informatiepagina van de gemeente viissingen f 600.000,minder voor welzijn in 1988 30 banen voor jongeren bij de gemeente I I HELP DE POLITIE 'N HANDJE Eindstand: f 16.750,— Plan woningbouw Tuinstad gewijzigd I Andere plaats bushalte DE VLISSINGER Woensdag 7 oktober 1987 Tentoonstelling over Unicef in stadhuis Inspraak Reeks exposities in 'Bellamy 19' van start Hans de Ruijter Verkeer in één richting over oprit Boulevard de Ruyter Vanavond Vergadering emancipatie commissie Actie Afghaanse Vluchtelingen Ook bijdrage minister Doorgaan?! Nog vragen? Bouwvergunning Boulevards zaterdagmiddag afgesloten Commissies vergaderen Brief Uit, öök in het Vestzaktheater Ter inzage Culturele Raad Even bijpraten met wethouder Meijers Detailhandel Visserij IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis viissingen. telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Vandaag, woensdag, is het ontwerp-welzijnsprogramma 1988 verschenen. Het beeld dat burge meester en wethouders er in schetsen is allesbehalve vrolijk. Ook hier is het sleutelwoord: bezui nigingen. Bij elkaar opgeteld leidden die ertoe dat er op welzijnsgebied in 1988 f 600.000,— min der te besteden is dan dit jaar. Door bezuinigingen op de rijks uitkering in het kader van de Welzijnswet komt er f 300.000,— minder uit 'Den Haag'. Dat bedrag opvangen binnen de totale gemeentebe groting 1988 was niet mogelijk. Integendeel. Op alle terreinen - van openbare werken tot en met het personeel - moet er worden 'ingeleverd' wil het gemeentelij ke huishoudboekje sluitend wor den gemaakt. Daarin wordt ook een forse bijdrage vanuit de wel zijnssector verwacht. Tel daarbij op de kortingen van het rijk op andere subsidies in het brede welzijnsveld en ziedaar: de f 600.000,is bereikt. Het is b. en w., zo blijkt uit het ontwerp-welzijnsprogramma, niet gelukt bezuinigingen tot een gelijk bedrag te vinden. Ze zijn tot ongeveer driekwart geko men. Afhankelijk van de resulta ten van de inspraak over dit on derwerp willen zij de raad de vol gende maatregelen voorstellen: opschuiven naar volgende jaren van de meeste voor 1988 beplande investe ringen: het terugbrengen van het on derhoud aan panden en an dere accommodaties die in beheer zijn bij de dienst Wel zijnsvoorzieningen; een algemene korting van 51/2% procent op alle subsi dies, die niet 'vast' liggen in personeels- en specifieke huisvestingskosten; (Die korting van 51/2% loopt overigens als een 'rode draad' door de gehele ontwerp-gemeentebegroting voor 1988). een verhoging met 5% van de tarieven voor de huur van De politie doet haar uiterste best om het de dieven en Inbrekers zo lastig mogelijk te maken. Zij surveilleert onderzoekt spoort op en geeft voorlichting over mogelijkheden om diefstal en inbraak te voorkomen Maar wat kunt doen, Is eigenlijk net zo belangrijk. Sluit bijvoorbeeld uw ramen en deuren steeds goed af. Laat waardevolle bezittingen merken of maak er een foto van. De politie heeft over dit onderwerp verschillende folders voor u klaarliggen En als u iets verdachts ziet of hoort bel dan meteen de politie. Zelfs de kleinste tip kan van vitaal belang zijn. Doe ook altijd aangifte van diefstal of vernieling Al met al: voorkoming van misdrijven is een zaak van de politie èn u. VOORKOMING MISDRIJVEN Een luk van de politie èn u. Tot 17 oktober is er in het stadhuis een Unicef- tentoonstelling te zien. Dit keer staat de cultuur, het le ven, wonen en werken in Ma dagascar centraal. De activi teiten van Unicef in dat kleine Afrikaanse land worden uiter aard ook belicht. Activiteiten, die zich met name richten op de bevordering van het welzijn van de kinderen. Door onderwijs bijvoorbeeld, maar ook door maatschappelij ke vorming wordt hen zo een kans op een menswaardiger toekomst gegeven, daarom: bent u toch in (de buurt van) het stadhuis, ga er eens even kij ken. 