'Hoe internationaal is Walcheren' ssssss*®®* STRAKS nc KOGEL BIZARRE LEDERMODE krijgt je vriend Ergens anders. Woensdag 16 december 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg DE BESTE ONDER DE BETERE Kom kijken naar onze mooie cofletle vechtjassen en lammy coats. ZWARTE LAMMY LEDEREN COATS ROKKEN 10$,— vanaf 1698,— VROUWENDAG 1988 PARKEERGARAGE MET LIFT tyi/eeiceinuklieHbfan Met mensen zoals jij. Kerstloop - De Goese atletiek vereniging AV '56 en de voetbal vereniging Hansweertse Boys te kenen beide voor de organisatie van de kerstloop op zaterdag 19 december. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden die varië ren van twee tot en met tien kilo meter. Gestart wordt om 14 uur op het sportcomplex van de voet balclub uit Hansweert, waar ook kleed- en doucheruimte is. Racistische leuzen - Het 5 Mei Comité in Vlissingen heeft het college van b en w in zijn stad be dankt. In opdracht van het dage lijks bestuur van Vlissingen werden namelijk de racistische leuzen weggehaald uit de stad. En daarvoor heeft het comité veel waardering. Miniatuurautootjes - In café restaurant J. den Ronden in Ber gen op Zoom wordt zaterdag 19 december voor de tweede keer de internationale ruilbeurs gehouden voor miniatuurautootjes en blikspeelgoed. Tussen 10 en 15 uur kunnen liefhebbers er terecht. Wijziging Kruiswerk - De ope ningstijden van de magazijnen voor de uitleen van verpleegarti- kelen van de Kruisvereniging Vlis singen en Souburg veranderen met ingang van 1 januari aanstaande. De magazijnen aan de Lelienlaan in Vlissingen en de C. van Pe restraat in Oost-Souburg zijn voortaan op werkdagen tussen 10 en 12 uur en tussen 16 en 17 uur geopend. Adventszangdienst - In de Gasthuiskerk aan de Lange Delft in Middelburg is vrijdag 18 de cember een Adventszangdienst. Ds. H. van den Heuvel houdt een meditaite onder het thema 'Ze zeggen dat God liefde is'. De juni oren van de christelijke brassband ONDA onder leiding van Piet Baan verlenen medewerking. Ver der werken mee: W. Blankenburgh (zang), M. Blankenburgh (trom pet) en Piet Fey (orgel). De dienst begint om 20 uur. Kinderkerstbingo - Voor kinde ren van zeven tot twaalf jaar is za terdag 19 december een kerstbingo georganiseerd. De wijk vereniging Zuid in Middel burg houdt deze kinderkerstbingo in het Zuiderbaken en het begint om 14 uur. Dressuurwedstrijden - Nog tot en met zaterdag 19 december wordt in de manege Gerbran- dystraat in Vlissingen gestreden voor de wisseltrofee De Gouden Ruif. Het betreft dressuur wedstrijden van de ruitersportver- eniging De Scheldestad. Klaverjassen - Liefhebbers van klaverjassen kunnen donderdag 17 december terecht in Open Hof waar de klaverjasclub uit dit buurthuis haar kaartavond houdt. Het begint om half acht. Ook in De Schuur aan de Middelburg sestraat in Oost-Souburg wordt geklaverjast, namelijk op maan dag 21 december vanaf 19.30 uur. Vrouwenleerjaar - Taal, reken- vaardigheid en de positie van de vrouw in de samenleving vormen de hoofdvakken van een cursus die de Stichting Basiseducatie en Vorming- en Ontwikkelingswerk Middelburg gaat geven. Het hoe en waarom van deze cursus wordt uit de doeken gedaan tijdens een informatiebijeenkomst over dit 'vrouwenleerjaar' op donderdag 17 december in 't Pand aan de Kerksteeg in Middelburg en be gint om 19.30 uur. Dit vrouwen leerjaar omvat dertig wekelijkse bijeenkomsten. Volkskerstzang - De koninklij ke vereniging 'Uit het volk voor het volk' tekent andermaal voor de organisatie van de volkskerst zang op zaterdag 19 december in de Burgerzaal van het Middel burgse stadhuis. De muziekver eniging ONDA, de christelijke ge mengde zangvereniging De Lofstem en het Leger des Heils verlenen muzikale medewerking. De volkskerstzang begint om 19.30 uur. Kinderkerst - Kinderen in Oost- Souburg kunnen op woensdag 23 december terecht in De Schuur aan de Middelburgsestraat waar de buurtvereniging Van Duyven- voorde vanaf 14 uur een kinder- kerstmiddag heeft georganiseerd. Wintertocht - De wandelsport vereniging Willen is Kunnen in Vlissingen houdt op zondag 20 de cember een wintertrainingstocht over 