in Midden Zeeland Art-Titude: eerste vitrinegalerie Lidmaatschap bij elkaar zwemmen voor jeugdclub Zulke aardige jongens doen zoiets toch niet Een gezellige avond toneel voor een gevarieerd publiek Russische Nieuwjaarssferen in Concert- en Gehoorzaal 30 dec. t/m 6 jan. PODIUM EXPOSITIE FILM OP SINGEL 14 MAG MEN BINNEN GLUREN Keytones in De Piek Kindertheater komt met 'Het beestenbal' BENJAMIN IN HET LEGER DE FAAM - DE VLISSINGER Dinsdag 29 december 1987 Nieuwsgierig? Stiekem de woonkamer binnenkijken. Ach. We doen het allemaal wel eens. In Vlissingen hoeft het niet meer stiekem. Althans aan de Singel 14. Daar hebben Leon en Riet Riekwel hun gordijnen weggehaald om iedereen de gelegenheid te geven bin nen te gluren. Ja. Zelfs staan blijven mag, want er is kunst te zien. Koppeling VLISSINGSE BAD ENIGE ZEEUWSE DEELNEMER KRONIEK VAN EEN AANGEKONDIGDE DOOD WESTVLAAMS ORKEST OVERZIET RUSSISCHE MEESTERS ZOALS Daklozen, minderheden, zwerfjongeren, enz. Kunst als woonkamercultuur "Het zonder schroom etaleren van alles wat men in huis heeft ge combineerd met een diepe treur nis over hetgeen aan de wand hangt, bracht mij op het idee deze typisch Nederlandse 'kijkcultuur' te benutten voor hedendaagse beeldende kunst", vertelt Leon Riekwel. De eerste tentoonstelling omvat sculpturen en tekeningen van Jan Haas. De naam van de vitrinegalerie - Art-Titude- is een verwijzing naar een andere vorm van omgaan met hedendaagse beeldende kunst en de makers er van. "Veel mensen hebben er moeite mee om een ga lerie binnen te stappen. Hier is dat niet nodig. Vanaf de stoep kun je naar binnen kijken. Wel kunnen geïnteresseerde voorbij gangers een afspraak met ons ma ken om de werken eens van dicht bij te bekijken", zegt Riekwel. Dat er in Art-Titude anders met kunst wordt omgegaan blijkt ook uit het feit dat het een vrije expo sitieruimte is die streeft naar een directe koppeling tussen publiek (koper) en kunstenaar. "De vitri nes verwijzen naar de exposeren de kunstenaar. Wij bemiddelen dus niet. Op die manier worden de inkomsten van de. kunstenaar niet gedrukt door courtages". Leon Riekwel werkt als beleids functionaris bij de Culturele Raad Vlissingen. Vanuit zijn werk heeft hij dus al met beelden de kunst te maken. "Ook kan ik mijzelf kunstenaar noemen, al hoewel dat voor mij een groot woord is. Soms heb ik 'erupties' dan werk ik een aantal weken en dan ook weer tijden niet. Maar vanuit deze achtergrond ben ik VRIJDAG 1 JANUARI Nieuwjaarsconcert, Vestzak theater, Vlissingen, 16 uur. Rock roll band Keystones, De Piek (Hellebardierslraat 11-13) Vlissingen, 22 uur. ZATERDAG 2 JAN11ARIE Nieuwjaarsconcert: Het West vlaams Orkest, Concertzaal, Mid- delhurg, 20 uur. MAANDAG 4JANUARI Benjamin in het leger, blijspel van Neil Simon, Schouwburg, Middelburg, 20 uur. WOENSDAG 6 JANUARI 'Het Beestenbal', kindertheater 'Frank en zijn vrolijke vrienden', buurthuis Aldegonde, Vlissingen, 14.30 uur. MIDDELBURG Amro-Bank (Vrijlandstraat 73). Fotogroep 'De sluwe stuiter' met div. thema's. Tijdens openingsu ren bank. Autobedrijf Goedbloed (Oost- perk weg 35). Defecte onderdelen en oorzaken. Tijdens openings uren garage. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvillier, schilderijen: thema het geestelijk licht. Ma. t/m za. van 9 tot 18 Alhamhra Theater, Coosje Buskenstraat 144, tel: 01184 - 12260 Grand theater Goes, Sin gelstraat 5A, tel: 01100 - 15165 Filmtheater Electro, Markt 79, tel: 38900 Schuttershoftheater, Schut tershofstraat 1, tel: 13482 Bibliotheektheater, Kousteen- sedijk 7, tel: 01180 - 30235 In het Vlissingse buurthuis Alde gonde is woensdag 6 januari het kindertheater 'Frank en zijn vro lijke vrienden' te gast. De voor stelling die het gezelschap brengt is getiteld 'Het beestenbal' en be gint om 14.30 uur. Overigens werd deze voorstelling in decem ber wegens ziekte afgelast. mede op het idee van de 'kijk- vitrine' gekomen". In de toekomst hopen Leon en Riet