S/ufo unff/ie 9MAANDEN WACHTEN IN TUUR AFGEDRUKT MRJ/V Poe Uet ZELFii FIGUURZAAG-MODEL VAN EEN LANDAUER BIZARRE LEDERMODE DE FAAM - DE VLISSINGER Dinsdag 22 december 1987 Wal te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg DC BESTE ONDER DE BETERE! Kom kijken naar onze mooie colletie vachtjassen en lammy coats. ZWARTE LAMMY LEDEREN COATS ROKKEN vanaf 698,- UW KLEURENFOTO'S IN l UUR KLAAR ite Vrouwendag - De organisatie van de Internationale Vrouwen dag (8 maart), die volgend jaar wordt gehouden in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg, heeft organisaties opgeroepen om deel te nemen aan workshops. Me vrouw M. van den Donk in vlis singen fungeert als contact- persoom Vrouwenenquête - 'Voor een man is carrière maken de nor maalste zaak van de wereld, voor een vrouw nog steeds niet. Zij wordt geacht een keuze te maken tussen het huisvrouwenbestaan en een loopbaan'. Dat zegt de WJ- CNV, de jongerenorganisatie van het CNV die nu op zoek is naar vrouwen tussen de 23 en 40 jaar die mee willen werken aan een en quête over 'vrouw en carrière'. Vragen als 'verloopt de carrière volgens plan als de vrouw voor een baan heeft gekozen' en 'wat zijn de belemmeringen voor de vrouw' wil de jongerenorganisatie beantwoord zien. De werkgroep 'zij aan zij' voert het onderzoek uit. Met het rapport dat wordt ge maakt na de enquête gaat het CNV de boer op. Cursus Engels - In buurthuis De Zwaan in Oost-souburg begint in januari een cursus Engels voor enigszins gevorderden, elke dins dagmiddag komen de cursisten bij elkaar. De eerste bijeenkomst is gepland op 5 januari. Bestuur Kruiswerk - W.K. Nieuwenhuizen uit Serooskerke en F.N. Brouwer uit Middelburg zijn op voordracht van de Kruis vereniging platteland Walcheren benoemd als nieuwe leden van het algemeen bestuur van de provin ciale vereniging Het Zeeuwse Kruis. Ze volgen de heren mr. W. Loof uit Oostkapelle en mr. E.H.A.M. Donders uit Middel- burg op. Jongerenkerstviering - Tweede Kerstdag wordt in de Petrus en Pauluskerk aan de Lombard straat in Middelburg een jonge renviering gehouden onder het thema 'Kerstmis voor alledag'. Pastoor G. Roosenberg leidt de eucharistieviering die om 10 uur begint. Muzikale medewerking verlenen de jongerenkoren My Way en het jongerenkoor Goes. Welkomstdienst - Ds. George Brucks van Youth for Christ gaat voor in de Welkomstdienst die zondag 3 januari wordt gehouden in de Ontmoetingskerk in Middel burg. Het thema luidt 'Open huis...of nergens thuis'. Het Amerikaanse gezin Benjamin ver leent muzikale medewerking. De dienst begint om 18.45 uur. Kerstrit - De Motor- en Auto club De Zeeuwen houdt op Twee de Kerstdag een puzzelrit voor au tomobilisten in Valkenisse. Leden en niet-leden in de A-klasse (erva ren rijders) en B-klasse (begin ners) kunnen van 13.30 tot 14.30 uur inschrijven in café Herwegh, Dorpsstraat 1 in Biggekerke. De finish is om 16.30 uur. Tevens is er een wedstrijd voor passagiers en kinderen. De deelnemer ont vangt een prijs. Ons Genoegen - De Koninklijke Harmonie Ons Genoegen uit Vlis- singen heeft zesduizend gulden ontvangen van het Anjerfonds. Het bedrag wordt gebruikt voor de aanschaf van nieuwe instru- menten. Hulpdienst voor ouderen - De Middelburgse wijken Dauwendae- le en Zuid zijn begonnen met een hulpdienst voor ouderen, in sa menwerking met de Stichting Wel zijn Ouderen. Mensen die een beroep op deze dienst willen doen kunnen zich in verbinding stellen met de heer Sohier, tel. 01180-16371. Kerstboomverbranding - Ook dit jaar vindt er weer een kerst boomverbranding plaats op het Meiveld in Middelburg. Op zater dag 2 januari worden de bomen vanaf 16 uur ingezameld en om 19 uur in brand gestoken. Kerstviering - De zondagsschool Samuël uit Arnemuiden viert op Tweede Kerstdag kerstfeest in de Nederlandse Hervormde Kerk in dit dorp. Het feest begint om 14.30 uur. COC - Het COC Walcheren houdt op Tweede Kerstdag een kerstbal in haar gebouw aan de Eigenhaardstraat in Middelburg. De