informatiepagina van de gemeente vlissingen De eenmalige uitkering Donderdag en vrijdag kan het nog! f Uit, ook in het Vestzaktheater De Kunstuitleen is verhuisd Hoe u de eenmalige I officieel in gebruik uitkering 1987 I stellen riolering kunt aanvragen VLISSINGEN MILIEUBEWUST MAG HET IETSJE MIND IR ZIJN? tflj Glas het inzamelen waard. 3 Hup, in de glasbak! \i Q t Projectgroepen weer bijeen Afsteken vuurwerk verboden (tot oudejaarsavond) Naar Lange Zelke 91 DE VLISSINGER Woensdag 9 december 1987 Commissies vergaderen Schadelijke stoffen naar de chemokar Laat Niet ontvangen? Bedragen Beëindigingstoeslag Inlichtingen Waar staat de chemokar? De regels Nog vragen? De inzamelactie wordt gehou den door de afdeling Reini ging van de gemeente. Hebt u nog vragen, stel die dan aan: Afdeling Reiniging gemeente Vlissingen, Edisonweg 9, 4382 NV Vlissingen (telefoon 62291). Bezoek leden Europees parlement Het formulier Het ADZ Vergadering sectie Amateuristische Kunstbeoefening Culturele Raad Ter inzage Inleveren Niet compleet Dat laatste geldt ook voor de vragen die niet compleet (met bijlagen) zijn ingediend en waarbij niet binnen dertig da gen de gevraagde informatie worden verstrekt. Welke bijla gen dat zijn staat op de toe lichting bij het formulier. aan vismijn Toneel Folk Kaarten Nieuwsbrief voor bedrijven nr. 2 is uit! Niet ontvangen? Openingstijden Vrijwilligers gevraagd Even bijpraten met wethouder Wisse Ontwikkeling Projectgroepen Inleveren chemisch afval IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen. telefoon 01184-87000 toestel 333. 335 en 337 Dit jaar zal er voor de laatste keer een eenmalige uitkering worden verstrekt aan meerjarige echte minima. Dat zijn de meesten, (niet allen!) die ook in 1986 de eenmalige uitkering ontvingen en nog steeds een minimum-inkomen hebben. Omdat het voor de laatste keer is, hebben deze veel jarige echte minima vaak ook recht op de beëindigingstoeslag. (De veeljarige echte minima zijn degenen die al vanaf 1983 of eerder de eenmalige uitkering ontvangen). De beëindigingstoeslag wordt tegelijk met de eenmalige uitkering betaald. Mensen die in 1984 voor het eerst de eenmali ge uitkering kregen, hebben geen recht op de toeslag. Verwacht wordt dat de koopkracht zich zo gaat ontwikkelen, dat zij de volgende jaren ook niet voor de eenmalige uitkering in aanmerking zouden zijn gekomen. Pas eind november heeft de Eerste Kamer het wetsvoorstel voor de eenmalige uitkering 1987 aangenomen. Dat is de re den dat, in vergelijking met voor gaande jaren, zo laat in het jaar met de uitvoering kan worden begonnen. Daardoor is het ab soluut onmogelijk om de eenma lige uitkering vóór de feestda gen uit te betalen. Dat zal nu z.s.m. na 31 januari 1986 ge beuren. De aanvraagformulie ren zijn inmiddels verzonden aan hen, die volgens gegevens van de Gemeentelijke Sociale Dienst, in aanmerking komen voor een eenmalige uitkering. Ook zij, die vorig jaar wèl voor zo'n uitkering in aanmerking kwamen maar dit jaar niet, heb ben een brief van de GSD ont vangen. Daarin wordt hen één en ander uitgelegd. In hun geval zal vaak de gezinssituatie een rol spelen. Bij het aanschrijven van de aan vragers in spé is de sociale dienst zorgvuldig te werk ge gaan. Zo zijn al de personen, die in aanmerking zouden kunnen komen maar verhuisd zijn naar een andere gemeente, aange schreven. Mét in die brief het advies naar de sociale dienst