Inspraak fietspaden UU1UUUUUJIUIUIU1 AANBIEDINGEN m verwarming lbel0TI50T HOEFLAAK Heiligen uit de modder aanvragen covra/pzem SPECIALE SINT-NICOLAAS KAPOKMATRASSEN HENDRIKSEN Barneveld Goes Rijssen Woensdag 18 november 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER IX HKIiOKI' De Centrale organisatie voor radioactief afval (COVRA) heeft de vergunningen aangevraagd, die nodig zijn om op het ter rein van de PZEM in Vlissingen-Oost een opslaggebouw voor radioactief afval te bouwen en dat afval te be- en ver werken. Effecten Ter inzage Bezwaren (OM M I SS provinciale griffie Lotus fluit 1.95 Mondorgels v.a 4.95 Gitaarbanden v.a 9.95 Metronoom v.a 66.50 Pianolamp v.a 92.50 Yamaha keyboards v.a 230.00 van voor Houten blokfluit 16.50 13.50 Muzieklessenaar 32.50 27.50 Gitaarstandaard 55.00 45.00 Keyboardstandaard 99.00 85.00 Spaanse gitaar 149.00 125.00 Amati trompet incl. koffer 459.00 390.00 MUZIEKCENTRUM MIDDELBURG ABDI J I EUWS Tot eind februari volgend jaar is in het Zeeuws Museum in Middel burg de tentoonstelling "Heiligen uit de modder" te zien. Het gaat om heiligen, die zijn afgebeeld op pelgrimstekens. De pel grimstekens werden door Zeeuwse bedevaartgangers als souvenir mee terug gebracht. De bedevaarten werden in de Middeleeuwen gehouden en vanuit Zeeland trok men soms Onderdeel van pelgrimsteken ter ere van Adrianus. heel Europa door. Vanuit de Vlaamse bedevaartsoorden zijn de meeste tekens teruggevon den. In Geraardsbergen en Ni- nove werden de heiligen Adria nus en Cornelius vereerd, maar ook trokken de Zeeuwen naar Saint Andrews in Schotland en De tweede kamer uit gedepu teerde staten behandelt dins dag 24 november, 10.20 uur, het beroepschrift van een Mid delburger. De Middelburger is het niet eens met de beslissing van zijn gemeentebestuur over zijn aanvraag voor algemene bijstand. De eerste kamer uit gs houdt ook 24 november zitting. Om 11.00 uur wordt de firma De Muynck-AMZ uit Borssele ge hoord over het vervoer van schoolkinderen in Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben het ver voer opgedragen aan Carlier Tours in Domburg, waardoor De Muynck-AMZ van hetzelfde vervoer werd uitgesloten. Het Borsselse bedrijf heeft daarte gen beroep aangetekend. De hoorcommissie bestem mingsplannen houdt een zitting op vrijdag 27 november, 12.00 uur. Een aantal inwoners van Goes heeft bezwaar aangetekend te gen het bestemmingsplan Zuid- West, derde herziening, van de gemeente Goes. De bezwaren naar Santiago de Compostela in Spanje. Behalve de tentoonstelling is er een boekje met de titel "Heili gen uit de modder". Het boekje bevat zo'n 125 afbeeldingen van pelgrimstekens en het is sa mengesteld door de heren R.M. van Heeringen, A.M. Koldeweij en A.A.G. Gaalman. Het boekje kost 25 gulden en is in de boek handel en in het Zeeuws Mu seum te koop. Het kan goed dienen als catalogus bij de ten toonstelling. In de kerstvakantie - op 22 en 24 december - worden er spe ciale dagen voor kinderen van zes tot zestien jaar in het mu seum georganiseerd. Onderdeel van de dag is natuurlijk bezoek aan de tentoonstelling, maar er richten zich tegen de uitbrei dingsmogelijkheden voor win kels en tegen de vestiging van een benzinestation. Gevreesd wordt, dat die uitbreidingen ten koste van de middenstand in het centrum van Goes gaan. Alle zittingen worden in het openbaar gehouden en wel in het provinciehuis, Sint Pie terstraat 42, Middelburg. is dan ook een film in het mu seum te zien en de Lange Jan kan worden beklommen. De twee jeugddagen duren van half elf 's morgens tot drie uur 's middags. De kosten zijn drie gulden per persoon. Ook de ouders kunnen aan de jeugdda gen meedoen. De gebruikelijke openingstijden van het Zeeuws Museum zijn van maandag tot en met vrijdag van 10.00-17.00 uur. Het mu seum is gesloten op eerste kerstdag, nieuwjaarsdag en in