aanvang van het evenement is 21.00 uur. Ook de dag na kerst is het bij deze vereniging feest. Dit begint om 15.00 uur. Katerloop - De voetbalvereni ging De Meeuwen organiseert op zaterdag 2 januari een katerloop in Zoutelande. Geïnteresseerden kunnen inschrijven voor de af standen over 8 en 3,5 km. De start is om 14.30 bij de kantine op het sportveld in deze plaats. De finish is op de boulevard. De inschrij ving is vanaf 13.30 uur op het sportveld. Scriptie - In de reeks van de Commissie Regionale Geschied beoefening is een nieuwe uitgave verschenen. Het betreft de docto raalscriptie van Laurens Priester "De Nederlandse houding ten aanzien van de slavenhandel en de slavernij, 1596-1863; het gedrag van de slavenhandelaren van de Commercie Compagnie van Mid delburg in de 18e eeuw". De scrip tie gaat ondermeer over de omvang en de economische bete kenis van de slavenhandel en dé behandeling en mishandeling van slaven. Het werk is te bestellen door overmaking van 12,50 op gironummer 5474090 tnv de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. De publicatie kan ook bij het Zeeuws Documentatiecen trum van deze bibliotheek worden verkregen. Dan kost het 10, Gevonden - Bij de gemeentepoli tie te Vlissingen zijn in de periode van 09 tot 16 december de volgen de voorwerpen aangegeven; 2 kratten, rose kinderwant, rood/blauwe kinderwant, glacé handschoen, dameshorloge, ko perkleurige armband, sleutel aan label, sleutels aan een hondepen ning en een autosleutel aan een hanger. Bij het dierenasiel te Vlis singen is een bastaard poedel en een rode kat aangegeven. ledermode Lange Vorststraat 24, Goes. Korte Meestraat 27, Bergen op Zoom. Kerstloop - Prestatielopers kun nen Tweede Kerstdag terecht in Vlissingen waar Marathon voor de zestiende keer tekent voor de organisatie van de Kerstprestatie- loop. Vorig jaar deden bijna 500 lopers mee. Deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden: 3,5 en 7 kilometer. Gestart wordt om 11 en 11.30 uur in het recreatiepark Westduin nabij Skandia Sauna, waar ook het secretariaat is ge- vestigd. Woonbuurtverbetering - Om dat de gemeente Vlissingen ander halve ton had uitgetrokken voor woonbuurtverbetering van de Margrietlaan en omgeving richtte het wijkcomitee Tuinstad begin dit jaar een werkgroep op om zich te verdiepen in de wijze waarop het geld het beste besteed kon worden. Maar sinds het eerste ge sprek in mei met een verantwoor delijke ambtenaar werd niets meer vanuit het gemeentehuis ver nomen. Hoe kan dat nou? vraagt het wijkcomitee zich af en ziet op de begroting voor 1988 dat er geen cent meer is opgevoerd voor de verbetering van de buurt. De ambtenaar is eveneens in het niets verdwenen. Hij - aldus het comité in een brief aan b. en w. van Vlis singen - beloofde nog wel de re sultaten van het eerste en enige gesprek in tekening te brengen. Kerst Inn - Ook dit jaar weer wordt er een Kerst Inn gehouden in Vlissingen. In het dienstencen trum Bachten Reede zijn zowel Eerste als Tweede Kerstdag talrij ke activiteiten. De Eerste Kerst dag zijn er sjoelwedstrijden en optredens van Sjeanny Hofstra en Marthy van Leerdam met cabaret en muziek en Tweede Kerstdag komen onder meer de Ruyterstad- singers en er is een bingo dansant met De Bintjes. Beide dagen is het dienstencentrum toegankelijk tus sen 10 en 22 uur. Wie trouwens niet goed uit de voeten kan, kan worden afgehaald met een auto. Men moet dan wel van te voren even bellen: 01184-66241/7905/66776. Gastouderproject - Er blijft be hoefte aan vraag- en gastouders op Walcheren. Dit meldt het GOP (Gastouderproject Walche ren), de organisatie die vraag-, gast- en ruilouders met elkaar in contact brengt. De organisatie is bereikbaar op 01180-26350 tussen 9 en 11 uur op het adres Kinder- dijk 76 Middelburg. Beatrix-50-zilverstuk - Ter ge legenheid van de vijftigste ver jaardag van Koningin Beatrix is een nieuw 'Beatrix-50-Zilverstuk' geslagen. De herdenkingsmunt kost 95,—. Wie deze munt koopt, krijgt behalve een certifi caat van echtheid ook een zoge naamde waarde garantie polis. Dit garandeert de basiswaarde van het geldstuk. De Algemene Verzekeringsmaatschappij Kool haas nv uit Amsterdam staat garant. Raad Arnemuiden -De gemeen teraad van Arnemuiden vergadert maandag 28 december onder meer over het beschikbaar stellen van een aantal kredieten. De bij eenkomst begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. Kersttoernooi - De korfbalver eniging Seolto verzorgt op Twee de Kerstdag een kersttoernooi voor juniorenploegen. