in Midden Zeeland NARREN BLIJVEN POPULAIR Prima start Jasz seizoen 'Op zoek naar Eileen' film vol verrassingen Kamer muziek recital Lutherse Kerk 24 sept. t/m 30 sept. EXPOSITIE PODIUM FILM na 450 jaar censuur Reggea in de Piek E&fltttiiiKftel Beekman concerteert in herfstcyclus oude muziek c r m z tn r Woensdag 23 september 1987 DE FAAM - DE VLISS1NGER Midler en Long in waanzinnig gevecht om man Interessant Boudewijn Lucullus Uilenspiegel Censuur ■3 gdian mimtpimtjcifl lenen. €ftj PREMIERE IN ELECTRO MIDDELBURG GEZIEN Geestelijk veer KINDER BOEKEN Wat heeft Zeeland met Tijl Uilenspiegel te maken? Geletterden weten dat Tijl volgens het epos torenwachter van de Campveer- se Toren te Veere is geweest. Onlangs werd het verhaal van Thiel Uien Spieghel, zoals het oorspronkelijk heette, nieuw le ven ingeblazen door uitgever Berghmans te Antwerpen. Het nieuwe bestaat daarbij uit het gebruiken van de oorspron kelijke Middeleeuwse versie, compleet met dezelfde letter, vormgeving en illustraties (een zgn. facsimile-uitgave). I)eze "terug-naar-de-bron-aanpak" gaat deze uitgever voor een hele serie werken uit die tijd toepassen, waaronder ook Floris ende Blanchefloer en Reinke de Vos. De oplage van 1.000 van de facsimile-uitgave van Ulenspicghel was binnen twee weken uit verkocht en de presentatie van de tweede druk (1.500 genum merde ex.) was dan ook een receptie in het stijlvolle 18e-eeuwse pand van de Paribasbank in Antwerpen waard. Ook burgemeester Van Mont- frans-Hartman van Veere was daarbij aanwezig, zij het dat de re den daarvan was, aldus dichter Bert Peleman in zijn toespraak, dat Veere niet in deze uitgave ge noemd-wordt. Deze Belgische logi ca werd meteen uitgelegd: in de originele Middeleeuwse versie van Ulenspieghel, die uit Duitsland Zo. De leden, donateurs en ande re belangstellenden van de Stich ting JASZ kunnen hun borst weer nat maken. Het seizoen staat voor deze muziekliefhebbers weer voor de deur en als 'opening' in de Middelburgse Schouwburg op za terdag 26 september heeft de Stichting niemand minder weten te strikken dan 'Ginger Pig New Orleans Jazz Band'. De 'leken' op jazzgebied verwar ren New Orleans jazz wel eens met dixieland of traditionele jazz. Niets is echter minder waar, want de 'New Orleans' heeft een eigen, aparte stijl. In diepste wezen is New Orleans dansmuziek, geba seerd op marsen, spirituals, rags en dat alles gespeeld met een ster ke melodielijn, met genoeg ruimte voor improvisatie plus de ondefi nieerbare 'beat'. In de Vlissingse Piek speelt vrij dag 25 september de Rotterdamse Reggeaformatie Roots Syndicate, een band die veel indruk maakte tijdens de voorronde van de Gro te Prijs van Nederland. De band speelde toen in Britannia in Vlis- singen. Het concert begint om 22 uur. Bette Midler en Shelley Long zijn op een typisch vrouwelijke maar daarom niet minder macho achtige wijze met elkaar in de clinch. De inzet: de liefde van de man. Maar er is meer aan de hand. Ze geraken in de meest waanzinnige situaties terecht, zelfs de deuren van de onderwe reld gaan open. En als ze dan stomtoevallig samen het lijk van hun minnaar moeten identificeren weten ze het zeker. Dat was Mi chael niet. Ondanks het feit dat het bovenlichaam onherkenbaar verminkt is. 