35 km. Gestart wordt tussen 10 en 10.30 uur in de Willem III kazerne aan de Oranjestraat. Eén uur voor aanvang is het clubhuis open. Remigratie - Een passende voor lichting en begeleiding is van het grootste belang voor buitenlanders in Nederland die naar hun vader land terug willen keren. Daarom wordt vrijdag 18 december vanaf tien uur 's morgens een voorlich tingsbijeenkomst gehouden in De- merary aan het Oostkerkplein in Middelburg. Gevonden voorwerpen - Bij de gemeentepolitie in Vlissingen zijn tussen 2 december tot 9 december de volgende voorwerpen aangege ven: herenbril, wasmand met was, sliert met vlaggetjes, calculator, schop met houten steel, linker brui ne handschoen, rechter grijze her enhandschoen, bruin etui met 1 sleutel, autosleutel, suède tasje met o.a. make-up. Bij het dierenasiel te Vlissingen is een zwart met witte kater aangegeven. Volkskerstzang - Mevrouw J. van Dis-Hofkamp presenteert het programma en leest woensdag 23 december de kerstboodschap voor bij een volkskerstzang in de gereformeerde kerk aan de Ka naalstraat in Oost-Souburg. Me dewerkenden aan deze avond (aanvang acht uur) zijn: het kin derkoor De Notenkrakers, het Ouderenkoor Souburg, het Jon gerenkoor Souburg (voorheen meisjeskoor Con Anima) het Her vormd Kerkkoor Souburg, de christelijke zangvereniging Soli Deo Gloria, het Souburgs Man nenkoor en de fanfare Vlijt en Volharding. Vogelbeurs - Zaterdag 19 de cember houden de Vogelliefheb bers uit Vlissingen weer hun maandelijkse vogelruil en ver koopbeurs. Iedereen kan er te recht om vogels te kopen, te ver kopen of .te ruilen. Ook kan men er terecht voor informatie over het houden en verzorgen van vo gels. De beurs is geopend van 9.30 tot 12 uur en wordt gehouden aan de Gerbrandystraat 46 te Vlis singen. Kerstvakantie-activiteiten - De jeugd kan in de kerstvakantie van alles meemaken in Buurthuis De Zwaan. Woensdag 23 december is er vanaf 14.15 uur een poppen theater met een kerstvoorstelling, op donderdag 26 december is er vanaf 14 uur een instuif waar kerststukjes en kleurplaten ge maakt kunnen worden met als slot een bingo, dinsdag 29 sep tember kunnen er vanaf 14 uur te kenfilms worden bekeken met aansluitend teken- en animatie wedstrijden en op woensdag 30 december wordt er vanaf 14 uur levend ganzenbord gespeeld. Klaverjastoernooi - In buurt huis De Zwaan in Oost-Souburg wordt zaterdag 19 december een klaverjastoernooi gespeeld. De spelers kaarten vanaf 19.30 uur individueel en loten om een part ner. Per persoon is een prij zengeld; Amnesty International - Net als vorige jaren onderstreept Am nesty International de noodzaak van haar werk in een kraam op de Lange Delft in Middelburg. Za terdag 19 december wordt in die kraam aandacht gevraagd voor mensen die overal in de wereld ge vangen zitten, vervolgd en mis handeld worden. De kraam staat er tussen 10 en 16 uur. Kerstbingo - De wijkvereniging Dauwendaele houdt vrijdag 18 december weer haar kerstbingo met - zoals ze belooft - vele mooie prijzen. Ook de kerstman is aan wezig en de avond wordt opge luisterd door de Fiësta Band. De ze bingo wordt gehouden in het Ontmoetingscentrum en begint om 20 uur. Afiesoos - De Afasie Vereni ging, regio Zeeuwse Eilanden, verzorgt donderdag 17 december een kerstsoos met muzikale mede werking van Paula Koster. Het vindt plaats in de AB-ruimte Vliedberg van het verpleegtehuis Der Boede en begint om 16 uur. VC Vlissingen - De supporters club Rood-Wit van de voetbalclub Vlissingen houdt vrijdag 18 de cember weer eens een gezellig avondje in het clubhuis van vc Vlissingen. Behalve praten over hun favoriete club is er ook bingo en een rad van avontuur. Het be gint om 19.45 uur. Commandoclub - Dit jaar zal voor de laatste keer door de Noorse commandoclub een kerst boom worden geschonken aan de gemeente Westkapelle. Deze 21e en laatste boom wordt op vrijdag 18 december overhandigd door de ambassade secretaris Ottvar Lae- greid aan de gemeente om 17 uur. De boom krijgt een plaats in het plantsoen tegenover de vuurtoren. IJslands-dia's - Klaus Muller verzorgt op vrijdag 18 december een dia-avond