in Midden Zeeland THEATERSOLO IN ROOMSE SFEER Amsterdammers op oorlogspad Heart nog twee in Middelburg 'Eenige recepten Is Herr Doktor misschien in de uit 1930 Oetker zaal? Bigf oot.Masters. en Donna Donna 17 dec. t/m 23 dec. PODIUM EXPOSITIE FILM Kerstzang De Lofstem en Jubilate Gerenommeerde jazzbands op kerstconcert JASZ Kerstkoncert Kamerkoor met solisten Woensdag 16 december 1987 DE FAAM - DE VLISS1NGER VRIJDAG IN DE PIEK GELEZEN Het bakapparaai „De Tooverklok" Artiestencafé in teken kerst DRIE PREMIERES IN ALHAMBRA Rijn en Trijn treden op in Middelburg-Zuid DONDERDAG 17 DECEMBER MIDDELBURG Paradijs- en Kerstspel door de leerkrachten van de Vrije School, Vrije School, Middelburg, 19.30 uur. De rode loper voor Doris Baaten Kleinkunst in de Schouwburg. Dat moet kunnen. Doris van Baaten en Bas Odijk (piano) bewijzen dat op vrijdag 18 decem ber in de Middelburgse Schouwburg, waar ze hun programma 'De kinderen van Mere Santoria' brengen vanaf 20.30 uur. Doris Baaten is in haar eerste theatersolo een vrouw die tijdens een vakantie in Rome hardhandig wordt herinnerd aan haar opvoe ding in een nonnenschool. Tegen het decor van die broeierige hotel kamer en de roomse zeden is een reeks monologen en liedjes ge rangschikt, die het verhaal voort helpen en de soliste de kans geven te laten zien wat ze kan. "Ze maakt van bijna elk nummer een statement", schrijft Henk van Gelder in februari in NRC Han delsblad. Frans Kotterer looft haar optreden evenzeer in Het Pa rool. Het blad Elegance oordeelde dat een bos bloemen na de pre mière niet genoeg was. "Er had een rode loper uitgelegd moeten worden en er hadden acht herau ten op witte paarden bij de deur moeten staan voor deze ster", meent het maandblad. In het programma staat een non centraal, Mere Sandoria. Zij is het symbool waarop Doris Baaten al les heeft geprojecteerd. En het blijkt dat die non echt bestaat. "Alleen ik heb haar naam veran derd", zegt ze desgevraagd. "In die non heb ik ook alle reacties van vrienden en kennissen gestopt. Die non is het geweest die mij zoveel schrik inboezemde. Dus dat mens komt er als een monster uit tevoorschijn". Overigens heeft Doris geen enkele tekst zelf geschreven. Wel zijn alle ideeën van haar. Voor de uiteinde lijke teksten tekenen Ivo de Wijs en Antoinette Uitdehaag. Muziek Ruut Weissman, regie Frances Sanders en voor de vormgeving zorgde Geert Gratema. Doris Baaten. Uitgaanscentrum De Piek in Vlis- singen staat vrijdag 18 december helemaal in het teken van Amster damse popmuziek en travestie uit 's lands hoofdstad. Het zijn vier Amsterdamse formaties die op treden. Ze zijn - zoals ze dat voor spellen - op oorlogspad door Ne derland. Het optreden begint om 21 uur. Sceptic Lisa Bonet, bekend van de Cosbyshow, speelt een belangrijke rol in Angel Heart. Burn the Blankets Harry Angel (Mickey Rourke) doet een gruwelijke ontdekking in de aangrijpende speelfim Angel Heart. Als tweederangs privé- detective krijgt hij een lastige op dracht van mr. Louis Cyphre (Robert DeNiro). Hij moet op het spoor komen van een voor de oorlog bekende Crooner, die in een kliniek werd verpleegd, maar daar is weggehaald. Angel Haert draait nog twee dagen in het Schuttershoftheater in Mid delburg. Cyphre heeft twaalf jaar lang het verblijf van de Crooner betaald en wil er daarom achter komen waar de man is. Hij had nog een schuld te vereffenen. Het spoor dat Harry volgt ligt bezaaid met bloed en moorden. De Crooner blijkt namelijk zijn ziel te hebben verkocht aan de duivel, hij was een beoefenaar van de zwarte ma gie. In ruil voor roem heeft hij voor de oorlog echter een jonge soldaat vermoord om diens iden titeit aan te nemen. Toen hij te rugkwam uit Noord-Afrika leed hij echter aan geheugenverlies. Angel