in Midden Zeeland "Een blind varken vindt wel een eikel" Grootscheepse actie rond het pocketboek 29 okt. t/m 4 nov. EXPOSITIE PODIUM FILM ALBERT VERBURG ZOEKT HET WAAROM BOEKJE VOL REDDENDE ENGELEN Stimulans Zeeuwse pop Orgel- en zangconcert in M'burgse Hofpleinkerk Dansavond met Jimmy Lawton Orgelconcert St. Jacobskerk Amerikaanse talenten in 't Beest Goes Festival film en architectuur in Middelburgse Filmtheaters Vrijdag géén 'Dwaasheid..' DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 28 oktober 1987 Vraag tien mensen waarom ze doen wat ze doen en acht brengen het niet verder dan gestamel. Duivelskunstenaar Albert Verburg uit Vlissingen mag van geluk spreken. Voor zijn tijdschrift "Iets te lezen", het eerste deel van een onregelma tig reeksje "citaten, portretten, meningen, tekeningen" benaderde hij twintig min of meer publieke personen met die knellende vraag. Vijf gaven er antwoord en daarvan slagen er vier heel aardig in om duidelijk te maken "what Sammy makes run" oftewel wat het machientje aan het draaien houdt. En die ene krom- schrijver, directeur Henk Koch van de Zeeuwse Culturele Raad, doet tenminste een poging om een aardige anecdote te slijten. Toen hij indertijd naar de functie solliciteerde vroeg de toenmalige commissaris van de koningin (Van Aartsen) hem: "Wat vindt u van naakt op het toneel?". Koch: "Ik heb daar blijkbaar een goed antwoord op gegeven, waarschijnlijk in de geest van 'Als het maar funktio- neel is' Bevrijdingsfeest in Oost-Souburg GELEZEN Lezingen Jubileumconcert Soli deo gloria CONCERT ONDA BOEK OVER WIELERKONING SCHULTE 'Naakt op het toneel? Verburg (1960) is niet alleen beeldend maar ook 'conceptu eel' kunstenaar. Hij presen teert zich in duizend vermom mingen aan de wereld: als het "Kallenberg Collectief' of de 'Academie Claire Victoria', met schilderijen, tekeningen, teksten en gedichten. Ongrijp baar, onpeilbaar, maar altijd bezig en nimmer vatbaar voor de grauwe tijdgeest van de ja ren tachtig. 'Iets te lezen' maakt een snelle tocht langs vijf creatieve mensen. Waarom beklimmen zij hun berg? Allez, hop. Verburg kijkt en luistert streng toe. Niet ieder verzinsel vindt genade in zijn ogen, laat hij de 'beste lezer' we ten. "Het antwoord van een be kend Nederlands journalist: 'Er is behoefte aan gebabbel en daarin voorzie ik' doorstond mijn eisen niet". Op het in 1985 voltooide Blank-orgel (foto) in de Hof pleinkerk wordt zaterdag 31 oktober een concert gegeven door Bram de Wolf Mede werking verleent ook de bas- bariton Hans Smout. Op het programma staan werken van Purcell, Schutz en De Bros- sard en orgelwerken van Bux- tehude, Tomkins, Schneide- mann, Bach en Krebs. Het concert begint om 20 uur. Buurthuis De Zwaan viert 3 no vember de bevrijding van Vlissin gen. De Berini's, Thoko Mdlalose and her African vibrations en Dis- fus treden 's avonds op. Aanvang 20 uur. De beentjes van de vloer? Dat kan. Zaterdag 31 oktober is er in De Lammerenburcht in Vlissin gen een dansavond met medewer king van Jimmy Lawton. De tota le muzikale omlijsting is in han den van 'The hot bever band'. De dansavond begint om 20 uur. De ogen die avond zijn vooral ge richt op Jimmy Lawton, een countryzanger die in een aparte stijl en een grote dosis flair op het podium verschijnt. Deze Ameri kaan is een beroemdheid op zijn gebied; hij wordt ook wel de am bassadeur van country-muziek in Europa genoemd. Hier treedt hij regelmatig op voor radio en tv en maakt regelmatig grammofoon platen. Hij is niet alleen vocalist, maar