in Midden Zeeland Post-modern variété ouderwets te lachen! Grote Prijs van Nederland: dè kans voor popmuzikanten Van den Broeke maakte boekje om in te bijten 0 12 nov. t/m 18 nov. EXPOSITIE PODIUM FILM Uitvoering Accordeola Blue Jeans Big Band viert 10-jarig bestaan met solisten OVERZICHTSTENTOONSTELLING JOS BROUWERS OP NEELTJE JANS Woensdag 11 november 1987 DE FAAM - DE VLISS1NGER PIET VEERMAN IN KARREWIEL MARITIEME KUNST OP DE VEERBOOT Openbare repetitie van Middelburgs Mannenkoor Korte Nederlandse films in Schuttershoftheater VRIJD A G DE I3E IN DE PIEK GELEZEN 'Heerlijk versierd' uitgereikt bij opening expositie COEN VAN DE POL BIJZONDERE CAST KINDER BOEKEN door Jan Smeekens Vrouwenproblemen in zoete comedie Zonder papiertjes gelooft niemand dat Het openstellen voor verkeer over de Oosterscheldekering op 5 november was voor de Vlissingse fotograaf/zeefdrukker jos Brouwers aanleiding om - van de pijlerdam - een zeefdruk te maken. De 'geschilderde' foto is een vervolg. Vorig jaar maakte Jos Brouwers namelijk voor de Stichting Recreatie Zeeland een zeefdruk over de ingebruikstelling van de Oosterscheldekering. Van de fotograaf/zeefdrukker is deze en de volgende maand een overzichtexpositie te zien in het Ingenieur Topshuis (Delta Expo) op Neeltje Jans. DOOR A NOUSHKA VA N KRUG TEN "De Oosterscheldekering foto graferen was een uitdaging omdat het zo'n moeilijk object is. Voor dat ik de zeefdruk heb ontwor pen, ben ik de Oosterscheldeke- ring goed gaan bestuderen om het zo indrukwekkend mogelijk te fo tograferen", vertelt Jos Brou wers. Voor hem is zeefdrukken een verlenging van de fotografie. "Foto's geven de werkelijkheid weer. Die werkelijkheid kan ik door middel van zeefdrukken beïnvloeden". Jos Brouwers (1947) is al zo'n 20 jaar met fotografie bezig. "Het begon als hobby, die heb ik later professioneel gemaakt". Onder het kunt Jos Brouwers. zijn vak vallen nu reportages, projecten en affiches. Verder geeft hij ook cursussen fotografie en maakt anderen vertrouwd met zeefdrukken. Sinds een paar jaar bezit Brouwers de diploma's van de Fotovakschool en de School voor Grafische Vakken. "Ach. Ik ben die papiertjes maar gaan ha len omdat mensen anders niet ge loven dat je kan fotograferen". *Als vrijdag de He (novem ber) net een half uur is afgelo pen treedt Piet Veerman op in bar t Karrewiel in Kou- dekerke. Scouting Ritthem en het Middel burgse Musical- en operettegezel schap 'Groep Papilion' verlenen hun medewerking aan de jaarlijk se uitvoering van Accordeola, die zaterdag 14 november wordt ge houden in het Scheldekwartier in Vlissingen. Aanvang 20 uur. Na afloop is er bal. Accordeola musiceert met haar drie orkesten voor de pauze. Scouting Ritthem neemt de toe schouwers mee naar een avondje bij het kampvuur van Papillon zingt onder meer een potpouri uit de operette Gluckliche Reise van Künneke. Samen met het A-orkest van Accordeola brengt her Mid delburgse gezelschap van selectie uit bekende Broadway- producties. Harry Schroevers heeft de muzikale leiding die avond. In de maanden november en de cember exposeert Laandert van der Pool, beeldend kunstenaar te Middelburg, vier tekeningen op de veerboot Vlissingen-Breskens. Leendert van der Pool is autodi dact en maakt tekeningen, schil derijen en grafiek. Hij heeft al op vele plaatsen geëxposeerd zoals op de Internationale Tekeningen Triënnale in Wroolaw (Polen) en bij galerie Ina Broerse in Laren. De provincie Zeeland heeft werk van hem aangekocht, terwijl hij in opdracht werk