Heart is een film met zeer sterke fragmenten, prachtige in dringende opnames en vooral spanning, tot het laatste moment. The Pink Dragons De bands zijn: The Indians Au tumn die voodoodrums, despera te zang, furie en melancholie om zetten in muziek, A Sceptic View is een band die brute kracht van de oude Kelten in de ransel mee brengt en Burn The Blanket is een vrij bekende band die ooit tot 'beste Popkrantgroep' werd uit geroepen. Voor de travestie zorgt het duo The Pink Dragons. Bei den zijn het gewend om een chi que nachtclubs op te treden. Het is duidelijk: Herr Doktor heeft zijn zaakjes uitstekend voor elkaar. Eén blik op zijn fabriekscomplex te Bielefeld leert dat er aan "de overal heerschende reinheid" en des wege aan de kwaliteit van zijn bakpoeder niet hoeft te wor den getwijfeld. The Indian Autumns Maar liefst twee gerenommeerde jazzbands zijn uitgenodigd om het kerstconcert van de Jazz Acti viteiten Stichting Zeeland, kort weg JASZ, weer onvergetelijk te maken. De uitgenodigde bands zijn: The Cotton City Band en de Willy Ashmanm Original Jazz band. Dit kerstconcert wordt ge houden in en dankzij medewer king van de Middelburgse Schouwburg op zaterdag 19 de cember, aanvang 21 uur. The Cotton Citty Jazzband speelt muziek zoals deze heden ten dage nog wordt uitgevoerd in New Or leans; forse klanken en soms droevige blues. De leden van de band beheersen alle facetten van deze stijlvolle muziek en brachten het reeds de hele wereld rond. De Willy Ashman Original Jazzband speelt dixyland zonder pretenties met - wat wordt genoemd - een happy smile. De foto's staan in de herdruk van "Dr. Oetker's Recepten voor de huisvrouw", een boek je uit 1930 of daaromtrent. Hitler was nog net niet aan het bewind, dat zou nog drie jaar duren, maar je vraagt je onwil lekeurig af, of zijn fabrieken, die "op eiken bezoeker een diepen indruk" maken, de oorlog en de Royal Air Force hebben overleefd. Zie dat laatste maar als een particuliere afwijking. Oetker, die wij altijd een intrigerende koekenbakker hebben gevon den, al was het maar vanwege die vertrouwenwekkende aca demische titel, wil ons in de eerste plaats een plezier (zelf zou hij het in 1930 ongetwij feld over "een pleizier" heb ben gehad) doen met zijn re cepten voor koeken, taarten, klein en vetgebak, puddingen en 'diversen'. Onder dat laat ste hoofdstuk bevat het boekje oroeven een afbeelding van het bakap- paraat 'De Tooverklok', waar mee de huisvrouw "op een kleine gasvlam, zonder bak oven, bij zeer zuinig gasver bruik, de mooiste cake's en taarten kan bakken". De helse machine, die definitief is weg gevaagd door de nieuwe tijd, heeft iets weg van een kaasstolp, al denk je onwille keurig ook aan een electrische soepterrine. Waarom ruikt zoiets in zijn optimistische vernieuwings drang onherroepelijk naar het verleden? Even denk je dat het komt doordat er van het ding een gravure is gemaakt, een techniek die zijn hoogtepunt beleefde in de tijd van de "stoomdrukkerijen" en een hoge mate van technisch ver nuft suggereert. Maar het kan ook liggen aan het laatste zin netje, waarmee deze "electri- seermachine van Wimshurst" wordt aanbevolen. "Wacht U voor namaak, let op het merk "Tooverklok", hetwelk in het deksel is gedrukt". Reclame uit een andere eeuw. Een aan beveling die nog een beroep doet op degelijkheid en gezond verstand en niet op het scala aan emoties, dat nu door die rappe jongens van de publici teit wordt bespeeld. "Wacht u voor namaak". Zo'n zinnetje verzoent ons met 1930, met Herr Doktor Oetker en zijn he le hygiënische bakkersgedoe daar te Bielefeld i.W., waar op de "Expeditie-binnenplaats" paard en wagen de hoogste vorm van efficiency en kalme wijsheid vertegenwoordigen. Nog éven. Want in München had de derderangs artiest met snor zijn hysterische vazallen al verzameld... Met dit apparaat werden in de proefkeukens van Dr. Oetker verschillende genomen en deze slaagden schitterend. Het groote voordeel van ebruik vanDe Tooverklok" bestaat hierin, dat men op een kleine gasvlar t, •koven, bij zeer zuinig gasverbruik, de mooiste cake's en taarten kan -.