in Midden Zeeland ...."Op elk kruispunt een ritselende godin ZEEUWSE KOMEDIE S 1 okt. t/m 7 okt. DE VOS Komisch en spannend: Crocodile Dundee EXPOSITIE PODIUM FILM Opgewekte Italiaanse muziek in Razzmatazz Veerse Avond met meer ruimte voor optreders Yuppieland in Schuttershof Elke vrijdag hardrock in Bar American Woensdag 30 september 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER Amateurs Hoofdstad Operette speelt Wiener Blut Macaber Erotiek Andreas OosthoekDe bladen terug", gedichten 55 GELEZEN 'Heel ge' dicht bii de mensen Hij houdt er wel van. Regelen, dirigeren, aanwijzen, corrigeren. Liefst met een zo groot mogelijke groep om als een dirigent bij stukken van Wagner tot en met de laatste triangel te laten horen wat hij in zijn tenen voelt. En daarom (misschien) heeft regis seur Willem Huybreghs ervoor gekozen om een tumultueus stuk met de Zeeuwse Komedie te spelen. Zaterdag 10 oktober komen veertien leden van dit Vlissingse gezelschap vóór de eerste keer met 'De Vossejacht' op het podium. Het stuk is een bewerking van Hugo Claus op het laat-Middeleeuwse pompeuze 'Volpone or the fox' van de Schakespeare-tijdgenoot Ben Jonson. Willem Huybreghs (links) geeft nog wat laatste aanwijzingen. Alhamhra theater, C'oosje Bus- kenstraat 144. tel. 01184 - 12260. Grand theater Goes, Singelstraat 5A, tel. 01100 - 15165 Filmtheater Meccano, Pauw poort 3, tel. 01180 - 33414 (reser veren alleen tussen 19 en 20 uur). Filmtheater Flectro, Markt 79, tel. 38900. Schuttershoflheater, Schutters hofstraat 1, tel. 13482. Bibliotheektheater, Kousteense- dijk 7, tel. 01180 - 30235. "Ik had dit werk al een tijdje op mijn verlanglijstje staan", ver duidelijkt Huybreghs zijn keuze. "En moeilijk is het zeker niet om een stuk van Claus te spelen. Het is heel gewone taal en staat dicht bij de mensen". Hoofdrolspeler Ed van Reijmersdal vult aan dat er cadans "een zekere alliteratie" in de tekst zit. "Bovendien", stelt Huybreghs vast, "zijn de figuren heel duidelijk. En wat wij zo leuk vinden is dat het een prachtig costuumstuk is. Van Claus speel den we al eens eerder succesvol 'De Spaanse hoer'. Het ligt ons wel, dacht ik". De Zeeuwse Komedie is een ama teurgezelschap. Dat betekent dat er gekozen moet worden voor theater dat de leden aankunnen, maar ook stukken die ze willen. Huybreghs - zo blijkt nu - had geen enkele moeite om zijn keuze te verdedigen. Als één man ging de troupe achter de regiseur staan. Het decor is als vanouds eenvou- met Marga de Boer en Nico Schaap als Gravin en Graaf Zedlau van de Hoofdstad Operette. Dit meesterwerk van Johan Strauss is op woensdag 7 oktober te zien in de Prins van Oranje in Goes, aanvang 20 uur. In de film Blind Date richt regis seur Blake Edwards in zijn vijfen veertigste film de blik op het jon gere volkje dat in steden als Los Angeles voorkomt. In dit geval een jonge manager Walter, die via zijn in auto's handelende broer bij een etentje aan een dame wordt gekoppeld. Deze film uit yuppieland draait deze week in het Schuttershof in Middelburg, vrijdag en zaterdag om 20 uur en andere dagen vanaf 20.30 uur. Na de ontmoeting met haar is Walter zeer verrukt. Ondanks de waarschuwing van zijn broer biedt hij haar onmiddellijk cham pagne aan. "Wat je ook doet. Laat haar niet drinken", probeert de broer Walter te behoeden. En de alcohol dreigt zijn uitwerking niet te missen. Nadia verandert op slag in een amokmaakster van de hoogste orde. Nog erger wordt het als de