informatiepagina van de gemeente viissingen Niet de 31ste, noch de 24ste maar: morgen Nieuwe stoplichten Paul Krugerstraat/ Scheldestraat I I Afrika- de Toekomst- Nu I Wat een berg! Istapels, rijen VLISSINGEN MILIEUBEWUST Vergadering gemeenteraad Vergaderingen commissies Het kernwinkelgebied en het verkeer MAG HET IETSJE MIND IR ZIJN? DE VLISSINGER Woensdag 16 december 1987 \i e u Agenda Uit, ook in het Vestzaktheater Voorkeur voor de bus Stadsvernieuwings fonds MTS Wijziging vergaderschema Vragen? Aktiekranten in informatiehoeken Dit chemisch afval komt in elk geval niét op de stortplaats Milieu-actieplan Inleveren Depot voor alle stoffen Batterijen Afgewerkte motorolie kunt u bij elke garage inleveren. Dat geldt ook voor smeerolie en oliefilters. Foto-chemicaliën Verfprodukten Oude medicijnen Even bijpraten met wethouder Meijers Nieuwsbrief voor bedrijven Koopavonden Kijk uit met vuurwerk IN DEN BLAUW GERUITEN KI redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis viissingen. telefoon 01 184-87000. toestel 333. 335 en 337. Volgende week donderdag is het Kerstavond, precies de week daarna wordt de jaarwis seling gevierd. Daarom verga dert de gemeenteraad mor gen, donderdag de 17de, al. De plaats: het stadhuis. De aanvangstijd: 19.30 uur. Wat er morgen besproken gaat worden? Dat is en blijft meestal moeilijk te voorspellen. In aan merking komen in ieder geval de voorstellen van burgemeester en wethouders. In het tweede deel van dit artikel zijn ze op een rijtje gezet. Mogelijk zien de raadsleden ook redenen om één (of meer) ingekomen stuk(ken) aan de orde te stellen. Een lijst daarvan vindt u niet in dit artikel terug. Wél zit een overzicht van deze stukken bij de agenda en de complete set voorstellen, die ter inzage liggen in de informa- tiehoeken. Een van die "hoe ken" is ondergebracht bij het Stafbureau voorlichting en in spraak in het stadhuis. Daar kan men ook vragen om de 'achter liggende' stukken. Dat zijn de nota's, berekeningen, tekenin gen en andere papieren die bij de voorstellen horen én ter inza ge liggen voor de raadsleden. De agenda voor de raadsverga dering van morgenavond ziet er als volgt uit: Opening Goedkeuring van de notulen van de raadsvergaderingen van 17, 18- en 20 november 1987. Mededelingen Over te leggen stukken Te behandelen voorstellen 0-1 Vacature commissie van be heer Zeemans- en Vissersbeurs. 0-2 Benoeming lid raad van be heer N.V. Sportfondsenbad- Vlissingen. 0-3 Wijziging Algemene Salaris verordening. 0-4 Verlenen krediet voor het in stellen van een organisatie onderzoek. 2-1 Krediet voor analyse en uit werking aanpassing ver- keersstructuur binnenstad. 2-2 Krediet vervanging ver keersregelautomaat kruispunt Paul Krugerstraat/Schel- destraat. 2-3 Krediet aanschaf materieel Dienst Openbare Werken, afde ling bouwzaken (onderhoud). 3-1 Wijziging verordening marktgelden (verhoging ta rieven). 3-2 Krediet opstellen ruimtelijk- economisch plan binnenstad. 4-1 Benoeming lid bestuurs commissie gemeentelijke scho lengemeenschap voor Middel baar Dienstverlenings- en Ge zondheidszorg Onderwijs (MDGO). 4-2 Benoeming plaatsvervan gend lid bestuurscommissie ge meentelijke Middelbaar Techni sche School. 4-3 Subsidiëring Begeleidings centrum Gereformeerd School onderwijs voor 1988. 4-4 Nieuwe opzet vervoer leer lingen van 'De Windhoek'. 