't Is een gelegenheid om op een heel andere manier dan door tv of tijdschrift nader met een stuk van de Derde Wereld kennis te maken. Want hoe vaak heeft men daar niet, direct of in direct, mee te maken? De expositie staat op de eerste verdieping, bij de omloop naar de raadzaal. Getoond worden onder meer foto's, kleren en ge bruiksvoorwerpen. Belangstel lenden zijn er welkom op werk dagen van 9.30- tot 12.30 uur en van' 13.00- tot 17.00 uur. Na vijf jaar bleek het niet meer te gebruik van sportaccommodaties de gemeentelijke welzijnsac- commodaties. Het gaat hier om de eerste verhoging sinds vijf jaar. Het restant aan bezuinigingen zal, zo meldt het college, in de loop van dit jaar gevonden moe ten worden in de vermindering van het aantal arbeidsplaatsen. Met meerdere organisaties in de welzijnssector, waar de ge meente ook de personeels kosten subsidieert, is daar over leg over gaande. Net als binnen het gemeentelijk apparaat zul len er overigens geen gedwon gen ontslagen vallen. Het ontwerp- welzijnsprogramma 1988 is van daag verschenen. Daarbij is het gezonden aan de overkoepelen de organisaties op het terrein van welzijn. Dat zijn: de Culturele Raad Viis singen; Sportbelangen Viissingen; Stichting Opbouwwerk Viis singen; de Centrale Stichting Sociaal Kultureel Werk Viissingen; de Federatie Maatschappelij ke Dienstverlening 'Wal cheren'; de Stichting Welzijn voor Ouderen. Daarnaast ligt het ontwerp ter in zage in de gemeentelijke infor- Het afschaffen van de Beel dende Kunstenaars Regeling heeft nogal wat gevolgen ge had. Met name voor pas af gestudeerde kunstenaars wor den de mogelijkheden be perkt. Voor bijvoorbeeld expe rimenteren blijft nauwelijks ruimte; men dient zich zo snel mogelijk te bewijzen, erken ning te krijgen. Om die reden zal de komende zes maanden aan zes jonge kunstenaars de gelegenheid worden geboden te exposeren in 'Bellamy 19'. Zij zijn gekozen door de werkgroep beeldende kunst van de Culturele Raad in Viissingen» De leden daarvan letten niet alleen op kwali teit,ook aan het 'eigene' ervan wordt grote waarde gehecht. De eerste jonge kunstenaar die in de gemeentelijke galerie ex poseert is Hans de Ruijter uit Axel. Zijn tentoonstelling ging zaterdag van start. Een van de aspecten van het werk van Hans de Ruijter is, dat hij experimen teert met contrastkleuren. In een beschrijving van zijn werk wordt daarover het volgende gezegd: "wat op het eerste gezicht een spontane, heftige kleurstelling lijkt, blijkt, zeker wanneer men meerdere werken vergelijkt, eer der een weloverwogen studie omtrent kleur en vorm en de on derlinge dynamiek van beiden". Hoe de in 1959 geboren kunste naar 'van d'overkant' in schilde rijen zijn verhaal vertelt kunt u zien tot en met 28 oktober. De galerie 'Bellamy 19'is gehuis vest in een deel van het Stede lijk Museum aan het Bellamy- park. Op, hoe kan het haast an ders, nummer 19. De openingstijden van galerie en museurri zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur; zaterdag van 13.00- tot 17.00 uur. Op zondag en maandag zijn beiden gesloten. vermijden: ook de tarieven voor 't moet omhoog, (foto Johan Murre). matiehoeken. Die zijn onderge bracht in de openbare biblio theek (Lange Zelke), wijkcen trum 'Open Hof' (Paauwen- burg), wijkcentrum 'Middenhof' (Oost-Souburg), buurthuis 'Al- degonde' (Westerzicht) en in het stadhuis. Wie liever zelf over zo'n boek werk beschikt, kan er ook een kopen. Bij het Stafbureau voor lichting en inspraak in het stad huis zijn ze verkrijgbaar. De kosten: f 3,75 (halve kost prijs) als u hem wilt houden of f 7,50 'statiegeld' wanneer u het programma later weer terug brengt. U krijgt dat bedrag dan weer terug. Er zijn meerdere mogelijkheden om uw inspraakreactie op het ontwerp-programma aan b. en w. voor te leggen. Dat kan. schriftelijk tot woensdag 21 oktober; voor vrouwenorganisaties mondeling op maandag 19 oktober; voor overige organisaties mondeling op 21 oktober. Alle inspraakreacties èn het commentaar en de conclusies van b. en w. daarop worden ge bundeld in