r beveiliging wordt steeds belangrijker DE NOBELAER OP TWEE NIVEA US Geslaagde show van Domburgse topzaak uit Q? Het zÉeuHart schoonenbeig hoortoestóUen Middelburger won Bauknecht bij Mikro m Winkeliers geven Ijzige Noordpool en Russische romantiek zomaar bloemen bij show Scarpidoe De Vroedt/Hooftman Zevenjarige Elwin Bakker wint pompoenwedstrijd BARTHO VAN WEERLEE WESTENDE ELEKTROTECHNIEK Versmarkt 't Westland nu met Jamin in Dauwendaele Wallstreet Fashion stopt met truien gat in de markt DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 7 oktober 1987 Reorganisatie Toekomst ALLE MERKEN VOORRADIG GRATIS PROEFPERIODE VRIJBLIJVEND BEZOEK AAN HUIS LEVERANCIER ALLE ZIEKENFONDSEN OMDAT TE IJSKOUD DE BESTE IS Marktomroeper maakt reclame voor kaas 432 BOEKETTEN IN 72 WEKEN AUTO/MODESHOW IN GARAGE DE TOEKOMST Meer was beter geweest... Als een druppel op een gloeiende plaat", omschrijft directeur Bartho van Weerlee de toezeg ging van de lening door de gemeente en de verruiming van het hankcrediet. Om precies te zijn kreeg het Middelburgse be drijf Westende Elektrotechniek vijftig mille van het gemeen tebestuur uit het werkgelegenheidsfonds. "Genoeg om voor lopig op de been te blijven", knikt Van Weerlee niettemin minzaam. Tot dit voorjaar maakte Westende deel uit van het lood- gietersbedrijf Jobse. Dat ging failliet. "We pakten toen wat we krijgen konden", stelt Van Weerlee. Maar er moest wel worden gereorganiseerd om bui ten het bereik van het hakmes van de faillissementsbeul te blij ven. Onder die voorwaarde werd steun gekregen van allerlei instanties. "Zowel provincie en gemeente als bank en leveran ciers hebben ons bedrijf toen door de problemen geholpen", noemt de directeur zijn helpers. De gemeente en de bank stelden voorwaarden bij het toezeggen van de lening en de uitbreiding van het bankcrediet. Het bedrijf moest weer gezond worden ge maakt. Een onderzoeksbureau gaf het advies dat Westende Elektrotechniek af zou moeten slanken. "Die afslanking is ge lukkig meegevallen", zegt Van Weerlee opgelucht. "Drie perso nen zijn op eigen initiatief weg gegaan, alleen de administrateur hebben we helaas gedwongen moeten ontslaan". In 1983 is Westende Elektro techniek een dochtermaatschap pij geworden van het loodgie- tersbedrijf Jobse. Na enige wis selwerkingen ging het in '86 met allebei slecht. Er zijn toen reor ganisatieplannen gemaakt. Op 1 januari '87 werd Westende los gekoppeld van Jobse. "Jobse ging failliet. Mijn bedrijf zou verder hebben kunnen gaan. We moesten dan wel een ingrijpende reorganisatie doorvoeren. De bank wilde hierbij geen steun ge ven en de aanvraag voor een le ning uit het gemeentelijk werk gelegenheidsfonds nam te veel tijd in beslag. Dit was bovendien nog niet mogelijk. Het werkge legenheidsfonds is pas sinds 1 april 1987 operationeel". Het Elektrotechnisch Installatie bedrijf Van 't Westende werd in 1921 door Laurentius van 't Westende opgericht. Het was in die dagen druk in de weer met ondermeer de verkoop en repa raties van radio's en installaties. Na de Tweede Wereldoorlog bestaat het bedrijf uit twee filia len; één in Middelburg en één in Vlissingen. Ook is er een werk plaats voor elektrotechniek bij gekomen. Met de jaren groeit het aantal produkten en werk zaamheden. De activiteiten van Westende Elektrotechniek varië ren op dit moment van lichtre clame tot bewaking en inbraak beveiliging. De toekomstplannen van het elektrotechnisch bedrijf zien er minder somber uit dan dat de afgelopen maanden zouden doen vermoeden. Met het oog op werkbezetting, productie en liquiditeit is er een planning voor een jaar gemaakt. "Die planning ziet er goed uit. Op het mot maj moment zijn we met zo'n 50 projecten bezig, variërend van het aanleggen van het kabelnet tot het installeren van bedradin gen in een huis". Tot ongeveer volgend jaar hebben de Middel burgers een redelijk gevulde portefeuille. Een paar maanden geleden is Westende Elektrotechniek aan gesloten bij de Detec-groep. Dat is een beveiligingsorganisatie met elf zelfstandige vestigingen verspreid over het hele land. "Van de huidige alarmmeldin gen is zo'n 98 procent vals. De manier om dit terug te dringen is kwaliteitsverbetering. Beveili ging wordt steeds belangrijker, wij hebben er goede hoop op". Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 Bartho van Weerlee *De nieuwe toonbank van V Westland Versmarkt/Jamin. Het enige kledingstuk dat niet werd getoond op de modeshow van De Nobelaer uit Domburg was de onderrok van presentatri ce Willy Dobbe. Die was kwijt. Dat was niet echt een ramp, want zo was de schitterende kanten rok beter te zien. Wat wel geshowd werd waren de vrolijke jonge trendkleding van Oilily en de fraaie semi-klassieke collecties van de huismerken van De Nobe laer,zoals Nico Verhey, l'Estelle, en Portobello's. Evenals de kle dingstukken waren de zitplaatsen op twee niveaus in de zaak vanwe ge de grote belangstelling: er wa ren zo'n 130 aanwezigen. Me vrouw Pijnenburg, de zaak voerster, legde uit dat alleen de vaste klanten een uitnodiging krijgen voor de shows. "Dan heb je een gericht publiek, en boven dien heeft de winkel een ver trouwde, gezellige sfeer". Eerst kwam de frisse, jonge col lectie van Oilily aan bod. Knallen de kleuren, groot, wijd, noncha lant. Sommige jassen waren aan drie kanten draagbaar; de voe ring is ook omkeerbaar. Na een korte pauze brachten de twaalf mannequins de mooie, chique mode waar De Nobelaer om be- Een in klederdracht gehulde dorpsomroeper schreeuwt tijdens de weekmarkten de reclames van Smith Kaas uit. Afgelopen dins dag is Jaap Bout, de dorpsomroe per, op de markt in Goes begon nen. Donderdag 8 oktober zal hij in Middelburg zijn en een dag la ter in Vlissingen. Ank Smith vertelt hoe de dorps omroeper te werk gaat: "Hij gaat met een bakfiets over de markt en met een ratel trekt hij de aandacht van de mensen om zo onze waren aan te prijzen. Daarbij heeft hij nog allerlei verrassingen en grap pen in petto". kend staat. In de rustige, lichte omgeving van de zaak kwamen de toonaangevende tinten voor deze winter goed naar voren: zwart, grijstinten, alle soorten bruin, en een enkele keer flessegroen of zacht bordeaux. De materialen zijn veelal tricots, wol en cashmir. De coltrui is niet langer "alterna tief" maar juist elegant en in veel combinaties onmisbaar. De rokken zijn weer iets langer dit jaar: de wijde soms bijna enkel- lang, de strakke mogen soms tot bij de knie. Opvallend zijn de so bere lijnen met de geraffineerde details, die ervoor zorgen dat het niet saai is. De schouders zijn nog steeds breed, maar mooi afgerond en soms met dubbele naden geac centueerd. Ook de splitten en heupstukken waren vaak bijzon der afgewerkt en kwamen door de panties en accessoires van De No belaer vaak erg mooi uit. Bij de Schotse look waren lange blazers met ruiten de blikvangers, gedecoreerd met grote spelden, maillots en sportieve schoenen. Shawls werden voor en achter in de ceintuur gestoken en in een punt over de schouder gedra peerd. Het neusje van De Nobe- laer's zalm is echter de schitteren de collectie mantels, dit jaar voor al in wol en cashmir. Veelal lange, eenvoudige jassen met brede schouders, grote mouwen en mooi afgewerkte details zoals randjes van echt bont, die ook in de schoenen, waarvoor De Leeuw uit Middelburg tekende, terug kwamen. Ook de creatieve kap sels van De Nobelaer's buurman Charlie, die precies op de kleding waren afgestemd, mochten er zijn. Al met al een geslaagde, pas sende show