de weekeinden met uitzonde ring van zaterdag 19 en 26 de cember en 2 januari. Op die za terdagen is het museum open van half een tot kwart over vijf. De entree voor het museum is voor volwassenen een rijksdaal der, voor jongeren tot achttien jaar een gulden, gezinnen met kinderen tot achttien jaar vijf gulden en 65+ f 1,50. Tijdens de jeugddagen geldt een afwij kende prijs van drie gulden per persoon. Bi m Opslag radioactief afval Jacobus werd geëerd in Santia go de Compostela - schelpen, gevonden langs het strand van de Atlantische Oceaan dienden a/s pelgrimsteken. Maandag en dinsdag volgende week zijn er inspraakbijeenkomsten in Zierikzee en Oostburg over het fietspadenplan van de provincie. In het plan wordt aangegeven welke fietspaden er in tien jaar moe ten worden aangelegd, waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen fietspaden voor woon-werkverkeer en toeristische fietspaden. Ook wordt vermeld waar gevaarlijke situaties moeten worden verbe terd en hoe de bewegwijzering kan worden aangepast. Voor Schouwen-Duiveland staan in het plan fietspaden langs de Julianastraat in Zierikzee, de Laone in Renesse, de Rampweg tus sen Renesse en Scharendijke, de J.J. Boeijesweg/Maire/ Westerenbanweg in Haamstede en langs de Kuijerdamseweg in Scharendijke. Maandag 23 november kan er over worden gepraat met vertegen woordigers van de provincie, in de openbare bibliotheek, Haring- vlietplein 2, van 15.00-17.00 uur en van 18.30-20.00 uur. Dinsdag 24 november is de provinciale delegatie in Den Hoekzak, Langestraat 1, Oostburg, van 15.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Voor west Zeeuwsch-Vlaanderen staan in het plan nieuwe fietspa den voor de Oranjestraat in IJzendijke, de Langeweg in Breskens, de Zwinstraat in Retranchement, de Bakkerstraat in Oostburg en de Noordweg in Groede. Ook de PZEM heeft vergunnin gen aangevraagd om het terrein voor de bouw in orde te kunnen maken. De PZEM is het te doen om het storten van zand tussen de Europaweg-Oost en de Ossen- weg en om het omleggen van een stuk van de Borsselsedijk. Ook is een bouwvergunning ge vraagd voor vier hoogspan ningsmasten aan de Ossenweg. Op die PZEM-verzoeken moe ten burgemeester en wethou ders van Borsele een beslissing nemen. De COVRA heeft bij Borsele ook een bouwvergunning aange vraagd. Daarbij gaat het om het gebouw voor de opslag, bewer king en verwerking van het radioactieve afval. De COVRA heeft bij het rijk vergunning ge vraagd (op grond van de Kern energiewet) om al die activitei ten ook daadwerkelijk in het ge bouw te kunnen ontplooien. De ministers van economische za ken, van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu beheer, van sociale zaken en werkgelegenheid en van wel zijn, volksgezondheid en cul tuur beoordelen de aanvraag. Bij de minister van waterstaat en verkeer heeft de COVRA een vergunning gevraagd voor het lozen van afvalwater op de Westerschelde. Onderzocht is welke effecten het opslaggebouw in Borssele op de omgeving zou hebben: de lokatiegebonden milieu-effect- rapportage. In het rapport worden vergele ken de huidige situatie in Vlissingen-Oost, de situatie waarin het opslaggebouw wordt gebouwd, de situatie waarin het gebouw in gebruik is en de situatie waarbij zich onge lukken of storingen in of rond het gebouw voordoen. De provinciale planologische commissie en de provinciale raad voor het milieu bespreken het milieu-effectrapport volgen de week woensdag in openbare vergaderingen in Middelburg (zie de rubriek Commissies). De provinciale planologische dienst heeft het rapport bestu deerd en is tot de conclusie ge komen, dat niet is gekeken naar ongelukken met schepen die radioactief afval vervoeren. Toch moet er rekening mee worden gehouden, dat vanuit Engeland hoog radioactief af val zal worden verscheept naar Borssele. De vergunningaanvragen