bespeelt ook een aantal in strumenten. En wat dan wél? Galeriehouder en boekhouder Roby Bellemans uit Axel (hij presenteert 'Acade mie Claire Victoria' en laat kunstenaar Willy de Houck op een casettebandje een openings woord spreken: ,,in uw geliefde omgeving met al uw naasten en zoveel drinken en eten als u wilt en... vaak als u het belieft!") laat het hoofd blijmoedig hangen. Lees mee: "Na jaren studies en andere bezigheden zoals het lezen van Kousbroek, Komrij, Blokker en vele anderen tot de konklusie gekomen dat geen enkel systeem aan te bevelen is. De mens dient steeds opnieuw te wikken en te wegen en hij heeft slechts de an dere mensen en hun ervaringen daarbij tot voorbeeld". Een 'poli tieke beslissing', die Bellemans in volle vrede doet verkeren met zijn andere ik: dat van bokhandelaar. Verburg stelt ("net als zovelen") verkeerde vragen, begint Ad Han- neman, redakteur van De Faam/De Vlissinger bijna be schuldigend. Hij deelt zijn voor liefde voor Nietzsche toevalligerwijs?- met Bellemans: "Slechts weinigen worden postuum geboren". Wie dat wel wordt piest buiten de pot, heeft geen recht van spreken, is ondi plomatiek". En, Verburg, voor ééns en voor altijd: "Iemand wordt geen journalist. Iemand is het. Ook ik. Ook al schrijf ik voor een blad waar de adverten ties een hogere attentiewaarde hebben. Ik ben een journalist. Niet 'geworden'. Een (klein, lief) broertje dood hebben wij aan het kwasi-grap- pige antwoord van kunsthande- De Vlissingse organist Jaco Si mons bespeelt zaterdag 31 okto ber het Flentrop-orgel van de St. Jacobskerk in Vlissingen. Op uit nodiging van de Orgelcommissie Vlissingen (de organisatrice van dit concert) speelt ook het Sou-4 burg Koperkwintet enkele num mers. Het begint om 20 uur. laar Adriaan van der Have. Dat riekt naar die snelle, modieuze rapheid-van-mond, die "Iets te lezen" in andere bijdragen juist zo aardig weet te omzeilen. "Waarom ben ik kunsthande laar? Omdat vis verkopen veel te veel stinkt en omdat ME'er zijn te riskant is". Moeten we nu la chen? En vooral: hoe lang? Ko de Jonge zond een fraai voor beeld van mail-art in en Verburg maakte vijf indringende tekenin gen naar citaten uit Céline's boek "Dood op krediet". Wie niet wil wachten op de volgende "Iets te lezen" moet naar galerie Esprit in het Zeeuws-Vlaamse Clinge, waar de Vlissingse kunstenaar expressi onistisch werk op basis van - erotische- foto's tentoonstelt. "Iets te lezen" (Uitgave: Acade mie Claire Victoria, Postbus 5075, 4380 KB Vlissingen) kost 4,50. *R. Bellemans verwerkt in een kunstproject van Verburg. Friethumor... 't Beest in Goes krijgt zaterdag 31 oktober een groep Amerikanen op visite, 'Dinosaur', een forma tie van drie amper twintigjarigen die al twee lp's hebben uitge bracht. De muziek is een combi natie van rustige harmonieuze melodieën en snelle pakkende popsongs, gesteund door een me tersdikke geluidsmuur. De gezon gen nummers doen denken aan Neil Young, maar kennen ook ex plosieve ritmes. Het optreden van deze jonge formatie Dinosaur be gint om 22 uur. *De friethumor van Urbanus is tot 4 november in het Vlissingse Alhambra in een nieuwe film te zien. De wees Hector (Urbanus) raakt er in allerlei avonturen verzeild, zoals in tonnen deeg en in een affaire met een soort tante. Een typische Urbanus-film. De Stichting Filmtheaters Middel burg levert haar bijdrage aan een landelijk filmfestival. Vanaf don derdag 29 oktober zijn er 20 bij zondere filmvoorstellingen waar in bekende en minder bekende voorbeelden