Onbegrijpelijk dat publiek zo stil is Groeneveld opticiens r j{e i /idiii /en DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 7 oktober 1987 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg GEERT BOUWMAN NA VLISSINGEN-SPARTA (2-2) Bekerwedstrijd Ervaring u een grote keus uit vele honderden dames-, heren- en kindermonturen. Zodat wij met u altijd de beste oplossing vinden die past bij uw uiterlijk maar ook binnen uw budget! J)heAet H Bijzondere dienst -'Wat wil je dat ik doen zal...' is het thema van de bijzondere dienst op zon dag 11 oktober in de St. Jacobs- kerk in Vlissingen. Voorganger is da. N.J. Keuter-Middelhoek. Bram Beekman (organist), het Vlissings Jongerenkoor en de werkgroep Wereldiakonaat verle nen hun medewerking. Aanvang: 10 uur. Schelpen - Op uitnodiging van de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden vertelt mevrouw Texer op vrijdag 9 oktober in de Zeeuwse bibliotheek in Middel burg over 'Schelpen en wat er mee gedaan kan worden'. Aanvang 13.40 uur. Koken voor mannen - De Stichting Welzijn voor Ouderen platteland Walcheren start don derdag 29 oktober in de Huis houdschool in Oostkapelle een cursus 'koken voor mannen'. Doel van de cursus is het zelfstan dig leren klaarmaken van een een voudige en gezonde warme maal tijd. De cursus is bedoeld voor mannen vanaf 60 jaar en bestaat uit twaalf lessen (donderdags van 10 tot 12.30 uur). Snuffelmarkt - Ijskasten, ra dio's, meubels en nog allerlei an dere artikelen zijn zaterdag 10 ok tober van 10 tot 13 uur te koop op een snuffelbeurs in de voormalige jeugdherberg in de Breewa- terstraat in Vlissingen. De op brengst is voor nieuwe uniformen en muziekinstrumenten voor de Delta-Band Vlissingen. Bloemschikken -De afdeling Walcheren van de Koninklijke maatschappij Tuinbouw en Plantkunde geeft woensdag 7 ok tober in het 'Wapen van Middel burg' in de Pottenmarkt in Mid delburg voorlichting over bloem schikken. Bij voldoende belang stelling worden er cursussen gestart. Aanvang: 19.30 uur. Natuurwandeling - Op zaterdag 10 oktober is er een natuurwande ling in het duin- en bosgebied rond Domburg. De organisatie is in handen van de Nederlandse Reis Vereniging. Start: 14 uur bij het Zeeuws Biologisch Museum (kasteel Westhove Domburg). Kledingbeurs en kinderoppas Iedere donderdag is er bij het Le ger des Heils in de Hoogstraat in Middelburg van 10 tot 12 een kle dingbeurs. Tevens is er iedere donderdag van 9.30 tot 11.30 uur gratis kinderoppas waarvan ook mensen die de beurs niet willen bezoeken gebruik van kunnen maken. Kleding- en speelgoedbeurs - In de peuterspeelzaal aan de Zwinstraat in Zoutelande is vrij dag 9 oktober tussen 14.30 en 16.30 uur een speelgoed- en kle dingbeurs. Winterkleding voor kinderen van nul tot twaalf jaar en speelgoed kan worden ge bracht op donderdag 8 oktober tussen 14 en 15 uur. Een derde van de opbrengst is voor de speel zaal. De organisatie is in handen van de peuterspeelzaalvereniging 'De Zandvretertjes'. Ziekte: fout of opgave? Antro posofisch huisarts J. van Dam geeft vrijdagavond een lezing over het thema 'Ziekte: een constructiefout op levensopga- ve?'. Plaats: Concert en Gehoor zaal in Middelburg (ingang Sin- gelstraat). Aanvang: 20 uur. Solidariteitsmars - Om aan dacht te vragen voor de situatie van de Joden in de Sovjet-Unie is er 13 oktober een solidari teitsmars in Middelburg. Vertrok ken wordt van het parkeerterrein bij de Zeeuwse Bibliotheek om 19.30 uur, waarna langs de oude synagoge naar de Markt wordt gelopen. Er wordt een petitie aan geboden aan de plaatsvervangend Commissaris van de Koningin van Zeeland D.J. de Voogd. DOKA-cursus - Uitgaanscen trum 'De Piek' in Vlissingen start bij voldoende