heeft gemaakt voor het Documentatiecentrum Zeeuws Deltagebied, de Rijkswa terstaat en het Gemeentearchief van Middelburg. In zijn werk houdt hij zich vaak bezig met maritieme onderwer pen: boten en details die daarmee verband houden. De tekeningen die op de boot te zien zijn zijn te koop. Eens wat anders? Dat kan. Het Middelburgs Mannenkoor houdt dinsdag 17 november een openba re repetitie in Der Boede, gecom bineerd met een concert. Aan vang 19.30 uur. Onder de vijftig leden van het mannenkoor heerst een gezellige en gemoedelijke sfeer, werft de afdeling pr van het koor. En er zouden best nog wat zangers bij kunnen. Vandaar dus die openba re repetitie met concert. Van gelikte werkelijkheid houden ze niet. Onder de titel Venijnig Variëté zetten ze in één gierende beweging toon en tempo voor de toekomst. Met aansluitend een concert van Slagerij van Kampen (om 22 uur) kunnen de liefheb bers van theater, maar dan eens wat anders, vrijdag de dertiende vanaf 20.30 uur aan hun trekken komen in De Schouwburg in Mid delburg. De hoofdact komt van Alex d'Electrique. Dat wordt post-modern variëté en ouderwets lachen. 'Venijnig Variëté strooit zout in de wonde, schopt tegen zere be- De drie korte Nederlandse films die momenteel rouleren in het filmhuiscircuit, doen ook Middel burg aan. Tijdens de 'avond van de korte Nederlandse film' wor den ze getoond in het Schutters hoftheater. Vanaf 20.30 uur draaien 'Aan- stelleritus' van Ineke Schenkkan, 'Het Visioen' van Rimko Haanstra en 'Deja Vu' van Jorge Hoogland. nen en ontmaskert huisjes als bor delen. De drie Alexen blijven trappen en brengen - vaak -het publiek met spijkerharde grappen tot andere gedachten over be staande normen. De zeefdruk van vorig jaar, de ingebruikstelling van de storm vloedkering Oosterschelde op 4 oktober 1986. Toch altijd gedacht dat 'Dreams die first?' een Zeeuwse groep was! Staat'ie op de aankondiging bij de voorronde van de Grote Prijs van Nederland als een band uit Roosendaal. Enfin. De formatie doet in ieder geval mee aanstaande vrijdag in de Piek in Vlissingen bij de ne gentiende editie van dit nationale concours voor popgroepen. Wie wel uit Zeeland komen volgens de aankondiging zijn 'Avital' en 'Carba- zol', beide uit Middelburg en 'Trigger' uit Vlissingen. Verder staat 'The Noise' geboekt als Zeeuwse band, namelijk uit Zierikzee. De an dere groepen komen uit Eindhoven ('After The Rain') en 'Rudolph' komt uit Capelle aan den IJssel. Het spektakel begint vrijdagavond om half tien. Het is voor de vijfde keer dat de Grote Prijs van Nederland wordt gehouden. Dit jaar mogen meer groepen meedoen dan vorig jaar. Er zijn nu 160 deelnemers in plaats van de 128 geplande. Bijna 700 bands hadden ingeschreven voor de Grote Prijs. Een jury be paalde wie er aan de voorrondes mochten deelnemen. Vlissingen is de negentiende plaats waar een voorronde is, in totaal zijn er twintig. Sinds september zijn de voorrondes al aan de gang. Iedere deelnemeade groep - in to taal zijn er steeds acht - speelt een kwartier. Minimaal drie eigen composities mogen worden gespeeld en een bestaand nummer mag worden uitgevoerd. Tijdens de semi-finale - er zijn er drie - moeten de groepen op één na nieuwe stukken laten horen. Daaraan mogen 24 groepen deel nemen. Paradiso in Amsterdam is de plaats waar de als eerste geëin digde formaties op zaterdag 12 december mogen meedoen. Niet alles is om op te eten in het tweede "versierboekje" van Han van den Broeke maar je zou 't wél willen. Zo hebben we