in de nieuwe woonplaats te gaan. Andersom kan ook gebeuren. Bent u dit jaar in Vlissingen ko men wonen en kunt u in wellicht een eenmalige uitkering krijgen, dan kunt u post uit uw vroegere gemeente verwachten. Met waarschijnlijk de aanbeveling een aanvraagformulier op te gaan halen bij de GSD. Daar kan men u in Vlissingen echter niet helpen. De gemeente heeft namelijk de gehele administra tieve verwerking van de eenma lige uitkering overgedragen aan het ADZ. Dat is dus het adres waar u dan naar toe moet. In het artikel hieronder staan de beno digde gegevens over dat Admi nistratief Dienstencentrum Zeeland. Daar kunnen ook de Vlissingers een aanvraagformulier ophalen die menen wel voor een uitke ring in aanmerking te komen maar geen aanvraagformulier hebben ontvangen. Dat kunnen zijn zij, die de eenmalige uitke ring in 1988 niet of te laat heb ben aangevraagd, terwijl ze er wel recht op hadden. Wil hun aanvraag voor 1987 kans ma ken, dan moeten ze wel de een malige uitkering in 1985 hebben ontvangen. De vierjarige echte minima hebben alleen recht op de uit kering als zij één of meer kin deren hebben. Een oudergezinnen met één kind ontvangen f 95,— en voor elk volgend kind f 70,—. Echtpa ren met 1 kind ontvangen f 100,— en voor elk volgend kind f 70,—. Voor de veeljarige echte minima bedraagt de eenmalige uitkering over 1987 voor alleenstaanden van 22 jaar f 110,— en voor al leenstaanden vanaf 23 jaar f 125,—, voor een één oudergezin met één kind f 330,— en voor elk volgend kind f 170,—, voor echtparen zonder kinderen f 180,—, met één kind f 350,— en voor elk volgend kind f 170,—. De beëindigingstoeslag is 11/2 keer de eenmalige uitkering. Bij elkaar opgeteld komen deze be dragen voor alleenstaanden van 22 jaar op f 275,—, voor al leenstaanden vanaf 23 jaar f 312,50, voor éénoudergezin nen met één kind f 825,— en voor ieder volgend kind f 425,—. Echtparen zonder kin deren krijgen f 450,—met één kind f 875,— en voor elk vol gend kind f 425,—. Dit zijn de maximale uitkeringsbedragen. Voor informatie over de een malige uitkering kunt u vanaf 14 december 1987 alleen te recht bij het ADZ. Het tele foonnummer daarvan is 17910; de kantoortijden zijn 's morgens van 9.00- tot 12.00 uur. Herinnert u zich nog de knal gele folder van de gemeente die u vorige week in de bus kreeg? Die ging over het inle veren van schadelijke stoffen bij de chemokar. Die chemo kar heeft deze week diverse standplaatsen in heel Vlissin gen. De standplaatsen werden in de folder genoemd. Folder kwijt of vergeten uw schadelij ke stoffen in te leveren? Geen nood: de chemokar heeft mor gen, donderdag 10 december, en overmorgen, vrijdag 11 de cember nog diverse stand plaatsen in de gemeente. De chemokar is een oranje vrachtwagen met aan beide zij den een bord "Schadelijke stof fen". Hij staat de rest van deze week nog op de volgende plaatsen: donderdag 10 december 09.00-10.00 uur Bonedijkestraat (bij glascontainer hoek Sotte- gemstraat) 10.00-11.00 uur Vredehoflaan (hoek Vondellaan) 11.00-12.00 uur Troelstraweg (bij de Spar) 14.00-15.00 uur Paauwenburgweg (winkelcentr. Paauwenhof) 15.00-16.00 uur De S. Lohmanlaan (bij school De Triangel) vrijdag 11 december 09.00-10.00 uur Zeewijksingel (bij de Padweg) 10.00-11.00 uur Bossenburgh (bij school De Houtuyn) 11.00-12.00 Papegaaienburg (winkelcentr. Papegaaienb.) 