Streekplan Zeeland Herstructurering bootdiensten 1 KORTING 2>zjer< DZjer* DZjert PFAFF 1 R 1 1 DE OERSTERKE Inspraak bejaardenoorden Inspraak fietspaden LEREN ROKKEN GEDEELTE VAN WINTERKOLLEKTIE BE A WINNER &m, PFAFF NAAIMACHINES Aandachten tijd voor uw interieurwensen 7 G. HEMELAAR Woensdag 25 november 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER Provinciale staten beslissen in hun vergadering van decem ber over de herstructurering van de provinciale stoomboot diensten Zeeland - de veerverbindingen over de Wester- schelde. Volgorde COMM ISSI i;s Waldienst Werkplaats Varende dienst Verlengd IX BE HOEI La Paz verhoogt de feeststemming! met een speciale aanbieding KORTING op en La Paz has it...! gebruik de (b.v. super jacks, heavy, quality f 139.-) because you know it feels so good... Wijngaardstraat 22 Goes, tel. 01100-32082 Nieuwendijk 29, Vlissingen, tel. 01184-13729 u Een rustig gesprek. Concrete voorbeelden. Uw woonwensen krijgen gestalte in een gedetailleerd, vrij blijvend advies. Weyts Interieur Adviseurs: van detail tot totaalplan. INTERIEURADVISEURS ABDIJ TTftw E U W S Sophiahaven, Noord-Beveland Tot en met 15 januari ligt het streekplan Zeeland ter inzage in de gemeentehuizen en de openbare bibliotheken in Zeeland en in het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9, Middelburg. Wie bezwaren heeft tegen het plan kan die tot en met 15 januari indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. In het streekplan wordt gere geld hoe de ruimte in Zeeland moet worden gebruikt. In apar te hoofdstukken wordt aange geven hoe het provinciaal bestuur denkt over onder meer het wonen, de recreatie, de landbouw, de industrie, ruilver kavelingen, het milieu en ver keer en vervoer. De gemeenten moeten bij het maken van bestemmingsplan nen rekening houden met wat in het streekplan is geregeld. De groei van de dorpen en ste den wordt afhankelijk gesteld van waar mensen willen wo nen. Tot nu toe was het regel, dat per woonkern werd aange geven hoe groot die kon wor den. Wel moet ernaar worden gestreefd de centrumgemeen ten te versterken. Hetzelfde geldt voor kwetsbare kleine ker nen. Mogelijkheden daartoe zijn er via de stads- en dorpsver nieuwing, het volkshuis vestingsbeleid en het kleine- kernenbeleid. Tussen de industrie- en woon gebieden moet een scheidende zone in acht worden genomen. In die zone moet woonbebou wing zoveel mogelijk worden geweerd. Ook recreatiegebieden moeten door een scheidende zone wor den afgesloten.. In het Zoomgebied van Renesse moet de verblijfsrecreatie wor den afgestemd op de landbouw en de natuur. Welke omvang de recreatie daarin heeft, moet nog nader worden bezien. De Braak man kan in westelijke richting worden uitgebreid. Grootschalige dagrecreatie is voorzien op Neeltje Jans, in Vlissingen en in Cadzand, even tueel uit te breiden tot Bres- kens. Golfterreinen horen thuis in recreatiegebieden of bij de centrumgemeenten. Als algemene regel geldt, dat het kamperen bij de boer wordt beperkt tot vijf standplaatsen. Op boerenerven, waar in 1986 al meer plaatsen beschikbaar waren, kan de gemeente via het bestemmingsplan een "ge mengde bestemming" leggen. Dat houdt dan in, dat tien standplaatsen zijn toegestaan. Als het om meer dan tien plaat sen gaat, moet de eigenaar vol doen aan de eisen, die aan kam peerterreinen worden gesteld. De Sophiahaven op Noord- Beveland kan worden ingericht als jachthaven. Dat is in het streekplan opgenomen en de stuurgroep Oosterschelde heeft hiermee al ingestemd. De werk- haven langs de Grevelingendam kan worden gebruikt voor pas santenplaatsen. Aangekondigd wordt, dat voor de Kop van Schouwen een aan vraag voor landinrichting zal worden ingediend met als on derwerp de niet-agrarische functies en belangen. Bosbouw wordt gezien als een agrarische activiteit en kan daarom in het buitengebied worden toegepast. Boerderijen, die niet meer als zodanig in gebruik zijn, kunnen dienen voor de opslag van bo ten en caravans. Andere opslag, detailhandel en bedrij vigheid die niet met het agra risch gebied verband houdt, zijn uitgesloten. In de Dammenweg wordt nog gesproken van een tunnel ten noorden van Middelburg, ter kruising van het Kanaal door Walcheren. Inmiddels is bekend geworden, dat de minister van verkeer en waterstaat een aquaduct heeft toegezegd. In het verdere verloop bij de vaststelling van het streekplan zal die zaak worden geregeld. Het ontwerp-streekplan is voor 25 gulden te koop bij het infor matiecentrum van de provincie. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31400. Het kan daar, net als in de ge meentehuizen en openbare bi bliotheken, worden ingezien. Bij het informatiecentrum zijn ver der informatiebladen over .het streekplan verkrijgbaar. De in formatiebladen zijn gratis. De veranderingen hebben be trekking op de organisatie van de waldienst, de werkplaats en de varende dienst. De invoering van nachtvaarten is buiten be schouwing gelaten. Gedepu teerde staten zullen daarover in een later stadium een uitspraak doen. De directie van de boot diensten, de dienstcommissie (het personeel) en de commis sie voor georganiseerd overleg (werkgever en werknemers) hebben over de herstructure ring advies uitgebracht aan ge deputeerde staten. Met die ad viezen is rekening gehouden in het statenvoorstel. De provinciale raad voor de volksgezondheid vergadert maandag 30 november, 14.15 uur, in het gebouw van het zie kenfonds Midden- en Noord- Zeeland, Achter de Houttuinen 8, Middelburg. Op de agenda staan de concept-plannen voor psychia trie en voor geestelijke gehandi captenzorg en een beschou wing over de gezondheidszorg op Walcheren. Verder komen aan de orde acht dagbehande lingsplaatsen in verpleeghuis de Corneliastichting in Zierikzee, een mobiele niersteenvergrui zer, een nieuwe ambulance voor het Sint-Liduinaziekenhuis in Hulst en het concept- planningsbesluit hartchirurgie. De raad voor de volksgezond heid vergadert in het openbaar. In het voorstel wordt aangege ven in welke volgorde de veran deringen moeten worden door gevoerd. Het gaat om bredere inzetbaarheid van het perso neel, invoering van de functie van scheepsgezel (een combi natie van matroos en machinist) aan boord van de schepen, automatisering personenkaart- verkoop Kruiningen-Perkpolder, herstructurering verkeersbege- leiding Kruiningen, automatise ring van de hele kaartverkoop, evaluatie van de reorganisatie van de waldienst uit 1986 en analyse van het onder houdswerk. Al deze zaken moeten in twee jaar tijd hun beslag krijgen, zij moeten dus uiterlijk 1 januari 1990 zijn gerealiseerd. Bij al die veranderingen moet re kening worden gehouden met een zo groot mogelijke dienst verlening en bedrijfsvoering, verantwoord personeelsbeleid en de veiligheid van de passa giers, de goederen die overge zet worden en het personeel van de bootdiensten. De waldienst, waar nu honderd arbeidsplaatsen zijn, moet wor den uitgebreid naar 115. Het gaat dan om vijf agenten, 28 assistent-agenten, 22 terrein opzichters/controleurs en zestig kaartverkopers. De uitbreiding gaat gepaard met een extra uitgave van 6,5 ton. Het totale bedrag aan appa raatskosten (personeel, onder houd aan gebouwen, gereed schap en soortgelijke kosten) komt daardoor op ruim 54,5 miljoen. Doordat het aantal schepen van 'acht teruggebracht is tot vijf (de Prinsessen Beatrix, Margriet, Christina en Juliana en de Prins Willem Alexander) en ook de aard van het onderhoud in de loop van de jaren nogal is veran derd, moet worden onderzocht hoe de organisatie van de werk plaats hieraan moet worden aangepast. De commissie, die de herstructurering heeft voor bereid, heeft geadviseerd de na druk van de werkplaats te ver leggen van onderhoudsdienst naar storingsdienst. Voordat hierover beslissingen worden genomen, wordt de hele situa tie geanalyseerd. Over de ploegsterkte en de brugbemanning zal pas een be slissing worden genomen, na dat de (landelijke) onderzoeks commissie "zoute veren" rap port heeft uitgebracht over de veiligheid aan boord van veer schepen. Het onderzoek wordt gedaan naar aanleiding van het ongeluk met de