'Outrageous fortune' is de titel van deze dolkomische en spannende film, die vanaf don derdag draait in Alhambra II in Vlissingen. De band bestaat uit John Hale (klarinet), John Richardson (pia no), Dave Clewes (trombone), Bill Dickens (trompet), Harry Slater (bas), John Craddock (banjo) en Colin Richardson (drums). Het optreden van de band begint om 21 uur. stamt, wordt geen melding ge maakt van een verblijf in de Lage Landen. Daarvan is pas sprake in de bewerking van Charles de Coster uit 1867, een Vlaamse schrijver-, die het boek in één klap een bestseller (tot op heden toe) maakte. De Coster heeft ter inspi ratie een tijd in de Campveerse Toren gewoond. Dit verblijf beviel hem zo, dat hij zijn ervaringen in de belevenissen van Ulenspieghel verwerkte. De burgemeester vindt het heden echter belangrijker dan het verle den. In 1974 is de toeristische Ui lenspiegelroute Antwerpen-Veere uitgezet door Peleman en de zij nen, de Ulenspiegelgezell(ig)en, ter ere van de honderdste verjaardag van de De Coster-versie van Ulenspieghel. Sindsdien laten zij zich regelmatig, in navolging van de vernoemde "schutspatroon", een verblijf in de Campveerse To ren (nu een restaurant) welgeval len. De literaire uitwisselingen, die een gevolg waren van deze studie reizen, acht de burgemeester niet alleen toeristisch, maar ook in het kader van culturele uitwisselingen met Vlaanderen van belang. "Het geeft een interessant tintje aan Veere", vindt zij. De Belgen zien Ulenspiegel in een heel ander licht: in Vlaanderen is hij na Koning Boudewijn en Lu cullus dé Belg der Belgen. Hoewel Ulenspieghel wetenschappelijk ge zien fictief is, staat in Damme (België) een museum te zijner ge dachtenis, terwijl in dezelfde plaats het vermeende graf van Ulenspieghel te bezichtigen is. On der de boeken in het museum prijkt ook de facsimile-uitgave van Berghmans, naast Ulenspieg hel in het Engels, Hebreeuws, Ja pans en Russisch en noem maar op. In Damme is de volksheld ver eeuwigd door maar liefst twee standbeelden Op de vraag of er ook een straat naar hem vernoemd is, moet A. Dous- selaere, Schepen van Toerisme van Damme, even lachen. "Nee, we houden het wel netjes". Die op merking komt niet uit de lucht val len. Tijl Ulenspieghel was volgens alle "ghebueren" een "schalc". Jan Buitink, één van de redacteurs van de uitgave van Berghmans, vertelt meer over de ware aard van oo t— 0 tn 1 3 r—f O CD 3 LD oo O fw eaanpdHdutetrAftv nffietoontirriqftt nomutmi i, jjjjj bic bi bgbg 0oa«T^pCTt>:icttn .-y Ghedruckt Tluntweroeu ijfö? Opk CKTter^oon-brujjh. inden Seint: van Bard by my - |an vanGhelendeIonghe,gheAvorenDiuckci der Con.Ma r/s*\ Met Grarieen Pmiile^rt. i f S o r>j,?s:K7t 'rzx.rzTt: Kxr.^i Thiel Ulenspieghel. "In feite was het boek een moderne maatschap pijkritiek, waarbij de hele Middel eeuwse samenleving over de tong of knie gaat. Ulenspieghels avon turen zijn vaak zonder moeite te verplaatsen naar actuele situaties. Zo is hij vaak verwikkeld in bijna- politieke situaties met clericalen en edelmannen. In deze tijd zou een hoofdstuk in het boek kunnen he ten: Hoe Uien Spieghel de burg meester van Voeren op het Festi val in Knokke Vlaams leerde". De toon van het boek is zelfs nog iets cynischer: Tijl houdt alle bevol kingsgroepen een spiegel voor, de monstreert hun fouten en kwets baarheden. Aangezien zeker in de Middeleeuwen elke vorm van kri tiek op de maatschappij aan zware censuur onderhevig was, stond "Van Ulenspieghels leven" al snel op de zogenaamde index, de lijst van verboden boeken, en bleef dat eeuwenlang, totdat Charles de Coster zijn meer poëtische versie publiceerde. De Middeleeuwse versie was boertig, om niet te zeg gen grof, en draagt dan ook te recht de ondertitel "schimpelijcke wereken ende wonderlijcke avon- tueren". Ook volgens de toen roulerende opvattingen van de doorsnee burger kon het boek niet door de beugel. Het verschijnsel dat iets dat eigenlijk niet door de beugel kan, stiekem toch erg populair is, is echter niet nieuw. Bovendien was het boek niet in het toen ge- Die mevrouw wist het ze ker. "Bij Nederlandse films is het geluid altijd slecht". Niks van gemerkt, overi gens, maar het zal wel. Of eigenlijk niet. Want is het niet langzamerhand ge woonte geworden om de Nederlandse film vol te hangen met minpunten? Maandag werd deze nieu weling in het Middelburgse Electrotheater voor qen handvol genodigden ge draaid. ze Ierse vrouw, gespeeld door Anthony. Maar Eileen zo heet de Ierse - verdwijnt even plot seling uit het leven van de ar chitect als zij erin verscheen. Hij doet er alles aan om haar te vinden en raakt verstrikt in af faires die worden beheerst door hartstocht en jaloezie. Hij geeft niet op en riskeert al les om de vrouw terug te vinden. Naast dit jeugdige tweetal duikt de oude rot John van Dreelen op die er als eerste Ne derlandse acteur in slaagde in Hollywood te werken, en nog wel met de meester van de hor ror, Alfred Hitchcock. Van 'Dreelen werkte meer dan der- Wie dezer dagen 'Zoeken naar Eileen' gaat bekijken zal het er mee eens moeten zijn dat deze Nederlandse productie veel waardering verdient. Het ver haal is spannend, de verhou dingen ontroerend en de pro blematiek hedendaags. Regis seur Rudolph van den Berg is het bovendien goed gelukt heel dicht bij de hoofdpersoon te komen, gespeeld door het ta lent Thorn Hoffman, die eer der was te zien in de televi siestukken 'Het wassende wa ter' en 'Transport'. Zijn (Brit se) tegenspeelster is Lysette Anthony (22). Hoffman speelt de rol van een jonge architect, die na een jaar rouw om zijn eerste vrouw, be zeten raakt van een mysterieu- Thom Hoffman en Lyset te Anthony, tig jaar in de Verenigde Staten. Hij is de zoon van de Neder landse acteur Louis van Drie- len Gimberg, die ooit aan zijn zoon zei: "Als je zo nodig aan het toneel wil, dan nooit in Holland". Van Dreelen speelt de vader van Hoffman. 'Zoeken naar Eileen' is eigen lijk een opbeurend verhaal. Zoals gezegd is het regisseur Rudolph van den Berg gelukt om de menselijke kant van de hoofdpersoon heel dicht te be naderen. Daardoor ^al het pu bliek - ook wie niet meer in wonderen gelooft - aan het eind zijn opgebeurd. Ondanks de vele tegenslagen overwint de volhouder. De voorbeelden lig gen voor het oprapen in sprookjes en de mythologie. Leon de Winter, naar wiens boek deze film is opgenomen, nam Tristan Isolde als voor beeld, het prachtige verhaal van de koning die een bescher meling voor zijn verloofde neemt waarmee de toekomsti ge koningin een romance zon der weerga begint. De hoofd persoon in 'Zoeken naar Ei leen' ziet zijn verlangen be kroond, maar het heeft wel en kele jaren geduurd. 'Zoeken naar Eileen' draait vanaf donderdag in Electro in Middel burg. De belangrijkste rollen wor den gespeeld door: Thom Hoff man, Lysette Anthony, Hans Kemna, Kenneth Herdigein, John van Dreelen, maar ook Simon Vin kenoog, Gary Whelan, Monique Kramer en Leen Jongewaard doen mee. bruikelijke Latijn, maar in Hoog duits - de spreektaal toen - ge schreven zodat een breed publiek heimelijk kon genieten van de Ulenspieghelsatire. Terug naar Veere. "Hoe meer je er mee bezig bent, hoe meer het gaat leven", ervaart burgemeester Van Montfrans-Hartman. "De uitgave geeft