AL5 JE ALLES GOED BEKIJKT schoon enberg L hocrtoestóllen C(ia/i#es "Dickens cf''' Groeneveld opticiens Woensdag 30 september 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg W Het konstante aanbod uit de internationale modewereld dat permanent bij ons in de winkel aanwezig is geeft u de zekerheid er altijd modieus bij te lopen. ALLE MERKEN VOORRADIG GRATIS PROEFPERIODE VRIJBLIJVEND BEZOEK AAN HUIS LEVERANCIER ALLE ZIEKENFONDSEN Voor een gezellig avondje uit eten naar: s tcakliouse Reservering aanbevolen Tel. 01180-34605. Welkomdienst - Zondag 4 okto ber is er in de Hofpleinkerk in Middelburg .een bijeenkomst voor iedereen, die al dan niet kerkelijk meeleeft. Voorganger is ds. G.J. Mink uit Arnemuiden, die zal spreken over 'God is liefde'. Mu zikale medewerking verlenen het Middelburgs jongerenkoor en het Welkombo. Na een kwartier sa menzang begint de dienst om 19 uur. Stijldansen - In het ontmoetings centrum van de Stichting Welzijn Ouderen aan de Molstraat 13 in Middelburg beginnen maandag 12 oktober de lessen stijldansen voor ouderen. De beginnerslessen zijn van 13.30 tot 15 uur en omvatten quickstep, Engelse wals en tango. De vervolgcursus voor 'zilver' duurt van 15 tot 16.30 uur. De les sen worden gegeven door Lia van Staveren-van de Poel. Fancy-Fair - In het kader van het 10-jarig bestaan van de Franci- scusschool in Vlissingen wordt daar zaterdag 3 oktober een fancy- fair gehouden. Naast een 12-tal spelletjes is er van alles te koop in de marktkramen die er in de tuin staan opgesteld en haast uiteraard is er een rad van avontuur. De festiviteiten beginnen om 10 uur en duren tot 15 uur. Bij onver hoopt slecht weer wordt het feest binnen gehouden. Jongerensoos - In Nieuw- en St. Joosland begint het nieuwe sei zoen voor de jongerensoos op woensdag 1 oktober. Die avond krijgen de bezoekers de gelegen heid om graffity-posters te maken. Verder staat er eens per maand een videofilm op het programma. De soos is bestemd voor jongeren van 12 tot 15 jaar en duurt van 19 tot 21 uur. Homosexualiteit - De werk groep homosexualiteit in Christe lijke Gereformeerde en Neder lands Gereformeerde kring, houdt zaterdag 3 oktober een open dag met als thema '(H)erkenning of ontkenning'. De werkgroep heeft als doel om binnen deze stromin gen meer informatie te verschaf fen over homosexualiteit en op die manier een gesprek op gang te brengen. De open dag wordt ge houden in hotel 'Terminus' in Goes en begint om 10.30 uur. In lichtingen: 010 - 4110955 of 03481 - 1684. CDA - Frans-Jozef van der Heij den, lid van het CDA in de tweede kamer, spreekt 7 oktober in het jeugdgebouw van de Petruskerk in Vlissingen over het 'Rapport Dek ker'. Hij doet dat op uitnodiging van het CDA-vrouwenberaad. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. Max Tailleur - Een vertegen woordiger van de 'Max Tailleur Stichting' houdt vrijdag 2 okto ber, om 20 uur, in 'De Stenge' in Heinkenszand een lezing over het werk van deze stichting. Het werk van de Stichting bestaat onder meer uit het ophalen van kleding. Van de opbrengst kunnen minder draagkrachtige rheumapatiënten een kuur volgen in Badgastein in Oostenrijk. Behalve vertellen over het werk wordt er ook een film vertoond en is'er gelegenheid tot het stellen van vragen. Diabetes - In de week van 9 tot en met 15 november wordt de na tionale diabetesweek gehouden en gaan de collectanten weer op pad om geld in te zamelen. De op brengst is bestemd voor weten schappelijk onderzoek op het ge bied van suikerziekte, waarover nog steeds veel onduidelijkheid bestaat. Gevonden - In de periode van 1 tot en met 15 september zijn bij de gemeentepolitie in Middelburg de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: grijze portemon- naie met sleutel en geld, licht blauwe protemonnaie met geld en sleuteltje, Indiase portemonnaie oranje/rood met kleingeld, zwarte knipportemonnaie met geld, spij kerjack, blauw balletpakje, beige jack met portemonnaie, blauw re genpak, blauw/lichtgroene jas maat 152, kinderjasje maat 92 kleur blauw met groene streep op de mouw, sleutels, bankbiljet, le ren tas