14.00-15.00 uur Troelstraweg (tussen torenflat en Meijers fietsen winkel) De mannen van de chemokar. Zij nemen graag al uw schadelijke stoffen aan. Donderdag 10 en vrijdag 11 december hebben zij nog diverse standplaatsen in de stad. Doe mee en lever in! (foto: Ruben Oreel) De actie is alleen bestemd voor particulieren. U kunt bijvoor beeld batterijen, verfresten, af gewerkte motorolie en foto- chemicaliën inleveren. U kunt alleen inleveren in een of andere verpakking. Die verpakking le vert u mee in en krijgt u dus niet terug. U kunt er van verzekerd zijn dat de afdeling Reiniging van de gemeente zorgt voor een verantwoorde en milieuvriende lijke afvoer van deze rommel. U doet toch ook mee? Overigens kunt u op dit adres het hele jaar door chemische stoffen gratis inleveren. Voor het eerst sinds lange tijd zijn voor deze week weer verga deringen van twee projectgroepen belegd. Gisteren kwam de projectgroep Binnenstad bijeen, vanavond, 9 december, verga dert de projectgroep Scheldebuurt om 20.00 uur in welzijnscen- trum Bachtenkomme in de Badhuisstraat 104. AP CM Burgemeester en wethouders willen hiermee komen tot het (hernieuwd) opstarten van de projectgroepen, werkzaam voor de actieve stadsvernieuwingsge bieden. Als gespreksonderwerp dient daarbij een brief van b. en w. met daarin een nadere formu lering van de taak en plaats van projectgroepen. Dit alles is een uitvloeisel van de besluitvor ming over de projectgroepen door de gemeenteraad. MILIEU ACTIE '87 PLAN Het aanvraagformulier is de afgelopen week toegestuurd aan de meesten die volgens gegevens van de Gemeentelij ke Sociale Dienst daarvoor in aanmerking komen. Hebt u het formulier niet ontvangen, maar vindt u dat u wel recht hebt op een eenmalige uit kering? In het laatste geval kunt u vanaf 14 december 1987 het benodig de papier ophalen bij het Admi nistratief Dienstencentrum Zee land (ADZ) aan de Mercurius- weg (nummer 12). Dit bedrijf is op werkdagen geopend van 09.00- tot 12.00 uur. Het tele foonnummer is 17910. Het dienstencentrum is voorts het adres waar men terecht kan voor inlichtingen bij het invullen van het formulier. Dit, als men er - De nota 'Popmuziek in Zeeland'. - Subsidiëring jam sessions in 'De Piek'. - Gebruik expositieruimte openbare bibliotheek. Deze en nog verschillende an dere onderwerpen staan op de agenda voor de vergadering van de sectie Amateuristische Kunstbeoefening. Deze groep vergadert dinsdag 15 december in het welzijnscentrum 'Bachten Komme'. De aanvang is om 20.00 uur. De sectie adviseert het algemeen bestuur van de Culturele Raad op het terrein van de amateuristische kunstbe oefening. Dat algemeen bestuur komt ove rigens morgen (donderdag de 10de) bijeen. Plaats en tijd zijn eveneens: 'Bachten Komme' en 20.00 uur. De agenda en andere stukken voor beide vergaderingen lig gen ter inzage in de gemeen telijke informatiehoeken. met behulp van de toelichting niet zelf uit kan komen. Het formulier kan tot en met 31 januari 1988 worden ingediend. Daarvoor dient men gebruik te maken van de envelop, die men samen met de andere papieren heeft of zal ontvangen. Alle aan vragen die na genoemde datum binnenkomen, worden niet meer in behandeling genomen. Met andere woorden: de aanvraag wordt dan zonder meer af gewezen. Volgende week woensdag, 16 december om 14.00 uur wordt een vernieuwd deel van het Vlissingse rioleringsstelsel officieel in gebruik gesteld door de wethouder van openbare werken, de heer W. Wisse. Het