4-5 Principiële medewerking als bedoeld in artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs (herstel hekwerk Graaf Jan van Nassau- school). 4-6 Verzoek partiële medewer king ex art. 74 Wet op het Basis onderwijs voor het verrichten van werkzaamheden aan pla fonds van de Louise de Coligny- school. 4-7 Krediet verbouwing ge meentelijke scholengemeen schap voor MDGO. 5-1 Krediet aanbrengen tocht- puien Stedelijk Museum. 5-2 Garantie geldlening rui tersportvereniging 'De Schel- destad'. 5-3 Goedkeuring tariefsverho ging N.V. Sportfondsenbad Viis singen per 1 januari 1988. 6-1 Samenwerking op het ge bied van bijzondere controle ter uitvoering van sociale zeker heidswetten. 6-2 Eenmalige bijdrage aan de Algemene Stichting Maatschap pelijke Dienstverlening en Ge zondheidszorg Viissingen en omgeving. 7-1 Vaststelling nieuwe destruc tieverordening. 7-2 Goedkeuring exploitatiere kening 1986 en vaststelling sub sidie 1986 Stichting Huiskamer project voor druggebruikers (HKPD). 7-3 Goedkeuring exploitatie begroting 1988 stichting HKPD. 7-4 Krediet beheersmaatregelen bodemverontreiniging terrein Ned Pam.- 8-1 Beroep tegen weigering bouwvergunning De Stoppe- laarstraat 2. 8-2 Vervallen. 8-3 Aankoop Vrouwestraat 35-37. Verkoop grond aan Her- mesweg. 8-4 Gedeeltelijke kwijtschelding verliés gemeentegarantie. 8-5 Verbetering huurwoningen. 8-6 Stadsvernieuwingsfonds 1987 - wijziging middelenver deling. 8-7 Subsidieverordening stads vernieuwing - hoofdstuk be drijven. 8-8 Subsidieverordening Stads vernieuwing - particuliere wo ningverbetering. 8-9 Voorbereidingsbesluit ten behoeve van hotelbouw binnen bestemmingsplan 'Boulevard'. 8-10 Voorbereidingsbesluit Spuistraat, gedeelte Spuistraat. 8-11 Krediet bouw- en woonrijp- maken Rosenburg, eerste fase (tweede gedeelte). 9-1 Vaststelling begrotingswijzi gingen 1987. Rondvraag Sluiting (Foto: Ruben Oreel). De stoplichten bij de kruising van de Paul Krugerstraat met de Scheldestraat zijn nodig aan vervanging toe. De bestaande ver keerslichten en het bijbehorende regeltoestel dateren van 1966 en zijn sterk verouderd. Burgemeester en wethouders vragen de gemeenteraad deze stoplichten te mogen vervangen en hier voor f 140.000,— uit te trekken. Martijn van den Hoek. Weinig klassieke pianisten hebben de laatste jaren zoveel furore gemaakt als deze (oud-)Rotterdam- mer. Zo mocht hij vorig jaar de eerste prijs in het Frans Liszt Pia noconcours in ontvangst nemen. Gevolgd door, begin dit jaar, de Nederlandse Muziekprijs. En, daarvoor en daarna, viel hem vrijwel wekelijks in binnen- en buitenland langdurig applaus ten deel. Kortom, het is niet zomaar een pianist die zondag in het Vest zaktheater de toetsen van de vleugel zal beroeren. Martijn van den Hoek brengt er die mid dag werken van Scarlatti, Van Beethoven en Mussorgsky ten gehore. Zijn optreden begint om 16.00 uur. Wie dit concert bij wil wonen doet er goed aan niet te lang te wachten om kaartjes te kopen. Dat kan bij de VVV aan de Nieu- wendijk 15. De kosten: f 12,50 voor volwassenen; f 10,00 voor de houders van een Pas 65 of een CJP; f 3,50 voor kinderen tot en met 12 jaar. De huidige stoplichten hebben een zogenaamde starre rege ling. Dat wil zeggen dat groen en rood licht volgens een vast programma verspringen onaf hankelijk van het verkeersaan bod. Het is de bedoeling de in stallatie te vervangen door stop lichten die verkeersafhankelijk werken. Dat