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door onder meer de Zeeuwse ver enigingen Atlas, Animo, Swift en Blauw-wit. Het evenement begint om 8.45 uur in de sporthal in Souburg. UW - Mensen die van gezellig heid houden kunnen op Tweede Kerstdag vanaf 10.30 uur bij het UW een kopje koffie komen drinken. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw van de stich ting aan de Herengracht in Mid- delburg. COS Zeeland - De actie "Afrika Nu" bewijst dat er in Nederland een grote betrokkenheid bestaat voor de immense problemen van de Derde Wereld. Ook Zeeland laat zich niet onbetuigd. Dat blijkt uit het decembernummer van Cosmorama, het contactblad van het Centrum voor Ontwikke lingssamenwerking Zeeland (COS Zeeland). In deze uitgave wordt uitgebreid ingegaan op de wijze waarop elf gemeenten uit deze provincie een bijdrage leveren aan de noden in de arme wereld. Bij zonder is de unanieme keuze voor een beleid om het ontwikkelings vraagstuk voor een langere perio de onder de aandacht van de be woners te brengen. Verder blikt Cosmorama terug op de actie week "Honger hoeft niet" die in oktober plaats vond. De Middel burgse wethouder mevr. Boersma-Smitskamp loofde dit initiatief voor een strukturele ver betering van het voedselvraagstuk in de Derde Wereld als een "on- gelofelijke stap vooruit". Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 517, 4330 KA MID DELBURG, tel01180 - 81000. Wo. 23 dec, t/m di. 29 dec. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Vr. 9.30 en 14 uur: ds. J. Baaijens. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. A..I. Gunst, 14 uur: lecsdienst. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Vr. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. W. Verhoeks. Za. 9.30 uur: ds. W. Verhoeks. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. W. Verhoeks. Zondagsschool 'Sa muël". Ned. Hervormde Kerk. Za. 14.30 uur: Kerst viering; BIGGEKERKE: Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Do. 23 uur: Kerstnachtdienst. Voorg. dhr. van Westen uit Bors- sele. Medewerking van hervormde Cantorij uit Koude- kerke. Vr. 9 uur: mevr. Köther m.m.v. het kerkkoor 15 uur: kerstfeest van de Zondagschool. Zo. 10.15 uur: ds. van Bork uit Vlissingen. DOMBURG: Gereformeerde Kerk. Noordstraat 13. Zo. 10 uur: ds. W.J. Dijk uit Harderwijk, 19 uur: ds. A.W. Mol. Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Vr. 10.00 uur. Eindelijk is het dan zover! En dan in 1 uur vastgelegd voor opa en oma, de hele familie én het nageslacht. De tederste foto's worden door onze specialisten met geavanceerde apparatuur afgedrukt op Kodak papier zodat u er later nog steeds met plezier naar zult kijken. EnU betaalt alleen de foto's die goed zijn. Vraagt U naar onze folder. Kwaliteit Snelheid Advies Service Kijkshop, Lange Viele, Middelburg Dansante werkvormen - Dan sen in het kinderwerk staat cen traal op een bijeenkomst van de provinciale Hervormde Jeugd raad Zeeland op dinsdag 19 ja nuari. Tijdens de kennismakings avond worden symbolen, rituelen en emoties bij verhalen in bewe ging gezet. Er is een trainster voor dit werk aangetrokken. De bij eenkomst vindt plaats in de Westerkerk aan de Westwal in Goes en begint om 20.00 uur. Actie Klarenbek LTS - De leer lingen van de Klarenbeek LTS uit Middelburg hebben bij een aktie voor een school voor beroepson derwijs op Midden-Java zesdui zend gulden ingezameld. Het geld is