...vroeger was het halfdonker hier.. Danny Blind gaf startsein voor ABN-jeugdspaaractie vÜ mt Z> het zekeehert ALS JE ALLES GOED BEKIJKT él* D^J Groeneveld opticiens Modehuis Steketee showt collectie 50 JAAR JANSE GROENTE EN FRUIT PLUS VERBOUWING Muziekcentrum Middelburg showde Sauter piano's en vleugels Gezellig Grieks bij opening "Athene" r Veel belangstelling voor expositie kapotte onderdelen Verzekeraars sponsoren Middelburg Steeds meer mensen ontdekken Korte Geere 1, Middelburg Woensdag 21 oktober 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER U Zachte en halfharde, ja zelfs gekleurde lenzen? Groeneveld geeft vrijblijvend en vakkundig advies. Met de kontaktlenspas profiteert u bovendien van aanzienlijke kortingen. Welkom bij... EEN WINTER LANG COMBINEREN MET MODE Gratis kalender bij Verenigde Spaarbank r De nieuwe glazen schuifpui en een zee van licht trekken heel wat blikken en klanten bij groente- en fruitzaak Janse aan de Nieuwe Burg. Donderdag 15 oktober opende de winkel op nieuw. Dit viel samen met de eerste dag van de Middelburgse Nieuwe Burg Herfstweek. Drie keer feest bij Janse. Want ook het 50-jarig bestaan werd deze dag herdacht. "Vroeger stalden we onze pro ducten en aanbiedingen veel meer buiten uit. Dat was enorm arbeidsintensief. Vandaar dat er nu een glazen pui in de voor gevel is gezet. Daardoor hoeven we niets, nou ja op wat aanbie dingen na, meer buiten te zet ten. Geen heen en weer geloop meer voor ons. En de klanten kunnen meteen zien wat je in de zaak hebt", vertelt Wim Janse. Francine, zijn vrouw, vult aan: "Wanneer het straks weer gaat vriezen moet je de pui natuur lijk wel dicht doen. Anders kan de groente kapot vriezen. Het lijkt me dan bovendien wat fris worden hier binnen". Niet alleen de glazen pui is nieuw. Ook wordt alles nu an ders verlicht. "Voor de verbou wing stonden we zo ongeveer in het half-donker te werken", vertelt Wim Janse terwijl hij het verschil laat zien. Verder is de rauwkostvitrine ongeveer twee keer groter dan voorheen. "Rauwkost was al een tijdje een van onze belangrijkste pro- dukten. Daarom kon het wel een uitbreiding hebben". Binnenkort zijn er nog een paar veranderingen op komst in de delicatessezaak. "Het was de bedoeling om ook nog een zuidvruchtenhoek in te richten zaak 1 ijf Franc "Wan vrieze: Danny Blind, voetballer van Ajax en als 10-jarig voetballertje be gonnen bij voetbalvereniging Ra cing Club Souburg, gaf afgelopen woensdag het startteken voor de ABN-spaaractie. Namens de ABN-bank van Oost-Souburg overhandigde de voetballer twee cheques (totaalwaarde 1.500,aan de Souburgse voetbalclub RCS. Voor jongens en meisjes van 10 tot 18 jaar heeft de ABN een speciale Junior- rekening. Wie tijdens de actie zo'n rekening opent krijgt een stopwatch cadeau. Deze actie loopt nog tot en met 14 no vember. Jelte Kamstra, jeugdlid van RCS, kreeg een reusachtige cheque van 500,in zijn handen gestopt. Adri Dellebeke, voorzitter van de voetbalclub, had de eer een che que van 1.000,— in ontvangst te nemen. Het hoofd van de particuliere za ken van de ABN in de regio vlis- singen, Willie van Leeuwen, legt de opzet van de spaaractie uit: "De ABN wilde meer aandacht besteden aan de jeugd. We moesten dus een uitlaatklep voor ons idee zoeken. We kwamen bij sport uit omdat dit bij veel jonge mensen in de belangstelling staat. Zelf ben ik trouwens ook een en thousiast voetbalfanaat." De spaaractie is een landelijk ge beuren. Elk ABN-kantoor kan met ideeën komen om jonge spaarders aan te trekken. "Er zijn dus ook kantoren die alleen een advertentie zetten. Wij vonden