''Jifj t fe uHo/ie yiviédwnUen 'Dwaasheid....' in Minitheater 'Peter van Vossen is niets kwalijk te nemen' DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg JAAP MEERMAN NA VLISSINGEN- VENRA Y 1-1 Kind en beroepis het thema op de nieuwe kinderpost- zegels vanaf vandaag te koop in de postkantoren. Rugpatiënten - Mensen met rug klachten hebben zich verenigd. Deze vakbond heet De Wervelko lom. De vereniging heeft op dit moment tien regionale steunpun ten in het land. Het telefonische adres voor Zeeland is 01150-19768. Jongerenviering - Het Vlissings Jongerenkoor zingt tijdens de jongerendicnst die op zondag 15 november in de Martinuskerk in Oost-Souburg om 10 uur wordt gehouden. Indonesië - Meneer C. Ooije- vaar geeft zaterdag 21 november om 14 uur een lezing met dia's over Indonesië, in hotel Walche- ren in Koudekcrke. Slotmanifestatie - De twee jaar durende actie 'waterputten voor Burkina-Fasso' die werd opgezet door de CNV-Districtsraad Zee- Tand en de werkgroep Ontwikke lingssamenwerking Zeeland jwordt nu afgerond. Om informa tie te kunnen geven over dit pro ject, is er een bijeenkomst georga niseerd op zaterdag 28 november om 14 uur in kerkgebouw De Hoeksteen in Middelburg Afasiesoos - Afasiesoos Wal cheren heeft op 19 november een ontmoetingsochtend in het teken van 'handige tips en kleine aan passingen voor gehandicapten'. Deze soos is bedoeld voor mensen met taalstoornissen. De samen komst is in het Koetshuis van ver pleegtehuis Der Boede in Koude- kerke en begint om 9.30 uur. Zelfbewust - Wat is assertivi teit? Wat houdt een assertiviteits- cursus in? Tijdens de informatie bijeenkomst op donderdag 29 no vember om 20 uur wordt in het gebouw van de Stichting Basise ducatie aan de Julianalaan 13 in Vlissingen antwoord gegeven op deze vragen. *In de visie van het Middel burgse Theater komen lang niet alle gekken in een passen de inrichting terecht. Althans, in Dwaasheid heeft zijn eigen rechtvan John Patrick laat de amateurgroep zien dat een scheiding tussen gezond ver stand en waanzin niet altijd even duidelijk is te trekken. Peter van Vossen is absoluut niets kwalijks te nemen. Van de trainer en zijn medespelers krijgt hij crediet. Hij mag wel een keertje het open doel mis sen, al is hij natuurlijk binnen gehaald als spits, dus om te scoren. "Laten we het Peter asjeblieft niet te zwaar aanre kenen. Die jongen is nog jong.Hij moet nog veel leren. We hebben er niks aan als hij straks bloedzenuwachtig op het veld komt". *Jaap Meerman Molens - De Zeeuwse Molenka lender 1988 is klaar. Woensdag 11 november wordt het eerste exem plaar aangeboden aan de burge meester van Vlissingen Jaap van der Doef, die ook voorzitter is van de Vereniging De Zeeuwse Molen. De Zeeuwse fotograaf Ruben Oreel maakte de foto's van de molens voor deze kalen der. De kalender bevat ook infor matie over het wel en wee van maalinrichtingen en restauratie- wetenswaardigheden Oud-Vlissingen - Frans Hintzen, verzorgt op vrijdag 13 november een dia-avond over het oude ge deelte van Vlissingen in het club- en buurthuis Scheldebuurt. De avond begint om 20 uur. Expositie/verkoping - De Vrij willige Welfare van het Neder landse Rode Kruis heeft drie ten toonstellingen georganiseerd waar door bejaarden, gehandi capten en chronisch zieken ge maakte artikelen te koop zijn. Op maandag 16 november in het ver zorgingstehuis Swerfrust aan de Laurens Stommesweg in Middel burg. Dinsdag 17 november in het wijkcentrum in de Van Cit- terstraat in St. Laurens en woens dag 18 november in het verzor gingstehuis Eben Haezer aan de Briandlaan in Middelburg. Alle verkopingen vinden plaats van 14 tot 15.30 uur! Zendingsdag - Een aantal lezin gen en een optreden van het Wal- chers Jongerenkoor staan op het programma van de Zeeuwse Zen dingsdag. De rayonzendingscom- missie van de Gereformeerde Ge meenten heeft voor zaterdag 14 november deze dag georganiseerd in het kerkgebouw aan de Se- geersstraat in Middelburg. Aan vang 