een inspraakschrift. Dat gaat, samen met een ontwerp-raadsvoorstel, op 4 no vember naar de insprekers. Dit 'pakket' wordt vervolgens be handeld in de commissie welzijn op 9 november en de commissie financiën op 11 november. Tenslotte zal het welzijnspro- gramma 1988 door de gemeen teraad worden behandeld op 17, 18- en 20 november. Dat ge beurt tegelijk met de gemeente begroting. Met ingang van deze week geldt éénrichtingsverkeer voor de oprit naar Boulevard de Ruyter vanaf het Beursplein. De maatregel zal duren tot 1 juni 1988. De tijdelijke - maar niettemin langdurige - maatregel is nodig omdat Rijkswaterstaat vlak bij de oprit werkt aan het verster ken van de waterkeringen in en bij de Koopmans- en Vissersha ven. Overigens mag het verkeer in beide richtingen over Boule vard de Ruyter blijven rijden. Het is alleen zo dat men via de oprit bij het Beursplein alleen naar boven kan, maar niet naar beneden. Het verkeer dat over Boulevard de Ruyter rijdt in de richting van de oprit zal daarom - om het standbeeld van Michiel de Ruyter heen - worden terug geleid. De oprit is voor voetgan gers in beide richtingen afgeslo ten. Voor hen is de bestaande trap naast het gebouw van de loodsen beschikbaar. Tevens is er een tijdelijk looppad langs de terrassen op het Beursplein. Voor wie er bij wil zijn kan het even haasten worden. De maandelijkse vergadering van de emancipatiecommissie be gint namelijk om 20.00 uur. Plaats: het stadhuis. Op de agenda staat onder meer bespreking van: -het hoofdstuk Emancipatie uit het ontwerp-welzijnsprogramma 1988; -de werkwijze, taakverdeling en het organisatieschema; -een nagekomen subsidie verzoek; -de -criteria sollicitatie procedure; -de brochure toetsings-criteria. De vergadering is openbaar. Bo vendien heeft het publiek er ook recht van spreken. De vlotste manier om meer over de inhoud van de te bespreken onderwer pen te weten te komen is met de ambtelijk secretaris te bellen. Die werkt bij het bureau welzijn in het stadhuis. Zijn telefoon nummer is 87336. Het is alweer enige tijd geleden dat ik u de voorlopige opbrengst van de actie 'Adoptie Afghaanse Vluchtelingen' kon melden. Dat was toen f 10.000,—. Per 1 oktober wordt de actie in Viissingen definitief af gesloten met als totaal-opbrengst f 16.790,55. 1% Als men weet dat met f 20,— een Afghaanse vluchteling in Pa kistan een jaar lang geholpen kan worden, dan hoef ik u niet te vertellen hoeveel van deze ont heemden nu verder kunnen wer ken aan een menswaardige toe komst. Met medische voorzienin gen, met spullen waarmee ze in eigen werkgelegenheid en voed- selverbouw kunqen voorzien en, vooral, met onderwijsmateriaal. Een resultaat dat bereikt is door saamhorigheid in verenigingen, op scholen of, zomaar door indi vidueel of gezamenlijk f 20,— 'te lappen'. 'Achter de schermen' is er ook, op andere wijze aan gewerkt om de opbrengst te verhogen. In sa menwerking met de overkoepe lende werkgroep 'Zeeland helpt vluchtelingen' is de Minister van Ontwikkelingssamenwerking na melijk gevraagd om verdubbeling van de opbrengst van acties in twaalf Zeeuwse gemeenten, waaronder Viissingen. Ik ben bij zonder blij u hier te kunnen ver tellen dat de minister positief heeft gereageerd en het maximum-bedrag van f 50.000,— aan de twaalf ge meenten beschikbaar heeft gesteld. Hiermee kan in het bij zonder de bouw van een extra aantal scholen worden gefi nancierd. Na het afsluiten van de actie in Viissingen in Viissingen kunt u zeker ook de volgende jaren uw adoptie voortzetten. Dit, door overmaking van uw bijdrage aan de Stichting Vluchteling in Den Haag - giro 999 - onder vermel ding van 'Hulp Afghaanse Vluch telingen'. In Zeeland werd de ac tie gevoerd in het kader van de herdenking van onze bevrijding in met name de eerste week van mei jl. Een blijvende koppeling kunt u maken door voortaan elk jaar de eerste dagen van mei uw bijdrage over te maken op ge noemd gironummer. Een tip om het niet te