CARLIER NAAR NIEUW ONDERKOMEN Nieuwe ruimte met schoonheidssalon uit 07 het lakenhart Anko Sipma heeft nu eigen slagerij Wouter Collignon winnaar laatste wedstrijd Florado De Pagter breidt uit met Egelantier Rótisserie Michel veilt oude wijnen voor Unicef Twee stoïcijnse Adonissen genieten van Italiëshow GROENEVELD HEEFT OOK VOOR U HET BESTE HOORTOESTEL Groeneve/d audiciens SA UNA MIDDELBURG BREIDT UIT Woensdag 4 november 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER Engelsen Flexibel wagenpark ft Aan ht tig kw£ Chauffeurs r Verloop onder personeel zeer gering I)e Zeeuwse busonderneming Carlier Tours heeft een be langrijke stap gezet op de weg naar maximale dienstverle ning en een optimaal efficiënt gebruik van het materieel. Woensdag 4 november opent drs. R.C.E. Barbé, lid van Ge deputeerde Staten van Zeeland, een nieuwe bedrijfsruimte aan de Elektraweg in Middelburg. Tot voor kort had het bedrijf vestigingen in Domburg en Goes, met beperkte mogelijk heid voor het stallen van de au tobussen en het garage- onderhoud. Er is nu één nieuwe moderne huisvesting gekomen, waarin een hefbrug van vijftien ton, een spuitcabine en een wasstraat duidelijk laten zien, dat het bedrijf ernst wil maken met de eisen die aan het huidige personenvervoer worden gesteld. In de nieuwe bedrijfsruimte kunnen zeventien bussen wor den gestald. Het complex bevat verder een kantoor met verga derruimte, een kantine en zelfs een slaapkamer met douche voor het eventueel overnachten van een chauffeur. De oorsprong van het bedrijf gaat terug naar de jaren twintig. De naam Carlier dateert van 1975, toen de heer Carlier een zelfstandige busonderneming begon. Met twee eigen en drie geleende bussen ging hij zich hoofdzakelijk bezighouden met groepsvervoer, zijnde de school reisjes, het vervoer van sport clubs en de uitstapjes van vere nigingen en bejaarden. Aan het eind van de jaren zeven tig kwam het busvervoer meer in de belangstelling van het reizi gerspubliek te staan. Men ont dekte de mogelijkheden van het reizen per bus. Carlier zag ook grote aantallen Engelse toeristen naar het continent komen, die de bus kozen als vervoermiddel voor hun rondrit door Europa. De eigenaar van Carlier zag deze opleving van het personenver voer op zich afkomen, maar vanwege gezondheidsredenen en het ontbreken van een opvolger kon hij niet inspelen op die ont wikkelingen in zijn sector. Op 1 januari 1980 droeg hij het be drijf over aan de huidige eige naar, de heer C.W. Hage, die echter de naam van het bedrijf handhaafde. Bij de overname werd een on vervulde wens van de heer Car lier meteen gerealiseerd. De aan schaf van een liftbus voor het vervoer van 20 rolstoelen. Op dat moment de grootste bus in ons land voor het vervoer van rolstoelen. Hage: "Carlier Tours heeft steeds ingespeeld op de eisen van de tijd. "Het reizigerspubliek wijzigde zich en ook andere groeperingen, waaronder jonge vakantiegangers en zakenlieden, ontdekten het comfort van de bus". De bus met comfort zoals lucht vering, dubbel glas (voor beter uitzicht) en toiletten maakte dat de afstanden beter overbrugbaar werden, ook door het opvoeren van het motorvermogen van de nieuwe bussen. "Mogelijkheden om met de bus naar een zon- bestemming of de wintersport te gaan lagen voor het grijpen", stelt direkteur Hage vast. "De busonderneming werd minder seizoengebonden Het wagenpark van Carlier bestaat momenteel uit 27 bus sen. Er zijn 15 luxe bussen met bar, video en toilet, één dubbel dekker, een VIP-bus, waarin ondermeer telefoon en een mag netronoven, 4 zogenaamde stan daardbussen, een kleine bus voor 35 personen en 5 bussen speciaal voor groepsvervoer. Drie luxe bussen kunnen ook worden ingericht voor het ver voer van 66 rolstoelen. Van de 15 luxe bussen zijn ook slaap- bussen te maken. Hage streeft naar een flexibel wagenpark, inzetbaar voor alle doeleinden, van zakenreizen tot pendelvervoer. Hij wil de groei van zijn bedrijf activeren door uitbreiding met modern mate rieel, de verouderde bussen die nen steeds op tijd te worden ver vangen. Om die reden zijn twee nieuwe bussen, een Acron-bus en een Bova Futura-bus, bij de opening van het bedrijf te be- >ichtigen. De directeur noemt het een inspelen op de behoefte, het steeds proberen vooruit te lopen op de wensen van bijvoor beeld de touroperators. Carlier Tours heeft wat dat be treft prettige afspraken met Ar- ke, de touroperator die volgens Hage op weg is de grootste tou