in Midden Zeeland Schlemielige ondeugden herkennen in STEC's 'Een beeld van een man' DE REIZEN VAN BEN SLEEUWENHOEK 5 nov. t/m 11 nov. EXPOSITIE PODIUM FILM Vlissingers bezoeken 'mysterie abstracten' DE LEEUW SPEELT SATIE Muziek en show MTV Hongaren gast van Razzmatazz WHO'S THAT GIRL ZA TERDAG PREMIÈRE IN DE ZWAAN JASPERINA SPEELT VICTORIA Woensdag 4 november 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER DE KUNSTENAAR GESPROKEN Mare Pijnappels tweede in serie jonge kunstenaars KINDER BOEKEN Muziekvereniging Ceacilia concerteert Verrassend, pikant, warmbloedig en geestig. Zo omschrijft re gisseur Ton Aertssen het toneelstuk 'Een beeld van een man'. De toneelgroep STEC gaat dit stuk uitvoeren op de zaterdagen 7 en 14 november in I)e Zwaan in Oost-Souburg. Beide avonden is er bal na. Het blijspel 'Een beeld van een man' van J. Emmink-Kamp speelt zich af in een werkkamer van een barones (Riëtte van de *Japerina de Jong speelt Vic toria in de gelijknamig één- vrouwsmusical van Ivo de Wijs en Joop Stokkermans. Ze is directrice van een vlag- genfabriek en wordt uitverko ren tot zakenvrouw van het jaar. De musical is woensdag 11 en donderdag 12 november te zien in de Schouwburg in Middelburg, aanvang 20 uur. Wie het 'mysterie van de abstrac ten' in Den Haag wil bezoeken kan dat ook in groepsverband doen'. Kunstzinnige vorming Vlis- singen heeft namelijk een reisje naar het Gemeentemuseum in Den Haag op het programma ge zet voor zaterdag 21 november. Daar wordt een expositie onder die titel gehouden. De tentoonstelling geeft een over zicht van hel ontstaan van de ont wikkeling van de abstracte schil derkunst van 1890 tot 1985. Ze wordt belicht vanuit een nauwe samenhang met het spirituele en mystieke gedachtengoed. Op de tentoonstelling zijn 250 schilderij en en tekeningen te zien van hon derd Amerikaanse en Europese kunstenaars. Het werk van de pi oniers Wassily Kadinski, Piet Mondriaan, Kupka, Kazemir Ma- levich en Hilma af Klint staat cen traal. Aan de hand van een serie schilderijen van deze kunstenaars wordt de ontwikkeling naar de abstractie getoond. Nico Out, kunstcriticus en docent kunstbeschouwing van Kunstzin nige Vorming Vlissingen, ver zorgt de rondleiding in Den haag. Liefhebbers kunnen zich bij de Culturele Raad Vlissingen (01184-14928) aanmelden. Madonna en Griffin Dune spelen de hoofdrollen in 'Who's that girl". De verfilming van dit dolle verhaal draait vanaf deze week in Alhambra. Madonna speelt een vrouw die ontslagen wordt uit de gevange nis. De rechter veroordeelde haar tot vier jaar gevang omdat ze haar vriend zou hebben vermoord. Eenmaal uit de gevangenis gaat ze opzóek naar de werkelijke moor denaar. Ze gebruikt daarvoor on der meer een Rolls Royce van de schoonmoeder van een jonge ad vocaat die haar moet afhalen.Ze Ontdekt na een onstuimige rit en een nacht de echte moordenaar en voorkomt dat de advocaat in het huwelijk treedt met de verkeerde vrouw. Wekken) op een klein Nederlands landgoed. Ze is een verwoed ver zamelaarster van antieke kunst schatten. En in die verzamelwoe de heeft ze bij een wassenbeelden museum een levensgrote Napole on gekocht. Het beeld zal 'van daag' worden thuisbezorgd. Parker de butler (Piet Beun) wordt de zorg voor het beeld toe vertrouwd. Hem is op het hart ge drukt dat hij het met de meeste zorg moet omringen. Maar Par ker heeft het moeilijk. Hij moet de tuinjongen (Kees Wielemaker) manieren bijbrengen, de schoe nen van de baron (Jan Hendrikse) helpen zoeken en wanneer de se cretaresse (Marina Smit) binnen komt, slaat hij helemaal op hol. En de poppen zijn pas goed aan het dansen als er twee personen op een advertentie afkomen voor de baan van huisbewaarder. Alle ingedriënten dus aanwezig voor een echte klucht. "Het is als of ons een spiegel wordt voorge houden, maar dan een rose lachspiegel", omschrijft regisseur Aertssen. En: "We kunnen genie ten van de schlemielige ondeug den die we zo van harte her kennen". 