over IJsland. Voor de organisatie tekent het club- en buurthuis Scheldebuurt, aan de Verkuil Quakkelaarstraat. Het be- gint om half acht. Nieuwe wethouder - Donder dag 17 december is een belangrij ke dag in Domburg. Dan name lijk wordt er een nieuwe wethou der gekozen. Tijdens de vergade ring van de raad, die om 16 uur begint, komt ook een voorstel aan de orde voor de verkoop van een stuk grond aan de Kesteloostraat en er wordt een nieuw raadslid, A. Maljaars (CDA), beëdigd. Juniorentoernooi - Voor voet ballers van twaalf jaar wordt maandag 21 december in sporthal Baskensburg een zaalvoetbaltoer nooi gehouden. Voor de organisa tie tekent De Paraplu. Het toernooi begint om 12.30 uur. Ook voor wie niet zo van zaal voetbal houdt is een variant be dacht. In De Paraplu aan de A. Gogelweg is een dag later een ta felvoetbaltoernooi georganiseerd, voor dezelfde leeftijdsgroep. Dat toernooi begint om 13.30 uur. Kerstbingo - In het club- en buurthuis Scheldebuurt aan de Verkuil Quakkelaarstraat in Vlis singen wordt dinsdag 22 decem ber een kerstbingo gehouden vanaf 20 uur. Marechaussee volleybalclub - Twintig herenteams en acht dames formaties doen donderdag 17 sep tember mee aan het zestiende kerstvolleybaltoernooi van de ko ninklijke marechaussee. De teams zijn voor het grootste deel gefor meerd uit marechaussee personeel in Zeeland, Brabant en België. Het tournooi wordt gehouden in sport hal De Kruitmolen in Middelburg en het begint 's morgens om negen uur. Tegen kwart voor vijf worden de prijzen uitgereikt. PCOB kerstvergadering - De vergadering van de PCOB (pro testant christelijke ouderen bond) op woensdag 23 december staat he lemaal in het teken van het kerst feest. In gebouw De Schakel in Middelburg wordt de bijeenkomst vanaf 14 uur gevuld met zang en declamatie. Zo treedt het NCVB- koor onder leiding van mevrouw Th.M. van de Haar op, de heer H.J. Boom vertelt een kerstverhaal en dominee D. van Boven verzorgt een declamatie. Raad Westkapelle - Ook West kapelle introduceert het zogenaam de 'fluoridespoelen' op de basisscholen. Dit project werd on langs in een aantal andere gemeen ten geintroduceerd door de DGD, die ook voor de materialen zorgt. De personele kosten voor deze tandbeschermende maatregelen komen voor rekening van de ge meente en bedragen per kind 2,75 het eerste jaar en 2,40 de jaren daarop. Onder meer dit voorstel staat op de agenda van de raad die zich hierover uitspreekt op woensdag 23 december tijdens haar vergadering die om 20 uur begint. Film - In jongerengebouw Poor- tershove aan de gelijknamige straat in Middelburg draait SKW De Hayman op woensdag 23 de cember een bekende speelfilm vol avontuur. "Het is geen video, een. echte film", meldt men bij De Hayman. Jongeren vanaf 12 jaar kunnen de film om 20 uur be zoeken. leder raock Lange Vorststraat 24, Goes. Korte Meestraat 27, Bergen op Zoom. Heel veel vrouwen zullen er nodig zijn om de Internationale Vrou wendag 1988 op Walcheren tot een succes te maken. De datum 8 maart, is niet willekeurig gekozen. Margreet van de Donk van de werkgroep ter voorbereiding van deze internationale dag vertelt: "Meer dan honderd jaar geleden, op 8 maart 1857, trokken textiel- arbeidsters in New York de straat op om te protesteren tegen de twaalfurige werkdag, de lage lo nen en de slechte werkomstandig heden. Vele jaren later volgden nieuwe stakingen op de zelfde da tum. Zo groeide 8 Maart uit tot een symbool en in 1910 werd deze dag door vrouwen uit 16 landen uitgeroepen tot Internationale Vrouwendag". De laatste tijd staat vooral de emancipatie van vrouwen cen traal bij de viering. Ook op Wal cheren besteedt men al jaren aan dacht aan 8 Maart. Margreet van de Donk roept alle vrouwen van Walcheren op mee te doen. Dat kan op velerlei manier. Er zijn vrouwen nodig om die dag voor te bereiden: zoals tekenaarsters en schrijfsters voor het programma boekje. Ook iemand die de bloe men kan verzorgen in de zaal. Daarnaast heeft men op de dag zelf dringend behoefte aan vrou wen die een workshop kunnen lei den op vrouwengebied, zoals in zake Vrouw en Geloof, Vrouw en Politiek