een goed beeld van de samenleving in de Tachtigjarige Oorlog. Zulke gistende tijden leve ren natuurlijk veel kritiek en span ning op. Tegelijk geeft het een in druk hoe een lezer uit die tijd het boek gezien moet hebben". Zoals de burgemeester nu het stadhuis in Veere "bewaakt", was Ulenspieg hel torenwachter op de Campveer se Toren, in dienst van de Geuzen, toen hij uit Vlaanderen was weg gegaan (de ülenspieghelroute Antwerpen-Veere). "De banden en uitwisselingen met Vlaanderen waren in Ulenspieghels tijd ook al van groot belang", weet de Veerse burgemeester. "De Grote Kerk in Veere is van de hand van een Vlaamse bouwmeester, in navol ging van de kerk van Keldermans in Antwerpen. Bert Peleman heeft wel eens gezegd dat het boek een geestelijk veer is tussen Vlaande ren en Veere". Als er ooit nóg een bewerking van Tijl Uilenspiegel uitkomt, wordt misschien wel een hoofdstuk opge nomen met de titel: Hoe Ulenspieghel het veer Vlissingen- Breskens naar Antwerpen liet varen... Het boek "Uien Spieghel" is te koop bij uitgever Berghmans te Antwerpen en Apeldoorn. Aangezien het om een genummerde editie van 1.500 exempla ren gaat, moet wel snel gereageerd worden. De prijs (gebonden, omslag namaakperkament) is Bfrs. 895. Caroline Dieleman De pianist Leen de Broekert en fluitist Ferenc Hutyra verzorgen zondag 27 september een kamer- muziekrecital in de Lutherse kerk in Middelburg Leen de Broekert bespeelt daarbij een onlangs gebouwde kopie van een Hammerflügel van Johan An dreas Stein, een klavierbouwer voor wie Mozart een grote bewon dering had. Ferenc Hutyra bespeelt een fluit, zoals die aan het eind van de 18e, begin 19e eeuw, in zwang was, namelijk de houten traverso. Op het programma staan werken voor piano en fluit: een sonate van Mozart, een sonate van Reicha (de leraar van onder andere Liszt en Franck) en de sprankelende sere nade van Beethoven. Het concert begint om 16 uur. Do. 24 sept. t/m wo. 30 sept. KOUDEKERKE Toeristenkerk. 'Het ontstaan, le ven en werk van missionarissen in missielanden'. Wo. en do. 19.30 tot 21 uur en zo. tijdens de dienst vanaf 10 uur. MIDDELBURG Balans 17, Jan Zembsch, schilde rijen. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. T/m za. La Baquette (St. Janstraat 45). Jelle Brinsma foto's van het Zeeuwse Landschap. Tijdens ope ningsuren winkel. T/m wo. Centrum Nieuwe Muziek (Achter de Houttuinen 30). 'Country Cries', 100 werken van 17 kunste naars uit Zeeland. Ma. t/m za. van 14 tot 17 uur. T/m wo. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvil lier en Wim Vader schilderijen, thema bloemen. Ma t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Wim Vader, schilderijen: landschap, zeegezicht en abstrakt, ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en 13.00 tot 17.00 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). In de expositieruimte Diet Wieg man, installaties. In de vitrines sieraden van leden van de vereni ging van edelsmeden. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Pannering (Reigerstraat 9). Schil derclub van Andries Minderhout, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. Provinciale Bibliotheek (Kousteensedijk 14). Tekeningen en schilderijen van het bewoners van het Jacob Roggeveenhuis. Ma. 17.30 tot 21 uur. Di. t/m vr. van 19 tot 21 uur. Za. van 10 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Mari an van Puyvelde, ikonen en bron zen beelden, tijdens openingsu ren. T/m wo. J. Roggeveenhuis (Noorsingel 106) Jan Berghout, schilderijen, collages en pentekeningen. Dage lijks van 9 tot 17 uur. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Fran klin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Wandelkerk (onder de Lange Jan). "Joods", een fotografische impressie van de Joodse Gemeen schap in Nederland in de jaren tachtig, naar het gelijknamige fo toboek van Jenny Wesly. Dage lijks van 10 tot 16 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kouseteensedijk 7). Joos Clijsen, waterproject. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. T/m wo. Tevens Tony van Schagen, schilderijen en etsen en Beatrice van Rheeden, keramiek. Zeeuws Museum (Abdij 3). Johan Nieuhof, een reisverslag van een ambassadereis naar China in 1655. Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur, zo. van 13.30 tot 17 uur. T/m wo. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen sedijk 7). 'Zelden rust', ten toonstelling over vrouwenarbeid in Zeeland in de periode van voor de oorlog. Ma van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Galerie 'De Wijnstock' (Bel- linkstraat) Tessa Braai, Han van de Broeke, Miems van Citters, Tie Hof, Henny Huser en Piet Rijken met schilderijen, brons- werken, aquarellen en keramiek. Do. en vr. 14 tot 17 uur. Za. 11 tot 12.30 uur en 14 tot 17 uur. De Vleeshal (Markt) Willem Buys Exposures (fotowerken). Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Kasteel Westhove (Duinvlietweg 8). Han Koster, collages en schil derijen. Dagelijks van 11 tot 16 uur. Zeeuws Museum (Duinvlietweg 6). "Aai eens een krokodil", de huid van dieren en mensen. Dage- lijks van 10 tot 17 uur. T/m zo. VEERE Grote Kerk (Oudestraat 26). De historie en het heden van Veere'. 'De aanleg van het kanaal door Walcheren', met reprodukties van de fotograaf Preuninger (ca. 1873). 'De conservering van de kerk'. 'Boerenwagens van de Zeeuwse Inspan'. 'Het ontstaan van het Zeeuwse kleilandschap'. 'De muskusrat en zijn bestrijding' en schilderijen van Zeeuwse ama teur kunstschilders. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 25). Kle derdrachtmutsen uit de verzame ling van mevrouw Eva de Kam-de Feijter en zilveren broekstukken uit particulier bezit. Op de scheeps- en visserijzolder enige scheepsmodellen uit de 17e eeuw van Marinus Schram. Tevens Rippollés, schilderijen, gouaches, gravures en potterie. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Alle ten- toonstellingen. T/m wo. VLISSINGEN Iguana (Beliamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Zo., ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo., vr. en za. van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Foto Dert (Nieuwendijk 35). 'Fo- DONDERDA G 24 SEPTEMBER *Carillonbespeling van Kees van Fersel, Veere, 15 tot 16 uur. *Theatergroep 'Travaat met Vul garis Extremis', 't Beest, Goes, 21 uur. VRIJDAG 25 SEPTEMBER *Soulparty, Buurthuis De Para plu, Vlissingen, 21 uur. *Reggeaconcert van Roots Syndi cate, De Piek, Vlissingen, 22 uur. *Cabaretgroep 'Klein Foutje', Filmzaal van de Zeeuwse Biblio theek, Middelburg, 20 uur. *Orgelconeert door Bram Beek man, Oostkerk, Middelburg, 20.30 uur. ZATERDAG 26 SEPTEMBER *Reggeaband Sista Spliff Four 17, Waterput en 't Beest, Goes, 22 uur. *Ginger Pig New Orleans Jazz Band, Schouwburg Middelburg, 21 uur. *Carillonbespeling van Kees van Eersel. Veere. 