wil zeggen dat groen licht afhankelijk is van het verkeersaanbod op een van de toeleidende wegen naar het kruispunt. Dit werkt met "lus sen" die daarvoor in het wegdek worden aangebracht. Het kruispunt zal daarmee meer ver keer kunnen "verwerken". Bur gemeester en wethouders vin den dat belangrijk in verband met de bereikbaarheid van de binnenstad. Op het kruispunt passeren ook dagelijks vele bussen van de busmaatschappij Zuid-West- Nederland (ZWN). Onderzoek heeft uitgewezen dat nu juist dit kruispunt een bron van vertra ging vormt voor de bus. Daarom zal bij de nieuwe stoplichten nog een speciale voorziening wor den aangebracht waarmee de bus een voorkeursbehandeling krijgt. Die voorziening bestaat uit electronica in het wegdek in samenhang met een zendertje in de bus waarmee de bus "groen krijgt". De totale installatie kost f 140.000,—. In het investe ringsoverzicht voor 1987 is hier voor echter maar f 125.000,— opgenomen. Omdat een goede verkeersafwikkeling op dit kruispunt van groot belang voor de binnenstad is, stellen burge meester en wethouders de raad voor het resterende bedrag van f 15.000,— ten laste te brengen van de post woonbuurtaanpas sing en herinrichting winkelge bieden van het Stadsvernieu wingsfonds voor dit jaar. (foto: Ruben Oreel) Tientallen stapeltjes met fol ders liggen er. Zoals die over de aktie Afrika Nü, waarover op deze pagina een stukje staat. Maar er staan ook wat rijen ordners. Daarin zitten bij voorbeeld de agenda en ande re stukken voor de raadsver gadering van morgen. Het hoofdartikel op deze pagina gaat daarover. Zowel die folder als de raadsstukken kunnen de reden vormen voor een bezoekje aan een (van de vijf) gemeentelijke informatiehoeken. Waar u dan - wie weet - nog wel meer van uw gading aantreft. Op de onderstaande adressen kunt u ze vinden, die informatie- hoeken: de openbare bibliotheek (Lange Zelke 91), geopend De vergadering van de com missie Sportbelangen gaat vanavond niet door. Dit, in te genstelling tot wat overige week op deze pagina werd gemeld. Een vergadering die vanavond wél doorgaat is die van de bestuurscommissie voor de Mid delbaar Technische School. De ze openbare bijeenkomst wordt gehouden in het schoolgebouw (Marconiweg 1). De aanvang is om 20.00 uur. Nadere informatie over de agenda en te bespreken onderwerpen is vanmiddag nog verkrijgbaar bij de secretaris van de commissie. Zijn telefoonnum mer is 87271. Op de gemeentelijke informatie pagina in 'De Vlissinger' van 25 november stond een schema met de vergaderdata van raad en commissies. Inmiddels heeft de commissie welzijn besloten twee vergaderingen een week te verplaatsen. De commissie komt nu in februari op maandag de 8ste bijeen en in oktober op maandag de 10de. op. maandag van 13.30- tot 20.00 uur, overige werkda gen van 10.00- tot 20.00 uur en zaterdags van 10.00- tot 12.30 uur; het wijkcentrum 'Midden hof' (Kanaalstraat 64, Oost- Souburg), geopend op maan dag en dinsdag van 9.30- tot 12.00 uur, donderdag van 13.30- tot 16.30 uur en van 19.30- tot 21.00 uur; het wijkcentrum 'Open Hof' (Alexander Gogelweg 59), geopend op maandag tot en met vrijdag 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur; het buurthuis 'Aldegonde' (Westerzicht 386), geopend op onregelmatige tijden. Vooraf bellen met de mede werkers van het buurthuis kan zinvol zijn (tel.nr. 66318). het stadhuis (begane grond, vrijwel direct na de hoofdin gang bij het Stafbureau voor lichting en inspraak), ge opend op maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. Het kan wel eens zijn dat u in de informatiehoek niet vindt wat u zoekt. Neemt u in dat ge val even telefonisch contact op met het Stafbureau voor lichting en inspraak. De mede werkers daarvan helpen er graag voor zorgen dat het ge vraagd informatiemateriaal bij u 'in de bus' komt. De voor lichters zijn telefonisch be reikbaar via de nummers 87335, 87337 en 87333. Loop ze niet voorbij, de collectebussen in de Vlissingse en Souburgse winkels. Open de porte monnee, zoals dat bij velen deze weken al zo vaak gebeurt. Waarom? Omdat binnen enkele maanden miljoenen mensen in Afrika weer met de hongerdood worden be dreigd. Zoals er in 1984/1985 een miljoen doden vielen, een miljoen keer een drama. Nu kan zo'n ramp nog voor een belangrijk deel worden voorkomen. Daarom de actie, Afrika Nu. Negen (inter)nationale organisa ties, die ook de vorige keer bij de hulpacties betrokken waren, hebben hun krachten gebun deld. Deze week moet het ge beuren. Op radio en televisie wordt er met, de regelmaat, vdn de klok, aandacht gegeven (lees aandacht aan gegeven). Boven dien hebben die organisaties (waaronder Rode Kruis, Terre des Hommes en Unicef) samen een krant uitgegeven. In deze krant kunt u lezen waarom de actie, Afrika Nu, nodig is. Want weliswaar zijn er sinds de vorige acties projecten opgezet met als doel de mensen daar zelf voed sel te laten verbouwen. Die kun nen echter niet binnen de kortste keren grootscheeps, vruchten afwerpen, zeker niet als zich daar de zoveelste na tuurramp of (burger)oorlog voor doetin Viissingen is de krant onder meer verkrijgbaar in de gemeentelijke informatiehoe ken. Elders op deze pagina staat waar u die informatiehoe- NATIONALE AKTIE ken kunt vinden. Zijn de kranten daar op, dan kunt u er uiteraard ook opvragen via het bureau voorlichting van de gemeente (stadhuis, telefoonnummer 87335). In de krant worden enkele hand reikingen gedaan hoe men op de actie kan inspelen. Bijvoor beeld door: een bijdrage op gironummer Verwacht wordt dat de nieuwe winkelbebouwing in het kernwin kelgebied in 1989/1990 gereed zal zijn. Met alleen de bouw en verbetering van panden in dat gebied (en de omgeving daarvan) is het project nog niet af. Ook de bereikbaarheid is een onder werp dat aandacht verdient. n Haag De gemeenteraad onderkende dat al bij de vaststelling van de 'Nota Binnenstad'. In die nota werd (en wordt) de versnelde aanleg bepleit van een nieuwe weg, die de binnenstad moet gaan ontsluiten. Deze weg moet de Koudekerksweg met de Ke nau Hasselaarstraat gaan ver binden. Een standpunt, dat bij de behandeling van de begro ting voor 1988 nog eens door de raad werd onderstreept. Een meerderheid stelde zich toen achter de reservering van f 1,5 miljoen voor die weg. De aanleg daarvan kan echter niet los worden gezien van de gang van het verkeer in omlig gende straten. Ook de Bad huisstraat, Scheldestraat, Aagje Dekenstraat en Coosje Bus- kenstraat zullen aangepast moeten worden. Dat houdt heel wat in. Daarom willen burge meester en wethouders aan een op dit terrein gespecialiseerd bedrijf (Grontmij) vragen de plannen van de gemeente op dit punt 'door te lichten'. Daarbij zal het bureau ook worden verzocht de verschillende mogelijkheden