Riekwel meerdere kijkvitri- nes in Vlissingen te zien. "Wan neer wat ruim-behuisde mensen ook hun voorkamer inrichten als kijkvitrine kan er een keten van vitrines ontstaan, een kijkroute die een verlengstuk is van het ate lier van de kunstenaar". Links Amelia Mutti en rechts Maria Callas in Kroniek van een aangekondigde dood'. Onder het motto 'het wordt nog leuker in de sportfondsenbaden' begint in 1988 een actie om nog meer bezoekers tussen zes en zesfien jaar in de zwembaden te krijgen. Bij de actie - er moet wel een spaarkaart vol worden ge zwommen - kunnen voordeeltjes worden behaald in de vorm van korting op platen en compact discs, de leden krijgen een club blad met recht op korting op kle ding en reizen en er worden cluba vonden georganiseerd in de ba den. Het Sportfondsenbad in Vlissingen is de enige Zeeuwse deelnemer aan deze actie. Sinds half december is de spaar kaart verkrijgbaar bij de kassa van het zwembad. Wie de kaart heeft 'volgezwommen' - er wor den stempels op gezet - is automa tisch lid van de Sportfondsen Club. Er worden zowel regionaal als landelijke spelrondes gehou den voor de clubleden. Zwemmen is populair bij de jeugd, stelt de Marketing Werk groep Sportfondsen Nederland nv vast. Uit een onlangs gehouden onderzoek bleek dat duidelijk. Het Nationaal Onderzoek Jonge renbladen becijferde dat 56 pro cent van de ondervraagde jonge ren tussen zes en negentien jaar zwemmen verreweg de meest po pulaire sport vond. De jongeren die deelnamen aan het onderzoek konden kiezen uit 28 sporten. Galerie Wim Vader (Gortstraat WOENSDAG 30 DECEMBER 48). Wim Vader, schilderijen: thema Science Fiction. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 13 tot 17 uur. Galerie B. Witte (Vlasmarkt 11). Josep Ricart i Rial, tekeningen. Ma. t/m vr. van 10.15 tot 12.30 uur.en van 13.30 tot 18 uur, za. tot 17 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). In de vitrines sieraden van leden van de vereniging van edelsme den. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Wim Bakker, schilderijen. Tijdens ope ningsuren. Jacob Roggeveenhuis (Noordsin gel 106). Corry Blaas, Tine Visser en Anneke van der Vossen, etsen, aquarellen en gouaches. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Frank lin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roose velt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Wim de Maat, schilderijen en glassculptu ren. Tevens Johan Klein, foto's, en Frans Willebrands en Richard Price, beiden glasobjecten. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 4). Heili gen uit de modder. In Zeeland ge vonden pelgrimstekens. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. Nieuwjaars dag gesloten en za. van 13.30 tot 17.15 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen sedijk 7). "Jonge bouwkunst: 1850-1940". "Geschonken aan het Zeeuws Dokumentatiecen- trum". "25 jaar Wereldnatuur- fonds". Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur. Za. van 10 tot 13 uur. Tot za. VLISSINGEN Word Sportfondsen clublid en zwem jezelf naar een gratis lidmaatschap. Am» *«r, ar Sportten*luaon Art-Titude (Singel 14): Vitrine galerie. Jan Haas, sculpturen en tekeningen ondergebracht in drie thema's: "Icarus" - "De droom van de tuinman" - "Over hoofden". Bellamy 19 (Bellamypark 19). Koen van Sparrentak, schilder ijen en tekeningen: Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. Café Soif (Bellamypark 41). "Plagiaat in Soif", Guido Eek- hardt, etsen en Lex de Meester, foto's. Tijdens openingsuren. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Vr. gesloten. Voor literatuurliefhebbers en voor wie wil (en kan) genieten van de goede film heeft Middelburg de komende week wel wat in huis. Er draait namelijk 'Kroniek van een aangekondigde dood' naar het boek 'Chronicle of a death foretold' van Gabriel Garcia Marquez. De film is van France sco Rosi. In één van de rollen is de beroemde sopraan Maria Cal las te zien. Het verhaal: de gebroeders Vica- rio (Carlos en Rogerio Miranda) maken er geen geheim van dat Santiago Nasar (Anthony Delon) gaan doden om de eer van hun zuster te wreken. Het hele dorp is er van op de hoogte, alleen Santi ago weet het niet, hoewel een groot aantal mensen hem pro beert te waarschuwen. Sommigen beschouwen de drei ging van de Vicario's echter als gezwets van dronkaards. Anderen daarentegen proberen iets te on dernemen. Weer anderen menen dat zulke aardige jongens nooit iemand zouden kunnen doden. Na een bruiloft had hij de hele nacht feestgevierd. Als één van de laatsten was hij vertrokken. Heel vroeg ging hij naar het haventje om met vele anderen de bisschop te verwelkomen. Maar die komt helaas niet aan wal. Terugkerend van deze mislukte ontvangst wordt hij doodgestoken...voor zijn huidskleur Voor een feestelijk Nieuwjaarsconcert in Russiche sferen hoeft men niet naar Moskou. In de Middelburgse Concert- en Ge hoorzaal speelt zondag 2 januari het Westvlaams Orkest name lijk werken van Russische meesters. Borodin, Khatchaturian, Frokoviev, Shostakowitch, Stravinsky en Sjaikovski passeren vanaf 20 uur de revue. Dirigent is Robert Groslot en Mare Mat- thijs bespeelt de piano. Het concert begint om 20 uur. Het programma wil een staal kaart zijn van de diverse tenden- zen in de Russische muziek vanaf de negentiende eeuw. De werken van de opgevoerde grootmeesters zijn bovendien toegankelijk voor een groot publiek, zoals dat wel licht hoort bij een Nieuwjaars concert dat met ere de titel popu lair wil dragen. Zetten we de com ponisten op een rijtje dan zien we Borodin als iemand die bij de groep hoorde in het begin van de vorige eeuw die zich wilde inzet- Tja, wat ik me afvraag..... zijl) (lilt OOk MENSEN Onze samenleving ver- WIJ?" andert. Weg met de voor oordelen. Dan blijft Nederland: EEN PLEK OM TE WONEN. Vraag de nadere informatie. VPC, Nieuwegracht 27, 3512 LC Utrecht. Tel. (030) 33.15.49 ten voor de typisch nationale volksgebonden muziek. Van hem wordt 'In de steppen van Midden- Azië' uitgevoerd. Met Pjotr Tsjaikovski wordt een tweede draad gesponnen in de Russische muziekgeschiedenis. Hij integreerde de westerse mu ziek, hetgeen heel goed is te horen in 'Capriccio Italiano voor or kest'. Prokoviev, Shostakowitch en Khatchaturian vormen het driemanschap dat de Russische muziek van deze eeuw vertegen woordigt. Van Prokoviev wordt het concert nr. 1 voor piano en orkest gespeeld, van Khatchaturi an krijgt het publiek de symfoni sche suite 'Masquerade' te horen en van Shostakowitch een feeste lijke ouverture en 'Polka uit het gouden tijdperk'. Igor Stravinsky tenslotte is één van de meest universele compo nisten uit de twintigste eeuw. Zijn uitgevoerde 'Suite nr. 2 voor klein orkest' illustreert de meer grotes ke kant van deze naar Amerika uitgeweken Rus. John Leddy (Koos Dobbelsteen in de populaire tv-serie "Zeg 'ns Aaa"), Leontien Ceulemans(de eerste NOS-Jeugdjournaal- presentatrice). Frank Rigter (Pe ter in "Het dagboek van Anne Frank") en Paul Röttger (vorig seizoen te zien in "Kinderen van een mindere God" en "Glazen Speelgoed") voeren de 9-hoofdige cast aan in het net, naar velen zeggen, beste blijspel van Amerika's produktiefste en meest succesvolle toneelschrijver van de laatste 20 jaar: Neil Si mon. maandag 4 januari is dit stuk te zien in de Schouwburg te Middelburg. Het is geregisseerd door één van de grootste regisseurs van Neder land: de 33-jarige Karl Gutt- mann, die met de regie van dit to neelstuk zijn 50-jarig tonaaljubi- leum viert. In een groot aantal scènes, die elkaar als in een show met veel vaart opvolgen, maken we het wel en wee mee van 6 Ame rikaanse jongens, die in een leger kamp worden klaargestoomd voor deelname aan de Tweede Wereldoorlog in Europa. Dit ge beurt onder de hardhandige lei ding van een ijzervreter van een sergeant (John Leddy). Eén van de rekruten is Benjamin, de rol waarin veel van de schrijver schijnt te herkennen en die al eer der centraal stond in "Mémoires van een Benjamin", dat enkele jaren geleden - eveneens met Paul Röttger in de titelrol - met veel succes werd opgevoerd. We zien Benjamin nu terug bij zijn militai re opleiding en bij zijn verrichtin gen op het slappe koort der liefde: de tijd is aangebroken, vindt hij zelf, om van een jongen een man te worden. Alhambra I Vlissingen 'Peter Pan' 14 uur. 