vergeten: vermeld het op uw verjaardagskalender ach ter 5 mei: hulp Afghaanse vluch telingen, f 20,—, giro 999 van de Stichting Vluchteling Den Haag). Op deze plaats wil ik allen dan ken die hebben meegewerkt aan deze actie. Het was fijn en dank baar werk! A. Hoef kens actie-coördinator. Het is een feit, bijna iedereen weet het zachtjes aan, dat de werkloosheid onder jongeren hoog is. Met name voor de lang durig werkloze jongeren zijn de vooruitzichten meestal niet rooskleurig. Een baan vinden stuit vaak op gebrek aan ervaring en/of scholing. Om de kansen op werk voor deze jongeren te vergroten heeft de regering een regeling opgesteld. De 'titel' daarvan: het Tijdelijk Jeugd Werk Garantieplan. Jongeren van 16- tot en met 20 jaar, die minstens een half jaar werkloos zijn, kunnen er tijdelijk door aan de slag. Ook de gemeente Viissingen haakt op deze regeling in. Niet minder dan dertig jongeren kun nen er een baan van 19 tiur per week krijgen. Een tijdelijke, van 1 november 1987 tot 1 juli 1988. De gemeente zorgt in die perio de ook voor (bij)scholing van de jongere. Er worden banen geboden bij: de secretarie-afdelingen bur gerzaken, financiën, interne zaken (huisdrukkerij), het Stafbureau voorlichting en inspraak; het Stedelijk Museum; de Dienst Openbare Werken; de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu; de Gemeentelijke Sociale Dienst. De gemeente begint op korte termijn ook overleg met instellin gen in de collectieve sector. Daartoe behoren onder meer Het bureau burgerzaken in het stadhuis. Ook hier gaan straks jonge ren in het kader van het Jeugd Werk Garantieplan aan de slag. (foto Cor Schuilwerve). Heb je de brief niet gehad? Of wil je voor 21 oktober al wat meer we ten over deze regeling? Neem dan even contact op met het bureau economische zaken in het stadhuis (begane grond, kamer 031). De telefoonnummers: 87427 en 87256. Tenslotte: er zijn voors en tegens over deze regeling te beden ken. Maar... men doet werkervaring op en dat is nooit een slech te zaak. Vanaf 1 november aan de slag? Het kan, bij de ge meente! Burgemeester en wethouders zijn van plan vergunning te verle nen voor de bouw van 157 woningen in de buurt Tuinstad. Het gaat om een bouwplan, dat in de plaats komt van een waarvoor eind augustus vergunning werd verleend. Dat omvatte 151 wo ningen. In de nieuwe opzet zijn meer gestapelde woningen op genomen in met name de Irislaan, Meidoornlaan en Beatrixlaan. Dat gaat ten koste van de aantallen eengezinswoningen in deze straten. Voor de andere straten en woningen blijft het nieuw- bouwplan Tuinstad gelijk. In het gewijzigde plan zijn in ge noemde straten de volgende aantallen woningen voorzien. Tussen haakjes staan de aantal len uit het oude plan. -Irislaan 21 (25) eengezinswo ningen en 12 (6) gestapelde wo ningen. -Meidoornlaan 6 (12) eenge zinswoningen en 8 (-) gestapel de woningen met twee etages. -Beatrixlaan geen eengezins woningen (was 4) en 12 (6) gestapelde woningen. De eigenaren en gebruikers van de panden in deze buurt zijn vo rige week per brief op de hoogte gesteld van de aanpassing van het bouwplan. B. en w. vertellen daarin uit overleg met het minis terie van Volkshuisvesting is ge bleken dat het oude plan finan cieel niet haalbaar was. Om het project toch te laten doorgaan, bleek wijziging noodzakelijk. Daardoor kwam het plan niet meer overeen met de bouwver gunning, die b. en w. op 20 au gustus jl. voor de 141 woningen verleende. Om die reden moet er een nieuwe verstrekt worden. Voordat het college definitief besluit dat te doen, ligt de bouw- Zaterdagmiddag zullen alle drie de boulevards zijn af gesloten voor doorgaand ver keer. Van 13.30- tot circa 16.30 uur wordt er namelijk de 52ste Internationale Boule vardloop gehouden. Burge meester en wethouders heb ben de organiserende vereni ging 'Marathon' daarvoor ver gunning verleend. aanvraag voor de 157 woningen ter inzage. Tot en met 19 okto ber kan men er voor