PZEM mag van KvK geen gasgeisers verhuren 25E DAF VOOR MIDDELBURG Garage Renton deelt de prijzen uit in de Miro Motorcross op minitrekkers Stormvloedtaarten Minet 25 jaar in Middelburg voor eerste burger Autowasstraat Jaap Tramper tégen milieuvervuiling José en Ceciel begonnen eigen huidverzorgingszaak Sponsor kleedt hoofdklasser Toma -•-r Wi Bijzondere groenten en vruchten Damesmode Shop 54 in Vlissingen verbouwd Diamanten bruidspaar in Middelburg r Goldy, niet alleen goud dat blinkt Koopavond voor bejaarden en gehandicapten in Miro Mogelijkheden van fotografie getoond onder gewelven Dert Woensdag 11 november 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER RENDEMENT BEDRIJVEN WORDT AANGETAST Fleurop stuurt nu ook bloemen naar Rusland NIEUWE UITGA VE STICHTING PROPAGANDA Schoenmaker blijf bij je leest. Die waarschuwing krijgt de PZEM van de Kamer van Koophandel. Ze doelt daarmee op de voorge nomen uitbreiding van verhuur van gasgeisers die de PZEM aan kondigde. Dat zou afbreuk doen aan de 'rendementspositie' van de bedrijven die op dat terrein actief zijn'. De Kamer wil dat de PZEM haar beslissing herziet. Het is volgens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord Zeeland wel een leuk gebaar van de PZEM dat ze voor installatie en onderhoud het bedrijfsleven wil inschakelen. Dat doet echter niets af aan het Wethouder Gerrit Schoenmakers kreeg onlangs in een feestelijke ambiance de sleutels van de 25e Daf Truck die werd gekocht bij Daf-dealer Poppe Bedrijfswagens in Veere. Rien Poppe van het be drijf overhandigde de sleutels voor deze auto die bij de gemeen tereinigingsdienst is ingelijfd. De relatie Poppe-Middelburg be gon in 1964. Het Veerse bedrijf deed toen onderhoud aan de auto's van Middelburg. In 1965 werd de eerste bedrijfsauto ver kocht. De nieuwe truck voor de gemeen tereiniging is van het type FAG 2305 DHTD. Zaterdag 7 november was het zo ver: De prijswinnaar van het blokkenspel, dat tussen 8 en 17 oktober kon worden gespeeld in de Miro, kon zijn prijs in ont vangst komen nemen. Henk Molenaar, de Middelburgse Austin Roverdealer van Garage Renton, die de prijzen namens het moederbedrijf kwam uitdelen, legde nog eens uit hoe het spel gespeeld moest worden. "Losse schuimrubberblokken moesten zo snel mogelijk op de juiste manier in de laadruimte van een Austin Metro worden gelegd". Volgens de dealer stak de prijs winnaar met kop en schouders boven iedereen uit. "De heer J.W.H. Wagenaar, electrotechni- cus van beroep", kwam, zag en won het spel", zegt Henk Mo lenaar. De heer Wagenaar: "Ik hoefde maar even naar ue biokken te kij ken, toen wist ik al hoe ze aan el kaar moesten. Wel heb ik kostba re seconden verloren, bij het in de auto leggen. Je moest het name lijk eerst op de vloer proberen". Hij toonde zich zeer tevreden met zijn autoradio-cassetterecorder. Ook wie niet aan het blokkenspel had meegedaan, kon een prijs winnen. Door het invullen van een wedstrijdformulier en het be denken van een slagzin konden vijf winnaars in het bezit komen van een feestpakket ter waarde van 150,—, samengesteld door de Miro. Er was geen hoofdprijs winnaar. Bedrijfsleider J. Kleijne van de Miro feliciteerde ook namens Renton de winnaars en deelde de pakketten uit aan' de heren J.H. Ceelen, G.J. de Morree, B.C. No bel, C. Vermaat en aan mevrouw De Nooyer. In wat eerst een garage was, open de het echtpaar Kloet in 1978 een damesmodezaak. "De winkel was erg simpel, want we hadden niet eens een echte etalage", aldus me vrouw Kloet, die uiteindelijk de zaak alleen verder voortzette. "De verbouwing die nu uitge voerd is brengt veel meer licht in de winkel, waardoor de kleding mooier uitkomt. Wij voeren da mesmode voor de middengroep, die betaalbaar blijft en verkrijg baar is tot maat 48. Als extra