van de Domburgse topzaak. Zeeuws museum - Het Comité voor de Zomerpostzegels heeft aan de Zeeuwse Museumstichting een gift toegekend ten behoeve van de expositie 'Heiligen uit de modder'. Op woensdag 7 oktober om 10.00 uur zal mevrouw G. de Vries-Hommes, gedeputeerde en voorzitter van de Zeeuwse Mu seumstichting, deze gift officieel i'n ontvangst nemen tijdens een bijeenkomst in het provinciehuis. Met het beantwoorden van enkele vragen, het oplossen van een klei ne rebus en het verzinnen van een treffende slagzin heeft de Middel burger J. Bos afgelopen donder dag een koelkast ter waarde van 799,gewonnen. „Tot nu toe heb ik nooit iets groots gewon nen", zegt de heer Bos. „En toen ik die brief binnenkreeg dat ik een koelkast gewonnen had, kon ik het eerst niet goed geloven". De prijs werd in de winkel Micro Electro aan de Beenhouwerssingel in Middelburg uitgereikt door C. Westerhoff van de Bauknecht- fabrieken. Bedrijfsleider D. Zwee- dijk voegde daar nog een mooie bos bloemen aan toe. De prijswinnaar, werkzaam bij de provinciale griffie, kreeg de koel kast vooral voor de pakkende slagzin die hij ingevuld had: 'Ik koop een Bauknecht omdat hij ijskoud de beste is'. Bij de prijs uitreiking benadrukte de heer Westerhoff het milieuvriendelijke karakter van de betreffende koel kast (relatief weinig energiever bruik) en de 24-uurs-service van de Bauknecht-fabrieken. Vorige week vrijdag opende Vers markt 't Westland een nieuwe zaak in het Middelburgse winkel centrum Dauwendaele. Tevens is er een samenwerkingsverband aangegaan met Jamin. 't West land en Jamin zitten nu in één en dezelfde ruimte. 't Westland doet al sinds 1984 za ken in dit winkelcentrum. Het as sortiment van deze winkel be stond uit kaas, noten, groenten en fruit. Dit was net iets te veel in een pand. "De zaak was uit z'n jasje gegroeid. Vandaar dat we zijn gaan uitbreiden in de vorm van een tweede winkel in dit win kelcentrum", leggen John en Kees Smits uit. De zaken van 't Westland- Versmarkt liggen schuin tegen over elkaar. In het oude pand worden nog steeds groente, fruit en salades verkocht. Kaas en no ten zijn voortaan verkrijgbaar in de nieuwe winkel, waar voorheen de wasserette was. Kees en John Smits, de leiders van 't Westland, vonden het nieu we pand te groot voor alleen kaas en noten. Vandaar dat Jamin een welkome partner was. *l)e beide eigenaressen van Wallstreet Fashion. imm *De heer C. Westerhoff van de Bauknechtfabrieken reikt de prijs uit aan het echtpaar Bos. Eurofleur gaat in Vlissingen en in Middelburg aan 432 gezinnen een boeketje bloemen uitreiken. Een aantal zakenmensen heeft daar aan zijn medewerking toegezegd. Wekelijks krijgen drie gezinnen per plaats een bloemetje thuis. "De mensen hoeven er niets voor te doen. Het is zomaar een geste van de winkeliers", verduidelijkt Eurofleur. De winkeliers die in Vlissingen meedoen zijn: Barbershop aan de Hobeinstraat, Slagerij Verboom aan de Scheldestraat, hotel café restaurant Royal aan de Bad huisstraat, de edelsmeden Henk en Ingrid van der Kooij aan de Scherminkelstraat, Brilmij Op tiek aan de Lange Zelke, petit- restaurant De Punt aan de St. Ja- cobstraat en Jany's Leathershop aan de St. Jacobstraat. De deelne mende bloemist is Bloemenhuis Minnebreuker aan de Bad huisstraat, deze zaak brengt 216 boeketten bij de mensen thuis. In Middelburg zijn de deelnemen de winkeliers: Sigarenhuis anno 1920 aan de Segeerstraat, Mulder Zomaar een bloemetje thuis bezorgd, een geste van winke liers in Middelburg en Vlissingen. duuiciuilus aan de Kromme Wee- Ie, Babyhuis De Weefstoel aan de Lange Viele, Atelier Carrara aan de Zusterstraat, Haarstijlstudio aan de Zusterstraat, Little Jeans aan de St. Janstraat en Creperie Le Heron aan de Reigerstraat. De