belangstelling een cursus DOKA (donkere kamer). Deze fotografie-cursus is bedoeld voor werkloze jongeren. Voor op- gave of informatie: 01184-16791. Bazars -De afdeling Zeeland van de Algemeen Nederlandse Vrou wenvereniging Tesselschade Ar beid Adelt houdt haar bazars dit jaar op 13 oktober bij boek- en kunsthandel Van Benthem in de Lange Delft in Middelburg en op 15 oktober ten huize van me vrouw N.M. van Dissel- Goudriaan Kleine Kade 47 in Goes. Openingstijden: 10.30-15.30 uur. Het doel van de Tesselschade Arbeid Adelt is om vrouwen die door omstandighe den aan huis gebonden zijn de mogelijkheid te geven thuis te werken. Korfbal - De korfbalclub PKC uit Papendrecht speelt op 11 no vember 's avonds een oefen wedstrijd tegen Swift in de 'Voorborch' te Middelburg. Hardloopwedstrijd - De rijkspolitie sportvereniging Luc- tor bestaat donderdag 8 oktober 40 jaar. In verband hiermee is aan de RPSV Luctor de organisatie toegewezen van het Nederlands kampioenschap 25 kilometer hardlopen van de Nederlandse Politie Sportbond. Gestart wordt op het sportcomplex aan de Nas- saulaan te Middelburg om 13.00 uur. Tevens zijn er die middag prestatielopen over 6 en 12 kilo meter (start eveneens om 13.00 Hl! SKW Middelburg - In verband met het dertigjarig bestaan van de Stichting Sociaal Kultureel Werk (SKW!) Middelburg is er op 22 oktober een manifestatie in de Schouwburg. Op dezelfde dag wordt er een kinderkunstwerk op gericht op de Markt voor het stad- huis in Middelburg. Provinciale Onderwijsraad - De 'hoofdlijnen van het provinci aal onderwijsbeleid 1987-1991' is een van de agendapunten op de vergadering van de Provinciale Onderwijsraad van 14 oktober. Daarnaast komen onder meer aan de orde: 'behoefte aan deeltijd opleidingen en cursussen op het niveau van het hoger beroepson derwijs 'SKOA-activiteiten, met name de beroepenmanifestatie' en Kunstzinnige Vorming en Volwas seneneducatie'. Er wordt verga- derd in de Abdij. Aanvang 14 uur. Toespraak - Ds. Van Gent houdt op maandag 12 oktober een toespraak in de Schouwburg te Middelburg. Aanvang 20.00 uur. De gospelformatie 'First Love' verleent haar medewerking. Boulevardloop - Ook dit jaar verwacht de Vlissingse Atletiek vereniging Marathon vele honder den atleten aan de start voor de (52e internationale) boulevard loop. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur met de jongste cate gorieën en om circa 15.10 uur zal de grote wedstrijdloop voor de he ren senioren worden weggescho ten. Onmiddellijk daarna start de prestatieloop over een afstand van vier kilometer. Inschrijven voor de prestatieloop kan tussen 13 en 15.30 uur in de cabines van het badstrand. Wethouder De Keyzer van Vlissingen reikt na afloop in het clubhuis 'De Boerderij' prij zen uit. Geert Bouwman (aanstaande maandag wordt hij 27) noemt zich een echte Vlissinger. Hij is inmid dels aan het derde seizoen bezig in Vlissingen, voorheen speelde hij (tot zijn dertiende) bij Dosko en werd als talent bij het Roosendaalse RBC inge lijfd, waar hij zes jaar speelde, waarvan twee jaar als semi-prof. Hij kwam naar Vlissingen omdat hij als sportleraar is verbonden aan de OCMA in Middelburg. Over de wijze waarop VC Vlissingen de zaken aanpakt heeft hij niets dan lof. Bouw man praat vrijuit over supporters en de wedstrijd van afgelopen zondag tegen Sparta '25 (2-2). "In het amateurvoetbal staat Vlissingen op eenza me hoogte qua toeschouwersaantallen", begint de middenvelder die techniek en werklust vaak knap koppelt zijn betoog. "Eigenlijk is het vreemd dat het thuispubliek zo stil is. Bij uitwedstrijden hoor je Vlissingers altijd boven alles uit". In de spelersgroep wordt vaak gepraat. Ook over de opstelling van het