ser vice is het ook mogelijk kleding op zicht mee naar huis te nemen voor klanten die niet in staat zijn zelf naar de winkel te komen". feit dat het bedrijfsleven schade zal ondervinden als de elcctrici- teitsmaatschappij buiten haar oevers treedt met nevenactivitei ten. "Bekend is dat de winstmar ge op de verkoop van apparaten belangrijk hoger is dan die voor het verrichten van diensten", be cijfert de Kamer. De PZEM dient - zeker als het commerciële bedrijfsleven schade ondervindt - de grootst mogelijke terughoudendheid in acht te ne men, ook al ligt de nieuwe activi teit in het verlengde van de doelstelling van een bedrijf als de PZEM. De Kamer meent verder dat de beslissing om meer geisers te gaan verhuren 'wellicht valt te verklaren uit de maatschappelijke betrokkenheid' die de Raad van bestuur van de PZEM heeft wil len manifesteren. De Kamer her innert het PZEM-bestuur er aan dat het nutsbedrijf in handen is van de gemeentelijke en provin ciale overheden. "En deze over heden worden immers geacht de belangen van de gehele Zeeuwse samenleving te representeren". Dus ook de belangen van de on dernemers die gasgeisers verko- pan. "Als de liefde er niet is, kan het huwelijk niet goed blijven", zegt de 88-jarige bruidegom Jacobus Munter, die zestig jaar geleden bet ja-woord gaf aan de nu even- oude Pieternella de Korte. Woonachtig in Meliskerke en werkzaam als gemeenteveldwach ter ontmoette hij zijn aanstaande bruid toen zij vanuit Oude Pekela met vakantie was in zijn dorp. Het echtpaar, dat sinds elf jaar in Middelburg woont en nog een goede gezondheid geniet, kreeg op hun trouwdag bezoek van bur gemeester Rutten en wethouder mevrouw van Brummelen. Te vens ontvingen zij brieven met ge lukwensen van de koningin en van de commissar^ van de konin gin in Zeeland. Een extra verrassing vormde de grote taart in de vorm van de stormvloedkering, die het Tref- center aan het bruidspaar kwam aanbieden. De heer en mevrouw Munter heb ben twee kinderen, drie kleinkin deren en vijf achterkleinkinderen. Een leuke bijkomstigheid is nog dat een broer van de bruidegom enige dagen geleden eveneens zijn diamanten bruiloft vierde, maar dan in Dinxperlo. Volgens de kinderen van het echt paar is hun vader zeer goed met zijn tijd meegegaan: ook nu nog helpt hij met aardappels schillen, afwassen en allerlei andere huis houdelijke werkzaamheden. "Een geëmancipeerd paar", al dus de zoon des huizes. Crossen op vier wielen. Wie doet mee, vraagt Jos Dekkers Volgend jaar bij de zomercross in Vlissingen hoopt Jos Dekkers van Technisch Handels- en reparatie bureau DF.PA aan de Scheldestraat in Vlissingen met een vierwiel motorcrossteam op het strand te komen. Uiteraard stelt zijn zaak zich als sponsor beschikbaar. Nu zoekt hij nog enthousiaste motor crossers, die het op vier wielen willen gaan probe ren. Zijn minitrekkers. de eerste in Zeeland, zijn namelijk zowel voor de agrarische sector als bij re creatie en sport te gebruiken. "Na de klusjes op het land, waar deze minitrekker bij uitstek voor ge bouwd wordt, zo de crossbaan op", voorspelt Jos Dekkers enthousiast. De Motorcrossclub in Vlissingen-Oost is al benaderd eens een kijkje te ko men nemen. Bejaarden, zieken en gehandicapten kunnen woensdag 18 novem ber van 18.30 tot 21 uur op hun.gemakje in alle rust gaan winkelen bij de Miro in Vlissingen. In de zaak zijn speciaal voor die avond zitjes gecreëerd waar de klanten getracteerd worden op koffie. Ook staan er helpers klaar om te begeleiden bij het winkelen en zijn er voldoende rolstoelen aanwezig. Deze speciale koopavond heeft Vereniging De Zonnebloem in samenwerking met de Miro georganiseerd. "Op de foto moet het perso neel er ook bij", zegt de twin- tigjarige Eric Minet van de ge lijknamige zaak in verlichting, radio en