van de COVRA en van de PZEM en het lokatiegebonden milieu effectrapport liggen ter inzage van 19 november tot en met 18 december. In de gemeente Borsele is dat in het gemeentehuis, Stenevate 10, Heinkenszand, op werkda gen van 9-12 en van 14-16 uur en op vrijdagavond in de open bare bibliotheek, Stengeplein 1, Heinkenszand, van 17-20 uur. In Middelburg liggen de stukken bij de directie Zeeland van rijks waterstaat, Vrijlandstraat 33, kamer 459, werkdagen 9-1 2 en 13-16 uur; bij het bureau mi lieuzaken van de provincie, Sint Pieterstraat 42, werkdagen 9-12 en 14-16 uur en in het in formatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, werkdagen 9.30-12.30 en 13.30-16.30 uur. Ook in de bibliotheek van het directoraat-generaal milieuhy giëne zijn de aanvragen en het rapport te bekijken: Dr. Van der Stamstraat 2, Leidschendam, werkdagen 9-12 en 14-17 uur. Bezwaarschriften tegen de ver gunningen en het milieueffect rapport kunnen worden gericht ning zou moeten verlenen, maar de indiening loopt vis Gedepu teerde Staten van Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Mid delburg. Bij de indiening van het bezwaar kan worden verzocht persoonlijke gegevens van de indiener(s) niet bekend te maken. Op 10 december wordt in de openbare bibliotheek De Sten- ge, Stengeplein 1, Heinkens zand, een openbare zitting ge houden over deze aanvragen van de COVRA en de PZEM. De zittingen zijn van 14-17 uur en van 19.30-22.30 uur. Het milieu-effectrapport is te koop bij het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middel burg, (01180) 31400. Het rap port kost vijftien gulden en de bijlagen negen gulden. Maandag 23 november, 13.30 uur, vergadert de statencom missie voor waterstaat en ver keer. Op de agenda staan de herstructurering van de provin ciale stoombootdiensten, uit breiding van het kantoor van de bootdiensten in Vlissingen en het aanbrengen van een dek laag op de weg Middelburg-Sint Laurens en op de rondweg Oostdijke. De statencommissie voor eco nomische zaken vergadert maandag 23 november, 16.00 uur, over bijdragen uit het toeristisch-recreatief ontwik kelingsfonds voor promotionele activiteiten van VVV's. Ook een subsidie voor de stichting Recreatiewerk staat op de agenda. Verder wordt gepraat over de verkoop van de water- fabriek in Terneuzen van de PZEM aan Dow Chemical en over de PZEM-begroting 1988. De provinciale planologische commissie vergadert woensdag 25 november, 10.00 uur, in het PPD-gebouw, Groenmarkt 13, Middelburg. De commissie praat over de aanwijzing tot beschermd na tuurgebied van Krammer- Volkerak, Zoommeer-Eendracht en de Manteling op Walcheren. Het voorbereidingsschema landinrichting 1988, het woon wagenplan en de inrichtings- schets Grevelingenmeer staan ook op de agenda. Als ingekomen stuk wordt de lokatiegebonden milieueffect rapportage opslaggebouw radioactief afval behandeld. De afdeling basisonderwijs en speciaal onderwijs van de pro vinciale onderwijsraad verga dert woensdag 25 november, 14.00 uur. Agendapunten zijn de verplaat sing van de Mytylschool van Zonneveld naar Goes, de groei van het speciaal onderwijs en het ondersteuningsproject klei ne basisscholen. De provinciale raad voor het mi lieu bespreekt woensdag 25 no vember, 16.00 uur, de lokatie gebonden milieu-effectrappor tage over de opslag van radioac tief afval in Borssele. De commissie geestelijke ge zondheidszorg en zwakzinni genzorg uit de provinciale raad voor de volksgezondheid praat donderdag 26 november over het plan voorzieningen geeste lijk gehandicapten. De vergade ring begint om 9.45 uur in Ter minus in Goes. Vrijdag 27 november, 10.00 uur, vergadert de statencom missie bestuurszaken. De begroting van de PZEM en de verkoop van de waterfabriek aan Dow Chemical staan op de agenda, evenals de herstructu rering van de provinciale stoom