voor een beleid op het onder deel 'parkeren' op een rijtje te zetten. Morgen, donderdag, buigt de gemeenteraad zich over een voorstel om voor dat onderzoek f 47.400,— uit te trekken. Het college wil vaart zetten achter de aanleg van de nieu we binnenstadsontsluiting en de aanpassing van de andere straten. Daarom willen b. en w. ook het opstellen van de daarvoor benodigde uitvoe ringsplannen opdragen aan de Grontmij. Zij vragen de raad om daarvoor f 139.500,— be schikbaar te stellen. Binnen de begroting voor 1988 is voor beide uitgaven voldoende geld beschikbaar. 150 Kilo batterijen, 1.380 kilo verfresten, 75 kilo medicijnen en cosmetica, 150 kilo bestrij dingsmiddelen, 110 kilo fotochemicaliën, 750 liter afgewerkte motorolie, 31 oude accu's en nog eens 200 kilo diverse chemische stoffen. Dat is wat milieubewuste Vlissingers, Souburgers en Ritthemers vorige week inleverden bij de chemokar. 2.065 Kilo chemisch afval plus 31 accu's plus 750 liter afgewerkte motorolie in één week! Bij elkaar een berg chemisch afval die in elk ge val niet op de stortplaats terecht is gekomen, maar veilig en milieuvriendelijk is afgevoerd. Met de inzamelactie van vori ge week komt het totaal van het tot nu toe in 1987 door de afdeling Reiniging van de ge meente ingezamelde chemi sche afval op maar liefst 10.687 kilo. In 1986 was dit nog maar 4.140 kilo en in 1985 3.740 kilo. De inzamelactie van vorige week vloeit voort uit het milieu actieplan voor 1987. Echter ook in het milieu-actieplan voor 1988 is een inzamelactie van het zo genaamde klein chemisch afval opgenomen. Het loont daarom zeker de moeite om uw schade lijke stoffen apart van het overi ge huisvuil te bewaren. Het is de bedoeling dat de actie volgend jaar twee maal wordt gehouden. De chemokar kiest dan zijn standplaatsen één keer in het voorjaar, bijvoorbeeld in maart, en één keer in het najaar, bij voorbeeld in september. Tegen die tijd zal de actie weer ruim be kend worden gemaakt o.a. via een extra "editie" van deze pa gina en een huis-aan-huis te ver spreiden folder. U hoort er, ook volgend jaar, méér van! Hebt u nu chemisch afval en wilt u niet wachten totdat de chemo kar volgend jaar weer langs komt, dan kunt u deze rommel natuurlijk ook het hele jaar door kwijt. Voor de meest voorko mende soorten chemisch afval kan dat op de volgende ma nieren: Allereerst is er het gemeentelijk depot. Dat zit bij de afdeling Rei niging aan de Edisonweg 9 (bij de Keersluisbrug). U kunt er alle chemische afvalstoffen kwijt. Het is op werkdagen geopend van 07.30 - 11.30 uur en van 13.00 - 16.00 uur. Oude batterijen kunnen in de meeste winkels waar batterijen worden verkocht, worden inge leverd. Er zijn echter ook veel scholen en bedrijven die hier voor speciale batterijcontainers hebben staan. De meeste fotozaken hebben aparte reservoirs voor niet meer bruikbare fotochemicaliën ontwikkelaar en fixeer. als AF MILIEU ACTIE '87 PLAN Een beetje milieubewuste win kelier zal oude verfresten en - produkten van u innemen. Neem daarom uw restanten ge woon mee als u verf gaat kopen. Oude medicijnen kunnen bij elke apotheek worden inge leverd. (foto: Ruben Oreel) 555 over te maken, in plaats van het te verknallen aan vuurwerk, een serie kerststukjes en/of kerststukjes te maken en die verkopen Het landelijk secretariaat van Af rika Nu is gevestigd in Utrecht. Via het volgende