gaat om het ingebruik stel len van de werken die het afgelo pen jaar zijn uitgevoerd in de Badhuisstraat en op de Stenen- beer en in de straten daartus sen. De ingebruikstelling zal geschieden door het in werking stellen van het pompgemaal op de Stenenbeer. Naast een aantal andere geno digden zijn voor deze gebeurte nis ook de bewoners van de Stenenbeer en de leden van de gemeenteraad uitgenodigd. Vrijdag 11 december a.s. zul len enkele leden van de fractie van de Partij van de Arbeid in het Europees parlement een werkbezoek brengen aan de Vlissingse vismijn. Het betreft de Europarlementariërs E. Woltjer, A. Metten en P. Danckaert. Het gezelschap maakt vanaf 9.30 uur een rondleiding in en om de mijn, daarna volgt om 10.30 uur een gesprek over de visserijproblematiek met de bur gemeester, de heer J.C.Th, van der Doef; de wethouder van vis serij, de heer T.R.K. Meijers; de mijnmeester, de heer J.J.B. de Looff en vertegenwoordigers van de vissers en de vishandelaren. Of u nu verzot bent op toneel of Schotse folk, dit weekeinde kunt u in het Vestzaktheater uw hart ophalen. Vrijdagavond (11 december) brengt het Academisch Genoot schap uit Eindhoven er twee eenakters: 'De Waarheid' van Italo Sveva en 'De Leugen' van Nathalie Sarraute. In beide stuk ken hebben 'waarheid en leu gen' hoofdrollen. Hoe die op de planken worden gezet....da's een verhaal apart. Maar wel een met verrassingen! De eenakters worden geregisseerd door respectievelijk Bob van Winkel en Barbara van Zwieten. De uit voering begint om 20.30 uur. Zondagmiddag vullen heel an dere klanken de knusse zaal van het Vestzaktheater. De klanken van cither, slagwerk, viool, gita ren, bassen en zang. Samenge vat, in dit geval: Schotse folk van The Easy Club. Folk met een ei gen tintje. De recensent van 'The Scotsman' omschreef het, vrij vertaald, zo: "The Easy Club's magische mengeling van jazz-ritmes en sprankelende me lodieën...." De Schotten beginnen zondag met hun optreden om 16.00 uur. De kaarten voor beide voor stellingen zijn te koop bij de VVV (Nieuwendijk 15). Volwas senen betalen, zowel voor het Academisch Gezelschap als The Easy Club, f 12,50. Hebt u een Pas 65 of een CJP, dan wordt er f 10,- van u verwacht. Kinderen tot en met 12 jaar, die zondagmiddag naar de Schot se folkmuzikanten willen, be talen f 3,50. mm Een beeld van de werkzaamhe den aan de riolering, deze zomer in de Badhuisstraat, (foto Ruben Oreel) De afgelopen weken zijn er nogal wat Vlissingers aan het schrik ken gemaakt. Onnodig. Door vuurwerk. Spul, dat nog niet in de ze gemeente verkocht mag worden. Alleen op 30 en 31 december mogen de winkeliers hier vuurwerk verkopen. Zij moeten dan wel vergunning hebben. Doel daarvan is ondermeer te voorkomen dat er in een ruime periode voor de jaarwisseling geknal te horen is. Dat verbod is er niet zomaar. Schrikreacties kunnen ernstige en blijvende gevolgen hebben voor mens én dier! avonds geknald wordt (pas dan is het toegestaan) zal niemand daar van op kijken of -horen. Men kan er rekening mee hou den. Nu niet. Mensen kunnen er van schrikken. En welke verwon dingen en schade kunnen niet het gevolg zijn? Honden en kat ten kunnen trouwens ook niet te gen vuurwerk. Ze gaan er vaak voor op de loop; lang niet altijd keren ze terug.... Kortom: steek geen vuurwerk af vóór 31 december 's avonds. Een dezer dagen ligt'ie in de bus bij alle Vlissingse onder nemers: de