bootdiensten. Subsidievoorstel- len zijn er voor de stichting Het Zeeuwse Landschap, de alge mene stichting maatschappelij ke dienstverlening en gezond heidszorg en voor de stichting Recreatiewerk. Ook de deklaag voor de weg Middelburg-Sint- Laurens en de rondweg Oostdij ke komen hier ter sprake. Alle vergaderingen zijn open baar. Spreekrecht is er in de statencommissies en in de com missie uit de raad volksge zondheid. Voor zover niet anders vermeld bij de betreffende commissie, worden de vergaderingen ge houden in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 In het kader van de coördinatieprocedure op grond van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne maken Gedeputeerde Staten van Zeeland en voor zover nodig de burgemees ter van de gemeente Borsele het volgende bekend. Aanvragen Met het oog op de realisering van een centrale faciliteit voor de opslag en verwerking van radioactief afval te Borssele, zijn de volgende aanvragen ingediend: 1. a. op 2 oktober 1987 heeft de Centrale Organisatie Voor Radioactief Afval (COVRA) N.V. te Petten bij hen ingediend het verzoek aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele om bouwvergunning voor het bouwen van een complex gebouwen behorende tot de eerste bedrijfsfase, op een perceel gele gen tussen de Europaweg-Oost en de Ossenweg te Borssele; b. de N.V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) te Middelburg heeft bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele een ver zoek ingediend om toestemming tot het aanbrengen van diverse zandplateaus tus sen de Europaweg-Oost en de Ossenweg en het omleggen van een gedeelte van de Borsselsedijk te Borssele; c. de N.V. PZEM te Middelburg heeft bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele een verzoek ingediend om bouwvergunning voor het rea liseren van 4 hoogspanningsmasten aan de Ossenweg te Borssele. De aanvragen zijn in strijd met de geldende bestemmingsplannen. De gemeenteraad heeft op 20 oktober 1987 verklaard dat in verband met voornoemde plannen een (her ziening van het) bestemmingsplan wordt voorbereid. De ingediende verzoeken zijn niet in strijd met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan. Daardoor ontstaat de moge lijkheid om met toepassing van artikel 19 der Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet de gevraagde vergunningen te verlenen. Desgewenst kan een mondelinge toelichting op deze stukken worden verkregen bij het bureau ruimtelijke ordening en volkshuisvesting van de gemeente Borsele (tel. 01106-1730, tst. 244). Desgewenst kan een mondelinge toelichting op deze stukken worden verkregen bij het bureau ruimtelijke ordening en volkshuisvesting van de gemeente Borsele (tel. 01106-1730, tst. 244). 2. Op 2 oktober 1987 heeft de COVRA N.V. te Petten bij hen ingediend het verzoek aan de Ministers van Economische Zaken, van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur om vergunning ingevolge de Kernenergiewet voor het oprichten van een inrichting als bedoeld in artikel 15 onder b van de Kernener giewet waarin splijtstoffen kunnen worden bewerkt en verwerkt en worden op geslagen. - het in voornoemde inrichting voorhanden hebben van splijtstoffen, ertsen en radio actieve stoffen, zoals bedoeld in artikel 15 onder a. en artikel 29 van de Kernener giewet. het in werking brengen en houden van de gedeelten van voornoemde inrichting, die behoren tot de eerste bedrijfsfase, welke gedeelten zijn aangeduid in paragraaf 1.6 van hoofdstuk 1 van de van deze aanvraag deel uitmakende gegevens; alsmede is ingediend het bij deze aanvraag behorende locatiegebonden milieu effectrapport (MER). De inrichting zal komen te liggen op een perceel, kadastraal bekend gemeente Borse le, sectie A, no. 830 (ged.). Desgewenst kan een mondelinge toelichting op deze stukken worden verkregen bij de Directie Stralenbescherming van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer (tel. 070-209367, tst. 2619). 