t.v. apparatuur. In november, 25 jaar geleden naam zijn vader John Minet de zaak over van Van der Hiele en in de loop van de tijd kocht hij er het buurpand bij, verbouwde dit en breidde de zaak nog verder uit. Ook Basiana Minet, zijn vrouw, was steeds aktief in de zaak en hielp de klanten. Toen haar man vorig jaar overleed werd zij direc trice en haar zoon Eric nam de taak van zijn vader in het bedrijf over, waarbij hij soms geas sisteerd wordt door zijn broer Ro bert. Daarnaast is er nog twee man personeel. "Nog steeds spreekt men met respekt over de Direkteur van de Segeersstraat, zoals mijn vader al tijd genoemd werd", vertelt Eric. "En het is jammer, dat hij dit ju bileum niet meer kan meemaken. Vaak was hij meer op pad, dan in de zaak. Hij regelde veel, zoals De heren (vlnr) Rinus Dellebeke, Erik Minet en Rob Hamers met mevrouw Minet. bijvoorbeeld de jaarlijkse St. Ni- colaasakties en de realisering van de wandelpromenade in de Se geersstraat". Tegelijk met het winkeljubileum is ook Rinus Dellebeke 25 jaar in dienst bij Minet. "We hebben het alleen intern een beetje gevierd, want zo kort na het overlijden van mijn man, had niemand zin Trots en enthousiast staat Jaap Tramper, eigenaar van de gelijk namige garage aan de Mercurius- weg te Vlissingen bij zijn nieuwe autowasstraat, die binnenkort be drijfsklaar moet zijn. Deze autowasstraat, een geheel computergestuurde autowa- sinstallatie, met keuze uit zes ver schillende wasprogramma's is uniek in Zeeland. In dit systeem wordt de auto automatisch door een straat van zestien meter ge transporteerd. Daarbinnen vin den alle behandelingen plaats: wassen, drogen en eventueel con serveren (met was), en dat binnen 3 minuten. Zestig auto's kunnen per uur worden behandeld. "Geen wachttijden meer, zorg vuldiger behandeling van de la- klaag, indien gewenst conserve rende deklagen aan onder- en bo venkant", voert Jaap Tramper aan als klantvriendelijke argu menten voor de nieuwe inves tering. Bovendien: "De autobezitter is steeds minder geneigd in zijn vrije tijd de auto zelf te soppen. In Duitsland, waar deze installatie vandaan komt, is het bovendien reeds verboden op straat de auto te wassen vanwege de milieuver vuilende aspecten". De heer Tramper verwacht dat dit binnen afzienbare tijd ook in Nederland het geval zal zijn en ziet derhalve goede perspectieven voor zijn nieuwe autowasstraat. in feestelijkheden", aldus de di rectrice. "Toch zijn we er trots op dat de oude klanten zijn gebleven en hun vertrouwen aan Eric heb ben geschonken". "Heb je nog een klein houten lat je voor me"? Temidden van al het geklop en gehamer blijven Rob en Diny Spuy ijzig kalm. Donderdag 12 november moet hun tweede juwelierszaak aan de Lange Geere 5 geopend worden Maar lukken zal het zeker, aldus het echtpaar Spuy, dat precies een jaar geleden in Goes al een juwe lierszaak opende. Waarom nu ook in Middelburg? "Wij zaten reeds in het Trefcen- ter met een eigen zaakje, maar daar werd het veel te klein. Hier hebben we een winkeloppervlakte van 125 m en daarbij een eigen re paratieatelier in de winkel zelf, waar de klant kan zien hoe de re paratie verricht wordt door onze eigen goudsmid", "Onze collectie bestaat met name uit juwelen en bijjouterieën, waarbij onze grote verscheiden heid aan trouw- en verlovingsrin gen zeker genoemd mag worden. In horloges brengt Goldy met na me de trendy modellen, die pas sen in het huidige modebeeld". Vanaf begin volgend jaar kunnen bloemengroeten verzonden wor den naar de Sovjetunie. Per 1 ja nuari 1988 sluit een aantal bloe misten in de republiek Estland zich aan bij de internationale bloemenverzendorganisatie Fleurop Interflora. Verwacht wordt dat ook andere delen in Rusland het lidmaatschap van de ze organisatie verkrijgen. Aan de toetreding