telefoonnum mer kunt u affiches en actie kranten bestellen: (030) 716816. De verdere ontwikkeling van de binnenstad vraagt, het is op de ze plaats al eerder gesteld, een zorgvuldige aanpak. In dat licht kan ook het voorstel worden ge zien, dat burgemeester en wet houders aan de raad hebben ge daan. Een voorstel om een kre diet beschikbaar te stellen voor het opstellen van een ruimtelijk- economisch plan. Een belangrijk rapport, omdat we daarmee die nen te komen tot een juiste invul ling van de plannen voor de 'kop' van de Walstraat en het Arse- naalgebied. Bij die invulling zal dan met name gekeken worden naar een goede, evenwichtige verdeling van branches. Het rap port kan tevens gaan dienen als één van de 'instrumenten' bij de uitvoering van de Subsidieveror dening stadsvernieuwing, in het bijzonder het hoofdstuk bedrij ven. Als de raad met het voorstel akkoord gaat, zal aan het Cen traal Instituut Midden- en Klein bedrijf worden gevraagd het rap port op te stellen. Dit CIMK, een onafhankelijk bureau, heeft in dertijd ook het rapport Vlissingen-centrum opgesteld. Ik heb dan ook alle vertrouwen in een objectieve advisering! Inmiddels is ook de tweede 'Nieuwsbrief voor de bedrijven' bij Vlissingse ondernemers in de bus gevallen. De kans is klein, maar mocht u er geen hebben ontvangen: vraag hem dan even aan bij het bureau Economische Zaken in het stadhuis. Bij de nieuwsbrief waren overigens ver schillende folders gevoegd. Eén daarvan is de recent uitgegeven folder 'Plaats voor ondernemers in bedrijvig Viissingen'. Daarin is aangegeven wat zoal de moge lijkheden zijn voor bedrijfsvesti ging in Viissingen. De andere folders gaan over de Jeugd Ontplooiings Banen, - kortweg het JOB-plan, en de an der over de Wet Vermeend Moor. Waarom we dat als gemeente gedaan hebben? Omdat we me nen dat het een goede zaak is langdurig werklozen aan werker varing te helpen, in dit geval via aanzienlijke subsidies. Daarvan moet, als het enigzins mogelijk is, gebruik worden gemaakt! December is voor vele onderne mers, zeker de middenstanders, een drukke maand. Ook al omdat er, direct voor de feestdagen, ex tra koopavonden zijn. Zo kunt u volgende week maandag, dins dag én woensdag ook 's avonds uw inkopen gaan doen, of dat nu in Souburg of Viissingen is. Een wat zakelijke mededeling, waar ik graag de aanbeveling aan toe voeg: maak er gebruik van! Eigenlijk zou iedere Vlissinger op z'n minst toch eens in de eigen stad moeten gaan kijken. Met als prettige bijkomstigheid dat, als U in de binnenstad komt, u ook de nieuwe sierverlichting in de Walstraat in ogenschouw kan nemen. Op dit moment wordt er landelijk weer een actie gevoerd, die ons oproept uit te kijken met het af steken van vuurwerk. Dat lijkt overtrokken, maar dat is niet zo. Ook Vlissingers kunnen zich daar wat van aantrekken. Want in Viissingen hebben zich de af gelopen jaren ongelukken met vuurwerk voorgedaan. Het kan mede daarom naar mijn mening niet genoeg gezegd worden: -volg de veiligheidsvoorschriften nauwkeurig op: -steek aleen in de oudejaars nacht (vanaf 22.00 uur) vuurwerk af; -hou vuurwerk nooit in de hand als de lont eenmaal brandt en ga er dan zeker ook niet mee gooien. Als een ieder zich aan de - op zich eenvoudige - regels houdt kan het aantal ongelukken fors worden teruggebracht. Want vaak zijn ze echt niet nodig!

de Vlissinger | 1987 | | pagina 5