ex-verloofde van Nadia het stel voortdurend op de hielen zit en dreigt Walter te ver moorden. De mannelijke hoofdrolspeler in Blind Date is Bruce Willis, be kend als popster van onder meer de song 'Respect yourself' en op tredens met de legendarische Temtations. Zijn tegenspeelster is Kim Bassinger, de Bond-poes in 'Never say never again'. dig. Niettemin zal ook deze keer het publiek geen enkele moeite hebben bij de scène-wisselingen als de spots van de ene hoek naar de andere dwalen. Er is zelfs inge kocht in het buitenland. Bijvoor beeld het Spaanse schaakspel met grote stukken. De opzichtige arm banden komen uit de wereldstad Parijs. Verder maakte de beelden de kunstenaar Jan Haas dieren- koppen om de decadentie van de inhoud te onderstrepen. De Vossejacht gaat over de rijke Volpone die genotzuchtig woont in het morgenland Ventië. Met hulp van zijn meesterknecht en trawant Mosca doet hij voorko men dat hij stervende is. Een ma caber spel, uit verveling geboren. Volpone heeft geen vrouw meer. Wel een licht mongoloïde doch ter. Daarom verdringen zich in de eerste plaats de net iets minder rij ke Venetianen rond het sterfbed. Ze trachten Volpone te paaien met kostbare geschenken en vriendschapsbetuigingen in de hoop zijn enige erfgenaam te wor den. Als dit spel dan dreigt uit te lekken en hij voor het gerecht wordt gedaagd, ontsnapt Volpo ne op het laatste moment aan de veroordeling. Overmoedig gewor den door deze goede afloop drijft hij zijn spel zover door dat het uiteindelijk voor iedereen een heel verrassende'wending krijgt. Huybreghs vindt dat de leden van taal de Zeeuwse Komedie goed werk hebben geleverd. Hij oordeelt: "Ik heb tachtig procent bereikt als je het vergelijkt met wat ik zou kunnen bereiken met be roepsmensen. Dat vind ik een pri ma score. Bij sommigen verliep het instuderen moeizaam. Maar het is gelukt. Vooral de hoofd rolspeler Ed van Reijmersdal kan het stuk dragen". Reijmersdal geeft toe: "Deze rol van Volpone ligt mij uitstekend. Het is een brallerige persoon. En dat spreekt mij wel aan. Boven dien is Volpone onderhevig aan stemmingen". Dan licht hij nog een tip van de sluier. "En dan na tuurlijk de erotiek die in de stuk ken van Claus altijd aanwezig is. Dat vind ik prachtig". De Vossejacht van Hugo Claus met: Ed van Reijmersdal, Tom Roovers, Annelies Anthonisse, Tine van Kooten, Piet de Heus, Mientje de Leeuw, Ben Tuppert, Astrid Koster, Kees de Rijcke, Wil Koelewijn, Peter Kramer, Ray Hersevoort, Janny Peter en Marie-Louise de Jonge. Regie Willen Huybreghs, Decors: Tim Riemeyer, kostuums: Wim van Campen, geluid: Ron Konings, grime Tiny Koelwijn, Emke de Heus en Iris Jansen, rekwisieten: Miep Riemeyer en Tiny Koelwijn. De speeldata: 10 en 24 oktober, 7, 14 en 28 november, 12 en 19 december, 9 en 23 januari en 6 februari. Het tiende seizoen begint in Razz matazz met een Italiaanse groep. Deze formatie is er een -zo meldt de aankondiging- om trots op te zijn en past bij een jubileumsei zoen. Zaterdag 3 oktober komt la Ciapa Rusa naar Oost-Souburg (Middelburgsestraat). Het con cert begint om 20.30 uur. La Ciapa Rusa was de eerste groep uit Italië die succes had in Engeland en Frankrijk. Na dat Europese toernee liet de vier mansformatie ook een geweldige indruk achter in Amerika. Ze spe len open, frisse en opgewekte mu ziek. De leden hebben allemaal een gedegen opleiding gevolgd. Ze vertokken vooral nummers uit de streek piemonte uit Noord- Italië. Ook dit jaar weer wordt er een Veerse Avond gehouden in De Grote Kerk van Veere. Omdat de temperatuur aan het eind van het zomerseizoen dragelijker is, ko men de amateurartiesten uit de gemeente Veere dit jaar pas nu in actie. Dat 'maakt het verblijf in de Grote Kerk aangenamer, ook al omdat er een nieuwe houten vloer is gemaakt, meldt de organi satie van deze avond, de Stichting Delta Cultureel. De Veerse Avond wordt gehou- KOUDEKERKE Toeristenkerk. 