'Een beeld van een man' door J. Emmink-Kamp met Riëtte van de Wekken, Jan Hendrikse, Piet Beun, Marina de Smit, Kees Wielemaker, Floortje Dingemanse, Ton Aertssen, Ria Provoost, Frans Walhout en Rob Dirven. Regie: Ton Aertssen. Grime: Marina de Smit en Brigitte van Klinken. Nog tot 7 november is in Balans 17 een tentoonstelling van nieuw werk (gouaches) van Ben Sieeuwenhoek te zien. Te- zelfder tijd worden in het tot galerie getransformeerde ate lier van de kunstenaar, Schuitvlotstraat 32, enige schilderij en tentoongesteld. De Middelburger Ben Sieeu wenhoek (1951) werkt al een aantal jaren in deze trant: een voudige beelden, waarin de symbolentaal een meervoudige betekenis heeft, veelal ontleend aan de Oosterse iconografie. Zo zijn er bijvoorbeeld op de paralleltentoonstellingen een schilderij en een gouache, die als voorstudie diende, te zien, waar op naast elkaar twee zwaarden zijn afgebeeld: een westers en een oosters zwaard. Het zwaard staat voor het den ken, het intellect. Het oosters en westers denken dus gelijk waardig naast elkaar, als twee componenten van een groter geheel. Het Oosterse denken is volgens Sieeuwenhoek namelijk - in te genstelling tot wat velen den ken, die alleen de mystieke ele menten hierin onderkennen- puur rationeel. Het betreft dus geen tegengestelde denkwe relden. Sleeuwenhoeks werk zou als ideeënkunst gekenmerkt kun nen worden. Het is niet vanuit het schilderkunstige, vanuit het schilderij zelf, gedacht, maar er ligt een duidelijk concept aan ten grondslag. Hij is daarin beïnvloed door de "conceptual art" van de jaren 60 en 70, die tijdens zijn academietijd in Rotterdam (1968-1973) toon aangevend was. "De toenmali ge directeur van het Zeeuws Museum, Piet van Dalen, bracht mij door een expositie in de Vleeshal op het spoor van de Duitse kunstenaar Joseph Beuys", zegt Ben Sieeuwen hoek. Diens werk zou een grote invloed op de jonge Middel burgse kunstenaar gaan uit oefenen. Twee grondslagen dus: ener zijds het intellectuele concept en anderzijds de Oosterse sym boliek en ook wel thematiek. Van jongs af aan is Sieeuwen hoek zeer gefascineerd door Oosterse kunst, als kind teken de hij al Japanse prenten na. Ook is hij erg in Oosterse reli gies als Boeddhisme en Hin doeïsme geïnteresseerd. Inspi ratie doet Ben Sieeuwenhoek voor een groot deel op tijdens zijn (verre) reizen, die hij voor namelijk 's winters maakt. Aanvankelijk naar Zuid- Europa, later naar Egypte, het Verre Oosten, China, Japan en India (waar hij langdurig ver bleef)- In een reisboek maakt hij dan schetsen van de indruk ken die hij opdoet en die hij eventueel later kan gebruiken en uitwerken. Tegenwoordig maakt hij ook aantekeningen en foto's. Hoewel de Middelburgse kunstenaar uitsluitend unica maakt (tekeningen en schilde rijen) en geen grafische technie ken gebruikt - hoewel sommige kunstwerken aan grafiek doen denken - heeft hij ook een aan tal werken in boekvorm ge maakt. Als serie vanwege het herhalende aspect, dat veel van zijn werken kenmerkt, een