nieuw, zwarte paraplu, twee walky-talkies, goud hanger tje met foto's, zilveren of witgou- den ringetje met diamantjes, trouwring, zilveren schakelarm band met inscriptie, herenhorloge, dameshorloge chroomkleurig, merkloos dameshorloge, wiel dop.. Dieren: wit/grijze hond, Dobberman. Surfwedstrijden - Windsurfver- eniging Zuid-West Zeven heeft voor het najaar nog een viertal wedstrijden georganiseerd. De mooi weer surfers kunnen zich gaan aanpassen aan de najaars omstandigheden. De eerstvolgen de wedstrijden worden gestart in Vrouwenpolder bij strandpavil joen Duvekot, op 11 en 25 okto ber. Tussen 10 en 11 uur kan er ingeschreven worden. De wedstrijden van 8 en 15 november worden gestart bij Surfcentrum de Schotsman. Bijbelvereniging - Het afgelo pen jaar heeft bijbelvereniging v/h De Nederlandse Gideons 40.000 bijbels ontvangen van het Nederlands Bijbelgenootschap uit Haarlem. Voor 1987 betekent dit een uitgave van bijna 140.000,Om dit te kunnen bekostigen heeft de vereniging ge bruik gemaakt van een bankcre- diet van 100.000,— waarvan nu nog 60.000,— afgelost moet worden. Winterkledingbeurs - De Mid delburgse peuterspeelzaal 'de Zandkrumels' houdt woensdag 7 oktober van 13.30 tot 15.00 uur een kledingbeurs in het wijkge- bouw 'de Vergulde Baars' aan de Baarsjesstraat. Verdere informa tie: 01180-11220 (alleen 's morgens). Ziekenhuisraad - Met ingang van 1 oktober is het secretariaat van de Provinciale Ziekenhuis raad Zeeland gevestigd aan het Noordbolwerk 33 in Middelburg. Alle instellingen voor gezond heidszorg in Zeeland zijn bij de PZR aangesloten. Vrouwenemancipatie - De Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland heeft 18 september een studiedag gehouden. Het gemeen telijk emancipatiebeleid stond de ze dag centraal. Naast een aantal spreekbeurten werd er ook een optreden gegeven door Els Aust- mann (vrouwentheatergroep Zilt). SGP - Jongerengroep - Zaterdag 3 oktober wordt de eerste bijeen komst van dit seizoen gehouden. Deze heeft als thema: Reformato risch Maatschappelijke Unie, Noodzaak! De bijeenkomst vindt plaats in de zaal bij de kerk in Aagtekerke. Aanvang 14.30 uur. Speelgoed- en kinderkleding- beurs - In het kerkcentrum 'de Schaapskooi' te Papegaaienburg wordt vrijdag 9 oktober van 9.30 tot 11.00 uur een kinderkleding- en speelgoedbeurs, gehouden. Op 6 en 7 oktober van 9.00 tot 10.15 uur kunnen hiervoor spullen wor den ingeleverd. De helft van de opbrengst is bestemd voor het jeugdwerk van de kerk. Cursus recreatiesport - In no vember start er in Zeeland een cursus voor algemene recreatie sportleid(st)er. Het is belangrijk dat er nieuwe recreatiesportlei ders worden opgeleid. In Zeeland is de vraag hiernaar namelijk gro ter dan het aanbod. Informatie. Platteland - In het kader van de Europese Campagne voor de Landelijk Gebieden heeft de Landinrichtingsdienst van het mi nisterie van landbouw en visserij een kleine tentoonstelling over het Zeeuwse platteland samengesteld. Er wordt een beeld gegeven van de veranderingen over het laatste tiental jaren en de wijze waarop deze tot stand kwamen. De ten toonstelling zal in de periode van najaar 1987 tot najaar 1988 op verschillende plaatsen in Zeeland zijn te zien. Voor gebruik op scholen en voor andere educatieve doeleinden is een informatiemap beschikbaar, deze wordt verstrekt door de Landinrichtingsdienst, Westsingel 58, Goes, tel. 01100-37911. Populieren langs de dijken zijn typerend voor Zeeland. Het mi nisterie van landbouw en visserij heeft over het Zeeuwse platteland een tentoonstelling samengesteld. Kinderkookclub - Vanaf maan dag 5 oktober van 18 - 19 uur kunnen kinderen van 6 tot 8 jaar in het buurthuis Het Woltershuis aan de Hogeweg 103-105 in Vlis singen deelnemen aan een kook club. Op het programma staan eenvoudige recepten die samen met de kinderen worden gemaakt. Volksdansen - Elke dinsdaga vond van 19-20 uur kunnen jon geren van 12 jaar en ouder in het Zuiderbaken (M. de la Pal- mastraat) in Middelburg komen dansen. Er is nog plaats voor be ginners en gevorderden. Nadere informatie tijdens de avond zelf tel. 01180-29004. Borstkankerpatiënten - Dins dag 6 oktober houdt de praat groep van vrouwen die een borstoperatie hebben gehad haar maandelijkse koffiemorgen. Doel is het onderlinge contact met lot genoten. Het begint om 10 uur en de toegang is vrij. Plaats van sa menkomst is het wijkgezond heidscentrum aan de Rozenburg- laan in Middelburg. Kinderboekenactiviteiten - In buurthuis de Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissin gen wordt er in het kader van de boekenweek een aantal kinderac tiviteiten georganiseerd. Woens dag 7 oktober op 14.00 uur start het programma en duurt tot 15.30 uur. Voeding - Wie vragen heeft over gezonde voeding kan terecht bij de Kruisvereniging. Iedere dins dagochtend van 10-11 uur wordt er telefonisch spreekuur gehou den door de diëtisten van de Kruisvereniging. Tel. 01100-15892. Rouwproces - De Stichting Wel zijn voor Ouderen Middelburg heeft in samenwerking met het Oecumenisch Vormingscentrum Hedenesse een serie rouwverwer kingsbijeenkomsten georgani seerd voor mensen boven de 50 jaar die hun partner recentelijk hebben verloren. Maandag 5 ok tober is de eerste bijeenkomst. Voor opgaven en inlichtingen kunt u terecht bij A. Koulman, tel. 01180-27537 en bij H. ter Ma- te, tel. 01179-1654. Kinderinstuif - Vanaf woensdag 7 oktober wordt er iedere woens dagmiddag een instuif gehouden voor kinderen van 6-12 jaar in het buurthuis Het Woltershuis aan de Hogeweg 103-105 in Vlissingen. Elke week wordt er een afwisse lend programma aangeboden, va riërend van handvaardigheidsac tiviteiten tot natuurwandelingen. Er zijn nog wel mensen nodig die op vrijwillige basis leiding willen geven aan de activiteiten. Inlich tingen hierover: Kees Catsman, tel. 01184-14660. Delta-Cultureel - De Stichting Delta Cultureel kan tevreden te rugkijken op het afgelopen jaar. In de Grote of Onze Lieve Vrou we kerk van Veere zijn afgelopen seizoen diverse Zeeuwse thema's als bijvoorbeeld de fotoserie 'Walcheren 40 jaar droog' ten toongesteld. Kleding- en speelgoedbeurs-Peuterspeelzaal 't Speeltreintje in Oostkapelle heeft voor zaterdag 10 oktober van 10.00 - 11.30 uur een beurs geor ganiseerd. Winterkleding voor kinderen en speelgoed kunnen op 5 en 6 oktober tussen 11 en 11.30 uur worden ingeleverd. Verdere informatie, tel. 01188-3084. Zelfbezinning - 'Dromen als di aloog tussen dag- en nachtbe- wustzijn' is het onderwerp van de thema-avond dinsdag 6 oktober. Spreker is Hans Herwijer. Her- wijer is klinisch psycholoog en heeft stage gelopen bij het Cen trum voor Zelfbezinning in Utrecht. Plaats: Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg. Aan- vang: 20 uur. Werkgroep Zuidelijk Afrika - Van 5 tot 19 oktober is in de Zeeuwse bibliotheek een ten toonstelling te zien over kinderen en kunst onder apartheid. Deze tentoonstelling is georganiseerd door de werkgroep Zuidelijk Af rika uit Middelburg. Donderdag 8 oktober is er een informatie avond van 20.00 - 22.30 uur. Tij dens deze avond zal onder andere Elli Izeboud vertellen over haar bezoek aan het hoofdkwartier van het ANC in de Zambiaanse hoofdstad. Wie de activiteiten van deze werkgroep wil steunen kan een bijdrage storten op giro rekening 428707 t.n.v. Werk- groep Zuidelijk Afrika. Zwemmend redden - De Ko ninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen heeft in samenwerking met de Dr. Stavermanbrigade uit Vlissingen op zondag 11 oktober de Natio nale Kampioenschappen Zwem mend Redden voor Junioren op het programma staan. De wedstrijden vinden plaats in het Vlissingse zwembad en beginnen om 14.15 uur. De officiële ope ning is om 14 uur. Pionierswerk - Missionaris Geuskens heeft 30 jaar lang als een pionier in Nieuw-Guinea ge werkt. Momenteel doet hij weer veel en goed werk voor dit ont wikkelingsland. Om te helpen bij het bouwen van een kerk wordt er van vrijdag 2 tot en met 4 oktober ee« missietentoonstelling en - verkoop gehouden in bejaarden centrum Huize Williebrord Bach- testeene 1, Middelburg. Ope ningstijden van deze expositie met Afrikaanse en Oosterse kunst zijn: vrijdag van 15-18 uur. In het weekend van 10-18 uur. Papoea's in Nood - Dit jaar is het 