's middags 14.30 uur en 's avonds 19 uur. Aanvankelijk zou het stuk eind oktober in première gaan. Door ziekte van een be langrijke speler is de première uitgesteld. Zaterdag 14 november is het eindelijk zo ver en kunnen de van ongeduld trappelende spe lers de eerste uitvoering bele- Jaap Meerman, de eminente centrale verdediger van Vlis singen blikt terug op het be langrijkste moment in de wed strijd tegen Venray. Juist op het moment dat Vlissingen de duimschroeven keihard kreeg aangedraaid, draafde Leo We- sel met het schijnbaar grootste gemak door de verdediging van de Limburgers en bediende de centrumspits op maat. Van Vossen mikte op enkele meters afstand huizenhoog over. Jam mer. Het stond 1-0 voor de Zeeuwen en met een doelpunt extra was de druk onherroepe lijk van de ketel geweest. De einduitslag 1-1 weerspiegelde evenwel de verhoudingen op het veld. En na het laatste fluitsignaal zochten de spelers niettemin relatief tevreden de warme douche. Jaap Meerman neemt het graag op voor zijn veel jongere ploeggenoot. "Je moeten leren uit deze voorvallen. Dat geldt zowel voor de ploeg als voor elke individuele speler. We stonden op het moment dat het gebeurde enorm onder druk. Maar vergeet niet dat we voor rust zelf het spel maakte. We Wonen - 'Woont u prettig in Zuid?' Deze vraag stelt Wijkver- eniging Zuid aan de buurtbewo ners omdat wel eens de indruk bestaat dat mensen zich niet zo 'happy' voelen in buurt, huis of straat. Om hier antwoord op te krijgen heeft de Wijkvereniging een vragenformuliertje gemaakt dat de bewoners binnenkort zul len ontvangen. Korfbal - Om goed beslagen ten ijs te komen tijdens het korfbal gala in Gent oefenen de Zeeuwse teams vanavond in de Middel burgse sporthal Voorborch tegen PKC 1 en 2. De senioren spelen tegen ue lijstaanvoerder in de lan delijke hoofdklasse en de jeugd speelt tegen het tweede team. Het korfbalgala wordt vrijdag gehou den. De jeugd speelt vanavond om acht uur en de wedstrijd van de senioren begint om kwart over negen. Raadsvergadering - De beleids nota voor 1988 staat centraal tij dens de openbare raadsvergade ring van de Gemeente Veere wel ke gehouden wordt op woensdag 18 november om 15 uur en op donderdag 19 november om 14 uur. Onderwijs Voorrangs Gebied - De scholen voor speciaal onder wijs in Middelburg en Vlissingen organiseren in samenwerking met het Sociaal Kultureel Werk in Vlissingen een voorlichtingsa vond over het speciaal onderwijs in het kader van het Onderwijs Voorrangs Gebied. De avond is bedoeld voor ouders uit de etni sche minderheden en de zelforga nisaties en wordt gehouden op donderdag 12 november om 19.45 uur in het gebouw van de Turkse Kulturele Vereniging in de Berla- gestraat 18 in Vlissingen. ven in het Minitheater aan de Verwerijstraat. Het stuk wordt nog een aantal keren gespeeld: vrijdag 20, zaterdag 21 en zaterdag 28 november, vrijdag 11 en zaterdag 12 de cember. De aanvangstijd is steeds 20.30 uur, behalve de laatste voorstelling. Die begint om 20 uur. speelden toen op alle fronten beter dan Venray, dat als her boren terugkwam. Kennelijk hadden ze in de gaten waar ze op moesten letten. Want Geert Bouwman en John Spaans op het middenveld kwamen niet meer in hun spel van voor de pauze". De bouwvakker Meerman zelf is tevreden over zijn spel bij de vc Vlissingen. "Ik speel goed geconcentreerd, maar om daarnaast ook nog voortdu rend regelend en corrigerend op te treden valt toch ook wel niet mee". Het valt Jaap Meerman, die overigens gemakkelijk analy seert na een wedstrijd, op dat de toeschouwers bij uit wedstrijden meer achter hun ploeg staan dan in het Vlissing- se sportpark. Toch maakt hij een uitzondering, de jongens achter het eerste doel. "Als ze allemaal zo zouden zijn, dan zouden we een man extra heb ben. Een publiek dat aanmoe digt geeft je vleugels", weet Meerman zeker. Theo van Duin Kinderpostzegels - 'Kind en be roep' is het thema van de nieuwe kinderpostzegels, die vanaf van daag