van bouwkunst, ste- debouw en binnenhuisarchitec tuur aan de orde komen, in het Schuttershoftheater te zien. Ook een drietal lezingen over film en "De vorige spreker heeft het gras voor mijn voeten weggemaaid... "Men heeft mij ge vraagd... Het mag geen verwonde ring wekken... "Na ampele overwegin gen... "De pen op vaardige wijze hanteren.. Een kostelijk boekje, dat van de eerste tot de laatste bladzijde boeit.. Ach, we kennen hen toch zeker allemaal? Woord- en penvoer ders die wérkelijk niet zouden weten wat ze moesten zeggen als ze niet om de paar woorden naar een cliché konden grij pen. Afgesleten uitdrukkingen zijn de krukken van de gewone man. Daarop kan-ie steunen bij zijn optreden in het open baar. Of het nu om een toespraak, een brief of een boekrecensie gaat. Nederlanders weten nu een maal geen raad met hun taal en met zichzelf. Het Woord (mét hoofdletter) mag ons dan met de Statenbijbel zijn ingeha- merd, we zijn voornamelijk in angst en vreze blijven steken. Nu hoort u ons niet zeggen dat Fransen of Engelsen het zoveel beter doen (al heeft het er wel de schijn van) en over de Ger maanse Gründlichkeit, die zo onhebbelijk vaak en vooral op stranden en terrasjes aan de kazerne doet denken, zullen we helemaal maar zwijgen. Edoch: ietsje speelser, ietsje origineler en ietsje minder stadhuis of kanselarij zou best mogen. Het boekje 'Weet je zegje!', waarin doctorandus J. Ketel te Haarlem 961 Nederlandse spreekwoorden, gezegden en uitdrukkingen om nooit te ver geten verzamelde, is in dit op zicht natuurlijk een ramp. Want nu gaan de sluizen van de voorspelbaarheid en de flauwiteit pas echt open. In een nachtmerrie zien we het al voor ons: rijen grijze pakken, ijve rig bladerend in dit handzame gidsje, in de hoop iets spranke- lends of tenminste in hemels naam iets nieuws te berde te kunnen brengen. Dit wordt -kortom- een af schuwelijke winter. Bladert u maar mee: "Een hongerige maag heeft geen oren..." "De scherpste maners zijn de slechtste betalers... "Als het regent, is het goed een mantel te dragen.. Om misverstanden te vermij den geeft Ketel bij iedere zegs wijze een kleine uitleg. Die van die mantel en de plaatselijke bui: "Men moet zich vooraf wapenen tegen ontij". Kreun, kreun... Zo gaat dat bijna 1000 keer, afgewisseld met vrolijk bedoelde tekeningetjes. "Weet je zegje", de invalide wagen voor mondeling en schriftelijk gehandicapten, be leeft al zijn tweede druk. We hadden, wijs geworden door honderden discussie-avonden en stapels kranten, televisiefo rums op alle netten en radioge- leuter zonder eind, niet anders verwacht. En om het allemaal nog erger te maken, kraait de uitgever in een persberichtje opgewekt: "Nog nét op tijd voor de feestdagen". Precies. Zijn die straks óók verpest. 'Weet je zegje!', uitgave: Quint Publikaties, Postbus 211, 3760 AE Soest. Prijs: 12,50, inclusief verzend kosten. architectuur zijn onderdeel van het festival film en architectuur. Een greep uit het brede assorti ment films: l'inhumaine van Mar cel L'Herbier uit 1924, een film met gebruik van binnenhuisarchi tectuur uit de Stijlgroep. Blade Runner van Ridley Scott uit 1982 geeft een beeld van de stad Los Angeles in het jaar 2019. Giganti sche, op Aztekentempels lijkende wolkenkrabbers en een overbe volkt Chinatown waar enorme lichtreclames in de lucht zweven. Ook staan er voor het kinderthea ter een paar toepasselijke films op het programma: de Rode Ballon en Playtime. In le Ballon Rouge van Albert Lamorisse jaagt een groep jaloerse jongetjes op een rode ballon. In deze film is een fascinerende achtervolging door straten en steegjes van Parijs te zien. KOUDEKERKE Toeristenkerk. 