ide aal uitdrukkingsmiddel meent hij zelf. Het betreft hier echter handgemaakte boeken. Slechts één boekje werd gedrukt en in een grotere oplage uitgegeven ("Looking at the sun looking at the moon" in de Slib-reeks van het Zeeuws Kunstenaars centrum, 1984). Symbolen en teksten acht Sieeuwenhoek be langrijk. Aanvankelijk ge bruikte hij veel tekst in zijn kunstwerken, later steeds min der. De bijna impressionisti sche benadering in zijn werk is langzaam aan verdwenen, merkwaardig genoeg na een verblijf in Japan. Het is stren ger en soberder geworden. Ben Sieeuwenhoek, die zoals gezegd zijn opleiding ontving aan de Rotterdamse kunstaca demie, heeft ieder jaar wel een paar tentoonstellingen, vaak in de randstad (recentelijk in het Centrum Nieuwe Muziek te Middelburg - met David van de Kop- en in Paladijn in Amster dam en Van Beveren in Rotter dam (groepstentoonstellingen). De geboren Middelburger keer de na zijn academietijd weer naar het Zeeuwse terug. Het bevalt hem hier prima. "Je kunt hier goed wonen en - in mijn geval - vooral werken. Kunst zien doe ik wel in de randstad, Jat ik daarvoor een 2/i uur moet reizen stoort me niet. Ook tijdens mijn winter reizen bezoek ik veel musea en kunstwerken. Fresco's en ande-' re muurschilderingen, zoals in rotstempels in India en in Egyptische rotsgraven hebben dan vooral mijn aandacht". Hij documenteert zijn werk goed, van alles wordt zorgvul dig een dia gemaakt. Kunstwer ken van Ben Sieeuwenhoek vonden hun weg naar particu liere verzamelaars en zijn ook opgenomen in de SBK en BKR collecties te Middelburg en in de verzameling van de provin cie Zeeland. Peter Sijnke "Reinbert de Leeuw speelt vrijdag 6 november werken van Satie (pianorecital) in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Uitgevoerd wor den Ogives, Pieces froides, Gnossiennes, Sonneries de la Rose-Croix en Gymnopedies. Het pianoconcert begint om 20 uur. Het muziek- en inajorettenkorps MTV '69 houdt zaterdag 7 no vember zijn jaarlijkse muziek- en showavond in de Concert- en ge hoorzaal in Middelburg. Het be gint om 20 uur. Naast het muziekkorps wordt me dewerking verleend door de ma- jorettengroepen Bright-Stars, Twilight-Stars, Mini-Stars en de jazzdance-afdeling van MTV. KOUDEKERKE Toeristenwerk. 'Het ontstaan, le ven en werk van missionarissen in missielanden'. Wo. en do. van 19.30 tot 21 uur, zo. tijdens de dienst vanaf 10 uur. MIDDELBURG Abdij/Wandelkerk. Forum/De kunstenaar en zijn criticus - In stallaties en tentoonstelling sleu telwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Autobedrijf Goedbloed (Oost- perkweg 35). Defecte onderdelen en oorzaken. Tijdens openings uren garage. Balans 17. Ben Sieeuwenhoek, te keningen en gouaches. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. T/m za. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvillier en Wim Vader, schilderijen: the ma bloemen. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Wim Vader, schilderijen: landschap, zeegezicht en abstrakt. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 13 tot 17 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). In de vitrines sieraden van leden van de vereniging van edelsme den. En tevens Jon van de Riet, schilderijen. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Le- ontien Tierolff en Hugo Mayland met schilder - respectievelijk houtsnijwerk. Tijdens ope ningsuren. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Fran klin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. De Vleeshal (Markt). Forum/De kunstenaar en zijn criticus 1987 - documentaire tentoonstelling 10 jaar Forum. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Jean Beining, draagbare objecten en Henny Schrijver, schilderijen. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, zal van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 4). 'Kunst als proces'. Selectie van werken van zes Zeeuwse kunste naars. Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur. T/m do. OOSTKAPELLE Kasteel Westhove (Duinvlietweg 8). Han Koster, collages en schil derijen. Dagelijks van 11 tot 16 uur. VLISSINGEN' Bellamy 19 (Bellamypark 19), Mare Pijnappels, schilderijen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. Café Soif (Bellamypark 14). "Plagiaat in Soif", Guido Eek- hardt, etsen en Lex de Meester, foto's. Tijdens openingsuren. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter IA). Jack Vreeke, aqua rellen. Ma. t/m vr. van 12 tot 14 uur en van 17 tot 21 uur, weekend v.a. 17 uur. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Sinds afgelopen zaterdag is er in galerie Bellamy 19 in Vlissingen een tentoonstelling met schilderij en te zien van Mare Pijnappels. Het is de tweede exposant in een reeks waarin zes jonge kunste naars van de Culturele Raad in Vlissingen een kans krijgen om te exposeren. Pijnappels toont in de Vlissingse galerie recente olieverf- en acrylsehilderijen van wisselend formaat. Galerie Bellamy 19 is open van dins dag lot en met vrijdag tussen 10 en 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. Op zaterdagen van 13 tot 17 uur. I)e Hongaarse groep Kolinda is zaterdag 7 november te gast in Razzmatazz in Oost-Souburg. Het optreden van de folkgroep begint om 20.30 uur. Kolinda werd in 1974 opgericht. In de loop der jaren werd haar naam een begrip, ook al omdat ze enkele platen maakte die als war me broodjes over de toonbank gingen, De muziek kenmerkt zich door invloeden uit diverse cultu ren: Balkan Perzi., folk en invloe den uit de jazz. Hedendaagse Hongaarse dichters maken de teksten. DONDERDAG 5 NOVEMBER *Nathan de Wijze, toneelstuk van Gotthold Ephraim Lessing, Schouwburg, Middelburg, 20 VRIJDAG 6 NOVEMBER *Pianorecital: Reinbert de I.eeuw met een Satie-programma, Con certzaal Middelburg, 20 uur. *Kamagurka Herr Seele in 'Groeten uit België', 't Beest, Goes, 21 uur. ZA TERDAG 7 NOVEMBER *Toneelstuk "Dwaasheid heeft haar eigen recht" van het Middel burgs Theater, Middelburgs Mi- nitheater, 20.30 uur. *Muziek- en Showavond o.l.v. het muziek- en majorettenkorps M.T.V. Concert- e Gehoorzaal, Middelburg, 20 uur. *"De Vossejacht" door de Zeeuwse Komedie, Vestzakthea ter (Bellamypark 3) Vlissingen, 20.30 uur. *Groep Kolinda in Razzmatazz (Middelburgsestraat 113) Oost- Souburg, 20.30 uur. *Uitvoering van muziekvereni ging "Caecilia" en K.N.F.- Orkest Zeeland, Scheldekwartier Vlissingen, 19.30 uur. *Poppentheater Parabel, Am bachtencentrum Goes, 14.30 uur. *Band Steel Force, Jeugdsociëteit Big "S", (Sluispad 48-50) Burgh- Haamstede, 20 uur. ZONDAG 8 NOVEMBER *Koffieconcert: Cabaret Klunder Co in 'Nooit meer liften', Lunchcafé, Goes, 12 uur. *Het New Orleans Rhythm trio plus one met begeleiding van kla rinettist Tom Bade, café Frapo's Vlissingen, 15 uur. MAANDAG 9 NOVEMBER All that Jazz, muzikaal show- programma door Maria More's Dynamisch Danstheater, De Prins van Oranje, Goes, 20 uur. *Spreker Renée Ham m.m.v. de Gospelgroep "First Love", Schouwburg Middelburg, 20 uur. DINSDAG 10 NOVEMBER All that Jazz, muzikaal show programma door Maria More's Dynamisch Danstheater, Con- certzaal Zierikzee, 20 uur. WOENSDAG II NOVEMBER *Jasperina de Jong met haar nieuwe one woman musical 'Vic toria', Schouwburg Middelburg, 20 uur. Alhambra theater, Coosje Bus- kenslraat 144, tel. 01184 - 12260 Grand theater Goes, Singelstraat 5A, lel. 01100 - 15165 Filmtheater Meccano, Pauw- poort 3, tel. 01 180 - 33414 (reser veren alleen tussen 19 en 20 uur). Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 38900 Schuttershoftheater, Schulters- hofstraat 1. tel. 13482 Bibliotheektheater, Kousteense dijk 7, tel. 01180 - 30235. "De vijfmansfvrou w)formatie Kolinda. door Jan Smeekens Het verschijnen van een nieuwe serie Botjes was eind vorig jaar voor veel leerkrachten in groep drie een aangename verrassing. Dat zal met de kort geleden uitge brachte STEPBOEKJES/serie 2 niet anders zijn. Uitgeverij Zwij- sen is kennelijk bezig haar al wat oudere leesseries (veel gebruikt bij het aanvankelijk leesonderwijs en ook buiten school heel populair) te vernieuwen. Stepboekjes/serie 2 is bedoeld voor kinderen die een maand of drie leesonderwijs ge had hebben, en heeft met serie I verder alleen het formaat gemeen. De acht deeltjes werden geschre ven door Rindert Kromhout (2), Anke de Vries (3) en Paul van Loon (3). Vooral de eerste laat zien hoe ge woontjes de uit 1978 daterende serie I (Nini Jurriens, diverse il lustratoren) is. Zijn JIP OP DE WIP is een spannend en erg geestig stapelverhaaltje over Jip die in het zonnetje op de wip zo'n gek boek leest, dat hij niet van plan is te doen wat zijn moeder van hem vraagt voor hij het uit heeft. Pas als een reus in het boek - en in het echt - verschijnt doet Jip ongewild waar hij geen zin in had. Of zijn moeder dan nog doet wat hij op de laatste bladzijde aan haar vraagt? Het raam is in ieder geval dicht. Jan Jutte maakte van Jip een aandoenlijk ventje, maar laat hem toch bijna van de blad- zijde vliegen. IK BEN DE BAAS! is een 'uit het leven gegrepen' verhaal over een jongetje dat van zijn vriendjes te recht lik op stuk krijgt, maar door scha en schande wijs gewor den, tenslotte lezertjes om hulp vraagt. In JUF IN DE BOOM van Anke de Vries neemt een aardige schooljuf een baaidag waarop ze zelfs de boom in klimt. Ze doet zo raar dat haar leerlingen het niet langer kunnen aanzien en ingrij pen. Dat helpt. Even. Waar haar vreemde gedrag vandaan komt, blijft in het ongewisse. Ik houd het er op, dat juf zo balsturig werd van de op lucht gebaseerde wetenschappelijke onderzoeken die het falen van het leesonder wijs aan de kaak stellen, en een minister die je voortdurend het bos instuurt doet er vanzelfspre kend ook geen goed aan. PAS OP, OF IK BIJT! is een va riatie op een o.a. uit tekenfilms bekend dierenverhaal dat ook over mensen gaat. WAT IS ER MET MIJN NEUS? verklapt dat je neus je maar in een heel enkel geval verraadt. En dat is een hele geruststelling. De drie boekjes van Paul van Loon gaan over Beer, Haas en Muis die gedrieën de mysteries DONDERDAG 5 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Robocop' 20 uur. Grand Thea ter Goes 'Beverly Hills cop 2' 20 uur. Electro Middelburg 'Man nequin' 19 uur. 'Radio Days' 21.30 uur. Schuttershoflheater Middelburg 'Quai des Brumes' 20.30 uur. VRIJDAG 6 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 19 en 21.30 uur. Alhambra U Vlissingen 'Madonna, who's that girl' 19 uur. 