredansen in de kijker ge plaatst en Margreet de Groot en Reina Sanderse voeren het to neelspel 'Vijftierrrozen' op. Dit alls vindt plaats op het adres Molstraat 1 3 in Middelburg tus- sen 10.1 3 en 1 5.30 uur. Alliance Francaise - Madame Andrée Thenot, docente aan de Epole du Louvre in Parijs spreekt en toont dia's over het onderwerp 'Les sources de la civilisation francais' op dinsdag 2 februari om 20.1 5 uur in café restaurant Abdij in Middelburg. De Parijse is in Middelburg op uitnodiging van de dection Wal cheren van de Alliance Francai- se des Pays Bas. Oudheid - Komt er in 1 988 een expositie over de schrijfster Betje Wolff? Onder meer over die vraag buigt zich de commis sie voor de oudheidkundige ver zameling in Vlissingen op woensdag 3 februari in het Ste delijk Museum aldaar. Deze ver gadering - waarbij ook de ex ploitatie van het 'stedelijk' aan de orde komt - begint om 19.30 uur. Speelgoedbeurs - Kom uit je huis in Middelburg tekent voor de organisatie van een speel goedbeurs op woensdag 3 fe bruari. Ook mensen die speel goed willen verkopen worden opgeroepen dit in te leveren bij de organisatie. Het moet uiter lijk voor dinsdag 2 februari wor den ingeleverd bij mevrouw Rox De beurs wordt gehouden in het Zuiderbaken en begint om 10 uur. Einde 1 1.30 uur. Assertief - Op woensdag 3 fe bruari kunnen vrouwen meer te weten komen over een asserti- viteitscursus die de Stichting Basiseducatie vormings- en ontwikkelingswerk in Middel burg en omstreken geeft. De in- troduktiebijeenkomst vindt plaats in het gebouw aan de la- tijnse Schoolstraat 12, men be gint om 10.15 uur. Kinderop- vang is aanwezig. RAI-Amsterdam -In de RAI in Amsterdam wordt van 19 tot en met 28 februari een interna tionale fietsententoonstelling gehouden. De Tweewieler RAI '88 gaat voornamelijk over de hedendaagse fiets. Tijdens deze manifestatie wordt ook de uit slag van de 'Fiets van het Jaar' bekend gemaakt. De jury selek- teert uit de fietsen die in 1 988 te koop zijn zes fietsen waaruit de winnaar te voorschijn moet komen. CPN - De CPN distrikt Zeeland houdt op donderdag 28 januari een 'openbare scholingsbijeen komst' onder meer over de poli tiek van de rus Lenin (grond vester van communistisch Rus land) in 1 91 7, de stagnatie van het Sovjet-systeem na Lenin en over Gorbatsjov's politiek. De bijeenkomst vindt om 20.00 uur plaats in het gebouw van de Wereldwinkel in Middelburg. De Zeeuwse bakkers die zich na afloop van de huldi ging van de beste bolusbak ker rond Albert Mol hadden verzameld, konden hun oren niet geloven. Een bolus die lekkerder is dan die van win naar Honders uit Yerseke en de andere bakkers? Dat kan niet waar zijn! Neerlands be roemdste danser keek de he ren goedmoedig in de ogen. "Jazeker", sprak hij gedeci deerd terwijl hij met een handgebaar de verwarde tongen bezweerde. "Toege geven, De Zeeuwse bolus is heerlijk. Maar de Joodse gemberbolus is pas werkelijk klasse"! "Maar wat is dan toch het re cept van dit gerecht?", vroegen de heren. Ja, dat kon Albert ab soluut niet vertellen. "Want", zei hij "Dat is geheim". Wel kon hij vertellen dat het een typisch Amsterdams-Joods gerecht is en dat er nog maar één bakker in Amsterdam is die de échte gemberbolus dagelijks maakt. De verslaggever spitste zijn oren en besloot op onderzoek uit te gaan. Via diverse omwe gen kwam hij terecht bij de laat ste Joodse bakker van Neder land die de traditionele gember bolus niet alleen dagelijks in zijn winkel te koop aanbiedt, maar ze bovendien door heel de we reld verstuurt... "Ja meneer", antwoordt bak ker Verdooner trots. "Ik ben de laatste bakker die het recept kent. Mijn leermeester heeft het mij in de oorlog gegeven onder de voorwaarde dat ik het aan niemand buiten onze parochie doorgeef. En aangezien er geen VAN BEKEND MERK Bij aankoop van keuken- „v I meubelen t.w.v. f 5000,- 'Of de helft in contanten. S r«nrc *»u«*ng'oot>»"a.i J m T m M OUCO »I* ésnnemvis #n ms-a*. Verrijn Stuartweg 14a. Tel 01100 16230 BARNEVELD GOES RUSSEN kandidaat-opvolger beschik baar is, moet ik het geheime re cept wel in mijn graf meenemen". Verdrietig vindt hij het wel. Want tussen de Eerste en de Tweede Wereldoorlog waren er in Amsterdam zo'n 66 Joodse bakkers die ieder met hun eigen recept de gemberbolus te koop aanboden. De leermeester van Bakker Verdooner was één van de weinige Joodse bakkers uit Amsterdam die de wereldoorlog overleefde. "Dankzij hem