in Midden Zeeland Gedwongen kunstenaar 22 okt. t/m 28 okt. GROTE MANIFESTATIE OP DONDERDAG 22 OKTOBER EXPOSITIE PODIUM FILM Koor vertelt verhaal over schijnbaar waardeloze viool Jaap ter Linden speelt moeilijke Bachpartijen VAN DER POOL EN DE ZEE Twee concerten Zeeuws Orkest Kunstenaars tonen grenzen van kamer DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 21 oktober 1987 SHIRCHADASJ IN CONCERTZAAL DE KUNSTENAAR GESPROKEN KINDER BOEKEN SKW Middelburg viert dertigjarig bestaan De Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg (SKWM) bestaat dit jaar dertig jaar. Hoewel het in bepaalde opzichten niet goed gaat met het sociaal culturele werk, want het kabinet Lubbers bezuinigt er fors op. In Middelburg is het niettemin springlevend. Het zesde lustrum wordtt op 22 oktober gevierd met het oprich ten van een kinderkunstwerk op de 'gele steentjes' voor het stadhuis op de Markt en een scala aan activiteiten in de Middel burgse Schouwburg. De huidige Stichting SKW Mid delburg is voortgekomen uit de Stichting Sociaal Cultureel Op bouwwerk Middelburg die op 31 augustus 1957 opgericht is. De ac tiviteiten van deze stichting bestonden uitsluitend uit het ex ploiteren van het clubhuis Het Trefpunt, aan de toenmalige Lan ge Giststraat (het huidige Dam plein). Vrijwilligers deden toen het werk. Doordat Middelburg uitbreidde, groeide ook het SKW. Tegenwoordig bestaat het uit zes werkeenheden in wijken in Mid delburg, waar in totaal zo'n 200 vrijwilligers, 5 (part-time) be roepskrachten en enkele huishou delijke en administratieve krach ten werkzaam zijn. De werkeen heden van de Stichting zijn het Aktiviteiten Centrum Middel burg, SKW Sint Laurens, SKW 'De Oude Bakkerij' in Nieuw en Sint Joosland, SKW Het Tref punt in Nieuw Middelburg, SKW 'De Hayman' in Middelburg- Zuid en het jongerencentrum Midgard. De viering van het dertigjarig bestaan begint op donderdag 22 oktober om 9.30 uur met het oprichten van een kinderkunst werk op de Markt. Door 10 kin deren uit verschillende wijken wordt een door hen zelf ontwor pen houten toren gebouwd. De toren symboliseert dat 'geen toren het SKW te hoog is', het bouwen ervan verwijst naar de zomerakti- viteiten (de jaarlijkse bouwspeel plaatsen). Rond 13.15 uur vertrekt er vanuit elke wijk waar het SKW actief is, een kinderoptocht naar de Schouwburg. Deze optochten Limited Company, één van de hoogtepunten van de manifestatie, treedt vanaf half tien op. Het Edese jongerenkoor Shircha- dasj komt vrijdag 23 oktober naar Middelburg. In de "Concert- en Gehoorzaal" aan de Singelstraat geeft het koor een concert onder de titel "The Masters Hand". Het programma vertelt het verhaal van een schijn baar waardeloze viool die een nieuw leven krijgt in de handen van de Meester. Met muziek, mi me en een verteller wordt dit ver haal op de planken gezet door een enthousiast koor. Bert Leeuw is vervult een dubbelrol als dirigent en pianist. Het concert begint om 20 uur. Het koor wordt on dersteund door een band, be staande uit bas- en slaggitaar, slagwerk en dwarsfluiten. Tevens werken zes solisten mee. Middelburgse koorleden zijn de oorzaak van de komst van Shir- chadasj naar Middelburg. Deze Zeeuwen zijn gaan studeren in Ede op de Sociale Academie "De Vijverberg". In de eerste jaren van zijn bestaan bestond het koor alleen uit Vijverberg-studenten, later mochten ook niet-studenten lid worden. Sinds enkele jaren is de Vijverberg uitgebreid met een HBOV (verpleegkunde), waar door het ledental steeg tot 130. Naar verwachting zal het koor met een honderdtal jongeren naar Middelburg komen. In 1986 heeft het koor tweemaal meegewerkt aan het T.V.