er per soonlijk geen enkel bezwaar tegen om één van zijn feesthoeden van karton en papier volledig uit te voeren in marsepein en peperkoek. Goed, 't wordt wat zweterig, 't loopt wat uit maar toch... "Heerlijk Versierd, Smakelij ke ideeën voor jong en oud" heet het snoezerige weggevertje van Van den Broeke, die in Zeeland bekend is als fijnschil der en galeriehouder. Hij ver zamelde overheerlijke en voor al ook mooie feesthapjes voor bijzondere gelegenheden en al leen al de manier, waarop het boekje is uitgevoerd brengt je het water in de mond. Zo werden wij ongeremd heb berig van het uit speculaas, marsepein en gemalen cocos opgetrokken "huis van Hans en Grietje". "Een karweitje voor een regenachtige vakan tiedag", vindt de maker. Het is maar één van zijn vondsten. Wat dacht u van eetbare siera den van dropveters en snoep jes? Of een hartveroverende taart, bonbons in een fraai spanen doosje en meer van zul ke aardigheden voor dagen als Sinterklaas, Kerst, Driekonin gen en Oudjaar? Han van den Broeke maakte van "Heerlijk Versierd" een meesterwerkje in zijn soort. Fraaie, heldere schrijfletters, kleurige afbeeldingen, verzorg de layout. Een boekje om in te bijten. Helaas. En straks ook nog die tandarts uit 't zieken fondspakket... "Heerlijk Versierd, Smakelijke ideeën voor jong en oud" door Han van den Broeke. Uitgeverij Cante- cleer. Prijs: 19,50. Sieraden van Marga Plasse- Van Dijk, poppen van Adriënne Meyer-van Mastrigt en boeketten en il lustraties uit het boekje 'Heerlijk Versierd' van Han van den Broeke. Dit alles stelt de Middelburgse Galerie De Wijnstock ten toon van 14 november tot 19 december. Tijdens de openingsdag presenteert mevrouw Joon- Schmiltmann het eerste exemplaar van 'Heerlijk Versierd'. De schrijver/il lustrator Han van den Broeke signeert tussen 11.45 en 17 uur. Ik ^i»icfuïK tverdt tün «"t banaan. yeqaafy SnyZ bf-h'MK i*i drie Siulf^y. cfalveer I'S middelste li hei stokje. de dti'fiU Vast wjt au\. Godyaügrihfór. Neexi voor dé ozei druiven óf ceccoifijte h$rs£\ 'et de aiKódi\ ool^m «K bsrdjt ei Mr ooi er ïóni ceemouk cocos o*[hec*f. KOUDEKERKE Toeristenkerk Dishoek. 'Het ont staan, teven en werk van missio narissen in missielanden'. Wo. en do. van 19.30 tot 21 uur, zo. tij dens de dienst vanaf 10 uur. MIDDELBURG Abdij/Wandelkerk Forum/De kunstenaar en zijn criticus - In stallaties en tentoonstelling sleu telwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvillier en Wim Vader., schilderijen: the ma bleomen. Ma t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Wim Vader, schilderijen: landschap, zeegezicht en abstrakt. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 13 tot 17 uur. Galerie "De Wijnstock" (Bel- linkstraat 32). Marga Plasse-van Dijk, sieraden. Adriënne Meyer- van Mastrigt, poppen. Han van den Broeke, boeketten/illustra ties uit "Heerlijk Versierd". Do. en vr. van 14 tot 17 uur, za. van 11 tot 17 uur. Aanvang za. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). In de vitrines sieraden van leden van de vereniging van edelsme den. En tevens Jon van de Riet, schilderijen. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Le- ontien Tierolff en Hugo Mayland met schilder- respectievelijk houtsnijwerk. Tijdens ope ningsuren. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Fran klin Delano Roosévelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. De Vleeshal (Markt). Forum/De kunstenaar en zijn criticus 1987 - documentaire tentoonstelling 10 jaar Forum. Dagelijks van 10 tot 17 uur. T/m zo. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Jean Beining, draagbare objecten en Henny Schrijver, schilderijen. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. T/m wo. Vanaf vr. 17 uur Leendert Beye, installatie. Zeeuws Museum (Abdij 4). Heili gen uit de modder. In Zeeland ge vonden pelgrimstekens. Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur. Vanaf za. OOSTKAPELLE Kasteel Westhove (Duinvlietweg 8), Han Koster, collages en schil derijen. Dagelijks van 11 tot 16 uur. VLISSINGEN Bellamy 19 (Bellamypark 19). Mare Pijnappels, schilderijen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. Café Soif (Bellamypark 41). "Plagiaat in Soif", Guido Eek- hardt, etsen en Lex de Meester, foto's. Tijdens openingsuren. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter IA). Jack Vreeke, aqua rellen. Ma. t/m vr. van 12 tot 14 uur en van 17 tot 21 uur, weekend v.a. 17 uur. T/m zo. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Openbare bibliotheek (Lange Zel- ke 91). Fototentoonstelling over "Daklozen". Ma. van 13.30 tot 20 uur, di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. *Carbazol, één van de Zeeuw se deelnemers aan de Grote Prijs van Nederland. Coen van de Pol is de bijzondere gast van de Blue Jeans Big Band. Bijzonder omdat hij accordeonist is. En een big band speelt hoogst zelden met een accordeon samen. Tijdens het concert ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van de 'Blue Jeans' soleert Van de Pol in Swinging the Blues. Het feit dat deze bekende Zeeuw se formatie twee lustrums bestaat wordt herdacht tijdens een con cert op zondag 15 november in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstrat in Middelburg, aan vang 15.30 uur. Behalve Van de Pol zijn nog twee solisten uitgenodigd om het jubi- DO SPER DAG 12 NOVEMBER *Jasperina de Jong met haar nieuwe one women musical 'Vic toria', Schouwburg Middelburg, 20 uur. VRIJDAG 13 NOVEMBER *Optreden van Piet Veerman, bar 'I Karrewiel, Koudekerke, ±00.30 uur. *Alex d'Electrique brengt absur de theatercomedy in 'Venijnig Variété, 20.30 uur. Aansluitend om 22 uur: konsert door Slagerij van Kampen, Schouwburg Mid delburg. Voorronde grote prijs van Ne derland met Avital, Carbazol. Rudolph, After the Rain, Dreams Die First?, Shoot the Moon, The Noise, Trigger, De Piek Vlissin gen, 21.30 uur. *'Thanatos', speed-metal, Bar American, Middelburg, 21.30 uur. ZATERDAG 14 NOVEMBER *Uitvoering van "Accordeola" in.m.v. Middelburgs Musical- en Operette Gezelschap "Groep Pa pillon", Scheldekwartier Vlissin gen, 20 uur. *Toneelstuk "Dwaasheid heeft haar eigen recht" van het Middel burgs Theater, Middelburgs Mi- nitheater, 20.30 uur. *"De Vossejacht" door de Zeeuwse Komedie, Vestzakthea ter (Bellamypark 3) Vlissingen, 20.30 uur. ZO*DAG 15 NOVEMBER *Koffieconcert door het Trio Dante (cello-klarinet-piano), Klo veniersdoelen, Middelburg, 11.30 uur. Jubileumconcert van 'The Blue Jeans Big Band, Concertzaal Middelburg, 15.30 uur. *Concert van het Amicelli Kwar tet, Kapel van St. Maarten, Hoo- gelande, 14.30 uur. DINSDAG 17 NOVEMBER *'Mijn zuster en ik' blijspel van Jos Brink met o.a. Josephine van Gasteren, Schouwburg Middel burg, 20 uur. *Concert van Middelburgs Man nenkoor, Der Boede Koudekerke, 19.30 uur. WOENSDAG 18 NOVEMBER *Rober! Paul met zijn one man show 'Gekkenwerk', Schouw- burg. 20 uur. leum op te sieren. De (tenor saxofonist Jan Net speelt de solo in 'Fly me in the moon' en gitarist Wiek Hijmans, die tot voor enke le