'Robocop' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Beverly Hills cop 2' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'Mannequin' 19 uur. 'Radio Days' 21.30 uur. Schutterhof theater Middelburg 'Susan Lenox, her fall and rise' 20 uur. 'A clockwork orange' 22 uur. ZATERDAG 7 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Bambi' 14 uur. 'Hektor' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Ma donna, who's that girl' 14 en 19 uur. 'Robocop' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Beverly Hills cop 2' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'Top Gun' 14 uur. 'Mannequin' 19 uur. 'Radio Days' 21.30 uur. Schuttershof theater Middelburg 'Walt Dis ney's Robin Hood' 14 uur. 'La tour the man on the eifeltower* 20 uur. 'Naked city' 22 uur. ZATERDAG 8 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Bambi' 14 uur. 'Hektor' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Ma donna, who's that girl' 14 en 19 uur, 'Robocop' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Een avon tuur met een staartje' 14 uur. 'Be verly Hills cop 2' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'Top Gun' 14 uur. 'Mannequin' 19 uur. 'Ra dio Days' 21.30 uur. Schutlers- hoftheater Middelburg 'Walt Dis ney's Robin Hood' 14 uur. 'La notie' 20.30 uur. MAANDAG 9 NOVEMBER Alhambra 1 Vlissingen 'Hektor' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Robocop' 20 uur. Grand Thea ter Goes 'Beverly Hills cop 2' 20 uur. Electro Middelburg 'Radio Days' 21.30 uur. Schuttershof- theater Middelburg 'filmcollege 19 uur. 'Je vous salue marie' 20.30 uur. DINSDAG 10 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Robocop' 20 uur. Grand Thea ter Goes 'Beverly Hills cop 2' 20 uur. Electro Middelburg 'Radio Days' 20.30 uur. Schuttershof theater Middelburg 'lezing L. Schönegger film en architectuur' 20 uur. 'L'lnhumainc' 21 uur. WOENSDAG U NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Bambi' 14 uur. 'Hektor' 20 uur. Al hambra II Vlissingen 'Madonna, who's that girl' 14 uur. 'Robo cop' 20 uur. Grand Theater Goes 'Beverly Hills cop 2' 20 uur. Electro Middelburg 'Top Gun' 14 uur. 'Radio Days' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Walt Disney's Robin Hood' 14 uur. 'L'Avventura' 20.30 uur. I)e muziekvereniging Ceacilia uit Vlissingen toont zaterdag 7 no vember haar kunnen in het Schel dekwartier. Het jeugdorkest on der leiding van Ad Elshout bijt de spits af. Daarna volgt een gastop treden van het KNF-orkest Zee land. een ensemble dat bestaat uit muzikanten van diverse muziek verenigingen. Het KNF-orkest staat onder leiding van Joh. de Witte. Na de pauze (met verloting) treedt de brassband onder leiding van Jan Meliefste op en als demuziek op is, kunnen de beentjes van de vloer. Het concert begint om 19.30 uur. waar ze mee geconfronteerd wor den, oplossen. Gittc Spec tilt met haar ijle illustraties EEN DIEF OP HET DAK, WAAR IS DE JAS? en NIET DOEN, MUIS! boven veel andere schoolboekjes uit. Als men er van uitgaat dat het schooljaar in september begon nen is, dan kunnen kinderen uit groep drie omstreeks december Stepboekjes I en 2 zelfstandig le zen. Tegelijkertijd moet men be denken dat er geen enkele reden tot ongerustheid is als een kind er pas later aan toe blijkt. Stepboek jes/serie 2 kosten 8,75 per stuk en werden behalve door de hier boven genoemde illustratoren geïllustreerd door Fred de Heij, Gertie Jaquet, Joost Roelofsz en Ingrid Schubert.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 9