'Donna Donna' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlis singen 'Masters of the Universe' 14 uur. 'Big foot and the Hender sons' 19 uur. 'Big foot and the Hendersons' 19 uur. 'Full metal Jacket' 21.30 uur. Grand Thea ter Goes 'Taran en de toverketel' 14 uur. 'Donna Donna' 19 uur. 'The secret of my success' 21.30 uur. DON DER DA G 31 DECEMBER Electro Middelburg 'Hector' 14 uur. Schuttershoftheater Mid- delburg 'Bambi' 14 uur. VRIJDAG I JANUARI Alhambra I Vlissingen 'Peter Pan' 14 uur. 'Donna Donna' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlis singen 'Masters of the Universe' 14 uur. 'Bigfoot and the Hender sons' 19 uur. 'Full metal Jacket' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Taran en de toverketel' 14 uur. 'Donna Donna' 19 uur. 'The se cret of my success' 21.30 uur. Electro Middelburg 'Hector' 14 en 19 uur. 'The Untouchables' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Kroniek van een aangekondigde dood' 20 uur. 'Angel Heart' 22.30 uur. ZATERDAG 2 JANUARI Alhambra 1 Vlissingen 'Peter Pan' 14 uur. 'Donna Donna' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlis singen 'Master of the Universe' 14 uur. 'Bigfoot and the Hender sons' 19 uur. 'Full metal Jacket' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Masters of the Universe' 14 uur. 'Donna Donna' 19 uur. 'The se cret of my success' 21.30 uur. Electro Middelburg 'Hector' 14 en 19 uur. 'The Untouchables' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Kroniek van een aangekondigde dood' 20 uur. 'Angel Heart' 22.30 uur. 'Bambi' 14 uur. ZONDAG 3 JANUARI Alhambra I Vlissingen 'Peter Pan' 14 uur. 'Donna Donna' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlis singen 'Masters of the Universe' 14 uur. 'Bigfoot and the Hender sons' 19 uur. 'Full metal Jacket' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Taran en de toverketell' 14 uur. 'Donna Donna' 19 uur. 'The se cret of my success' 21.30 uur. Electro Middelburg 'Hector' 14 en 19 uur. 'The Untouchables' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Kroniek van een aangekondigde dood' 20.30 uur. 'Bambi' J4 uur. MAANDAG 4 JANUARI Alhambra I Middelburg 'Donna Donna' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Full metal Jacekt' 20 uur. Grand Theater Goes 'Don na Donna' 20 uur. Electro Mid delburg 'The Untouchables' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Kroniek van een aangekondigde dood' 20.30 uur. DINSDAG 5 JANUARI Alhambra I Middelburg 'Donna Donna' 20 uur. 'Full metal Jac ket' 20 uur. Grand theater Goes 'Donna donna' 20 uur. Electro Middelburg 'The Untouchables' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Kroniek van een aangekondigde dood' 20.30 uur. WOENSDAG 6 JANUARI Alhambra I Vlissingen 'Donna Donna' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Full metal Jacket' 20 uur. Grand Theater Goes 'Don na Donna' 20 uur. Electro Mid delburg 'The Untouchables' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Kroniek van een aangekondigde dood' 20.30 uur. 'Bambi' 14 uur. *Paul Röttger in Benjaminin het Leger Uitgaanscentrum De Piek begint het jaar met een knaller: "Keytones' één van de beste rock billy bands van de wereld treedt er op. In Ne derland is deze uit Londen afkomstige band regelmatig te zien geweest, onder meer in het bekende popprogramma 'Count down café'. Het concert in De Piek begint om 22 uur op vrijdag 1 januari.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7