publiek bij thuiswedstrijden. "Krijgen negatieve elementen de overhand, of lig gen we als spelers slecht bij een deel van het pu bliek, of ziet men ons graag op de bek gaan", vraagt hij zich af. Bouwman vindt het onbegrijpe lijk als één van genoemde argumenten waar zou zijn. "We verdienen toch beter. Het steekt me als echte sportliefhebber. Tijdens de training opere ren we als gekken om het elftal zo geolied moge lijk te laten werken". onze inzet. Hij noemt het 'prima voor onze vaste en echte supporters'. En dan over een andere band met het publiek: "Na de wedstrijd mengen de eerste elftal-spelers zich in het clubgebouw tus sen het publiek. Zo ontstaat een betere band. Wat willen we eigenlijk nog meer". Aanstaande zondag speelt Vlissingen tegen BSC, een bekerwedstrijd. "Een 1-0 overwinning zou ik een blamage vinden. We moeten er uit halen wat er in zit. Een grote overwinning dus. Dat zijn we verplicht aan allen die met het eerste hebben te maken. O ja. Vergeet niet te vermelden dat we om vier uur 's middags beginnen". Geert Bouwman, een man die met hart en ziel voetbalt. Een begaafd speler bovendien. En om goed te kunnen functioneren in het elftal kan hij altijd rekenen op zijn vriendin Gerda en zijn trou we hond Bas, die regelmatig aan de zijlijn staat om de hobby van zijn baasje mee te beleven. De uitslag van de wedstrijd tegen Sparta '25 was voor Geert een teleurstelling. "Vandaag", zei hij meteen na afloop, "hadden we moeten winnen. Het eerste half uur was voor ons. We hadden minstens met 2-0 moeten voor staan". Toch geeft de bijna 27-jarige voetballer-sportinstructeur toe dat de ploeg kennelijk nog de ervaring mist om het technisch en tactisch overwicht uit te buiten. "Kijk naar Peter van Vossen. Hij heeft het in zich om een grote te worden. Hij is leergierig en luistert naar anderen". Dan mijmert Geert een beetje: "Maar juist die ervaring...", als de ploeg eenmaal tot één geheel is gesmeed krijgen de concurrenten het moeilijk met Vlissin gen. "Zelfs koploper Geldrop moet dan oppas sen", waarschuwt Bouwman. Dan komt hij toch weer terug op het publiek afgelopen zondag. "Drieduizend man staan aan de lijn. Dat moet ons toch vleugels geven. We hebben de steun in deze fase zo ontzettend hard nodig....". Over de wekelijkse gesponsorde informatie in De Faam/De vlissinger is Geert zeer tevreden. "De informatie is altijd correct en positief", prijst hij Het gratis info-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar! Goes, Lange Vorststraat 106 Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen. Lange Zelke 93. Gevonden - In de periode van 16 tot 1 oktober zijn bij de gemeen tepolitie te Middelburg de volgen de voorwerpen als gevonden aan gegeven: verzekeringsplaatje, blauwe rugzak, kentekenplaten, twee plastic tassen met pullovers en lamp, bruine koffer, gouden oorbel, gouden sterrebeeld 'ram', gouden trouwring, damestrouw ring, kerkboek in étui, trompet in koffer, sleutels, donkerblauw re genpak, sleutels, twee sport- broekjes rood en wit, dameshor loge digitaal, zwarte herenporte monnee met giropas, wit porte- monneetje met rode en witte kraaltjes, (inhoud geld), zwarte portemonnee met geld, grijs kin- derportemonneetje met geld, bankpasje, leesbril met halve gla zen, rijbewijs en zonnebril, blauw/witte sportschoenen. Aan gegeven dieren: Japans meeuwtje, Zwarte kat met rood halsbandje, Labrador met riem. Voor inlich tingen over gevonden voorwerpen kunt u terecht bij de afdeling ge vonden voorwerpen van de ge- meentepolitie Middelburg. Gevonden - Op 25 september zijn bij de gemeentepolitie te Mid delburg de volgende, in het Tref- center gevonden, voorwerpen ge deponeerd: 'personalausweis', ponsplaatje