19 lot 20 uur. ZONDAG 27 SEPTEMBER *Kamermuziekrecital door pia nist Leen de Broekert en fluittist Ferenc Hutyra, Lutherse Kerk (Zuidsingel) Middelburg, 16 uur. *Artiestencafé, Minitheater, Mid delburg, 20 uur. *Rock rollgroep Johnny met z'n Sukkels, De Weissen Rössl (A. Dekenstraat) Vlissingen, 22 uur. Alhumbra theater, Coosje Bus- kenslraat 144, tel. 01184 - 12260. Grand theater Goes, Singelstraal 5A, tel. 01100 - 15165. Filmtheater Meccano, Pauw- poort 3, tel. 01180 - 33414 (reser veren alleen tussen 19 en 20 uur). Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 38900. Schuttershoflheater, Schutters hofstraat 1, tel. 13482. Bibliotheektheater, Kousteense dijk 7, tel. 01180 - 30235. door Jan Smeekens Op 14 juli 1789 schreef Lodewijk XVI in zijn dagboek: 'Niets'... geen woord over de bestorming van de Bastille, het symbool van de absolute monarchie. Maar de geschiedenis maakt haar eigen ba lans op: Lodewijk XVI leeft voort als porseleinen beeldje op gefi neerde gelegenheidsmeubeltjes en 14 juli is in Frankrijk een massaal gevierde nationale feestdag. Of Hans Christian Andersen bij het schrijven van DE NIEUWE KLEREN VAN DE KEIZER Lo dewijk XVI voor ogen heeft ge had, weet ik niet, maar dat hij vorsten als deze gekend heeft, staat vast. Het is dan ook juist dat Dorothee Duntze met haar il lustraties zijn uit 1837 daterende sprookje plaatst in de tijd toen aristocraten zich vergaapten aan hun 'hoofse luxe op kleine schaal'. En niet - zoals sommige andere il lustratoren - gekozen heeft voor middeleeuws ogende taferelen of little pony-achtige plaatjes. 'De nieuwe Kleren van de Keizer' heeft sinds het verscheen veel kunstenaars geïnspireerd tot mooie (soms overbodige) prenten boeken. De geheel eigen kijk die Dorothee Duntze op het verhaal heeft, maakt het door Ineke Ris vertaalde Vier Wind Streken pren tenboek in ieder geval tot een van de opvallendste. Haar fraaie il lustraties vol sierlijke ledenpoppen die geen zorgen en geen verdriet, maar ook geen plezier lijken te kennen, geven een ontluisterend beeld van de achttiende eeuw en tegelijkertijd van alle tijden waar in mensen zich laten ringeloren door "keizers" die-niets-om-het- lijf-hebben. Hoe moeilijk het volhouden van een tekenstijl is, laat het bij Uitge verij Altamira verschenen MO- ZES IN HET RIET zien. Warwick Hutton illustreerde het beroemde bijbelverhaal over Mozes in het biezen mandje met esthetische, dromerige, soms bijna zinnelijke prenten. Het geraffineerde ge bruik van een tekenpennetje in de zacht gekleurde aquarellen getuigt van vakmanschap. Des te onbe grijpelijker zijn de onhandige de tails in dit op het eerste gezicht geslaagde prentenboek: een "non chalant" maar trefzeker getekende witte reiger boven een knullig nijl paard; of op een andere plaats "platte" eenden naast "ruimtelij ke" kippen. De vertaling van dit met weinig omhaal van woorden vertelde ver haal uit de wereldliteratuur is van Meinhard van de Reep. De nieuwe kleren van de keizer, een sprookje van Hans Christian Andersen, vertaald door Ineke Ris en geïllustreerd dor Dorothee Duntze. Uitgeverij De Vier Windstreken, Den Haag. Prijs 24,90. Mozes in het riet door Warwick Hutton, vertaling Meinhard van de Reep. Uitgeverij Altamira, Hil- legom. Prijs 19,90. to's van vroeger'. Openingstijden als winkel. T/m wo. Openbare Bibliotheek (Lange Zelke 91). Rian Krull, penteke ningen. Ma. van 13.30 tot 20 uur. Di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. T/m wo. Scheldesmederij (Walstraat). 'Ze ven Zeeuwen', vanaf za. di. t/m zo. van 11 tot 18 uur. T/m wo. Stedelijk Museum (Beliamypark 19). 