terecht bij de Dienst Openbare Werken in het stadhuis (tweede verdieping, naast kamer 207). Tot genoemde dag kunnen be langhebbenden schriftelijk hun eventuele bezwaren indie nen bij b. en w. Degenen die dat doen kunnen de 19de ok tober hun bezwaarschrift mondeling toelichten. Daartoe wordt in het stadhuis een hoorzitting gehouden, die om 11.30 uur begint. het ziekenhuis, bejaardenhui zen, rijkswaterstaat en sociaal- cultureel werk. Het streven is ook daar jongeren geplaatst te krijgen. Al met al een redelijk ge varieerd aanbod dus. Krijgt de jongere een baan, dan ontvangt hij/zij het minimumloon en acht procent vakantiegeld (berekend naar 19 uur). Ben je tussen de 16- en de 20 jaar en minstens een half jaar werkloos? Dan krijg je een van deze dagen een brief over de mogelijkheden die het Jeugd Werk Garantieplan biedt. Daar bij zal je worden uitgenodigd voor een voorlichtingsbijeen komst. Die wordt gehouden op woensdag 21 oktober in het stadhuis. Tijdens deze morgen zullen de details over het werk, beloning en scholing op een rij tje worden gezet. Allan Taylor. Hij draait al zo'n twintig jaar mee in het 'folk- circuit'. Als zanger, compo nist en tekstschrijver. De re putatie die hij in die periode opbouwde mag er zijn. Een "Grand Prix du Disque de Montreux' win je niet zomaar. En het 'Oxford Book of Traditi onal Verse' noemt je ook niet zomaar als een van de schrij vers die de folktraditie heeft bevorderd. Deze Allan Taylor kunt u zondag zien, horen en ervaren in het Vlissingse Vestzaktheater. Zijn optreden daar begint om 16.00 uur. Wie het kleine theater aan het Bellamypark kent weet dat het bij uitstek geschikt is voor dit soort concerten. Zin d'r in? Dan kunt u kaarten halen bij de VVV aan de Nieuwendijk. Kinderen tot en met 12 jaar betalen f 3,50. Met Pas 65 en CJP is 't f 10,— voor ouderen f 12,50. De komende tijd worden op di verse plaatsen in Viissingen nieuwe bushaltes aangelegd. Eén daarvan krijgt een iets an dere plaats dan aanvankelijk de bedoeling was. Het gaat om de halte in de President Roo- seveltlaan, ter hoogte van de Cruquiusstraat. Het deel van de halte in de rich ting Middelburg blijft ongewij zigd en komt voor de huisnum mers 172 tot 182. Het deel van de halte in de richting van de binnenstad zou aanvankelijk voor de huisnummers 101 en 103 worden gemaakt, maar zal nu verschuiven in de richting van het grasperk. Dat is aan de overzijde van de huisnummers 148 tot 158. De bushalte is bestemd voor de zogenaamde kustlijn van Spijke- nisse naar Viissingen die met in gang van 6 november van start gaat. Alle omwonenden zijn van de plaats van de trushalte op de hoogte gebracht. (Foto: Johan Murre) Deze maand is er één onder werp dat tijdens alle vergade ringen van commissies, be handelt wordt. Dat is de ont werpbegroting 1988. De com missieleden - de meesten zit ten er in hun functie van raadslid - kunnen er hun vra gen kwijt over details uit de nieuwe begroting. Op deze wijze vindt nu het vooronder zoek plaats. Vroeger moest de gemeenteraad daarvoor speci aal een avond bijeen komen. Het is dus niet de beleidstoelich- ting van burgemeester en wet houders die hier centraal staat. De behandeling daarvan ge beurt in drie raadsvergaderin gen, half november. Desondanks wordt in de com missies aan bewoners gelegen heid geboden mee te praten over onderdelen van het ge meentelijke 'huishoudboekje' voor 1988. In al deze vergade ringen heeft het publiek spreek recht. De onderwerpen die men als bewoner aan de orde wil stel len moeten wel tot het be leidsterrein van de commissies behoren. Deze en volgende week verga deren de commissies voor de -economische zaken op don derdag 8 oktober, aanvang 17.00 uur; -ruimtelijke ordening op dins dag 13 oktober, aanvang 19.30 uur; -verkeer op woensdag 14 okto ber, aanvang 19.30 uur; -volksgezondheid op dinsdag 13 oktober, aanvang 17.00 uur; De begroting 1988 ligt ter inzage in de gemeentelijke informatie- hoeken. Dat