De jeugd had veel belangstelling voor de Ajaxied. het leuker om de aandacht op sport te vestigen", zegt Van Leeu wen. In Vlissingen dachten ze daar hetzelfde over. In de Coosje Buskenstraat werd op dezelfde middag ook een cheque aan een sportvereniging uitgereikt. Daar was vc Vlissingen de gelukkige, voor de voorzitter van RCS was het niet moeilijk.om te bedenken hoe de cheques besteed kunnen worden. "De cheque van 500,— is bedoeld voor de jeugd. Daar kunnen we sport- en spelactiviteiten mee bekostigen zoals de herfsttrainingsweek, sin terklaasmiddag en filmavonden. De cheque van 1.000,— gaat in de grote pot. Onze doelstelling is de contributie zo laag mogelijk houden. Een prima manier hier voor is sponsoring". Veel kinderen hadden woensdag middag belangstelling voor Dan ny Blind. Jeugdleden va,n RCS, voetballertjes van andere vereni gingen en handtekeningjagers. Ciska Baars was een van de laat ste groep. "Ik vind voetbal soms wel leuk. Voor de lol wilde ik ook een foto met handtekening krij gen van Danny Blind. Die ga ik boven mijn bed hangen". Verder konden de handtekening jagers deelnemen aan een prijs vraag over Danny Blind en een ABN-rebus. De te verdienen prij zen zijn een eerste inleg op een spaarrekening van 100, 50,en 25,Bij inlevering van het prijsvraagformulier krijgt iedere deelnemer een leuke at tentie. Muziekcentrum Middelburg heeft vorige week een drie-daagse piano-en vleugelshow gehouden in zijn zaak aan de Lange Delft. "Omdat we nooit onze instru menten tegelijk in de zaak kwijt kunnen houden we geregeld een show met zoals deze keer piano's en vleugels van Sauter. Dit neemt nogal wat ruimte in beslag. Van daar dat onze zaak vooraf zo on geveer half wordt ontruimd", legt bedrijfsleider Martin uit. "Klan ten kunnen dan op hun gemakje kijken en natuurlijk ook de in strumenten eens bespelen". Kitty Ruis en Edward Liddiard, twee jeugdige pianospelers, gaven zaterdag 17 oktober een voorstel ling in de zaak ter afsluiting van de piano-en vleugelshow. Gezellige Griekse muziek, lekkere hapjes en veel belangstel ling. Dat ondervonden de eigenaars van het nieuwe Griekse specialiteiten-restaurant Athene vorige week vrijdagavond. We kenlang hadden de Grieken gebroken en herbouwd in het pand aan de Gr ave straat waar Peter Torenaar tot voor kort vlees ver kocht. En het resultaat mocht gezien worden, vonden de aanwe zigen tijdens de receptie die zich te goed deden aan een drankje en een hapje. De opzet van Athene is om in een kenmerkende Griekse sfeer de smakelijkste gerechten op te dienen, allemaal Griekse specia liteiten. De menukaart bevat meer dan honderd gerechten uit het Balkanland. En bij binnenkomst wordt de gastronoom ver rast met een glas ouzo. Bij de maaltijden kan men kiezen uit een uitgelezen collectie Griekse wijnen. Op de foto het voltallige personeel van Athene (Naamsverandering) en de fruit- en delicatesseman den ontbreken nog. Mijn vrouw is zeer gespecialiseerd op dat gebied. Omdat ze even uit de roulatie was, lukte het niet om dat op tijd voor de opening klaar te krijgen". "Ik heb net een operatie achter de rug. Dat kwam natuurlijk tijdens de ver bouwing niet zo goed uit. Maar ik heb binnenkort heel wat in te halen. In de zomer zijn we be gonnen met zelfgemaakte jam erbij te doen. Dat heeft ook nog wat uitbreiding nodig", vertelt Francine werklustig. Het gratis info-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar! Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen. Lange Zelke 93. Er is veel belangstelling voor de tentoonstelling met defecte on derdelen in een vitrine van Auto bedrijf Goedbloed in Middel burg. "De kast staat nu ter be schikking voor wie er maar iets zinnigs mee wil doen", leggen de belde directeuren. Peter en Ri chard Goedbloed. uit. In het kader van het tienjarige bestaan van het autobedrijf richt ten de heren Goedbloed in een kast een expositie in met delen van auto's die als gevolg van slecht onderhoud vaak catastro fale gevolgen hadden. "Het doel is tweedelig", meldt Peter Goed bloed. "Op de eerste plaats zijn auto's die slecht worden onder houden een gevaar voor de bestuurder en andere weggebrui kers. En op de tweede plaats gaat beknibbelen op onderhoud veelal ten koste van je eigen beurs". Enkele in het oog springende voorbeelden zijn volgens de heer Goedbloed de tuinslang die werd gebruikt als benzineleiding. "Zo'n slang is alleen geschikt voor water. Benzine tast het ma teriaal aan. En als benzine over een gloeiend hete motor gaat spuiten, vliegt die zeker in brand". Een ander voorbeeld is de kruiskoppeling waaraan welis waar een defect werd geconsta teerd, maar de bestuurder reed door. Gevolg: een groot deel van de onderkant van de auto werd beschadigd. Verder ligt er een motor finaal in puin, een ge scheurde bobine waarmee werd doorgereden en - weer - een benzi neslang die 'effe zelf' werd gere pareerd. "Allemaal voorbeelden van wat we eingelijk enge dingen zouden kunnen noemen", weet Peter Goedbloed. Bij de onderdelen staan kaartjes die het hoe, het waarom en de ge volgen aangeven. Desgewenst geeft een monteur of een van de beide eigenaren van het autobe drijf tekst en uitleg. Behalve deze leerzame expositie met beschadig de onderdelen toont Goedbloed ook hoe het bedrijf de afgelopen tien jaar is gegroeid met foto's, folders en kranteknipsels. (Naamsverandering) Het assurantiekantoor Lahr Co sponsort in samenwerking met de verzekeringsmaatschappij De Centrale dit seizoen het tweede elftal van de zaterdagafdeling van de voetbalvereniging Middelburg. Dit elftal werd door de sponsors onder meer voorzien van nieuwe tenues en sporttassen. Met 9 pun ten uit 5 wedstrijden staat het team momenteel in de kop van de reserve 4e klasse KNVB. Op de foto: het tweede elftal in de nieuwe tenues met sponsor Jan Lahr en zoon Rodger uiterst rechts. Francine en Wim Janse in de verbouwde zaak aan de Nieuwe Burg. Voor elk wat wils... Zowel klassiek als modern. Mode met Russische invloed: charmante kle ding, geaccentueerd door bont. Daarnaast een japon die eenvoudig is van lijn. Donkere tinten, eenvoudige lij nen, strak, wijd, geruite stoffen, sportieve pakken en feestelijke ja ponnen. Een greep uit de winter collectie van het Vlissingse Mode huis Steketee. Vrijdag 16 oktober showden vijf modellen maar liefst vier keer de mode voor dit seizoen. "Voor elk wat wils", zo be schreef presentatrice Wil van Son de nieuwe modecollectie. De schoenen die tijdens de show ge dragen werden, waren verzorgd door de buurman van het mode huis, Van Haren. Lederwaren- zaak Rovers had ook aandeel in de show, ze leverde tassen. (Naamsverandering) Eén van de tentoongestelde onderdelen Betty van Spijker heeft de teke ningen gemaakt voor de kalender die de Verenigde Spaarbank dit jaar tijdens de spaarweek aan zijn klanten geeft. De kalender draagt de titel 'Kinderen en muziek' en toont per maand een afbeelding van een musicerend kind. Nog tot het einde van deze week (24 okto ber) wordt de Wereldspaarweek gehouden. Op Wereldspaardag reikt de Ver enigde spaarbank de traditionele HEAO-spaarbankprijzen uit, drie geldprijzen ter waarde van 5.(XX),—.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 11