3. Op 16 oktober 1987 heeft de COVRA N.V. te Petten bij hen ingediend het verzoek aan de Minister van Verkeer en Waterstaat om vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor het lozen van afvalwater op de Westerschelde ten behoeve van een inrichting waarin radioactief afval zal worden verwerkt en opgeslagen, op een perceel, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A, no. 830 (ged.); alsmede is (reeds op 2 oktober 1987) ingediend het bij deze aanvraag behorende loca tiegebonden milieu-effectrapport (MER). Desgewenst kan een mondelinge toelichting op deze aanvraag worden verkregen bij Rijkswaterstaat, directie Zeeland (tel. 01180-86000, tst. 422). Ter inzage De aanvragen, het MER en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 19 novem ber 1987 tot en met 18 december 1987 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek, Stengeplein 1, Heinkenszand van 17-20 uur; - in de bibliotheek van het directoraat-generaal voor de milieuhygiëne van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, dr. Van der Stamstraat 2, Leidschendam op werkdagen van 9-12 en van 14-17 uur; - bij Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Vrijlandstraat 33, Middelburg (kamer 459) op werk dagen van 9-12 en van 13-16 uur; - op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Een ieder kan een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen deze aanvragen en het MER en wel tot en met 18 december 1987. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele (voor wat betreft 1a., b. en c.) aan de ministers van Economische Zaken, van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur (voor wat betreft 3), doch dient te worden gezonden aan Gedepu teerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren tegen de onder 2 en 3 genoemde aanvragen kunnen worden inge diend tijdens de openbare zitting in het ontmoetingscentrum "de Stenge", Stengeplein 1 te Heinkenszand op 10 december 1987, tijdens de middagzitting van 14- uiterlijk 17 uur of tijdens de avondzitting van 19.30- uiterlijk 22.30 uur. Hierbij wordt gelegenheid geboden over de aanvragen genoemd onder 1, 2 en 3 en het MER van gedachten te wisselen. Een exemplaar van het milieu-effectrapport (MER) kan worden opgevraagd bij het informa tiecentrum van het bureau Voorlichting van de provincie Zeeland, Abdij 9 (ingang Klooster gangen), Postbus 6001, 4330 LA Middelburg (tel. 01180-31400). De kosten van het hoofdrapport bedragen f 15,— en van de bijlagen f 9,—. Middelburg, 18 november 1987. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Lange Delft 86, tel. 01180-35252 Razendsnelle storingsservice door heel Zeeland Mobilofoonwagens die zo bij u zijn Meer weten over onze Hoog Rendements en Energie Zuinige cv-ketels? Bel ons! Zeeuwse Verwarmings Unie bv Energiestraat 12, 4538 BZ Terneuzen Wij maken nog steeds de echte kapokmatrassen. De gezonde manier van slapen Franko levering in geheel Zeeland. Slaak 72, Rotterdam, tel. 010-413.19.92 Ook in cassette uitvoering en gebleekte uitvoering. Kom pleet met blad houtrepro, app Bauknecht, wasemkap. gaskookplaat oven. geint. koelkast en spoelbak. 2.70m va. 5900." Zeer exclusieve Oesign-keukens. Kompleet met app Pelgrim, wasemkap. gaskookplaat, geint koelkast, spoelbak en blad Duropal diverse mod v a 8900. Betaal niet FL.2.000,- tot FL.4.000,- teveel. Nu grootse keukenshow in samenwerking met li Duitse fabrikanten. Industriëlen OeValk Watlslraal 19 Tel 034?0 92624 induslnelen De Poel 1 Industriëlen De Mors Venijn Stuartweg 14a Tel 01100 16230 Spmnerstraal 5 Tel 05480 14580 Geopend Di t/m Vrii 9 00 18 00 Za 9 00 - 15 00 Koopavond Riissen en Goes Do lol 21 00 Barneveld Vrij lol 21 00

de Vlissinger | 1987 | | pagina 13