't Vliegent Hart, een gezon ken Oost-Indiëvaarder'. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. T/m vr.. Veerboot Vlissingen-Breskens. Etsen van Guido Eek hardt. Vitrines Walstraat-Lange Zelke. Surinaamse Houtsnijkunst van Hugo Mayland. DONDERDAG 24 SEPTEMBER Electro Middelburg 'Zoeken naar Eileen' 20.30 uur. Schuttershof 'Blue Velvet' 20.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Beverly- Hills Cop 2' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Outra geous Fortune' 20 uur. Grand Theater Goes 'Children of a lesser God' 20 uur. RIJ DAG Ï5 SEPTEMBER Electro Middelburg 'Zoeken naar Eileen' 20 en 22 uur. Schuttershof 'Blue Velvet' 20 en 22.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Beverly Hills Cop 2' 19 en 21.30 uur, Alhambra II Vlissingen 'Outra geous Fortune' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'The Li ving Daylights' 19 uur. 'Children of a lesser God' 21.30 uur. ZATERDAG 26 SEPTEMBER Electro Middelburg 'Zoeken naar Eileen' 20 en 22 uur. Schuttershof 'Feestelijke revue van tekenfilmsterren' 14 uur. 'Blue Velvet' 20 en 21.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Beverly Hills Cop 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Outra geous Fortune' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'The Li ving Daylights' 19 uur. 'Children of a lesser God' 21.30 uur. ZONDAG 27 SEPTEMBER Electro Middelburg 'Koffiecon cert met Amadeus' 14 uur. 'Zoe ken naar Eileen' 20.30 uur. Schuttershof 'Feestelijke revue van tekenfilmsterren' 14 uur. 'Blue Velvet' 20.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Beverly Hills Cop 2' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Een avontuur met een staartje' 14 uur. 'Outrageous Fortune' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'The Li ving Daylights' 14 en 19 uur. 'Children of a lesser God' 21.30 uur. MAANDAG 28 SEPTEMBER Electro Middelburg 'Zoeken naar Eileen' 20.30 uur. Schuttershof, Filmcollege 19 uur. 'Paris-Texas' 20.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Beverly Hills Cop 2' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Outra geous Fortune' 20 uur. Grand Theater Goes 'Children of a lesser God' 20 uur. DINSDAG 29 SEPTEMBER Electro Middelburg 'Zoeken naar Eileen' 20.30 uur. Schuttershof 'Blue Velvet' 20.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Beverly Hills Cop 2' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Outra geous Fortune' 20 uur. Grand Theater Goes 'Children of a lesser God' 20 uur. WOENSDAG 30 SEPTEMBER Electro Middelburg 'Zoeken naar Eileen' 20.30 uur. Schuttershof 'Feestelijke revue van tekenfilmsterren' 14 uur. 'Blue Velvet' 20.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Beverly- Hills Cop 2' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Outra geous Fortune' 20 uur. Grand Theater Goes 'Children of a lesser God' 20 uur. Bram Beekman verzorgt vrijdag 25 september een orgelconcert in de Oostkerk in Middelburg. Het is het tweede concert in de herfstcyclus oude muziek. Voor de organisatie daarvan tekent de werkgroep Muziek van het Ko ninklijk Zeeuws Genootschap. Op het programma staan werken van Buxtehude en tijdgenoten. Het concert begint om 20.30 uur. Dietrich Buxtehude werd 350 jaar geleden geboren. Van hem wordt onder meer het Te deum lauda- mus gespeeld. Bram Beekman is docent orgel aan het Brabants conservatorium in Tilburg en hij is vaste organist van de St. Jacobskerk in Vlis singen.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7