weer te koop zijn in het postkantoor aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Charlotte Mutsaers heeft de ont werpen gemaakt. Het Middel burgse Comité Kinderpostzegels is van maandag tot en met vrijdag tussen 10 en 16 uur in het post kantoor. Speelgoedbeurs (2) - Er is weer een speelgoedbeurs in De Zwaan in Oost-Souburg, namelijk op vrijdag 27 november tussen 19.30 en 21 uur. Wie nog wat wil verko pen kan dus daar terecht, maar moet het speelgoed op maandag 16 november inleveren tussen 14 en 16 uur. Klaverjassen - Bij de klaverjas- club in buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg kunnen ze nog een aantal kaarters gebruiken. Wie regelmatig een spelletje wil doen is er elke dinsdag welkom vanaf 20 uur. Lezing - 'Het land van Hulst' is de titel van de lezing die bibliothe- karis Bauwens donderdag 19 no vember in het Stedelijk Museum van Vlissingen geeft. Heden en verleden van Hulst krijgen aan de hand van dia's een toelichting. De lezing begint om 20 uur. Karatestage - De Belgische kara- teka Dirk Heene (4e dan JKA) en zijn assistente Dimitra Linneos (3e dan JKA) verzorgen zaterdag 14 en zondag 15 november een karate-stage voor beoefenaars van de stijlgroep Shotokan. De trainingen worden gehouden in de sportzaal Vrijenhove aan het Bas- kenburgplein in Vlissingen. De trainingen beginnen beide dagen om 10.30 uur. Inlichtingen: 01184 - 6^928/70953. Stukje schrijven - Wie wel eens een stukje of een brief moet schrijven kan deelnemen aan een cursus 'gericht schrijven' die de Stichting voor Basiseducatie op tien donderdagmiddagen ver zorgt. Een vooropleiding is niet verreist. De bijeenkomsten vin den plaats in De Wijzer aan de Julianalaan in Vlissingen. De eer ste bijeenkomsten vinden plaats in De Wijzer aan de Julianalaan in Vlissingen. De eerste bijeen komst is op donderdag 19 novem ber en het begint om half twee. Voor kinderoppas is gezorgd. Zangavond - Het interkerkelijk koor Nieuwpoort-Langerak zingt onder leiding van Jan van de Driest op vrijdag 13 november om 20 uur in de gereformeerde kerk in Nieuw en Sint Joosland. Foto-expositie - Oosterschelde: Visserij is het thema van de foto tentoonstelling van Beppy Eve- raers die van 16 november tot 12 december is te zien in het Ge meentehuis van Reimerswaal, Oude Plein in Kruiningen. Korfbal - Het bestuur van korf balvereniging Swift is boos op het Afdelingsbestuur Zuid-West, de Afdelings-jeugdcommissie en het Afdelingsbureau van het korfbal- verbond. Het bestuur vindt het namelijk onredelijk dat Swift A2 in de zaalcompetitie niet in de hoofdklasse gaat spelen, hoewel ze dat gezien de prestaties wel ver- dienen. Bijspijkerkampen - Wie een achterstand of slechte cijfers heeft op school kan in de school vakanties een bijspijkerkamp vol gen. De Vereniging Anderwijs or ganiseert deze kampen voor scho lieren van het voortgezet onder wijs. Wie hier meer over wil we ten of zich aan wil melden kan bellen met de Stichting Anderwijs in Utrecht, telefoon 030-521239. Handwerk - De creatieve groep van Bachten Reede heeft allerlei handwerkjes gemaakt die op don derdag 19 november verkocht worden in het dienstencentrum aan de Vredehoflaan. Ope ningstijden: 10-12 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Koopavond voor gehandicap ten - De Vereniging De Zonne bloem heeft in samenwerking met de Miro een Sint Nicolaas koopa vond georganiseerd voor zieken, gehandicapten en ouderen. Woensdag 18 november staan er rolstoelen en helpers klaar in de Miro van 18.30 tot 21 uur. Stijging ledental - Korfbalver eniging Swift heeft niet te klagen over haar ledental. In twee maan den tijd heeft zij er 19 nieuwe le den bij gekregen. In totaal heeft Swift nu 331 leden. Maxima/minima - De solidari teit tussen rijk en arm, ofwel tus sen maxima en minima. Dat is het thema van een bijeenkomst die de Vrouwenbond FNV heeft georga niseerd op woensdag 18 novem ber in het schaakclubgebouw aan de Burchtstraat in Oost-Souburg. Het