25 jaar geleden dat Nederland de staatkundige banden met de papoea's verbrak. De Stichting Hulp aan Papoea's start eind sep tember een campagne waarbij de rechtsstrijd van het volk van West-Papua centraal zal staan. Tijdens een nationale manifesta tie in Den Haag op 31 oktober zal een petitie aan de Nederlandse re gering aangeboden worden waar in de rechten van de papoea's be nadrukt zullen worden. De orga nisatie is in handen van de Stich ting Hulp aan Papoea's in Nood, in samenwerking met de landelij ke papoea-groepen. Voor meer informatie: 033-728690. Het gratis info-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar! Goes, Lange Vorststraat 106 Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93 Afscheid presentator - Na het 20 jaar presenteren van muziek uitvoeringen, concerten en tap toes neemt Gerard van Loo bin nenkort afscheid. De concerten waar Gerard van Loo nog als pre sentator op zal treden zijn: op 9 oktober bij Onda-Middelburg, op 18 oktober bij Excelsior- Kloetinge en op 25 oktober bij Wilhelmina-Colijnsplaat. Avondruilbeurs - In café pension 'De Goede Verwachting' in Lewedorp vindt op vrijdaga vond 2 oktober een ruilbeurs plaats. Het gaat om het ruilen van ansichtkaarten, munten, postze gels en dergelijke. De zaal is ge- opend vanaf 19.15 uur. Ski Irim - Wie zich wil voorbe reiden op de wintersport kan van af zondag 11 oktober wekelijks onder deskundige leiding aan een ski-trim-uur meedoen. De deelne mers worden aan de hand van oe feningen voorbereid op de win tersport. Ook niet-wintersporters zijn welkom. De aktiviteiten star ten op 11 oktober om 10.30 vanaf de grote parkeerplaats bij het Nollebos in Vlissingen. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar een overdekte accommodatie. Fietstocht - Toerclub 'Walche ren' sluit het fietsseizoen af met een 'Sluitingstocht'. Deze tocht, een toertocht achter voorrijders, heeft een lengte van 80 kilometer en wordt verreden op zaterdag 3 oktober. Inschrijven om 8.30 uur bij hotel Walcheren te Koudeker- ke. Voor informatie: 01180 - 16243. Uitreiking plaquettes - In aan wezigheid van de directie van de Koninklijke Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen en vertegen woordigers van diverse instanties zullen de redders die hebben deel genomen aan de hulpverlening bij de ramp met de 'Herald of the ffree enterprise', op vrijdag 2 respektievelijk zaterdag 3 oktober een herinneringsplaquette ont vangen. C. Boertien, Commissa ris van de Koningin in de Provin cie Zeeland, verricht deze uitrei king op 2 oktober in het Provin ciehuis te Middelburg voor wat betreft de Zeeuwse bemanningen van de stations Burghsluis (Noordland), Breskens en Cad- zand. C. Boertien zal 15 plaquet tes uitreiken. Miek Dorreslein - Zaterdag 3 oktober presenteert Miek Dor- restein haar nieuwste boek 'Wie keert het getij?' in de Zeeuwse bi bliotheek van Middelburg. Dit jeugdboek over de jongste ge schiedenis van de Oosterschelde wordt tijdens deze bijeenkomst door Uitgeverij Ploegsma aange boden aan de schrijfster en aan de burgemeesters van Veere, Wester- schouwen en Wissenkerke. Het programma begint om 14 uur en duurt tot ongeveer 16 uur. Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 Feest - Het eerste deel van het re novatiecomplex van 205 vooroor logse woningen aan het Ra- vesteijnplein in Vlissingen is afge rond. In samenwerking met 'Basco', het bewonerscomité 'Oud Goed Wonen' en buurthuis 'Het Woltershuis' wordt dat ge vierd op zaterdag 3 oktober op het plein aan de Hogeweg. Vanaf 10 uur verzorgt de 'Deltaband' een muzikale rondwandeling en vanaf 10.30 uur begeleidt de band burgemeester Van der Doef van het stadhuis naar het plein aan de Hogeweg, waar hij om 11 uur de sleutels aan de nieuwe bewoners overhandigt. Om 11.15 uur kun nen belangstellenden een kijkje nemen in de nieuwe woningen en vanaf 11.30 uur is er een infor meel samenzijn in de activiteiten tent op het plein. Om 12 uur is de prijsuitreiking van de teken wedstrijd voor de jeugd en van 14 tot 17 uur zijn er allerlei kin derspelen op het plein. De activi teiten voor volwassenen beginnen