jaren geleden deel uitmaakte van de Zeeuwse Band, brengt sa men met zijn 'oude maten' Bluff Point. Hijmans studeert nu op het Sweelinck conservatorium in Amsterdam. "Dat wij Van de Pol hebben uit genodigd doet misschien wel wat vreemd aan", argumenteert Rien Mondeel van de band. "Maar als de Dutch Swing College Band met Johnny Meijer een plaat kan ma ken, dan kunnen wij toch zeker optreden met Coen. Hij speelt heel lekker swingend accordeon". Alhambru theater, Coosje Bus- kenstraat 144, tel: 01184 - 12260. Grand theater Goes, Singelstraat 5A. tel: 01100 - 15165. Filmtheater Electro, Markt 79, tel: 38900. .Schuttershoftheater, Schutters hofstraat 1, tel: 13482. Bibliotheektheater, Kousteense dijk 7, tel: 01180 - 30235. Baplistcngemeente, Bree 8, Mid delburg. 5 December is nog ver, maar de sinterklazen zijn al scheepgegaan. En ze konden wel eens onver wacht voor de deur staan bij wie zich door het mooie november weer op de tijd van het jaar ver kijkt. Henzelf is iets dergelijks één keer overkomen: in het jaar dat de hoofdsinterklaas hun werk stroomlijnde. Over het teleurstel lende verloop van de operatie die zo veel tijdwinst had moeten ople veren, schreef en tekende Eugen Sopko het door C. de Vries- Brouwers uitgegeven SINTER KLAAS KLAAS. Als de zonnebloemen nog bloeien brengt de post sinterklaas Klaas een telegram. Hij moet onmiddel lijk naar Sinterklaaseiland komen waar hij op de harde, houten schoolbanken van de oude, ver waarloosde sinterklaasschool bij geschoold zal worden in snel en effectief cadeautjes rondbrengen. In het kader van de rationalise ring rust de hoofdsinterklaas zijn klazen ook uit met een zakcom- putertje dat het-grote-boek-waar- alles-in-staat vervangt. Waarom alles anders moet -en zo plotseling, ontgaat sinterklaas Klaas maar als nummer zesen zestig zal hij doen wat hij moet doen: geen peren, appels, noten en taaitaai verdelen, maar alleen poppen met roze jurkjes. Het wei nige plezier dat het werk hem ver schafte, wordt helemaal vergald als Klaas te laat merkt dat hij een dag te vroeg op pad ging en op 5 december met lege handen zal staan. Toch is zelfs zo veel ver driet niet bestand tegen de tover formule 'Wie goed doet goed ont moet', want de kinderen van wie hij zo veel houdt, bezorgen Klaas een overgetelijke verjaardag. De aandoenlijke romantische en grappige illustraties versterken de vertederende toon in dit verhaal voor alle gelovigen over een abso luut heel gewone Klaas. Voor heel jonge kinderen ver scheen bij Kimio Uitgeverij een herdruk van SINTERKLAAS door Ceseli Josephus Jitta en Marga Smits. In dit lievige boekje (met aquarellen waarin met verve gebruik werd gemaakt van de eigenschap dat bepaalde kleuren schiften) beleven Bas en Roosje de spannende dagen voor en na het feest dat alle kinderen zo blij maakt. Het eenvoudige, haast in formatieve verhaal gaat vergezeld van bekende sinterklaasliedjes. Sinterklaas Klaas door Eugen Sopko. Uitgeverij C. de Vries- Brouwers, Antwerpen. Prijs f 26,90. Sinterklaas door Ceseli Josephus Jitta en Marga Smits. Kimio Uitgeverij, Naarden. Prijs f 7,50. DONDERDAG 12 NOVEMBER Alhambru I Vlissingen 'Hektor' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Robocop' 20 uur. Grand Thea ter Goes 'Beverly Hills cop 2' 20 uur. Electro Middelburg 'Cri mes of the heart' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'avond van de korte Nederlandse film' 20.30 uur. VRIJDAG 13 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Madonna, who's that girl' 19 uur. 