kan ik nu nog iedere dag de 'Jiddische bolus' op traditionele wijze aan de man brengen. Zeker de be jaarde Joden maken hier veel gebruik van. Zij vinden het heer lijk om de gemberbolus die in een blikje zit volgens het oude gebruik eerst te verwarmen en dan op te eten". Bakker Verdooner hoopt nog lang de unieke bakker te zijn die hij is. "Uit alle landen ter wereld is er vraag naar mijn bolus. Hij is heel beroemd. Prinses Juliana at hem en ook burgemeester Ed van Thijn is regelmatig mijn gast", zegt hij enthousiast. Er is dus niet veel hoop voor on ze Zeeuwse bakkers om ooit met deze speciale bolus een wedstrijd te winnen. Toch mo gen ze volgens Albert Mol trots zijn op hun eigen culinaire pro- dukt. "Ik heb in alle ingezonden bolussen stevig mijn tanden ge zet en eigenlijk waren ze alle maal even lekker". VAN BEKENDE MERKEN Bij aankoop van keuken meubelen t.w.v. f 9000,- *Of de helft in contanten. U CO L#y»»ing #r •n*t*ll«t»ur% Industrieterrein De Poel 1 Verrijn Stuartweg 14a, Tel. 01100 - 16230 50 plussers - De Stichting Ba siseducatie en vormings- en ontwikkelingswerk houdt een introductiebijeenkomst voor een contact- en gespreksgroep voor 50 plussers op dinsdag 2 februari. Deze bijeenkomst wordt gehouden op het adres Latijnse Schoolstraat 12 en be- gint om 14 uur. SGP - Burgemeester Markusse van Arnemuiden spreekt op een bijeenkomst van de SGP- jongeren over gemeentepoli tiek. Hierna vindt er een verga dering plaats. De bijeenkomst is op zaterdag 30 januari in de zaal van de gereformeerde kerk van Aagtekerke en begint om 14.30 uur. Schaken - ledereen die van schaken houdt, maar 's avonds liever niet de deur uit gaat, kan dat ook op de dinsdagmiddag doen. In de Willem III kazerne, Oranjestraat 8 in Vlissingen zijn alle liefhebbers van deze denksport welkom. Telefoni sche informatie 01184-70301. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaat- weg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baayens, 14 uur: leesdienst. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: ds. Nauta. DOMBURG: Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur, elke 1e en 3e za. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10.30 uur: ds. G. Brucks uit Zaltbommel, 14.30 uur: ds. A.W. Mol uit Domburg, gez. dienst te Veere. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14.30 uur: ds. A. Jobsen, kindernevendienst. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander uit Oostkapelle, 14.30 uur: ds. J.W. Glas- houwer uit Vlissingen. HOOGELANDE: Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: mw. Köther uit Vlissingen. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 uur: ds. C. Simons, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 9.30 uur: kand. F.C. van Dijke uit Amsterdam k.n.d. 4-7 jaar, 14.30 uur: kand. F.C. van Dijke uit Amsterdam. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. Nauta. MIDDELBURG: Bahé'l Gemeenschap Walcheren. In formatieavonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: drs. C.W. Buijs. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Postema. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst, Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. P. Paulus. Hofpleinkerk, Hofplein 9.30 uur: ds. W.B. Obbink te Zoutelande, 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Paulus, 17 uur: br. P.A. Trimpe. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: drs. A. van Klaveren, 17 uur: ds. J. Blom uit Ridderkerk. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. J.B. van Bork uit Vlissingen. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: ds. P.C. Klijnsma, H. Avondmaal. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: dhr. M. Al- lewijn. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. J. Reith. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: Sa menkomst o.l.v. luitenante M. Kruithof m.m.v. de jeugdmuzikanten. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. ds. Buissings-v. Beers. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur: dhr. Riemens, 17 uur: ds. R. Brands. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koofkerkhof. Zo. 10 uur: ds. J.B. v. Bork uit Vlis singen. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: dhr. J.M. Schot. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: kand. R.G. van der Zwan uit Kampen, k.n.d. jongste en middengroep, 17 uur: kand. R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. C.F.H. van Tuyll van Serooskerke uit Oostkapelle, 19 uur: dhr. J. Murre, uit Middelburg. Jeugddienst, the ma: "Geloven kost wat!" m.m.v. Winanda Rie- mersma, fluit. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: dhr. J.M. Schot. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: dhr. J. v. Leerdam, 17 uur: ds. J.P. Feddema uit Goes. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v br. Comelisse. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer- Hessel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 ds. Chr. Weijs uit Veere, 17 uur: ds. Joh. Bouwer uit Vrouwen polder SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Oranjeplein, 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk, 19 uur: dhr. R. Heemskerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1. zo. 19 uur: kapt. C.D. Bijl. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19. zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9 uur: ds. G. Brucks uit Zaltbommel, 14.30 uur: ds. A.W. Mol uit Domburg gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: mw. Köther uit Vlissingen. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Commu nion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. ds. Postema. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. 10 uur: N.H. dienst ds. de Boer. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. Evangelisch Lutherse Kerk, Walstraat 23, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: dhr. v.d. Put te, 17 uur: ds. de Nooij. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma, 17 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij, 19 uur: ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: ds. J. Reith. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij, 19 uur: ds. A.V. de Nooij, evangelisatie-zangdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: dameskoor, zo. 9.30 uur: jeugdkoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis. Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. van Mourik uit Aagtekerke, 19 uur: ds. Spaans. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P.G. Vel- lekoop. Do. 28 jan, t/m wo. 3 febr. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot za.terdag 24 uur: M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456. Zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Visites aanvra gen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: F. v.d. Berg, Gies- senburg 12, tel. 65253. Zondag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. Visites aanvra gen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: P. Kodde, OUde Vlis- singseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Zon dag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemui den, tel. 01182-1308. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE. OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER. VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rul lens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. van Ee- de, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: B. Bauwens, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: H. Boot, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 01180-15306. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Stramenwijk;t Zand, Maasstraat 56, tel. 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Souburg, C, v. Perestraat 1, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: Mevr. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. Ingaande vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mevr. Th. J. Driehuis-van Hasselen te Vlis singen, tel. 01184-66548. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST. MIDDELBURG en ARNEMUI DEN: tel: 01180 - 14366, avonddienst van 17.30 - 22.30 uur. KOUDEKERKE. MELISKERKE, BIGGEKERKE. ZOUTE LANDE. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE. GRIJPSKERKE, VEERE, GAPINGE. VROUWENPOLDER, ZANDDIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187 2333. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH SE ROOSKERKE. Dag en nacht voor opname en aanmel ding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel: 01189 - 1302. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Mid delburg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel: 01180 34085. GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820.

de Vlissinger | 1988 | | pagina 21