roperator van Nederland te wor den. Arke heeft het vervoer van vakantiegangers die per bus wil len reizen, toebedeeld van 10 touringcarbedrijven. Carlier mag in zuid-west-Nederland de reizigers vervoeren naar een cen traal aanvoerpunt en van daar uit brengen naar de vakantie bestemming. Het betekent, dat men de wit-oranje bussen van Carlier in heel Europa kan te genkomen. Carlier Tours streeft naar een goede dienstverlening, waar met name de chauffeurs een belang rijk aandeel in moeten leveren. De serviceverlening vraagt chauffeurs met een goede basis kennis, liefst MAVO/HAVO. Daarnaast krijgen nieuwe chauffeurs eqn gedegen oplei ding bij Arke of Carlier zelf. Er worden studiereizen georgani seerd voor de .chauffeurs naar verschillende landen. De direc teur is gelukkig met het feit, dat het verloop onder de 35 perso neelsleden zeer gering is. Een be langrijk aspect voor de klant is, dat de chauffeurs geen vaste bus hebben. Elke chauffeur heeft immers als mens zijn eigen spe cifieke kwaliteiten, die men moet proberen te koppelen aan de reis èn aan de klant. De bouw van de nieuwe be drijfsruimte begon op 23 april 1986. Bij het ontwerp is ook spe ciaal gelet op milieu-vriendelijke maatregelen. Zo is de vloer ge coat om eventuele gemorste olie niet te laten doordringen in de grond. Een voor Nederland nieuw systeem is toegepast bij de diese- In het monumentenpand aan de Dam werd vorige week nog hard ge werkt aan de nieuwe 'beauty-afdeling'. Het wordt een aparte ruimte waar de sauna-ganger voortaan terecht kan voor lichaamsmassage, pe dicure, manicure en schoonheidsbehandeling. Deze afdeling wordt ge opend op de dag dat de Middelburgse sauna twee jaar bestaat, zaterdag 7 november. dag' wordt. Dat is bij ons de vrouwendag. Zij kunnen dan de "Voorlopig hebben we het zo ge epland dat woensdag de 'beauty- hele dag gebruik maken van alles wat het saunagebeuren te bieden heeft",legt eigenaresse Annelies Schouten uit. Wanneer er op an dere tijden ook belangstelling is voor bijvoorbeeld een schoon heidsbehandeling of li chaamsmassage, dan kan dat op afspraak. "Dan zijn mannen na tuurlijk ook van harte welkom". De nieuwe afdeling van de sauna is ondergebracht in het ernaast liggende pand. In de tussenwand is een deuropening gemaakt zodat het oude en nieuwe gedeelte met elkaar in verbinding staan. Een van de nieuwe ruimtes zal worden gebruikt voor de massages en schoonheidsbehandelingen. In het andere gedeelte komt een tweede relaxruimte die bestemd is voor niet-rokers. Daar kan ook een hapje worden genuttigd. De sauna houdt zondag 8 novem ber, daags na de feestdag, open huis. Die dag is de sauna gesloten voor saunabezoekers maar open voor mensen die nieuwsgieriger zijn naar wat een sauna eigenlijk voorstelt. Een rondleiding en uit leg is de logische service die dag. Yucca was de laatste planten naam die de bloemenzaak Flora- do voor de wedstrijd wilde weten. De 1 l-jarige Wouter Collignon uit Middelburg had het geraden. Zijn antwoordstrookje trok Lie- neke Fibbe uit de bloempot. Zij was donderdag om 16 uur de jongste aanwezige klant in de winkel aan de Lange Delft. Zoals gebruikelijk bij deze actie kreeg ook Lieneke weer een tas met al lerlei verrasinkjes en haar moeder een bos bloemen. Afgelopen donderdag was de laatste mogelijkheid om kans te maken op een dagtocht naar de bloemenveilingen van Aalsmeer of een plantenbon. Florado heeft vier weken lang een najaarsactie gehouden waarbij de naam van de in een advertentie afgebeelde plant moet worden geraden. In de Middelburgse Jasmijnstraat is Anko Sipma (27) afgelopen za- terdag begonnen met een eigen slagerij. Na zes jaar slagersvak- School en een stevige brok prak tijk, durfde hij het nu wel aan fcich als zelfstandige slager te vestigen. Hij krijgt assistentie van èen winkelmeisje, Jacqueline. Het pandje waar de slagerij in is gehuisvest, is van binnen nieuw ingericht en opgeknapt. "Er stond helemaal niets meer in, zelfs geen toonbank", vertelt An ko Sipma. Voorheen was er ook een slagerij gevestigd. "Het pand heeft een jaar leeg gestaan, van daar dat we wel het een en ander moesten vernieuwen". Onder het thema 'Italië' brachten vier Vlissingse zaken (Hans Knuijt, Zijnen Mode, Sport Style Silnke en kapper Frans Tammel) afgelopen donderdag een combi natieshow in Britannia. Apart was de kappersshow van Hans Tammel. Bij de entree van twee enkel in Romeinse rok geklede Adonissen, met goud bespoten, ging een bijna geschokt