militair hospitaal, fo totoestel, horloge digitaal, goud kleurig dameshorloge, zilverkleu rig dameshorloge, horloge wit/goudkleurig, sleutels, goud kleurig kettinkje met vis, goud kleurige haarspeld,één oorbel met daaraan waaier, pasfoto's, zon nebril zwart, leesbril met halve glazen, fototoestel, leren riem, kunstgebit, speelgoedbeer met strik, tas met boeken en onder goed, fietstas, nylon boodschap pentas, canvas boodschappentas, geruite sjaal, blauw/groen jack maat 176, paraplui rood-wit, pa- raplui groen-paars. Voor inlich tingen over gevonden voorwerpen kunt u terecht bij de afdeling ge vonden voorwerpen van de ge- meentepolitie Middelburg. Culturele Raad Vlissingen - De Culturele Raad Vlissingen ver gadert donderdag 8 oktober on der meer over een voorstel een korting van 5,5% door te voeren op de variabele kosten van de cul tuurbegroting. Daarnaast wordt een advies besproken over aan koop van het beeld steigerend paard van Guido Metsers. Aan vang vergadering: 20 uur. Plaats: Bachten Komme aan de Bad- huisstraat in Vlissingen. Israëlavond - De Baptistenge meente Middelburg en de Stich ting Israël en de Bijbel verzorgen zondag 11 oktober een Israëla vond. De presentatie is in handen van G. de Kock-Vriesema en J. Goedhart (evangelisatie). Plaats: Bree 8 Middelburg. Aanvang: 20 uur. Klussen in huis - Teleac zendt vanaf 14 oktober de cursus 'Klus sen in huis' uit. Het is een prakti sche cursus voor zowel mannen als vrouwen, waarin duidelijk uit een wordt gezet hoe diverse werk zaamheden verricht moeten worden en welke materialen en ge reedschappen daarvoor nodig zijn. Er zijn zowel tv- als radioles- sen. De televisielessen beginnen woensdag 14 oktober en worden wekelijks uitgezonden via Neder land 1 van 18.30 tot 19.00 uur. De radiolessen zijn vanaf donderdag 15 oktober wekelijks te beluisteren via radio 5 tussen 21.00 en 21.30 uur. Euthanasie - De Vrouwenbond FNV afdeling Middelburg houdt op 8 oktober een informatie avond over 'euthanasie'. Inleider is mevrouw J. Boogerd-Quaak van Humanitas. De bijeenkomst vindt plaats in 't pand aan de Kerksteeg 5 in Middelburg. Aan vang 19.30 uur. Kinderboekenweek - In het ka der van de kinderboekenweek zijn op zaterdag 10 oktober verschei dene aktiviteiten in de Openbare Bibliotheek Vlissingen. Van 9.30 tot 12.30 uur is er in samenwer king met het SKW boekenmarkt voor kinderen tot 16 jaar. Van 10 tot 11 uur zijn erclowns en kun nen kinderen zich schminken. Om 12 uur is de prijsuitreiking van de opstelwedstrijdd 'Europa' en de prijsuitreiking van het zoekspel 'Europa'. Ook in de Openbare Bibliotheek Souburg zijn er zater dag 10 oktober verscheidene pro gramma's. Van 9.30 tot 12.30 uur kinderboekenmarkt voor kinde ren tot 16 jaar. Van 9.30 tot 12.30 uur zijn er clowns en kunnen kin deren zich schminken. Om 12 uur is de prijsuitreiking van de opstel- wedstrijd'Europa'. Kleding- en speelgoedbeurs - In kerkcentrum 'De Schaapskooi' te Papegaaienburg in Vlissingen is vrijdag 9 oktobervan 9.30 tot 11 uur een speelgoed- en kinderkle- dingbeurs. Kleding en speelgoed kan worden ingeleverd op dins dag 6 oktober en woensdag 7 ok tober van 9 tot 10.15 uur. Modeshow - In het Open Hof aan de Gogelweg in Vlissingen wordt op dinsdag 13 oktober een modeshow gegeven. Deelnemen de zaken: Roovers Lederhoek, Modehuis Steketee, Schoenenhuis Roelse, Kwekerij Moesbosch, Herenmode Heystek en Kapsalon Hairpoint. Aanvang: 20 uur. First Holland Run -Om geld bijeen te krijgen voor gehandi capte atleten zijn er dertig hardlo pers die langs de grenzen geheel Nederland rondlopen. Zij komen in de nacht van 7 op 8 oktober door Middelburg: ze komen Mid delburg aan de Noordkant binnen en verlaten de stad via