om 14.30 uur in de tent, waar zich tevens de zelforganisaties presen teren. Vanaf 16 uur is er een ont vangst voor de reüniegangers in Niet 'Woltershuis' waar tevens een tentoonstelling is ingericht over 'Tien jaar Woltershuis'. De festi viteiten worden besloten met een feestavond in 'Het Anker' aan de Bonedijkestraat die zal duren van 19.30 tot 23.30 uur. CDA - Vrouwenberaad - Het vrouwenberaad heeft woensdag 7 oktober een bijeenkomst over ge zondheidszorg. Van der Heyden, Tweede Kamerlid van de CDA- fractie, zal ondermeer het rapport Dekker belichten in een spreek beurt over vernieuwingen in de gezondheidszorg. De bijeenkomst is om 9.30 in het jeugdgebouw van de Petruskerk, ingang Dr. Ottestraat te Vlissingen. Cursus Scholing en Beroep - In de centra voor Basiseducatie te Middelburg en Vlissingen begint op 9 oktober de cursus Scholing en Beroep. De cursus is bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 18 jaar, baanloos zijn en een laag opleidingsniveau hebben. Voor verdere informatie of aanmel ding: 01180-16278 en 01184-17819. Kookmiddag - In het buurthuis De Paraplu vindt donderdag 8 oktober een kookmiddag plaats. Op het programma staan diverse hapjes uit Europa. Tijd: 16.45 - 17 uur. Jongeren activiteit en - Op woensdag 23 september zijn de activiteiten in Jongerengebouw Poortershove in Middelburg be gonnen. Jongeren die nog interes se hebben in koken, video en computers kunnen zich nog opge- ven (01180-29004). Scheldebuurl - Wijkcomitee - Scheldebuurt komt donderdag 1 oktober bijeen voor een openbare ledenvergadering. Deze zal om 20.00 uur in welzijnscentrum Bachten Komme Badhuisstraat 104 te Vlissingen plaatsvinden. Een van de agendapunten is het ontwerp voor een kunstvoorwerp in Vlissingen (hoek Schel- destraat/Aagje Dekenstraat). Het wijkcomitee heeft de Culturele Raad om advies gevraagd. Alleen door Kees Rovers is er tot op he den een kunstvoorwerp ingele verd. 'Scheldebuurt' vraagt zich af of het zinvol is een herinnering te sturen aan de kunstenaars, zo dat er nog nieuwe ontwerpen in- geleverd kunnen worden. Timmerclub - Maandag 5 okto ber 19.00 uur start er in het buurt huis Het Woltershuis een timmer club voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Op de timmerclub kunnen eenvoudige timmer- en knutselwerkjes naar vrije keus worden gemaakt. Culturele Raad - Op donderdag 1 oktober om 14 uur houdt de Zeeuwse Culturele Raad een openbare vergadering in het ge bouw van de Stichting Zeeland, Dam 31 in Middelburg. Enkele agendapunten voor deze vergade ring zijn onder meer cultuurbe houd, beeldende kunstmanifesta tie en een vervolg project moder ne architectuur. Kledingbeurs - Op woensdag 7 oktober houdt de vrouwencon tactgroep 'Kom uit je huis' weer een kledingbeurs voor najaars- en winterkleding voor vrouwen en kinderen. De beurs wordt gehou den in het wijkgebouw Zuiderba ken, M. de la Palmastraat. De verkoop zal 's middags tussen 13.30 en 15.30 uur plaatsvinden. De kleding voor de beurs kan worden ingebracht op 7 oktober 's morgens tussen 9.00 en 11.00 uur. VVandellochlen - Zaterdag 3 ok tober houdt de Vlissingse sport vereniging 'Marathon' weer haar jaarlijkse herfstwandeltochten over afstanden van 5, 10, 15 en 25 kilometer. Gestart wordt bij het clubhuis 'De Boerderij' aan de Bosweg te Vlissingen. Starttijden zijn voor de 25 kilometer 12.00 uur, voor de 15 kilometer 13.00 uur en voor de 5 en 10 kilometer 14.00 uur. Verdere inlichtingen: 01184-64509 en 01184-66508. Vergadering VVV/Tuinstad - Op donderdag I oktober houdt het bewonerskomitee VVV/Tuinstad een openbare ver gadering in welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuisstraat 104 te Vlissingen. Het belangrijk ste punt op de vergadering is de toelichting die J. Tével, directeur VVV/tuinstad, zal geven omtrent de vernieuwbouw. De vergade- ring begint om 19.30 uur. Waterbeestenexcursie - De af deling Walcheren van de Neder landse Jeugdbond voor Na tuurstudie (NJN) gaat zaterdag 3 oktober de' natuur in voor een openbare waterbeestenexcursie. Dit is een van de activiteiten van de NJN om jongeren te laten zien wat