gejoel op bij het Vlissingse publiek. De twee modellen bleven echter stoï cijns in hun rol en begeleidden de eveneens prachtig gekapte, Ro meinse dames naar een tafel op 1 het toneel, waar ze geamuseerd de andere shows gingen bekijken. De collecties van Hans Knuijt en Zijnen Mode bestonden uit draagbare, semi-chique kleren in de op dit moment veel voorko mende tinten bruin, zwart, groen. Een andere blikvanger was het sportgebeuren: de collectie liep van skipakken in de trant van "de paden op de lanen in" tot Het De cadente Skiën. Jan Kees Sinke: "Er gaan dit jaar een miljoen Ne derlanders op wintersport. Daar om is er nu een groter assorti ment". Wintersport in de (ski)lift dus. Het meest opval lend waren de pakken van Decen te (een Italiaans merk). Pakken van superdun maar ijzersterk thermisch materiaal in rustige tin ten of in zwart, een aparte snit en bijpassende accessoires. De show was redelijk verzorgd, redelijk bezocht, de kraampjes in de pauze waren leuk. Alleen de make-up had beter aan de collec ties aangepast moeten zijn. Arjan de Pagter is sinds afgelo pen zaterdag eigenaar van twee antiekzaken in één straat. Naast de al bestaande antiek- en curio- sawinkel in de Herenstraat is nu ook een zaakje met antieke gre nen meubelen en cadeau artikelen, de Egelantier. "Op nummer 9b (de oude zaak) hebben we ook altijd wel wat gre nen meubelen verkocht. Maar in dat pand staan toch vooral don kere spullen. Die twee totaal ver schillende soorten meubelen pas sen niet in één pand bij elkaar. v uiiuaUi urn ci nu een nieuwe zaak bij is gekomen", vertelt Ar jan de Pagter. "In een wat kleine re ruimte moeten de artikelen be ter gepresenteerd worden", vindt De Pagter. Coriene en Henja de Pagter, de schoonzus en de vrouw van Arjan, hebben hard aan die presentatie gewerkt in De Egelan tier. Cadeau-artikelen zoals post papier, antieke glaasjes, droog bloemstukjes en serviesgoed zijn gecombineerd met de antieke gre nen meubelen. Coriene en Henja gaan samen het zaakje runnen in de Herenstraat. Directeur Hage loliepomp. Een basin van 20x10 m, met een systeem van olie/wa- terafscheiding, moet ervoor zor gen, dat elke druppel wordt op gevangen bij het tanken. De grond rond de pomp kan dus niet worden verontreinigd. Als het gaat om de toekomst van het bedrijf, heeft directeur Hage een optimistische kijk. De in richting van de "Neeltje Jans" alsmede de aanleg van een vaste oeververbinding over de Wester- schelde zullen voor wat betreft het reizigersvervoer en de snelle re verbindingswegen zeker perspectieven openen. Door het toenemen van de vrije tijd zullen de mogelijkheden om met vakantie te gaan alleen maar verruimen. Wanneer de busonderneming, naast die gro tere vraag naar busreizen, een goed management voert en een scherp kostenbesef heeft, zal ook de prijs voor een busrit steeds aantrekkelijk kunnen worden gehouden. De heer Hage ziet de komende jaren de ontwikkelingen door gaan, vandaar dat hij een optie heeft genomen op ca. 2500 mJ terrein naast de nieubouw. Nieuwe doelgroepen zullen het visitekaartje van Carlier zeker tegenkomen. ouw. v t het jj zeker Goede wijn behoeft geen krans, maar men betaalt er wél een prijs voor. En die prijs is vaak niet mals. Rótisserie Michel, een van de betere restaurants in Middel burg, weet dat uiteraard en gaat een veiling houden. De opbrengst is bestemd voor Unicef. Aanlei ding tot deze veiling is het twaalf eneenhalfjarige bestaan van het restaurant, dat zich als eerste in de Korte Geere vestigde. De vei ling is schriftelijk. Wie wil deelnemen aan deze vei ling dient het geboden bedrag op een bepaalde wijn in te vullen op een speciaal formulier. Van elke te veilen wijn is één fles beschik baar. Het bod dient hoger te zijn dan het bedrag dat het bekende veilinghuis Christie's (Amster dam) heeft geadviseerd. Voor het koperen jubileum heeft het restaurant voor de gastro noom twee bijzondere arrange menten op de spijskaart gezet. 'Tegen koperen prijzen', meldt men uit de Rótisserie. Een goed samenspel tussen oorarts en audiciën is van groot belang voor het eindresultaat. Het toestel moet nauwgezet gekozen worden aan de hand van het voorschrift. Dat luistert heel nauwLetterlijk in dit geval. Kies daarom de hoortoestellenspecialist die daar het belang van inziet. Dan weet u zeker dat u kiest voor het juiste hoortoestel én voor ervaring en vakmanschap. VLISSINGEN, Lange Zelke 93, tel. 01184 - 12398

de Vlissinger | 1987 | | pagina 11