-programma "U Zij De Glorie" van de NCRV. Mo menteel verzorgt het koor zo'n 20 optredens per jaar in Nederland. In 1985, '86 en '87 heeft het koor ieder jaar een tournee naar Hon garije gemaakt. Kaarten voor Jaap ter Linden (viola da gamba) en Tini Mathot (clavecimbel) voe ren vrijdag 23 oktober werken uit van J.S. Bach in het kader van de serie netwerk voor oude muziek. Het concert wordt gehouden in de Burgerzaal van het stadhuis in Middelburg en begint om 20.15 uur. De werken van Bach worden uit gevoerd omdat er maar weinig gambisten zijn die zich aan deze veeleisende muziek wagen. Jaap ter Linden wel. Hij is meer dan berekend voor deze opgave. Ter Linden is onder meer bekend als lid van The Amsterdam Baroque Orchestra en als kamermuziek- partner van Ton Koopman. De clavecimbelpartij kreeg door Bach een concertante rol toe bedeeld. "The Masters Hand" kosten vijf gulden en zijn verkrijgbaar bij de volgende adressen: Evangelische Boekhandel Middelburg, Dam 6; Evangelische Boekhandel Vlissin- gen, Kerkstraat 2. Indien voorra dig ook aan de zaal. Voor meer informatie kunt u bellen: 01180-14577. vormen de aanloop van een grootschalige manifestatie in de Schouwburg waar van 14 tot 17 uur en van 19.30 tot 23.00 uur programma's en activiteiten zijn voor kinderen, jongeren en vol wassenen. Voor kinderen van vier tot acht jaar is er een hoek met boeken, spelletjes en knutselactiviteiten. Voor de negen tot twaalfjarigen is er een hoek met schminken, haar kleuren en handvaardigheidmo gelijkheden. Verder kan er ge kookt en gebakken worden. Om 14.30 uur geeft het straatpop pentheater 'Parabel' de poppen kastvoorstelling 'Sterke Wanja'. Parabel voert vanaf 16.15 uur in de Benedenfoyer daarna nog twee voorstellingen op. Voor jongeren is er onder meer een jongerencafé, een drive-in show, video met clips en kan er met computers gewerkt worden. Daarnaast verzorgen de jongeren van Midgard en het kledingspro- ject 'Zij' een modeshow met zelf gemaakte kleding. Tevens is er een jamsessie-muziekworkshop van 16 tot 17 uur en een discjoc- keywedstrijd van 19.30 tot 21.00 uur, die begeleid wordt door de bekende discjockey Romeo Al- tenberg. Hoogtepunt is het optre den van de Amsterdamse jonge- renmuziektheatergroep 'Limited Company' met het programma 'Unlimited' van 21.30 tot 22.45 uur. Voor volwassenen zijn er de monstraties van kantklossen, tim- Recentelijkverscheen in het kader van het Zeeuwse VOC- festival het boek 'Verbeeld ver leden', dat 50 tekeningen bevat van de Middelburgse beeldend kunstenaar Leendert van der Pool. De zee is een constante in leven en werk van de in Schiedam geboren Van der Pool (1945), die al op tweejari ge leeftijd naar Zeeland ver huisde. Van zijn 16e tot zijn 29ste was hij zeeman (op de wilde vaart en op de binnen vaart). Dóór een ongeval was hij echter gedwongen van werkkring te veranderen en aangezien tekenen altijd al zijn grote interesse had "schoolde hij zich om" tot beeldend kunstenaar. Dat was in 1976, zijn eerste expositie had hij al een jaar later. Hoewel de Middelburgse kunstenaar, die zijn atelier in de Koepoort heeft, zich wel be scheiden autodidact noemt, is dat feitelijk onjuist. Hij heeft enkele jaren kunstacademie ge volgd en de opleiding schrijven MO. Naast tekenaar en grafi cus is hij ook calligraaf (regel matig geeft hij cursussen, via de ZVU). Sedert 1977 werd het werk van Van der Pool vele malen in binnen- en buitenland tentoongesteld, zowel op solo exposities als op groepsten toonstellingen. De meest re cente expositie was die in de Zeeuwse Bibliotheek te Mid delburg van tekeningen uit het in de aanhef genoemde boek. Voor het komend jaar staan tentoonstellingen op de veer boot Vlissingen-Breskens (waarschijnlijk voorjaar 1988) en in groepsverband te Wro claw (Polen) op het program ma. In 1982 werd hij onder scheiden met de Van de Perre- prijs van de Middelburgse Te