begint om 19.30 uur. Speelgoedbeurs - Voor gebruikt speelgoed, maar ook boeken en strips, kan men zaterdag 14 no vember terecht in de Speel-O- Theek Paauwenburg in Vlissingen tussen 10.30 en 12 uur. Wie deze spullen wil verkopen kan ze een dag eerder (18.30 tot 20 uur) inle veren in het buurthuis De Paraplu aan de A. Gogelweg. Dementie - Een arts en een ver pleegkundige geven donderdag 12 november informatie over de mentie. Dat gebeurt in Veere. De medische- en de verzorgings aspecten van deze ziekte zullen uitvoerig worden belicht. Het tweetal heeft ervaring, want het werkt in het verpleeghuis Der Boede. De kerken uit Veere en Gapinge tekenen voor de organi satie van deze voorlichtingsbij eenkomst die wordt gehouden in het Kompas aan de Oudestraat 14 in Veere. Het begint om 20 uur. Open School - Wat is een Open Schoolcursus? Op die vraag ant woordt de Stichting voor Basise ducatie en Vormings- en Ontwik kelingswerk voor Middelburg en omstreken tijdens een voorlich tingsbijeenkomst in Westkapelle. Dat gebeurt op woensdag 18 no vember in De Lichtboei aan de Koudorpstraat vanaf half acht. Basco/Tuinstad - De woningen die Basco verhuurt in Tuinstad in Vlissingen vertonen - ondanks het groot onderhoud onlangs - nogal wat gebreken. De ramen sluiten slecht, rubberen strippen bij ra men en deuren zijn niet goed, de bel is niet in orde en er zijn vocht- problemen. Daarbij laat de klach tenbehandeling van Basco kenne lijk ook nog te wensen over. Het bewonerscomitee Basco/tuinstad vergadert daarom op donderdag 12 november in Bachten Komme vanaf 19.30 uur. Nepal - 'Kijk op land en volk' is de titel van een bijeenkomst van de Vereniging Nederland-Nepal op vrijdag 27 november in de za len 1 en 2 van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Fotograaf en Nepal-kenner Rudy de Groot geeft die avond - aanvang acht uur - zijn visie op Nepal. Ook wordt er informatie verstrekt over trektochten door dat land (Hi malaya); Sociale vaardigheden - Alleen een vakman zijn is onvoldoende, vindt WJ-CNV jongerenorganisa tie. Daarom houdt deze organisa tie een cursusdag over sociale vaardigheden. Dat gebeurt op za terdag 21 november op een nog nader te bepalen plaats. Onder leiding van deskundigen komen onderwerpen aan de orde als 'wat is goed leiding geven', hoe func tioneert een bedrijf', 'hoe kunnen problemen worden opgelost'. Het CNV-kantoor in Goes verzorgt de cursus. PCOB/NS - Welke voordelen biedt de nieuwe 60+ kaart van de Nederlandse Spoorwegen? Daar over wordt een en ander verteld tijdens de ledenvergadering van de PCOB (Protestant Christelijke Ouderenbond) op woensdag 18 november in De Schakel aan de Bachtensteene in Middelburg. De vergadering - met voor de pauze een huishoudelijk gedeelte - be- gint om 14 uur. Paardensport - Manege De Brug houdt in de maand novem ber thema-avonden. Maandag 16 november om 19.30 uur praat die renarts André Bil over de anato mie van het paard. De bijeen komsten worden gehouden in de foyer van Manege De Brug in Vlissingen. Gevonden - Bij de gemeentepoli tie te Vlissingen zijn in de periode van 21 oktober tot 28 oktober de volgende voorwerpen aangege ven; dameszonncbril, klein zwart hondje, pen met inscriptie, 2 hor loges, regenpak in mapje, regen overall in mapje, rode portemon nee met inhoud, zwarte porte monnee, paarse portemonnee met inhoud, bedeltje, Assa sleutel aan label, lipssleutel aan hanger ster- rebeeld, zundappsleutel aan koord, 2 sleutels aan hanger en een gestreepte fietstas. Bij het dierenasiel te Vlissingen is in die periode een jong zwart-wit katertje aangegeven. Gevonden -In de periode van 1 t/m 16 oktober zijn bij de ge meentepolitie te Middelburg de volgens voorwerpen als gevonden aangegeven: zilveren armbandje; zilveren meisjesarmbandje met naamplaatje met inscriptie; zilve ren sterrenbeeldje; gouden spel met kettingmotief; groen steentje met zilver oogje; siervelg; loten Grote Clubactie; flexy disk, merk