'Het ontstaan, le ven en werk van missionarissen in missielanden'. Wo. en do. 19.30 tot 21 uur en zo. tijdens de dienst vanaf 10 uur. MIDDELBURG Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvil lier en Wim Vader schilderijen, thema bloemen. Ma t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Wim Vader, schilderijen: landschap, zeegezicht en abstrakt, ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en 13.00 tot 17.00 uur. Jacob Roggeveenhuis (Noordsin gel 108). Jan Berghout, schilderij en, collages en pentekeningen, dagelijks van 9 tot 17 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). In de expositieruimte Diet Wieg man, installaties. In de vitrines sieraden van leden van de vereni ging van edelsmeden. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur, t/m za. Provinciale Bibliotheek (Kousteensedijk 14). Tekeningen en schilderijen van het bewoners van het Jacob Roggeveenhuis. Ma. 17.30 tot 21 uur. Di. t/m vr. van 19 tot 21 uur. Za. van 10 tot 21 uur. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Fran klin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Wandelkerk (onder de Lange Jan). "Joods", een fotografische impressie van de Joodse Gemeen schap in Nederland in de jaren tachtig, naar het gelijknamige fo toboek van Jenny Wesly. Dage lijks van 10 tot 16 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kouseteensedijk 7). Tony van Schagen, schilderijen en etsen en Beatrice van Rheeden, keramiek. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen sedijk 7). 'Zelden rust', ten toonstelling over vrouwenarbeid in Zeeland in de periode van voor de oorlog. Ma van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Galerie 'De Wijnstock' (Bel- linkstraat) Tessa Braat, Han van de Broeke, Miems van Citters, Tie Hof, Henny Huser en Piet Rijken met schilderijen, brons- werken, aquarellen en keramiek. Do. en vr. 14 tot 17 uur. Za. 11 tot 12.30 uur en 14 tot 17 uur. De Vleeshal (Markt) Willem Buys Exposures (fotowerken). Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Kasteel Westhove (Duinvlietweg 8). Han Koster, collages en schil derijen. Dagelijks van 11 tot 16 uur. VEERE Grote Kerk (Oudestraat 26). De historie en het heden van Veere'. 'De aanleg van het kanaal door Walcheren', met reprodukties van de fotograaf Preuninger (ca. 1873). 'De conservering van de kerk'. 'Boerenwagens van de Zeeuwse Inspan'. 'Het ontstaan van het Zeeuwse kleilandschap'. 'De muskusrat en zijn bestrijding en schilderijen van Zeeuwse ama teur kunstschilders. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. VLISSINGEN Bellamy 19 (Bellamypark 19). Hans de Ruijter, schilderijen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. Aanvang za. Bethesda-St. Josephziekenhuis (Koudekerkseweg 88). Fotoclub 'De Schelde'. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter IA). Jack Vreeke, aqua rellen. Dagelijks vanaf 11 uur. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen-Breskens. Etsen van Guido Eckhardt. Vitrines Walstraat-Lange Zelke. Surinaamse houtsnijkunst van Hugo Mayland. den op vrijdag 2 oktober. Optre denden zijn: jazzgymnastiek Vrouwenpolder, chr. gem. zang vereniging 'Eén in geest en stre ven' Serooskerke, de volksdans groep Stichting Welzijn voor Ouderen, Veere's Genoegen en J.D. de Voogd vertelt een Veerse legende. Annelore Bax presen teert de avond die om 19.30 uur begint. Een verschil met vorig jaar is ook dat er nu minder programma-onderdelen zijn, waardoor meer ruimte is voor de diverse optredens. DONDERDAG I OKTOBER Jeugddans festival: Oceaan, 'Elflog en de toverberg'. Concert zaal, Middelburg, 13.30 uur, Jo jo, 'Ogen stijf dicht', Gymzaal Cas, Middelburg, 14 uur, Scapino Ballet, Schouwburg, Middelburg, 14.45 uur, Werkbijeenkomst, Concertzaal Middelburg, 16 uur, Scapino Ballet, Schouwburg, Middelburg, 19 uur, Danskern 'Fables for our time', Concert- zaal, Middelburg, 21 uur. VRIJDAG 2 OKTOBER Jeugddans festival: d3, 'Schel pen zoeken'. Concertzaal, Mid delburg, 10 uur, Signaal, 'Junk food', Schouwburg, Middelburg, 11.15 uur, Fel Pastel, 'Blauwe schoenen', Gymzaal Sch., Mid delburg, 11.30 uur, St. Company 'Wout aan de Wandel', Concert zaal, Middelburg, 13.30 uur, Fel Pastel, 'O jasses'. Gymzaal Sch., Middelburg, 14.10 uur, Frank Roemers, 'Dans uit de brieven bus', Gymzaal Cas, Middelburg, 14.30 uur, Dinin 'O, Olivier', Schouwburg, Middelburg, 15 uur, Werkbijeenkomst, concert zaal, Middelburg, 16.15 uur, Mo dern Waves Dance Company, 'Urban Reality', Concertzaal, Middelburg, 19.30 uur, Werkcen trum Dans, drie choreografieën. Schouwburg, Middelburg, 21 uur. 'Verdi in Zeeland', door het Zeeuws Mannenkoor, het West Vlaams orkest o.l.v. Han Beek man, R.K. Kerk, Goes, 20 uur. Tissue, "Walk Inn", Vlissin- gen, 21 uur. Veerse avond, Grote Kerk, Vee re, 19.30 uur. Hardrock groep Jail break, Bar American, Middelburg, 21.30 uur. ZATERDAG 3 OKTOBER Jeugddans festival: werkbijeen komst, Concertzaal, Middelburg, 9.15 uur, De Nieuwe Danserije 'Ik zie, ik zie'. Schouwburg, Mid delburg, 11 uur, St. de Gelaarsde Kat, Concertzaal, Middelburg, 14.30 uur, Folkloristisch Dans theater, 'De wereld danst in Ne derland', Schouwburg, Middel burg, 16 uur, Choreografie- wedstrijd, Schouwburg, Middel burg, 20.30 uur. La Ciapa Rusa, Razzmatazz, Oost-Souburg, 20.30 uur. Chesterfield Kings, 't Beest, Goes, 22 uur. The Killing of sister George, noodlotskomedie door Toetssteen uit Amsterdam, Middelburgs Mi- nitheater. Middelburg, 20.30 uur. Muziek voor Bangladesh, Schel- dekwartier (Van Dishoeckstraat), Vlissingen, 19.30 uur. ZONDAG 4 OKTOBER Jeugddans festival: Cees Brandt 'Wiellie Wiebel', Concertzaal, Middelburg, 10.30 uur, Praznik, Folkloredansen, Concertzaal, Middelburg, 13 uur, Krisztina de Chatel 'Staunch', Schouwburg, middelburg, 14.30 uur. New Orleans Tythin Trio One, Frapo's, vlissingen, zondag- middag. WOENSDAG 7 OKTOBER Het Koffiehuis door theater groep De Voorziening, Schouw burg, Middelburg, 20 uur. Wiener Blut, operette van Jo- hann Strauss, de Prins van Oran- je, Goes, 20 uur. T lif' Het wordt weer winter, de avon den korter maar het gelkuid har der. Althans in Bar American in Middelburg. Daar wordt vanaf aanstaande vrijdag weer elke vrij dagavond een hardrockconcert verzorgd. Jailbreak uit Tilburg neemt het voortouw en is vrijdag 2 oktober vanaf 21.30 uur na drukkelijk aanwezig in de bar aan het Middelburgse plein. DONDERDAG I OKTOBER Alhambra I Vlissingen 'Beverly Hills Cop 2' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Outra geous Fortune' 20 uur. Grand Theater Goes 'Lethal Weapon' 20 uur. Electro Middelburg 'Crocodile Dundee' 19.30 uur. 