'Het ontstaan, le ven en werk van missionarissen in missielanden'. Wo. en do. 19.30 tot 21 uur en zo. tijdens de dienst vanaf 10 uur. MIDDELBURG Abdij/Wandelkerk. Forum/De kunstenaar en zijn criticus - In stallaties en tentoonstelling sleu telwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Autobedrijf Goedbloed (Oost- perkweg 35). Defecte onderdelen en oorzaken. Tijdens openings uren garage. Balans 17 Ben Sleeuwenhoek, te keningen en gouaches. Vanaf za. Wo. do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvil lier en Wim Vader schilderijen, thema bloemen. Ma t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Wim Vader, schilderijen: landschap, zeegezicht en abstrakt, ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en 13.00 tot 17.00 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). In de vitrines sieraden van leden van de Vereniging van edelsme den. En tevens Jon van de Riet. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Leontien Tierolff en Hugo May- land met schilder- respectievelijk houtsnijwerk. Tijdens Ope ningsuren. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Fran klin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. De Vleeshal. (Markt). Forum/De Kunstenaar en zijn criticus 1987 - documentaire tentoonstelling 10 jaar Forum. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kouseteensedijk 7). Jean Bei- ning, draagbare objecten en Hen- ny Schrijver, schilderijen. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 4). 'Kunst als proces' Selectie van werken van zes Zeeuwse Kunste naars. Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk 7). 'Zelden rust', ten toonstelling over vrouwenarbeid in Zeeland in de periode van voor de oorlog. T/m wo. Tevens 'Der de Wereld naderbij', foto's van Peter Pennarts. T/m za. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. OOSTKAPELLE Kasteel Westhove (Duinvlietweg 8). Han Koster, collages en schil derijen. Dagelijks van 11 tot 16 uur. VEERE VLISSINGEN De Stichting Filmtheaters Middel burg nodigde Donald Albrecht, Bart Lootsma en Leo Schonegger uit om een lezing te houden. Bart Lootsma, architect en architectuur-historicus, redacteur van het architectentijdschrift Fo rum en hoofddocent Design aan de Hogeschool voor de Kunsten, houdt zondag 1 november een le zing over Le Corbusier en Man Ray. Op het programma van deze avond staat onder meer vertoning van een paar filmpjes van Man Ray en een film over en met le Corbusier. Donald Albrecht heeft in op dracht van het New Yorkse Mu seum voor Moderne Kunst het boek Designing Dreams gemaakt. Dit boek behandelt een studie naar de relatie tussen de architec tuur en de filmdecors uit de jaren 20 en 30. Hij praat dinsdag 3 no vember over de toepassing van ar chitectuur in kunstvormen als theater, fotografie en film. Behal ve in Middelburg stapt Albrecht alleen in Den Haag op het spreek gestoelte. De derde lezing staat voor dins dag 10 november op het program ma. Leo Schonegger, directeur van het filmkundig archief in Keulen, spreekt dan over de film Berlin, sympfonie einer grossstadt van Walter Ruttman. Deze film wordt op 4 november vertoond. za. DONDERDAG 29 OKTOBER Het folkloristisch danstheater, De Prins van Oranje, Goes, 20 uur. VRIJDAG 30 OKTOBER Het folkloristisch danstheater. Concertzaal, Zierikzee, 20 uur. Jubileumconcert van het Chr. Dameskoor "Soil