enz.. De plannen hier voor worden nog gemaakt. Ook in de kindercrèche is iemand no dig of voor de opvang van kinde ren na school. Op Walcheren koos de werkgroep voor het thema: Hoe Internatio naal is Walcheren? Vrouwen van alle culturele achtergronden, dus zeker ook buitenlandse vrouwen, die mee willen werken aan deze Vrouwendag, kunnen zich in ver binding stellen met Margreet van de Donk, Kanariesprank 287 in Vlissingen. Telefoon: 01184-72384. Het definitieve pro gramma wordt nog bekend ge maakt, maar er zijn al plannen voor videofilms, toneel, muziek, lichaamswerk en 's avonds een feest. De dag wordt gehouden in de Concert en Gehoorzaal in Mid delburg. Kerst kraam Amnesty International: Zaterdag 19 december, van 10-16 uur Lange Delft, Middelburg. In deze ruime parkeergarage kunnen de auto's naar de le verdieping rijden en vandaar met de lift naar de 2e en 3e verdieping om te parke ren. Een stalen spiraal in de liftschacht zorgt er voor dat de lift op en neer gaat door aan de handle bovenaan de liftschacht te draaien. Op de begane grond is er een ruime werkplaats, een wasstation en ruimte voor benzinepompen etc.. De afmetingen zijn: 45 x 45 x 45 cm. Wan den en vloeren worden gemaakt van 4 mm dik triplex, de pilaren zijn van 9 mm rondhout. De garage kunt u gemakkelijk zelf maken met be hulp van de duidelijke Karweipost tekening. Informatie over verkrijg bare benzinepompen en andere accessoires vindt u op de tekening. Om dat de liftspiraal een onmisbaar onderdeel is om deze fijne garage te kunnen bouwen, wordt deze samen met de tekening geleverd. Bouwtekening liftspiraal kunt u bestellen door 19,60 over te ma ken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, onder vermel ding van bestelnr. P5575 F/Vl/ZVA. Na ontvangst van uw overboe king krijgt u het bestelde per omgaande toegestuurd. Mevrouw Vermunt - De af scheidsreceptie van mevrouw Ver munt gaat - om gezondheidsrede nen - niet door. Ze zou donderdag 17 december tussen 16 en 17.30 uur iedereen de hand drukken. Mevrouw Vermunt was leidster van het Aktiviteitencentrum Mid- delburg van het SKWN. Zeelandloop - Aan de traditio nele PZC-loop is een eind geko men omdat de sponsors (PZC, De Roompot en de Verenigde Spaar bank) afhaakten. De opzet, een totaaldag met veel familieactivi teiten rond loop, bleek te duur. De Zeeuwse KNAU had er echter geen vrede mee om dit zestien jaar oude evenement zomaar te laten verdwijnen en kan dankzij één van de vroegere sponsors, Room pot Rekreatie, verder gaan. Start en finish en allerlei aardige evene menten zullen nu op 28 mei wor den gehouden. Hoofdmoot is de halve marathon voor recreatie lopers. Chili Comité -De Zeeuwse afde ling van het Chili Comité heeft een girorekening geopend waarop giften kunnen worden gestort die het mogelijk maken de politieke gevangenen in Chili wat fleur met de kerst te bezorgen. Al sinds 1973 krijgen de politieke gevange nen de gelegenheid om kerstfeest te vieren. Dan dragen ze zelfge maakte gedichten en liedjes voor. Ook de familieleden doen mee. Het gironummer van het Zeeuwse comité is 454567. Raad Arnemuiden - De gemeen teraad in Arnemuiden spreekt zich vrijdag 18 december uit over het voorbereidingsbesluit ter herzie ning van het bestemmingsplan 'Buitengebied' alsmede over het aangaan van een aanvullende over eenkomst met Recreatie Oranje plaat bv over de ontwikkeling van de verblijfsrecreatie op het gebied Oranjeplaat. Dit is het enige agen dapunt voor de vergadering die om 16 uur begint. Fietspaden - Walcheren moet op korte termijn een aantal fietspa den er bij krijgen,die een toeristisch-recreatieve functie hebben. Met de aanleg moet niet worden gewacht tot na de ruilver kaveling. Zo reageert de regionale projectgroep Walcheren op het provinciaal fietspadenplan. De projectgroep is ook niet blij met de strikte scheiding die wordt ge maakt tussen fietspaden voor bestemmingsverkeer en toeristi sche fietspaden. In de praktijk zou dat allerlei knelpunten ople veren, waar mogelijk moet een combinatie worden gemaakt. In de projectgroep zitten gemeenten, de consulenten openluchtrecreatie en handel, ambachten en diensten en de kamer van koophandel. Het secretariaat berust bij de provin cie. De projectgroep Walcheren is één van de vier die zijn ingesteld voor de afstemming van toeristisch-recreatieve ontwikke lingen in het achterland. Do. 17 dec., t/m di. 22 dec. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30, 14 en 19 uur: leesdienst. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. W. Verhoeks. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: dhr. Schoenmaker. DOMBURG: Gereformeerde Kerk. Noordstraat 13. Zo. 10 uur: ds. van Til uit Middelburg. 19 uur: Herv. Pred. Geref. Kerk. Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, 14.30 uur: ds. G.J. Schüssler uit Kamperland, gez. dienst te Veere. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14.30 uur: ds. A.C. den Hol lander uit Oostkapelle, gez. dienst in Geref. Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. G. de Lang, 14.30 uur: ds. Den Hollander, gez. dienst in Geref. Kerk. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 517, 4330 KA MID- DELBURG, tel. 01180 - 81000. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Klijnsma uit Middelburg. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: kand. mw. C.A. van Ede, 17 uur: ds. M.V.J. de Craenj. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. Rooms-Katholieke Kerk. Dishoek. Zo. 10 uur. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: dhr. P.A. Trimpe uit Middelburg, 14.30 uur: dhr. H.J. Schoenma ker uit Zoutelande. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: dhr. Schoenmaker. MIDDELBURG: Baha'l Gemeenschap Walcheren. In formatieavonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Ar- meniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: lees dienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. D.W. Dondorp. Hofpleinkerk, Hofplein 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp H.A., 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, H.A. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Pau- lus, 17 uur: ds. P. Paulus. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt. 10 uur: ds. O. Elseman. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. T. Rinkema m.m.v. cantorij. Oost kerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. J. Dubbink. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: dhr. F. Bergwerff, 17 uur: ds. J.T. Cazander uit Oude Tonge. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: ds. M. de Boer. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: dhr. M. Al- lewijn. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, dhr. G. v. Kerk voort. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: samenkomst o.l.v. luitenante H. Puttenstein. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpel huisstraat 19. Zo. 9.30 uur: dhr. Riemens, 17 uur: ds. R. Brands. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koof kerkhof. Zo. 10 uur: ds. T. Rinkema. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur, kinder- nevendienst. Waalse Gemeente (Eglise Wallone). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: Pasteur R.F. le Gras. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. NIEUW- E.N ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. D.E. Hiensch, 19 uur: kerstzangdienst met ONDA. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: kand. mevr. A.F. Osinga- Stienstra te Kampen, 17 uur: kand. mevr. A.F. Osinga- Stienstra. Rooms-Katholieke kerk. (Ned. Hervormde Kerk), Wa- terstraat 4. Za. 19 uur. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. D.E. Hiensch. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. L. Th. Witkamp, 17 uur: ds. P. Melse uit Oost-Souburg. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer- Hessel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 dhr. J. van Leerdam te Serooskerke, 17 uur: ds. Chr. Weijs te Veere. SOUBURG: Gezamenlijke kerken. Nederlands Her vormde Kerk, Oranjeplein. Vr. 19 uur: Adventsavond- dienst. Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lof- prijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, 19 uur: ds. G.J. Schüssler Kamperland. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. J.L. Brimmelkamp uit Mid delburg. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. Schot. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor, boeteviering. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9 uur: ds. C.H.B. Weijs, 14.30 uur: ds. G.J. Schüssler uit Kamper land, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: ds. Klijnsma uit Middelburg. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. 10 uur: drs. W.M. Buissing-van Beers. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. Evangelisch Lutherse Kerk, Walstraat 23, 10 uur: ds. Buissing. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, 17 uur: ds. de Nooij. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glas- houwer m.m.v. de barbershopkoren "The Sea Sound Singers" en "The Flushing Boy Barber Friend" o.l.v. Rob v.d. Meille. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. v. Buu- ren, 17 uur: dhr. Jorritsma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij, 19 uur: ds. Makkinga. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. v. Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: dhr. G. v. Kerkvoort. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij, 19 uur: ds. H. Makkinga. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur: Lieve Vrou wenkerk, Singel (nabij stadhuis), za. 18 uur: Lambertus- koor, zo. 9.30 uur: gemengd koor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. gebouw Berea, Wester- baan 16, zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. Den Hollander (Oost kapelle); ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P.G. Vel- lekoop. Do. 17 dec, t/m di. 22 dec. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: S.A. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zondag tot 24 uur: J. de la Hayze, Bellinkplein 3, tel. 28574. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder af spraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan, tel. 64633. Zondag tot 24 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Zondag: P. Kod de, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE ROOSKERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oost kapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE. DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.M.D. Rombouts, Langeviele 47, Middelburg, tel. 01180-12882. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot zaterdag 26 dec. 24 uur: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot 26 december 24 uur: Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mw. A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: Mw. de Crom, St. Pieterstraat 15, tel. 27325. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend. Mw. C.J. Brink te Middelburg, tel. 01180-11011. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG en ARNE MUIDEN: tel: 01180 - 14366, avonddienst van 17.30 - 22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE. VEERE, GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZAND DIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187 - 2333. ALGEMEEN KRIS1S OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH SE ROOSKERKE. Dag en nacht voor opname en aanmel ding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel: 01189 - 1302. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJ DING: tel. 01180 - 34085. GESLACHTZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39 41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienstdoende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. Amnesty International zet zich overal ter wereld in voor mensen die opgesloten, ver volgd en mishandeld worden, En dat alleen maar om hun - politieke overtuiging, etnische achtergrond, taal, godsdienst, geslacht, kleur. Word lid: Amnesty International, Keizersgracht 620, 1017 ER Amsterdam Tel. 020-264436. 0f stort een bijdrage: Postgiro 454000. tnv Amnesty International. Onder vermelding van 'Najaarsaktie'.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 15