'Zoeken naar Eileen' 21.30 uur. Schuttershof 'Blind date' 20.30 uur. VRIJDAG 2 OKTOBER Alhambra I Vlissingen 'Beverly Hills Cop 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Outra geous Fortune' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Superman 4' 19 uur. 'Lethal Weapon' 21.30 uur. Electro Middelburg 'Crocodile Dundee' 19.30 uur. 'Zoeken naar Eileen' 21.30 uur. Schuttershof 'Blind date' 20 uur. 'Blue Velvet' 22 uur. ZATERDAG 3 OKTOBER Alhambra I Vlissingen 'Beverly Hills Cop 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Outra geous Fortune' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Superman 4' 19 uur, 'Lethal Weapon' 21.30 uur. Electro Middelburg 'Crocodile Dundee' 19.30 uur. 'Zoeken naar Eileen' 21.30 uur. Schuttershof 'E.T. the extra ter restrial' 14 uur. 'Blind date' 20 uur. 'Blue Velvet' 22 uur. ZONDAG 4 OKTOBER Alhambra I Vlissingen 'Beverly Hills Cop 2' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Een avontuur met een staartje' 14 uur. 'Outrageous Fortune' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Superman 4' 14 en 19 uur. 'Lethal Weapon' 21.30 uur. Electro Middelburg 'Crocodile Dundee' 14 en 19.30 uurr. 'Zoe ken naar Eileen' 21.30 uur. Schuttershof 'E.T. the extra ter restrial' 14 uur. 'Blue Velvet' 20.30 uur. MAANDAG 5 OKTOBER Alhambra I Vlissingen 'Beverly Hills Cop 2' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Outra geous Fortune' 20 uur. Grand Theater Goes 'The Mis sion' 20 uur. Electro Middelburg 'Zoeken naar Eileen' 20.30 uur. Schuttershof 'Blind date' 20.30 uur. Bibliotheek, filmcollege: de ak- tiviteit van filmkijken, 19 uur. 'E.T. the extra terrestrial' 20.30 uur. DINSDAG 6 OKTOBER Alhambra I Vlissingen 'Beverly Hills Cop 2' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Outra geous Fortune' 20 uur. Grand Theater Goes 'The Mis sion' 20 uur. Electro Middelburg 'Zoeken naar Eileen' 20.30 uur. Schuttershof 'Blind date' 20.30 uur. WOENSDAG 7 OKTOBER Alhambra I Vlissingen 'Beverly Hills Cop 2' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Outra geous Fortune' 20 uur. Grand Theater 'The Mission' 20 uur. Electro Middelburg 'Zoeken naar Eileen' 20.30 uur. Schuttershof 'E.T. the extra ter restrial' 14 uur. 'Blind date' 20.30 uur. Een scene uit Wiener Blut De flaptekst moet u niet lezen. Want de flaptekst ronkt. De flaptekst ronkt om precies te zijn over "een kosmopolitische aansluiting bij de Europese traditie". En "tekens van een voud in de stilte". Oftewel de dichter als achterneefje van Baudelaire, oom-zeggertje van Verlaine en mistige bloedver want van Auden. Zo zit het niet. Zo zit het misschien hoogstens een heel klein beet je. Maar het zou zonde zijn als die flap als een niet te tillen zerk over de gedichtenbundel "De bladen terug" van An dreas Oosthoek viel en deze fraai gestileerde poëzie van weemoed, verlangen en nog zo het een en ander definitief zou verpletteren. Want Oosthoek (geboren in '42, kunstredac teur van de PZC) kan zich uit stekend redden op eigen benen en dankzij een niet te vervalsen toon. "De bladen terug" een smaakvolle, door Joost van de Woestijne vormgegeven uitga ve van Meulenhoff, bundelt verzen uit de periode tussen 1959 en 1986. "Berichten van onderweg", zegt -vooruit dan maar- de flaptekst. "Onder weg" is vaak Zeeland, nog va ker Walcheren. In de eerste af deling "Een klein eiland" ra ken de negen gedichten op een bijna sensuele manier aan aspecten van zee en landschap, gekleurd door herinneringen en "weemoedigheid, die nie mand kan verklaren". Nehalennia Wind over dit warme blote eiland dat de dag tussen zijn duinen klemt. Op elk kruispunt een ritselende godin die tussen de bunkers haar tempel zoekt en, over de rand, een helse plezierboot vol brui ne duikers loslaat op haar gouden beeld. 