♦roieumstel kan men met de „Tooverklok" '-Iste vlammen behoeven slechts op '4 'p -t- 'aken van huishoudelijke ^irma Het artiestencafé, dat regel matig wordt gehouden in het Minitheater in Middelburg, staat zaterdag 19 december helemaal in het teken van de kerstviering. Onder de titel Christmas Special Artiesten café zullen de aanwezige ar tiesten kerstmuziek verzorgen en de organisatie biedt de aanwezigen snacks aan. Het begint om 19.30 uur. VRIJDAG 18 DECEMBER 4 Bands uit Amsterdam: Sceptic View, Idiana autumn, The Fink Dragon en Burn the blankets, De Piek, Vlissingen, 21 uur. Dies Ie Due (sopraansax), Jaap v.d. Stel (cello) en Martien Groe- neveld (reuzenxylophoon), Ba lans 17, Middelburg, 20.30 uur. 3 Mustapha 3, 't Beest, Goes, 22 uur. Het Middelburgs Kamerkoor o.l.v. Peter Arts, Koorkerk, Mid delburg, 20.30 uur. Doris Baaten Bas Odijk, Schouwburg, Middelburg, 20.30 uur. ZATERDAG 19 DECEMBER The Messiah van George Frede ric Handel georganiseerd door de Vlissingse Oratoriumvereniging, RK Kerk, Vlissingen, 20 uur. "De Vossejacht" van Hugo Claus, Vestzaktheater, Vlissin gen, 20.30 uur. Poppentheater Parabel, theater ambachtencentrum. Goes, 14.30 uur. Wordt Vervolgd Clubdag, Schouwburg, Middelburg, 14 uur. Kon. Ver. "Uit het Volk-Voor het volk", m.m.v. Muziekver. ONDA, Burgerzaal stadhuis. Middelburg, 19.30 uur. Zangvereniging "De Lofstem" en kinderkoor "Jubilate", NH kerk, Arnemuiden, 19.30 uur. Middelburgs Mannenkoor, Nieuwe Kerk, Middelburg, 20 uur. Christmas special, Artiestenca fé, Middelburg, 19.30 uur. The Cotton City Jazzband en de Willie Ashman Original Jazz band, De Schouwburg, Middel- burg, 21 uur. ZONDAG 20 DECEMBER Het Tibla Fluitkwartet, Lunch- café, Goes, 12 uur. Pianorecital, Marlijn van den Hoek, Vestzaktheater, Vlissin gen, 16 uur. New Orleans Red Beans, café- rest. De Geere, Middelburg, 15 uur. Barbershopkoor "The Sea Sound Singers" en "The Flushing Boy Barber Friends" o.l.v. Rob v.d. Meule tijdens de kerstzan- dienst, met als voorganger ds. J.W. Glashouwer, Johanneskerk, Vlissingen, 9.15 uur. MAANDAG 22 DECEMBER Francine Blok Quintet, café Soif, Vlissingen, 21 uur. Circus Rijn en Trijn, Ontmoe tingscentrum Dauwendaele (win kelcentrum Dauwendaele) en YTijlandstraat, tussen 10.30 en 11.30 uur, en in het Zuiderbaken om 14 uur. Het Middelburgs Kamerkoor on der leiding van Peter Arts ver zorgt vrijdag 18 december in de Koorkerk een kerstconcert. Het begint om 20.30 uur. Medewerking verlenen Maurice Heugen - fluit, Leen de Broekert - orgel en Eric Langeveld - fagot. Gespeeld worden onder meer koorwerken van Andriessen, Strategier, Hassler, Poulenc en instrumentale werken van Han del, Leopolita en Hotteterre. Amro-Bank (Vrijlandstraat 73). Fotogroep 'De sluwe sluiter' met div. thema's. Tijdens openingsu ren bank. Vanaf ma. Autobedrijf Goedbloed (Oost- perkweg 35). Defecte onderdelen en oorzaken. Tijdens openings uren garage. Balans 17. Robert Maaskant, ze ven warna's. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. T/m za. Café-restaurant De Schouwburg (Molenwater 99). Anneke Ruim- schotel, touwplastieken. Tijdens openingsuren restaurant. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvillier en Wirn Vader, schilderijen: the ma bloemen. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Montparnasse (Rei gerstraat 1). André Bongibault, etsen en tekeningen. Di. t/m za. van 14 tot 18 uur. T/m za. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Wim Vader, schilderijen: landschap, zeegezicht en abstrakt. Ma. t/m za. van 9.30 tot 1130 uur en van 13 tot 17 uur Galerie "De Wijnstock" (Bel- linkstraat 32). Marga Plasse-van Dijk, sieraden. Adriënne Meyer- van Mastrigt, poppen. Han van den Broeke, boeketten/illustra ties uit "Heerlijk Versierd". Do. en vr. van 14 tot 17 uur, za. van 11 tot 17 uur. T/m za. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). In de vitrines sieraden van leden van de vereniging van edelsme den. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 20 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Wim Bakker, schilderijen. Tijdens ope ningsuren bank. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Frank lin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roose velt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Wim de Maai, schilderijen en glassculptu ren. Tevens Johan Klein, foto's. Tevens vanaf vr. F ras Wille- brands en Richard Price, beiden glasobjecten. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 4). Heili gen uit de modder. In Zeeland ge vonden pelgrimstekens. Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur. Jeugdmu- seumdagen, di. en do. van 10 tot 15 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen sedijk 7). "Jonge bouwkunst: 1850-1940". "Geschonken aan het Zeeuws Dokumentatiecen- trum". Tevens jubileumten toonstelling Wereldnatuurfonds "25 jaar W.N.F.". NEELTJE JANS: Werkeiland Neeltje Jans. Jos Brouwers, zeef drukken. Dagelijks geopend. OOSTKAPELLE Kasteel Westhove (Duinvlietweg 8), Han Koster, collages en schil derijen. Dagelijks van 11 tot 16 uur. VLISSINGEN Bellamy 19 (Bellamypark 19). Krien Clevis, schilderijen. Di. t/m vr. 10-12.30 en 13.30 tot 17 uur, za. 13 tot 17 uur. T/m di. Café Soif (Bellamypark 41). "Plagiaat in Soif", Guido Eek- hardt, etsen en Lex de Meester, foto's. Tijdens openingsuren. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Maar liefst drie premieres zijn de komende week te zien in Alham- bra in Vlissingen. Eén er van - 'Donna Donna', een Nederlandse film - werd hier vorige week al uitvoerig behandeld. De andere twee zijn de familie comedie 'Big- foot and the Hendersons' en de futuristische getinte speelfilm 'Masters of the univers'. In 'Masters of the univers' strij den handige lieden om de macht in het heelal. Op aarde weet men er zich geen raad mee als een aan tal van de strijdenden met mu- ziektonen naar deze planeet is geseind. Bigfoot heeft wat meer aarde aan de voeten. Centraal staat een gi gantische aap, die behalve oer sterk ook zeer aardig is. De fami lie Henderson ontmoet deze 'ver- De clowns Rijn en Trijn treden dinsdag 22 december twee keer op in de Middelburgse wijken Dau wendaele en Magistraatwijk. Vanaf 10.30 uur zijn ze te zien in het Ontmoetingscentrum Dau wendaele en vanaf 14 uur in het Zuiderbaken. De voorstellingen zijn bedoeld voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Bigfoot lacht naar vader Henderson (John Litgow). schrikkelijke sneeuwman' tijdens de terugkeer van de vakantie in de Rocky Mountains. Er groeit een UBÈm zekere warmte en sympathie tus sen de familie en het beest, zelfs als het halve huis overhoop wordt gehaald. Uiteindelijk moet Big foot terug naar waar hij vandaan kwam: het bos. Het afscheid is voor de betrokkenen niet gemak kelijk. Maar een bigfoot behoort nu eenmaal bij zijn familie. Bigfoot and the Hendersons is een spannende familiefilm, waar bij ook de lach en de traan volop aan bod zullen komen. Mister He-Man (Dolph Lund- gren) in Masters of the Univers. Alhambra theater, Coosje Buskenstraat 144, lel. 01184 - 12260 Grand theater Goes, Sin gelstraat 5A, tel. 01100 - 15165 Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 38900 Schuttershoftheater, Schut- tershofstraat 1, tel. 13482 Bibliotheektheater, Kousteen sedijk 7, tel. 01180 - 30235 DONDERDAG 17 DECEMBER Alhambra I Vlissingen 'Donna Donna' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Big foot and the Hendersons' 20 uur. Grand Theater Goes 'Donna Donna' 20 uur. Electro Middelburg 'Hector' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'The Untouchables' 20.30 uur. Bibliotheektheater Middelburg 'Een maand later' 20.30 uur. I RIJ DAG IS DECEMBER Alhambra 1 Vlissingen 'Donna Donna' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Big foot and the Hendersons' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Donna Donna' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'Hector' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'The Untouchables' 20 uur. 'An gel Heart' 22.30 uur. Bibliotheektheater Middelburg 'Een maand later' 20.30 uur. ZATERDAG 19 DECEMBER Alhambra I Vlissingen 'Peter Pan' 14 uur. 'Donna Donna' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Masters of the Universe' 14 uur. 'Bigfoot and the Hendersons' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Masters of the Universe' 14 uur. 'Donna Donna' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'Hector' 14. 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Bambi' 14 uur. 'The Untoucha bles' 20 uur. 'Angel Heart' 22.30 uur. ZONDAG 20 DECEMBER Alhambra I Vlissingen 'Peter Pan' 14 uur. 'Donna Donna' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Masters of the Universe' 14 uur. 'Bigfoot and the Hendersons' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Taran en de toverketel' 14 uur. 'Donna Donna' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'Hector' 14, 66, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Bambi' 14 uur. 'The Untoucha bles' 20.30 uur. MAANDAG 21 DECEMBER Alhambra I Vlissingen 'Peter Pan' 14 uur. 'Donna Donna' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Masters of the Universe' 14 uur. 'Bigfoot and the Hendersons' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Masters of the Universe' 14 uur. 'Donna Donna' 20 uur. Electro Middelburg 'Hector' 14. 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Bambi' 14 uur. 'The Untoucha- hles' 20.30 uur. DINSDAG 22 DECEMBER Alhambra I Vlissingen 'Peter Pan' 14 uur. 'Donna Donna' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Masters of the Universe' 14 uur. 'Bigfoot and the Hendersons' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Masters of the Universe' 14 uur. 'Donna Donna' 20 uur. Electro Middelburg 'Hector' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Bambi' 14 uur. 'The Untoucha bles' 20.30 uur. Bibliotheektheater Middelburg 'Een maand later' 20.30 uur. WOENSDAG 23 DECEMBER Alhambra I Vlissingen 'Peter Pan' 14 uur. 'Donna Donna' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Masters of the Universe' 14 uur. 'Bigfoot and the Hendersons' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Taran en de toverketel' 14 uur. 'Donna Donna' 20 uur. Electro Middelburg 'Ilector' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Bambi' 14 uur. 'The Untoucha bles' 20.30 uur. Bibliotheektheater Middelburg 'Een maand later' 20.30 uur. I)e Nederlandse hervormde zang vereniging De Lofstem onder lei ding van R. Di Bella en het kin derkoor Jubilate onder leiding van Nelly van Belzen-Schroevers houden hun jaarlijkse kerstzanga- vond op zaterdag 19 december in de NH kerk te Arnemuiden. Medewerking aan dit concert (aanvang 19.30 uur) verleent ook het jongerenkoor Walcheren. Huib Meulmeester bespeelt het orgel.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 11