geldt ook voor de meeste agenda's en overige vergaderstukken van de com missies. Morgen (donderdag) verga dert de Culturele Raad. De le den daarvan ontmoeten elkaar in welzijnscentrum 'Bachten Komme' (Badhuisstraat 104). De agenda en stukken voor deze bijeenkomst liggen ook ter inzage in de gemeentelijke informatiehoeken. De begroting voor het jaar 1988 is in ontwerp gereed. Het heeft ons meer hoofdbrekens gekost dan in het verleden om die be groting "sluitend" te maken, dus zonder tekort aan de gemeente raad te kunnen aanbieden. In eerste instantie vertoonde ons gemeentelijk huishoudboek na melijk een tekort van liefst 5 mil joen. We hebben dan ook op veel onderdelen moeten bezuinigen. Toch hebben we kans gezien om het investeringsniveau van de af gelopen jaren te handhaven. Vanzelfsprekend is dat met na me van belang voor de plaatselij ke werkgelegenheid. Al met al kunnen we er echter helaas niet aan ontkomen de gemeentelijke inkomsten op een aantal terrei nen te verhogen. Zo zal - uiter aard als de gemeenteraad met het voorstel van b. en w. instemt- een rioolrecht worden ingevoerd. Dat is een vorm van belasting die men in vele gemeenten al lang kent, maar die wij steeds hebben kunnen uitstellen. Nu echter met name de vernieuwing van het rio leringsstelsel ons voor zware lasten van investeringen en on derhoud stelt (zo'n 2,2 miljoen gulden per jaar) valt er niet lan ger aan te ontkomen. De op brengst zal zo'n 7 ton zijn en dat is dus eigenlijk nog maar een be scheiden percentage (ca. 32) van de genoemde lasten. De overige gemeentelijke be lastingen (zoals hondenbelasting en de reinigingsrechten) gaan niet omhoog. Ook het bedrag dat de gemeente ontvangt uit de on roerend goedbelasting wordt niet hogeralleen zal daar een verschuiving plaatsvinden in de heffingen van de eigenaren naar de gebruikers. Het is misschien een schrale troost maar de totale gemeente lijke belastingdruk in onze ge meente 'is, ook nè invoeren van een rioolrecht, aanmerkelijk la ger dan die in een aantal andere grotere Middenzeeuwse ge meenten èn lager dan het lande lijk gemiddelde. De herfst is weer begonnen en dat is een aardig moment om te rug te blikken op het afgelopen seizoen. Erg mooi weer is het niet geweest, maar toch heb ik de indruk dat het seizoen voor de middenstand als geheel niet slecht is verlopen. In zijn alge meenheid speelt men ook posi tief in op de plannen die de ge meente met het kernwinkelge bied heeft. Meer en meer panden worden bezet en bestaande pan den worden van nieuwe winkel fronten en interieurs voorzien. Van lieverlee wordt de Vlissingse binnenstad weer een aantrekke lijk geheel. De slogan "Viissin gen bruisend als de branding" is er niet een met loze inhoud, maar krijgt een letterlijke be tekenis! De visserijwereld wordt nog steeds door de ene maatregel na de andere bestormd. Nu is het zo dat wij als gemeente be leidsmaatregelen van de rijks overheid die er op gericht zijn de visstand te behouden, over het algemeen van harte kunnen on dersteunen. Ik noem als voor beelden van zulke maatregelen de beperking van het motorver mogen van de vissersschepen, de eventuele maximering van de boomkor, de visdagenregeling en een eventueel visverbod in zogenoemde "kraamkamers" (dat zijn gebieden waarin de jon ge vis opgroeit). Maar aan maatregelen die niet op het behoud van de visstand zijn gericht maar eigenlijk gezien moeten worden als verdere con trolemogelijkheden op de opge legde quoteringen hebben wij-en met ons de visserijbranche-geen behoefte. Als zo'n maatregel zie ik ook de veilplicht die de minis ter voornemens is in te voeren. In het concept van de regeling zijn niet alleen regels opgenomen die in de praktijk niet uitvoerbaar zul len blijken, ze zijn bovendien van discriminerende aard omdat zul ke regels voor collega-vissers van andere Europese landen niet gelden. Ik vind dat een slechte en moeilijk te verteren zaak!

de Vlissinger | 1987 | | pagina 5