BASF; kerst-nieuwjaarskaarten; brandblusser, 50 cm hoog; nieu we autoband; pop met lang haar; wit speelgoedaapje; geluidsmeter; kabelslot, blauw; bruin speel goedkonijn; zwarte helm; kente kenplaat; 1 paar sportschoenen; International Student Identity Card; dameshorloge, witte wij zerplaat met goudkleurige rand met Romeinse cijfers; damespols horloge, chroomkleurig, wijzer plaat; digitaal horloge, zilverkleu rige band, blauwe rand om klok je; Eurocheque; damesbril in rood mapje; rode beurs met rode pen; bruine portemonnee, inhoud geld, kassabonnen, treinkaartje; bruine handtas, inhoud paspoor ten; donkerblauwe tas "Golfbad Scheveningen", inhoud gym schoenen, sportbroekje, shirt; spijkerbroek kindershirt ceintuur in vuilniszak; bordeaux rood regenpak (2x);groene regen broek, maat 164; lichtblauw re genpak, maat 44; bankbiljet; sleutels; Dieren: grijs konijn; grijs gecyperde kat; hond, reu, Schotse Colly. Gevonden -Bij de Gemeentepo litie te Vlissingen zijn in de perio de van 15 tot 21 oktober de vol gende voorwerpen aangegeven: bankbiljet, zonnebril, verrekij ker, tabakszak met inhoud, de kentje, herenhorloge, jas en sok ken, blauwe portemonnee met in houd, diverse sleutels en een plastic tas met kleding. Bij het dierenasiel te Vlissingen is een cy perse kater aangegeven in die periode. Verbouwing Midgard - Het jongerencentrum Midgard gaat een weekje dicht om de boel op te knappen. Zaterdag 14 november wordt het gebouw feestelijk hero- pend om 20 uur. Allergie/nervositeit - Vanuit antroposofische achtergronden belicht de Stichting Mediaan twee onderwerpen: allergie en nervosi teit. De eerste bijeenkomst is vrij dag 13 november. Mevrouw J. Spaan praat dan over allergie. Het andere onderwerp wordt een week later besproken. Beide bij eenkomsten woren gehouden in de Concert- en Gehoorzaal en be ginnen om 20 uur. Paddestoelen - De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden heeft voor vrijdag 13 november een bijeenkomst voor haar leden georganiseerd. De heer Mande- maker vertelt aan de hand van dia's over paddestoelen in de Zeeuwse Bibliotheek om 14.30 uur. Crohn - De Crohn Vereniging Nederland heeft zaterdag 14 no vember haar jaarlijkse afdelings bijeenkomst in de Provinciale Bi bliotheek in Middelburg. Voor die dag staan een vergadering en drie lezingen op het programma. Maag-darmarts Van Hees, één van de sprekers, praat die dag over de behandeling van de ziekte van Crohn. De bijeenkomst be gint om 10.45-uur en duurt tot on- geveer 15.45 uur. Feest - Zowel jongere als oudere homosexuele mannen en vrouwen kunnen zaterdag 14 november feest vieren bij de Nederlandse Vereniging tot Integratie van Ho- mosexualiteit aan de Eigen- haardstraat 2 in Middelburg. De bedoeling van deze avond is dat mensen met dezelfde gevoelens in een gezellige sfeer kunnen babbe len en dansen. Dit najaarsfeest begint om 21 uur. Reizen - De Nederlandse Christelijke reisvereniging, NCRV, bestaat 65 jagr. Woens dag 18 november (aanvang 19.30 uur) houdt de vereniging een promotie-avond ter gelegenheid van deze pensioengerechtigde leeftijd. Dat gebeurt in De Scha kel aan de Bachtensteene in Mid delburg met vertoning van dia's over reizen. In de pauze kunnen de bezoekers alles aan de weet ko men over gepromote reizen in dit jubileumjaar. Rechte Straat - De interkerkelij ke stichting 'In de rechte straat' belegt vrijdag 13 november een bijeenkomst in de christelijk gere formeerde Gasthuiskerk aan de Lange Delft. De beide dominees J. van Amstel uit Ede en T.W. Bennekom uit Goes zullen de be zoekers toespreken. Medewerking wordt ook verleend door koren onder leiding van F. Bakker. Aanvang 19.30 uur. Snuffelmarkt - De Delta-Band houdt zaterdag 14 november van 9.30 tot 13 uur een snuffelmarkt in de vroegere Jeugdherberg in Vlissingen. Van de opbrengst wil de band nieuwe instrumten en uniformen kopen. Do. 12 nov. t/m wo. 18 nov. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: lees- dienst. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. W. Verhoeks. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: ds. de Nooy. Dankdienst voor gewas en ar- beid, m.m.v. kindercantorij en zondagschool. DOMBURG: Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Badhuisweg. Za. 19.15 uur, elke le en 3e za. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse uit Vlissingen, 14 uur: ds. J. de Boer, Gez. dienst H/G in de Herv. Kerk, Dorpsstraat 25. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A. Jobsen, 19 uur: dhr. J. de Nooijer te Goes, jeugddienst.Hervormde Kerk. Kerk- ring 26. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, 19 uur: dhr. de Nooijer, jeugddienst gezamelijk in Geref. Kerk. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. de Boer-Hessel uit St. Laurens. KOUDEKERKE: Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1 Zo. 9 uur en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. Gereformeerde Kerk, Tramstraat 31. Zo. Viering Heilig Avondmaal, 9.30 uur: ds. A.N. Verheul, 17 uur: ds A.V. de Nooy. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 517, 4330 KA MID- DELBURG, tel. 01180 - 81000. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: drs. A. Jobsen te Grijpskerke, k.n.d. 8 t/m 11 jaar, 14.30 uur: dhr. J. van Leerdam te Serooskerke. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. van Bork, kindernevendienst. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. In formatieavonden worden gehouden op do.' 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland II. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereforjneerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.C.L. Starreveld. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Postema. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstr. 6, 9.30 uur: ds. J. IJtsma, 17 uur: ds. D.W. Dondorp. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. P. Paulus, 14.30 uur: ds. J. IJtsma. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 17 uur: ds. P. Paulus. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: drs. A. van Klaveren. Koorkerk Koorkerkhof, 10.15 uur: prof. dr. H.J. Adri- aanse uit Den Haag. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. P.C. Klijnsma. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat 10 uur: prof. dr. G.L. Goedhart uit Ekeren, 17 uur: ds. W.J. Gorissen uit Voorthuizen. Thomaskapel, Vrijlandstraat 10 uur: ds. D. Hendrikse- Spierings. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19 uur: ds. J.E.L. Brummelkamp. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst: Gebedsweek. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur o.l.v. zr. Kannegieter. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Buissing. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpel huisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. G. van Alten uit Gorkum. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koorkerkhof. Zo. 10.15 uur: prof. dr. H.J.Adriaanse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2. Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburg laan 22, zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: A.v.d. Laak. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. O. Elseman. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. J. Bruijn te Gouda, kin dernevendienst jongste en middengroep, 17 uur: ds. J. Bruijn. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. O. Elseman. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. J.F. Mantz uit Rozenburg, 19 uur: ds. G.J. Mink uit Arnemuiden. Gez. dienst in de Ned. Hervormde kerk, Noordweg 3. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. Geers te Mid delburg. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: ds. Th. de Kok te Rotterdam. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. H. Bouwer, 19 uur: ds. P. Melse. Oranjeplein, 9.30en 19 uur: ds. R.E.R. van Buiren. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat I, zo. 19 uur: ds. R.E.R. Buiren, Streekziekenhuis Walcheren, Koude- kerkseweg 88, zo. 10 uur: ds A. Brons. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraast 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur: jongerenkoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, H.A. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: ds. de Boer-Hessel uit St. Laurens. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur:Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Postema. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. 10 uur: ds. C.F.H. van Tuyll uit Serooskerke. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 uur: G. Zomer, 16.30 uur: ds. H. Geertsma. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer, H.A. 17 uur: ds. de Rijke. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glas houwer, H.A. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma, 17 uur: ds. Makkinga. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Jongerenviering. Martinuskerk, Kerklaan 17. Aanvang 10 uur m.m.v. Het Vlissings Jongerenkoor. Het thema is "Luisteren is doen". Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: Opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispasloraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. A. Brons. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16, zo. 10 uur: Samenkomst. Volle Evangelie Gemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. •Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, viering Heilig Avondmaal, 19 uur: ds. Spaans. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: jeugddienst, ds. P.G. Vellekoop, m.m.v. het jongerenkoor Exaudi uit Westkapelle. Do. 12 nov. t/m wo. 18 nov. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 ur: J. de la Hayze, Bellinkplein 3, tel: 28574. Zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel: 14664. Visites aan vragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder af spraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: D.C. Bom, Bad huisstraat 81, tel: 12233. Zondag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel: 68021. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND. ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: Th. Bloos, Ka naalstraat 70, Oost-Souburg, tel: 01184 - 61212. Zondag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel: 01182 - 1308. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE ROOSKERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel: 01181 - 271. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel: 01186 - 1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel: 01186 - 1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: M.A. Ton, Badhuisstraat 45, Vlissingen, tel: 01184 - 14643. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Stromenwijk - 't Zand. Maasstraat 56, tel: 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel: 66345. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. H. Klom- pe, Doornenburg 91, tel: 71140. MIDDELBURG: Mevr. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel: 26045. Ingaande vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend. Mevr. Th. J. Driehuis-van Haselen, Gerbran- dystr. 151, Vlissingen, tel: 01184 - 66548. DIERENARTSEN PRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG en ARNE MUIDEN: tel: 01180 - 14366, avonddienst van 17.30 - 22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE. OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE. VEERE, GAPINGE, VROUWENPOLDER. ZAND DIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187 - 2333. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH SE ROOSKERKE. Dag en nacht voor opname en aanmel ding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel: 01189 - 1302. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dagen nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFRECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 15