Deo Gloria" o.l.v. mw. J.C. de Witte, Concert- en Gehoorzaal, Middel burg, 20 uur. Optreden van de bands The Noise, Café Noir en The Callboys (in kader van de Zeeland-toer), De Piek, Hellebardierstraat te Vlissingen, 21.30 uur. ZATERDAG 31 OKTOBER Orgelconcert van Jaco Simons m.m.v. het Souburgs Koperkwin tet, St. Jacobskerk, Vlissingen, 20 uur. Groep Dinosaur, 't Beest, Goes, 22 uur. Concert van Hans Smout (bas- bariton) en Bram de Wolf (orga nist), Hofpleinkerk, Middelburg, 20 uur. Jimmy Lawton The Hot Be ver Band, Grote zaal van "de Lammerenburcht", 20 uur. Het folkloristisch danstheater, Schouwburg, Middelburg, 20 uur. Hans Dorrestijn met een nieuw soloprogramma 'Liederen van wanhoop en ongeloof', Vestzak theater, Vlissingen, 20.30 uur. ZONDAG I NOVEMBER Concert van brassband O.N.D.A. o.l.v. Rinus Kramer, Ned. Hervormde Kerk, Ritthem, 16 uur. DINSDAG 3 NOVEMBER Optreden van De Berini's, Tho ko Mdlalose and her African vi brations en Disfus, buurthuis De Zwaan, Oost-Souburg, 20 uur. WOENSDAG 4 NOVEMBER Henny Huisman met zijn Soundmix Theatershow Schouw- burg, Middelburg, 20 uur. Het christelijke dameskoor Soli deo gloria bestaat 90 jaar. Dat wordt onder meer gevierd met een concert op vrijdag 30 oktober. Onder leiding van J.C. de Witte- de Haan zingt het koor dan in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg. Het Campton-orgel wordt die avond bespeeld door Jan van Weelden terwijl ook het gereformeerd kerkkoor Middel burg meedoet. Het jubileumcon cert begint om 20 uur. Grote Kerk (Oudestraat 26). De historie en het heden van Veere'. 'De aanleg van het kanaal door Walcherenmet reprodukties van de fotograaf Preuninger (ca. 1873). 'De conservering van de kerk'. 'Boerenwagens van de Zeeuwse Inspan'. 'Het ontstaan van het Zeeuwse kleilandschap'. 'De muskusrat en zijn bestrijding t/m vr. en schilderijen van Zeeuwse amateur kunstschilders. T/m za. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 25). Ri- pollès, broekstukken en kanten mutsen van mevr. E. de Kam. Ma. 13 tot 17 uur, di. t/m za. 10 tot 17 uur, t/m za. Omdat de hoofdrolspeelster ziek is gaat de première van het toneelstuk 'Dwaasheid heeft haar eigen recht' in het Minitheater aanstaande vrij dag niet door. De eerste uit voering staat nu voor zaterdag 14 november op de agenda. Gevangetoren (Boulevard de Ruyter IA). Jack Vreeke, aqua rellen. Ma. t/m vr. van 12 tot 14 uur en van 17 tot 21 uur, weekend v'.a. 17 uur. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen-Breskens. Etsen van Guido Eckhardt. T/m Zondag 1 november om 16 uur geeft Brassband ONDA in de Hervormde Kerk in Ritthem een concert. The Winter's Tale, The Young Amadeus en Crescendo zijn onder meer onderdeel van het programma. Alhambra theater, Coosje Bus- kenstraat 144, tel. 01184 - 12260 Grand theater Goes, Singelstraat 5A, tel. 01100 - 15165 Filmtheater Meccano, Pauw- poort 3, lel. 01180 - 33414 (reser veren alleen tussen 19 en 20 uur) Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 38900 Schuttershoftheater, Schutters- hofstraal 1, tel. 13482 Bibliotheektheater, Kousteense- dijk 7, tel. 01180 - 30235 DONDERDAG 29 OKTOBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Robocop' 20 uur. Grand Thea ter Goes 'Beverly Hills cop 2' 20 uur. Electro Middelburg 'La Bamba' 19 uur. 'Radio Days' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Paris vu par...Go- dard, Chabrol, Rohmer e.a.' VRIJDAG 30 OKTOBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Secret of my success' 19 uur. 