van bloemisten uit de Sovjetunie tot deze wereld wijde bloemenorganisatie is lang durig overleg voorafgegaan, meldt Fleurop Nederland. Na de toetreding van China in 1984 was Rusland het enige grote land ter wereld waarheen nog geen bloe mengroeten verzonden konden worden. Na de toetreding van de Russische bloemisten tèlt Fleurop Interflora 54.000 leden in 134 landen. De eerste burger kon weer smul len toen Evert Verspeek, be drijfsleider van Trefcenter Mid delburg, hem enkele feesttaarten overhandigde. In het kader van de opening van de Stormvloedke ring Oosterschelde kreeg Middel burgs ambtsketendrager (mr) Chris Rutten enkele taarten met een afbeelding van de water kering. Verspeek herinnerde bij die gele genheid er aan dat de Storm vloedkering van Middelburg van 'zeer groot belang kan zijn'. "Ook inwoners van Schouwen krijgen nu de gelegenheid om bin nen een half uur Middelburg te bereiken. Hij hoopte dat de sa menwerking tussen bedrijfsleven en plaatselijke overheid net zo hecht zal blijven als de kering is. Indonesisch restaurant Garuda uit Vlissingen sponsort dit seizoen het eerste team van de zaalvoet balclub sc Toma uit Oost- Souburg. Deze ploeg speelt in de hoofdklas afdeling Zeeland. De ploeg kreeg nieuwe tenues van de sponsor. Op de foto de in het nieuw gesto ken ploeg staand vlnr: grensrech ter Adri van Room, keeper Edwin Matitaputty, sponsor Chan, kee per Juul Thumann en coach Alex Telehale. Zittend vlnr: Ronny Yuhuleruw, August Telehala, Ro nald Ferdinandus en Robert Ay- al. Afwezig is aanvoerder Daud Wannee. »rrm- pro *Dat was een oergezellige maar ook leerzame bijeenkomst daar in de kelder van Dert aan de Nieu wendijk in Vlissingen. Onder de sfeervolle gewelven presenteerde de bekende fotograaf Wout Gilhuis (foto) namens Canon de technische mogelijkheden van de EOS-camera. Hij toonde daarbij groot formaat fotosGil huis liet de veertig aanwezigen ook een diaserie creatief foto graferen zien. De zusjes José en Ceciel de Jonge hebben het huidverzorgingsinsti tuut van Mieke Petiet overgeno men en geheel nieuw ingericht en uitgebreid. In de drie aparte cabines kan de klant naast de gebruikelijke schoonheidsbehandelingen ook kennismaken met de modellage- behandeling a la Maria Galland, die uniek is op Walcheren. Wat houdt dat in? Na een huiddiagno se worden de verschillende huid zones van het gezicht voorzien van een aangepaste crème, waar na een modellerend masker wordt opgebracht, dat de huid opwarmt tot ongeveer 42° C. Opbouwende stoffen dringen op deze wijze diep in de huid. José en Ceciel hebben in Brussel een speciale opleiding gekregen om zich de techniek eigen te ma ken, die zowel op het gezicht als op andere delen van het lichaam toe te passen is. De totale behan- deling vergt ongeveer anderhalf uur. Van dinsdag tot en met zaterdag kunnen de klanten, op winkelope ningstijden en het liefst op af spraak bij José en Ceciel terecht. Bij de Stichting Propaganda Groenten en Fruit is een nieuwe uitgave verschenen van het boekje 'Bijzondere Groenten en Vruch ten uit binnen- en buitenland'. Het boekje bevat practische pro ductinformatie over ondermeer eikebladsla, mierikswortel, cac tusvijgen, alfalfa en spaghetti- pompoenen. Niet alledaagse groenten en vruchten dus. 'Kiwi, ananas, papaja en verse gember bevatten een eiwitsplit- send enzym. Als vlees gestoofd wordt met deze vruchten zal het malser worden'. Dit is één van de tips die in het boekje beschreven staan. Daarnaast bevat het ook recepten en informatie zoals land van herkomst, voedingswaarde en smaak van de producten. In to taal zijn 65 soorten groenten en vruchten beschreven in het boek je. 'Bijzondere groenten en vruchten' is verkrijgbaar bij de groenteman en de supermarkt.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 9