's Nachts is ze plotseling overal, al spreekt de mensheid vasthoudend en verbitterd over windkracht zeven. In "November", twee kleinere verzen onder één noemer, lijkt wat eerst alle trekken heeft van een idylle ruw te worden ver stoord. De "wrede velden roe pen het vuur van dijk tot dijk" en er "kruipt verraad in de we len". Dissonanten en contra punten zijn ook terug te vinden in "Doortocht", poëzie "van onderweg", in Frankrijk (Le Luxembourg, St. Ouen, Cla- rens), Leningrad (Fontanka) of "am Rhein". Waarom Daarom Rivieren beginnen meestal koud aan hun karwei en worden warmer waar het klagen uit de akkers stijgt. Zo bitter het witte wachten de sneeuw. Zo bitter de gulle oevers van eens dromen. En toch, een naakte jongen klimt hard als glas naar Basel en het dronken schip zingt zonder stoppen: Warum ist es am Rhein so schön? Maar de mooiste verzen -al zijn ze, in tegenstelling tot wat de aanbeveling wil, niét "het leidend thema dat achter alle beelden en woorden voelbaar is", hoogstens één van de motieven- staan in "Voor en na Martijn". Jongens dus. Dood of bivakkerend aan de rand van het geheugen, wat soms hetzelfde is. Negen ver zen met titels als "Chiaroscu ro", "Florian", "Tadzio" of zomaar "Gedicht". Alles is er. En alles -landschap, attribu ten, innerlijk en uiterlijk behang- valt perfect op zijn plaats. Tadzio Eens kreeg ik een paar ogen uit Finland, zo ochtendklaar en wa ter blauw dat ze al voor de middag een werden met de zee, een kristallen paleis vol van de verschrikkelijke muziek die eilanden in het water strooit. De danser verstijfde, een oude man stierf in zijn stoel en niemand heeft hen ooit herkend in de geordende koude van Helsinki. Poëzie. Op reis gaan om nooit aan te komen. Flirten met Bet- je Wolff ("Zomer met Betje", een gedicht uit de laatste afde ling "Terzijde"), Zomer aan zee ("De straten van de stad persen ach en wee knappe kin dertjes uit hun lijf, maar op de achtergrond is er altijd wel een witte wolk vol meeuwen die ze opvreet, stuk voor stuk".) en dichten als genadeloos bedrijf, ontleed in korte, bijna korzeli ge regels, die nu eens géén illu sie overlaten en "De bladen te rug" bevestigen als een sterk en fraai debuut. Wie zover is gevorderd mag de flaptekst le zen. En geloven wat-ie wil. La fête continue Lekker dood en anoniem als een diepvrieskip op je rug onder een hemel met wolkjes slow mot ion het hele eiereneten vergeten. Andreas Oosthoek "De bladen te rug". gedichten. Meulenhoff Am sterdam. Prijs f 24.50 *Paul Hogan en Linda Koz- lowski spelen de hoofdrollen in de ouderwetse maar degelij ke film Crocodile Dun dee. Het verhaal gaat over een goedmoedige cowboy die zelf een lach -maar ook een hakbijl- over heeft voor iemand die hem bedreigt met een stiletto. Dolkomisch wordt de film als Dundee zich moet redden in de jungle van New York. De bioscoop Elec tro draait deze film van don derdag tot en met zaterdag om 19.30 uur. v

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7