Herald of Free Enterprise. De functie van scheepsgezel wordt op de sche pen ingevoerd en onderzocht moet worden welke navigatie- apparatuur de veiligheid kan vergroten. De inspraaktermijn op het spreidingsplan bejaardenoorden en op de herziening van het plan bejaardenoorden is met een maand ver lengd tot 1 januari. Dat betekent dat ook een maand langer reacties op de twee plan nen bij de provincie kunnen worden ingediend. In het spreidingsplan bejaarden- bus 6001, 4330 LA Middel oorden wordt aangegeven hoe veel mensen in een bejaarden oord kunnen wonen, waar die bejaardenoorden moeten staan in de provincie en welke signa tuur dan de voorkeur geniet. Per regio wordt de situatie vermeld. De wijziging van het plan be jaardenoorden heeft betrekking op de financiering van de voor zieningen voor ouderen om zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen wonen: het flankerend beleid. Reacties op de twee plannen kunnen schriftelijk worden in gediend bij Provinciale Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Van de plannen is een inspraakbrochu re gemaakt, die gratis verkrijg baar is in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, post- De hoorcommissie bestem mingsplannen heeft de begintijd voor de zitting van vrijdag ver vroegd van twaalf uur naar half tien. Gehoord worden bezwaar den tegen het bestemmingsplan Zuid-West, derde herziening, van de gemeente Goes. De derde kamer uit gedeputeer de staten hoort de heer L.A. Brondgeest uit Scharendijke en het gemeentebestuur van Mid- denschouwen over het beroep van de heer Brondgeest bij de provincie op de intrekking van de vergunning voor zijn café in Scharendijke. De zitting is op 1 december, 10.20 uur. De tweede kamer uit gs hoort een Vlissinger over zijn beroep tegen de beslissing van het ge meentebestuur van de Schel- destad op een aanvraag voor al gemene bijstand. Ook die zit ting is op 1 december, de aan vangstijd is 10.40 uur. De voorzitter van gedeputeerde staten - de commissaris der ko ningin - hoort in Arob-beroep een Tholenaar. Algemene bijstand is ook hier het onder werp. De Arob-zitting is op 2 december, 10.00 uur. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. burg. De twee plannen zelf zijn voor elk tien gulden te koop aan hetzelfde adres. Inspraakcoördinator H.J.M. Benschop wil insprekers be hulpzaam zijn bij de opstelling van de schriftelijke reacties. Hij is bereikbaar bij het bureau voorlichting, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180-31393. H De Middenzeeuwse bevolking kan volgende week maandag en dinsdag inspreken op het fietspadenplan 1987 van de provincie. In het plan wordt aangegeven waar nieuwe fietspaden moeten komen, wel ke fietspaden moeten worden verbeterd en waar gevaarlijke situaties moeten worden op geheven. Maandag 30 november is een provinciale delegatie aanwezig in het stadskantoor. Oostsingel 2, Goes, van 15.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Dinsdag 1 december wordt de informatiehoek ingericht in de Zeeuwse Bibliotheek, Kou- steensedijk 7, Middelburg. In sprekers kunnen daar terecht van 15.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. In het informatieblad fietspa denplan 1987 staat vermeld om welke fietspaden het gaat. Het informatieblad is gratis verkrijg baar bij het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middel burg, 01180-31400. Het infor matieblad is ook tijdens de in spraakbijeenkomsten ver krijgbaar. bb A Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Oersterk is deze naaimachine, de Pfaff 'HOBBYMATIC' vanaf ƒ999.- Stikt door 12 lagen jeans Stikt 5 mm breed en 6 mm lang Grote stofdoorlaathoogte Eenvoudige tiptoets-bediening Hardstalen rondlopende draadgrijper Oersterk en toch lichtgewicht (—7 kg) PFAFF bestaat dit jaar 125 jaar. Een beter bewijs van degelijk heid is er niet. Er is al een Pfaff vanaf 499.- (België 9995 .-Fr.). Eer van je werk met PFAFF UW DEALER: hd sociétó d'mterieut Kremerstraat 15-19. (in 't Vierkantje) Bergen op Zoom tel.: 01640 - 34864

de Vlissinger | 1987 | | pagina 9