'Robocop' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Beverly- Hills cop 2' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'La Bamba' 19 uur. 'Radio Days' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'A nous la Liberte' 20 uur. 'Bra- zil' 22 uur. ZATERDAG 31 OKTOBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Secret of my success' 19 uur. 'Robocop' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Beverly- Hills cop 2' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'La Bamba' 19 uur. 'Radio Days' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'De rode ballon' 14 uur. 'Madon na in desperately seeking susan' 15 uur. 'Alphaville' 20 uur. 'Bla- de runner' 22 uur. ZON DA G I NO VEMBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Bambi' 14 uur. 'Se cret of my success' 19 uur. 'Robo cop' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'lien avontuur met een staartje' 14 uur. 'Beverly Hills cop 2' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'Radio Days' 14 uur. 'La Bamba' 19 uur. 'Radio Days' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Playtime' 14 uur. 'Lezing Bart Lootsma over film en architectuur' 20 uur. 'Pro gramma met films Man Ray, le Corbusier' 21 uur. MAANDAG 2 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Robocop' 20 uur. Grand Thea ter Goes 'Beverly Hills cop 2' 20 uur. Electro Middelburg 'Radio Days' 20.30 uur. Schuttershof- theater Middelburg 'Stazione Termini' 20.30 uur. Bibliotheek theater Middelburg 'L'annee der- niere a marienbad' 20.30 uur. DINSDAG 3 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Robocop' 20 uur. Grand Thea ter Goes 'Beverly Hills cop 2' 20 uur. Electro Middelburg 'Radio Days' 20.30 uur. Schuttershof theater Middelburg 'Lezing film en architectuur door Donald Al brecht' 20 uur. 'Le Mépris' 21 uur. WOENSDAG 4 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Hektor' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Robocop' 20 uur. Grand Thea ter Goes 'Beverly Hills cop 2' 20 uur. Electro Middelburg 'Radio Days' 20.30 uur. Schuttershof theater Middelburg 'Madonna in desperately seeking susan' 14 uur. 'Berlin, symhonie einer grossstadt' 20.30 uur. De actie 'Parnassus Pocket 6 daagse' luidt een grootscheepse promotie in van het pocketboek. Op 100 Parnassus verkooppun- Een evenement om de Zeeuwse popmuziek een sti mulans te geven. The Noise (foto), Café Noir en The Call boys bezoeken vrijdag 30 ok tober De Piek, Hellebar dierstraat in Vlissingen, aan vang 21.30 uur. ten, waaronder de Middelburgse boekhandel Fanoy, is vorige week de verkoop van het boek 'Gerrit Schulte zesdaagse koning en wie lerlegende' begonnen. Dit boek van Martin Ros is speciaal voor de Parnassus boekhandels ge schreven. Het staat tijdens de pocket zes-daagse centraal en kost 6, Op een augustusavond in 1948 zag de toen tienjarige Martin Ros op de baan van het Olympisch Stadion in Amsterdam het legen darische gevecht tussen zijn twee wielerhelden Fausto Coppi en Gerrit Schulte. Het wonder ge beurde: Schulte versloeg Coppi en werd wereldkampioen van de ach tervolgers. Waar Gerrit Schulte ook ver scheen, op de baan of op de weg: spanning, spektakel en sensatie waren troef, schrijft Ros. Gerrit Schulte, een blonde reus van ruim 1,85 m, wiens scherp ge beitelde kop oogde als die van een filmster, heeft zonder enige twij fel het puurste Hollandse helden leven geschreven, oppert Ros in zijn boek in de Parnassus- aanbieding.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7