kenacademie. "Moeten we het kunstenaar schap eigenlijk positief of ne gatief benaderen?", vraagt Van der Pool zich filosofisch af. Hij doelt hiermee op de moeilijke periode die veel kunstenaars na de jarenlange afbraak van de BKR-regeling - die onlangs geheel werd opge heven - doormaken. Zelf kan hij zich via opdrachten en les geven nog wel redden, maar veel kunstenaars moeten zich gedwongen omscholen of be landen in de bijstand... Slechts zeer weinigen in ons land kun nen redelijk van hun kunst voortbrengselen leven. "Soms heb je perioden van mentale leegte. Dan weet je niet goed wat je moet doen. Je zit op een dood spoor en begint dan te experimenteren. Nieuwe technieken gebruiken, nieuwe onderwerpen zoeken", zegt Leendert. Zo is hij zelf de laat ste tijd met krijt op bruin pak papier bezig. Het formaat van deze nieuwe werken is zeer groot en het effect is anders (warmer, dieper, kleurrijker) dan bijvoorbeeld eerdere pot loodtekeningen op papier, maar naast verschillende vor men - tekenen (met potlood, inkt en contékrijt), grafische technieken (etsen, lino's), inci dentele schilderkunstige expe rimenten - en onderwerpen, - het menselijk lichaam, stenen en gebouwen - keert hij steeds weer naar zijn (oer)bron terug: het water. Het maritieme in al z'n aspecten blijkt een geweldi ge inspiratie te vormen: water, zee, schepen, havens, met als telkens voorkomende motie ven scheepsonderdelen. Maar de aandachtige beschouwer van de kunstwerken van Leen dert van der Pool ziet meer: de boten en scheepsonderdelen zijn metaforen voor het leven zelf, het menselijk handelen, relaties in al hun verscheiden heid. Zo kunnen scheepstou wen verbinden, de dingen naar zich toetrekken, hechte relaties vormen en kettingen daarente gen drukken, knellen en bij voorbeeld maatschappelijke conventies uitbeelden. Een titel als 'meelopers' voor een grote ets van losse scheepsonderde len is veelzeggend. Het gaat bij Van der Pool dus duidelijk om meer dan de nautische aspec ten alleen. Hij kan zich dan ook 'mateloos ergeren' aan mensen die opmerken dat hij 'leuk werk maakt voor op een scheepvaartkantoor' Overigens houdt hij niet zo van uitleggingen en verklaringen: de kunstenaar beeldt weliswaar zijn gevoelens uit, maar een ieder is vrij om het werk op zijn of haar eigen manier te in terpreteren. Het liefst tekent Leendert van der Pool, omdat hij van me ning is dat tekenen heel direct is en hij zo zijn emoties meteen op papier kan brengen. Blijk baar brengt hij meer over, want zijn dochter Margot volgt momenteel een lerarenoplei ding tekenen en handvaardig heid in Tilburg. En onze Mid delburgse kunstenaar is daar best trots op! Peter Sijnke KOUDEKERKE meren, volksschilderen en conver- satiegroepen Engels, Frans en Duits. Vooral voor vrouwen is er een demonstratie van het voor en door vrouwen opgezette project 'Kom uit je huis'. Belangrijke on derdelen van het programma voor volwassenen zijn de Zeeuwse voordrachten door Frans van de Kop van 14.30 tot 15.30 uur en het optreden van de Tasmania Singers van 21.30 tot 23.00 uur. Naast de al genoemde grote hoe veelheid activiteiten en program ma's zijn er nog optredens van kinder- en volwassenen volks dansgroepen (zowel 's middags als 's avonds), de Twirlgroep van de Euroband ('s middags) en het straatorkest van Henk van Don en Ad Meeuwse ('s middags). Toeristenkerk. 