Nieuwsbrief voor bedrijven nr. 2. Deze uitgave van de gemeente bevat aardig wat informatie die voor de ont vangers van belang kan zijn. Over, bijvoorbeeld: - de mogelijkheden voor subsi dies aan ondernemers in de bin nenstad; - de invoering van het rioolrecht; - de samenwerkingsovereen komst met de MBO (voor het kernwinkelgebied). Belangstelling voor de Nieuws brief? Maar hebt u hem niet ont vangen? Dan kunt u er een op halen bij het bureau economi sche zaken in het stadhuis. U kunt er ook telefonisch een op vragen. Het telefoonnummer van genoemd bureau is: 87427. Van 'Breehof'.... ....naar de kelder van de bibliotheek. Vijf jaar geleden ging in gebouw 'Breehof' de gemeentelijke Kunstuitleen van start. Voorzichtig. Slechts éénmaal per maand kon men er terecht. Alras werd dat twee maal per maand en ver volgens een maal per week. Niet zonder reden. Want het aantal kunstwerken - vervaardigd in het kader van de Beeldend Kunste naars Regeling door Vlissingse kunstenaars nam toe van 700 tot 1600. Het aantal leden van de kunstuitleen ging van 0 (bij de opening) naar 500. Kortom: de Kunstuitleen bleek (en blijkt) aan een behoefte te voldoen. Een, die met name vervuld kan worden door de inzet van een kern trouwe vrijwilligers. Helaas weten sommigen adres jes buiten de gemeente te vin den, waar ze vuurwerk op de kop kunnen tikken. Wat doe je dan! Je probeert het even uit. Voor hen zelf is dat leuk mis schien, maar verder voor nie mand. Als er op 31 december 's Nu was gebouw 'Breehof' niet direct de meest ideale lokatie. De Kunstuitleen was er ge vestigd op de zolder. Een plaats, die lang niet voor een ieder goed bereikbaar was. Mede daarom is de Kunstuitleen gisteren ver huisd. De nieuwe lokatie zal voor velen gemakkelijk te vinden zijn: de openbare bibliotheek aan de Lange Zelke. De kunstwerken zijn er ondergebracht in de kel der. Daarmee werd ook deze uit leen voor een ieder bereikbaar: per trap en per lift. U kunt voortaan in de Kunstuit leen terecht op dinsdag én vrij dag van 10.00 - tot 12.00 uur, van 13.30 - tot 16.00 uur en van 18.00 - tot 20.00 uur. Waardoor u vanaf de 15e december twee maal per week naar de Kunstuitleen kunt! Overigens: de officiële opening vindt plaats op zaterdag 19 de cember om 11.00 uur. Omdat het aantal 'leners' toe neemt en de medewerkers van de Kunstuitleen hen allen goed wil helpen, zijn er nog meer vrijwilligers nodig. Wie heeft er zin? Nadere informatie over het werk bij de uitleen kunt u krijgen bij Leon Riekwel van de Culturele Raad. Het is op werkdagen telefonisch be reikbaar via nummer 14928. (foto's Cor Schuilwerve en Johan Murre) Deze week vergaderen er vijf vaste commissies van advies en bijstand. Ze komen bijeen in het stadhuis én zijn open baar. Plus: het publiek heeft spreekrecht. De commissies die gaan ver gaderen zijn die voor: - detailhandel vandaag (9 de cember), aanvang 19.30 uur; - economische zaken mor gen (10 december), aanvang 17.00 uur; - financiën vandaag (9 de cember), aanvang 17.00 uur; - personeelszaken vandaag (9 december), aanvang 17.00 uur; - sociale aangelegenheden vandaag (9 december), aan vang 19.30 uur. In de commissievergaderingen worden ontwerp-voorstellen van burgemeester en wethouders besproken. Die liggen, met de agenda, ter inzage in de meeste informatiehoeken. Bovendien kunnen de secretarissen van de commissies u er over inlichten. Hun namen en telefoonnum mers staan