er zich in de natuur afspeelt. Het unieke van de NJN is, dat ex cursies en andere aktiviteiten zo als natuurkampen, door NJN-ers zelf (jongeren van 12 tot 23 jaar) worden georganiseerd. De excur sie op 3 oktober wordt gehouden bij mooie watertjes op Noord- Walcheren. Deelnemers dienen zich om 12.00 uur bij het NS- station te Middelburg te verzame len. Er wordt verwacht dat de ex cursie om 18 uur is afgelopen. Deelnemers moeten fiets en brood meenemen. Er zijn geen kosten aan de excursie verbonden. Voor informatie: Stefan Dekker, (01180-15485). Langeviele Middelburg Gevonden voorwerpen - Bij de gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 16 tot en met 23 september de volgende voorwer pen aangegeven: bankbiljetten, parkietje, angorakat, kinderzitje en crossfietsje, stamkaart bus, tennisracket, colbertjasje, zomer- jas met inhoud, damesportemon nee met inhoud, linnen zakje met portefeuille en inhoud, speld voor sjaaltje, SOS-armband, 3 au tosleutels aan ring, 2 sleutels aan koordje, 2 maal 2 sleutels aan la bels, en 2 autosleutels aan een ring. Bij het dierenasiel te Vlissin gen is in deze periode een lapjes poes aangegeven. Voor inlichtin gen over de gevonden voorwerpen kunt u terecht bij de afdeling ge vonden voorwerpen van de ge meentepolitie te Vlissingen (Mo lenstraat 1; 01184-15050). Do. 1 okt. t/m wo. 7 okt. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: Lees- dienst. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. W. Verhoeks BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9.00 uur: gez. Gereformeerd Hervormde dienst, ds. Vellekoop. DOMBURG: Gereformeerde Kerk. Noordstraat 13. Zo. 10 uur: ds. A.W. Mol, start zondag. 19.00 uur: G.K., dhr. A. v. Westen, Borssele. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Openlucht theater, za. 19 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 517, 4330 KA MID DELBURG, tel. 01180 - 81000. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. W. van der Zwan (Rotter dam). 14.30 uur: Kand. D. Westerneng (St. Laurens), gez. dienst in Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 u. ds. Spaans uit Westkapelle, 14.30 uur: Geref. pred. gez. dienst in Herv. Kerk. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: dhr. Jorritsma uit Vlissingen. KOUDEKERKE: Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein I. Zo. 9 en 10.30: ds. M.J. de Iong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: gez. Gereformeerd Hervormde dienst, ds. Vellekoop. Gereformeerde kerk Bergstraat 32. Zo. 10.15 uur: dienst in Hervormde Kerk. 14.30 uur: dhr. J. v.d. Putte (Vlis- singen). MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J. Manni. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. II uur: ds. Postema. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstr. 6, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 17 uur: ds. L.J.G. Ykel. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. L. Th. Witkamp te Serooskerke, 14.30 uur: br. P.A. Trimpe, 19 uur: ds. G.J. Mink te Arnemuiden, welkomdienst. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. L.J.G. Ykel, 17 uur: ds. D.W. Dondorp. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. de Graaf. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. J. Dubbink, gezinsdienst. Koorkerk, Koor kerkhof, 10 uur: ds. D. Hendrikse-Spierings. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer, H. Avondmaal. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat 10 uur: ds. O. Elseman, gezinsd. m.m.v. Vlissings Jongerenkoor, 17 uur: ds. L. Wüllschleger. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: ds. P.C. Klijnsma, H. Avondmaal. Hofplein kerk, Hofplein, 18.45 uur: welkomdienst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst: ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Heds. Hoogstraat 20. Zendingszondag 10 uur: Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: drs Scheffers. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpel- huisstraat. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. J.H. Kamerbeek, Bunschoten-Spakenburg. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Nieuwe Kerk, Groenmarkt. Zo. 10 uur: ds. D. Hendrikse-Spierings. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2. Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburg- laan 22, zo. 11.30 uur. NIEUW- E.N ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok uit Arnemuiden. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. in de Ned. Herv. Kerk, 9 en 10.30 uur: ds. G. de Lang uit Den Haag, Geref Bondsdienst. 19 uur: ds. A.W. v. Mourik, Aagtekerke. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Comelissc. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: dhr. M. Allewijn uit Middelburg. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur en 17 uur: ds. J.H. Meijer. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, 19.00 uur: dhr. R. Heemskerk. Oranjeplein 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Don- gestraat 1, zo. 19 uur: ds. P. Melse. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. A.V. de Nooy Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraast 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur: parochiekoor. VEERE: Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Ou- destraat 26. Zo. II uur: dhr. Jorritsma uit Vlissingen. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Postema. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt-, 10 uur: ds. de Boer, Petrus kerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Joosse. Johan- neskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashou wer, 17 uur: ds. de Nooij. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma, 17 uur: ds. Kalksma. Jehova's Getuigen Gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. geen dienst. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeenle Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: mevr. N. Köther - Middelhoek, Vliss. 19 uur: ds. A.V. de Nooy, kring-leerdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: Opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. A.V. de Nooij. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Openbare basisschool "De Stellepit", Kleiweg Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. J. Spoor uit Utrecht, SOW-dienst. ZOUTEI.ANDE: Rooms-Katholieke Kerk. Willibror- duskerk. Bosweg 1. zo. 10 uur. Do. 1 okt. Urn wo. 7 okt. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Zondag tot 24 uur: M. Reijerse, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder af spraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Zondag tot 24 uur: F. v.d. Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: M.M.L. Pennings, Amstelstraat 65, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Zon dag: N. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE ROOSKERKE, VROUWENPOLDER. VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG EN AAGTEKERKE, ZOUTELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuren voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zater dag: P.H.E. Cappenberg, Chopinlaan 71, Vlissingen, tel. 01184-6555. Zondag: C. Westveer, Loskade 21, Middelburg, tel. 01180-26694. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Stromenwijk - 't Zand, Maasstraat 56, tel. 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: De Singel, Singel 9, tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. H. Klom- pe. Doornenburg 91, tel. 71140. MIDDELBURG: J. Drijdijk. Grootmede 62. tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: A. Ruys te Middelburg, tel. 01180-13118. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG EN ARNE MUIDEN: tel. 01180-14366, avonddienst van 17.30-22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE. VEERE; GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZAND- DI.IK, SEROOSKERKE, SLM LAURENS: 01187 2333 ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelscweg 4, 4353 EH Seroos kerke. Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01189-1302. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen Rozengracht 6. INKECTIEZIEKTENBESI RIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 13