'Het ontstaan, le ven en werk van missionarissen in missielanden'. Wo. en do. 19.30 tot 21 uur en zo. tijdens de dienst vanaf 10 uur. MIDDELBURG Abdij/Wandelkerk. Forum/De kunstenaar en zijn criticus - In stallaties en tentoonstelling sleu telwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Autobedrijf Goedbloed (Oost- perkweg 35). Defecte onderdelen en oorzaken. Tijdens openings uren garage. Balans 17 Ben Sleeuwenhoek, te keningen en gouaches. Vanaf za. Wo. do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvil lier en Wim Vader schilderijen, thema bloemen. Ma t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Wim Vader, schilderijen: landschap, zeegezicht en abstrakt, ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en 13.00 tot 17.00 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). In de vitrines sieraden van leden van de vereniging van edelsme den. En tevens vanaf za. Jan van de Riet. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Kuiperspoort. Forum/De kunste naar en zijn criticus 1987 - Discus sies/presentaties. Dagelijks vanaf 20.30 uur. Tevens zo. Herenleed - Armando/Cherry Duyns om 12 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Leontien Tierolff en Hugo May- land met schilder- respectievelijk houtsnijwerk. Tijdens Ope ningsuren. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Fran klin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. De Vleeshal. (Markt). Forum/De Kunstenaar en zijn criticus 1987 - documentaire tentoonstelling 10 jaar Forum. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kouseteensedijk 7). Jean Bei- ning, draagbare objecten en Hen- ny Schrijver, schilderijen. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 4). 'Kunst als proces' een educatieve tentoonstelling. Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk 7). 'Zelden rust', ten toonstelling over vrouwenarbeid in Zeeland in de periode van voor de oorlog. Tevens 'Derde Wereld naderbij', foto's van Peter Pen- narts, vanaf za. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. OOSTKAPELLE Kasteel Westhove (Duinvlietweg 8). Han Koster, collages en schil derijen. Dagelijks van 11 tot 16 VEERE Grote Kerk (Oudestraat 26). De historie en het heden van Veere'. 'De aanleg van het kanaal door Walcherenmet reprodukties van de fotograaf Preuninger (ca. 1873). 'De conservering van de kerk'. 'Boerenwagens van de Zeeuwse Inspan'. 'Het ontstaan van het Zeeuwse kleilandschap'. 'De muskusrat en zijn bestrijding en schilderijen van Zeeuwse ama teur kunstschilders. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 25). Ri- pollès, broekstukken en kanten mutsen van mevr. E. de Kam. Ma. 13 tot 17 uur, di. t/m za. 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Bellamy 19 (Bellamypark 19). Hans de Ruijter, schilderijen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur, t/m wo. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter IA). Jack Vreeke, aqua rellen. Ma. t/m vr. van 12 tot 14 uur en van 17 tot 21 uur, weekend v.a. 17 uur. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen-Breskens. Etsen van Guido Eckhardt. Onder leiding van Mathieu Meys spelen het Zeeuws Orkest en het Zeeuws jeugdorkest werken van Mozart, Haydn en Williams. So listen zijn Eelco Beinema (Cello concert van Haydn) en Ilona de Groot (vioolconcert van Vaughan Williams). Dat alles gebeurt tij dens twee concerten: op vrijdag 23 oktober in de Concertzaal in Zierikzee en op dinsdag 27 okto ber in het Scheldekwartier in Vlis- singen. Beide concerten beginnen om 20 uur. VRIJDAG 23 OKTOBER •Concert van jongerenkoor Shir- chadasj, Concert- en gehoorzaal, Middelburg 20 uur, •Concert van Jaap ter Linden (vi ola da gamba) en Tini Mathot (clavecimbel), Stadhuis, Middel burg, 20.15 uur. •Henk F.lsink met zijn nieuwe one man show 'Blij zijn'. Schouw burg, Middelburg, 20 uur. *My Fair Lady, musical door de Goese Operette Vereniging, De Prins van Oranje, Goes, 20 uur. *Hard-Rockband Wild Heat, Bar American, Middelburg, 21.30 uur. •Concert oude muziek. Ter Linden-Mathot, Burgerzaal stad- huis, Middelburg 20.15 uur. ZATERDAG 24 OKTOBER •"De Vossejacht" door de Zeeuwse Komedie, Vestzakthea ter (Bellamypark 3) Vlissingen, 20.30 uur. •The Paradise Jazzband, Schouwburg, Middelburg, 21 uur. •Band 'Drukwerk', De Vroone (C.D. Vereekestraat 74) Kapelle, 21 uur. *My Fair Lady, musical door de Goese Operette Vereniging, De Prins van Oranje, Goes, 20 uur. •The Sneaky Feelings, 't Beest, Goes, 22 uur. •Fiction, tevens 'swingavond'. De Piek, Vlissingen, 20 uur (op treden om 21 uur). ZONDAG 25 OKTOBER Concert van Marco Kreiken (gi taar) en Leendert de Jonge (dwarsfluit). Kapel van St. Maar ten, Hoogelande, 14.30 uur. WOENSDAG 28 OKTOBER •'Sneeuwwitje' voorstelling voor kinderen van 6 tot 12 jaar door Kindertheater NJT, De Prins van Oranje, Goes, 15 uur. •Theater Eldorado speelt 'Dag Monster' voor kinderen vanaf 8 jaar, Vestzaktheater, Vlissingen, 15 uur. door Jan Smeekens 'Hoe zouden ze dat toch doen met standbeelden: WIE beslist er, voor wie er een standbeeld wordt opgericht? Is er misschien een secretaris-generaal-voor-de- standbeelden?' Annie M.G. Schmidt heeft in 1952 (toen ze zich als secretaresse-generaa l-v-d-stin een van haar Nieuwe Impressies van een simpele Ziel stérk maakte voor een standbeeld van de juf frouw van de garniturenwinkel) niet geweten dat ze nog eens een indrukwekkend en duurzaam, helder wit en houtvrij monument voor zichzelf zou oprichten. Want in 1987 zijn de meeste van haar kinderboeken nog steeds verkrijgbaar-herdrukt in de oor spronkelijke uitvoering of als Jeugdsalamander in een nieuwe jasje gestoken; Tot hier toe, haar verzamelbundel met gedichten en liedjes voor volwassenen beleefde in één jaar vier drukken; en kort geleden verscheen bij uitgeverij Querido de tweede helft van haar poëtisch oeuvre: ZIEZO, DE 347 KINDERVERSJES. De titel van het royaal uitgegeven boek klinkt nogal definitief, maar in het speciale Bulletinnummer over de 'moeder des vaderlands' zegt de zesenzeventigjarige schrijfster: "Een paar maanden later is de werkdrift weer hele maal toegeslagen. Na een optre den in 'De nacht van de poëzie' stromen de opdrachten binnen. En die heb ik allemaal roekeloos aangenomen. Wanneer ik dat al lemaal moet doen, weet ik niet,maar het is wel een heerlijke uitdaging", (pag. 16). Wie vanwege die ontboezeming- liever de tweede uitgebreide druk afwacht, doet zichzelf en zijn of haar kind intussen te kort. Ziezo bevat alle bekende juweeltjes als De Orriekedor, Dikkertje Dap, Vingertje Lik, De prinses en het egeltje, en bovendien dertig niet eerder in eigen bundel gepubli ceerde versjes. Over bijvoorbeeld het snertma- kreeltje dat in de blauwe oceaan te ver van huis was gegaan: Dag, dag, dollefijn, weet je waar m'n zusjes zijn? Je zevenhonderd zusjes zitten in blikken busjes! En over Tante Marijke die op haar stofzuiger twee knoppen heeft een voor zachies en een voor hevig: Wat was er nog over, om kwart voor elf? Enkel maar tante Marijke zelf. Ze holde en holde en holde en holde tot vlak in de buurt van Pa ters wol de, maar hoe ze ook liep, het had geen zin, de stofzuiger haalde haar toch wel in. O wee.' O wee! en voor onze ogen is tante Marijke opgezogen. Dus kinderen, denk om jullie hachies en zet de stofzuiger altijd op zachies. De bundel werd samengesteld door Tine van Buul en Reinold Kuipers en uitbundig geïllustreerd door Wim Bijmoer, Jenny Dale noord, Carl Hollander, Jan Jutte, Mance Post,The Tjong Khing, Peter Vos en Fiep Westendorp. Alhambra theater, Coosje Bus- kenstraat 144, tel. 01184-12260 Grand theater Goes, Singelstraat 5A, lel. 01100-15165 Filmtheater Meccano, Pauw poort 3, tel. 01180-33414 (reser veren alleen tussen 19 en 20 uur) Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 38900 Schuttershol'theater, Schutters hofstraat 1, lel. 13482 Bibliotheektheater, Kousteense- dijk 7, tel. 01180-30235. DONDERDAG 22 OKTOBER •Alhambra I Vlissingen 'Bambi' 14 uur. 