Zuid/Dau- wendaele. Rond 2 uur zijn ze bij het Middelburgse politiebureau. Voor inlichtingen: 071-174579. Klaverjassen - In de Lammeren- burcht aan de Zuidbeekseweg in Vlissingen is er woensdag 14 ok tober weer prijsklaverjassen. Aanvang: 20 uur. Raadsvergadering Domburg - Op 13 oktober komt de gemeente raad vaan Domburg voor een ver gadering waarbij het voorstel van Burgemeester en Wethouders ter sprake zal komen tot het niet vaststellen van het scholenplan 1988-1991. Daarnaast komen on der meer de 'vaststelling pro gramma basiseducatie 1988' en het voorstel 'tot akkoordverkla ring ontwerp-subsidiebeschikking 1988 afdeling Maatschappelijk Werk van de Stichting Maat schappelijk Werk van de Stich ting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren' aan de orde. Plaats: gemeentehuis Domburg. Aanvang: 19.30 uur. Cursus Pech Onderweg - De ANWB start ook dit jaar weer een cursus 'Pech Onderweg'. Ver spreid over het hele land worden in vier achtereenvolgende weken lesavonden gegeven van circa twee en een half uur. In Middel burg op 27 oktober, 3 en 10 en 17 en 24 november, 1 en 8 en 15 de cember. Voor informatie: 01180-15155. Esperanlo - In kasteel Westhove (Domburg) is op zaterdag 10 ok tober van 10 tot 12 uur alle infor matie te krijgen over de taal Esperanto. Voor inlichtingen: 01180-14834. Experimentele dienst - De ex perimentele dienst van zondag 11 oktober zal deze keer niet in de Hofpleinkerk worden gehouden, maar in de Dopsgezinde Kerk (Lange Noordstraat). De dienst begint om 16.30 uur. Voorganger is ds. Ntoane uit Rotterdam. Het thema is: 'Een griezelig mens en Speelgoed- en kledingbeurs - In de peuterspeelzaal "t Pietepeu- tertje' in Middelburg is woensdag 14 oktober een speelgoed- en kin- derkledingbeurs. Inleveren van speelgoed en kleding: van 8.45 tot 9.45 uur. Tijd verkoping: van 10.30 tot 11.30 uur. Een derde van de opbrengst is voor de speelzaal. Vesting Vlissingen - Op initia tief van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissin gen vindt er op 15 oktober (aan vang 20.00 uur) een bijeenkomst plaats in het Stedelijk Museum in Vlissingen. A.H. van Dijk vertelt die avond iets over het thema "Wat is er nog over van de vesting Vlissingen'. Aan de hand van dia's zullen stadsplattegronden ge toond worden. Ook het ontstaan van Vissers- en Koopmanshaven en het Dok wordt toegelicht. Najaarsexcursie - De najaarsex cursie van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken op 10 oktober bestaat uit het bezoeken van het Museum voor Volkskunde en de Jerusalemkerk te Brugge. Om 8.00 uur vertrekt de bus uit Goes (station) die via Middelburg (8.20 uur station) naar Vlissingen rijdt (8.50 uur vertrek boot naar Breskens). Borstvoeding - De moedergroep Middelburg en omstreken van de borstvoedingsorganisatie 'La Le- che Leaque' belegt op donderdag avond 8 oktober een informatiea vond over het geven van borstvoe ding. Plaats: W. Arondeusstraat 24, aanvang: 20 uur. Een tweede bijeenkomst is woensdagochtend 21 oktober om tien uur op het adres Arondeusstraat 10. Kinde ren kunnen meekomen. Safe Sex - Wat AIDS is en wat wel en niet veilig is bij sexueel contact is bij de meeste mannen met homosexuele contacten wel bekend. Maar belangrijk is om dit ook in de praktijk te brengen. Dit staat centraal bij de 'Safe Sex Workshop' die op 10 oktober van 15 tot 18 uur wordt gehouden in het COC-gebouw Eigen- haardstraat 2 in Middelburg. De organisatie is in handen van de Stichting Aanvullende Dienstver lening, het COC-Walcheren en de DGD-Zeeland. Parkieten - De vogelverenigin gen 'Zanglust' en 'Onze Parkieten Zeeland' zullen op vrijdag 9 okto ber in het verenigingsgebouw 'De Arne' de film '7000 kilomter kris kras door Australië en Timor' ver tonen. Aanvang: 19.30 uur. Tij- dens de pauze is er een verloting. Women's aglow fellowship - In hotel Terminus in Goes wordt op woensdag een samenkomst ge houden waarbij Tony Kalma uit Bilthoven zal spreken over he{ on derwerp 'Zegenend bidden'. De organisatie is in handen van de 'Women's aglow fellowship' afde ling Zeeland. Aanvang: 9.45 uur. Do. 8 okt. t/m wo. 14 okl. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: Lees- dienst. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. W. Verhoeks DOMBURG: Gereformeerde Kerk. Noordstraat 13. Zo. 10 uur: G.K. ds. G. v. Belzen, Leusden, 19 uur: H.K. ds. A.W. Mol. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Openlucht theater, za. 19.15 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk, Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. M.V.J. de Craene te Middelburg, 14.30 uur: gez. dienst te Gapinge, ds. C.H.B. Weijs. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: kand. D. Westerneng te St. Laurens, 14.30 uur: ds. K.W. Kakes te Goes. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen uit Domburg, 14.30 uur: ds. Haasnoot uit Kruiningen. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 517, 4330 KA MID- DELBURG, tel. 01180 - 81000. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Geers uit Middelburg. KOUDEKERKE: Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30: ds. M.J. de Jong. Rooms-Katholieke Kerk. Dishoek. Zo. 10 uur. Gereformeerde Kerk. Timmermansstraat 31. 9.30 uur: kand. mw. L.M. Schipper-Schermers te Capelle a/d IJssel. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde kerk Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. W.B. Obbink te Zoutelande, 14.30 uur: dhr. P.A. Trimpe te Middelburg. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur 16.15 uur: dhr. Jorritsma. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: drs. G.C. den Hertog. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstr. 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. Ykel HA, 17 uur: ds. C.H.B. Weys, Swerfrust 10 uur: ds. J.H. Meyer HA. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: C. Bolijn, 14.30 uur: bevestiging ds. J. Spoelstra. Oostkerk, Oostkerkplein, 10 uur: ds. J. Ytsma, sow- dienst. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. J. Dubbink, sow-dienst. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Paulus, H.A. 17 uur: ds. L.J.G. Ykel H.A. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. R. de Graaf. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. J. Dubbink. Hofpleinkerk: 9.30 uur: ds. C. Bolijn. Koorkerk, Koorkerkerkhof, 10 uur: ds. D. Hen- drikse. Oostkerkhof, Oostkerkhof, 10 uur: ds. Ytsma, sow-dienst. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat 10 uur: ds. C.J. Rensink uit Odijk, 17 uur: ds. J. Hoornaar uit Dickstar. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: dhr. Sinke uit Souburg. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, II uur: eredienst, dhr. A. v. Rijswijk. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zendingszondag 10 uur: Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Buissing- van Beers. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpel- huisstraat. Zo. 9.30 en 17 uur: kand. H. van Winkel- hoff, Eindhoven. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Nieuwe Kerk, Groenmarkt. Zo. 10 uur: ds. D. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2. Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburg laan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: Pasteur A. Laureys. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: J. Mooij. NIEUW- EN ST. JOOSI.AND: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. P. Siderius. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. P. Si- derius. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 en 19 uur: ds. L.Th. Witkamp. Volle Evangelie: Dorpshuis de Zandput, di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURENS: Ned. Hervormde Kerk. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. Hiens te Goes. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: ds. A.V. Pope, 17 uur: ds. A.V. Poppe. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43AZo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse. Oranjeplein 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren. 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongesiraat 1, zo. 19 uur: dhr. J. v.d. Putte. Streekziekenhuis Walche ren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraast 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19. zo. 10 uur: parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs gez. dienst te Gapinge. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: ds. Geers uit Middelburg. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: zr. de Grauw. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo., drs. Cornet. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41 Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: drs. Köther. Petrus- kerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, 17 uur: ds. de Nooij. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, 9.30 uur: ds. de Boer. 17 uur: ds. Makkinga. De Schaapskooi, 9.30 uur: ds. de Nooy. Jehova's Getuigen Gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Zo. 9.30 uur: dhr. A. van Rijswijk. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: Opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Openbare basisschool "De Stellepit", Kleiweg 1. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haackweg. Za. 19 uur, zo. 10 uur. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P.G. Vel- lekoop. Rooms-Katholieke Kerk. Willibrorduskerk, Bosweg 1, za. 19 uur, zo. 10 uur. Do. 8 t/m wo. 14 oktober. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: S.A. van den Haak, Rauaansekaai, tel. 12637. Zondag tot 24 uur: P.F. den Doelder, Bellinkplein, tel. 11721. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Zondag tot 24 uur: D.C. Bom, Badhuisstraat 81, tel. 12233. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: P. Kodde, Oude Vlis- singseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Zondag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE. SE ROOSKERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oost kapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG EN AAGTEKERKE, ZOUTELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koude- kerke, tel. 01185-1231. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: M.H. Rackwitse, Volderijhoogte 1, Middelburg, tel. 01180-35688. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: C.S.M. de Crom, St. Pieterstraat 15, tel. 27325. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mw. C.J. Brink te Middelburg, tel. 01180-11011. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG EN ARNE MUIDEN: tel. 01180-14366, avonddienst van 17.30-22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE; GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZAND- DIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187 2333 ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH Seroos- kerke. Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01189-1302. NOODOPVANG W ALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZ1EKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 13