deelnemende bloemist in Middel burg is Fleur 2000 aan de Lange- viele, die de overige 216 boeketten bezorgt. Een breed opgezette modeshow was afgelopen vrijdagavond in Middelburg te zien bij Renaultga- rage De Toekomst. De Middel burgse modehuizen Scarpidoe en De Vroedt/Hooftman toonden kleding zoals de laatste mode dat voorschrijft. Verder werkten mee: brilmode Van de Ree, Bijou Lederwaren en Haarstijl-studio Roland. Tussen de modepresenta tie door demonstreerden leden van een Middelburgse sport school wat ze in huis hadden en er was een stijlvolle uitvoering van Dansschool de Jong. Uzige Noordpool impressies en Russische romantiek zijn de in vloeden die onze wintermode gaan beheersen. Al dat wit, zwart en grijs wordt aangevuld met konstrastrijke kleuren als paars, violet, steenrood en flessegroen. Naast deze tinten zijn er ook nog al wat ruiten te zien. Wit of zwart... kontrastrijk en warm, zou samengevat de omschrijving kunnen luiden. De wintermode van Scarpidoe en De Vroedt Hooftman zorgt voor veel afwisseling. Tijdens de show waren allerlei stijlen te zien; van collegestijl, sportieve mode, uit- gaanskleding en mode voor de za kenvrouw tot de jagersstijl voor mannen. Tijdens de modeshow werd de brilmode verzorgd door Van de Ree. Vooral gekleurde monturen zijn dit seizoen in de mode. De Middelburgse kapsalon Roland Op feestelijke wijze opende Wallstreet Fashion aan de Walstraat in Vlissingen vrijdag 2 oktober de deuren. In de door de eigenaressen Betty Dekker en len Stuart zelf ingerichte winkel, vindt de bezoeker een uitgebreide collectie dames- en herentruien. "We hebben veel kleding in de 'college-' en 'jachtstyle' zegt len Stuart terwijl enige glaasjes jus d'orange geserveerd worden. Hoewel we gespecialiseerd zijn in dames en herentruien, is er ook een breed aanbod van andere pas sende kleding". "Daarbij", vult Betty Dekker aan, "hebben we niet alleen kleding die in de mode is, zoals bijvoorbeeld nu koltrui en, maar ook kleding die je 'tijd loos' kunt noemen. Dat wil zeg gen niet zozeer aan de mode on derhevig". Tijdens de openings dag was het een drukte van be lang. Hoewel de meeste bezoekers de eigenaressen komen feliciteren met hun nieuwe winkel, zijn er ook klanten die hun keus probe ren te maken uit de overwegend zwart, blauw, lila en donkerrode kleding. De prijzen variëren van betaalbaar tot vrij prijzig, len Stuart, tot voor enkele maan den eigenaresse van de kleding winkel 'Van Dalen' die bij gebrek aan rendement moest sluiten, wijst op de vele bloemstukken en vertelt over de talrijke reacties die ze tot nu toe gehad hebben. De ei genaressen hebben Wallstreet Fashion opgezet omdat ze menen dat er wat betreft het kopen van mooie truien en passende bijbe horende kleding weinig mogelijk heden waren in Vlissingen. Dit 'gat in de markt' hoopt Wallstreet Fashion op te vullen. gaf deze avond een demonstratie van het in model brengen van het haar-modebeeld van nu. Wit en zwart haar worden nu minstens zo belangrijk als alle andere kleuren. De zevenjarige Elwin Bakker heeft de kinderzaaiactie gewon nen bij Tuincentrum Moesbosch in Koudekerke. Voor zijn zelf ge kweekte pompoen van 35 kilo kreeg de jongen uit Koudekerke een fiets. Jan Klaassen van pop pentheater Parabel maakte afge lopen zaterdag de winnaars bekend. De tweede prijs was voor Kees Wisse (31,8 kg.) uit Meliskerke en de derde prijs kreeg Lianne Mei- se, wiens pompoen slechts een tiende kg. minder woog dan van plaatsgenoot Kees. Jan Klaassen gaf aan Kees een radiocassettere corder en Lianne kreeg een foto toestel. Deze pompoenenkweek- wedstrijd was een initiatief van de Nederlandse Vereniging van Tuinders, waarop het Walcherse tuincentrum inhaakte.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 9