in de informatiegids 'Kijk op Vlissingen'. Volgende week behandelt de ge meenteraad een voorstel om geld beschikbaar te stellen voor een onderzoek naar een betere bereikbaarheid van de bin nenstad. Dat is nodig omdat wij er nu al rekening mee moeten houden dat over enkele jaren er veel meer mensen van en naar de binnenstad zullen gaan. De verwachting is nu namelijk dat de nieuwe winkels op de "kop" van de Walstraat eind 1989/1990 klaar zullen zijn. Het is logisch dat dan ook de aanpassing van de omliggende wegen klaar zal moeten zijn. Ik denk daarbij aan de Badhuisstraat, de Schel- destraat, de Aagje Dekenstraat en de Coosje Buskenstraat. De gemeente steekt nu namelijk, samen met de onderneming MBO, veel energie in het ontwik kelen van de binnenstad. En het mag natuurlijk niet zo zijn dat straks al die energie overbodig blijkt omdat dan de routes naar en van de binnenstad onaantrek kelijk zouden zijn. Daarom wil het college van burgemeester en wethouders nu al een deskundig bureau inschakelen dat in de eerste maanden van het volgend jaar hiernaar onderzoek doet. De resultaten van dat onderzoek zullen het de gemeenteraad mo gelijk maken om goede besluiten te nemen over een verantwoorde en betere ontsluiting van de Vlis singse binnenstad. Belangrijk is in elk geval dat het Betje Wolff- plein niet alle verkeer zal kunnen verwerken en dat daarom het doortrekken van de Koudekerk- seweg in de richting van de Ke nau Hasselaarstraat in het on derzoek zal worden betrokken. Deze week komen voor het eerst sinds lange tijd weer twee pro jectgroepen bij elkaar. Gister avond was dat de projectgroep Binnenstad, vanavond vergadert de projectgroep Scheldebuurt. Het zijn de eerste vergaderingen sinds lange tijd van deze samen werkingsverbanden van o.a. be woners en de gemeente om te komen tot stadsvernieuwing in die gebieden waarvoor zij zijn in gesteld. Het is de bedoeling in ja nuari aanstaande ook nog pro jectgroepen voor andere stads vernieuwingsgebieden bijeen te roepen voor een eerste vergade ring. In al deze vergaderingen wil ik als voorzitter bespreken op welke manier we met elkaar in een stadsvernieuwingsgebied verder gaan werken. Per gebied zijn er namelijk grote verschillen zodat de werkwijze daaraan kan worden aangepast. Als u dit leest hebt u misschien al uw chemisch afval ingeleverd bij de chemokar die deze week door de stad rijdt en daarbij diverse standplaatsen heeft. Is dat niet zo, dan kunt u dat nog morgen en overmorgen doen. Elders op deze pagina staan de tijden en standplaatsen van de oranje vrachtwagen met het opschrift "Schadelijke stoffen hier". Het gaat dan vooral om batterijen, verfresten, foto-chemicaliën, af gewerkte olie en spuitbussen met restanten. Allemaal chemi sche stoffen waarvan ik het per soonlijk lang niet altijd nodig vind dat wij die gebruiken... Maar om- dèt wij allen deze nu eenmaal gebruiken zal het afval daarvan toch afgevoerd moeten worden. Het is echter voor het milieu van het grootste belang dat dat in elk geval niet via de vuilniszak ge beurt. De vuilniszakken komen immers op de stortplaats terecht, waar na enige tijd de chemische stoffen hun vervuilende werk gaan doen. Daarom: hou in elk geval dit che mische afval apart en lever het deze week in bij de chemokar of daarna bij het depot van de afde ling Reiniging aan de Edi sonweg. Milieubewuste Vlissingers doen dat!

de Vlissinger | 1987 | | pagina 5