bestemd voor een school in Pe- dan waar onder gebrekkige om standigheden onderwijs wordt ge geven. Het bedrag wordt besteed aan gereedschap. Papegaaistraat 9-11 Goes 01100-28231 Uw hoeden- en bontspecialist kunt overtrekken op triplex en kunt uitzagen. Metalen beugels etc. worden gebogen van messing draad en aan elkaar gesoldeerd of met epoxy aan elkaar gelijmd. Aan de lange middenboom wor den 2 paarden ingespannen. In formatie hierover en over andere onderdelen, zoals prefab wielen en messing lampen, vindt u op de tekening. De tekening kunt u bestellen door 12,50 over te ma ken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, onder ver melding van tekening nr. 5537. FVL/ZVA. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekening per omgaande toegestuurd. Dit model van een vierwielig rij tuig uit de vorige eeuw is ca. 9 cm hoog bij 11 cm breed; de lengte is ca. 22 cm tot voorkant bok. De wagen is er één uit onze serie mo delwagens op schaal 1:20 die wij zó ontworpen hebben dat ze een natuurgetrouw en fraai eindresul taat geven en gemakkelijk door iedereen te maken zijn. De Lan dauer is een ideaal werkstuk voor de vrije uurtjes en ook als u nog nooit iets gemaakt hebt dan zult u zien dat u met de duidelijke, stap- voor-stap, tekening vanzelf tot een goed resultaat komt. Evenals bij onze andere modellen, is het rijtuig geheel op ware grootte ge tekend zodat u de onderdelen zó GAPINGF.: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Do. 22.30 uur: ds. C.H.B. Weijs en ds. van Bork, Kerstnacht dienst. Vr. 10.30 uur: ds. C.H.B. Weijs. Zo. 10 uur: kand. D. Westerneng uit St. Laurens, 14.30 uur: ds. J. Noord- hof, gez. dienst H/G in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Do. 20.30 uur: ds. J.W. Glashouwer uit Vlissingen, Kerstnachtdienst in Herv. Kerk. Vr. 9 en 10.30 uur: ds. A. Jobsen, gez. diensten in Herv. Kerk. Zo. 10 en 14.30 uur: mevr. drs. H.M. Vroom-Jobse uit Bilthoven. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Vr. 20.30 uur: ds. Glas- housver, Kerstavonddienst gez. in Herv. Kerk. Do. 9 en 10.30 uur: ds. Jobsen, gez. diensten in Herv. Kerk. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen. IIOOGELANDE: Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Do. 24 uur: Kerstnachtdienst. KI.EVF.RSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Vr. 9.30 uur: ds. Geers uit Middelburg. Zo. 9.30 uur: mevr. Spaans uit Westkapelle. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Vr. 9.30 uur: ds. W.J. Dijk. Zo. 9.30 uur: ds. M.J. de Jong, 17 uur ds. L.Th. Witkamp, gez. diensten in Geref. Kerk. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Do. 19.30 uur: H.A. Ds. M.J. de Jong, 22.30 uur: Kerstnachtdienst, ds. M.J. de Jong. Vr. 10 uur: ds. M.J. de Jong. Zo. 9.30 uur: ds. M.J. de Jong, Geref. Kerk. MEI.ISKERKF.: Gereformeerde Gemeente. Valken- burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Do. 23 uur: Kerstnachtdienst, voorganger de heer Jorritsma m.m.v. soliste Vr. 10.15 uur: mevr. Köther. Zo. 9 uur: ds. van Bork uit Vlissingen m.m.v. kerkkoor Biggekerke. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Do. 23 uur: dhr. A. van Westen uit Borssele, Kerstnachtdienst, gez. in herv. kerk. Vr. 10 uur: ds. J. Ytsema uit Middelburg. Zo. 10 uur: mevr. drs. H. Burema-Kamphuis uit Heinkenszand, 14.30 uur: dhr. P.A. Trimpe uit Middelburg. MIDDELBURG: Baha'l Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Vr. 11 uur: ds. Postma. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Do. 10 uur: br. Lok. Zo. 10 uur: br. Kruit. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Ar- meniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: lees- dienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, do. 22 uur: ds. O. Elseman en ds. L.J.G. 1J- kel, Sow-dienst. Vr. 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. Zo. 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. C. Meijer te Heesch. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, vr. 14.30 uur: dienst met en voor verstandelijk gehandicapten. Hofpleinkerk, Hofplein, vr. 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 16 uur: Gemeente Kerstfeest. Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij te Vlissingen, 14.30 uur: ds. L. Th. Witkamp te Se rooskerke. Oost kerk. Oostkerkplein, do. 22 uur: ds. J.H. Meijer en ds. M. de Boer, Sow-dienst. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, do. 22.45 uur: ds. D.W. Don- dorp en ds. J. Dubbink, Sow-dienst. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, do. 22.30 uur: ds. P. Paulus, Sow-dienst. Vr. 9.15 uur: Kerstmorgen, samen zang, 9.30 uur: ds. P. Paulus. Zo. 9.30 uur: ds. C. Meijer, Sow-dienst. Thomaskapel, Vrijlandstraat, zo. 17 uur: ds. D.W. Don- dorp, Sow-dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), Klein Vlaanderen 75. Vr. en zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.B.K. de Vries. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk, Groenmark, do. 22.45 uur: Kerstnachtdienst, ds. J. Dubbink en ds. D.W. Dondorp. Vr. 10 uur: ds. J. Dubbink m.m.v. jeugband Onda. Zo. 10 uur: mevr. ds. J. v.d. Putte uit Amsterdam. Koorkerk, Koorkerkhof, do. 22.45 uur: Kerstnacht dienst ds. K. Hendrikse m.m.v. cantorij. Vr. 10 uur: ds. D. Hendrikse-Spierings m.m.v. Hervormd kerkkoor Middelburg. Zo. geen dienst. Oostkerk, Oostkerkhof, do. 22 uur: ds. M. de Boer en ds. J.H. Meijer, Kerstnachtdienst. Vr. 10 uur: ds. M. de Boer. Zo. 10 uur: ds. M. de Boer. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19. Zo. 19 uur: mevr. ds. J. v.d. Putte. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, do. 22 uur: ds. O. Elseman en ds. L.J.G. IJkel, Sow-dienst m.m.v. Ont moetingskoor Moria. Zo. 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, sow- dienst. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, vr. 10 uur: ds. O. Elseman m.m.v. Vlissings Jongerenkoor, 17 uur: ds. T. Ouwerkerk uit Ridderkerk. Zo 17 uur: ds. J.A. de Koeijer uit Wilnis. Thomaskapel, Vrijlandstraat, vr. 10 uur: ds. J. Lukasse m.m.v. het Middelburgs Jongerenkoor. Zo. 17 uur: ds. D.W. Dondorp, Sow-dienst. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, do. 22.30 uur: ds. P. Paulus, Sow, Kerstnachtdienst. Zo. 9.30 uur: ds. C. Meijer, Sow-dienst. Jongerenviering. R.K. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat. Za. 10 uur. Thema: "Kerstmis voor alledag", o.l.v. pastoor G. Rosenberg m.m.v. het parochieel jonge renkoor My Way en het jongerenkoor 'Goes'. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C.E. v.d. Ploeg, Kerst dienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Do. 22.30 uur: Kerst dienst o.l.v. kolonel J. Heijnsdijk, 24 tot 0.45 uur: Kerst liederen zingen op straat, iedereen mag meezingen. Zo. 10 uur: samenkomst o.l.v. luitenante Puttenstein en luite nante M. Kruithof. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Vr. 23 uur: ds. Buissing m.m.v. koor o.l.v. Van Winkelhof. Zo. 10 uur: ds. Buissing. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel huisstraat 19. Vr. 10 uur: Kerstsamenkomst. Zo. 9.30 uur: dhr. Huisman, 17 uur: dhr. Riemens. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koof kerkhof. Do. 22.45 uur: Kerstnachtdienst ds. K. Hen drikse. Vr. 10 uur: ds. D. Hendrikse-Spierings. Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, do. 24 uur, vr. 10 uur, za. 10 uur: jongeren koren Middelburg en Goes, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, do. 18.30 uur: gezins- dienst, 20.30 uur: Nachtmis, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallone). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: pasteur R.F. de Gras. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Do. 9.30 uur: Kerstviering br. C. v.d. Zanden. Zo. 9.30 uur: samenkomst. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Vr. 11 uur: dhr. Jorritsma m.m.v. Nieuwlands dames- koor. Zo. 11 uur: ds. J. Lukasse. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Vr. 10 uur: ds. M.V.J. de Craene te Mid delburg. Zo. 10 uur: ds. P. Wulffraat te Hoogerheide - viering H. Avondmaal, kindernevendienst jongste en oudste groep, 17 uur: ds. M. de Boer te Middelburg - voortz. H.A./dankz. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Vr. 9.30 uur: dhr. Jorritsma. Zo. 9.30 uur: ds. J. Lukasse. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Do. 23 uur: ds. L. Th. Witkamp, gez. Kerst nachtdienst in de Ned. Herv. Kerk. Vr. 10 uur: ds. L. Th. Witkamp, 19 uur: ds. G. de Lang. Zo. 10 uur: ds. L. Th. Witkamp, 17 uur: ds. L.J. IJkel uit Middelburg. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Do. 22.30 uur: kand. D. Westerneng. Vr. 10 uur: ds. E. de Boer-Hessel. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer-Hessel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Vr. 22.30 uur: Kerstnachtdienst in de Ned. Hervormde Kerk, kand. D. Westerneng. Do. 10 uur: kand. D. Westerneng. Zo. 10 en 17 uur: ds. J.H. Meyer uit Middelburg. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Kanaalstraat, vr. 23 uur: ds. P. Melse, do. 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk, zo. 9.30 uur: ds. P. Melse. Oranjeplein, vr. 19 uur: Kerstfeest kinderkerk, do. 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren, zo. 9.30 uur: ds. D. Hiensch uit Kloetinge. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Don- gestraat 1, zo. 19 uur: dhr. Jorritsma. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, do. 10 uur: ds. Joosse en past. v.d. Riet, zo. 10 uur: ds. van Ruitenberg. Rooms Katholieke Kerk. Martinuskerk, Kerklaan 19, do. 18.30 uur: herdertjesmis, 22 uur: parochiekoor, vr. 10 uur: parochiekoor. Zo. 10 uur. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Vr. 22.30 uur: ds. C.H.B. Weijs en ds. van Bork, Kerstnachtdienst. Do. 9 uur: ds. C.H.B. Weijs, 16 uur: kinderkerstfeest Ned. Herv. Kerk. Zo. 10 uur: ds. A.J. v.d. Schaft uit Wol- phaartsdijk, 14.30 uur: ds. J. Noordhof, gez. dienst te Gapinge. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Do. 22.30 uur: Kerstnachtdienst, ds. C.H.B. Weijs en ds. van Bork. Vr. 11 uur: ds. Geers uit Middelburg. Zo. 11 uur: mevr. Spaans uit Westkapelle. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Vr. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Holy Communion. Zo. 10.30 uur: Holy Com munion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg I. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Do. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Do. 19.30 uur: ds. Postema, Kerstavonddienst. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Do. 10 uur: ds. C.F.H. van Tuyll uit Serooskerken. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Do. 9.30 uur: ds. G. Zomer, 16.30 uur: ds. L. Moes. Zo. 9.30 en 16.30 uur: leesdienst. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Evange lisch Lutherse Kerk, Walstraat 23. Zo. 10 uur: ds. de Boer, H.A. St. Jacobskerk, Oude Markt, do. 23 uur; ds. de Boer, vr. 10 uur: ds. de Boer, zo. 9.30 uur: ds. Makkinga. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, vr. 10 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, vr. 10 uur: ds. Glas houwer, zo. 9.30 uur: dhr. Jorritsma, 17 uur: ds. De Boer. Open Hof Alexander Gogelweg 57, do. 19.30 uur: ds. Kalksma H.A., vr. 9.30 uur: ds. Kalsma, zo. 9.30 uur: ds. Dondorp, 17 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, do. 23 uur: ds. de Nooij, vr. 9.30 uur: ds. de Nooij, zo. 9.30 uur: mw. Köther-Middelhoek. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Federatieve gereformeerde /hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Vr. 23 uur: Kerstnachtdienst, ds. de Nooij. Do. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij. Zo. 9.30 uur: mevr. Köther-Middelhoek. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Do. 23 uur: Kerstnachtdienst, vr. 10.30 uur: Kerstwijding. Zo. 10 uur: Samenkomst en 19 uur: Avondsamenkomst vervalt. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Do. 10 uur: ds. P. Joosse en past. v.d. Riet. Zo. 10 uur: ds. van Ruitenberg. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, do. 21.30 uur: eigen zanggroep, vr. 11 uur, zo. 11 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), do. 21 uur: dameskoor, 23 uur: Lambertuskoor, vr. 9.30 uur: jeugd koor, za. 19 uur: dameskoor, zo. 9.30 uur: jeugdkoor. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Bcréa, Wester- baan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Vr. 22.45 uur: Kerstnachtdienst, ds. Spaans. Do. 10 uur: ds. Spaans. Zo. 9.30 uur: ds. Mol. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibrordusplein 2. Do. 23 uur: ds. P.G. Vellekoop m.m.v. cantorij en blazers. Vr. 9.30 uur: ds. P.G. Velle koop, Kerstfeest zondagsschool aanvang 16.30 uur. Zo. 9.30 uur: ds. P.G. Vellekoop. Wo. 23 dec, t/m di. 29 dec.. HUISARTSEN MIDDELBURG: donderdag 18 uur tot vrijdag 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830, zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buitendijk, Noordweg 353, tel. 12460, zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder af spraak). VLISSINGEN: vrijdag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Kloosstraat 1, tel. 68021, zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017, zondag tot 24 uur: F. v.d. Berg, Glessenburg 12, tel. 65253. Visites aanvragen voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: vrijdag tot zaterdag 12 uur: M.M.L. Pennings, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Zaterdag van 12 uur tot en met zondag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE. GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE ROOSKERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: vrijdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKERKE: donderdag 18.00 uur tot zaterdag 12.00 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westka pelle, tel. 01187-1234. Zaterdag vanaf 12 uur tot en met zondag: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Kou- dekerke, tel. 01185-1231. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: het hele kerst weekend: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: vrijdag en zaterdag: R.J. v.d. Moer, Pres. Rooseveltlaan 48, Vlis singen, tel. 01184-19086. Zondag: D. Ruissen, Ka naalstraat 91, Souburg, tel. 01184-61347. Maandag: G.H.P.J. Miljoen, Eemstraat 3, Souburg, tel. 01184-61530. Dinsdag: A.D. de Stigter, van Borselelaan 38, Veere, tl. 01181-830. APOTHEKEN MIDDELBURG: van woensdag tot zaterdag 24 uur: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. Zaterdag vanaf 24 uur tot vrijdag 1 januari 24 uur: Stromenwijk-'t Zand, Maasstraat 56, tel. 35565. VLISSINGEN: van woensdag tot zaterdag 24 uur: Sou burg, C. van Perestraat 1, tel. 61593. Vanaf zondag tot 1 januari 24 uur: Papegaaienburg, F>apegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mw. Klompe, Doornenburg 91, tel. 71140. MIDDELBURG: Mw. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. Ingaande vr. 18 uur tot zo. 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) vrijdag en zaterdag: dhr. A. Ruys te Middelburg, tel. 01180-13118. Zondag: mw. Th. J. Driehuis-van Hasselen te Vlissingen, tel. 01184-66548. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG en ARNE MUIDEN: tel: 01180 - 14366, avonddienst van 17.30 - 22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE. GAPINGE, VROUWENPOLDER. ZAND DIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187 - 2333. ALGEMEEN KRIS1S OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH SE ROOSKERKE. Dag en nacht voor opname en aanmel ding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel: 01189 - 1302. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dagen nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. A1DS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienstdoende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 13