'The secret of my success' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Mannequin' 14 en 19 uur. 'Beverly Hills Cop 2' 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Een avontuur met een staartje' 14 uur. 'Robocop' 20 uur, *Electro Mid delburg 'Madonna's Shanghai Surprise' 14 uur. Tin Men 19 uur. 'La Bamba' 21.30 uur.*Schuttershoftheater Middel burg 'Vroeger is dood' 20 uur. Home of the brave' 22 uur. VRIJDAG 23 OKTOBER •Alhambra I Vlissingen 'Bambi' 14 uur. 'The secret of my success' 19 en 21.30 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Mannequin' 14 en 19 uur. 'Beverly Hills Cop 2' 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Een avontuur met een staartje'14 uur. 'Robocop' 19 en 21.30 uur. •Electro Middelburg 'Madonna's Shanghai Surprise' 14 uur. 'Tin Men' 19 uur. 'La Bamba' 21.30 uur. •Schuttershoftheater Mid delburg 'Vroeger is dood' 20 uur. 'Home of the brave' 22 uur. ZATERDAG 24 OKTOBER •Alhambra I Vlissingen 'Bam bi'14 uur. *The Secret of my suc cess' 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Mannequin' 14 en 19 uur. 'Beverly Hills Cop 2' 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Een avontuur met een staartje' 14 uur. 'Robocop' 19 en 21.30 uur. *Electro Middelburg 'Ma donna's Shaghai Surprise' 14 uur. 'Tin Men' 19 uur.'La Bamba' 21.30 uur. *Schuttershoftheater Middelburg 'Pinocchio' 14 uur. 'Vroeger is dood' 20 uur. 'Home of the brave' 22 uur. ZONDAG 25 OKTOBER •Alhambra I Vlissingen 'Bambi' 14 uur. 'The secret of mv success' 19 en 21.30 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Mannequin' 14 en 19 uur. 'Beverly Hills Cop 2' 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Een avontuur met een staartje' 14 uur. 'Robocop' 19 en 21.30 uur.' •Electro Middelburg 'Madonna's Shanghai Surprise' 14 uur. 'Tin Men' 19 uur. 'La Bamba' 21.30 uur. •Schuttershoftheater Mid delburg 'Pinocchio' 14 uur. 'Vroeger is dood' 20 uur. 'Home of the Brave' 22 uur. MAANDAG 26 OKTOBER •Alhambra I Vlissingen 'The se cret of my success' 20 uur. •Alhambra II Vlissingen'Manne- quin' 20 uur. *Grand Theater Goes 'Robocop' 20 uur. *Electro Middelburg 'Tin Men' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'Home of the brave' 20.30 uur. •Bibliotheek theater Middelburg 'Lilli Marleen' 20.30 uur. DINSDAG 27 OKTOBER •Alhambra I Vlissingen 'The se cret of my success' 20 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Manne quin' 20 uur. *Grand Theater Goes 'Robocop' 20 uur. *Electro Middelburg 'Tin Men' 20.30 uur. •Schuttershoftheater Middelburg 'Macbeth' 20.30 uur. WOENSDAG 28 OKTOBER •Alhambra I Vlissingen 'Bambi' 14 uur.'The secret of my success' 20 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Mannequin' 14 en 20 uur. •Grand Theater Goes 'Een avon tuur met een staartje' 14 uur. 'Robocop' 20 uur. *Electro Mid delburg 'Tin Men' 20.30 uur. •Schuttershoftheater Middelburg 'Pinocchio' 14 uur. 'Home of the brave' 20,30 uur. Middelburg is één van de tien plaatsen waar de beeldende kunstenaars Ad de Laat en Lex van Lith op zondag 25 oktober hun project 'Grenzen 4' tentoonstellen. In de woon kamer van Gemma de Hoogte aan de Bogardstraat is het Middelburgse project te zien. Eind september - op een za terdagmiddag precies om twaalf uur - zochten de kunstenaars naar de grenzen van haar kamer en legden die vast met een polaroid. Wat er uitkwam is zondag tussen 12 en 17 uur te zien. Tegelijk met het boek verscheen ZIEZO, 22 VERSJES. Op deze boekcassette leest Annie M.G. Schmidt haar favoriete gedichten uit het boek voor. Ziezo, de 347 kinderversjes door An nie M.G. Schmidt. Uitgeverij Queri do, Amsterdam. Prijs 47.50. Ziezo, 22 versjes. Uitgeverij I.C. Prijs 24,50.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7