'Robocop' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Beverly Hills cop 2' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'Crimes of the haert' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Les quatre aventures de Reinette et Mirabelle' 20 uur. 'La Famig- lia' 22 uur. Baptistengemeente 'Never ashamed' 20 uur. Z A TER D A G 14 NO VEMBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Madonna, who's that girl' 14 en 19 uur. 'Robocop' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Beverly Hills cop 2' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'Top Gun' 14 uur. 'Crimes of the Heart' 19 en 21.30 uur. Schut tershoftheater Middelburg 'Dis ney's Robin Hood' 14 uur. 'Les quatre aventures de Reinette et Mirabelle' 20 uur. 'La Famiglia' 22 uur. ZONDAG 15 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Bambi' 14 uur. 'Hektor' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Ma donna, who's that girl' 14 en 19 uur. 'Robocop' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Een avon tuur met een staartje' 14 uur. 'Be verly Hills cop 2' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'Top Gun' 14 uur. 'Crimes of the heart' 19 en 21.30 uur. Schuttershofthea ter Middelburg 'Walt Disney's Robin Hood' 14 uur. 'Les quatre aventures de Reinette et Mirabel- le' 20.30 uur. MAANDAG 16 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Robocop' 20 uur. Grand Thea ter Goes 'The name of the rose' 20 uur. Electro Middelburg 'Crimes of the heart' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Les quatre aventures de Reinette et Mirabelle' 20.30 uur. Biblio theektheater 'Down by law' 20.30 uur. DINSDAG 17 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Robocop' 20 uur. Grand Thea ter Goes 'The name of the rose' 20 uur. Electro Middelburg 'Crimes of the heart' 20.30 uur. Schuttershof theater 'La Famig- lia' 20.30 uur. WOENSDAG 18 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlis singen 'Madonna, who's that girl' 14 uur. 'Robocop' 20 uur. Grand Theater Goes 'The name of the rose' 20 uur. Electro Mid delburg 'Top Gun' 14 uur. 'Cri mes of the heart' 20.30 uur. Schuttershoftheater 'Walt Dis ney's Robin Hood' 14 uur. 'La Famiglia' 20.30 uur. Kabeltelevisie - Wethouder Bruinooge van de gemeente Vlis singen sluit zaterdag 14 november om 10 uur in de sporthal aan het Koopmansvoetpad in Oost-Sou burg officieel de eerste televisie aan het kabeltelevisienet van Ze- katel aan. CRIMES OF THE HEART 'Crimes of the heart' is de nieuwste film van Bruce Beres- ford met drie grote actrices in de hoofdrol: Jessica Lange, Diana Keaton en Sissy Spacek. Sam Shephard speelt de mannelijke hoofdrol. De film draait vanaf donderdag in Electro. Het verhaal gaat over drie zusters in het zuiden van de Verenigde Staten, die na jaren bij elkaar ko men in het huis waar ze destijds op elkaar waren aangewezen. De reden is dat één van hen in de pro blemen zit; zij schoot haar man neer, toen deze haar betrapte met een zwart hulpje. De kern voor de misdaad is uiteraard dat de man haar onvoldoende huwelijksple- zier bood. Het overspel is van on dergeschikt belang. Maar ook met de andere zusters blijkt het de afgelopen jaren slecht te zijn ge gaan. De één is gefrustreerd om dat ze geen kinderen kan krijgen en de ander heeft tevergeefs ge probeerd om in Holywood carriè re te maken; ze raakte in de goot. Het zijn alles bij elkaar de ingre diënten voor een bitterzoete comedie.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7